Danscentrum Gerla spoedcursus;",'^;, X I rx Xu., ÖITI1AIK1 frj iiïïi-ii 4K SUBARU EINDE JAARS SHOW Soest blij met nieuwe Albert Heijn Gezellige Kerstdagen en een modieus 1998! r IVc uvif #o#o 40 stuks voor 35.' HANDEL WANDECt r^llJlJK Waarde van de eigen woning nu verzekerd Prijzenfestival Winkelkring 40 jaar vakantiereizen voor mensen met reuma PAGINA 12 WOENSDAG 17 DECEMBER 1997 SOESTER COURANT PAGINA 13 I Veel belangstelling tijdens officiële opening avensis STARIU Albert Cuyplaan 198b Soest G Met kortingen van 20 tot 50% Speciale aanbiedingen: F Klachten bezorging Seniorenbus Gevraagd Bezorgers voor de Soester Courant 'VS*» i v SPULLENHULP ONGEWOON WONEN GEWOON MEENEMEN Prettige Kerstdagen en een Gelukkig Nieuwjaar SUBARU, uniek door prijs en AWD techniek iïWillem Van Oosten fotoservice Soesterbergsestraat 57, Soest-Zuid, (035) Ó01 31 09 levertijd 24 uur! Van Weedestraat 147, Soestdijk, (035) 602 59 42 PWillem Van Oosten fotoservice sms ~i nm hihmiih— g metalen garde 339,- ormgeving I ildragout tjes bij en gemengde jk glas w/jn en een toe. Gezellig toch? 15,95 R /orrKw^m^ w-er M Bèarn, (035) 54 86 111 1 «en compleet eerste exemploor in<tejaasshow! me. Red en Black. Het gemeentebestuur van Soest is blij met de nieuwe Albert Heijn-su- permarkt in Soestdijk. Dat bleek wel uit de tevreden toespraak van burgemeester Hans de Widt tijdens de officiële opening, vorige week dinsdagavond, waar zo ongeveer "tout Soest" een kijkje nam. De burgemeester stelde vast dat het 17 jaar had geduurd voordat de plan nen, die Albert Heijn al voor 1980 had aangekaart bij het gemeentebestuur, werkelijkheid waren geworden en de kleine supermarkt aan de Van Weede- straat vervangen kon worden door een nieuwe en aanzienlijk grotere AH-ves- tiging. "De aanhouder wint," aldus De Widt. Hij liet in kort bestek de verschillende locaties waarover in de loop der jaren was nagedacht de revue passeren: eerst mocht er geen filiaal komen in Soest- Zuid, maar wel in Soestdijk; later pol ste AH de gemeente over een ABC- vestiging (samen met Blokker en C A) of een eigen vestiging aan de Van Weedestraat (oude politiebureau of de Lindenhof), de Steenhoffstraat (oude gemeentehuis), de Lange Brinkweg (brandweerkazerne) en de hoek Stad houderslaan/Korte Brinkweg. Lindenhof... De vestiging aan de Van Weedestraat, tegelijk met nieuwbouw van de Linden hof, bracht het nog tot het stadium van een officieel raadsbesluit, maar na aller lei verwikkelingen kwam tenslotte de Burgemeester Grothestraat in beeld. Ook toen dat eenmaal vaststond moes ten er nog heel wat bestuurlijke hinder nissen worden overwonnen, maar uit eindelijk werd begin 1996 vastgesteld dat de kogel door de kerk was. Het bouwplan werd in september 1996 goedgekeurd en begin 1997 werd de bouwvergunning afgegeven aan de fa. Van den Hengel (Heipo), waarna de bouw op 7 april j.1. van start ging. Volgens de burgemeester kan de super markt de toekomst met vertrouwen te- gemoetzien. "Met vereende krachten is er een situatie ontstaan die het mogelijk maakt dat het winkelcentrum Van Weedestraat, met de nieuwe AH-super- markt als trekker, in voorspoed het nieuwe millennium binnengaat." Hij was ervan overtuigd dat er goed en aange naam gewinkeld zou gaan worden. Leer in 15 lessen nog voor de zomer dansen. Aanvang cursus; woensdag 21 januari. G02 03 04 De Kerstdagen kunnen heel voordelig voor u worden. Want «J voor als gewaardeerde klant, start vandaag de opruiming. A VOOR DAMES: tij Rokken en blouses 30% korting Jr Jasje, tricot, 2-kleurig, van 378,- nu: 278,- tt Vesten, 'Lea Ferri', van 199,- nu: 149,- Col-pullovers, van 149,- nu: 99,- A Bodywarmers, van 129,- nu: 79,- .V; VOOR HEREN: V- Kostuums, o.a. antraciet en marine, van 598,- nu: 478,- 'A Colberts, speciale selectie nu: 398,- 7r Jacks, 'Stylemaster', van 278,- nu: 198,- tij 'Wortmann' shirt, van 75,- voor 60,- 2 stuks 110,- 3 'Schiesser' tricot pyjama's nu: 55,- 'Stylemaster' sokken (60% wol) 3 paar 30,- ;v 'Schiesser' slips 2 stuks 24,- BAARN Laanstraat 65 (035) 541 54 18 SOESTDIJK Burg. Grothestraat 7 (035) 601 44 88 Ruim en overzichtelijk is de Albert Heijn aan de Burgemeester Grothestraat. Het publiek kon vanaf woensdag kennis maken met de