J 'Wél supermarkt op plek Hoeksteen!' Ansichtkaartenactie i Toekomst lijkt somber voor museum Jubilarissen in Caroluskoor ^SB viert 20-jarig bestaan iet bevolking op 4 januari Zondag: Volkskerstzangdienst wenst u een fijne Heerst en een gezond en veilig 1998 Laatste 'Reis naar Bethlehem' Ansichtkaarten Soesterberg Speciale aanbieding Gratis advies Winkeliers in dringende oproep aan B. en W. WOENSDAG 17 DECEMBER 1997 1 r BOB BROUWER umSlto m m (jmad 1998 Om 19.00 uur in kerk Sterrénberg Autorijschool Westerveld nu ook in Soesterberg Kerkdiensten Medische dienst BurgerlijkestandJ Hulpverlening j Autorijschool WESTERVELD Traditie Sterrenberg stopt Gratis entree heeft langste tijd gehad Ome Jan 60 jaar zanger Waarover praatten zij? Kerstwandeling op Sterrenberg Taptoe wordt nieuw leven ingeblazen Meningen van lezers Agenda SOESTERBERGSE OURANT Correspondentie-adres: P. Taai, Van Maarenplein 1, 3769 EN Soesterberg Klachten bezorging: C. van Barneveid, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 De winkeliers van de Buys Ballot- laan hebben een dringende oproep gericht aan B. en W. om op de loca- b van de Hoeksteen alsnog de ves tiging van een supermarkt toe te staan. De ondernemers wijzen het recente advies van de raadscommis sie R.O. "geschokt, boos en emotio neel" van de hand. De commissie heeft zich begin deze maand in grote meerderheid uitgespro ken tegen de verplaatsing van de E- markt naar de locatie van het kerkge bouw. Dat gebeurde na o.m. een plei dooi van de omwonenden, die zeiden geen behoefte te hebben aan een nieu we winkelvoorziening. De winkeliers zijn echter van mening dat er geen re kening is gehouden met hun belangen en met de afspraken uit het verleden. Door de Sinterklaasdrukte waren ze niet in de gelegenheid om in te spreken tij dens de commissievergadering, aldus de winkeliers in hun brief, die ondertekend is door G. van Oest namens de E- markt, snackbar 't Stekkie, slagerij Vos kuilen, hairstyle Ben Langkamp, bloe misterij Van Oest en de Cornershop. Zij verzoeken het College met klem het advies van de commissie naast zich neer te leggen. Voor de levensvatbaarheid van de su permarkt is het nodig dat die kan uit breiden tot 600 vierkante meter, aldus de winkeliers. Dat kan als er nieuwbouw mag worden gepleegd op het Hoek steenterrein. De eigenaar van de E- markt wil daar graag naar toe, omdat hij anders geen mogelijkheid heeft om de zaak op economisch verantwoorde wij ze te exploiteren. "Dat betekent onher roepelijk sluiting," aldus de onderteken aars, met als gevolg een enorme terug loop in het aantal consumenten, waar door het voorspelbaar is dat ook de an dere winkels op den duur hun deuren zullen kunnen sluiten. Ten dode opgeschreven "Het kan toch niet de bedoeling zijn om de héle winkelvoorziening aan de Buys Ballotlaan weg te saneren...?" aldus de winkeliers. "Iedere ondernemer weet dat een winkelstraat zonder supermarkt ten dode opgeschreven is." Ook voor de bewoners is de achteruitgang van het i ■Wie geeft er zomaar iets weg? Toch ge- Ibeurt het. Assurantiekantoor Klaren- beek BV heeft 2000 setjes met negen hedendaagse ansichtkaarten van belang rijke huizen en gebouwen van Soester berg gemaakt. Een aantal verenigingen uitgenodigd om donderdagavond 18 december in dorpshuis Burgstede te [komen. Daar worden de setjes 'gratis' verstrekt, waarop zij ze kunnen verko pen voor minimaal 5 gulden per set. Op deze wijze kunnen ze de verenigingskas behoorlijk spekken en tevens het vlieg dorp promoten. Ze Zijn ook als wens kaart te gebruiken. 