Soest Flijke in-en iren 179,- PvdA maakt punt van veiligheid r van! Insulinde laat zich 15 woonunits niet zomaar door de neus boren 'UFO-fenomeen gaat iedereen aan' rp KINKHAM Soest wijkt af van trend 'Amethysta do Sul' bij De Sprong 520333? i ACTUEEL Torenlaan weekeinde dicht MOSSEL AVOND Informatie over pelgrimage PAGINA 2 WOENSDAG 10 DECEMBER 1997 SOESTER COURANT PAGINA 3 5 - 601 24 77 E ZAKEN/ •ER rstdiner el.' ET istaurant URSCHE" @□□1 in de zaak 'Na jaren van strijd opeens niet meer welkom?' Treinverkeer Soest-Baarn ligt stil Vrijdag informatieavond in de Vijverhof De zaak voor al uw vlees- en visspecialiteiten Bert Jansen naar Nationaal Dictee Inbrekers gepakt, buit terecht f 19.50 Bekeuringen op A.P. Hilhorstweg Soester inbreker blijft na voorarrest nog even in cel ONGEWOON WONEN GEWOON MEENEMEN Partij kiest onomwonden voor rondweg Lichte toename aantal werkzoekenden Manshoge geode uit Brazilië Met Gilde, KB O en KVG naar Lourdes Specialist.-k SOEST Ook voor service moet u bij ons zijn I .00 - 1 7.00 uur iO uur. ir per week. >ouwencomplex in de :s woords. Advisering hnische apparatuur sn tentoonstellingen, nrichten van tentoon- rzalen en overige van onderhouds- roleren op uitvoering, onderhouden met t, leveranciers, bewa- gsdienst en anderen. rkniveau op het gebied informatica. Bekend >nderhoudswerk. techniek. i klantgerichte instelling, jrtastend en in staat ngen te nemen, arschijning, accurate bestendig. Gewend om werken. Woonachtig in •ije omgeving van veld Baarn, eerder: 035-542 04 46. teel Groeneveld, arn. en ;nteman :euken IS urant De Lage armen In oven of ijzing en handige servetvouw- W: u gaarne toe. AD Lage Vuursche vc: 035 -666 82 15 acht altijd, een deur is deur... dat u bij Schipper st kwam kijken. Niet 'n open deur in te •pen, maar Schipper st heeft écht een elooflijke grote col- ie binnen- en buiten- ren. alloze stijlen, kleuren, tsoorten, uitvoeringen ndusief beslag. maast krijgt u uitge- d advies waar u wat hebt, ook over het al niet zelf aanbrengen. torn, bij de deuren Schipper Soest draait Ti kwaliteit. KONINGSWEG De woongroep Insulinde, die bij Braamhage 15 woonunits heeft toe gewezen gekregen, houdt daar on verkort aan vast. In het nieuwe Volkshuisvestingsplan waren de wo ningen al geschrapt, omdat Insulin de in Amersfoort terecht zou kun nen. Dat is een misverstand, betoogde woordvoerder Muller van Insulinde vo rige week in de raadscommissie. De groep is na de toewijzing in Soest alleen verder gaan zoeken naar ruimte voor de overige leden en heeft zodoende ook in Amersfoort aangeklopt. Maar daar is nog niets concreets uitgekomen. "Wij blijven onverkort op het standpunt staan dat de locatie Braamhage is toe gezegd voor de groep Soest," aldus Muller. "Na jaren van strijd kunt u toch niet besluiten dat wij nu opeens niet meer welkom zijn?" Hij beloofde con structief mee te werken aan een oplos sing voor de financiële problemen door akkoord te gaan met een gedifferentieer de huur. Het College had de berichten over Amersfoort dankbaar aangegrepen om te constateren dat Insulinde helemaal niet meer in Soest terecht hoefde, zodat er bij Braamhage ook geen grond gere serveerd hoefde te worden. Maar vol gens Muller zou het gaan om andere le den van de woongroep. Hij moest er ook niet aan denken dat ze in Nieuw- land zouden moeten wonen: "Een nieuw gebied in een hoekje van de au tosnelweg, waar wij niet meer kunnen aarden. Voordat