Cfc pTOERKOOPl Reisburo Hagen Boek nu uw zomervakantie en pak toch last-minute voordeel! Nu '\w Soest Politie smult in oudejaarsnacht Apollo schenkt gift aan Zonnebloem 'Roeisport doet gehandicapte goed' Chi: nieuwe praktijk voor massage en alternatieve therapieën 16?! VAN EDE GLAS NNer^pH/inkel lx ywX een wereld voor vt open. gedicht 3 Pelgrimage naar Lourdes 1 HANDEL WANDEL I PAGINA 11 meivlaai evlaai-speciaal cJZi Uitreiking Gouden Oliebol start van GL/PS-campagne Toerkoop Reisburo Hagen betaalt verschil terug Hoe u ook wilt wonen. Er is maar één Hypotheken Dat is zeker. ALLEEN BIJ TOERKOOP Zijden sjaals Klachten bezorging UITNODIGING Als uw reis later goedkoper wordt, dan krijgt u van ons het verschil terug. Initiatief van Gilde, KB O en KVG Traditie van Narre Knollen voortgezet Duizend gulden van jubileum 'doorgesluisd' Kapper Tieleman schenkt jubileumgift Jeannette Kroeskop aan Gentiaanlaan ine Op 14 januari in C-drie Als reis later goedkoper wordt Als u een huis vindt dat precies bij u past, wilt u natuurlijk ook een hypotheek die bij u past. De Hypotheker is daarvoor het meest aange wezen adres. Niet alleen om de juiste hypotheek te vinden. Maar ook voor het kosteloos begeleiden van het hele koopproces. Vanaf de eerste oriëntatie tot en met de sleutelover dracht. En van de taxatie tot de loonbeschikking. Wat uw wensen ook zijn, bij De Hypotheker bent u zeker van een zorgeloos geregelde hypotheek. SOESTER COURANT praktijk voor Sport- en Ontspannings massage en Voetreflexzone-therapie. Bel mij voor meer informatie Jeannette Kroeskop Gentiaanlaan 1 - Soest Tel: 601 67 77 ^Xgichting Wereldwinkel Soest Steenhoffstraat 9A, tel. 602 8132 Als men het hele proces van het maken van zijden sjaals bekijkt, beseft men pas hoeveel werk daaraan vastzit. Het be gint eigenlijk al bij de aanplant van de moerbeiboom waarop de zijderupsen leven. Zodra de larven uit de eitjes ko men, worden ze in een bamboemand gezet. Ze zijn heel vraatzuchtig en moe ten dag en nacht worden voorzien van de nodige bladeren. Een uur te laat voe ren kan zelfs betekenen dat de larven doodgaan. Binnen 3 a 4 weken beginnen de larven cocons te vormen, die na ongeveer 15 dagen compleet zijn. De cocons worden in de zon gedroogd zodat de larven bin nenin doodgaan, anders zouden ze uit de cocon komen en zouden de zijden draden breken. De rupsenkwekers bren gen de cocons naar de vrouwen in het dorp. Deze koken en ontdraden de co cons. Met behulp van een spinmachine worden de cocons afgewikkeld en de draden op spoelen gewonden. Tegelij kertijd worden de draden in elkaar ge draaid (getwijnd). De zo ontstane draad is minder breekbaar en geschikt om bij het weven toegepast te worden. De maaksters van de sjaals verdienen een eigen inkomen en dat geeft hen het recht van spreken over zaken die hen aangaan. De dessins van de sjaals zijn vaak gebaseerd op de traditionele mo tieven. Soms worden de stoffen volgens de wasbatik-techniek geverfd. Uiteraard zijn ook andere vervaardigingsmethoden mogelijk. Deze echte zijden sjaals zijn te zien en te koop in de Wereldwinkel. Openings tijden: maandag 13.00-17.00 uur; dins dag t/m zaterdag 9.30-17.00 uur. Indien u op woensdag om 18.00 uur de Soester Courant nog niet in uw bezit hebt, kunt u tot 18.30 uur naar ons kantoor bellen (tel. 6014152). De krant wordt dan nog dezelfde avond nabezorgd. Belt u woensdag na 18.30 uur, dan kunt u uw naam en adres op de band van het antwoord apparaat inspreken. De krant wordt dan echter pas donderdagmiddag nabezorgd. Soesterberg Voor de abonnees in Soesterberg is het klachtennummer 035-6021841 (C. van Barneveld). Dat nummer kan op woensdag tussen 18.30 en 19.30 uur worden gebeld voor nabezorging op dezelfde dag. Belt u later, dan wordt de Soester Courant op donderdag nabezorgd. Aanstaande vrijdag, 9 januari, nemen wij ons nieuwe pand aan de Koningsweg 20, Soest in gebruik. Ook bent vanaf 17.00 uur van harte welkom tijdens het feestelijk Open Huis. Hapjes en drankjes staan overal klaar, terwijl u op uw gemak onze nieuwe vestiging bezichtigt. 