Meerding en Hendrikse geven doorslag Red Stars gaat bij zichzelf te rade Soest nu ook echt 'herfstkampioen' WZ'49 schaaft doelstelling bij VA Travel Autovakanties bv schenkt Selby-jeugd kleding Negende achtereenvolgende nederlaag van SEC-zondag Slappe instelling bij Hees I Zaterdag Nederland-Rusland entrecote. VOETBAL zondag Verlies tegen hekkensluiter HMS Jongen betrapt op afsteken vuurwerk Jongens betrapt bij stelen abri-poster Herencoach Lansaat zoekt oplossing voor personele problemen BASKETBAL Gevraagd Bezorgers voor de Soester Courant WOENSDAG 17 DECEMBER 1997 SOESTER COURANT PAGINA 17 Versterkte hekkensluiter Stam/SoVoCo klopt nummer drie Blauwwitten hebben bijna periodetitel, maar willen hoofdprijs VOETBAL zondag Na verlies tegen Vianen telt alleen derde periode nog VOETBAL zaterdag VOETBAL zaterdag Tafeltennisinterland in Soest OSM'75 voelt hete VOLLEYBAL adem SEC-zaterdag nog in de nek En dat was nummer negen. Bij SEC kunnen ze inmiddels alles dromen over nederlagen. Vanaf 26 oktober werd alleen maar verloren, afgelo pen zondag was SDO beter: 4-1. Het was verdiend dat de Bussum- mers de overwinning in eigen huis hielden. Vanaf het begin werd SEC onder druk gezet, al kwam Ramon Heijnen enkele keren via een counter in de buurt van het doel. Maar als er een treffer in de lucht hing, was het er één voor SDO en die viel in de 25e minuut tot Donald Berner zijn snelheid uitbuitte. Twee mi nuten later maakte Brian Twisker er na een slim genomen vrije trap 2-0 van. Het leed werd nog erger toen linker spits El Aroumi vijf minuten voor de pauze 3-0 scoorde. Een sprankje hoop werd gegeven door Heijnen die in de 45e minuut voor 3-1 zorgde. Het was zijn eerste doelpunt sinds de ouverture tegen Hercules op 7 september. Bij SEC speelde Timo Timmer als voorstopper, omdat Mark Boetekees een schorsing van één duel moest uitzit ten. Wessel Sennef was weer uitgeslapen en stond tussen de palen. Hij werd na rust nog een keer gepasseerd door El Aroumi. Dat was kort na het eerste kwartier van de tweede helft, een perio de waarin SEC zich goed op de been had gehouden. SDO-SEC was een spor tieve wedstrijd, waarin de scheidsrech ter geen kaarten trok. VOETBAL zaterdag In de rust waren er spelers bij wie geen zweetdruppel op het voor hoofd stond. Het was typerend voor de slechte instelling van Hees dat bij hekkensluiter HMS tegen een on verwachte 4-2-nederlaag opliep. Inzet toonden de roodwitten niet in Utrecht en dat kwam ze duur te staan. Daarnaast was de kleine spits van HMS een plaag voor de verdediging die ogen schijnlijk weigerde in te grijpen. Teveel spelers lieten het afweten en daardoor viel Hees door de mand. De spits van HMS mocht in de eerste twintig minu ten tweemaal ongehinderd doorlopen en 1-0 en 2-0 maken. Wie dacht dat Hees, dat op slag van rust de achterstand verkleinde door een kop bal van Peter de Jong, de zaken in de tweede helft zou rechtzetten, kwam be drogen uit. Zoals zo vaak zat Hees na de hervatting nog met de gedachten in de kleedkamer en moest het voor de zoveelste keer direct na rust een treffer incasseren. De profiteur was wederom de kleine spits. Negen minuten voor tijd gaf hij zichzelf nogmaals een rondleiding door de ach terhoede van de Soesters die ditmaal wél ingrepen, maar dat Onreglementair deden. Invaller-doelman Pascal Kamer beek kreeg geel voor zijn overtreding en was kansloos bij de strafschop: 4-1. Dat De Jong er nog 4-2 van maakte, ver bloemde de laksheid van Hees geens zins. Een zestienjarige Soester kan een alter natieve straf of een boete verwachten, omdat hij was betrapt bij het afsteken van