het een beetje groen is zijn wij begraven. Soest kan niet zomaar op zijn toezeggingen terugkomen," aldus Muller. De schuld lag volgens hem bij Achtgoed Wonen en Bouwen, die het te duur vindt om bij Braamhage zowel wonin gen voor de ouderenwoongroep Gos- senburcht als voor Insulinde te zetten. Achtgoed opteert voor koopflats. De commissie verbaasde zich over de ontwikkelingen en wilde dat het Colle ge nog eens met Achtgoed en Insulin de om de tafel ging zitten. Sommige fracties zagen overigens ook wel oplos singen in een soort "ruil" met de Boe- renstreek, waar Achtgoed aardig geld aan verdient, zodat er bij Braamhage wel wat verlies genomen kon worden. Wethouder Ries van Logtenstein be loofde zijn best te zullen doen om de betrokkenen om de tafel te krijgen. Ook voor het nieuwe plan-Darthuizen, waarvoor H. van Asch een lans kwam breken, zou gedacht kunnen worden aan een "ruil". Van Asch en Bodewes willen er nu 15 vrije-sectorwoningen bouwen. Dat daarmee geen sprake is van de door de raad gewenste differentiatie hoeft geen bezwaar te zijn, als de politiek in ogenschouw neemt dat de bouwers in het plan-Binnenhof (Beckeringhstraat) al vrijwel uitsluitend "sociale" woningen neerzetten. De meeste fracties leken voor dit plan - dat naar verwachting ook voor de omwonenden veel acceptabeler zal zijn - wel wat te voelen. Russische maffia Van Asch probeerde de twijfelaars nog over de streep te halen met de opzien bare mededeling dat hij er met het bouwplan bij de Beckeringhstraat per soonlijk voor had gezorgd dat daar geen "vervelende industrie" meer kwam. "En we hebben de gemeente ook afgeholpen van een probleem waar de Russsische maffia achterzat." Hij lichtte deze mede deling niet verder toe. Ook de commissie Ouderenbeleid volgt met Argus-ogende ontwikkelingen bij Braamhage. J. van Poppelen maakte namens deze commissie duidelijk dat zij zeer hecht aan de daar geplande 50 se niorenwoningen, hoewel het hem had verbaasd dat daarvan 30 al een andere bestemming hadden gekregen (GOS en Insulinde). "Dan moeten het er maar tachtig worden," aldus Van Poppelen, "want ook naar óns zijn verwachtingen gewekt." Vanaf zaterdag 20 december 23.00 uur tot en met zondag 21 december is de overgang op de Torenlaan in Baarn afgesloten voor alle verkeer. Voor Soesters is omrijden via de Amsterdamse straatweg noodzakelijk. In dezelfde periode ligt het treinver keer tussen station Soest en Baarn stil. De NS zetten bussen in, die tus sen Soest en Baarn ook reizigers van en naar station Soestdijk vervoeren. Op de Stationsweg in Soest geldt op zaterdagavond 20 en zondag 21 de cember een parkeerverbod om te voorkomen dat de bussen er niet te recht kunnen. De maatregelen zijn het gevolg van werkzaamheden aan het spoor en de overwegen. Om deze reden zal ook het treinverkeer tussen Baarn en Amersfoort stilliggen. In het weekeinde van 21 en 22 fe bruari worden op hetzelfde traject weer werkzaamheden uitgevoerd. Dan gelden dezelfde omleidingen en maatregelen. Op zondag 11 januari rijden tot 11.00 uur geen treinen tussen Den Dolder en Baarn. Ook dan zet NS Reizigers bussen in op het traject Soestduinen- Den Dolder en Baarn-Den Dolder (via Soestdijk, Soest en Soest-Zuid). Wie belangstelling heeft voor UFO's (in de volksmond meestal aangeduid als "vliegende schotels") is komende vrijdagavond 12 de cember welkom in de grote zaal van de Vijverhof aan de Klarinet 39 (in Overhees). Daar wordt een