149 299 298 479 000 ■dt Geen uitstel van sportclustering SEC zit niet zo lekker in z'n vel Tafeltennisinterland in Soest ld! Herstel Smeeing/BDC tegen koploper Xanthos zet streep onder reeks Soest Stam/SoVoCo angstig om te winnen ce ieuwe '.BOOM DHADE age te word rolijk! PAGINA 20 I WOENSDAG 10 DECEMBER 1997 SOESTER COURANT PAGINA 21 GRATIS!! r regelt 't Oppositie en clubs 'roepende in de woestijn' René Godlieb dit jaar weer in Sylvestercross VOETBAL zaterdag Hees komt tegen Brederodes niet verder dan 3-3 Coalitie luistert niet naar protesten en smeekbedes Overwinning op Kolping wist drama van Hengelo uit HANDBAL Negatieve reeks knaagt aan zelfvertrouwen en creativiteit VOETBAL zondag Shot presenteert Nederland-Rusland op 20 december TAFELTENNIS Blauwwitten blijven koploper ondanks gelijkspel (2-2) VOETBAL zondag Passing beter, service en aanval minder tegen Longa'59 VOLLEYBAL Hypotheekadvies- 1 bureau F.W. vari Gelder bestaat dit jaar >t laten we niet bij gaan. Vandaar Jubileum Rente informatie voor uw ide hypotheek, is in feest-stemming en van profiteren! 3, 3760 DD Soest 516824 De MHC Soest en SEC voelen zich gedupeerd door het besluit dat een meerderheid van de gemeenteraad volgende week donderdag neemt over de inrichting van Bosstraat- West. De hockeyers voelen zich, al dus voorzitter Ruud van Vuuren, ge dwongen onmiddellijk een jeugdle denstop in te voeren. SEC-preses Wim Welleman snapt niet waarom zijn club wordt achtergesteld ten op zichte van S.O. Soest en WZ'49 die wel een volwaardig trainingsveld ter beschikking krijgen. In deze krant werd al eerder gemeld dat beide clubs ongelukkig zijn met het voor nemen van de coalitie van WD, CDA en PvdA. De oppositie-partijen in de gemeen teraad zijn boos op het college en de drie fracties. Zij vinden nog steeds dat de besluitvorming over de sport- clustering kan worden uitgesteld, zo dat er tijd is om betere alternatieven te onderzoeken. De vijf fracties de den een dringend beroep op de coa litie, maar hun verzoek tot nader be raad werd niet gehonoreerd. "De clubs zijn hier niet gelukkig mee. We moeten ze dit niet door de strot duwen. Op deze manier ben je niet goed met je burgers bezig," vuur de Mieke Swinkels van D66 af. Nel Koster (GL/PS) had geen goed woord over voorde lokale 'regerings partijen' en vroeg zich af of het nog wel zinvol is voor de oppositie om haar mening te uiten. "De clubs vin den het geen goed plan, komen met een alternatief, maar de college-par tijen drammen gewoon door. Dat noem ik arrogantie van de macht." Harrie Witte van GGS was niet mil der in zijn commentaar. Volgens hem is de clustering voor het college een prestige-kwestie geworden, waardoor het niet wil luisteren naar andere voorstellen. "Ik heb het idee dat er nu van alles mis gaat." BAM-raadslid Teeke Glastra. "Uit gangspunt was dat geen enkele club benadeeld zou worden en nu zitten we met twee clubs die niet tevreden zijn." Wiebe Meilof van GPV/SGP/RPF deed een 'buitengewoon dringend' beroep op de coalitie om de ingesla gen weg te verlaten, zodat de MHC Soest en SEC niet worden bena deeld. Maar Meilof bleek een roe pende in de woestijn, net als voorzit ter Paul Lemmen van de Vereniging Sportraad Soest, Van Vuuren en Wel leman. Aan de start van de Sylvestercross verschijnt dit jaar-ook- weer René Godlieb. De oud-winnaar gaf de laatste driejaren de voorkeur aan een trainingsstage in Zuid-Afrika, maar trotseert op 31 december het Neder landse klimaat. De Sylvestercross is een van de vijf wedstrijden in het nationale crosscir cuit. Tijdens de eerste wedstrijd in Tilburg (de warandeloop) bewees Godlieb al dat hij in vorm is. Hij is opgenomen in de Nederlandse ploeg die deelneemt aan de EK cross. De organisatie van AV Pijnenburg