vuurwerk. Op de Vrijheidweg dook hij met zijn vriendje de struiken in toen ze de politie zagen naderen. Uit enkele flessen kwamen nog de kruitdampen van zojuist afgestoken vuurwerk. De ene jongen had nog drie strijkers in zijn be zit en kreeg daarom een proces-verbaal. Drie jongens, van 14,15 en 16 jaar, zijn door de politie betrapt toen ze donder dagavond op de Di Lassostraat een pos ter uit een abri wilden stelen. Toen ze de ordebewakers zagen, verlieten ze ren nend het bushokje, maar ze werden iets verderop in de kraag gevat. Twee jon gens moeten via HALT vrijwillig werk gaan verrichten, de derde kwajongen koos voor een proces-verbaal. In de tweede rayonklasse boerde Red Stars vorig seizoen uitstekend. In de ene poule mocht het eerste he- renteam dankzij de tweede plaats en na een aantal beslissingsduels promoveren, in de andere liet het tweede team zich niet bepaald on betuigd met een derde plaats in de eindrangschikking. Hoe anders is de situatie nu. Na elf pot jes in de eerste klasse staat Red Stars troosteloos onderaan met nul punten. Met twee-uit-tien doet het tweede team het een klasse lager niet veel beter. Rui me, soms dikke nederlagen worden af en toe afgewisseld met een 'net-niet- zege'. De oorzaak is in de zomer dat vier spe lers van club verhuisden, één terugging naar Amerika en vier anderen een wilg optuigden met hun sportschoenen. Bo vendien raakten al snel twee van de twaalf overgebleven basketballers (lang durig) geblesseerd. In de junioren lopen genoeg talenten, zij doen zo vaak als het kan mee, maar laten de hoge ambities van hun eigen team (kampioen worden van West-Nederland) zonodig prevale ren. Continueren Ondanks de slechte vooruitzichten werd op democratische wijze besloten alles te proberen om de twee rayonplaatsen te continueren. Voor de twee hoogste he renteams moeten elke week rooster-des- kundigen aan het werk worden gezet om invallers uit lagere en jongere teams op te speuren en in te passen. De inval- regelingen kennen echter hun beperkin gen, de mogelijkheden worden minder en de rek is er bij veel spelers uit. Met een mengelmoes van goedwillende bas ketballers naar bijvoorbeeld een uithoek in Zuid-Hollland reizen om met vijftig punten verschil te verliezen, gaat knagen aan de motivatie, zeker als het geen uit zondering is. De uitgedunde teams slof fen het soms een kwartier, soms een hele helft aardig bij, maar krijgen daar na alsnog het verwachte pak slaag. Samenvoegen Vandaar dat in deze donkere dagen voor de kerst de situatie opnieuw tegen het licht wordt gehouden. Herencoach René Lansaat heeft van het clubbestuur alle vrijheid gekregen om te bekijken of hij de twee herenteams kan samenge- voegen. Dat zou inhouden dat het twee de team de vier jaar geleden verworven plek in het rayon moet prijsgeven en volgend seizoen in de eerste kernklasse start. Of het eerste zich kan handhaven, blijft de vraag, maar is eigenlijk niet zo van belang. "Ik denk dat we gewoon in de tweede rayonklasse thuishoren. Dan kunnen we volgend jaar een leuk sei zoen spelen en met wat junioren erbij meedoen voor de eerste plaats," aldus Lansaat. Hij gaat bij de Nederlandse Basketball Bond informeren naar de (on)mogelijkheden van samenvoeging van beide teams. "We moeten ons afvra gen of we dit nog een half seizoen vol houden." Zaterdag slikten de heren hun tiende verlies. Een meevaller was dat ze dit maal slechts naar Amersfoort hoefden te rijden. De zes spelers hielden het een minuut of zestien vol tegen Cracker- jacks. Red Stars, dat de tegenstander uit het ritme haalde met een zone-verdedi ging, stond zelfs met 