69 ff Gct« De Punt en PastZo officieel open Bijzondere expositie in Mariënburg dr Goede feestdagen en een gezegend 1998 aruóhocK gezellige feestdagen en een bijzonder gelukkig 1998! Apollo verkoopt oliebollen O' Nieuws van de bibliotheek Meer dan 1.400 vogels op districtstentoonstelling 1 CULTUUR (t WELZIJN! leest de Soester Courant Kerstgeschenk voor de Soester missionarissen 1997 Aquarel in C-drie Wij bedanken onze cliënten voor het in ons gestelde vertrouwen en wij wensen u hierbij Kaarsenmakerij en atelier De Amerpoort in Orlando-gebouw Bluesnight met Ides of May Het laatste nieuws staat in de Soester Courant 'Moods in a Landscape' van Yvonne Terkildsen Mannenkoor zet traditie voort stichting openbare bibliotheek Een keuze uit de nieuwe cd's Jazzclub 10 jaar! Spullenhulp en de feestdagen Bieb gaat op 24 en 31 december vroeger dicht Expo Ineke Talen in Zoete Inval WOENSDAG 24 DECEMBER 1997 SOESTER COURANT PAGINA 20 WOENSDAG BA Topatlete 2 en 3 januari zijn wij gesloten WILHELM. HOP van WEGEN Filmhuis: 'Shine' Kerkstraat 3-5 Soest Tel.: 035 - 6030303 Cultureel Centrum Willaertstraat 49, tel. 602 2188 Aquarelleren is een bijzondere techniek; de transparante, sneldrogende verflagen bieden speciale mogelijkheden. Op een opbouwende en uitvoerige wijze komen, al werkende, deze unieke mogelijkhe den aan bod, groepsgewijs en indivi dueel: glaceren, nat in nat schilderen en de gemengde techniek. Omdat de cur sus bedoeld is voor mensen die al wat ondergrond hebben vindt er vooral een verdieping plaats van de techniek en het materiaalgebruik. De verdere onderwer pen staan in een duidelijk verband met het toe te passen materiaalgebruik, kleur, vorm en de compositie. De cursus start op maandagavond 5 ja nuari van 18.30-20.30 uur en duurt 12 lessen. De kosten bedragen f 165,- ex clusief materiaalgebruik. Inschrijven bij de cursusadministratie van C-drie, tel. 6022188. De administratie zal u dan een inschrijfformulier toesturen. Wie dat wenst kan de eerste les vrijblijvend vol gen mits de cursus niet vol is. De lessen vinden plaats in het gebouw van C-drie, Willaertstraat 49. Aquarel gevorderden Voor de meer gevorderde cursist start een cursus aquarel die zich meer richt op de diverse mogelijkheden van de aqua reltechniek. Want de transparante, vloeiende mogelijkheden van aquarel zijn uniek. Het toeval kan voor verras sende resultaten zorgen. Al gauw zal blijken dat er zeer verrassende resulta ten te behalen zijn. Onderwerpen die onder meer aan bod komen zijn bloe men, model en stilleven. De cursus start op maandagavond 5 januari van 20.45- 22.45 uur. De 12 lessen kosten f 165,- exclusief materiaalgebruik. Edelsmeden Op maandagavond 5 januari start de cursus edelsmeden. In 12 lessen maakt men kennis met de basistechnieken om zelf sieraden of kleine voorwerpen te maken. Via enigszins gebonden op drachten introduceert de docente de basistechnieken zoals vijlen, solderen en buigen. Eerst wordt er gewerkt met onedele metalen en nadat enige ervaring met het solderen is opgedaan, wordt dit uitge breid naar edelmetaal. Later komen desgewenst andere technieken en meta len aan de orde. De lessen zijn indivi dueel gericht. De cursus is van 19.45- 21.45 uur en kost f 225,- exclusief mate riaal. In hef verzorgingshuis Mariënburg is tot eind januari een