ƒ34; En dit zijn de knallers van deze week: 1098 299 998 'Van Weedestraat: bijna perfect' Wijzigingen op en rond feestdagen Feestelijk gekleed Adam Soester Courant schenkt sierkersen HAPPY H©UR STUNT: I MET DE KERST... 6027493 Winterbraderie trekt veel publiek Aangepaste (openings)tijden gemeentehuis en reinigingsdienst r, ^Partycentrum Bos en T>uin Soest Soest Bosstraat 80 - Soest" b Tef.: 035 - 602 23 44 3 Actueel 7 Actueel 15 Soesterberg 17Sport Bijlagen Wenskaarten bezorgers op 22 december Politie op zoek naar bromfietser Kameel trapt jongen van negen bewusteloos Snel Deskundig Betrokken VAN DER MEULEN Cadeau voor gemeenschap ter afsluiting van 75-jarig jubileum Wmmwrnmm ^Van Kreukelen Vast-goed 95 Kalkoen filet Rode Grapefruits Symphony Maple walnoten Ijstaart VAN DE GRAAF Zuidpromenade 6 - Soest A. van der Lee TROMP Ook 's avonds en in 't weekend RUUD SMIT visspecialiteit Hulp nodig bij uw goede voornemens' Mooi voor minder geld bij: V "Als we nu ook de verkeersstroom nog eens goed kunnen regelen heeft de Van Weedestraat bijna de perfec tie bereikt." Dat zei Winkelkring- voorzitter E. Wortmann zaterdag middag bij de officiële "opening" van de vernieuwde winkelstraat, die door een aantal genodigden en veel publiek werd bijgewoond. Wortmann bedankte met name de ge meente en aannemer Van Asch voor de uitstekende samenwerking bij de reali sering van het project, waarop hij als ondernemer zonder meer trots was. "Dit is de basis voor een gezonde economi sche toekomst van het winkelgebied Van Weedestraat." Wortmann was even tevoren met een aantal officials - onder wie het voltallig Op de heringerichte Van Weedestraat heerste zaterdag een gezellige sfeer tijdens de kerstbraderie. College van B. en W. en de meest be trokken ambtenaren - na een rondje door de straat uit de paardentram afge daald naar het pleintje voor de ABN- Amrobank, waar het nieuwe infobord Lees verder op pagina 5. In verband met Kerst en de jaarwis seling worden op enkele dagen de openingstijden van het gemeente huis gewijzigd. Op de woensdagen 24 en 31 december gaat het raad huis al om 16.00 uur dicht. De afdeling publiekszaken gaat op 31 december zelfs al om 13.30 uur dicht. De avondopenstelling van de afdeling publiekszaken komt te vervallen op de donderdagen 25 december (Eerste Kerstdag) en 1 januari (Nieuwjaarsdag), maar wordt vanaf 8 januari weer hervat (van 19.00 tot 20.00 uur). Omdat de ambtenaren ook met elkaar een nieuwjaarsbijeenkomst houden, gaat het gemeentehuis op maandag 5 januari pas om 10.00 uur open. Op donderdag 25 en vrijdag 26 decem ber (Kerst) en donderdag 1 januari (Nieuwjaarsdag) zijn de medewerkers van de reinigingsdienst ook vrij. De wij ken die op deze dagen aan de beurt zijn, worden nu op andere dagen bediend (zie de huisvuilkalender). De gemeen te verzoekt de inwoners van Soest drin gend om de bruine, dan wel de groene container tijdig buiten te zetten (uiter lijk om 7.30 uur). Doet men dit later, hetgeen regelmatig het geval is, dan loopt men het risico dat de reinigings dienst al is geweest. Kerstbomen Vanuit milieu-oogpunt wordt in Soest al enkele jaren geen kerstboomverbran ding meer gehouden. Daarom haalt de reinigingsdienst de afgedankte bomen met een speciale wagen op. Dat gebeurt van 6 tot en met 30 januari. In deze pe riode kan men de kerstboom naast de groene of bruine container zetten. De opgehaalde bomen worden versnipperd op het gemeenteterrein De Werf en her gebruikt in het openbaar groen van de gemeente. Bewoners van hoogbouw kunnen de boom in dezelfde periode naast de af- valcocons plaatsen. Hier komt de reini gingsdienst elke dag langs om de bomen op te halen. Op 29, 30 en 31 december worden