20-23 voor. Maar toen werd bij de Amersfoorters Fledder- us ingezet, die in twee minuten tijd met drie driepunters het eerste gat sloeg: 31- 25 en 36-26 (rust). Op dat moment moest Lansaat al zuinig omspringen met Bob Kooter, omdat zijn enige lange man drie persoonlijke fouten achter zijn naam had staan. In de tweede helft pas te Lansaat de zone-verdediging nog iets aan, maar het verschil werd steeds gro ter. Op 85-60 was Red Stars uit zijn lij den verlost. Dames Na elf wedstrijden hebben de dames van Red Stars een positief doelsaldo van 297. Gemiddeld scoorden de basketbal- sters 65 punten per wedstrijd en incas seerden ze er 38. Wat dat betreft sloten ze de eerste competitiehelft redelijk ge middeld af met een 71-36-zege op het zwakke OSM'75. Op de tribune keken enkele vertegen woordigers van mede-koploper Niels Stensen 4 aandachtig toe, maar veel wij zer zullen de Utrechters niet zijn gewor den. Alleen het laatste kwartier speel de Red Stars acceptabel. In die fase liep het uit van 39-25 naar de ruime eind zege. Niels Stensen zag dat junior Inge borg Vonk zich weer liet zien en 14 pun ten scoorde, overigens zes minder dan topscoorster Christel Wessel. Coach Wïm Bolwerk zal Vonk vragen op 11 januari mee te gaan naar de Domstad. Red Stars speelt dan de topper tegen Niels Stensen 4, waarvan in Soest de eerste competitiewedstrijd nog werd ver loren. Daarna zegevierden de dames tienmaal achter elkaar. (elke woensdagmiddag) Voor informatie: tel. 6014152 Soest is 'herfstmeester', zo goed als periodekampioen, maar aast nu na tuurlijk op de echte titel in de twee de klasse. De mannen van Peter Vi- see deden zondag weer goede za ken. Ze wonnen vrij simpel van 't Gooi met 4-2 en concurrent DWS verspeelde drie kostbare punten. Xanthos is, met een achterstand van zes punten, de voornaamste rivaal. De Amsterdammers hebben nog een restant van hun uitwedstrijd tegen Greenstars (3-4-voorsprong) te goed en kunnen de Soesters tot op drie punten naderen. Ook in de tweede periode is Xanthos de enige club die roet in het eten kan gooien. Maar zelfs als Soest in januari met 1-0 verliest van Zeist en Xanthos wint met 8-0 van Neerlandia/SLTO (er van uitgaande dat het tegen Greenstars op 18 januari 3-4 blijft), dan nog mag Soest de tweede periode in zijn zak ste ken. Mocht het de blauwhemden uitein delijk niet lukken de hoofdprijs veilig te stellen, dan hebben ze in ieder geval een anker in handen dat ze naar de eerste klasse kunnen werpen. Zelfverzekerdheid Maar het lijkt erop dat Soest dit seizoen alleen nog maar voor de eerste plaats in de eindstand gaat. Soest is al veertien officiële wedstrijden (waarvan één be kerduel) ongeslagen en straalt de laat ste weken de zelfverzekerdheid van een kampioensploeg uit. Dat ondervond 't Gooi, dat thuis nog een 1-1 uit het vuur had gesleept, zon dagmiddag op de Bosstraat-Oost. Geen moment kregen de gasten de illussie dat er iets te halen viel in het hol van de hongerige leeuw. René de Bree en Jeroen van Veenendaal openden de wedstrijd met schoten en in de zesde minuut nam de laatste snel een vrije trap: 1-0. Na achttien minuten was het reeds 2-0. Martijn de Jonge schoot hard in, doelman Van Zoelen keerde de bal, maar Martijn Stalenhoef was er snel bij. 