expositie te zien van zeefdrukken van Yvonne Terkildsen-Zaadnoordijk uit Au stralië. De tien landschappen ade men door het bijzondere kleurge bruik een geheel eigen sfeer. De tentoonstelling "Moods in a Lands cape" is verzorgd door Jocelijn Zaad- noordijk, die in Soest woont en de zeef drukken tijdens een recente reis naar haar zuster heeft meegenomen. Yvonne Terkildsen groeide op in Soest en woont al vele jaren in Australië. Ze volgde daar de kunstacademie en exposeert er regel matig. In de afgelopen jaren heeft ze tal van prijzen gewonnen met haar schilde- Al enige tijd zijn de kaarsenmakerij en het textielatelier van De Amer poort gevestigd in het Orlando-ge bouw aan de Di Lassostraat, maar pas vrijdagmiddag vond de officiële opening plaats. De Punt is een project, waarbij mensen met een verstandelijke handicap al ja renlang kaarsen maken. Voorheen ge rijen en zeefdrukken. Omdat ze zich nog altijd met Holland en Soest verbonden voelt vindt ze het leuk haar werk hier te laten zien. Een paar jaar geleden was er ook al een expositie in de Bundeling. Bush-landschap Yvonne Terkildsen schrijft zelf over haar werk: "Ik geniet ervan deel te zijn van het "bush-landschap", dat ik in mij op neem door het tekenen van kleine de tails, zoals bomen, zaadhulzen, rotsen, etc. Na een tijdje komt de stemming vanzelf, die ik in mijn werk wil uitdruk ken. Van bijzondere betekenis zijn voor mij de kleuren, soms licht en zacht, soms donker en geheimzinnig, vaak van bei de iets. beurde dat bij het voormalige St. Jo- seph-gebouw dat eind vorig jaar werd gesloopt om plaats te maken voor nieu we appartementen. Op dat moment was ook reeds vastge steld dat het textielatelier achter de ca deauwinkel aan de Hof in Amersfoort te klein was geworden. Bij De Amerpoort spitsten ze dan ook hun oren toen ze vernamen dat de ge meente Soest het voormalige gebouw van de Kardinaal Alfrink Mavo kocht en dat zou verbouwen, zodat verenigin gen en instellingen er ruimten zouden kunnen huren. Dë onderhandelingen tussen de zorginstelling voor mensen met een verstandelijke handicap werden geruime tijd terug afgesloten en inmid dels huurt ze een gedeelte van het Or- lando-gebouw, zoals het voormalige schoolpand na de verbouwing werd ge noemd. Gerry Zaremba is locatiemanager van de projecten De Punt en PastZo en is bijzonder te spreken over de nieuwe huisvesting. "Beide projecten zijn er met de ruimten in het Orlando-gebouw emorm op vooruitgegaan. Het is fijn om te zien dat de deelnemers op deze nieu we plek helemaal opbloeien." De deelnemers zijn nauw betrokken ge weest bij het bouwtraject en mochten meedenken over de inrichting. Het is, aldus Zaremba, dan ook echt hun plek Jocelijn Zaadnoordijk meteen van de zeefdrukken van haar zuster, Yvonne Terkildsen. In het proces van zeefdrukken gebruik ik soms meer dan achttien verschillen de laagjes kleur, om daarin de vele kleu ren van het landschap weer te geven. De methode van zeefdrukken die ik gebruik geeft me de vrijheid te "schilderen", maar vanwege de tijd en het risico zijn de zeefdrukken gelimiteerd tot 15 a 20 per serie." De in Mariënburg te bezichtigen zeef drukken zijn ook te koop. Het contact adres voor informatie en verkoop is: Jocelijn Zaadnoordijk, Cimbaal 2, tel. 6021675. De projecten van De Amerpoort in het