GRANDIOZE OPRUIMING TaI En dit zijn de knallers van deze week: 498 598 h Medisch Centrum 'De Lange Brink' wordt voor de zomer opgeleverd Adam Bouwplan Braamhage wordt een mix van huur- en koopwoningen llul-K Bezorgers Soester Courant Tot 50% korting op vele geselekteerde artikelen, zoals.... Breuk tussëp Radio Soest en directeur Peter Ensdorff 6027493 Lasershow 30 april niet voor herhaling vatbaar Samenwerking artsen en fysiotherapeuten Dames gewond bij oversteek op zebra AA 3 Actueel 7 Varia 9 Soesterberg 10 Cultuur 10 Sport Politie stuit bij toeval op 600 kilo illegaal vuurwerk Motorfiets weg Woongroepen moeten ook kopen Midnet-busdienst Betrokkenen géven geen commentaar Klassiek, eiken en modern GEBR. VAN WOERKOM A. van der Lee KLAREN Ook 's avonds en in 't weekend 88 Gerookte zalm Schouder karbonade VAN DE GRAAF Zuidpromenade 6 - Soest Oranjecomité wil vuurwerk terug Spetterende eindejaarsshow bij Smeeing van 19 dec t/m 3 jan auto smeeing Gevraagd voor de Voor informatie: tel. 6014152 Er zijn wel flauwe grappen te maken over de plaats van het nieuwe me disch centrum De Lange Brink, dat uitgerekend op de locatie van het voormalige Soester slachthuis ver rijst. Toch wordt dit nieuwe Soester "gezondheidsproject" uiterst se rieus aangepakt. De nieuwbouw aan de Lange Brinkweg 63A bereik te een dezer dagen het hoogste punt. Over een paar maanden - waarschijnlijk in mei - is het gebouw klaar. De officiële opening wordt begin juni verwacht. Dan vormt "De Lange Brink" het gezamen lijke onderdak voor de Soestdijkse huis artsen B. Nicolas, S. Smits-Schaffels en E. Oudshoorn (nu nog gevestigd aan resp. de Steenhoffstraat en de Dalweg) en de iysiotnerapeuten A. Buitmk, M. Zaremba en T. Smits (nu nog aan de Lindenlaan en de Beckeringhstraat). De plannen voor deze vorm van samenwer king - die overigens géén "samenvoe ging" van de verschillende praktijken betekent - dateren al van enkele jaren terug. Eerder werden ook de mogelijkheden op andere locaties nog onderzocht, zo als het nieuwe appartementencomplex Vissers aete aan de Steenhoffstraat of het voormalige politiebureau aan de Van Weedestraat, maar die vielen al gauw af. Het souterrain van Visserstae- te liet bijvoorbeeld te weinig daglicht toe en bovendien zou de ligging - op enke le meters van de stoplichten - wel eens een belemmering kunnen zijn om bij spoedgevallen snel uit te rijden. Faciliteiten In het nieuwe medisch centrum "De Lange Brink" behouden de artsen en fysiotherapeuten hun eigen "solo-" of "duopraktijk", maar ze zullen wel ge bruik maken van een aantal gezamenlij ke faciliteiten. Er komen dus vier apar te spreekkamers - er is dus ruimte voor de toekomst: een eventuele vierde arts - maar slechts één wachtkamer. Boven op het Z-vormige gebouw komt een vergaderruimte, die ook voor andere doeleinden geschikt is, zoals de zgn. "ca tegorale" spreekuren (bijvoorbeeld voor suikerpatiënten) en het multidisciplinair overleg, maar ook voor het spreekuur van een diëtiste of een psycholoog. De vier assistentes - Marcelle Temming, Gonny Pasman, Ineke Hornung en Marjolein ten Brinke - krijgen een eigen vertrek en zorgen ervoor dat het me disch centrum continu bereikbaar zal zijn tussen 08.00 en 17.00 uur. "Er is in elk geval altijd iemand beschikbaar voor de telefoon," aldus dokter Nicolas. "Het antwoordapparaat is dan overbodig en ook in de vakanties is de bereikbaarheid gewaarborgd." Het nieuwe medisch cen trum wordt verder uitgerust met eigen tijdse voorzieningen als een patiënten bibliotheek, waar boeken en video's te leen zijn over uiteenlopende ziekten en hun behandeling. Betere 'feedback' Het