Jubileumaanbiedingen t/m maart 1998 n REISBUREAU GERTH B.V. 33.50 26.50 24.50 parket. PAGINA 20 WOENSDAG 17 DECEMBER 1997 SOESTER COURANT PAGINA 21 z vis. Iflarty, junckers, 3KB en Lariks avuizen TOT 9 OPEN Gratis vakanties bij Reisbureau Gerth tot 31 maart 1998! Reisbureau Gerth gaat vroegboekers rijk belonen, ledereen die vóór 31 maart 1998 een reis boekt op één van de kantoren van Reisbureau Gerth krijgt een formulier met daarop een wedstrijd. Wie het invult en inlevert dingt mee naar een aantal prachtige prijzen. Wie boekt vóór 31 januari 1998 maakt kans op een gratis 9-daagse vliegreis voor 2 personen naar Puerto Vallarta in Mexico. Wie boekt vóór 28 februari 1998 maakt kans op een 8-daagse vliegreis voor 2 personen naar het Griekse eiland Kreta. Wie boekt vóór 31 maart 1998 maakt kans op een 8-daagse vliegreis naar Cyprus. Extra prijzen zijn beschikbaar voor diegenen die geboekt hebben vóór 31 maart 1998 en niet één van de voorafgaande prijzen hebben gewonnen. Vroegboekers hebben de meeste kansen. Immers als zij niet bij de eerste ronde in de prij zen vallen, blijven ze elke volgende maand trekkingskansen behouden!!!! Winnaars maandprijzen Het oudste boekingsformulier was van mw. Berkhof, die destijds woonde op Laanstraat 54. En wel uit 1972, het eerste jaar van Reisbureau Gerth. Zij kreeg aan geboden een 8-daagse vliegreis voor 2 personen naar Gran Canaria. SOEST - BAARN - LAREN - HILVERSUM - HUIZEN Soest Van Weedestraat 58,3761 CG, tel. (035) 6022144 Zuidpromenade 21,3768 EM, tel. (035) 6012683 Baarn Brinkstraat 13-15,3741 AM, tel. (035) 5424944 Laren Naarderstraat 16,1251 BC (N.H.), tel. (035) 5310070 Huizen Achterbaan 5,1271 TX, tel. (035) 5242444 Hilversum Gijsbrecht van Amstelstraat 166,1214 BD, tel. (035) 6238515 24 december arting krijgen i je zomaar in i dat nu, want helemaal vol larop varieert ven al gezegd, s je zin hebt in W» gjj harte welkom! Zilveren Reisbureau Gerth in Soest: ijfentwintig jaar constante groei Op 1 januari van dit jaar was het exact 25 jaar geleden dat Frits Gerth startte met zijn reisbureau, dat inmiddels is uitgegroeid tot het bekendste van Soest en omgeving. Het jubileumjaar is gevierd met feestelijke aanbiedingen; elke maand werd een klant verblijd met een gratis vakantiereis en dat gaat voorlopig nog even door. Precies op nieuwjaarsdag 1972 opende {Frits Gerth de deuren van zijn eerste Soester reisbureau, waarvoor hij een plek had gevonden in de voormalige kruidenierswinkel aan de Laanstraat 66. Zijn belangstelling voor de reiswereld kwam overigens niet helemaal uit de lucht vallen. "Ik was in die tijd inkoper |- bij de Dalco (later Chemco geheten) in Soestduinen en maakte in die functie heel wat reizen naar het buitenland, wat me best beviel. Verder vond ik het in teressant om met mensen om te gaan en het lokte me wel om de wereld te zien." Uiteraard startte hij na een grondige voorbereiding. "Het ging er vooral om dat je agentschappen kreeg. Ik kwam zelf niet uit de reiswereld, dus ze moes- ten me nog leren kennen. Het was in die j zin ook best een avontuur en in het be gin heb ik heus wel eens slapeloze nach- ten gehad..." De eerste reis verkocht hij overigens aan zijn ouders. "Ik weet het J nog, het was een rondreis door Spanje." j Hoofdkwartier I Het avontuur pakte goed uit, want in 1977 onderging het reisbureau al de eer- ste uitbreiding toen zijn vrouw Barbara, met wie hij twee jaar eerder getrouwd was, ook in de zaak kwam. De eerste I grote Verandering daarna was de verhui zing naar de Van Weedestraat, in 1979, waar het reisbureau onderdak kreeg op de hoek van de Stadhouderslaan. Daar j is sindsdien het "hoofdkwartier" van de zaak gevestigd, en er zijn inmiddels vijf J filialen bij gekomen. Het eerste filiaal werd gevestigd in Soest-zuid. Dat gebeurde nog in 1979, I waarbij tegelijk de zaak aan de Van Weedestraat werd uitgebreid. Daarna bleef de groei constant doorgaan tot in 1991 de stap volgde naar de Gijsbrecht van Amstelstraat in Hilversum. Door bvememingen van bestaande reisbu- ■eaus