'Als deze actie slaagt komt er volgend jaar weer een serie met andere dorpsgezichten', aldus Klaren- beek. Voor informatie: IJsvereniging Soesterberg, dhr. Blokzijl, tel. 351463. WIJNHANDEL SLIJTERIJ Gen. Winkelmanstraat 37 - Soesterberg Telefoon: 0346 - 35 34 39 Kondag 4 januari is de bevolking an het vliegdorp uitgenodigd om bet 20-jarig bestaan van de Vereni- jjng Soesterbergs Belang te vieren, fin dorpshuis Burgstede zullen van af 14.00 uur diverse activiteiten plaatsvinden. Tot medio 1977 had Soesterberg een ijkraad dat voor haar belangen op- •am. De gemeente Soest wilde het een iciële status geven en schreef een ver- :zing uit met als vereiste dat de meer- irheid van het dorp zich hierover zou ipreken. De bevolking zag het kenne lijk niet zitten en kwam niet, waardoor de wijkraad werd opgeheven. Oudjaarsdag 1977: toen jonge mensen ~"igen dat de plaatselijke belangen niet er de bult' kwamen, richtten ze de ireniging Soesterbergs Belang op. Dat dit geen borrelpraat was, bewijst het bestaan na twintig soms roerige jaren. De VSB kent ook heel wat wapenfeiten die dankzij haar inzet zijn gerealiseerd en de huidige agenda telt veel zaken van algemeen plaatselijk belang. Het bestuur wil die 20 jaren niet onge merkt voorbij laten gaan en daarom zijn er op zondag 4 januari vanaf 14.00 uur enkele activiteiten in dorpshuis Burgste de gepland. De belangrijkste is wel de Soesterbergse 'Thomasvaer en Pieter- nel', die speciaal voor deze keer ook in de historie van de VSB doken. Het be stuur heeft ook plannen om een eigen VSB-vlag te maken. Wil men de jubile rende vereniging iets aanbieden, dan graag een financiële bijdrage voor dit doel. Voor een verdere uitleg van dit jubileum wordt verwezen naar de bro chure die huis-aan-huis is verspreid. Houders van nee-nee en nee-ja stickers kunnen deze brochure verkrijgen bij de voorzitter Yvonne Hoekstra, De Brik 4. Elk jaar wordt in één van de Soes terbergse kerken de Volkskerst zangdienst gehouden. Bij deze ker- ten hoort ook Steirenberg en in hun cerk 'het Lichtpunt' zal de volks- erstzangdienst op zondag 21 de- ember plaatsvinden, aanvang 9.00 uur. ïdereen is welkom en zij die eens een ijzondere kerstbijeenkomst willen mee- laken, moeten dit eens beleven. De jontaniteit van de bewoners is niet al- :en hartverwarmend, maar ook vaak ontroerend. De predikant van Sterren- berg, ds. Henk Henstra die al de bewo ners bij name kent en op een fantas tische wijze met hen omgaat, heeft de leiding in deze viering waarin verder medewerking wordt verleend door het groot Sterrenberg Dokter de Jong- koor o.l.v. de heer Okker en het orkest van muziekvereniging Odeon o.l.v. de heer De Weert. Voor ouderen en allen die daarvan gebruik willen maken, staat vanaf 18.00 uur een bus van de Konink lijke Luchtmacht op het Dorpsplein die de passagiers heen en ook weer terug brengt. voorzieningenniveau ongewenst, menen zij. Er zal nog meer koopkrachtaf vloeiing plaatsvinden naar Zeist en Amersfoort. Met name de bejaarden zullen dat ervaren; ze krijgen het zwaar om aan hun eerste levensbehoeften te komen. Alleen de bouw van een supermarkt, met appartementen erboven en enkele eengezinswoningen ernaast, kan dat voorkomen, menen de winkeliers. Zij herinneren er nog maar eens aan dat wethouder Blommers eerder haar prin cipe-medewerking aan het plan heeft toegezegd. Ook de Federatie MKB en de VOS (Verenigde Ondernemers Soesterberg) staan achter het plan, evenals de supermarkt-eigenaar van de Rademakerstraat. De winkeliers houden vast aan het door B. en W. uitgezette beleid, dat de win kelstrip Buys Ballotlaan gehandhaafd moet worden. Mede daarop zijn hun investeringen gebaseerd. Ze verwachten van het College dan ook dat het de on dernemers ruimte en ondersteuning biedt en geen belemmeringen opwerpt, waardoor de continuïteit van de winkels gevaar loopt. Tweeslachtig Ze verwijten politiek Soest een twee slachtig beleid door bij de bouw van de supermarkt aan de Rademakerstraat te stellen dat ook de supermarkt aan de Buys Ballotlaan mocht uitbreiden. "Nu het zo ver is wordt er doodleuk gezegd dat er al voldoende winkeloppervlakte is. Dat