infor matieavond gehouden door het on derzoeksteam "Zij zagen ze vlie gen". Over UFO's doen allerlei verhalen de ronde. Sommigen geloven absoluut dat we hier te maken hebben met een bui tenaardse beschaving die met een supe rieure technologie in staat is door het heelal te reizen. Anderen moeten er niets van hebben en verwijzen elke ÜFO-waarneming - ook de meest se rieuze - naar het rijk der fabelen. Het onderzoeksteam "Zij zagen ze vlie gen" bestaat uit onafhankelijke onder zoekers en houdt zich bezig met het ver zamelen, onderzoeken en presenteren van de informatie die op dit gebied voorhanden is. UFO's (letterlijk: Uni- dentified Flying Objects, ofwel ongeï dentificeerde vliegende voorwerpen) spreken al tientallen jaren tot de ver beelding en er is al heel veel onzin over beweerd. Toch zijn er door de jaren heen ook meldingen geweest die niet konden worden afgedaan met de gebruikelijke verklaringen: atmosferische verschijnse len, gezichtsbedrog, weerballons of wat dan ook. De Alkmaarder Eugene Vriend is een van de leden van "Zij zagen ze vliegen". Hij reist sinds oktober met zijn collega Huib Groeneberg door het land met le zingen (met veel beeldmateriaal) en or ganiseert ook UFO-informatiedagen. De belangstelling is meestal groot, waar uit Vriend afleidt dat het onderweip "leeft" bij het publiek. De informatie die de werkgroep biedt voorziet volgens hem in de groeiende behoefte aan ob jectieve, verantwoorde en positieve in formatie. Flink gat "In Nederland lopen we wat het UFO- onderzoek betreft eigenlijk wel zo'n vijf tien jaar achter bij de rest van de wes terse wereld," aldus Vriend. Er zit een flink gat tussen de beschikbare UFO- informatie en wat de mensen via de media daarover te weten (kunnen) ko men. Veel discussies over het al dan niet bestaan van het verschijnsel strandden daarom vaak in onbegrip en onwetend heid. Veel mensen zijn domweg niet op de hoogte van de informatie." "Zij zagen ze vliegen" wil daar wat aan doen. "Als er ook maar een fractie waar is van de talrijke en zeer diverse meldin gen, rapporten en verklaringen, dan hebben we te maken met iets dat ieder een aangaat," aldus Eugene Vriend. Met Groeneberg heeft hij een avondvullend programma samengesteld, waarin het beste materiaal dat momenteel over UFO's verkrijgbaar is op een rijtje wordt gezet. "Als de informatie correct is, en daar gaan we van uit, dan hoeft die al leen nog begeleid te worden. We hante ren daarom een formule waarbij de in formatie voorop staat." Spectaculair Vriend en Groeneberg steken voorlopig nog veel tijd in de "toernee" langs diver se plaatsen in het land. De bedoeling is dat die rondreis volgend jaar uitloopt op een internationale conferentie, waarvoor gezaghebbende sprekers uitgenodigd zullen worden. Intussen wil "Zij zagen ze vliegen" de informatie onder de aan dacht van een breed publiek brengen. De presentatie is in elk geval spectacu lair genoeg. Het programma bevat o.m. het verhaal van de Zwitser Billy Meier, die honder den foto's en films heeft gemaakt van UFO's. Zijn "bewijsmateriaal" is haast te goed om waar te kunnen zijn en het materiaal roept meer vragen op dan het beantwoordt. Vervolgens komen de spectaculaire waarnemingen in Mexico City (1991) aan de orde, waarvan mil joenen getuige zijn geweest. Na een kor te pauze komt het bekende Roswell-in- cident (1947) aan de orde, evenals de waarnemingen boven Washington (1952) en het relaas