r... Laura Fygi opent Oranje-feesten Laura Fygi op 29 april sceei p°/J$k KERSTVERUCHTiNG t997 davo ffien 2132 *De l/tUfe *7euyel 'Les Chanteurs de Noël' met Soester Kinderkoor in uniek kerstconcert 1999.- 1999.- 899.- 0 Fi/r it 13°-15 t w: 1 CULTUUR (t WELZIJN l 'xvintet 55, Q Nieuws van de bibliotheek Bedden#^6Mzaal< aru6KOCK Zesde SLAS-poëzieconcert met Eit Algra PAGINA 30 p I WOENSDAG 17 DECEMBER 1997 Kinderparadijs en Cabrio werken samen op 29 april SOESTER COURANT PAGINA 31 SOEST ities Gfismdgyfeud- 3ling Stegd8— 3T TEL 035-6019954 «r en Openluchttheater Cabrio presenteren: in Cabrio in Soest. Hoofdsponsor: Van Rouwendaal Assurantiën bv Van Rouwendaal Makelaardij bv Edelsteenslijperij "De Sprong" r q a stichting openbare bibliotheek Kerstboeken voor de jeugd Groot Russisch kerstcircus vier dagen in piste Maandag 22 december in de H. Familiekerk 'Floating Life' Volksuniversiteit Soest/Soesterberg Voorjaarsaanbod Foutparkeerders in Overhees nu ook op de bon geslingerd AMW start groep rouwverwerking in januari 1998 Morgenmiddag in de raadzaal l* PRIMEUR, nu per meter vanaf de rol, tot max. 50 meter, voor binnen en buiten, ideaal voor het uitverlichten van eevel, raam, carport of silhouettefiguren. DOE HET ZELF CENTRUM De grootste specialist eldKTV design. lid van de ,g Vereniging van De Vrije Teugel herstelt volgend jaar op donderdag 30 april een tra ditie in ere door weer Koninginne dag te vieren. De avond, woensdag 29 april, daarvoor geeft het kinder paradijs het startsein voor de festivi teiten met een optreden van Laura Fygi, de Nederlandse zangeres die de laatste jaren verschillende lan den veroverde. Omdat anders geen vergunning verkre gen zou worden, vindt het twee uur du rende concert niet aan het Vedelaarpad, maar in het openluchttheater Cabrio aan de Soesterbergsestraat plaats. Op die manier wordt tevens muzikaal afge trapt voor het seizoen van Cabrio en krijgt de opening van het zestigste jaar van het openluchttheater gestalte in de vorm van een topattractie. Leo van den Berg van de Vrije Teugel is bijzonder tevreden dat hij er, in sa menwerking met Berna Kousemaker van Cabrio, in is geslaagd Laura Fygi vast te leggen voor een live-act. The Windmills of your mind', 'What are you doing the rest of your life' en T will wait for you' zijn recente nummers die Laura Fygi mogelijk over vier maanden in Soest zingt. Tweemaal goud i Van de dochter van een Egyptische I buikdanseres en een vroeg overleden Nederlandse vader zijn vijf solo-cd's verschenen, waarvan er twee zijn be kroond met goud. In maart van dit jaar kwam haar laatste cd 'Watch What Happens' in de winkel. In 1992 ontving de vocaliste een Edison en ze stal de harten van het Nederlandse publiek tij dens haar optredens op het North Sea Jazz festival en haar binnenlandse toer- i nees in 1994, '95 en '96. Ook in het buitenland heeft Laura Fygi fans gewonnen. Haar cd's worden in 28 landen uitgebracht, elk jaar maakt ze een toernee door Japan en in de Vere nigde Staten vergeleek het ultieme cross over blad Jazzizz haar al met Nathalie Cole. I Na een kort avontuur met de multi-ra- ciale popgroep Terra in de jaren zeven- tig werd Laura lead-zangeres van Cen terfold, het Nederlandse antwoord op Vanity Six dat was bedacht door Prin- ce. Zeven jaar lang trad de groep over al op, voortdurend vechtend tegen het ongeloof dat de drie dames met hun sexy imago inderdaad funk, soul en bal- lads konden zingen. Op een gegeven moment draaide het trio het volume van de muziek omlaag en zongen ze a-ca- pella op de bühne. 