wordt tegengesproken door de rapporten van de MKB en de Kamer van Koophandel," aldus de winkeliers. Anderhalf jaar hebben ze constructief overlegd met alle betrokkenen. Schip breuk lijden in het zicht van de haven vinden ze "onverteerbaar en onbegrijpe lijk". Het negeren van het overleg en de rapportages beschouwen ze als minach ting van de inzet die allen tot nu toe in grote harmonie hebben geleverd. Volgens de ondertekenaars zou het een goed besluit zijn om op de plaats van de Hoeksteen een nieuwe supermarkt te bouwen, met een aantal betaalbare wo ningen. "Dat is een besluit waarin alle partijen zich kunnen vinden en zoals destijds ook is afgesproken," aldus de winkeliers, die het College dringend aanraden het advies van de raadscom missie alsnog naast zich neer te leggen. 'Eén woonlaag' Volgens de winkeliers staat het inmid dels vast dat de bewoners die zich tégen de supermarktvestiging hebben uitge sproken, dat deden op basis van foutie ve informatie. "Ze waren bang dat er een of andere hoge flat gebouwd zou worden," aldus ondertekenaar Van Oest. "Maar het gaat om een super markt met daarboven slechts één woon laag." Nu ze dat weten hebben zijn ook de bewoners volgens hem bereid het supermarktplan te accepteren. "Ons kenmerk is speciale aandacht voor de leerling en het geven van privé theorielessen. De toegevoeg de waarde: een opfriscursus voor hen die jarenlang niet hebben gere den met alle aandacht voor zij die bang zijn achter het stuur." Aldus in een notendop Autorijschool Westerveld, in Soest een begrip van meer dan 42 jaren. Westerveld sr. begon in 1955 met een Volkswagen Kever, sindsdien zijn er veel soorten en merken auto's geweest die allen het grote bord 'Westerveld Autorijschool' voerden. Te genwoordig bestaat de firma uit twee auto's, een VW-Golf Diesel en een Seat Polermo. Twee auto's, omdat sinds me dio 1997 ook zoon Bert 'een handje mee helpt'. Hij slaagde onlangs met achten en ne gens voor de applicatiecursus rij-in structeur, een vijfjarige verplichte herha lingscursus in deze branche. Sinds medio 1997 kent men hem ook in Soesterberg. Voor of achter perceel Kampweg 28 staat de auto met die naam omdat Bert daar al weer een paar jaar woont. De vrije dagen en weekends vult hij als rij-instructeur en dat doet hij met veel plezier. Zaterdag 20 december en zondag 21 december ROOMS-KATHOLIEKE KERK CaroJuskerk, Rademakerstraat 75 Voorganger: zr. M.A. v. Erven Zaterdag 19.00 cantores Zondag 10.30 gemengd koor Cenakel, Amersfoortsestraat 18 Zondag 09.00 eucharistieviering; ande re dagen 07.30; gebedsdiensten: dage lijks 12.15, 15.30 en 18.00 uur. De ka pel is de hele dag open. HERVORMDE GEMEENTE/ GEREFORMEERDE KERK Kerkelijk centrum Generaal Winkelmanstraat 99-101 10.00 ds. C.J. Jansen STERRENBERG 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10.30 ds. H. Henstra; H.A. 19.00 Volkskerstzangdienst Huisarts Vrijdag 18.00 - maandag 08.00 uur: D.W. van Lier (Den Dolder), Paltzerweg 299, tel. 030-2284555. Tandarts Spreekuren 13.00 en 19.00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts H.J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, tel. 352467; weekend dienst na afspraak; in andere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. GEBOREN 25 november: Neri, dochter van Willy en Marisa van Burken, Apollo 110. Opgaven: Van Maarenplein 1. Hulp Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Werkdagen 09.30-11.00 uur, tel. 035- 6031119. Stichting Hulpdienst Soesterberg - Hulp aanvragen: dagelijks O9.