is in middels ook in onderhandeling met Kamiel Maassen, de verrassend win naar van 1996. Op de korte cross is de deelname sterker dan ooit. Johan de Koning gaat proberen voor de vierde achter eenvolgende keer te winnen. De Bre- danaar zal dan wederom de Belg Mare Corstjens achter zich moeten houden en afrekenen met onder an deren Wouter Timmer, de officieuze nationaal crosskampioen. Bij de dames heeft titelverdedigster Anja Smolders uit België er een con current bij. Het is Wilma van Onna die in 1988 en '89 zegevierde in ed Lange Duinen. Van Onna voert op dit moment het nationale wegcircuit aan. Recreanten kunnen op Oudejaarsdag bij de Prestatieloop kiezen uit één, twee, drie of vier ronden over 2.000 meter. De starttijden van de belangrijkste wedstrijden van de Sylvestercross zijn: 11.35 uur Korte cross heren 13.45 uur Prominenten dames 14.15 uur Prominenten heren 15.00 uur Prestatieloop Na de overdonderende competities tart heeft Hees meer moeite zich mentaal klaar te stomen voor de wedstrijden. Tegen Brederodes, dat in de uitwedstrijd met 1-5 was opge rold, kwamen de spelers van Ron Daselaar niet verder dan 3-3. Ondanks slecht spel ging Hees dankzij een treffer van Jeffrey Dorrestijn nisten met een 1-0-voorsprong. Kennelijk was de pauze van een kwartiertje niet lang genoeg voor de roodwitten, want binnen een mum van tijd stonden ze met 1-3 achter. Het werd alsnog gelijk. Eerst scoorde Richard Rademaker na een vrije trap en later maakte Dorrestijn vanaf de straf schop 3-3, nadat Krijn Schouten was gevloerd. Brederodes scoorde nog een keer, maar de treffer werd afgekeurd omdat de in directe vrije trap in één keer was geno men. Ondanks kritieken, protesten, be- zwaren, klemmende beroepen, smeekbedes en alternatieve voor stellen van MHC Soest, SEC, de Vereniging Sportraad Soest (VSS) en de oppositie houden de coalitie partijen WD, CDA en PvdA vast aan hun laatste inrichtingsplan voor de Bosstraat-West. Op het sportcomplex krijgen MHC Soest en SEC ieder twee wedstrijdvel- den en een derde (trainings)veld dat in beide gevallen als te klein wordt aange duid. Blij zijn de twee clubs dus niet, de VSS evenmin. Hun voorkeur gaat nog steeds uit naar het zogenoemde 3D model: SEC bij S.O. Soest (zonder bestuurlij ke integratie) en MHC en de Knicker bockers naar de Bosstraat-West. Omdat de kosten van dit model hoger zijn dan de beschikbare 5,5 miljoen gulden (in clusief btw) zijn de betrokkenen bereid te bekijken op welke punten ze kunnen besparen, zoals D66 had voorgesteld. Maar de coalitie wil niet langer wachten. Ook het nieuwste inrichtings-plan, waarmee MHC Soest vorige week op de proppen kwam, zal niet worden onder zocht. Volgens de schets die de hock eyers op tafel legden, zouden de MHC Soest en SEC wél met drie volwaardi ge velden op de Bosstraat-West kunnen worden ondergebracht. Daarvoor zou het hoofdveld (én de zit- en staantribu- nes) van SEC moeten worden verplaatst naar het huidige veld 2. Volgens het college, dat zich heeft laten adviseren door Arcadis Heidemij Ad vies, is de ruimte ook voor dit plan on toereikend, terwijl wethouder Ries van Logtenstein het een zwaarwegend na deel vindt dat er geen duidelijke afschei ding is tussen het terrein van SEC en dat van MHC Soest. Doordat een aan tal velden moet worden verlegd, is het bovendien de vraag of het plan finan cieel haalbaar is. En het college en de coalitie-fracties gunnen het geen tijd om dat uit te zoeken. Van uitstel wil de coalitie niets meer weten. Het raadsbesluit van september j.1. over de clustering van sportaccom modaties blijft overeind en op donder dag 18 december, en geen dag later, neemt de gemeenteraad een besluit over de herinrichting van de Bosstraat-West. "Uitstel biedt geen