OPRUIMING 0TF En dit zijn de knallers van deze week: 3695 HAARMODE A/15 10% KORTING HOOIJER ZORGT VOOR VUURWERK Ruim 350 asielzoekers naar Soest Nieuwjaarshal Jeugd Overhees krijgt 'hangplek' KIJK- EN BESTELDAG 17 Sport BOS EN DUIN Prettige Kerstdagen Gelukkig en Gezond 1998 Donderdag 1 januari: met live muziek Hinderlijk gedrag leidt tot knokpartij Weegbreestraat ^Van Breukelen Vast-goed 6027493 OP GEHELE COLLECTIE! Vanaf april tijdelijke opvang in voormalig pand Molenschot Dribbel mist tv 4 Actueel 5 Actueel 5 Actueel 9 Onderwijs Dief krijgt spijt le en 2e kerstdag gesloten. vanaf 18.00 uur zijn wij geopend. Surveillant slaags met drie man CV-ketels weg Vuurwerk... A. van der Lee VAN DOORN JOP op hoek Koningsweg/ Vrijheidsweg Winkeldiefstal Herei\kapsalot\ Marcel KLAREN Ook 's avonds en in 't weekend S8 Scharreleieren Moët et Chandon champagne brut Goudreinetten VAN DE GRAAF Zuidpromenade 6 - Soest wenst al haar cliënten fijne feestdagen en een voorspoedig en gezond 1998 Vanaf april yolgend jaar worden in Soest gefaseerd 370 asielzoekers tij delijk opgevangen. Ze krijgen huis vesting in het voormalige gebouw van bejaardencentrum Molenschot aan de Albert Cuyplaan dat in de komende maanden zal worden ver bouwd. Volgens de eerste berichten gaat het voornamelijk om mensen uit Irak en Afghanistan die net in ons land zijn ge arriveerd of al in een ander asielzoekers centrum zitten. De voorzitters van alle raadsfracties zijn vorige week op de hoogte gesteld door burgemeester Hans de Widt die voorlo pig de coördinatie op zich neemt. Ze zijn zich ervan bewust dat in de samen leving verschillend wordt gedacht over de problematiek van asielzoekers, maar respecteren het rijksbeleid in deze, dat op democratische wijze is vastgesteld. Dc fracties zullen daarom op 12 janua ri geen politieke discussie aangaan, wanneer ze in de commissie algemene bestuurszaken een positief besluit ne men. Onderhandelen Over een aantal punten gaat het ge meentebestuur nog onderhandelen met het Centraal Orgaan Opvang Asielzoe kers (COA). De gemeente wil in het contract vastgelegd zien dat de tijdelij ke opvang niet langer dan drie jaren duurt. De tweede voorwaarde die Soest heeft gesteld, is dat de komst van de buiten- Uit het kinderdagverbijf de Dribbel aan de Driehoeksweg is in het weekeinde een televisietoestel gestolen. De dader had een ruit ingeslagen. Een 51-jarige Soesterse deed aangifte bij de politie. landers de gemeente geen geld kost. Verder eist de gemeente zes extra poli tiemensen die in Soest bij de vreemde lingenpolitie komen te werken en zich volledig op de asielzoekers kunnen con centreren. Stroomversnelling In de afgelopen twee weken is de huis vesting in Soest van de asielzoekers in een stroomversnelling geraakt. In het oude gebouw van Molenschot logeerden tot voor kort nog bejaarden uit Baarn, wiens eigen tehuis werd verbouwd. De eigenaar van het gebouw, de Stichting Woonzorg Nederland, bereikte ander halve week geleden overeenstemming met de COA over de tijdelijke opvang in het voormalige bejaardencentrum. Meteen daarna werd De Widt ingelicht. Hij overlegde vorige week maandag met de fractievoorzitters en stelde (pas) woensdag de pers op de hoogte. Onder de 370 asielzoekers bevinden zich naar verwachting ongeveer dertig tot 35 kinderen. Het is de bedoeling dat zij op Nederlandse scholen les krijgen. De Desmond Tutuschool, waar het per centage buitenlandse kinderen het hoogst is, ligt om de hoek. De Widt doet een beroep op sportver enigingen en andere instellingen uit Soest om de asielzoekers op te vangen. De burgemeester wil te zijner tijd een informatiebijeenkomst beleggen voor de clubs en instellingen. Buurtbewoners De buurtbewoners van het toekomstige asielzoekerscentrum, die woensdag schriftelijk werden ingelicht, kregen af gelopen vrijdagavond in het gemeente huis