van de Amerikaan se wetenschapper Bob Lazar, die be weert dat er op geheime bases in Ame- Foto van een UFO boven Mexico City (1992). rika wordt geëxperimenteerd met UFO's. Het laatste onderdeel bestaat uit materiaal van de NASA, de Ameri kaanse ruimtevaartorganisatie. Ook graancirkels en andere verschijnselen komen aan de orde. Soesterberg Overigens bestaat er ook documentatie over een spectaculair UFO-verschijnsel dat zich in 1972 op de Leusderhei bij Soesterberg afspeelde, en van een we tenschappelijk onderzoek dat in 1979 plaatsvond na UFO-waarnemingen bo ven de vliegbasis Soesterberg. "Zij zagen ze vliegen" wil niemand overtuigen, maar zoekt naar objectieve informatie waarmee de voortdurende nietes-welles- discussie over "vliegende schotels" ver helderd kan worden. De bijeenkomst wordt komende vrijdag avond gehouden in de Vijverhof, Klari net 39. Aanvang 20.00 uur. De toegang bedraagt f 12,50. BAR,GRItL&RËSTAURANT Al onze gerechten ook om af te halen. De winnaar van het Soester Dictee 1997, Bert Jansen uit Bussum, is gese lecteerd voor het nationale Groot Dic tee der Nederlandse Taal, dat op maan dag 15 december wordt uitgezonden (Nederland 3, 20.23 uur). Aan de voor ronde voor het nationale spellingevene ment deden ruim 3000 inzenders mee, van wie er 173 foutloos bleven. Er zijn in totaal 60 deelnemers; 20 Nederland se en 10 Vlaamse geselecteerden, en 20 Nederlandse en 10 Vlaamse "prominen ten". De politie heeft vrijdagmiddag twee in brekers aangehouden, die op de Talmal- aan hun slag hadden geslagen. Een buurtbewoner had gezien dat ze uit het huis van een 52-jarige bewoner wegren den. De 53-jarige buurman ging er su biet achter aan, maar moest de achter volging op de Van Goyenlaan staken. Toevallig waren er twee politiesurveil lanten in de buurt, die het bericht over de portofoon hoorden en direct in actie kwamen. Ze overmeesterden de twee daders en gaven ze over aan de gewo ne politie, die ze afvoerde naar het bu reau, waar ze de inbraak bekenden. De buit, een aantal sieraden, was inmiddels voor een deel teruggevonden. De rest werd later gevonden in een doosje langs de Soester Engweg. Iedere vrijdagavond vanaf 17.00 uur Onbeperkt mosselen eten met frites, sausjes en sla Reserveren gewenst. Beide Kerstdagen om 20.00 uur serveren wij een zeer uitgebreid koud en warm kerstbuffet incl. wijn en koffie f87.50 p.p. 035-601 27 39 Soesterbergsestraat 188 - Soest Bij verkeerscontroles op de A.P. Hil horstweg deelde de politie zowel don derdag als vrijdag in totaal 12 bekeurin gen uit aan automobilisten die de geslo tenverklaring negeerden. Twee brom fietsers gingen op de bon omdat ze niet verzekerd bleken en een fietser onder ging hetzelfde lot omdat hij geen ver lichting had. jac. de bruin i.o. winkelcentrum Soest-Zuid GALLENKAMP PELSWEG 1 SOEST - TELEFOON 035 - 6012857 Wegens woninginbraak en een po ging daartoe is een 22-jarige Soes ter vrijdag veroordeeld tot drieëen- halve maand celstraf. De rechtbank sprak hem vrij van een derde in braak. Er was negen maanden waarvan drie voorwaardelijk geëist. De Soester heeft bekend dat hij in sep tember in zijn woonplaats twee wonin gen binnenklom. Aan de Noorderweg nam hij onder meer een stereotoren en een videorecorder weg. Op de Waldeck Pyrmontlaan bleef het bij een poging. Een buurtbewoner zag de Soester bij de woning aanbellen en vervolgens aan de achterkant door een raampje klimmen. Hij belde de politie. Toen