enkel uitzicht op een beter alternatief. Het is begrijpelijk dat de clubs zich te kort gedaan voelen, met de nadruk op voelen. Want of het zo is, vragen wij ons af," aldus Ellen Huberts van de VVD. Evenals het CDA en de PvdA meent haar fractie dat het nieu we plan van de MHC Soest onhaalbaar Verantwoordelijkheid "Wij durven gewoon onze verantwoor delijkheid te nemen en hiermee de toe komst in te gaan," vulde PvdA-er Wil Stekelenburg aan. Met het oog op de structurele besparing van 200.000 gul den die de clustering moet opleveren en de bezuinigingen die de gemeente moet doorvoeren, drukt die verantwoordelijk heid, aldus Stekelenburg, niet alleen op de sport, maar op heel Soest. De ge meente moet immers miljoenen guldens inleveren en zit dit jaar met een tekort van 1,2 miljoen gulden opgescheept (hetgeen ditmaal nog zal woiden gedekt uit de algemene reserve). Gerard Tukker, handbaltrainer en coach, roept al het hele seizoen dat Smeeing/BDC een goede ploeg heeft. De Utrechter bleef dat roe pen, ondanks de tegenvallende se rie van één zege, één gelijkspel en vijf nederlagen. De handballers bewezen zondagmiddag het gelijk van hun trainer door met 23- 21 te winnen van Kolping, de lijstaan voerder van de eerste divisie. Daarmee werd tevens de dramatische prestatie van een week eerder (32-19-nederlaag tegen Olympia) uitgewist. "We zijn natuurlijk blij, maar dan denk ik toch waarom kan dit niet elke week? We hoeven voor niemand bang te zijn, maar je motiveren voor een plek in de middenmoot is wel eens moeilijk," zei Tukker. Verbeelding De nummer één Kolping sprak kenne lijk wel tot de verbeelding van de Soes- ter ploeg, in elk geval zette Smeeing/ BDC in sporthal Beukendal de zaken recht. De beginfase beloofde nog weinig goeds. Na zeven minuten leidde Kolping met 0-4 en kon worden gevreesd voor een herhaling van de 'Hel van Henge lo'. Toen Smeeing/BDC eenmaal op toeren kwam, was er meer reden tot optimisme. Zeven minuten voor rust kwam Smeeing/BDC op gelijke hoog te (10-10) en mede door een uitsteken de verdediging en de goed keepende Dennis de Rijk (die de hele wedstrijd bleef staan) draafde Smeeing/BDC door naar 13-10, voordat de gebruike lijke pauze werd ingelast. Hoewel Kolping een aantal malen tot De verdedigingslinie van Kolping staat machteloos bij de schotpoging van Mi- chel Roest. Smeeing/BDC verraste de koploper in Beukendal: 23-21. Foto: A/do Allessie één doelpunt verschil naderde, kwam de overwinning van de thuisclub volgens Tukker nauwelijks in gevaar. "Ze heb ben geen kans gehad op de gelijkmaker en we hebben de laatste minuten goed uitgespeeld." Door de verrassende zege steeg Smeeing/BDC van de elfde naar de negende plaats. Met vijf punten heeft het een punt voorsprong op Dalfsen en Apollo. Hekkensluiter HVC bezit nog maar één punt. Dat pakte het in de eer ste competitiewedstrijd tegen Smeeing/ BDC. Uit de eerste divisie degradeert overigens slechts één ploeg. Het zelfvertrouwen en de creativi teit zijn bij SEC ver te zoeken. Op de eigen Bosstraat-West schiep de ploeg zich geen kans tegen DOS, waarvan evenals in Utrecht met 3-0 werd verloren. Het was de zevende achtereenvolgende nederlaag voor de groenwitten die nu onder de denkbeeldige rode streep staan. Als dat zo blijft, degradeert SEC naar de vierde klasse en zou Gert-Jan Tim mer mogen aanblijven als trainer. Hij is niet in het bezit van de vereiste trainers- papieren om in de derde klasse te mo gen werken, maar omdat de overeen komst met de club, waarvoor hij vroe ger zelf speelde, tot stand kwam toen SEC nog vierdeklasser was, mag hij dit seizoen afmaken. Volgens bestuurslid Henk Verheyen gaat de club op zoek naar een nieuwe trainer die wél een di ploma heeft voor de derde klasse. Wachten