Registratie van partnerschap mogelijk naast keus huwelijk of samenlevingscontract 1-1-2 Kleinste tunneltje van Nederland in Soest Nieuwe indeling vai ïst emdis itricte n in Soest: oproepingskaart goed bekijken WOENSDAG 17 DECEMBER 1997 OP 'T HOOGT PAGINA 4 JE HART fyy i§i p pi pn SOESTERBERG Zoals bekend bestaat nu alleen de mogelijkheid san 'het huwelijk' bij de gemeente en het opmaken van een samenlevingscontract bij de notaris. Hieraan wordt waarschijnlijk met ingang van 1 januari 1998 een nieu we mogelijkheid toegevoegd. Dan komt er een nieuwe vorm van regis tratie bij: het 'Geregistreerd Partner schap'. Dit lijkt op het huwelijk, maar er zitten wel enkele verschillen tussen het huwelijk en het Geregis treerd Partnerschap, vertelt Ton Kuijt van de gemeentelijke afdeling Pu- bliekszaken. Het verschil zit onder meer in het feit dat kinderen die geboren worden niet automatisch de man als vader krijgen. Hij zal de kinderen moeten erkennen en er moet een akte van naamskeuze worden opgemaakt. Een Geregistreerd Partnerschap kan I uit elke vorm van partners bestaan, dus zowel twee vrouwen, twee man nen of een man en een vrouw. Twee mannen en twee vrouwen kunnen echter niet trouwen. Overigens staat er nog wel een nieuwe wet op stapel, de 'Homo-wet'. Hierover zijn nog geen nadere gegevens of ontwikkelin gen bekend. Als na verloop van tijd een man en een vrouw die een Geregistreerd Partnerschap hebben besluiten om te trouwen, is dat mogelijk, vertelt Ton Kuijt. De voorwaarde die de wet hieraan stelt is dat het Geregistreerd Partnerschap wordt ontbonden. Omgekeerd geldt hetzelfde. Het hu welijk zal moeten worden ontbonden voordat men kan overgaan tot het registreren van de partners. Kinderen die uit een huwelijk zijn ge boren, behouden de naam van de man of (indien gehuwd na 1 januari 1998) eventueel de naam van de vrouw. Kinderen die uit een Geregis treerd Partnerschap zijn geboren, houden ook die naam. Ontbinding van het huwelijk heeft evenals ont binding van Geregistreerd Partner schap geen gevolgen voor de namen van de kinderen. Aan het ontbinden van een Geregis treerd Partnerschap hoeft geen rech ter te pas te komen. Beide partijen kunnen ten overstaan van de ambte naar van de burgerlijke stand met wederzijds goedvinden en onder overlegging van een door een notaris of advocaat getekende overeenkomst de ambtenaar burgerlijke stand ver zoeken de overeenkomst te ontbin den. Tegelijk kan men daarbij vragen om inschrijving in de registers van de burgerlijke stand. Indien aan dit ver zoek wordt voldaan, kan de ontbin ding van het Geregistreerd Partner schap worden ingeschreven en is op hetzelfde moment het partnerschap ontbonden. Een Geregistreerd Partnerschap kan worden aangegaan door Nederlan ders en door onderdanen van de Eu ropese Unie die in het bezit zijn van een geldige verblijfsvergunning. Bij het in werking treden van de wet Geregistreerd Partnerschap zijn geen overgangsbepalingen opgenomen. Het is immers een nieuwe wet die geen voorafgaande vorm heeft ge kend. Dezelfde kosten De kosten van een Geregistreerd Partnerschap wijken niet af van de kosten voor een huwelijksvoltrekking. Ook voor de procedure zijn er geen afwijkingen ten opzichte van een hu welijk. In beide gevallen moeten de zelfde formulieren worden overge legd. Verder moeten bij een Geregis treerd Partnerschap ook getuigen aanwezig zijn. Voor de voltrekking van een Geregistreerd Partnerschap wordt een speciale akte opgemaakt. Alle partijen en de ambtenaar burger lijke stand moeten die ondertekenen. De voltrekking van een Registratie Partnerschap kan plaatsvinden in elke Nederlandse gemeente. De aan gifte voor Geregistreerd Partnerschap