't Gooi paste een dubbele wissel toe, begon sterk aan de tweede helft, maar de opdringerigheid werd de bezoekers fataal. Maurice d'Aquino sloop een kwartier na rust door de defensie, leek even te verdwalen en vond alsnog De Jonge die van dichtbij scoorde: 3-0. Nadat Arjan van de Breemer dAquino was komen vervangen en 't Gooi een paar keer doorkwam, werd het in de 81e minuut 4-0. Hendry Hagendoorn, een week eerder de schlemiel omdat hij vlak voor tijd een strafschop miste waardoor het 2-2 bleef tegen Xanthos, legde zijn ziel en zaligheid in een vrije trap en stuurde de bal van een meter of 25 in de hoek. Bijna werd het zelfs 5-0 toen in valler Christiaan de Vos de lat raakte. De Vos maakte daarmee zijn rentree, net als Michel Everts die na een lange blessureperiode mocht invallen voor Paul van der Grift. Blooper In de slotfase scoorde 't Gooi nog twee maal. René van Vliet redde de eer en nadat de bal nog een keer de paal naast Michael van Ee raakte, zorgde de doel man in blessuretijd voor de blooper van dit seizoen. Hij riep 'los' tegen Hagen doorn, maar liet de bal vervolgens door zijn benen rollen, waarna Van Velzen intikte. Het was Van Ee vergeven. Op het resultaat had de treffer geen invloed en bovendien had Van Ee in de wed strijd al enkele goede reddingen ver richt. Soest speelt zondag om 14.30 uur in Amersfoort tegen AFC Quick. Ook deze bekerwedstrijd is min of meer van belang voor de competitie. Als Soest de vijfde ronde overleeft, speelt het waar schijnlijk op zondag 18 januari nog een bekerduel en in dat geval zit de schor sing van André Hufman erop en kan de topscorer een week later meedoen tegen Zeist. Hufman keek dus tegen 't Gooi toe, net als Michel Vlaswinkel die nog niet is hersteld van de kwetsuur aan zijn dijbeen. Foto: Goos van der Wilt Doelpuntenmaker Martijn Stalenhoef (zijn zesde) wordt in de armen gesloten door Martijn de Jonge. Maurice d'Aquino heeft soortgelijke plannen. Behalve dat hij in maart begint met de cursus Oefenmeester II (samen met Ron Daselaar) heeft Henk van Ascb in zijn laatste seizoen bij WZ'49 nog één doel voor ogen: de derde periode. Normaal gesproken zit er niet meer in voor zijn ploeg die zaterdag met 4-2 verloor van koploper Vianen. De achterstand op Vianen en WOP bedraagt nu acht punten. "Alles is nog mogelijk, maar als je reëel bent, zijn acht punten veel als je nog acht wedstrijden moet spelen," aldus Van Asch die vol gend seizoen zijn opleiding afmaakt en om die reden dan geen club zal trainen. WZ'49 was dit seizoen ambitieus en begon aan het karwei met maar één missie: de eerste plaats en dus automa tische promotie naar de tweede klasse. De doelstelling is nu bijgeschaafd en af gezwakt, omdat de realiteit dat gebiedt. Alleen als WZ'49 net zo'n sterke eind sprint trekt als vorig seizoen, toen de laatste zes duels werden gewonnen, zijn er nog theoretische kansen. Maar van af de zesde plek zijn de Soesters afhan kelijk van teveel andere ploegen. Van Asch vond de uitslag 'verschrikke lijk geflatteerd' en volgens hem had 3- 3 veel meer overeengekomen met het wedstrijdbeeld. "Maar het is dit seizoen al vaker gebeurd dat we minder kregen dan waar we recht op hadden." Dikverdiend In het eerste half uur speelde WZ'49 de gastheren van de mat. De openings treffer van Marcel van Essen (zijn eer ste sinds 1 november, zijn elfde in to taal) was dikverdiend en dezelfde spe ler, Jordi Brouwer en Gijs Schaap had den zelfs goede mogelijkheden op 0-2. Zover kwam het niet en na een poosje begon het fysiek sterke Vianen de beuk erin te gooien. Daartegen waren de jon ge WZ-ers niet opgewassen. Op slag van rust werd het 1-1 en de tweede helft was nog geen kwartier oud of het stond al 3-1 voor de lijstaanvoer der. Bij de laatste treffer liet Mare Brou wer de bal door zijn handen glippen. Van Asch reageerde door Ton Wolfsen aaar de kant te halen en Wobbe-Jan Reitsma in te brengen. Roy Huisman kwam Barry van den Berg vervangen, omdat WZ'49 achterin