kwamen daarna achtereenvolgens ook filialen in Baarn (1992), Laren (1993) en Huizen (1996) tot stand. Of het Gerth-netwerk daarmee voltooid is staat nog niet vast. "Ach, je weet nooit, maar ik blijf in elk geval het liefst in de buurt van het Gooi," aldus Frits Gerth. Concrete plannen heeft hij niet, in dat verband, maar inmiddels is Reis bureau Gerth, met maar liefst 36 mede werkers, qua omzet uitgegroeid tot een van de grootste zelfstandige reisbureaus van Nederland, op twee na. Persoonlijk advies Frits Gerth maakte geen geheim van wat volgens hem de basis van deze suc cesvolle ontwikkeling is: "Een goed per soonlijk advies. Je moet in dit vak heel goed weten waar je over praat. De ge middelde leeftijd van onze reisadviseu- ses - inderdaad, het zijn meestal dames - is misschien wat hoger, maar ze kun nen dan ook veelal uit eigen ervaring spreken over de reizen die ze verkopen. Ze hebben hun kennis in de meeste ge vallen met eigen ogen opgedaan. En daarnaast leer je natuurlijk ook veel van de ervaringen van je klanten." Hoewel hij in de loop der jaren heel wat van de wereld heeft gezien is hij nog niet overal geweest. "Nee, dan ben je 't hele jaar op stap, en dat wil ik toch ook niet. En ik vind het, als geboren Soester, al tijd weer heerlijk om thuis te zijn." Zijn persoonlijke favoriete bestemmingen zijn het Verre Oosten, en in Europa met name de Middellandse-Zee-eilanden Kreta en Mallorca. "Maar je kunt bij ons voor alles terecht, van de goedkoopste busreis tot het duurste vliegticket. Het maakt natuurlijk wel enig verschil uit of je acht dagen Antwerpen of acht dagen Peru boekt." Bestemmingen in opkomst zijn vooral het Midden-Oosten en de Golfstaten. "Daar zijn wij uiteraard zelf ook ge weest. Dan kun je echt een beter advies geven." De adviesfunctie van het reisbu reau zal in de toekomst nog veel belang rijker worden, voorspelt Frits Gerth. "De wereld wordt steeds meer 'ontdekt' door het toerisme, de verre bestemmin gen komen steeds dichterbij." Hij noemt in dat verband o.a. Mexico, Bali, Flores en Goa, in lndia: Vooral de vliegreizen zijn enorm in populariteit gegroeid; meer dan de helft van alle reizen gaat tegenwoordig per vliegtuig. Ook neemt de belangstelling toe voor "themarei- zen", zoals sportreizen, met name golf en tennisreizen, maar ook fietsreizen, tuinenreizen en gastronomische reizen. 24 uur per dag De groeiende adviesfunctie zal ertoe lei den dat het reisbureau - ondanks de toe nemende inschakeling van de computer - een zeer arbeidsintensief vak blijft. "Je bent langer met je klanten bezig. Dat geeft niets, want het is en blijft een leuk vak, al moet je er dag en nacht voor klaar staan." Dat laatste bedoelt hij zelfs letterlijk, want zijn werkuren beperken zich niet tot de tijd van 's morgens half negen tot pakweg 's avonds half acht. Het reisbureau moet 24 uur per dag be reikbaar zijn. Frits en Barbara Gerth kunnen terug zien op een voorspoedig verloop van de afgelopen kwart eeuw. De omzet bleef voortdurend stijgen, elk jaar groeide het aantal medewerkers. De verwachtingen voor de toekomst zijn ook optimistisch getoonzet. Door de toenemende auto matisering, o.a. Internet en het verschij nen van zgn. telefonische "call centers", zullen mensen steeds meer vanuit hun "luie stoel" reizen boeken. Gerth be schikt inmiddels over een eigen pagina op Internet (F.Gerth@nl.net). Ook het milieu krijgt bij de reizen steeds meer aandacht. De reiswereld propa geert in dat verband het "duurzaam toe risme", en wat de reizen betreft zijn er vastomlijnde plannen om als Reisbureau Gerth zelf groepsreizen op individuele basis en cruises te gaan organiseren, o.a. naar de wereldtentoonstelling in Lissa bon. "Dat wordt een van onze nieuwe pijlers," aldus Frits Gerth. Ook voor de zakenreizen voorspelt hij een grote toe name. De specifieke deskundigheid daarvoor is samengebracht bij de mede werkers van het Huizense filiaal en er bestaan uitstekende contacten met het (grotere) bedrijfsleven. "Ook hier blijkt dat je met een persoonlijke