samenbrengen van de artsen- en fysiotherapiepraktijken onder één dak heeft in elk geval het grote voordeel dat de verbindingslijnen naar de collega's heel kort zijn. Dat leidt tot een betere "feedback", die de patiënten alleen maar ten goede kan komen. Daarnaast biedt het ook mogelijkheden tot een zekere specialisatie, zowel bij de artsen als de fysiotherapeuten. Bij de laatsten zal de een bijvoorbeeld meer het accent leggen op ontspanningstherapie of acupunc tuur, een ander meer op manuele the- De artsen, fysiotherapeuten en assis tentes van 'De Lange Brink', samen met architect Eras en bouwer Bodewes, bij de nieuwbouw. rapie of lymfedrainage. Er komt in elk geval een grotere oefenruimte dan waar over de fysiotherapeuten momenteel beschikken en bovendien wordt het ge bouw uiteraard geheel toegankelijk voor rolstoelgebruikers. De toekomstige "bewoners" van De Lange Brink kennen elkaar al jaren, wat op zichzelf al een voordeel is, maar bo vendien kan bijvoorbeeld de vervanging tijdens vakantie of ziekte ook beter ge regeld worden, omdat de medische ge gevens van de patiënten op één plaats bewaard worden. Voor zowel de artsen als de fysiotherapeuten geldt natuurlijk ook dat ze wat gemakkelijker vakantie kunnen plannen, omdat de collega's kunnen waarnemen. Het nieuwe medisch centrum aan de Lange Brinkweg is ontworpen door de Soester architect Jos Eras. Aannemer Bodewes zorgt voor de uitvoering van de bouwopdracht. Twee dames van resp. 75 en 77 jaar uit Soest zijn vorige week vrij ernstig ge wond geraakt bij een aanrijding op de Dalweg. Ze werden bij het oversteken op de "zebra" geraakt door een auto, bestuurd door een 51-jarige plaatsge noot. Beiden werden overgebracht naar Molendael. Daar werden bij de ene vrouw een hoofdwond en een hersen schudding geconstateerd, bij de andere een scheur in het bekken. v. Gilskostuums nu al voor 489,00 Kolberts met kortingen van ƒ50,00 tot/300,00 Overhemden met kortingen van ƒ25,00 tot/ 75,00 Schiesser tricotpyjama's nu 55,00 American T-shirts 2 st. voor 29,95 Stretchcordpantalons (katoen) Nu 119,00 Pullovers en sweaters tot 50% korting herenmode Winkelcentrum Hartje-Zuid, Soesterbergsestraat 51, Soest •cnuntanrv brlaslingnd' Koningsweg 29, Soest Telefoon («35603 7000 Huiskabelkrant in Zorgcentra Soest. Uit textiel is veel meer halen dan Spullenhulp Soest kan betalen. Mariënburg krijgt een extra "huiskamer". Veiligheidstips. "Kerkebuurt was toonbeeld van het oude Soest". JOP naar nieuwe plek aan Kampweg? Sfeervol kerstconcert van dubbelkoor. Kinderkunstschool C-drie start met nieuw aanbod. Open dag handbal in Beukendal Een politiesurveillant kreeg vorige week dinsdag argwaan toen hij bij het naderen van een groepje jonge lui op de Nieuweweg plotseling één jongeman er als een haas op zijn fiets vandoor zag gaan. Hij ging er achter aan en hield de knaap staande. Die bleek een grote rol illegaal vuurwerk bij zich te hebben. Hij kreeg een pro ces-verbaal en werd meegenomen naar het bureau. Bij het verhoor bekende de jongen dat hij het vuurwerk betrokken had bij een firma aan de Torenstraat. De politie nam daar uiteraard een kijkje en trof in het magazijn een partij van 600 kilo illegaal vuurwerk aan, die uiteraard in beslag werd genomen. De spullen waren weliswaar opgesla gen in een brandvrije kluis, omdat de firma in de afgelopen jaren wel een verkoopvergunning had, maar dit jaar niet en bovendien stonden de deuren van de kluis wagenwijd open. De eigenaar, een 33-jarige Soester, kreeg een proces-verbaal. Het vuur werk werd overgebracht naar een centrale plaats in Utrecht, waar het onder toezicht vakkundig