de papiercontainers in Soest tijdelijk weg gehaald om te voorkomen dat er bran dend vuurwerk in wordt gedeponeerd. Op vrijdag 2 januari worden de bakken weer op hun plaats gezet. De textielcon- tainers in de gemeente worden van 29 tot en met 31 december afgesloten. Vuurwerk Vuurwerk mag dit jaar worden verkocht op maandag 29, dinsdag 30 en woens dag 31 december aan personen vanaf 16 jaar. Het afsteken van vuurwerk is toe gestaan tussen woensdag 31 december (vanaf 10.00 uur 's morgens) tot don derdag 1 januari (02.00 uur). Wie zich niet aan deze bepaling houdt, loopt het risico van een boete die, afhankelijk van de leeftijd en de hoeveelheid vuurwerk, varieert van 60 tot 300 gulden. Weekmarkt De weekmarkt aan de Smitsweg vervalt op de donderdagen 25 december en 1 januari. De markt wordt niet verplaatst naar een andere dag. Keuze uit een grote collectie kostuums, met of zonder vest, van bekende merken in een ruim maatassortiment. Tevens mogelijkheid van maatconfectie. Smokings in verschillende uitvoeringen met bijpassende smokinghemden en accessoires. H R i N M ODE Winkelcentrum Hartje-Zuid, Soesterbergsestraat 51, Soest VAN DER GOEN ADVOCATEN m.m.v. prof. mr. P.A. Stein adviseur arbeidsrecht, huurrecht. Birkstraat 108 Tel. 035-6015080 Fax 035-6024345 Efke zondag 3-gangen mam 7>.vjj jij-i voor maar •■*-*0 25,-jo.jiersoon. Wij verzorgen ook graag voor u uw: bruiloft - rccejttie - diner - catering of wat er maar te vieren is. Wij zijn tjeojjentf vanaf 16.00 uur. iü m 4 'Wél supermarkt op plek Hoeksteen'. Toekomst lijkt somber voor museum. Meerding en Hendrikse geven doorslag. Soest nu ook echt 'herfstkampioen'. Tafeltennisinteriand Nederland-Rusland. Seniorenpagina. Op 't Hoogt. Greenteam pikt 101 kilo vuil op. Kamelen racen met Soesters. Red Stars gaat bij zichzelf te rade. De bezorgers van de Soester Courant komen dit jaar natuurlijk ook met een kerst/nieuwjaarswenskaart bij de abonnees in hun wijk aan de deur. Ze mogen deze alleen op maandag 22 december a.s. komen brengen. De abonnees wordt verzocht de wens kaart in ontvangst te nemen en niet terug te geven aan de bezorger. Dit jaar hebben de feestdagen geen invloed op de verschijningsdata van de Soester Courant. De krant komt woensdag 24 en 31 december ge woon uit. De politie wil dolgraag in contact treden met de bromfietser die vorige week woensdagmiddag om drie uur een aan rijding veroorzaakte op de Inspecteur Schreuderlaan. Bij een inhaalmanoeuvre raakte hij een fietsster die op haar beurt tegen een andere fietsster botste, die daardoor ten val kwam en haar knie bezeerde. Het vijftienjarige meisje moest zich onder doktersbehandeling laten stellen. Haar fiets raakte beschadigd. De bromfietser nam niet de moeite te stop pen. De kamelenrace bij A.P. van Doorn aan de Koningsweg heeft zondag middag, nog voordat er was gestart, één slachtoffertje geëist. De dieren waren net uitgeladen en werden naar het parkoers geleid, toen een van de kamelen schrok, vermoedelijk van een hond. Bij de onverwachte bewe ging raakte het beest een negenjarig jongetje uit Baarn dat ten val kwam. Terwijl hij op de grond lag, raakte de kameel hem met een achterpoot op zijn hoofd. De jongen raakte even buiten bewustzijn, maar kwam een minuutje later weer bij. Per ambulan ce werd de jonge Baarnaar naar Me disch Centrum Molendael gebracht waar hij, vermoedelijk met een zwa re hersenschudding, ter observatie een nachtje bleef slapen. 