Woelwaters zwaaien juf Joke uit Ans Mann met alle lof uitgezwaaid De Open Hof bomvol door De Bron PWA-school heeft weer de ruimte wvoB ANTI-STRESS BEHANDELING Krasactie Van Weedestraat jONDERWIJS f inten lagen A/jaar. jac. de bruin Uitgeput... gestresst... gespannen? NEEM EEN nu f 7 ALFREP PE LANGE Kerkstraat 13 SOEST 035 602 91 33 De lopers van de week Wij wensen u voor 1998 veel geluk gezondheid en fietsplezier toe. WOENSDAG 24 DECEMBER 1997 SOESTER COURANT Groots afscheid van Desmond Tutuschool PAGINA 9 Basisscholieren geven uitvoering van 'Een Droom van een Oma' Nieuwe lokalen aan de Beetzlaan feestelijk in gebruik genomen The Talk of the Town Nachtmerries Beste mensen,- Het mooiste vuurwerk van Nederland heet DIAMOND COLLECTION. .Alleen te koop bij Jac. de Bruin Een ontspannende schoonheidsbehandeling met rug schouder massage. Ans Mann wordt gelukgewenst door M. El Hamdioui namens het Marok kaanse Comité. we directeur van de openbare school Soest, Ankie Moerkamp, bracht haar met collega's een muzikale hulde, waar na Mirjam Mann haar moeder namens het gezin bedankte en een aantal "gehei men" uit haar jeugd prijsgaf. Ze om schreef haar moeder o.a. als "een liefde volle bovenmeester", die ook in de po litiek haar mannetje zou staan. Vervolgens onderstreepte ook mevrouw Hasancebi - namens de ouderraad van de Desmond Tutuschool - haar grote waardering. "U hebt bij ons en apart plekje gekregen, u was anders dan an deren, u bent eerlijk en begrijpt ons. We zullen altijd met liefde aan u denken." Tenslotte haalde ook collega-leerkracht Joke Teerlink dierbare herinneringen op aan de tijd die Ans Mann op de Des- mond Tutuschool had doorgebracht en de ontwikkelingen die onder haar lei ding tot stand waren gekomen. Daarna zong het hele Desmond Tutu-team haar een afscheidslied toe. Ideaal In haar toespraak bedankte Ans Mann "Dat mag in de krant," hoor je de mensen wel eens zeggen als iemand een mooie prestatie heeft geleverd. Dat vinden wij ook en daarom zwaaien we hier graag lof toe aan "de lopers van de week". Dat zijn de jongens en meisjes die de krant rondbrengen en daarbij een tijd lang - twee maanden - geen enkele klacht hebben gekregen. Ze krijgen een extraatje (voor het goede voor beeld) én een eervolle vermelding. Deze week zijn het: Tim en Suzan van Stralen MaikelFagel Jos Bekkers Robin van Tricht alle sprekers voor hun loftuitingen, waarbij ze nog eens stilstond bij enkele hoogtepunten uit haar loopbaan en haar visie op het onderwijs en de maatschap pij. "Niet apart, maar samen - dat zou ons aller ideaal moeten zijn. Watje doet, moet je zo goed mogelijk doen. Ik be wonder alle onderwijzers die het beste van zichzelf aan de kinderen geven, want kinderen hebben de toekomst, waar hun wieg ook heeft gestaan..." In de loop van de week werd het af scheid ook met de kinderen van de Des mond Tbtuschool gevierd. Ze profiteren nog van het vertrek van hun oude direc teur, omdat zij in plaats van cadeaus gif ten heeft gevraagd voor het "Fonds Di gitaal", waarmee het vak techniek op de school wordt gestimuleerd. VERKOOP 29,30 EN 31 DECEMBER Tijdens de gezellige kerstbraderie op zaterdag 13 december hield de Win kelkring Van Weedestraat een krasactie. Ongeveer vier- tot vijfduizend men sen deden daaraan mee. Onder hen werden 120 kerst-cd's in een feestelij ke en originele verpakking verloot. Zij zijn inmiddels op de hoogte gesteld en hebben vermoedelijk hun prijs al binnen. Daarnaast werd een hoofdprijs, een Sony cd-speler, beschikbaar gesteld. Deze mocht vrijdag worden opgehaald door mevrouw Van der Wel die tij dens de kerstbraderie ontzettend had genoten. De prijs werd haar overhan digd door de heer Stoelenga van Megapool en Emiel Wortmann, de voor zitter van de Winkelkring Van Weedestraat. Gallenkamp Pelsweg 1 - Soest (t.o. Winkelcentrum Soest-Zuid) Telefoon 035 - 601 28 57 lannemersbedrijf ffeitsbouw- Renovatie Groot-onderhoud euwbouw - Verbouw De Open Hof beschikt over ongeveer vijfhonderd zetels, toch moesten veel mensen genoegen nemen met een staanplaats. Bomvol was de kerkzaalaan de Veenbesstraat tijdens de kerst uitvoering