werd ver nietigd. Een 27-jarige inwoner van Nijkerk deed vorige week bij de politie aangifte van de diefstal van zijn motorfiets. Het be treft een Honda met het kenteken MK- 29-XB, die werd ontvreemd aan de Nieuwegracht. Het College van B. en W. heeft de raad een nieuw voorstel gedaan voor het aangepaste bouwplan Braamhage, waar seniorenwonin gen zijn gepland. Het plan gaat nu uit van 46 appartementen in twee gebouwen: 21 huurflats, 25 koop flats, beide in de "sociale" sector. De beide woongroepen die zich als ge gadigde voor een aantal woningen heb ben gemeld - Insulinde en Gossenburcht - zijn ook in de nieuwe opzet welkom, echter op voorwaarde dat ze niet alleen huurflats betrekken maar ook een deel van de koopappartementen aanschaffen. De bouw begint in de tweede helft van volgend jaar; oplevering wordt verwacht in 1999. Het College heeft de afgelopen weken nader overleg gevoerd met Achtgoed, dat de woningen realiseert in twee los staande gebouwen: een van 21 flats in drie bouwlagen, een van 25 flats, waar van 21 in drie lagen en daarboven vier dakterras-appartementen. Meer wonin gen kan niet, anders wordt het te mas saal en bovendien in strijd met het be stemmingsplan. Voor de huurflats gaat Achtgoed uit van een aanvangshuur van gemiddeld f 899,- per maand; de koopwoningen gaan gemiddeld f 215.000,- kosten. Er komt een terugkoopregeling voor 15 jaar; binnen die termijn zal Achtgoed de woningen terugnemen tegen een geïndexeerde prijs. Op de huurwonin gen lijdt Achtgoed dan nog een tekort van ruim 1,1 miljoen gulden, waarvoor nog dekking moet worden gevonden in een scherpe calculatie en een subsidie regeling. De totale grondprijs die de ge meente in rekening brengt bedraagt dik 1 miljoen gulden ex BTW. Te oud Het College heeft bij zowel Insulinde als de Gossenburcht geïnformeerd naar hun bereidheid om woningen te kopen. Bei de instellingen voelen daar in principe helemaal niets voor. De meeste leden van Insulinde hebben te weinig inkomen en het merendeel vindt zichzelf te oud om nu nog een huis te kopen. Het voortbestaan van de woongroep Gos senburcht komt zelfs in gevaar als een deel moet gaan kopen. Ook de oude renbonden en de commissie Ouderen beleid zijn van mening dat er uitsluitend huurflats moeten komen, zij het met gedifferentieerde huren. Dat wordt echter volgens Achtgoed al lemaal veel te duur; zij houdt dan ook vast aan de verdeling 21 huur - 25 koop en is bereid om met de woongroepen nog eens na te gaan of koop in sommi ge situaties toch mogelijk is. Dat over leg zou deze week plaatsvinden. 'Redelijk deel' B. en W. hebben de gemeenteraad laten weten dat zij zich niet tegen de ("onont koombare") Achtgoed-oplossing zullen verzetten. Als beide woongroepen "een redelijk deel" van de koopwoningen wil len afnemen hebben B. en W. er ook geen bezwaar tegen dat ze allebei in het project worden ondergebracht (zoals hun eerder ook was toegezegd). In het voorstel staat overigens nergens aange geven wat nu precies "een redelijk deel" is. Voor het hele project seniorenwoningen bij Braamhage stelt het College voor om het uit de notitie volkshuisvestingsbeleid te halen. Het betekent ook dat er voor "algemeen gebruik" slechts 11 apparte menten beschikbaar komen, die via het gebruikelijke aanbodsysteem worden verdeeld. Het voorstel wordt besproken in de raadscommissie Milieu van 7 ja nuari en in de raad van 15 januari al dan niet zo vastgesteld. Het stad- en streekvervoer rijdt tij dens de feestdagen een aangepaste dienstregeling. Op Nieuwjaarsdag rij den de bussen als op zondag. Op Oudejaarsavond stopt het open baar vervoer rond 20.00 uur 's