één-tegen-één ging spelen. Het offensief van de Soesters leverde een doelpunt op, verzorgd door Gijs Schaap. En Rob Joustra, inmiddels in gevallen voor Alendar Kurt, had kun nen uitgroeien tot de held van de dag als hij in de laatste minuut de ideale kans op de gelijkmaker had verzilverd. Zijn inzet was te slap en in de daaropvolgen de aanval mikte Vianen wel raak. "We moeten eerlijk zijn en gaan nu puur voor de derde periode," aldus Van Asch. De eerste wedstrijd na de winterstop valt nog binnen de tweede periode, de resterende zeven duels zijn bepalend voor het klassement van de laatste pe riode, waarin een startbewijs voor de na-competitie te verdienen valt. H Servicelijn: 800-0305. e artikelen In deze adver- ïntle kunt u In alle AH rinkels kopen, behalve de irtlkelen waar kleine cijfer les bij staan. Die artikelen aint u alleen kopen In AH Mnkels waar één van die cijfertjes op de deur staat Reclameprijzen gelden t/m 24 december as. AH Site: www.ah.nl. Judith Meerding (op de rug gezien) en Petra Hendrikse (13) deden zaterdag weer mee en hadden een belangrijk aandeel in de 3-2-zege van hekkensluiter Stamt So Vo- Co op Donitas, de nummer drie. Foto; Goos van der Wilt Stam/SoVoCo de eerste set met 8-15. "Ik heb van te voren gezegd: wie er ook in komt, het is mijn beslissing," verklaar de Olthof die Meerding en Hendrikse de tweede set liet beginnen en daar geen spijt van kreeg: 15-12 winst. Dat de der de set nipt werd verloren (14-16) lag volgens Olthof vooral aan het feit dat Kyra Enderink met een knieblessure uit viel en naar het ziekenhuis moest om foto's te laten nemen. Uitgerekend En derink is degene die dit seizoen nog wel eens lef toonde van de groep waarmee Olthof begon. Gevreesd werd voor ge scheurde kruisbanden, maar een eerste onderzoek in het ziekenhuis wees uit dat de schade niet zo ernstig is, al zal de Harderwijkse zaterdag niet meedoen in Emmeloord. Als ze zich net zo snel herstelt als haar team zaterdag deed, zit het wel snor. Stam/SoVoCo nam in de vierde set snel een 6-2-voorsprong die bijna acht minu ten op het scorebord bleef staan. Daar na werd het 15-6 en 15-11 en kon Meer ding de stofzuigzakken in de prullenbak gooien. Olthof had een hele leuke wedstrijd ge zien en schreef de overwinning toe aan het gehele team. Toch kon ze er niet onderuit dat vooral Meerding en op wat bescheidenere wijze Hendrikse een be langrijke rol hadden gespeeld. Omdat zij meededen, lag de druk niet bij de speel sters die daar niet mee om kunnen gaan. Olthof: "Voor sommigen is het mis schien teleurstellend om nu aan de kant te staan. Maar je moet er wel eerlijk en reëel mee kunnen omgaan. Als je niet kunt laten zien dat je de beste bent, is dit de consequentie." Dankzij de winst passeerde Stam/SoVo- Co Zwolle dat nu laatste staat. De Soes ter club heeft twee punten achterstand op Zaanstad en Vovem, de eerstvolgen de tegenstander. Heren Een slechte opslag gaf vrijdagavond de doorslag in de eerste set die Unicornus en Stam/SoVoCo speelden. De Bun- schotense koploper had het eerste hoofdstuk net iets eerder uit (15-13), omdat de Soesters zeker twaalf keer ver keerd serveerden. De tegenslag werkte door in de tweede en derde set (15-6, 15-8), waarin de precisie en de stressbe stendigheid onvoldoende waren. De jonge spelers, onder wie Richard van Rouwendaal, deden het wat dat betreft beter dan de geroutineerde volleybal lers. Stam/SoVoCo, dat door blessures al drie spelverdelers gebruikte, heeft een gemiddelde van één punt per wedstrijd (vijftig procent). Volgens coach Ali Moghadassian biedt dat volop ruimte voor progressie. "Ik ken