Orlando-gebouw lopen uitstekend. De deelnemers hebben het er reuze naar hun Foto: Goos van der Wilt geworden. "Wie hier komt, kan zelf zien dat ze er trots op zijn. En dat zijn ze ook op hun producten die met groot enthou siasme en op een professionele manier worden gemaakt." Dat het maken van kaarsen en verwer ken van textiel niet eenvoudig is, ónder- vonden de bezoekers vrijdagmiddag. Zij mochten het zelf proberen. Een als zwerver uitziende man klopt in de stromende regen na sluitingstijd bij een restaurant aan. Hij spreekt snel en verward. Het personeel van het restau rant laat hem toch maar binnen. Een maal spelend op de piano blijkt hij een aardig en ongevaarlijk iemand met "een steekje los" die werkelijk prachtig piano speelt. Langzaam wordt duidelijk dat we hier te maken hebben met de Australische Da- vid Helfgott, die op 16-jarige leeftijd be schouwd werd als de meest talentvolle en veelbelovende concertpianist van Australië. Davids dominante vader Peter (Armin Mueller-Stahl) is een Poolse Jood die als enige overlevende van zijn familie na de Tweede Wereld oorlog naar Australië is verhuisd. Hij dwingt zijn getalenteerde zoon het uiter ste te presteren op de piano. Deze ge forceerde houding wordt nog overtrof fen door de manier waarop hij zijn ge zin bij elkaar houdt. David krijgt door zijn spel en talent een aanbieding om in de Verenigde Staten te komen studeren. Deze unieke kans wordt echter door zijn vader gedwarsboomd, immers het concentratiekamp is nog niet vergeten en zijn familie mag niet nog een keer uit elkaar vallen. Aanvang 20.30 uur. Entree f 9,-; CJP/ 65+f7,-. Zaterdag 27 december De Ides of May behoren op het gebied van de bluesrock zeker tot de top van Nederland. Ze speelden met veel succes op bijna alle bluesfestivals en bluespo dia. Ze tourden daarnaast met onder andere Louisiana Red. De discografie van de Ides of May om vat drie cd's. "Feedback" kwam in 1991 uit en "Live in Paradiso" in 1992. In oktober 1994 verscheen de nieuwste cd met de titel "Looking for trouble" en de reacties waren uiterst positief (o.a. bluestijdschrift BLOCK en Bluesboar- der). Het merendeel van het repertoire was, net als bij de vorige twee platen, van eigen hand. Ondanks deze uitgebreide discografie blijven de Ides of May toch op de eer ste plaats een live-band en een optreden is dan ook in alle opzichten een happe ning. Met hun tomeloze energie laten Ap Daalmeijer en zijn mannen menige zaal gevloerd achter. De band bestaat uit: Ap Daalmeijer - zang; Maarten Emmen - gitaar; Robert Beukers - gitaar; Peter Kosstede - bas; Jeroen Mense - drums. Aanvang 22.00 uur. Entree f 12,50. Voorverkoop: zaterdag 27 december 14.00-15.00 uur. oliebollen en appelflappen worden ver kocht. De lekkernijen worden in samen werking met professionele bakkers ge bakken. Met de verkoop houdt Apollo een tra ditie in ere, die bekend is bij de bevol king. Vorig jaar was de grote voorraad in de drie kramen rpnd het middaguur al uitverkocht. Daarom bakt Apollo nu nog meer bollen en flappen. De prijs van een oliebol is 65 cent en voor 1,25 gulden kan men zijn tanden in een ap pelflap zetten. Duizenden oliebollen en appelflap pen gaan de komende dagen weer als verse broodjes over de toonbank. In ieder geval als het aan Apollo ligt, want de leden van het Soester Mannenkoor gaan volgende week de straat op. Op de hoek van de Soesterbergsestraat en de Gallenkamp Pelsweg, in winkel centrum Overhees en bij Honsbergen aan de Wiardi Beckmanstraat plaatsen ze op woensdag 31 december (Oude jaarsdag) een kraam, vanwaaruit de Albert Cuyplaan 202 3764 TW Soest 87 Afghanistan: on Marco Polo's road. Deze cd geeft een goed beeld van de volksmuziek uit de streek rond de steden Kunduz en Faizabad in het noorden van Afghanistan. Alle op namen zijn buitenopnamen. 