't beste, da's helder Koningsweg 20, 3762 EC Soest. Tel.:035-6016055. Soest, Soesterbergsestraat 22, 035-6022803 Wilt u in de zomer (21 juni tot 21 september) op vakantie? Boek vóór 1 maart en profiteer van onze Last-minute Prijsgarantie. Als uw reis later goedkoper wordt, dan krijgt u van ons het verschil terug. Haal snel de nieuwe zomergidsen en vraag naar onze voorwaarden. De carnavalsvereniging de Narre Knollen heeft op oude jaarsdag een oude traditie voortgezet. De politie in Soest kreeg een zeer smakelijke salade aangeboden om de eenzame uur tjes tijdens de wacht in de nacht van Oud-op-Nieuw op aan gename wijze door te komen. De traktatie werd aangeboden b P ifkar kost 5000 gulden en dat is eel. Giro 155428 (Sterrenberg 'r Heide), t.n.v. kinderboerderij- :n er meer van weten, dan bellen: 159306. door een delegatie van de Knollen, bestaande uit prins Berend I, prinses Ria en de dansgarde en Knollen-voorzitter Rijk van Gordingen. De schotel werd met plezier in ontvangst genomen door rayonchef Meinema en zijn collega's Post, Van Thienen en Van 't Veer. Drie Soester verenigingen: het Groot Gaesbeeker Gilde of Sint Aechten Schuttersgilde van Soest, de Katholieke Bond van Ouderen Soest/Soesterberg en het Katholiek Vrouwengilde afdeling Soest, heb ben het initiatief genomen om in september 1998 een pelgrimage naar Lourdes te organiseren. Het zal een 8-daagse busreis worden, die op donderdag 24 september vanuit Soest vertrekt. De heenreis naar Lour des wordt in 3 dagen afgelegd met een bezoek aan Nevers, alwaar Bernadette ligt opgebaard. De terugreis zal in twee dagen worden gereden. Voor Lourdes zelf is drie dagen uitgetrokken, waarbij naast deelname aan een van de vierin gen, de Sacramentsprocessie en de Lichtprocessie ook verschillende excur sies zullen worden gemaakt in de naas te omgeving. De reistechnische organi satie is in handen van De Jong Intra- vakanties. De reissom is vastgesteld op f 1.090,- per persoon op basis van volpension. Alleen tijdens het verblijf in Lourdes is er sprake van halfpension. In de reissom is daarnaast onder meer inbegrepen ver voer per luxe tourbus (Comfort Class), reisbagageverzekering en excursies ter plaatse.' Voor het verblijf in Lourdes is gekozen voor een hotel in de directe nabijheid van de heiligdommen. Inmiddels is een informatie-ochtend georganiseerd, waarop al meer dan 50 geïnteresseerden zich als deelnemer hebben ingeschreven. Nadere informa tie, c.q. een folder is te verkrijgen bij mevrouw R. Korte-Tieland, tel. 6013960, of R. van Hal, tel. 6020573. Soest, Steenhoffstraat 66, 035 - 6036000 'm'. Straks, als het weer zomer is, vele jonge gezinnen met kinde- ïaar ook anderen weer genieten speeltuin, alle soorten dieren, de 1 en de heerlijke frisse ruimte. Ui- 1 is het in principe voor de bewo- naar die genieten weer als er veel cis. erderij heeft wel enkele paarden, '.?g geen huifkar. En wat zou het ijn om het dierbaar kroost in zo'n >ude huifkar een rondje Sterren- geven. Daarom doet de leiding - kinderboerderij opnieuw een 1 om hen hierin te willen steunen- De Soester afdeling van de Zonne bloem is aan het begin van het jaar direct al 1000 gulden rijker gewor den. Zij kreeg het geld van Apollo, het Soester mannenkoor dat vorig jaar het 75-jarig bestaan vierde. Bij de jubileumreceptie - in september - had het bestuur van Apollo zich voor genomen met de giften die voor die ge legenheid binnenkwamen een "goed doel" te dienen. Bijna als vanzelf kwam daardoor de Zonnebloem in het vizier, de instelling die zich inspant om iets te betekenen voor zieken en gehandicap ten en vooral voor de ouderen onder hen. Apollo-voorzitter Jos Sesink kon in zijn nieuwjaarstoespraak in het Gildehuis terugblikken op een succesvol jubileum jaar, waarin het mannenkoor weer een groot aantal