totdat de beslissingen omtrent degradatie zijn gevallen, durft de club leiding logischerwijs niet. SEC speelde zondag wederom zonder Saban Aksit die de laatste van twee wedstrijden van zijn schorsing uitzat. Bij de Soesters ontbrak het aan ideeën, waardoor de aanvallers niet of nauwe lijks goed werden aangespeeld. In de eerste twintig minuten was SEC niet de mindere van de gasten. Het elftal werkte keihard, maar dat bleek niet voldoende. Niemand kon een beslissende actie ma ken. Pascal Thijssen Dat kon André Busker wel. Na 23 mi nuten zorgde hij met een volley voor 0- 1. Twintig minuten na rust nam hij de bal weer ineens op zijn schoen en was Pascal Thijssen voor de tweede maal kansloos. De A-junior stond zondag middag tussen de palen, omdat Wessel Sennef vanwege werkzaamheden ver stek moest laten gaan. Thijssen deed het prima, maar moest tien minuten voor het eindsignaal nog een treffer toestaan toen Marcel Konings voor zijn verdedi ger uitkwam en van dichtbij keihard raak kopte. Timmer probeerde in de tweede helft met wissels leven in de brouwerij te krij gen, maar dat lukte niet. Levent Des, Oscan Satikboga en Timo Timmer kwa men in het veld voor Dennis Brons, Peter van den Berg en Bulent Kurt. In de thuiswedstrijd was er geel voor Mark Boetekees, die zwaar werd be straft in een duel, en Rik Nedersigt (overtreding) die ditmaal de voorkeur had gekregen boven Olaf Hop. SEC heeft dringend een succesje nodig. Niet alleen om de negatieve reeks te doorbreken, maar vooral om het zelfvertrouwen terug te krijgen. De ko mende vier tegenstanders (ijs en weder- dienende) zijn de ploegen, waartegen SEC in de eerste competitiehelft tien punten vergaarde. Alle overige negen duels werden verloren. Dit jaar rest SEC nog één duel. Misschien dat SEC daar in een beter resultaat neerzet en alsnog iets lekkerder in zijn vel zit wanneer de winterstop aanbreekt. Foto: A/do Allessie Cees Dorrestein komt er niet aan. SEC creëerde zondagmiddag tegen DOS geen enkele kans en verloor dus kansloos met 0-3. t f N Voor het eerst in de geschiedenis wordt op Soester grondgebied een tafeltennisinterland ge speeld. Shot heeft de organisatie toegewezen gekregen van de he renwedstrijd tussen Nederland en Rusland. Die vindt plaats op zaterdag 20 december en begint om 18.00 uur. Voor beide landenteams zijn de be langen groot. Na de ontmoeting in het Orlando-gebouw volgt in janua ri de return in Rusland. De verliezei degradeert uit de Europese eerste divisie, de winnaar handhaaft zich. Oranje moet het waarschijnlijk zon der zijn twee beste spelers doen. Danny Heister en Trinko Keen heb ben van de tafeltennisbond toestem ming gekregen om aan World Cup toernooien mee te doen, waarin ze zich kunnen kwalificeren voor Syd- ney 2000. Heister was zondag overi gens verliezend finalist op het Fran se Open in Lyon. Met Keen aan zijn zijde verloor hij ook de eindstrijd in het dubbelspel. Hun reis op weg naar de Olympische Spelen is de voor naamste reden dat Nederland in de kelder van de eerste divisie is beland. Het jaar daarvoor moest ons land afscheid nemen van de Super Liga. Maar de bondscoach kan een beroep doen op andere goede tafeltennis sers. Deze week wordt bekend wie de kleuren van ons vaderland verdedi gen tegen onder anderen de sterke broers Masonov. Het is de eerste keer dat Shot z'n schouders onder zo'n grote klus heeft gezet. Volgens voorzitter Joop Kok was de club eraan toe. "Je moet goed in het spoor zitten, want het vergt veel organisatie en het kost veel geld. Wat we eraan winnen, is niet duide lijk. Je wint aan goodwill en naams bekendheid, of je er nieuwe leden door krijgt, moet je afwachten." Verhuizing Sinds de verhuizing van de verouder de gymzaal aan de Heideweg naar het verbouwde