20 tot 50% rp klinkhamer Greenteam pikt 101 kilo vuil op (ffpxetstmenu- ideeën UITVERKOOP WINTERKOLLEKTIE Prijsuitreiking van jubileumpuzzel Soester Courant gaat geheel op rijm IÖZSsES? MOSSEL AVOND uit de eerste hand. ACTUEEL Politie treedt op tegen afsteken van vuurwerk Verontschuldiging gemeente? nieuws Ladif Spring field The Outpost Hil-ton herenmode SOESTER COURANT PAGINA 3 f 19.50 Jonge Soesters voeren acties onder paraplu van Greenpeace Nieuwjaarsreceptie van gemeente op vrijdag 2 januari De zaak voor al uw vlees- en visspecialiteiten Winnaars royaal bedacht door winkeliers WOENSDAG 17 DECEMBER 1997 verkoop compact discs, koopvideo, kijk ook eens in onze grote koopvideo-corner (meer dan 600 titels op voorraad), cd-rom (nu ook grote selectie leuke cd-roms). De grootste op het gebied van verhuur videofilms (altijd grote aantallen), Fietser loopt bij aanrijding letsel op Retourette welkome aanvulling' Albert Heijn, Burgemeester Grothestraat 2-4, Soest. [^Specialist* SOfeSI Ook voor service moet u bij ons zijn Van Weedestraat 8 A-B - Soest Telefoon: 035 - 60 23 324 Iedere vrijdagavond vanaf 17.00 uur Onbeperkt mosselen eten met frites, sausjes en sla Reserveren gewenst. Beide Kerstdagen om 20.00 uur serveren wij een zeer uitgebreid koud en warm kerstbuffet incl. wijn en koffie f87.50 p.p. 7 dagen per week geopend. v 035-601 27 39 *v Soesterbergsestraat 188-Soest De nieuwjaarsreceptie van de ge meente wordt volgend jaar op vrijdag 2 januari gehouden. Alle inwoners van Soest en vertegenwoordigers van Soester(bergse) bedrijven en instel lingen zijn tussen 19.30 en 22.00 uur welkom in het gemeentehuis aan het Raadhuisplein. De receptie heeft een informeel ka rakter, waarbij het accent ligt op de onderlinge contacten. Omstreeks 20.15 uur houdt burgemeester Hans de Widt zijn nieuwjaarstoespraak. Aansluitend daarop nemen Thomas- vaer (gemeentesecretaris Wim de Kam) en Pieternel (Els Stolwijk) de plaatselijke politieke en maatschap pelijke ontwikkelingen van het afge lopen jaar op de korrel. BAR, GRJL.L RESTAURANT Al onze gerechten ook om af te halen. STEENHOFFSTRAAT 47 SOEST 035 - 501 82 52 Dillcnburslaan 12, Soest (om de hoek bij A&P) Tel. 035-6012340 Eén ding is zeker: De jonge leden van het Greenteam laten zich niet zo snel uit het veld slaan en trotse ren elke bui. Onder de paraplu van Greenpeace zetten ze zich op ver schillende manieren in voor het mi lieu. Zoals vorige week woensdag, toen ze overigens best een paraplu hadden kunnen gebruiken. In plaats van een regenbeschermer wa ren ze gewapend met een papierprikker, waarmee ze in ruim een uur tijd 101 kilo weggegooid en slingerend vuil oppikten uit de groenstrook langs de Vrijheidsweg en de Koningsweg. Als blijk van dank kregen ze van de gemeente Soest het fraaie bedrag van 50,50 gulden (vijftig cent per kilo). Van het geld worden geen ijsjes of patatjes mét gekocht. Het wordt bewaard voor het geval het Greenteam bij een volgende actie geld nodig heeft. Het Soester Greenteam wordt gevormd door Irene Nuver en Niki Lijftogt van De Werveling en Caroline Schneider en Yazuro de Jong van de Van der Hucht- school aan de Libel. Elke keer als het viertal actie onderneemt, schakelt het klasgenoten in en zo kon het gebeuren dat vorige week woensdag een stuk of tien basisscholieren aan de schoonmaak begonnen. Werkhandschoenen Ze waren gestoken in fluctuerende