nieuwe supermarkt en deed dat massaal Foto: Goos van der Wilt Extra voorzieningen De Widt wees er verder op dat de ves tiging van de nieuwe supermarkt ertoe geleid heeft dat Soest, en in het bijzon der het winkelcentrum Van Weede straat, een aantal extra voorzieningen rijker is geworden. Hij noemde in dat verband o.a. de nieuwe rotonde, de ont- sluitingsweg, de nog te realiseren nieuw bouw bij Braamhage en de aanwinst van maar liefst 145 parkeerplaatsen, en tenl- sotte natuurlijk de herinrichting van de Van Weedestraat zelf, waarin de ge meente veel geld gestoken heeft. "Al met al kan worden gesteld dat we ons met elkaar gelukkig kunnen prijzen met hetgeen hier het laatste jaar tot stand is gebracht," aldus de burgemees ter. "We kunnen trots zijn op de bereik te resultaten." Na De Widt voerden nog de heer Van den Hengel en AH-directeur Heldman het wooid. Zij wensten de medewerkers onder leiding van filiaalmanager A. Poot veel succes. De talrijke genodigden hadden intussen een goed beeld gekre gen van de nieuwe, ruim opgezette su permarkt en zijn assortiment. Met name de grote sortering kerstwijnen kreeg daarbij alle aandacht. Woensdagmorgen gingen de winkeldeuren van de super markt voor het eerst open voor het pu bliek. Indien u op woensdag om 18.00 uur de Soester Courant nog niet in uw bezit hebt, kunt u tot 18.30 uur naar ons kantoor bellen (tel. 6014152). De krant wordt dan nog dezelfde avond nabezorgd. Belt u woensdag na 18.30 uur, dan kunt u uw naam en adres op de band van het antwoord apparaat inspreken. De krant wordt dan echter pas donderdagmiddag nabezorgd. Soesterberg Voor de abonnees in Soesterberg is het klachtennummer 035-6021841 (C. van Barneveld). Dat nummer kan op woensdag tussen 18.30 en 19.30 uur worden gebeld voor nabezorging op dezelfde dag. Belt u later, dan wordt de Soester Courant op donderdag nabezorgd. Alle 55-pIussers uit Soest en Soester berg kunnen gebruik maken van de Seniorenbus die voor het vervoer zorgt van en naar activiteiten, kennis sen, familie, het ziekenhuis, het zwembad, het gemeentehuis en nog veel meer. Wie wil meerijden, wordt verzocht zo vroeg mogelijk te bellen voor een af spraak. Per rit wordt een bijdrage van 1,50 gulden gevraagd. Dit is de mi nimale bijdrage, meer betalen mag ook. De passagiers wordt verzocht met gepast geld te betalen, omdat de chauffeur geen wisselgeld bij zich heeft. Verder moet men een kwartier tot twintig minuten voor de afgesproken tijd gereed staan, omdat de bus mo gelijk iets vroeger komt en ook nog andere mensen ophaalt. De Seniorenbus rijdt op maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Telefonisch is de Seniorenbus op werkdagen bereikbaar tussen 9.00 en 16.00 uur, tel. 6019190. r (elke woensdagmiddag) Voor informatie: tel. 6014152 Op de lange duur is een eigen huis bijna altijd een waardevast bezit. Ze ker de afgelopen jaren zijn de hui zenprijzen fors gestegen. Toch kent de huizenmarkt ook momenten van waardedalingen. En als u op zo'n mo ment uw huis moet verkopen kan dat u behoorlijk parten spelen. U loopt dan zelfs het risico dat u uw huis moet verkopen onder de prijs die u er voor heeft betaald. Het is zelfs mogelijk dat u niet eens de hy potheek kunt aflossen. De Hypotheker heeft in samen werking met Woon- garant de unieke, exclusieve Woongarant Opstalverzekering met Aankoopwaarde Garan tie ontwikkeld. Deze ver zekering biedt u de zeker heid tegen waardeverlies Er is maar één Hypotheker. Dat is zeker. 1 De Hypotheker I van de woning. De Woongarant Op stalverzekering bevat ook nog eens een bijzonder compleet pakket aan dekkingen tegen schade aan uw wo ning. De opstalverzekering is uiter aard ook af te sluiten als u al een hy potheek heeft lopen, de aankoop- waarde garantie is alleen af te sluiten bij de aankoop van een woning. W33^i U korting krijst Apotheek gefdverstrekkei De adviseur van De Hy Soest, Steenhoffstraat 66, 035 - 6036000 Bij Dima aan de Van Weedestraat zijn vrijdag tien prijswinnaars op bezoek geweest om een fraai sfeerlicht ter waarde van 60 gulden in ontvangst te nemen. Bij de wekelijkse trekking waren hun waardebonnen uit het cheque boekje van de Winkelkring Van Weedestraat tevoorschijn gekomen. De