60 Bos, Stef: De onderstroom. Stef Bos werd in 1991 bekend met de hit "Papa". Deze nieuwe dubbel-cd bevat prachtige Nederlandstalige luisterliedjes. 78 Dion, Celine: Let's talk about love. Met deze cd bewijst Celine Dion dat zij tot de absolute top behoort. Naast wat snellere nummers bevat deze cd voornamelijk ballads. Met Barbara Streisand zingt zij het prachtige duet "Teil him" en ook The Bee Gees en Luciano Pavarotti dragen bij aan deze cd. 69 Kitaro: Cirque ingenieux. De betoverende muziek van multi- toetsenist Kitaro vertelt het verhaal van een reis door de sterren. Naast diverse synthesizers zijn op deze cd ook enkele exotische instrumenten te horen. Op de bijgevoegde cd-rom staat veel informatie over Kitaro zelf en zijn muziek. 60 Leeuw, Paul de: Lief. Behalve eigen liedjes zingt Paul de Leeuw ook teksten van bekende Ne derlandse tekstschrijvers zoals Coot van Doesburgh. 78 JSupertramp: Some things never change. De symfonische rockgroep Super- tramp werd eind jaren '80 opge heven. Met deze nieuwe cd viert de groep zijn terugkeer in de popmu ziek. Het typische Supertramp geluid bestaat nog steeds, maar het karak teristieke stemgeluid van Roger Hodgson ontbreekt helaas. 78 Van Dik Hout: Kopstoot van een vlinder. Van Dik Hout is een Nederlandse popgroep die zich in een groeiende belangstelling mag verheugen. Zij hebben inmiddels een Hammond orgel en een elektrische piano aan hun band toegevoegd en dat heeft hun geluid nog verbeterd. 78 Vanessa-Mae: Storm. Van de zeer jonge violiste Vanessa- Mae verscheen een aantal klassieke cd's. Op "Storm" worden klassieke werken van o.a. Offenbach, Bach, Vivaldi overgoten met een popsaus je. Openingstijden Centrale Bibliotheek Albert Cuyplaan 202, 3764 TW Soest, tel. 035-6015210. Woensdag- tot en met zaterdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- tot en met vrijdagmiddag van 14.30-17.30 uur. Dinsdag- en vrijdagavond van 18.30- 21.00 uur. Openbare bibliotheek Overhees Willaert straat 49, 3766 CP Soest, tel. 035- 6012468. Maandag, woensdag en vrijdag 14.00- 17.00 uur; vrijdagavond 18.30-20.30 uur. Openbare Bibliotheek Soesterberg Dorpsplein 17b, 3769 DA Soesterberg, tel. 0346-352017. Woensdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- woensdag- en vrijdagmiddag van 14.00-17.00 uur. Vrijdagavond van 18.00-20.00 uur. Evenals vijf jaar geleden heeft de Soester Vogelvrienden de district stentoonstelling binnengehaald. In het gebouw van de Mavo Soest aan de Valeriaanstraat vond vandaag de opening plaats. Vogelliefhebbers kunnen er vrijdag (Tweede Kerstdag) tussen 10.00 en 17.30 uur terecht, op zaterdag is de ten toonstelling van 10.00 tot 22.00 uur ge opend en zondag krijgen belangstellen den een laatste kans tussen 10.00 en 15.30 uur. Voor de tentoonstelling zijn 1.437 vo gels aangemeld, waaronder