nu ook de meeste ploegen. De voorbereiding zal straks meer worden gericht op de tegen standers." In de sportzaal van het Örlando- gebouw aan de Di Lassostraat wordt zaterdag 20 december de tafeltennisinterland tussen Ne derland en Rusland gespeeld* Het is de eerste van twee ontmoe tingen tussen de herenteams van beide landen. Om 18.00 uur begint de eerste van zeven partijen, waarin Oranje en de j Russen een eerste poging wagen zich i te handhaven in de Europese eerste I divisie. In januari volgt de return in Rusland die ook meetelt. De organisatie is in handen van Shot en de tafeltennisbond. Het is de eer ste keer dat de vereniging een derge lijke wedstrijd naar Soest haalt. Met het oog op de promotie van de tafel tennissport zijn de entreeprijzen laag gehouden. Volwassenen kunnen de wedstrijd bij wonen voor vijf gulden, voor jeugd tot 18 jaar kost een plaatsbewijs 2,50 gul den. Kaarten zijn zaterdag te bemach tigen aan de ingang van het Orlando- gebouw en in de voorverkoop ver krijgbaar bij Shot-voorzitter Joop Kok, tel. 6019349, Jsof ze nooit was 'weggeweest' dook, rende en sprong Judith Meer- ding door de Bunt. Tegenwoordig doet ze dat in het derde damesteam, maar zaterdagmiddag schoot de Soesterse de van buiten gehaalde speelsters te hulp. Samen met Petra Hendrikse, die ook al in het derde is gaan spelen. Stam/SoVoCo won meteen met 3-2 van Donitas, notabene de nummer drie van de eerste divisie en pakte voor het eerst sinds 11 oktober weer eens (twee) pun- Jten. |"Ja, ze hebben de doorslag gegeven," beaamde trainer/coach Inge Olthof die blij zal zijn dat ze zaterdag in de uitwed- strijd tegen concurrent Vovem weer kan beschikken over het tweetal. De wed- pstrijd van dames 3 is er zelfs voor ver- Pvroegd. I Het blijft goed gaan met SEC-zater- dag. De ploeg staat derde en kan ■zelfs een plaatsje klimmen als het [zaterdag de inhaalwedstrijd tegen OSM'75 wint. ■De Soesters kunnen de koploper tot op léén punt naderen. Bij verlies groeit de ■kloof met de nummer één tot zeven v'punten en lijkt SEC gedoemd te strijden Ivoor een periodetitel. Maar OSM'75 ■voelt de hete adem van SEC nog in de [nek. ■Tegen AH'78 nam SEC alvast een voor- ■schot, al viel het enige doelpunt na een kopbal van Razzo van Dam. Hij scoor de in de tweede helft. Voor de rust had doelman Ed Dikker [een voorname rol gespeeld. Hij voor- wam met een aantal reddingen dat T78 tot scoren kwam. Remi van der Pol had het voorbeeld van Van Dam kunnen volgen, maar hij miste de kans bp 2-0. Het eerste en het tweede jeugdteam van Selby zijn volledig in het nieuw ge stoken door VA Travel Autovakanties bv. Het aan de Speenkruidstraat 21 gevestigde reisbureau schafte trainingspakken, wedstrijdtenues en jassen aan en eigenaar L. Papenhuijzen overhandigde die vorige week woensdag aan de jonge badmintonners. VA Travel Autovakanties bv is gespecialiseerd in rei zen naar Italië. [Overleg gOlthof liet na het duel met Donitas in het midden of Meerding en Hendrikse weer volledig bij het eerste team worden ■gehaald. Maar deze week is er wel over- l met de speelsters van dames 1, het bestuur, de technische commissie en ■natuurlijk de trainer/coach van dames 3 ■(dat niet zoveel speelsters meer heeft, ■maar wel bovenaan staat in de derde 1 divisie) en de betrokkenen zelf. ■Het lijkt erop dat Olthof Meerding en ■Hendrikse erbij wil hebben, maar ze laat ■zich daar niet over uit. "Het hangt na- ■tuurlijk niet alleen van mij af," aldus de ■Amstelveense die zaterdag met haar ■gebruikelijke basis startte. Met Meer- jfding en Hendrikse aan de kant verloor

Soester Courant | 1997 | | pagina 17