hes jes en werkhandschoenen van de ge meente die ook de grijpers en de vuil niszakken in bruikleen had gegeven. Deze hulp was hen toegezegd door wet houder tóes van Logtenstein van milieu, bij wie ze enige tijd terug op bezoek gin gen om hun plannen te ontvouwen. Het Greenteam Soest ging niet zo lang geleden ook al eens langs de deuren om geld in te zamelen voor de Oerang Oe- tang, een actie die niet voor Green peace, maar voor het Wereld Natuur- fonds was bestemd. Ook voerde het ac tie tegen het slachten van jonge bigge tjes. De jonge Soesters worden steeds begeleid door Nel van der Eijck, de moeder van Niki, die al jarenlang lid is van Greenpeace. Vorige week hielden overigens ook enkele medewerkers van de reinigingsdienst een oogje in het zeil. Zij zorgden bovendien voor het trans- videoafspelers, playstation, sega 16-bit, nintendo 16 bit, nintendo 64-bit-en super nintendo spellen en spelcomputers, videoprojectors (voor bedrijven e.d.), ook verhuur van beeldprojectoren. Naar aanleiding van een tip heeft de politie donderdag een kijkje genomen in een schuur aan de Julianalaan. Daar werd 13,5 kilo vuurwerk aangetroffen en in be slag genomen. Tevens vond de politie enkele lege dozen, waarin ongeveer 60 kilo vuur werk zou hebben kunnen gezeten. Het vuurwerk behoorde toe aan een zeventienjarige jongeman die niet thuis was, maar zich 's avonds op het politiebureau meldde. Na verhoor kreeg hij een proces-verbaal. De po litie vermoedt dat de jongeman het vuurwerk wilde verkopen en dat hij al een aanzienlijke hoeveelheid van de hand had gedaan. Een vijftienjarige jongen uit Soest moet via het HALT-project een aan tal uren werk verrichten. Hij werd donderdag aangehouden, nadat hij vanaf een flat aan de Dalweg vuur werk naar beneden had gegooid. Hij vertelde de politie dat het zijn laat ste rotje was geweest, maar in het trappenhuis vond de politie vier pak jes astronauten en strijkers. De jon gen bekende dat die ook van hem waren. Vuurwerk mag worden verkocht op 29, 30 en 31 december en alleen aan personen vanaf 16 jaar. Het afsteken is toegestaan tussen 31 december (10.00 uur) tot 1 januari (02.00 uur). Jongeren die zich hier niet aan hou den, lopen de kans op een boete van 60 tot 300 gulden of vier tot acht uur dienstverlening via HALT. De mate van de straf is afhankelijk van de leeftijd en de hoeveelheid vuurwerk die men in het bezit heeft. Makkelijk waren ze niet, de drie grote kruiswoordpuzzels die ter ge legenheid van het 75-jarig jubileum in de afgelopen maanden waren op genomen in de Soester Courant. Heel wat Soester puzzelaars hebben zich daardoor echter allerminst la ten afschrikken en gingen strijken met een aantal mooie prijzen. Zo'n dertig winnaars en hun aanhang waren vorige week woensdag verzameld in restaurant De Soester Duinen, waar ze begroet werden door Soester Cou rant-directeur Paul Smit. Hij stelde met vreugde vast dat de jubilerende krant dit jaar behoorlijk aan de weg had getim merd. De prijsuitreiking van de puzzel wedstrijd was wat dat betreft een van de laatste hoogtepunten. Smit zwaaide lof toe aan de Soesters ondernemers die met het beschikbaar stellen van een zeer aantrekkelijk prij zenpakket de deelname aan de puzzel wedstrijd hadden gestimuleerd. Ér wa ren dan ook tientallen inzendingen, die allemaal nauwkeurig moesten worden gecontroleerd door de man die de