Orlando-gebouw aan De heren-interland Nederland-Rus land op zaterdag 20 december begint om 18.00 uur in de Shot-zaal van het Orlando-gebouw aan de Di Lasso straat. Op één tafel worden zes en kelpartijen en één dubbel gespeeld. Een plaatsbewijs kost 5 gulden voor volwassenen en 2,50 gulden voor jeugd tot 18 jaar. In de voorverkoop kunnen toegangskaarten woTden be steld bij Shot-voorzitter Joop Kok, tel. 6019349. De hal van Shot biedt plaats aan 350 toeschouwers. de Di Lassostraat, in de zomer van 1996, heeft de tafeltennisvereniging positieve impulsen gekregen. Het aantal leden nam met meer dan der tig procent toe tot ruim honderd, wat voor een tafeltennisclub veel is. Ook de kadergroep werd verbreed. Shot heeft gekozen voor een gedo seerde groei. De response op de huis- aan-huis-verspreiding van een folder in een deel van Overhees was vorig jaar dusdanig groot, dat de clublei ding besloot de ledenwerfactie in fa ses uit te voeren. Dit seizoen zorgde de tweede poging wederom voor een toeloop van nieuwe leden en het is de bedoeling dat de gestage groei zich nog een poosje voortzet. Ook op het sportieve vlak gaat het de club voor de wind. Het eerste team hand haafde zich onlangs voor de tweede maal in successie in de tweede divi sie. Ook dat was nooit eerder voor gekomen. Shot durfde het aan de organisatie voor een interland aan te vragen en het verzoek werd gehonoreerd door de bond die een deel van de kosten voor zijn rekening neemt. Shot werkt met een begroting van ruim tiendui zend gulden. Het is nog niet duide lijk of van de interland opnamen worden gemaakt voor de televisie. In dat geval springt de Soester club ze ker uit de kosten. Met 5 gulden voor volwassenen en 2,50 gulden voor jeugd tot 18 jaar heeft de club de toe gangsprijzen bewust laag gehouden. Xanthos heeft een streep getrokken onder de reeks van (zeven) overwin ningen van Soest. De Amsterdam mers, die evenals de Soester koplo per zicht hebben op het kampioen schap, hielden de "onoverwinnelij- ken" in Soest op het formulier. Vlak voor tijd kregen de mannen van Peter Visee een ideale kans om voor de achtste keer in successie te winnen. Na een "handsbal" van Van Ham, mocht Hendri Hagendoorn vanaf elf meter vrij op doel sclueten, maar de doelman koos de goede hoek en veroorzaakte tranen bij de ongelukkige rechter vleugelver dediger en diens vriendin. Soest slikte meer tegenvallers. André Hufman mocht niet meespelen vanweg een schorsing en vrijdagavond was Mi- chel Vlaswinkel voortijdig gaan douchen, omdat hij last kreeg van zijn dijbeen. Tijdens de warming-up in de hoofdstad haakte hij definitief af, zodat behalve Maurice d'Aquino ook Martijn de Jonge in de basis startte. Slecht veld De wedstrijd begon hetzelfde als Soest- DWS een week eerder. Na twee minu ten stond Soest op 0-1 (Martijn Stalen hoef) en een minuut later was het al weer 1-1 (Peter Ruifrok). Goed voetbal was op het bar slechte veld onmogelijk. Xanthos, dat een aantal schorsingen bo ven het hoofd hangt, was er evenwel al les aan gelegen om de wedstrijd te laten Michel Vlaswinkel haakte tijdens de warming-up af vanwege een dijbeenbles sure. doorgaan. Spannend was het duel alles zins, omdat beide elftallen veel kansen kregen. Aan weerszijden ontstonden hachelijke momenten. Namens Soest schoten Van Veenendaal en Aijan Grapendaal tegen de paal. Grapendaal werd na de rust vervangen door Peter Wolfsen die zodoende zijn rentree maakte na een periode van fysieke on gemakken. Negentien minuten na de pauze kwam Soest op achterstand. Michael van Ee beroerde na een vrije trap de bal, die voorlangs leek te gaan. Maar "good-old" Henk Schulz was er op tijd bij om op gedecideerde wijze 2-1 te maken. Van Veenendaal probeerde het twee maal met