avonds. Een overzicht van alle laat ste ritten per lijn is verkrijgbaar in een gratis folder. Deze folder is ver krijgbaar bij de Midnet-verkoopkan- toren en in de bussen. Naar intussen in zowat heel Soest verluidt hèeft directeur Peter Ensdorff het bestuur van Radio Soest meegedeeld dat hij zijn werkzaamheden voor de lokale o^mroep per 1 februari 1998 beëindigt. Ensdorff gaf sinds eni ge jaren leiding aan Radio Soest. Over de precieze achtergronden en motieven van de breuk tussen Ens dorff en het bestuur van Radio Soest is vooralsnog niets bekend. Voor het ter perse gaan van deze editie was Ensdorff niet bereikbaar voor com mentaar. Ook Radio Soest-voorzitter Rob Joustra wil er niets over zeggen. Joustra: "Het is een legenheid, daar doe ik geen medede lingen over in het openbaar. Boven dien is het zijn beslissing en niet de onze. Dan moet hij er ook zelf maar een toelichting op geven." Of het opstappen van Ensdorff los staat van de (financiële) perikelen waarin Radio Soest momenteel ver wikkeld is - met name door het stop pen van de gemeentelijke subsidie en de daardoor noodzakelijke "commer cialisering" van de lokale omroep - lijkt niet waarschijnlijk, maar daarvan kan op dit moment geen bevestiging van de betrokkenen verkregen wor den. Op z'n minst lijkt er oók spra ke te zijn van een duidelijke "incom- patibilité d'humeurs" tussen Ensdorff en het bestuur. ZONDAG 4 JANUARI GEOPEND VAN 11.00 -17.00 UUR. v| MEUBELEN 3 etages meubelen 'N BEGRIP VOOR KWALITEIT, SERVICE EN PRIJS SOEST - STEENHOFFSTRAAT 61 - TEL. 035 - 601 32 80 Autobedrijf Officieel Citroën-dealer Kerkstraat 58 Soest - tel. 601 25 00 onroerend goed Burg. Grothestraat 54 200 gram i kilo De lasershow waarmee Soest dit jaar de Koninginnedag heeft afge sloten is niet bijzonder in de smaak gevallen. Het Oranjecomité Soest wil daarom graag het ouderwetse vuurwerk weer terug. Het comité vindt de lasershow te duur en bovendien niet zo geslaagd in de "be leving" van het evenement. Daarom heeft het gemeentebestuur nog eens overlegd met de brandweer en het ver pleeghuis Daelhoven. Daaruit kan ge concludeerd worden dat Daelhoven geen bezwaar heeft tegen het vuurwerk bij het gemeentehuis. De brandweer ook niet, op voorwaarde dat er een ge bied van 100 bij 150 meter kan worden afgezet, en niet met linten maar met echte dranghekken. Bovendien is het om redenen van ver keersveiligheid gewenst dat de Dalweg - althans het deel tussen de Albert Cuyplaan en de Beukenlaan - op Ko ninginnedag voor alle verkeer wordt af gesloten. Ook de bus moet dan een an dere route nemen. In het ambtelijk advies wordt kennelijk met enige spijt vastgesteld dat de laser show bij nader inzien toch niet geschikt gevonden wordt, want met een andere opstelling zou het wel een succes zijn, aldus de ambtelijke nota. De meerkos ten zijn echter ook een bezwaar. Dit jaar kreeg het Oranjecomité 2500 gulden extra subsidie voor de lasershow, maar dat was volgens het comité te weinig. Rij nu betaal pas over een jaar (max. f 10.000,- aanbetaling mm. 25% van de aankoopsom) of. 24 mnd financiering tegen 0% rente (max. f 10.00a- aanbetaling min. 25% van de aankoopsom) of, 36 mnd financiering tegen 1,9% rente (max. f mOOO.- aanbetaling min. 25% van de aankoopsom) of, 48 mnd financiering tegen 2,9% rente (max. f 10.000,- aanbetaling min. 25% van de aankoopsom). Uniek en tijdelijk bij Smeeing: De mooiste aanbiedingen met het aller goedkoopste geld Koningsweg 14, Scm tel. 035-60 13 227 hltp://*w siraingiü Amsterdamseweg 19, Amersfoort e-mail: smecing@sineeing.nl tel. 033-46 35 535 (elke woensdagmiddag)

Soester Courant | 1997 | | pagina 1