geslaagde optredens had verzorgd. "Het gaat goed met Apollo," aldus de voorzitter, die in één adem door liet weten dat de contributie met 50 gulden per jaar verhoogd zou wor den. De oud-papierinzameling (een re cord van ruim 250.000 kilo) en de olie bollenactie (14.000 stuks) hadden bijge dragen tot een gezond financieel resul taat. Met des te meer genoeg kon Sesink daarom een cheque van 100 gulden overhandigen aan de delegatie van de Zonnebloem, bestaande uit mevrouw Boerenkamp en de heren Butzelaar en Bosboom. Zonnebloem-voorzitter W. Butzelaar beloofde het geld te besteden KKERST 31 98 OENSDAG 7 JANUAR11998 ijsd. zo'n verrukkelijke 5, nu voor aktatie! 'H0ïi uit/ietjutf/en aat 46 II - Tel: 602 10 59 JKTE HUUR tstekende Jimte 750 m2) illelweg 19 te Soest, rprijs n.o.t.k. 035 - 601 59 21 smiddelen ezonde srder! JUATENÜ! ofKlarini 9.00-20.00 uur. Drie Eiken", Dorpsplein 2, 10.30-21.30 uur. arguerite v.d. Pol, 055-5787730 Deze week heeft Jeannette Kroes kop haar nieuwe praktijk voor (sport)massage en alternatieve the rapieën onder de naam "Chi" geo pend. In het fraaie woonhuis aan de Gentiaanlaan 1 in Soest-Zuid be handelt zij mensen met diverse technieken. De hoofdmoot van haar werkzaamhe den bestaat uit sport- en ontspannings massage, maar daarnaast is Jeannette doorkneed in allerlei moderne (of juist "oude") gezondheidstherapieën en tech nieken, variërend van reiki tot voetre flextherapie, armomatherapie, Touch for Health, moxeren en metamorfosemassa ge. De bijzondere aanpak van Jeannette j^Rskop is dat ze deze technieken eventueel ook combineert en vanuit ver schillende invalshoeken kan werken. Épnjinassage met etherische oliën (aro matherapie) kan bijvoorbeeld extra ver kwikkend of rustgevend zijn. Ze heeft daarvan frappante resultaten gezien, oor kort was ze werkzaam in de inatisering. In haar vrije tijd hield ze zich [echter steeds meer bezig met de verschillende technieken die ze inmid dels jbeheerst, en dat gaf de aanzet om vanaf nu fulltime met haar vak bezig te zijn. lergie "Chi", de Chinese naam die ze aan haar :tijk verbonden heeft, staat voor le- icht of -energie, die door de "me- n" van het menselijk lichaam jomt. Blokkades kunnen die energie- ?om echter zodanig verstoren dat de lans tussen lichaam en geest wordt Atoord. Vrijwel alle technieken van nette Kroeskop zijn min of meer op dit principe gebaseerd. Voetreflexzone-therapie gaat ervan uit dat op de voetzool alle organen van het lichaam "weerspiegeld" worden. Door de behandeling van de voet worden daarmee de blokkades in de correspon derende organen opgeheven. Moxeren is het toedienen van warmte op de plek ken waar de energiestroom geblokkeerd is met behulp van speciale kruiden; met metamorfosemassage worden klachten aangepakt die uit de prenatale periode Op woensdag 14 januari houdt >'GroenLinks-Progressief Soest haar nieuwjaarsreceptie in C-drie (20.00 uur) aan de Willaertstraat 49. Te vens vindt de uitreiking van de Gou den Oliebol 1997 plaats. GL/PS -fractievoorzitter Nel Koster zal de Oliebol overhandigen aan Piet Pie- i ren uit Soesterberg. Verder presenteert de partij haar verkiezingsprogramma "Het onpersoonlijke bestrijden", inter viewt campagneleider Jan Visser enke le Oliebol-genomineerden en houdt lijsttrekker Ans Mann een nieuwjaars toespraak. In februari brengen de 16 kandidaten van lijst 7 twee-aan-twee (met hoed!) zgn. "staatsiebezoeken" aan instellingen, organisaties en politiek-gevoelige plaat sen in de gemeente. De partij organi seert ook twee rondetafelgesprekken in het Gildehuis over ouderen en over jon geren. De ronde tafel is een nieuw feno- men in de Nederlandse politiek, geïnspi reerd door de VNG-discussienota "Be sturen met visie". stammen. Reiki is een Japanse techniek, waarbij via de handen energie wordt overgebracht en Touch for Health is een methode waarin niet de verkrampte spieren, maar juist de (tegenoverliggen de) zwakkere spieren behandeld