die leerlingen van de Bron donderdagavond gaven. Tientallen kinderen van de protestants-christelijke basisschool aan de Sweelinckstraat hadden een rol in een van de verhalen die werden uitgebeeld en die handelden over Tamar, Rachab, Bathseba en Ruth, de (over)grootmoeders van Jezus, en Jozef en Maria. Van de kleuterklassen deden alle kinderen mee, alle andere groepen waren dooreen aantal basisscholieren vertegenwoor digd in 'Een Droom van een Oma', zoals het stuk heette en waarin onder meer moed en kracht werden uitgebeeld. In de afgelopen vier weken hadden ze daarvoor druk geoefend op school. De (groot)ouders, broertjes en zusjes, ooms en tantes, kennissen en vrienden van de scholieren kregen een program ma van vijf kwartier voorgeschoteld. Daarna werd koffie, cho colademelk en limonade geschonken. Op de Prins Willem Alexander- school kunnen ze tot tien tellen, maar ook aftellen terug naar nul. Dat bewezen de basisscholieren toen burgemeester Hans de Widt het nieuwe naambord en logo van de school onthulde. Met de kwaliteit van het onderwijs zit het dus wel goed aan de Beetzlaan, maar ruimtelijk kende de Prins Willem Alexanderschool problemen. Tot vorige week woensdag, want twee weken voor het verstrijken van het jubileumjaar (de school bestaat 75 jaar) werden de vier nieuwe lokalen en de vergaderruimte officieel in gebruik genomen. Aan de achterzijde zijn op de begane grond twee ruime lokalen voor de kleu terklassen gerealiseerd door bouwbedrijf Van Breukelen, op zolder werden twee knusse lokalen gecreëerd, waarbij ook het dak werd vernieuwd. De verbouwing werd in fasen uitge voerd. Tijdens de zomervakantie werd het plafond op de eerste verdieping ver stevigd, waarna de twee lokalen op zol der werden gebouwd. Na de bouwvak werden de twee kleuterklassen aan het bestaande schoolpand gebouwd en het schoolplein gerenoveerd. Eerder dan verwacht werd de nieuwbouw voltooid en konden de noodlokalen worden ver wijderd. Locatie-leider J. Suvaal oogde woens dag meer dan tevreden en hij was niet de enige. De 211 leerlingen en het schoolteam kunnen weer uit de voeten en zijn natuurlijk blij dat de onont koombare hinder van de noodzakelijke werkzaamheden achter de rug is. Het Burgemeester Hans de Widt verrichtte vorige week de handelingen voor de her opening van de PWA-school. Foto: Goos van der Wilt was feest op de Prins Willem Alexan derschool, sinds augustus een van de vijf Soester basisscholen die zijn onderge bracht in een stichting die een zelfstan dig bestuur krijgt en waarvan Ankie Moerman per 1 december is aangetre den als directeur. Als voorzitter van het (oude) bestuur mocht burgemeester De Widt nog de openingshandelingen verrichten. Hij onthulde aan de gevel twee borden, liet bij de hoofdingang ballonnen de lucht ingaan en stapte in de gang door een papieren deur die nu eenmaal minder solide is dan de nieuwbouw. BOUl/u garant Ans Mann heeft vorige week dins dag op grootse wijze officieel af scheid genomen als directeur van de Desmond Tutuschool aan de Mo lenstraat. Tal van collega's, politici, ambtenaren en andere belangstel lenden kwamen haar uitwuiven en ze waren niet zuinig met de loftrom pet. Dat begon al met collega Rudo Bakker, die tevens als ceremoniemeester optrad. Hij vond het spijtig dat Ans Mann met pensioen ging, al stelde hij het zeer op prijs dat ze haar afscheid zó lang had uitgesteld dat er duidelijkheid was over de toekomst van de school. Burgemeester De Widt, die in het Col lege van B. en W. de onderwijsporte- feuille beheert, stelde vast dat Ans Mann en de Desmond Tutuschool hecht verbonden zijn, en dat 't moet wennen nu het anders wordt. Hij vond dat ze haar werk perfect had gedaan en staaf de dat met feiten uit de historie en de loftuitingen die haar destijds, bij haar aantreden ten deel waren gevallen. Desmond Tutu politiek-diffuse club als de vereniging Vrij Polderland, die volgens mij voorna melijk bestaat uit afgedwaalde WD- ers en CDA-ers uit de stad, die hun duur verworven vrije uitzicht op het kaalste en leegste stuk van Soest, de Eempol- der, niet willen opgeven, maar dit terzij de. Op