die in de ach tertuin verscheen, vluchtte de inbreker door de voordeur. Maar een paar stra ten verderop kon hij worden ingerekend. Getuigen zouden hem enkele dagen daarvoor met een gevulde tas hebben zien weglopen op de Talmalaan. Uit een woning bleken spullen te zijn gestolen. Maar de Soester ontkende stellig dat hij daar binnen was geweest. De rechtbank moest hem bij gebrek aan bewijs hiervan vrij spreken. grand foulard Roma uni of ruit groen, terra, oker of blauw Birkstraat 101 Soest naast Middelman Wooncentrum De Partij van de Arbeid in Soest gaat de verkiezingen in met een pro gramma ("Soest in samenhang") waarin de veiligheid van de leefom geving centraal staat. Het program ma pleit voor (nog) meer politie op straat, naast de surveillanten die in middels - maar vooral overdag - goed functioneren. Lijsttrekker Kees Boerkoel legde zater dag aan de pers uit dat de PvdA nog steeds niet tevreden is over het "blauw- gehalte" van Soest. Hij wil het korps versterken met vier a vijf "echte" agen ten, ("liefst zes") die met name in de wijken moeten worden ingezet. "Soest is relatief natuurlijk wel veilig, maar het kan beter," aldus Boerkoel. "Wij zien ook liever dat de politie sneller ter plaatse is dan de tien minuten die er nu voor staan. Dat is beter dan op elke hoek een agent neer te zetten." De PvdA kiest in het programma ook onomwonden voor een rondweg/paral lelroute door de polder (de "Buiten brink"), omdat het winkelgebied Van Weedestraat daarmee verbeterd kan worden. Die hoeft niet zo diep de pol der in (50 a 100 meter is genoeg) en zou bij de brandweerkazerne moeten eindi gen. Volgens de PvdA staat dat los van de functie van de Koningsweg, waarvan de provincie eerst het effect wil afwach ten. "Het heeft niets met elkaar te ma ken." De partij pleit ook voor een aparte wan del- en fietskaart van Soest, om de bur gers te stimuleren de auto te laten staan. Er zouden ook betere fietsverbindingen moeten komen naar de omliggende plaatsen. De treintaxiproef naar Soester berg en Soestduinen moet bij gebleken succes, bestendigd worden. Privatisering Verder breekt het programma een lans voor "Diftar" in de afvalstoffenheffing en verbetering van de huisvuilinzame- ling, eventueel door privatisering en een bedrijfsmatige aanpak, in samenwerking met andere gemeenten. Door samen werking met Zeist zou de reiniging ef ficiënter kunnen werken, wat volgens Boerkoel zo'n 30 gulden per huishou-' den zou kunnen schelen. De riolerings heffing moet gekoppeld worden aan het waterverbruik. Het openbaar onderwijs is op de goede weg met één school, vindt de PvdA. Zij pleit ook voor een multifunctioneel ge bruik van de schoolgebouwen en wil na gaan of het mogelijk is een dependan ce voor het beroepsonderwijs (VBO) te koppelen aan de Mavo Soest, omdat Soest naast het Griftland College ook behoefte heeft aan kleinere scholen voor voortgezet onderwijs. Wat de sport betreft wil de PvdA het passepartoutsysteem handhaven op het lage niveau, de aanstelling van vakleer krachten voor bewegingsonderwijs en ondersteuning van het vrijwilligerskader bij de sportverenigingen door "een be perkte professionalisering" (Melkertba- nen). De sportmogelijkheden voor kansarme jongeren in probleemwijken moeten versterkt worden. Jeugd Voor de oudere jeugd moet er in over leg met bewoners, politie, scholen, buurtwerk etc. gezocht worden naar oplossingen als wijksportveldjes, hang plekken