moet, net zoals voor een huwelijk, plaatsvinden in de woongemeente van één van beide partijen. De invoering van het Geregistreerd Partnerschap brengt nieuwe werk zaamheden met zich mee voor de gemeentelijke afdeling Publiekszaken. In Soest bestaat bijvoorbeeld de Hu- welijksdatagids. Hieruit kunnen aan staande bruidsparen veel nuttige in formatie halen. Bij het in werking tre den van de wet Geregistreerd Part nerschap moet een nieuwe gids wor den gemaakt. Daarnaast moeten de medewerkers op de afdeling Pu bliekszaken met de nieuwe wetgeving bekend worden gemaakt. Dat kost de nodige tijd en inspanning. Ton Kuijt is echter optimistisch: ,"Ik denk dat we op tijd gereed komen met het in werken en dergelijke." ALS ER IETS NIET KLOPT MET 112 DAAR RED JE LEVENS MEE De gemeente Soest kent een aantal toeristische attracties, waarvan er echter één nauwelijks bekend is en als zodanig ook niet voorkomt in welke toeris tische gids ook. Het gaat om het kleinste tunneltje van Nederland, het iets tunneltje op het Kerkpad noordzijde nabij de Korte Melmweg. Het is een uniek tunneltje, aangelegd omdat het treinverkeer hier over de spoordijk ongelijkvloers hetfietsverkeer kruist. De doorgangshoogte van het tunneltje is 2.30 meter en het is maar 2.05 meter breed, en 9 meter lang. Vroeger was het tunneltje niet zo hoog. Toen was het ongeveer 45 centimeter lager. Sommige fietsers moesten bukken om niet het hoofd te stoten tegen de onderste tunnelrand. Een paar jaar geleden is bij het vernieuwen van de rails het spoor iets hoger gelegd, waardoor de doorgangshoogte van het tunneltje ongeveer 45 centimeter omhoog kon worden gebracht. Ondanks de minima le afmetingen van het tunneltje zijn er de laatste jaren geen ongelukken meer gebeurd, zoals in de eerste jaren na de aanleg van het traject Den Dolder- Baam in 1898. Het kwam toen meer dan eens voor dat fietsers de hoogte van de onderdoorgang te ruim inschatten en met hun voorhoofd onzacht met de dwarsliggers in aanraking kwamen. f Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 4 maart 1998 zijn niet alle stemdis- tricten van de vorige verkiezingen gehandhaafd. Het gemeentebestuur heeft een meer logische indeling gemaakt. Daardoor zijn twee stemdistricten ver vallen en bedraagt het aantal geen 24 meer maar 22. "Dat wil niet zeggen dat de mensen nu verder weg moeten om hun stem uit te brengen," zegt Jeroen de Keij- zer van de gemeentelijke afdeling Pu bliekszaken en coördinator verkiezin gen. "We hebben geconstateerd dat de indeling van de districten soms niet erg logisch was. We hebben heel Soest opnieuw ingedeeld en gepro beerd meer logica te brengen in de plaats waar de stembureaus zijn. We hebben bij de nieuwe situering ook rekening gehouden met de gemiddel de opkomst, want de opkomstper centages lagen nogal uiteen. Er waren bureaus bij waar 1.800,1.900 men sen kwamen, terwijl een ander er maar 1000 had." Het kan dus zijn dat mensen in een ander stembureau moeten stemmen dan ze in het verleden gewond waren. "Daarom is het van belang dat ieder een de oproepingskaart goed bekijkt. Daar staat duidelijk op in welk stem bureau men moet zijn. Het ligt voor een groot aantal straten inderdaad totaal anders," zegt De Keijzer. Door het wegvallen van een aantal stemlokalen, zoals het medisch cen trum Molendael aan de Soesterberg- sestraat, het bejaardencentrum Mo lenschot aan de Albert Cuyplaan, de openbare basisschool De Schakel aan de Klaarwaterweg, de prot.chr. ba sisschool De Werveling 2 aan de Driehoeksweg en gebouw De Hoek steen in Soesterberg zijn nieuwe stemlokaliteiten aangewezen: medisch centrum Molendael wordt de r.k. basisschool Ludgerus aan de Vosseveldlaan; bejaardencentrum