Ó0-1Ö.OO uur, tel. 351789, b.g.g. 351658 of 351437. Kruiswerk Stichting Kruiswerk N.O. Utrecht 24 uur per dag bereikbaar onder tel. 0900-8344* (20 ct. per minuut). Maatschappelijk werk Stichting Thuiszorg en Maatschappelijk Werk N.O. Utrecht Géneraal Winkelmanstraat 103, tel. 352606, elke dinsdag en woensdag 09.30-10.30 uur. Politie Veldm. Montgomeryweg 2 (Kon. Mare chaussee); werkdagen 12.00-13.00 uur; centrale meldkamer: tel. 035-5487411; alarmnummer: 1.1.2. Grof vuil Tel. 035-6093666. Tel. 06-51 26 32 31 b.g.g. 0346-35 09 38 Reeds vele jaren wordt op Sterren berg vlak voor kerst de 'Reis naar Bethlehem' gehouden. Vanwege slecht weer ging het ook vele keren niet door, voor de organisatoren een mini-ramp. Om die reden is voorgesteld het niet meer te hou den. Op veler verzoek nog één keer, op dinsdag 23 december vanaf 18.00 uur en dus voor het laatst de 'Reis naar Bethlehem'. Wat moeten wij ons van deze reis voor stellen? Ds. Henk Henstra: 'Op die dag gaan de bewoners van Sterrenberg in groepen op reis over het terrein. Om de zes minuten vertrekken de groepen via een route van brandende fakkels. Eerst komen ze twee herders tegen met een schaap dat was verdwaald. Vervolgens horen ze ineens koormuziek, een soort engelenzang. Dan stoten ze op vier her ders die kleumend rond een vuurtje staan met hun blatende schapen. De herders klagen dat er wel heel veel klei ne baasjes zijn, maar geen goede ko ning. Moe van het wandelen komen ze in een ruimte van Sterrenberg aan die op een herberg lijkt. Maar de waard zegt dat ze weer weg moeten, het is vol, 'geen plaats'. Hij heeft ook al een man met een vrouw die in verwachting was en op een ezel zat de deur gewezen. Teleurgesteld gaan de bewoners verder en komen ineens drie wijzen tegen. Het zijn oosterlingen op kamelen die verha len vertellen over een echte koning en steeds maar naar de sterren kijken. Veel tijd hebben de wijzen niet en ze laten de bewoners alleen staan. Dezen gaan ver der en bij een oosterse tuin kunnen ze zich wat bij een vuur warmen. Ineens zien ze een blinkende ster boven een soort hut hangen. Er liggen allemaal pakken stro voor de ingang. Als ze naar binnen kijken zien ze een man en een vrouw met een klein kindje. Ze horen stemmen en ineens zingt een koor. Het is tevens het einde van hun reis en in een tentje krijgen ze drinken. Dat is de Reis naar Bethlehem. Perso neel en vrijwilligers spelen de rollen. Na hun reis komt elke groep binnen in de Lichtpunt en vertellen elkaar wat 'ze gezien en gehoord hebben'. Een ieder die deze reis wil meemaken is welkom, maar wel vertrekken uit het Lichtpunt en bij een groep aansluiten', aldus do minee Henstra. 'We mogen niet ontevreden zijn over het afgelopen jaar. Er is veel gebeurd en weer weit! het aantal be zoekers overschreden en ook dit jaar mogen we terugzien op veel ge slaagde activiteiten. Het doet mij een genoegen dat ik deze positieve berichten voor het laatst in een te rugblik op het jaar mag meedelen'. Aldus overste M. Botma, directeur van het Militaire Luchtvaart Museum, in zijn overweging bij het jaar 1997. Voor de laatste keer, want in mei verlaat hij de militaire dienst vanwege de pensioenge rechtigde leeftijd. Zijn potentiële opvol ger, overste Piëst, ook aanwezig, wilde daarop niet vooruitlopen. 'Dat moet nog in Den Haag beslist worden'. In de wandelgangen worden de toe komstverwachtingen niet zo rooskleurig omschreven als men van het museum gewend is. De gehele infrastructuur zou een behoorlijke financiële injectie moe ten hebben om te kunnen voortbestaan. Ma^r op grond van structurele bezuini gingen, ook bij de Koninklijke Lucht macht, komt het museum onder aan de lijst van de vele andere dringende zaken die moeten worden gerealiseerd. Uiter aard kan men nog wel enkele jaren vooruit, maar dan zal er geld op tafel moeten komen om het hoofd boven water te houden, vooral op het gebied van onderhoud. Het Caroluskoor kent één keer per jaar een bijzondere feestavond, het Ceciliafeest. De inspanning van 52 weken mag dan even omgezet wor den in veel plezier, maar ook om stil te staan bij leden die een bepaald aantal jaren lid zijn geweest. Het is altijd even