etc, in nauw contact met de jongern zelf. De PvdA denkt aan "rela tief eenvoudige voorzieningen die na een aantal jaren kunnen worden aange past aan de behoefte van dat moment". Wat het minimabeleid betreft pleit de PvdA voor een gerichter benadering van bepaalde doelgroepen. "Sommige mensen zijn te trots om hun hand op te houden, zoals ze dat voelen. Je moet die frustraties wegnemen," aldus Boerkoel, "en ervoor zorgen dat ze niet elke keer bij de Sociale Dienst met de billen bloot hoeven." Voor de PvdA is een soort "al gemene uitkering" (als bijzondere bij stand) voor inkomens beneden 120% van het minimumloon zeer wel be spreekbaar. Het "Praten met B. W." mag van de PvdA op de helling. Zij ziet meer in wijkgerichte gesprekken met betrokken bewoners en groeperingen. Voor Zon negloren is de bestemming "terug naar de natuur" volgens de PvdA inmiddels een gepasseerd station. Zij houdt echter vast aan een maximale bebouwing van 25000 vierkante meter en alleen voor Kees Boerkoel een "zorg"-doelstelling. Lastenverzwaring Een financiële paragraaf is nog niet in het programma opgenomen, maar Boer koel beloofde dat dat in januari - na de PvdA-ledenvergadering - alsnog zal ge beuren. Boerkoel wilde niet op voor hand uitsluiten dat de realisering van de PvdA-wensen een zekere lastenverzwa ring voor de burgers met zich mee zal brengen. "Maar we gaan eerst kijken of het nog ergens anders af kan." Volgens Boerkoel biedt het gemeentelijk budget daarvoor zeker nog wel enige ruimte. Het aantal werkzoekenden, dat ook geen ander baantje heeft, is in Soest in het derde kwartaal licht gestegen van 1.406 naar 1.439. Daarmee wijkt Soest af van de trend in Midden-Nederland, waar dit jaar een afname van 8,8 procent is gecon stateerd. Begin dit jaar registreerden de arbeidsbureaus nog bijna 55.000 werkzoekenden zonder baan, per 1 oktober lag dit aantal op 50.055. Utrecht is koploper met 16.554 werkzoekenden, dan volgen Amers foort (5.434) en Hilversum (3.076). Na Zeist (2.406), Nieuwegein (2.282) en Veenendaal (2.007) staat Soest op de zesde plaats, net voor Maarssen (1.325). De werkloosheid in Nederland blijft met gemiddeld vijfduizend mensen per maand dalen. Volgens het CBS is nu 5,6 procent van de beroepsbevol king op zoek naar werk. In Midden- Nederland ligt dat percentage met 50.055 op 5,5 procent. Aan het einde van het derde kwar taal stonden bij de arbeidsbureaus in dit gebied 4.300 vacatures open. Het arbeidsbureau omschrijft dat als 're latief veel'. De meeste vacatures zijn afkomstig uit de zakelijke dienstverlening, de detailhandel, de horeca en het onder wijs. Honderdzestig centimeter hoog, tweehonderdvijfenzeventig kilo zwaar. Dat is de unieke amethyst- geode die sinds enige tijd te bewon deren is bij de Soester edelsteenslij perij De Sprong aan de Lange Brinkweg. De goede - feitelijk een stuk gestolde lava, van binnen hol en aan de binnen kant bezet met amethyst-kristallen - is bijna manshoog en daarmee een van de grootste exemplaren die ooit zijn aange troffen. De "Amethysta do Sul", zoals zijn Portugese naam luidt, is gevonden in het zuiden van Brazilië. Door een speling van de natuur hebben de talrijke kwartskristallen waaruit de amethyst bestaat (ook wel bergkristal genoemd) een mooie, diep-paarse kleur. Volgens Kees van Schalm van De Sprong komt dat door de aanwezigheid van mangaan in het kwarts. Opmerkelijk is wel dat er ook enige "vreemde" elementen in de