al een mondelinge toelichting op de voorgenomen tijdelijke opvang van de asielzoekers. (Lees verder op pagina 3). Soest heeft drie voorwaarden gesteld aan de tijdelijke opvang van asielzoekers in het oude Molenschot-pand. Het mag de gemeente geen geld kosten, er moeten in Soest zes mensen worden toegevoegd aan de vreemdelingenpolitie en de op vang mag niet langer dan drie jaar du- Wijzigingen op en rond feestdagen. Soest steekt 40% van extra minima-geld in eigen zak. Inspraak op herinrichting Soest-Zuid Ans Mann met alle lof uitgezwaaid. Goed gevoel bij Shot na interland. De politie kreeg vrijdagavond om streeks 22.00 uur bezoek van een 38- jarige man uit Soest, die liet weten dat hij slecht kon slapen nadat hij in de voorafgaande nacht had meege daan aan een autokraak aan de Va renstraat. Hij had wroeging over zijn aandeel en vertelde dat hij de dag daarvoor een bekende was tegenge komen, die hem had gevraagd hem de helpende hand te bieden bij het "klusje". Hij moest zijn makker hel pen de zware tas te dragen. Dat de tas zwaar was klopte wel, want daar in bevond zich een complete duikers uitrusting ter waarde van 4500 gul den. De andere man had het raam ingeslagen en met z'n tweeën hadden ze de tas meegenomen. Pas toen had de Soester gezien dat er een duikers- uitrusting in zat had hij spijt gekregen van zijn daad. De spullen werden te ruggevonden waar het duo ze had achtergelaten. De Soester wilde ove rigens de identiteit van zijn maat niet onthullen, hoe de politie hem ook aan de tand voelde. CAFÉ-PARTYCENTRUM BOSSTRAAT 80 - SOEST TELEFOON 035-6022344 De politie heeft maandagmiddag drie jongemannen uit Soest, in de leeftijd van 20 en 22 jaar, aange houden die met z'n drieën een poli tiesurveillant hadden gemolesteerd. De surveillant had ze het bevel ge geven zich uit het trappenhuis van een flat aan de Weegbreestraat te verwijderen. De surveillant, een 18-jarige Amster dammer, zag bij zijn ronde vier bierfles jes in het raamkozijn staan. Hij bepeins de dat er de laatste tijd nogal wat klach ten waren over "hinderlijk gedrag" in de trappenhuizen en besloot een kijkje te nemen. Hij trof drie jongemannen aan, van wie er twee bezig waren een bier flesje te ledigen. De surveillant besloot ze een verbaal te geven, omdat het drietal zich, in strijd met de politieverordening, "zonder re delijk doel" ophielden in een gemeen schappelijke ruimte en zich schuldig maakten aan drankgebruik. Ze wilde echter hun naam niet geven en liepen weg in de richting vanjde Smitsweg. De surveillant vroeg per portofoon as sistentie en probeerde intussen een van de heren tegen te houden, waarna ze agressief werden en met z'n drieën op de surveillant insloegen en schopten. Hij moest zich na afloop aan kneuzingen bij het oog laten behandelen. De gealarmeerde politie was snel ter plaatse. De surveillant werd ontzet en het drietal werd in de kraag gegrepen. Ze werden direct voorgeleid en blijven voorlopig in voorarrest. Onbekende daders hebben vorige week bij enkele in aanbouw zijnde woningen aan de Chalonhof drie cv-combiketels weggehaald. Namens het bouwbedrijf deed een 23-jarige Soester aangifte bij de politie. Op het Hazepad hield de politie vorige week een 17-jarige jongen aan, die strij kers afstak. Hij kreeg een proces-ver baal. Op de Soester Engweg werden vrijdag avond twee jongens van 13 betrapt met het afsteken van vuurwerk. Politiesur veillanten zagen een groepje van zes knapen, waarvan er twee liepen te knal len. Ze hadden nog 31 strijkers in hun bezit. De ouders zijn ingelicht en de jon gelui zijn voorgedragen voor een alter natieve straf. zie pagina D, jac. de bruin t.o. winkelcentrum Soest-Zuid GALLENKAMP PELSWEG 1 SOEST - TELEFOON 035 - 6012857 h J TVAIN DEN-I •counlancy l>rlnsiiuga<Kies Koningsweg 29, Soest Telefoon (035) 603 7000 Autobedrijf Officieel Citroën-dealer