'Fluwelen stembanden' In die jaren spoedde Laura Fygi zich na ieder concert naar kleine hotelbarretjes en was een beperkt publiek gratis getui ge van de zangkwaliteiten. Inmiddels zijn die in aanzienlijk bredere kring be kend. Laura Fygi is al de 'zangeres met de fluwelen stembanden', 'de mooie zangeres met de prachtige stem' en 'de Laura Fygi is bezig aan een indruk wekkende solo-carrière. Op woensdag 29 april geeft ze een live-concert in het openluchttheater aan de Soesterberg sestraathetgeen is georganiseerd door kinderparadijs De Vrije Teugel en Ca brio. Dit unieke programma is mede mogelijk gemaakt door: Co-sponsor: Rabobank Soest/ Baarn en: De Gouden Snaar, Scheerder bv Drankengroothandel, de Soester Courant, Haringsma Bouwmaterialen, het Prins Bernhard Fonds, Expert Schoemaker, Multicopy, SNS-bank en Gebr. Tammer. De Soester Kring Secretariaat: Öl Albert Cuyplaan 136 *So& Tel. 035-6017001 Nieuw programma Het programma van de Soester Kring voor de eerste vijf maanden van volgend jaar is gereed. De Soester Kring houdt elke eerste en derde woensdag van de maand bijeen komsten in buurthuis De Schoof aan de Molenstraat. Die beginnen telkens om 10.00 uur en nemen anderhalf uur in beslag. De deur van De Schoof gaat ie dere keer een half uur van te voren open. Henk Gerth van Museum Oud Soest bijt op woensdag 7 januari het spits af met een lezing over het Soesterveen van vroeger. Op 21 januari volgt de Soester R. Reiling van het Rijksinstituut Volks gezondheid en Milieu. Politiek, pirami den, recycling, Japanse kamerschermen zijn enkele andere onderwerpen die vol gend jaar aan bod komen. Het volledige programma van de Soes ter Kring kan worden aangevraagd bij Ton Elderenbosch, tel. 6017001. grote collectie gouden en zilveren sieraden met edelsteen en brillant sieraden uit eigen atelier, ook met steensoort naar keuze! Lange Brinkweg 66 - Soest - Tel. 035 - 60130 42 (t/rn 24 december elke dag doorlopend geopend/geen koopavond) vrouw voor wie Frank Sinatra door de knieën zou gaan' genoemd. En de top- vocaliste Iaat zich omringen door de beste muzikanten, zoals Hans Vroomans (piano/synthesizer), Koos Serierse (bas), Maarten van der Grinten (gitaar), Jan Menu (saxen) en Eddie Conard (percussie/zang). Voorverkoop Het concert op woensdag 29 april be gint om 20.00 uur. Toegangskaarten zijn vanaf morgen ver krijgbaar bij alle VVV-kantoren, Prime- ra De Beer aan de Tamboerijn, de Lekt- uur en Tabakshop Smitshof, kinderpa radijs De Vrije Teugel aan het Vedelaar pad en Berna Kousemaker aan het Pijperpad 5. De prijs per entreebewijs bedraagt 25 gulden voor volwassenen en 15 gulden voor jeugd tot 15 jaar en 65-plussers. BURG. GR0THESTRAAT 55 TEL. 035 - 601 2516 Albert Cuyplaan 202 3764 TW Soest De Kerstreis, van Wim Hofman. Fup en Lusje houden niet van kerst bomen en visite en veel en lekker eten en afwassen! Daarom gaan ze op reis met een zelfgetekende kaart. Ze beleven veel gevaarlijke avontu ren. Leuk klein boekje met zwarte illustraties van de schrijver zelf. Voor lezen vanaf ca. 7 jaar. Zelf lezen van 8 tot 88 jaar. Santa Claus: de legende van de kerst man, van Michael Ploog. Groot stripboek naar het verhaal van L. Frank Baum, met gekleurde illus traties en duidelijke letter. Het strip boek is verdeeld in 3 hoofdstukken, die het verhaal van de kerstman ver tellen. Vanaf ca. 12 jaar. Een engel zonder vleugels: kerstver balen. Bundel verhalen over de belevenis sen van allerlei mensen over de hele wereld rond Kerstmis. Je leert Jan- Hein kennen in dit