geode aan te wijzen zijn. Tussen de paarse kristallen bevinden zich op twee plaatsen plotse ling witte kristallen, die volgens Van Schalm veroorzaakt zijn door de aanwe zigheid van calcium. Deze kristallen' heten dan ook "calcieten". Amethyst ontstaat in brokken gestolde lava (basalt), waarin tijdens het stol lingsproces water achterblijft. Onder de hoge temperatuur van 300 a 400 graden is dat water, dat niet weg kon, gekristal liseerd. Of dat proces slechts enkele tientallen of juist tienduizenden jaren heeft geduurd is een kwestie waarover de wetenschap nog niet is uitgediscussi eerd, aldus Van Schalm. "Hoe langza mer de temperatuur daalt, hoe mooier de kristallen zijn die in de geode ge vormd worden." "Wij vonden het zo'n mooi exemplaar dat we hem direct hebben aangeschaft. Niet om hem te bewerken, want dat zou zonde zijn, maar gewoon om hem aan de bezoekers te laten zien. Want alleen zo is-ie uniek. We zijn er erg trots op." Kees van Schalm en zijn zoontje Ru- ben bij de amethyst-geode in De Sprong. vvic vcigcujiK i Foto: goos van der wilt leest de Soester Courant Vrouw uit Soest getuige brandstichting? De politie is op zoek naar een vrouw, vermoedelijk een Soesterse, die moge lijk getuige is geweest van brandstichting in een leegstaande woning aan de Faas Eliaslaan in Baarn. De bovenverdieping van het huis brandde in de nacht van 7 december uit, 's morgens om half vijf, en een omwonende kon de politie vertellen dat zij was aangesproken door een me- Op zaterdag 13 december kun nen belangstellenden alles te we ten komen over de pelgrimage naar Lourdes die volgend jaar van donderdag 24 september tot en met donderdag 1 oktober wordt gehouden. In het Gildehuis aan de Steenhoff- straat begint zaterdag om 10.30 uur een informatiebijeenkomst over de reis. Deze presentatie is belegd door het Groot Gaesbeeker Gilde, de Kahtolieke Bond van Ouderen (KBO) en het katholiek Vrouwengil de (KVG) die de pelgrimage organi seren. Iedereen is welkom. De achtdaagse busreis start op 24 september. Tijdens de heenreis van drie dagen wordt een bezoek ge bracht aan Nevers, de plaats waar Bernadette ligt opgebaard. Over de terugreis doet de bus twee dagen. Hissendoor verblijft het gezelschap in Lourdes en omgeving. In Lourdes wordt deelgenomen aan een van de vieringen en staan excursies op het programma. De reistechnische ver zorging is in handen van De Jong In- tra-vakanties. Het Groot Gaesbeeker Gilde organi seerde in 1989 en 1994 ook al pelgri mages naar Lourdes. Toen al was de belangstelling groot. De verwachting is dat de reis nu met meerdere bussen wordt aanvaard. De presentatie van zaterdag duurt ongeveer anderhalf uur. De bezoe kers kunnen vragen stellen en na af loop is er gelegenheid tot inschrij ving. Daarbij moet een eerste aanbe taling worden gedaan. vrouw in een Audi 80 (kleur onbekend), die waarschijnlijk onderweg was naar Soest en bij het huis een aantal jongens had zien wegrennen. De vrouw reed in elk geval in de richting Soest weg. De politie verzoekt haar contact op te ne men. Het huis werd bewoond door twee krakers, maar die waren op het moment van de brand niet thuis. In de omgeving van het brandende huis waren vernielin gen aangericht en vuurwerk afgestoken. Eigen technische dienst met 24- uur service. Geen voorrijkosten. Gratis bruikleen app. Alle reparaties aan huis. Soesterbergsestraat 35a Tel. 035 - 602 93 6f

Soester Courant | 1997 | | pagina 3