die manier heeft hij zich als het ware automatisch een achterban gescha pen, en daar heb je als de verkiezingen naderen méér an dan aan de onnozele actiegroep Oh-Oh of Ah-Ah en wat dies meer zij. Slim van Harry, zou je zeggen. Harry's uitgekooktheid wordt overigens nog overtroffen door die van Rob Jous- tra van de BAM die, bij gebrek aan een natuurlijke achterban, zichzelf daarvan ook kunstmatig heeft trachten te voor zien door ia de afgelopen jaren de macht te grijpen bij én de harmonie van PVO én de kakofonie van Radio Soest, in de verwachting dat hem dat altijd wel wat stemmen zal opleveren. Alleen al het feit dat Joustra zich, in een soort persoonlijke "mars door de (Soester) instituties", ongehinderd meester heeft kunnen maken van het voorzitterschap van de muziekvereniging en de lokale omroep is een onheilspellend teken. In een tijd waarin je vrijwilligers voor be- stuursbaantjes met een lantaarntje moet zoeken, is zoveel gretigheid op zichzelf al verdacht en moet het vereni gingsleven dubbel op zijn hoede zijn, vind ik, maar bij PVO en Radio Soest heeft niemand zich daar kennelijk iets over afgevraagd. Hoe het met PVO zit weet ik niet, maar Radio Soest balan ceert inmiddels op de rand van de af grond, als ik het goed begrepen heb... Maar goed, van de BAM moeten we überhaupt nog zien of ze een zeteltje halen, want er wordt her en der openlijk aan getwijfeld of de ijdeltuiterij van Joustra daarvoor voldoende is. En als je per advertentie kandidaten voor het kandidaatschap moet zien te werven is het droevig met je gesteld. Vier jaar lang een beetje mooi weer spelen in de ge meenteraad, en als het uur van de waar- beid eindelijk nadert nog gauw even wat volk bij mekaar scharrelen - dat vraagt om een flinke electorale afstraffing, vind ik. Intussen ben ik echt reuze be nieuwd wie er nog bij Joustra op de lijst durven te gaan staan. Groentebelangen Gemeen Soest heeft haar electoraal opportunisme nog van een groenig milieu-randje voorzien, maar of dat nu wéér werkt moet ik ook nog zien. Het is nauwelijks een geheim dat Witte - die zich fulltime kan wijden aan de politiek omdat zijn vrouw de kost verdient - er veel, zo niet alles voor over heeft om ook een keer wethouder te worden. Dan zou-ie voor het eerst van z'n leven een ordentelijke baan en een mooi salaris hebben. Maar Witte maakt alleen een kans om met z'n kont het Collegepluche in te schuiven als hij het er bij de verkiezingen beter afbrengt dan de PvdA, wat zeer te betwijfelen is. Het zou wel eens zo kunnen zijn dat Wim Kok er uiteindelijk voor zorgt dat Har ry Witte het nakijken heeft. En terecht, vind ik. Had-ie maar met GroenLinks en D66 moeten samenwer ken, dan had-ie zo goed als zéker kans gemaakt op het wethouderschap van Ruimtelijke Ordening, waar hij zo tuk op is. Niet zo slim van Harry, al met al, dat-ie zich door de fundamentalisten in zijn partij zo'n lekker baantje door de neus laat boren. Maar misschien ook wel goed, anders had ik de komende vier jaar waarschijn lijk helemaal geen oog meer dicht ge daan, want overigens ben ik van mening dat Soest beter af is met een rondweg door de polder. A.P. Soestand, 19.12.97 "Lieve kinderen, wat een pech, ons juf Joke gaat nu weg... klonk het donderdagmorgen uit de kelen van de peuters (en hun moeders) van peuterspeelzaal de Woelwaters. Dat gebeur de niet in het gebouwtje aan de Beetzlaan, maar op het kinder paradijs De Vrije Teugel. Daar werd juf Joke Evenhuis met een knalfeest uitgezwaaid, nadat ze maar liefst 24 jaar aan de speelzaal verbonden is geweest. De peuters kregen uiteraard een traktatie en een mooie voorstelling, en voor de juf was er een mooi cadeau. I Na haar benoeming aan de voormalige I Regentuuter (nu Klimop) werd ze al- I gauw hoofd van de school, waarna in 1 1983 haar benoeming tot directeur van de Ingenhofschool volgde. Bij de om vorming van het "basisonderwijs" werd deze lagere school omgedoopt tot Des mond Tutuschool, omdat Tutu het sym bool was voor een samenleving zonder apartheid, racisme en discriminatie. Hoogtepunt was het bezoek in 1990 van Desmond Tutu zelf. I De Widt roemde