ongeveer zeshonderd kanaries. Wie goed telt kan 28 verschillende kleuren ontdekken bij de FifeFancy, Vormrassen en Gloster kanaries. Bij de tropische vogels zijn zeldzaam gekweekte vogels te zien en de meer gebruikelijke zebravinken, Gould ama- dines, andere vinksoorten en rijstvogels. Ook de Europese cultuurvogels, zoals appelvinken en putters, en verder krom snavels en grondvogels dingen mee in de strijd om het kampioenschap van Utrecht. Uiteraard hopen leden van de Soester Vogelvrienden in de prijzen te vallen. Tijdens de tentoonstelling in de Mavo Soest worden ook vogels verkocht. De organisatoren beloven dat de kopers worden voorzien van deskundig advies. Zaterdag 3 januari Op 3 januari viert de jazzclub van Ar- tishock haar tienjarig bestaan. Een heuglijk feit, want gedurende die jaren bouwde de jazzclub een bescheiden maar unieke naam op in de progressie ve muziekwereld van Nederland. De honderden actieve en passieve deelne mers aan de jazzclub zijn op welkom 3 januari voor deze reünie. Aanvang 20.00 uur. Toegang gratis. Informatie: Semmy Prinsen, tel. 6019577 (elke werkdag tot 13.00 uur). Ook het kringloopcentrum Spullen- hulp heeft te maken met de komen de feestdagen. De winkel aan de Schans 20 is vanzelfsprekend geslo ten op de kerstdagen donderdag 25 en vrijdag 26 december, maar ook op zaterdag 27 december en op donder dag 1 januari. Op de woensdagen 24 en 31 december gaat Spullenhulp 's middags om 15.00 uur dicht. Alle bibliotheekvestigingen in Soest, zowel de centrale bibliotheek aan de Albert Cuyplaan als de filialen in Overhees en Soesterberg, sluiten hun deuren op woensdag 24 december al om 16.00 uur. Hetzelfde geldt ook voor woensdag 31 december. De Soester beeldend kunstenares Ineke Talen is van 4 januari t/m 28 februari met acrylschilderijen present in galerie De Zoete Inval, Faas Eliaslaan 26A in Baam. De opening vindt plaats op zon dag 4 januari om 15.00 uur. De galerie is geopend dinsdag-vrijdag 09.00-12.30 en 13.30-17.30 uur, zaterdag 09.00- 16.00 uur. (Tussen 24 januari en 7 fe bruari is de galerie gesloten). Postl l»»*school LERAF Offset- Flexo-i Koning" Postbus Telefoon Telefax Traditiegetrouw jewelste zijn in di nen zal op deze i hardloopcross, o tot de op één na g jaar ongeveer 2.( Ook dit jaar maa Lloyd crosscircu nomen. Bekendi dag om aan dit s] cross zijn gewee Aart Stigter (2x) Uiteraard kan ied jong tot oud, van wedstrijd- tot reen te belangstelling z< de hoofdnummers: prominenten. Ook satie er weer in ge: deelnemersveld aa Bijzonder is het fei ma het startschot mers. Tessama kw voriet voor de ove maar kreeg onder auto-ongeluk. Ge diverse operaties heeft de moed noc wel het onwaarscl weer zijn oude t Deze sympathieke de hele dag erega: tercross. Heren Promim (10.000 meter De winnaar van Maase komt naar verdedigen. Maase bouwde al snel ee: Het wordt weer Kerstmis. Het feest van Christus geboorte, Gods zoon die in de wereld kwam om de blijde boodschap te brengen. En Christus op zijn beurt gaf de apostelen de op dracht zijn werk voort te zetten en aan allen die na hen kwamen. Tweeduizend jaar hebben mensen aan die oproep beantwoord en nog steeds brengen missionarissen en zendelingen de blijde boodschap aan hen die Chris tus nog niet kennen. Ook Soest heeft zijn eigen missionarissen. Gerard Smeele (Seta Lagoas, Brazilië) "In augustus werden we werkelijk ver rast in Minas Gerais door een overstro ming. Het water stond in enkele minu ten l,75m hoog en ruïneerde verschil lende gebouwen van ons centrum. De muren van onze lagere school, gemaakt van bamboe en klei vielen als een kaar tenhuis ineen, terwijl ze toch al tiental len jaren stonden. Door de snelheid viel er niets meer te redden van de inventa ris, boeken etc. Nadat het water was gezakt lag alles onder een dikke laag modder. Volop zijn we bezig met de herbouw, maar nu wel van steen. Alles zal opnieuw aangeschaft moeten wor den. Een enorme tegenslag aangezien meerdere projecten op ons programma stonden zoals uitbreidingen van de en- fermeria en de dispensaire. Maar we blijven optimistisch en gaan door om voor de mensen van Seta Lagoas een steun te zijn. Ik wens u allen een geze gend Kerstmis toe en de beste wensen voor 1998." Kees Smeele (Kinshasa, Congo) "Sinds drie weken zit ik dan nu, na ne gen jaar op een eigen kamertje op het terrein van Maison Papy, het opvanghuis voor verlate straatjeugd van Kinshasa, de hoofdstad van Congo, voorheen Zaï re. In hetzelfde gebouwtje is er nog plaats voor 25 straatjongens, zodat ons aantal is gegroeid naar 48, waarvoor ik verantwoordelijk ben. Jongens van 6 tot 14 jaar die op het centrum de lagere school, daarna middelbaar of technisch onderwijs kunnen volgen. We hebben een zeer moeilijke tijd achter de rug door de binnenlandse oorlog onder Ka- bila. Gelukkig zijn we - op enige over vallen na, maar zonder gewonden - er goed vanaf gekomen. Het is een tijd om snel te vergeten, alhoewel veel ons en de jongens zal bijblijven. We zullen door gaan en zeker met de gedachte, dat vele Soesters ons werk waarderen en steu nen. Dat geeft ons de kracht om aan de minste der Mijne gestalte te geven." Magdaleen Westerveld (Belem, Brazilië) "Doorgaan met telkens weer nieuwe mogelijkheden die bijdragen tot de ont wikkeling van de kleine man". Dat is de lijfspreuk van Magdaleen Westerveld al sinds jaren. Vele jaren zet ze zich in voor de armste en kansloze mensen in noord west Brazilië, in Belem wel te verstaan. Op het gebied van onderwijs, gezond heid, educatie en bewustwording heeft ze haar pijlen gericht. En niet zonder succes. Eigen opgeleide onder wijskrachten helpen haar daarbij en hebben hetzelfde handschrift als Mag daleen: dienstbaar zijn. Ondanks veel tegenwerking van de plaatselijke over heid bereikt ze toch haar doel en met succes. Sinds een jaar richt ze haar aandacht ook op de "senioren", zoals wij dat noe men. Een onderkomen voor eenzame ouderen. Alweer een project van deze praktische missionaris. Zelf schrijft ze: "Ik wil u nu alvast bedanken voor de telkens weer zo betekenisvolle mede werking aan de opbouw van menselijk geluk." Tijdens de Kerstnacht en op Eerste Kerstdag wordt in de Soester r.k. kerken gecollecteerd voor de Soester Missiona rissen. Wie zelf een gift wil overmaken kan dat als volgt doen: M.O.V.-groep Soest, Secr. Schoutenkampweg 76, tel. 6011115 (b.g.g. 6011313), Rabobank 35.99.67.787, Postbank 35.80.168. Adriaan Hilly Vonk van 9.30 - 18.00 uur koopavond tot 21.00 uur zaterdag 9.30 - 17.00 uur Steenhoffstraat 46, tel. 60195 77 ASSURANTIËN HYPOTHEKEN PENSIOENEN Maandag 29 december

Soester Courant | 1997 | | pagina 20