ge lukkigen waren ditmaal de dames Roest, Grooters, Bleijenberg, Snelder, Van der Heijden, Ruwaard, Kamphorst-Vonk, Van de Kuit en de heren Koop man en Van Dijk. Na de prijsuitreiking poseerden de winnaars met Marina van den Bosch van Dima en Winkelkring-voorzitter Emiel Wortmann voor de fotograaf. Deze week volgen de laatste twee van in totaal zeven trekkin gen onder mensen die een waardebon uit het chequeboekje hebben inge leverd. De nieuwe brochure van het Natio naal Reumafonds met aangepaste vakantiemogelijkheden voor men sen met reuma is verschenen. Jaar lijks maken ongeveer 5500 perso nen gebruik van de faciliteiten. Het eigen aangepaste vakantiecentrum "Groot Stokkert" op de Veluwe ont vangt per jaar 4000 gasten. Zij kunnen verblijven in hotel, bungalows of appar tementen. Aan de binnen- en buiten landse reizen per bus, boot, trein of vliegtuig nemen gemiddeld 1500 gasten deel. Deze reizen zijn onder meer geheel op rolstoelgebonden deelnemers afge stemd. Het is nu veertig jaar geleden dat de eerste "proef' werd genomen met het organiseren van "een reis voor on- of minvermogende chronische reumapa tiënten" naar Valkenburg. In 1958 na men 25 personen deel aan dit experi ment van het Nationaal Reumafonds. De reis werd een succes en men besloot voortaan twee keer per jaar met een groep van 50 patiënten op vakantie te gaan. Reeds in 1960 moesten belang stellenden op wachtlijsten worden ge plaatst. In de loop der jaren breidde het Nationaal Reumafonds het aantal be stemmingen uit en groeide het aantal deelnemers. De brochure anno 1998 biedt inmiddels keus uit 30 aangepaste, binnen- en buitenlandse reizen. In 1963 vestigde het Nationaal Reuma fonds het eerste aangepaste vakantie centrum in het Tanah Abang huis te Bussum, dat plaats bood aan 25 gasten. Ook daarvoor groeide de belangstelling in die mate dat de ruimte te beperkt werd. Vandaar dat in 1978 "Groot Stok kert" in Wapenveld werd geopend. Dit aangepaste vakantiecentrum biedt in middels twintig jaar lang aan mensen met reuma de mogelijkheid om samen met familieleden in het Veluwse land schap te recreëren. Onlangs opende Woon- en Zorgcentrum "De Paasber- Telefoon 6018730 De Schans 20, 3764 AX kringloopcentrum Openingstijden: Dinsdag, woensdag, vrijdag 13.00-17.00 uur; zaterdag 9.00-12.00 uur. Spullen brengen: Dinsdag, woensdag, donderdag, vrijdag 13.00-18.00 uur; zaterdag 9.00-12.00 uur. Spullen ophalen: Na telefonische afspraak. gen" in Odoorn (Drenthe) in samenwer king met het Nationaal Reumafonds enkele appartementen, waar gasten een beroep kunnen doen op zorgverlening. Het ligt in de bedoeling om in de ko mende jaren meer van dergelijke projec ten te realiseren. Zelfstandigheid Voor veel mensen met reuma zijn deze vakantiemogelijkheden van het Natio naal Reumafonds de enige kans om er eens uit te gaan. Zij leven met pijn, zijn afhankelijk van hulp van anderen en geraken daardoor na verloop van tijd in een isolement. De aangepaste vakantie mogelijkheden voorzien dan ook in een grote behoefte. Uitgangspunt is dat deelnemers geen zelfstandigheid inleve ren en niet worden betutteld. Zowel bij de reizen als in "Groot Stokkert" is des kundige hulp op afroep beschikbaar. De Vakantiegids 1998 is aan te vragen bij het Nationaal Reumafonds: tel. 070- 3503231. bij aankoop van een bureau de bureaustoel Tulp van 179,- voor 98,50 Birkstraat 101 Soest naast Middelman Wooncentrum accountancy belastingadvies Koningsweg 29, Soest Telefoon (035) 603 70 00 AA-ACCOUNTANT V AN 20 DECEMBER T/M 3 JANUARI VIVIO JUSTY AWD LEGACV IMPREZA AWD OUTBACK AWD FDRESTER AWD De Subaru Eindejaars Show biedt u verrassend veel De nieuwe Subaru Forester AWD, de IMPREZA 555 wereld rally-kampioen '95,"96 en'97, de extra voordelige VIVIO, de uitgekiende JUSTY AWD, de machtige OUTBACK AWD en de opvallende, zakelijke LEGACY AWD sedan en touringwagon. Stuk voor stuk verrassend sterke aanbiedingen, voor elk wat wils. Bovendien zijn wij er bijna van overtuigd, dat wij u altijd een, u passende, aanbieding kunnen doen. Kom langs en laat u eens echt verrassen. Wij weten het zeker, volgend jaar rijdt u in een Subaru met AWD, All Wheel Drive. mm K.iiii.i.irai.TJin

Soester Courant | 1997 | | pagina 13