Molenschot wordt het nieuwe Molen schot aan de Dalweg, en gebouw De Hoeksteen in Soesterberg wordt het Officierscasino aan de Kampweg. In het februarinummer van 'Op 't Hoogt' komen we uitvoerig op de komende verkiezingen terug. In die publicatie zal onder meer ook ruime aandacht worden besteed aan het stemmen bij volmacht en het gebruik van kiezerspassen. Stemdistrict 1-1 Lokaliteit: gemeentehuis, Raadhuis plein 1 Albert Cuyplaan (ged.) Beukenlaan (ged.) Boekweitland Dalweg (ged.) Heetakker Hobbemalaan Klinkveld Raadhuisplein Roggeveld Rubenslaan Ruysdaellaan Soesterengweg Verlengde Talmalaan Vermeerlaan Stemdistrict 2-2 Lokaliteit: Van der Huchtschool, Paulus Potterlaan 13 Van de Veldeplantsoen Van Goyenlaan Frans Halslaan Het Oude Raadhuis Jac. van Looylaan Jan Steenlaan Kerkpad noordzijde Lange Brinkweg (ged.) Oude Raadhuisstraat Paulus Potterlaan Pieter de Hooghlaan Prins Bernhardlaan Prins Hendriklaan (ged.) Prins Hendriklaan 5 flat Rembrandtlaan Saenredamplantsoen Spoorstraat Steenhoffstraat (ged.) Talmalaan Stemdistrict 3-3 Lokaliteit: Braamhage, Insp. Schreu- derlaan 2 De Batenburg Van Weedestraat Bakkersweg Beatrixlaan Breemeentje Chris tin al aan Dillenburglaan F. C. Kuijperstraat Grote Melmweg Insp. Schreuderlaan Ir. Menkolaan Irenelaan Korenweg Korte Brinkweg Korte Melmweg Lindenlaan Maatweg Margrietlaan Nassaulaan Nassauplantsoen Stadhouderslaan Stemdistrict 4-4 Lokaliteit: gebouw Credo, Juliana- laan 19 a De Colignylaan Van Burenlaan Van Mecklenburglaan Van Straelenlaan Anna Paulownalaan Chalonhof Clauslaan Emmalaan Hellingweg Julianalaan Julianaplein Korte Bergstraat Mariastraat Oranjelaan Prins Hendriklaan (ged.) Prinsenhof Sophialaan Waldeck Pyrmontlaan Wilhelminalaan Willem de Zwijgerlaan Stemdistrict 5-5 Lokaliteit: De Driesprong, St. There- siastraat 16 Akkerweg Beckeringhstraat Biltseweg Bleekveld Eikenhorstweg Groen van Prinstererstraat Hartweg Jachthuislaan Koninginnelaan Korte Hartweg Kortweg Kostverlorenweg Krommeweg Meent Schaepmanstraat St. Theresiastraat Thorbeckestraat Troelstrastraat Stemdistrict 6-6 Lokaliteit: openbare basisschool Prins Willem Alexander, Beetzlaan 48 Albert Hahnweg Beetzlaan Dorresteinweg (ged.) Energieweg Industrieweg Koekoekweg Laanstraat Leeuwerikweg Merelweg Nachtegaalweg Nieuwstraat Pelikaanweg Schrikslaan Vinkenweg Weteringpad Zwaluwenweg Stemdistrict 7-7 Lokaliteit: bejaardencentrum Mo lenschot, Dalplein 2-4. De Schans Albert Cuyplaan (ged.) Beukenlaan (ged.) Dalplein De Gouden Ploeg Graanakker Haagwinde Kerkpad zuidzijde Kerkplein Korte Kerkstraat Kruisweg Lange Brinkweg (ged.) Middelwijkstraat Molenstraat Molenweg Nieuweweg (ged.) Parallelweg St. Josephstraat Steenhoffstraat (ged.) Witte Paardstraatje Stemdistrict 8-8 Lokaliteit: bejaardencentrum Ma- riënburg, Burg. Grothestraat 80 Burg. Grothestraat 78 flat Burg. Grothestraat 82 flat Burg. Grothestraat Colenso Dokter de Voslaan Dokter Rupertlaan Dokter Schoonenbeeklaan Heuvelweg Nieuwerhoekplein Noorderweg Oranjehof Park Vredehof Praamgracht Regentesselaan Vredehofstraat Vredehofstraat 30 flat Stemdistrict9-9 Lokaliteit: De Rank, Soesterberg- sestraat 18 De Binnentuin Van Lenneplaan A. P. Hilhorstweg Aagje Dekenlaan Betje Wolfflaan Bilderdijklaan Birkstraat (ged.) De Rode Haan Driehoeksweg Eemstraat Eemweg Eikenlaan (ged.) Ferdinand Huycklaan Gallenkamp Pelsweg Hartmanlaan Henriëtte Blaekweg Hooiweg Kerkdwarsstraat Kerkstraat Kolonieweg Neerweg Olijkeweg Peter van den Breemerweg Soesterbergsestraat (ged.) Staringlaan Stationsweg Torenstraat Veldweg Verlengde Kolonieweg Stemdistrict 10-10 Lokaliteit: Ludgerusschool, Vosse veldlaan 24 a De Beaufortlaan De Genestetlaan Van Beuningenlaan Van