spannend wie het deze keer zullen worden, want niet allen houden heel precies bij wanneer ze lid zijn geworden. Op het moment dat de voorzitter van het zangkoor, Zuster Marie-Anne, pas- V.l.n.r. de heren Bleukens, Hondeveld, V.d Bremer, De Groot en mevr. van Dil len. vanuit Soest naar Soesterberg, waar hij bij bakker Van den Berg aan de Rade makerstraat bakkersknecht werd. Naast het broodbakken en broodventen in de wijk vond hij voldoende tijd om lid te worden van het toenmalig Mannenkoor St. Carolus. Noodgedwongen moest hij dit vanwege verzetswerk in de oorlog enkele jaren onderbreken, om daarna als trouw lid weer verder te gaan met zin gen. Sterker nog, toen het mannenkoor tor? van de parochie SLvGarolus Bottfi-r^ ivin de jaren zeventig een gëfnërigd koor meus, verzoekt naar voren te komen W£rd,washij de eerste c^zijn echtge- wnrdt hpf inpPnQ pro «til Dan vnloftn Hp note meétiam. - Na die 60 jaar valt 25 jaar bijna in het wordt het ineens erg stil. Dan volgen de namen en deze keer waren dat één dame en vier heren. Vervolgens hoort men de plechtige woorden: 'In verband met uw verdienste voor de katholieke kerkmuziek en toegekend door de Dio cesane Sint Gregoriusvereniging in het Aartsbisdom, heb ik de eer....' De eerste was dhr. J. van den Bremer, beter bekend als 'Ome Jan'. Hij kreeg de ere-medaiile in goud en de prachtige Sint Gregoriuskaars omdat hij 60 jaar lid is geweest van het Caroluskoor. Een feit om echt even bij stil te staan, want het gebeurt in een tijd dat verenigingen niet meer zo in de belangstelling staan. In de dertiger jaren kwam Ome Jan niet, maar het zijn toch 25 lange jaren. De zilveren medaille kregen de heren Jan Hondeveld en Harry Bleukens. Ten slotte 12V2 jaar, dus de koperen medaille werd toegekend aan mw. Femy van Dil len-Tijhuis en dhr. Bert de Groot. Het Caroluskoor huldigde deze vijf jubilaris sen zoals zij dat alleen kunnen. Kortom, het werd een zeer geanimeerd Cecilia feest. Meer berichten over Soesterberg op pagina 24 Regelmatig zal men de heren Smo- renburg (86), Van Dijk (72), Riet veld (72), Hoogstraten (70) en Knoops (65) op een woensdagmor gen in het dienstencentrum 'De Drie Eiken' zien. Onder het genot van een kopje koffie praten zij als geboren en getogen Soesterbergers over het vliegdorp van toen. Deze keer was het onderwerp: an sichtkaarten van Soesterberg. Woensdagmorgen 10 december waren van de vijf heren alleen Smorenburg en Rietveld aanwezig. Vanwege ziekte en andere omstandigheden moesten de andere drie het laten afweten. De Kampweg zou besproken worden, een straat waarin veel meer zit dan men denkt. Maar toen de beide heren zich in de Kampweg-theorie wilden gaan ver diepen, werden ze zichtbaar gestoord door een lange heer met de naam Stef Klarenbeek. De voor hen onbekende 'indringer' nam meteen het woord en stelde zich verder voor als de bewoner van de riante woning Heidewijck, beter bekend als het huis waarin huisarts Splinter destijds woonde. Ineens werden de stoelen bijgeschoven: 'Dus jij bent in dat huis gekomen. Dan zal ik je nog wat vertellen. Weet je wel dat...' en tot ge noegen van Klarenbeek gingen ze terug naar het jaar 1901 toen het werd ge bouwd en de mensen die er daarna in gewoond hebben enz. In een adempauze kon Klarenbeek een ander element invoegen: ansichtkaarten. Hij had ontdekt dat in heel Soesterberg geen ansichtkaarten van het dorp zijn te verkrijgen. Daar had hij wat aan gedaan en ter plekke toonde hij de verbaasde heren een set van negen ansichtkaarten van opvallende huizen en gebouwen. 'De eerste twee sets bied ik u gaarne aan omdat u een grote bijdrage levert aan de geschiedenis van Soesterberg en nu heeft u iets nieuws', aldus Klarenbeek. De heren waren even stil en dat hoor je maar zelden van hen. 