Kerkstraat 58 Soest - tel. 601 25 00 exclusieve schoenen Utrechtsestraat 9 Amersfoort Tel: 033-461 33 71 Op advies van het jongerenwerk van de nieuwe welzijnsorganisaties Ba lans heeft het College van B. en W. vorige week besloten een zoge naamde "hangplek" in te richten op de hoek van de Koningsweg en de Vrijheidsweg. De jeugd van Over hees kan daar rondhangen zonder op andere plaatsen overlast te ver oorzaken. Het gaat met name om de groep jonge ren die zich nu veelal ophouden rond om het speelveldje bij het Spinet en de Clemensstraat. Een deel van de omwo nenden heeft al vaker geklaagd over de problemen die de jongelui veroorzaken: drank- en drugsgebruik, rondcrossen met brommerslen auto's, géluidoverlast (ook verbaal), graffiti etc. Het veldje wordt binnenkort met "technische maat regelen" minder laantrekkelijk gemaakt voor de jongeren. De politie treedt regelmatig op, maar de De politie heeft vorige week een 14-ja- rige jongen uit Baarn aangehouden die betrapt was op de diefstal van een lek ker luchtje (f 19,95) uit een drogisterij aan de van Weedestraat. De jongeman is voorgedragen voor een alternatieve straf. Behandeling volgens afspraak. BEETZLAAN 89, SOEST Telefoon 601 64 50 onroerend goed IBL"^ Burg. Grothestraat 54 zie pagina 16 10 stuks per fles huidige situatie is ongewenst (o.m. om dat de jongelui door de wijk "shoppen") en er moet op korte termijn een alterna tief gevonden worden, zo blijkt uit een notitie van jongerenwerkster Carla Koenders. Daarbij is gedacht aan het inrichten van een hangplek - officieel "jongerenontmoetingsplaats" (JOP) - die minimaal moet bestaan uit een dak (een soort abri, schuilhut of fietsenstal ling) en wat vandalismebestendige ban ken, eventueel met een sportveldje erbij, yoorwaarde is dat de jeugd er te allen tijde terecht kan en dat zij direct betrok ken wordt bij de inrichting van de JOP, die bovendien verplaatsbaar moet zijn. In de notitie wordt gesproken over twee locaties: Koningsweg/Vrijheidsweg en Vrijheidsweg/Industrieweg, maar de eerste heeft de voorkeur van B. en W. Het tweede veldje is namelijk al in ge bruik als hondenuitlaatterrein (HUT?) en ligt minder "in het zicht". Geen jeugdhonk Het inrichten van de "prefab "-hangplek kost al met al zo'n 15.000 gulden en B. en W. hebben besloten dat bedrag daar voor uit het potje voor het veelbespro ken "jeugdhonk" te halen. Zó'n onder komen voor de jeugd is daarmee kenne lijk definitief van de baan. Op dit terrein op de hoek van de Ko ningsweg en de Vrijheidsweg willen B. en W. de "hangplek" realiseren. Foto: Goos van der Wilt De nieuwe welzijnsorganisatie krijgt van het College het verzoek om nu ook een voorstel uit te werken voor de jeugd die rond de Weegbreestraat voor problemen zorgt, evenals een nieuwe JOP voor Soesterberg (waar de ruimte onder Beukbergen inmiddels toch weer niet beschikbaar blijkt te zijn). Daarvoor wordt meteen al 30 mille gereserveerd. Het gemeentebestuur loopt met het be sluit vooruit op de discussie over het jeugd- en jongerenbeleid, die in de ko mende tijd moet gaan plaatsvinden als de nieuwe welzijnsorganisatie ("Balans") tot stand gekomen is. De problematiek van de jongeren in Overhees verdient echter op korte termijn aandacht, zo blijkt ook uit de begeleidende brief van interimdirecteur J. Rycken. "Wij realiseren ons terdege dat het creë ren van een hangplek niet alle proble men omtrent rondhangende jongeren zal oplossen," aldus Rycken. "Toch me nen we met dit verzoek (een deel van) Overhees te ontlasten van de overlast en de jongeren tegemoet te komen middels het creëren van een 'eigen' plek." Koninginnelaan 22a - 3762 DE Soest Tel. 035 - 602 05 46 A.S. ZATERDAG IN DE VUURWERKHAL ACHTER PROVAK: EN NOG STEEDS Zie ook onze advertentie elders in deze krant. Soesterbergsestraat 4 - Tel.: 602 69 00

Soester Courant | 1997 | | pagina 1