1 Administraties en fiscale adviezen Bestel nu en pak die 10% korting op de GEHELE collectie (bij inlevering vóór 25 dec.) 4 - Tel.: 602 69 00 Voor Beversstein aan de Van Weedestraat staan sinds donder dagmiddag twee bolvormige sier kersen (prunussen). Beide bomen vormen het geschenk dat de Soester Courant ter afsluiting van de viering van het 75-jarig bestaan aan de plaatselijke gemeenschap heeft ge schonken. Burgemeester Hans de Widt en wethou der Pieter ten Hove hielpen uitgever Paul Smit van dit lokale weekblad bij het planten van de bomen. Ze hebben een plaats gekregen op het pleintje voor Beversstein en tegenover het kantoor van de Soester Courant. Daarom is ge kozen voor de bolvormige sierkers. Die horen immers, aldus ambtenaar Ad van der Kar, thuis op een plein. De Widt stelde het cadeau bijzonder op prijs en uitte zijn blijdschap over het feit dat de herinrichting van de Van Weede straat behalve verhardingen ook fraai groen heeft opgeleverd. "Ik hoop dat de bomen een lang leven is beschoren en dat we over 25 jaar (als de Soester Cou rant honderd jaar bestaat-red.) ergens anders staan. Maar dan zitten wij inmid dels misschien in Beversstein," zei De Widt. Het feit dat er twee bomen wer den geplant, vond hij wel toepasselijk. Volgens de burgemeester symboliseren ze twee pijlers: he gemeentebestuur en de Soester Courant. Groei Paul Smit stelde dat de groei vün de Soester Courant altijd gelijke tred heeft gehouden met die van de gemeente en hoopt dat de bomen symbolisch zijn voor de verdere groei van de gemeente, is het niet in fysiek, dan wel in materi eel opzicht. In de hoogte groeien doen de prunussen niet veel, wel worden de kruinen breder en voller. De sierkersen, die de bolvorm heeft te danken aan speciale kweek, zijn ongeveer tien jaar oud en kunnen zeker veertig jaar worden. Gezien het jaarge tijde is het niet vreemd dat ze nu nog kaal zijn, maar in het voorjaar hebben ze een rose bloeiwijze en krijgen ze ui teraard groen blad. "Als krant zijn we ons ervan bewust dat we nogal wat hout verorberen. Daar zal geen boom uit Soest aan te pas komen, &055reltf maar omdat wij veel te danken hebben aan deze gemeente, leek het ons aardig deze twee bomen te schenken. En nu de vijftiende of zestiende opknapbeurt van de Van Weedestraat is afgerond, vonden we het leuk om ze hier te planten." Het merendeel van het krantenpapier is overigens gerecycled. En daarnaast wordt voor elke gekapte boom een jon ge boom geplant. Burgemeester Hans de Widt (links), wethouder Pieter ten Hove (geheel rechts) en directeur Paul Smit van Uitge verij Smit bv, op de achtergrond bijge staan door zijn dochters, plantten don derdag de twee sierkersen. De prunussen zijn een geschenk van de 75-jarige Soes ter Courant aan de Soester gemeenschap. Foto: Goos van der Wilt zie pagina André Rieu - "Stille Nacht" De nieuwe Kerst-cd Adviesprijs f 43,90 Uitsluitend a.s. zaterdag tussen 16.00 en 17.00 uur bij de: *1112 ffnmi A wuMMn Steenhoffstraat 15 3764 BH Soest kilo net 2 kilo normaal 15.95 i Autobedrijf Officieel Citroën-dealer Kerkstraat 58 Soest - tel. 601 25 00 KLAREN onroerend goed Burg. Grothestraat 54 zie pagina 2 M Wij zorgen ervoor! zie pagina 9 van weedestraat 149 soest 035 - 6015288 HET VLEESCENTRUM Birkstraat 49 - Soest - Tel. 6012477 Ossenhaas oqso (aan één stuk), per kilo Ov. Zie onze adv. op pag. 2 Altijd kwaliteit en betaalbaar rVAl\ DKVI accountancy f, liclnslingadvi Koningsweg 29, Soest Telefoon (035) 603 7000 ac. de bruin t.o. winkelcentrum Soest-Zuid GALLENKAMP PELSWEG 1 SOEST - TELEFOON 035 - 6012857 Of het nu gaat om: KUNSTNAGELS SCHOONHEIDSBEHANDELINGEN AFSLANKEN MANICURE- of PEDICUREBEHANDELINGEN. Informeer eens naar de mogelijkheden, lach om de prijzen en ervaar kwaliteit en persooniijke aandacht. Officieel erkend. udio ance Andeweg Vosseveldlaan 47 Soest Beh. vlgs tel. afspr. tussen 11.00 en 12.00 uur: 035 - 601 2013 f

Soester Courant | 1997 | | pagina 1