Lijndenlaan Van Weerden Poelmanweg Bartolottilaan Birkstraat (ged.) Da Costalaan Dennenweg Heeserspoor westzijde Heideweg Hildebrandlaan Jacob Catslaan Larixlaan Middenlaan P. C. Hooftlaan Paltz Schapendrift Soester Hoogt Soesterbergsestraat 111 flat Soesterbergsestraat (ged.) Sparrenlaan Verlengde Paltzerweg Vondellaan Vosseveldlaan Stemdistrict 11-11 Lokaliteit: De Werveling, Oude Utrechtseweg 24 Acacialaan Bonifaciusstraat Braamweg Buntweg Dr. s'Jacobstraat Driftje Duinweg Eikenlaan (ged.) Ericaweg Esdoornlaan Foekenlaan Gentiaanlaan Jeneverbesweg Kastanjelaan Korte Ossendam Meidoomweg Ossendamweg Oude Utrechtseweg Plasweg Prunuslaan Schoutenkampweg St. Willibrordusstraat Stemdistrict 13-13 Lokaliteit: De Klimop, Weegbree straat 104-106. Amnestylaan Eigendomweg Goudvink Groenling Nieuweweg (ged.) Parklaan Specht Valeriaanstraat Weegbreestraat (ged.) Winterkoning Stemdistrict 14-14 Lokaliteit: Reform, school Daniël, Smitsweg 46 Dalweg (ged.) Kamperfoeliestraat Smitsweg Varenstraat Veenbesstraat (ged.) Weegbreestraat (ged.) Stemdistrict 15-15 Lokaliteit: De Open Hof, Veenbes straat 2 De Akkeren Ereprijsstraat Haverweerd Johannes Poststraat Klaarwaterweg Speenkruidstraat Veenbesstraat (ged.) Stemdistrict 17-17 Lokaliteit: Honsbergen, Wiardi Beckmanstraat 475 a Van Hamelstraat Gerrit van der Veenstraat Gustaaf Gelderhof Hannie Schafthof Jan de Rooystraat Jan Thijssenhof Mw. Kuipers-Rietberghof Nijverheidsweg Theo Dobbehof Titus Brandsmastraat Walraven van Hallhof Wiardi Beckmanstraat Wijnend Toplaan Wülem Speelmanhof Stemdistrict 18-18 Lokaliteit: De Vijverhof, Klarinet 39 Citer Qemensstraat Disselboom Dorresteinweg (ged.) Dorsvlegel Evenaar Gareel Hofstedering Klarinet Koningsweg Sloothaak Spinet Thrfstreek (ged.) Wollegras Zonnedauw Stemdistrict 19-19 Lokaliteit: prot. chr. school De Bron, Sweelinckstraat 2 Bazuin Cimbaal Di Lassostraat Draailier Gemshoorn Goudwesp Hommel Honingbij J. H. Isingserf Kornet Krekel Libel Lisdodde Turfstreek (ged.) Stemdistrict 20-20 Lokaliteit: openb. basisschool Over- hees, Willaertstraat 45 Choristenpad Claroenstekerpad Eigendomweg Harperpad Houtsnip Isaacstraat Koperwiek Luytenaarpad Minstreelpad Obrechtstraat Pijperpad Scalmeyerpad Vedelaarpad Wielewaal Willaertstraat Stemdistrict 21-21 Lokaliteit: Insingerschool, Insinger- straat 57 De Zoom Den Blieklaan Van der Weijdenstraat Bosstraat Dolderseweg Egeltjespad Fazantpad Felix Orttlaantje Ganzetrek Hazepad Hertenlaantje Insingerstraat Pijnenburgerlaan Pimpelmees Reespoor Reigerpad Staalwijklaan Tromslagerpad Turfweg Vaardehoogtweg Veenpad Veenzoom Verl. Oude Utrechtseweg Wieksloterweg oostzijde Wieksloterweg westzijde le Heezerlaantje 2e Heezerlaantje Stemdistrict 25-25 Lokaliteit: De Drie Eiken, Dorps plein 18 Van der Griendtlaan Van Angerenstraat Van Maarenplein Amersfoortsestraat Banningstraat Bloemheuvel Dorpsplein Fokkerstraat Generaal Spoorstraat Generaal Winkelmanstraat Kampweg Koppenlaan Laan Blussé van Oud Alblas Moerbessenberg Oude Tempellaan Rademakerstraat (ged.) Veldm. Montgomeryweg Stemdistrict 26 Lokaliteit: Sint Carolusschool, Chr. Huygenslaan 2 Anth. van Leeuwenhoeklaan Bakkeneslaan Buys Ballotlaan Chr. Huygenslaan Huis ten Halve Jongbloedlaan Plesmanstraat Postdwarsweg Postweg Prof. Lorentzlaan Rademakerstraat (ged.) Schooldwarsweg Simon Stevinlaan (ged.) Stemerdingweg Sterrenbergweg Versteeghlaan Stemdistrict 27-27 Lokaliteit: Officiers Casino, Kamp weg 1 't Zwarte Wegje Apollo Aviatik De Brik Farman Gemini Hermes Het Zeisterspoor Kamerlingh Onneslaan Mercury Morane Richelleweg Rumpler Simon Stevinlaan (ged.) Spad Vliegtuiglaan Willem Stuutlaan Wostok Zuiderweg j i 9

Soester Courant | 1997 | | pagina 40