puz- Taalvirtuoos Dick Koblens. zeis ook had bedacht: Dick Koblens, volgens Smit "wereldberoemd" in Soest. Deze taalvirtuoos uit Overhees gaf een fraai staaltje van zijn dichtkunst door de feestelijke prijsuitreiking - omlijst en on derbroken door een drankje - geheel op rijm te laten plaatsvinden. Hij had daar voor 69 kwatrijnen nodig. Daarbij riep hij telkens drie prijswinnaars (van de september-, oktober- en novemberpuz- zel) naar voren, evenals een van de win keliers, die de prijzen persoonlijk over handigde of dat door Paul Smit liet doen. Wie aan alle drie puzzels had meegedaan maakte uiteraard kans op even zoveel prijzen. Daarom werden sommigen twee of zelfs drie maal naar voren geroepen. De volledige uitslag luidt als volgt. Winnaars septemberpuzzel 1. Jeannette Sikking (zonnebril, Bril-,, centrum Nota); 2. fam. Corbee (regenpak, Jac. de -Bruin); 3. T. Ruiter (waardebon, C-1Ó00); 4. G. Mourik (badjas, Cocoon); 5. A. Spetter-Borchering (boormachi ne, Davo); 6. H. Gerth (wijnpakket, Toon v.d. Linden); 7. Z. Nederlof (rieten mand, Natuur lijk Wonen); 8. C. Peters-van Mierlo (bodylotion, Jan Sluyter); 9. A. Schalkx (gourmetschotel, Ruud Smit); 10. J. Bakker (luxe salade, de Tromsla ger); 11. E. Hup-Delforterie (camera, Willem van Oosten); 12. C.W. Samson-Verrips (koffiezetap paraat, Witgoedspecialist). Winnaars oktoberpuzzel 1. C.H. Gerth-van Acquoy (zonnebrol, Brilcentrum Nota); 2. C.W. Samson-Verrips (regenpak, Jac. de Bruin); 3. G. Mourik (waardebon, C-1000); 4. J.M. Dassen (badjas, Cocoon); 5. C.B. Kousemaker (elek. heggen- schaar, Davo); 6. J. Bosboom (wijnpakket, Toon v.d. Linden); 7. A. Schalkx (rieten mand, Natuurlijk Wonen); 8. J.C. Stuffers (huidverzorgingsset, Jan Sluyter); Drie van de gelukkige prijswinnaars. 9. J. Altena (Japanse sushi, Ruud Smit); 10. B. Koster (luxe salade, de Tromslager); 11. C. Griffioen (camera, Willem van Oosten); 12. Jeannette Sikking (citruspers, Wit goedspecialist). Winnaars novemberpuzzel 1. M.B. v.d. Dijssel (zonnebril, Bril centrum Nota); 2. S. Koster (regenpak, Jac. de Bruin); 3. A. Vreugdenhil (waarcïëïïön, C- 1000); 4. C. de Vos (badjas, Cocoon); Werkte de verlichting van zijn fiets nu wel of niet? Dat is de vraag die de po litie graag beantwoord zou zien door iemand die vorige week woensdag ge tuige was van een aanrijding op de Soesterbergsestraat. Om vijf uur 's mid dags reed een automobilist uit Soest de Dennenweg uit om de Soesterberg sestraat op te rijden. Hij verleende daar bij geen voorrang aan een 35-jarige Soesterberger die bij de botsing ten val kwam en zijn schouder bezeerde. Vol gens de automobilist had hij de fietser niet gezien, omdat de verlichting van de tweewieler niet in orde was. De fietser bestreed dat. 5. J. Timmer-Docter (grasmaaier, Davo); 6. Jeannette Sikking (wijnpakket Toon v.d. Linden); 7. J. Peters (rieten mand, Natuurlijk Wonen); 8. G.L. Backelandt-Hazelhoff (bad- producten, Jan Sluyter); 9. H. Nijman (gourmetschotel, Ruud Smit); 10. Th.F. v.d. Berg (luxe salade, de Tromslager); 11. C. v.d. Grift (camera, Willem van Oosten); 12. J.M. Muts-Post (föhn, Witgoedspe cialist). port van het verzamelde vuil. De locatie was gekozen door Caroline Schneider. "Ik rijd hier elke dag langs als ik naar school ga en zag het vuil liggen. Daarom dacht ik dat het een goed idee zou zien om hier te gaan schoonmaken," aldus de twaalfjarige leerling