'Dat krijgen we zo maar of zit daar iets achter?', was hun eerste reactie. Klarenbeek vertelde dat het een initia tief was ten gunste van de plaatselijke verenigingen. Die ontvangen de sets ansichtkaarten gratis en kunnen ze ver kopen om zo hun kas te spekken. 'Dus dat geef jij zo maar weg, gratis en voor niks?'. De beide heren keken elkaar even aan en toen weer naar Klarenbeek en het droop van hun gezicht: 'Die man is gek of hij luist ons erin'. Het bleek allemaal goed te zitten en na een paar koppen heerlijke chocolademelk zat ook deze wel heel bijzondere praatmorgen er weer op. Gratis entree voorbij? Het museum is nog één van de weinige waar de entree gratis is. Dat kan zolang er subsidie wordt verleend, maar ook daar wordt stevig aan getrokken. Van het museum wordt een een eigen in breng gevraagd om te kunnen overle ven. Om die reden wordt gedacht en treegelden te heffen, al stuit dat tegen de borst van leiding en personeel van het museum. Het is een gratis stuk reclame voor de luchtvaart en de luchtmacht en daar is men trots op. Echter is het be grip entreegelden reeds in studie en ziet het ernaar uit dat er in de toekomst toch een kaartje zal moeten worden gekocht, in de prijsklasse van 5 a 10 gulden per persoon. In dit verband werd ook even Aviodome genoemd, maar aangezien dit museum het financieel helemaal moei lijk heeft zal dat wel bij een droom blij ven. Toch was de sfeer tijdens de laatste meeting in het jaar 1997 goed. Vooral het personeel wuift eventuele negatieve dingen luchtig weg. 'Alleen al op het gebied van de luchtvaart in het alge meen is dit museum zo uniek dat het zonder meer zal blijven', is hun mening. En om te bewijzen dat bet museum met de tijd meegaat heeft het met ingang van heden een "site" op Internet: www.mlm.mindef.nl. Het jaar wordt af gesloten met de bekende 'Open-Cock- pit-dagen' op 30 en 31 december en 2 januari onder het motto: 'Wat doe jij in de kerstvakantie?' Ekciroiechnisch instalUiihhi.ro Ltchtstudio Gas, water en cv. h Gesloten gaswandketel met warmwatervoorziening Vaillant Type CWK 24-12 nu 1985,- (inol. BTW) Apollo 92 Soesterberg Tel: 0346-351502 Op Tweede Kerstdag kan men 's mid dags een kerstwandeling maken op Ster renberg in Huis ter Heide. Vanaf twee uur tot half vijf 's middags kan men meedoen aan een kerstpuzzeltocht, ook leuk voor kinderen, of de expositie "planten uit de bijbel" bezoeken in de kas. Sterrenberg, Huis ter Heide, plant soenendienst. De plantsoenendienst wordt aangegeven vanaf het stoplicht op de Amersfoortseweg. Op zaterdag 13 juni 1998 gaat Zeist muzikaal op z'n kop, want in de eerste editie van de Rabo-Taptoe-Slot Zeist treden maar liefst 400 muzikanten op uit negen bekende Nederlandse korp sen. Donderdag 11 december werd het con tract tussen de Stichting Taptoe Slot Zeist en de Rabobank ondertekend. De basis werd gelegd door het bestuur van de Drumfanfare 'Jonathan' uit Zeist. Dankzij deze financiële injectie kan de nieuw gevormde stichting om de twee jaar de vanouds bekende Zeister Tap- toe's weer doen terugkeren. Hervormde kerk Op een zeer onplezierige wijze is on recht gedaan aan onze Wil Stekelen burg. Notabene de door het westen toch zo geprezen democratische werkwijze is kennelijk niet besteed aan ene F.T. Deze manier van schrijven past niet in een plaatselijk blaadje en doet niemand enig goed. Een compliment voor de verslaggeving in de bijlage van de Soester Courant. Hier werd op een professionele wijze de gang van zaken m.b.t. de bestemming van de Hervormde Kerk verslag gedaan. L. v.d. Berg. Donderdag 18 december avondvliegen Vrijdag 19 december 19.30 kerst-bingo, Burgstede Zaterdag 20 december 18.30 kerstdiner, Drie Eiken Zondag 21 december 13.15 Badso, Banninghal 19.00 Volkskerstzang, Sterrenberg Maandag 22 december 11.00 Rondje Soesterberg, Radio Soest Dinsdag 23 december 18.00 Bethlehemroute, Sterrenberg

Soester Courant | 1997 | | pagina 15