ook haar inzet voor I het monument voor de "33 van Soester- i berg" en was ervan overtuigd dat Ans i Mann vanuit de gemeenteraad - ze is I inmiddels Jan Visser opgevolgd in de fractie van GroenLinks/Progressief I Soest - de belangen van haar school en het openbaar onderwijs nauwlettend Oud-wethouder Jan Menne (CDA) constateerde met vreugde dat ze - als een van de weinigen - "in volle gezond heid" uit het onderwijs stapte. "Waar maak je dat nog mee...?" Ook oud-Col lega Ria v.d. Weerdt, die namens de Gemeenschappelijke Medezeggen schapsraad en de Vereniging voor Openbaar Onderwijs sprak, bedankte haar voor haar enthousiaste inzet voor het "onverdeeld naar de openbare school". Liefdevolle bovenmeester Dat ze ook in de wijk de Eng een be langrijke rol speelde werd duidelijk uit de toespraken van SWS-buurtwerker Hans Cijs en voorzitter M. El Hamdioui van het Marokkaans Comité. De nieu- Een van de dingen die me de laatste we ken weer danig uit de slaap houden zijn de komende gemeenteraadsverkiezin gen. Nu we binnenkort weer naar de stembus moeten nemen mijn door waakte nachten toe in aantal en hevig heid. Het is al voorgekomen dat ik, ba dend in het zweet, gillend overeind- schoot, overvallen door een nachtmer rie. Een oude nachtmerrie trouwens, want vier jaar geleden had ik ook zo'n periode, en acht jaar terug ook. Verkie zingsangst, noem ik het maar. Het lijlrt alsof of ik er met bet ouder worden ook steeds minder goed tegen kan: het ademstokkende, angstaanja gende vooruitzicht dat er in Soest wéér een nieuwe partij opstaat en na een stuntje bij de verkiezingen beslag legt op een paar raadszetels. Zo denkbeel dig is die kans niet, want de nachtmer rie vertoont de neiging om uit te komen: acht jaar geleden met Gemeentebelan gen Groen Soest, en vier jaar geleden de Burgers met een Andere Mening. Ik hoop en bid dat dergelijk leed me dit maal wordt bespaard, maar zéker ben ik er niet van. Er lopen in Soest genoeg warhoofden rond die het misschien ook eens willen proberen, vrees ik. Je moet er toch niet aan denken dat we straks óók nog weer een rare splintergroep van het een of ander in de raad erbij krijgen, zoals de Groenen, het Ouderenverbond of de Pro-Autopartij, hoe ze ook mogen heten, en dan heb ik het dus nog niet eens over wat er zoal aan ultralinks en - rechts gespuis rondloopt. Dat we op dit moment al acht fracties in Soest hebben vind ik al vreselijk, en ik zal ieder initiatief om minder partijen toe te laten van harte toejuichen. Voor mijn part wordt de kiesdrempel ver hoogd naar 5,10 of 27 zetels, dan schiet het tenminste een beetje op. Het lang durige geleuter in de raad - waarbij de ene partij het nét een beetje anders ge zegd wil hebben dan de andere - zou dan minstens met de helft bekort kun nen worden en dat lijkt me een zegen, zoal niet voor de bevolking van Soest, dan toch voor de gemeenteraad zelf en vooral voor de arme journalisten die er wat van moeten bakken. Ik heb dan ook dikke tranen van geluk staan schreien toen GroenLinks ergens in het voorjaar een schuchtere poging deed om met D66 en Groentebelangen Gemeen Soest een groene lijstverbin- ding tot stand te brengen, om iets meer kans te maken op een restzeteltje. Ik was éven zielsgelukkig, niet dat ik zelf zo groen ben, verre van dat zelfs, maar omdat het er eindelijk op leek dat er een eind kwam aan de politieke ver splintering van Soest Niet eens één lijst, laat staan één programma, hoewel ze alle drie zo'n beetje hetzelfde willen, maar een simpel, onschuldig, aandoen lijk lijstverbindinkje! Maar zelfs dat zat er niet in. Ja, D66 wilde wel, als Gemeentebelan gen óók meedeed, maar wie gooide er roet in het groene eten: precies, Harry Witte. Want die mocht opeens niet van z'n rechtse achterban, ofschoon nie mand weet wie dat eigenlijk zijn, wantje boort of ziet er nooit wat van en de cryp- toliberaal Hans van Wuijckhuijse heeft in z'n eentje toch niet zó veel bij Harry in te brengen, zou je zeggen. Harry heeft het wel handig opgelost, vind ik. Hij heeft zich de afgelopen ja ren gretig ingelikt bij een op zichzelf

Soester Courant | 1997 | | pagina 9