uit groep 8 die samen met haar teamgenoten een nieuwe actie gaat bedenken. "Ja, we willen doorgaan, al zal dat op de middelbare school moeilijker worden. De regen trotserend maakte het Green team Soest schoon schip aan de Vrij heidsweg en de Koningsweg. De scholie ren pikten 101 kilo zwerfvuil op. Foto: Goos van der Wilt Nu kunnen we nog in de klassen vragen of anderen ons willen helpen. Op de middelbare school vinden ze dat mis schien stom." Vrijwel nergens anders in Neder land duurde het zo lang om een ver gunning te krijgen voor een Retou- rette als in Soest. Pas na een jaar, zo niet langer, kreeg Albert Heijn ein delijk toestemming van de wijze da mes en heren van de gemeente Soest om het geplande inzamelpunt van afval van de grond te krijgen. Amper drie weken na de opening aan de Smitsweg wekt de gemeente Soest daarom met een persbericht de indruk dat ze haar verontschuldiging aanbiedt voor het (onnodige) oponthoud. "De Retourette is een welkome aanvulling," laat de gemeente nu in een persbulletin weten. En ze voegt daaraan toe dat de scheiding van afval in de Retourette zelfs verder gaat dan de gemeente. Hoewel er geen scheidingsplicht voor bestaat, kunnen in de Retourette ook geïmpregneerde drankverpakkingen, kunststof flacons en blik (aluminium en metaal) apart worden ingeleverd. De Retourette, die is verbonden aan de su permarkt van Albert Heijn in de Smits hof, wil hiermee inspelen op de wens van milieubewuste klanten. Verder kan het publiek er onder meer statiegeldfles- sen, wegwerpglas, textiel, schoenen en klein chemisch afval kwijt. De organisatie achter de Retourette kan binnen de regio's het afval, dat kan wor den hergebruikt, tegen aanvaardbare kosten ophalen. Dat is iets wat de ge meente binnen haar eigen grenzen niet voor elkaar zou kunnen spelen. Daarom is de gemeente blij met het initiatief. Glas, textiel, papier/karton, batterijen Wilt u een tip, idee of advies voor uw kerstmenu? Voor een eenvoudig een luxe een snelklaar- of een dieet-menu? Een menu voor grote gezelschappen of voor hele kleine? Niemand kan u zo'n advies beter geven dan Anneke Ammerlaan. Anneke Ammerlaan Is de auteur/hoofdredac trice van alle Albert HeIJn-kookboeken, waaronder het laatste grote "Ingrediëntenboek". En diezelfde Anneke Ammerlaan staat in onze winkel voor u klaar, op: vrij dag 19 december van 14.00 tot 20.00 uur en op zaterdag 20 december van 11.00 tot 16.00 uur. Anneke beantwoordt al uw vragen over lekker eten en drinken op de feestdagen. En mocht u één van haar kookboeken willen kopen, dan voorziet ze uw exemplaar van een handtekening Iets om te proeven (voor bij het kerstdiner] is er ook, maar dat merkt u wel als u vrijdag of zaterdag langs komt En (jat doet u toch zeker! en droge medicijnen die bij de Retouret te worden ingeleverd, belanden via de gemeentelijke kanalen bij de verwerkers. Bijdrage Door de komst van de Retourette, die is gevestigd in het voormalig Medisch Centrum op de hoek van de Smitsweg en de Nieuweweg, hoeft de gemeente in het Smitsveen geen milieu-eiland (zoals in Soest-Zuid) aan te leggen. Omdat Soest daardoor geld bespaarde, heeft de gemeente de exploitant een vergoeding betaald. Eigen technische dienst met 24- uur service. Geen voorrijkosten. Gratis bruikleen app. Alle reparaties aan huis. Soesterbergsestraat 35a Tel. 035 - 602 93 60

Soester Courant | 1997 | | pagina 3