wor den. "Hoe meer ik bezig ben, hoe beter ik kan helpen," aldus Jeannette Kroeskop. "Er zijn altijd weer andere technieken die je kunt toepassen. Een mens is im mers nooit uitgeleerd en ik ben altijd heel nieuwgierig." Geen flauwekul Ze ziet het menselijk lichaam als "een fantastische machine", die uniek in el kaar zit. Alternatieve therapieën be schouwt ze zeker niet als flauwekul en ze stelt met genoegen vast dat de alge mene waardering daarvoor in de samen leving toeneemt. "Homeopathie is toch langzamerhand ook helemaal ingebur gerd? Ik ben absoluut geen wazig geite- wollensokkentype, integendeel. Ik sta met m'n beide voeten nuchter op de grond. Ik doe dit werk omdat ik het prettig vind en erachter sta, en mensen graag wil helpen om ontspanning te vin den. Als je er baat bij hebt is het toch fijn dat het bestaat en dat je het aan andere mensen kunt aanbieden?" Jeannette Kroeskop is behalve op zon dag alle dagen, eventueel ook 's avonds, te bereiken. Ze werkt het liefst op af spraak (via tel. 6016777). De bekende Soester kapper Henk Tieleman kan bij de watersportver eniging De Eem (die haar thuisha ven heeft in Baarn) geen kwaad meer doen. Omgekeerd geldt trou wens hetzelfde. Vandaar dat Tieleman bij het 40-jarig jubileum van zijn kapperszaak aan de Oude Utrechtseweg alle financiële bij dragen voor de roeiclub bestemde. Dat zit zo. Tieleman raakte een aantal jaren geleden zo gehandicapt dat hij op den duur niet meer kon lopen en in een rol stoel belandde. Op medisch advies zocht hij een sport die bij hem paste. Hij be gon met "droogroeien", maar op advies van een klant meldde hij zich aan bij de vereniging. Bij de eerste training moest hij min of meer in de boot gedragen worden, maar onder leiding van Wenny Richards trainde hij verder. aan de doelgroep. Wat de Zonnebloem er precies mee gaat doen zou hij nog laten weten. Vakantiegangers hoeven niet meer tot het laatst te wachten op een voordelige aanbieding. Toer koop Reisburo Hagen geeft haar klanten die vroeg hun zomerva kantie boeken, een zogenaamde last-minute prijsgarantie. Als hun geboekte reis later goedko per wordt, kunnen zij het prijsver schil terugbetaald krijgen. De reis moet echter wel voor 1 maart ge boekt zijn en geheel vallen in de pe riode 21 juni tot 21 september. De laatste jaren zijn last-minute rei zen steeds meer in trek. Vooral bij vakantiegangers die denken op het laatste moment voordelig weg te kunnen. Het aantal bestemmingen is dan echter veel beperkter. Dankzij de last-minute prijsgarantie is men nu verzekerd van zowel een ruime keu ze als de laagste prijs. Met name ge zinnen met kinderen die in de zomer gebonden zijn aan de vakantieperio den kunnen op deze wijze profiteren. Bovendien maken vroegboekers meer kans op aantrekkelijke arrange menten, waarbij gratis extra verblijfs duur wordt aangeboden. Toerkoop Reisburo Hagen verwacht de komen de periode dan ook veel vakantie gangers die het zekere voor het on zekere nemen. Voor meer informatie belt u met Toerkoop Reisburo Hagen, Marieke Hagen, tel. 035-6022803. Later stapte hij in een catamaran - een speciale boot - en nu roeit hij 's zomers drie keer per week. Ook roeit hij regel matig in een "gestuurde vier". De rol stoel gebruikt hij niet meer. Roeien doet een gehandicapte goed. "Ik raad veel mensen aan om te gaan sporten. Je moet er tegenaan, dan red je 't wel," al dus Tieleman. De 4000 gulden die hij ter gelegenheid van het jubileum had ontvangen verwis selden afgelopen zondag bij de roeiclub aan de Eem van eigenaar. Tieleman bood het bedrag symbolisch aan Eem- voorzitter mevrouw Emmy Kruiswijk Kapper Henk Tieleman en mevrouw Kruiswijk van de roeivereniging bij de overhandiging van de vier duizendjes. aan, die het uiteraard met zeer veel ge noegen in ontvangst nam. V.l.n.r. Apollo-voorzitter Sesink, me vrouw Boerenkamp en de heren Butze laar en Bosboom van de Zonnebloem.

Soester Courant | 1998 | | pagina 11