benadering goede bindingen creëert." Deskundigheid De deskundigheid van de medewerkers speelt in de toekomstige ontwikkelingen eveneens een belangrijke rol. Vanouds besteedt Reisbureau Gerth veel aan dacht aan de opleiding van het perso neel, dat in het algemeen naast de MBO-opleiding toerisme nog een aan tal interne en externe cursussen heeft gevolgd. De binding met de medewer kers is trouwens een zaak die Frits en Barbara Gerth zeer ter harte gaat. "Er is een grote saamhorigheid, ook met de 'aanhang'. We drinken elke maand wel een borrel met z'n allen en soms spor ten we gezamenlijk, volleybal of tennis." Nieuwe landen zijn er anno 1997 haast niet meer te ontdekken; er is bijna geen plek meer ter wereld waar toeristen in middels niet een kijkje kunnen nemen. Of het er ooit van komt om nog verder te reizen, bijvoorbeeld naar de maan of andere planeten, wordt steeds minder onwaarschijnlijk. Frits Gerth staat zelf niet te springen om zo'n uitstapje te maken, hoewel hij het liefst naar nieu we gebieden reist, waar de "paden nog niet platgetreden" zijn, zoals hij het omschrijft. Zo wil hij bijvoorbeeld nog graag een cruise langs Vietnam maken. Zijn echtgenote Barbara - die nog iets avontuurlijker is aangelegd - is van plan binnenkort naar Antarctica (Zuidpool gebied) te gaan, maar zelf blijft hij lie ver een beetje in de bewoonde wereld. "Ik heb graag mensen om me heen..." Het jubileumjaar 1997 loopt bijna ten einde, maar de jubileum-aanbiedingen zijn nog niet afgelopen. Tot en met maart 1998 maken de klanten nog een kans op een van de schitterende reizen die Reisbureau Gerth elke maand uit- Frits en Barbara Gerth van het "zilve ren" reisbureau. looft. Er zit o.a. nog een reis naar Mexi co in het vat en er zijn ook nog kaart jes weg te geven voor de VIP-tribune in de Amsterdamse Ajax Arena. Dat maakt een bezoek aan de filialen in Soest en daarbuiten - waar intussen ook de zomergidsen voor 1998 verkrijgbaar zijn - altijd de moeite waard. LOEREN EN MATEN! vanaf FORMATEN! vanaf N A A T ISO soorten! :t, Quick Step, sofloor dstrooks leuken, Maple, Merbau, en. vanaf EN EN MODELLEN! eel, blauw, vanaf dag, donderdag }pen van 9.00-21.00 dag en dinsdag van 9.00-18.00 >pen van 9.00-17.00 o laminaat Puerto Vallarta Reis-informatiedag van Gerth op zaterdag 21 februari In "De Speeldoos" in Baarn or ganiseert Reisbureau Gerth op zaterdag 21 februari 1998 een dag vol informatie over verre en exotische bestemmingen. De in formatie komt allereerst van prachtige beelden die fotograaf/ filmer Jan van der Zwaard van alle vakantiebestemmingen ge maakt heeft. Van der Zwaard is een inspirerende vakman. Daar naast staan specialisten van reisorganisaties gereed voor het geven van nadere uitleg in woord en geschrift. En natuurlijk is het team van Reisbureau Gerth present, elk van de be stemmingen is bezocht door één of meer van Gerths eigen reisadviseurs. Het programma 10.00 uur: Egypte Isropa Reizen 11.00 uur: Israël Isropa Reizen 12.00 uur: Philippijnen Travel Trend 13.00 uur: Ierland De Jong Intra Va- kanties 14.00 uur: Schotland De Jong Intra Va- kanties 15.00 uur: Indonesië Unitravel 16.00 uur: Zuid-Afrika Unitravel 17.00 uur: USA Special Traffic 18.00 uur: Sri Lanka 19.00 uur: Thailand Special Traffic 20.00 uur: Australië/Nieuw Zeeland Special Traffic Januari: 10-daagse cruise Caribbean hr. en mw. F. Kreuning, Soest Februari: 9-daagse vliegreis Mexico Puerto Vallarta hr. en mw. Zoetelief, Baarn Maart: 8-daagse vliegreis Tenerife hr. en mw. R. v. Amerongen, Soest April: reischeque van f 1.500,- mw. K. Roest, Laren Mei: 8-daagse vliegreis Griekenland, Chios hr. J. Remmerswaal, Soest Juni: reischeque van f 1.500,- mw. J. Lith, Huizen Juli: 8-daagse vliegreis Spanje hr. en mw. A. Doorman, Hilversum Augustus: 8-daagse vliegreis Mallorca mw. Bijlard, Soest September: reischeque f 1.500,- J. v. Overbeeke, Hilversum Oktober: 8-daagse vliegreis Portugal F. Schipper, Laren November: weekend Parijs/Londen J. Zeypveld, Soest

Soester Courant | 1997 | | pagina 21