kerstverhalen boek. Hij is een jongen die anders is dan anderen, maar toch gewoon. Je ontmoet ook Saïd die net uit Soma lië komt. En die mannen die tijdens de oorlog in hun kampbarak met een kaars toch een heel bijzonder kerst- I feest kunnen vieren. En de kerstman, die na kerstmis in zijn stoel bij de I baard neerzakt. Maar of hij tevreden is... Vanaf ca. 9 jaar. I Een kerstman in het circus, van Brian Pilkington. Na het kerstfeest begint de kerstman I Herman aan een welverdiende va- I kantje. In januari heeft immers nie mand nog een kerstman nodig. Hij zet zich in zijn luie stoel en hij leest wat in de krant. Maar dat gaat hem al gauw vervelen: stilzitten vindt ie i ook maar niks. Dan ziet hij tussen de werkaanbiedingen een hele merk- waardige advertentie staan. Endie voert hem... naar het circus! Prent- vertelling met veelkleurige waterverf tekeningen. Vanaf ca. 4 jaar. Joris en de Kerstengel, van Marjo lein Winkel. De lieve, brave Joris ontdekt in de kerstboom een echt kerstengeltje. Deze zet de boel op stelten en haalt erg veel kattenkwaad uit. Maar ieder een denkt dat Joris het heeft gedaan. Dat vindt Joris niet zo leuk. Het wordt zelfs zo erg, dat hij het thuis niet meer uithoudt... Menno sluit weer vrienden, van Jac- quesVriens. Nog een nachtje slapen en dan is net Kerstmis. De boom ziet er prachtig uit en het uiltje van Menno mag er ook in. Menno ligt op de grond on der de kerstboom te genieten. Zijn grote broer Freek vindt het kerstge- doe maar niks, en maakt er met mamma ruzie over. Menno wordt daar heel verdrietig van en verzint een plan... Voorlezen vanaf ca. 4 jaar. Openingstijden Centrale Bibliotheek Albert Cuyplaan 202, 3764 TW Soest, tel. 035-6015210. Woensdag- tot en met zaterdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- tot en met vrijdagmiddag van 14.30-17.30 uur Dinsdag- en vrijdagavond van 18.30- 21.00 uur. Openbare bibliotheek Overhees Willaert- straat 49, 3766 CP Soest, tel. 035- 6012468. Maandag, woensdag en vrijdag 14.00- 17.00 uur; vrijdagavond 18.30-20.30 uur. Openbare Bibliotheek Soesterberg Dorpsplein 17b, 3769 DA Soesterberg, tel. 0346-352017. Woensdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- woensdag- en vrijdagmiddag van 14.00-17.00 uur. Vrijdagavond van 18.00-20.00 uur. Van 25 tot en met 28 december is aan de Diependaalselaan in Hilver sum het Groot Russisch kerstcircus te zien. De voorstellingen beginnen om 15.00 en 19.30 uur. Onder leiding van de clown André Nikolaev, in Rusland een kinderidool door de ontwapende wijze waarop hij de draak steekt met domme regels en bot gezag, treden ruim zestig arties ten en een orkest op. Te zien zijn onder meer trapezevirtuozen, Olym pische springplankkampioenen en Noord-Osetische Kozakkenruiters. Deze drie piste-acts zijn bekroonde ensemble-nummers. Ook honden, aapjes en Arabische volbloeden ver tonen hun kunstjes. Plaatsbewijzen zijn in de voorver koop verkrijgbaar bij onder meer de VW aan de Steenhoffstraat in Soest. Telefonisch bestellen kan via num mer 06-91122333. W "Les Chanteurs de Noël", het gele genheidskoor dat zich onder leiding van Berenice de Coussemaker uit sluitend toelegt op advents- en kerstmuziek, zal dit jaar voor het eerst in Soest te horen zijn. Het koor treedt op maandag 22 december sa men met het Soester Kinderkoor op in de H. Familiekerk. "Les Chanteurs de Noël" werd in 1988 opgericht. De leden zijn afkomstig uit Soest en wijde omtrek. Het zijn allemaal geschoolde zangers en zangeressen; sommigen 2ijn oudgedienden van het Groot Omroepkoor. Vanaf