een kopbal, ook Jeroen Dor restein knikte met zijn hoofd tegen de bal, daarna moest Van Ee weer in actie komen. Tien minuten voor tijd liet Vi see Aijan van den Breemer opdraven voor Grapendaal. De invaller verlengde de 38e minuut een lange trap van Paul van der Grift, waarna Stalenhoef met zijn tweede doelpunt de gelijkmaker produceerde. Het leeggespeelde Xanthos bleef op de been door geregeld "geblesseerd" op de grond te blijven lig gen én doordat Hagendoorn de straf schop miste. Soest blijft koploper in de tweede klas se. De voorsprong op Xanthos bleef zes punten, terwijl DWS dankzij een zege de achterstand verkleinde tot vijf punten. Xanthos en DWS hebben één wedstrijd minder gespeeld dan de blauwwitten die de ranglijst in de tweede periode aan voeren en het beste doelsaldo hebben (plus twintig). Komende zondag speelt Soest, dat sinds 7 september niet meer verloor, de laat ste competitiewedstrijd voor de winters top. Op het programma staat de thuis wedstrijd tegen 't Gooi. Tegen de num mer vijf, die zeven punten minder heeft, werd uit 1-1 gespeeld. Hufman zal er waarschijnlijk wel bij zijn, maar moet nog in burger toekijken, net als de twee daaropvolgende duels. Óf Vlaswinkel fit genoeg zal zijn, moet deze week blijken. Het klinkt paradoxaal, maar na zes achtereenvolgende nederlagen heb ben de dame? van Stam/SoVoCo nog steeds een beetje angst om te winnen. Elke keer als succes binnen handbereik ligt, verkrampt de ploeg en profiteert de tegenstander. Longa'59 maakte zaterdag dankbaar gebruik van twee persoonlijke missers en trok daardoor de derde set met 16- 14 naar zich toe. De nederlaag was niet aan die twee fouten te wijten, want eer der had Stam/SoVoCo al met 15-5 en 15-4 verloren. Passend ging het eindelijk weer eens goed bij de club uit Soest, maar de ser vice en de aanval bleven ditmaal achter. "Er zit wel verbetering in, maar dit was wel een domper. Er was goed getraind en we waren met een goed gevoel weg gegaan," aldus trainer/coach Inge Olt hof die vond dat Stam/SoVoCo de der de set had moeten winnen. Doordat Zaanstad en Zwolle wonnen, werd Stam/SoVoCo terugverwezen naar de laatste plaats in de eerste divisie. On danks dat het team in de ogen van Olt- hof bezig is een team te worden. "Als we een keer gaan winnen, lukt het mis schien wel." Of Stam/SoVoCo zaterdag in De Bunt Donitas de baas kan blijven, is de vraag. Maar Olthof wil in ieder geval de daar opvolgende wedstrijd tegen Vovem (uit) winnend afsluiten. Daarom gaan op 20 december Petra Hendrikse en Judith Meerding uit da mes 3 met de hoofdmacht mee. "Ik wil van Vovem winnen, wat er ook ge beurt," verklaarde Olthof. Dat Meerding en Hendrikse meegaan, wil niet zeggen dat het tweetal terug keert in de selectie. Olthof heeft daar over nog geen beslissing genomen en hoopt dat haar ploeg nu opstaat en zelf de klus klaart. "Ik heb nog steeds zoiets van dat het kwalitatief kan, maar dat er angst in de ploeg schuilt. En die moe ten we toch een keer van ons afschud den. Ga lekker volleyballen, zou ik zeg gen. Dat proberen ze ook wel, maar dan treedt er toch een bepaalde blokkade op." Heren In De Bunt waren de heren van Stam/ S0V0C0 te sterk voor het derde team van Vollkei. Het werd 3-0 na tachtig minuten spel. De wedstrijd werd geken merkt door vreemde rally's, waarbij het net leek of twee groepen mannen zon der naalden aan het breien waren. Stam/SoVoCo verzuimde een paar keer de set sneller af te maken dan mogelijk, maar pakte na afloop in elk geval twee punten in. Cafetaria en Eethuis Birkstraat 7 - Tel. 601 33 37 Elke dag open van 10.00-22.00 uur. woe.: cordon bleu don.: geb. scholfilet weekend: lamskoteletjes ma.: tortelini di.: kibbeling woe.: lamsbout

Soester Courant | 1997 | | pagina 21