september wordt er op zaterdagmorgen gerepeteerd zeorions SOEST: Van Weedestraat 11-13, Tel. 035 - 603 09 52 BUSSUM: Brinklaan 79, Tel. 035-691 51 52 en na de Kerst gaat het koor weer uit elkaar. Het koor wordt geleid door de Soester zangkunstenares Berna Kousemaker, dochter van de componist/organist Adriaan Kousemaker. Zij behaalde op 17-jarige leeftijd het diploma koorleid ster en studeerde op 20-jarige leeftijd af aan het Rotterdams Conservatorium (piano en zang). Ze is als vocaliste werkzaam bij het Groot Omroepkoor en in Soest de grote motor achter de weder geboorte van het Openluchttheater Ca brio. Het koor wordt op 22 december geas sisteerd door het nog jonge Soester Kinderkoor onder leiding van Arie Perk, dat inmiddels ruim een jaar be staat. De beide koren vullen afzonder lijke delen van het programma, maar een aantal liederen wordt samen gezon gen. Het programma is dan ook veelom vattend en gevarieerd. "Les Chanteurs" bijten het spits af met koorwerken van Britten, Horn, Men- delssohn, Bremer en Hoffmeister, waar na het Kinderkoor een aantal bekende kerstliederen ten gehore brengt. Vervol gens zingen "Les Chanteurs" liederen van Work, Gevaert, Möller, Cooke, Leighton en Gritton, waarna het pro gramma gezamenlijk wordt afgesloten met koorwerk van Green, Willcocks, "Les Chanteurs de Noël" tijdens een eerder optreden. Pflüger, Rutter, Vermulst en LIewellyn. Solisten Het orgel en de piano worden bespeeld door Jacco van Leeuwen, oud-leerling van Adriaan Kousemaker in Goes. De soli worden gezongen door Henriëtte Schuit, sopraan; Cor van Twillert, tenor en Ridie Wüthrich, sopraan. Erna van Hees en Mirjam van der Maas bespelen de fluit, Marijke Hees de cello, en Grob, Meijer, Jur Nijboer en Eric Verwoert spelen gitaar. Ook Berna Kousemaker neemt een solo voor haar rekening, evenals de jonge Linda Rademaker van het Soester Kinderkoor. Het concert begint om 19.30 uur in de H. Familiekerk aan de St. Willibrordus- straat. Er zijn op dit moment nog slechts enkele kaarten verkrijgbaar, dus belang stellenden moeten er vlug bij zijn. De kaarten kosten f 10,- voor volwassenen, CJP/65+ f 7,50; kinderen t/m 12 jaar f 5,-. Reserveren is mogelijk bij Alette v.d. Ploeg, tel. 6025269, en Bep Rade maker, tel. 6019782. Steenhoffstraat 46, tel. 601 95 77 J Maandag 22 december: Vader en moeder reizen met hun twee jongste zoons naar Australië, om zich bij hun aldaar wonende, op het neurotische af, geassimileerde dochter te voegen. De oudste dochter woont in Duitsland en vraagt zich af hoe zij de traditionele waarden daar aan haar dochter door kan geven. De oudste zoon wacht in HongKong op zijn emigratiepapieren. Met veel gevoel voor humor en subtili teit laat Law alle typische overlevings strategieën van de emigrant zien. Zij kan hierbij putten uit haar eigen erva ring: geboren in Macao, verhuisd naar HongKong, film gestudeerd in Enge land en uiteindelijk vertrokken naar Australië; vanwege het filmklimaat in HongKong. In haar filmtaal kiest zij voor een manier die gebaseerd is op haar Oosterse achtergrond: "less is more". Er wordt de voorkeur aan gege ven de dingen ongezegd te laten. Hier door ontstaat een sublieme eenvoud in beelden met veel zeggingskracht. Aanvang 20.30 uur. Entree f 9,00; CJP/65+ f 7,00. Agenda december: ma. 29 dec. Shine. Di Lassostraat 65", tel. 6022195 Filosofie Op woensdag 28 januari start de cursus "Algemene inleiding in de filosofie". Deze cursus biedt een heldere inleiding in de boeiende hoofdgebieden van de filosofie, en over levens- en wereld vraagstukken. De cursus is geschikt voor iedereen met een "normaal gezond verstand", die wil meedenken met de docent, de filosoof, drs. J.H.C. de Graaff. Cursusprijs (tien lessen van 2 uur): f 155,- studiemateriaal f 13,50. Workshop Tiffany De deelnemers maken in één dag een Art Deco-lamp van gekleurd glas. Ieder een maakt tijdens de workshop qua vorm dezelfde lamp, de kleurstelling bepaalt men zelf. De lamp wordt uiter aard uw eigendom. Materiaal en gereed schap zijn aanwezig. Zelf meebrengen: een lunchpakket. In januari starten verder nog onder meer de cursussen: Kunst van de 19e eeuw, spreken in het openbaar, uw interieur op maat gesneden, buitendecoraties, fij ne Italiaanse keuken, Indonesisch ko ken, yoga, bewegingslessen Mensen dieck en computer Windows 3.1. De voorjaarsfolder ligt klaar bij de Volksuniversiteit, de bibliotheken, ge meentehuis, VVV, diverse medische centra en het Dorpshuis. Informatie en inschrijving: Volksuniver siteit Soest/Soesterberg, gebouw Orlan- do, Di Lassostraat 65, 3766 EB Soest, tel. 6022195; maandag 13.00-16.00 uur; dinsdag, woensdag en donderdag 10.00- 13.00 uur. De waarschuwingsfase is afgerond, te genwoordig worden foutparkeerders in Overhees bekeurd als de politie de ver keersovertreding constateert. Donder dag werden tien bonnen uitgeschreven. Op onder meer de Draailier, de Gemshoorn en het Kornet stonden au to's buiten de parkeervakken gepar keerd. De politie voert de controles uit naar aanleiding van klachten van buurt bewoners en de brandweer. Tot ander halve week geleden werden nog waar schuwingen uitgedeeld. In januari 1998 start het Algemeen Maatschappelijk Werk Soest en Baarn (AMW) met een rouwverwerkings- groep. De bijeenkomsten worden ge houden in het pand aan de Eemnes- serweg 10 in Baarn. De groep is bedoeld voor mensen en vrouwen, van wie de partner minimaal een jaar geleden is overleden. Het doel van de rouwverwerkingsgroep is deze personen met elkaar in contact te bren gen, zodat ze elkaar kunnen steunen en ervaringen kunnen delen. Thema's die aan bod komen zijn: het verlies en de eenzaamheid; wijze van overlijden en het afscheid; reacties uit de omgeving; hoe leer je dingen alleen doen; hoe leer je voor jezelf zorgen. Voor meer informatie kan men contact opnemen met Jeily van Buuren van het AMW Soest, tel. 6036800 en Maija Blijenberg van het AMW Baarn, tel. 5488600. Tijdens het zesde SLAS-poëziecon cert leest Eit Algra gedichten van Obe Postma (1868-1963), die wel de grootste van alle Friese dichter wordt genoemd. Onlangs verscheen bij Meulenhoff een bloemlezing van zestig gedichten (uit een oeuvre van 350) van Philippus Breuker, die zich diepgaand heeft bezig gehouden met Postma's poëtische en fi losofische bronnen en hem in het na woord van de bundel zowel een psy chisch monist als de auteur van het su blieme heeft genoemd. Eit Algra zal één van de gedichten die hij voor dit lunchconcert heeft uitge zocht ook in het Fries lezen. Het muzi kale gedeelte van het poëzieconcert wordt verzorgd door de Soester zanger Charles Gabriël, die zich op de piano laat begeleiden door Huib Doyer. Het poëzieconcert begint klokslag twaalf uur i.v.m. de directe uitzending Eit Algra. van Radio Soest en duurt precies een uur. Presentatie: Peter Ensdorff. Pro ductie: Jan Visser. De toegang is gratis. Nederlandse Installatiebedrijven t ZATERDAG 20 DECEMBER DEELT DE KERSTMAN KORTINGEN UIT, OPLOPEND TOT 2Q%t HIJ IS DE HELE DAG AANWEZIG. Weteringpad 1 3762 EN Soest Telefoon 035 - 601 62 28

Soester Courant | 1997 | | pagina 31