iuuii X T IM „Selamat Jalan Tour" \lK -5-ft Wij sponsoren SO Soest Rabobank Bosboom De man/vrouw achter de sponsors -€L Wij sponsoren S0 Soest FB Zwart Mul Co BffiiU Bodewes Bouw BBS Soest jac. de bruin VOORTJES GOMMERS PEKO B.V. André van den Dijssel, samen met Theo, de familiaire tak van Procar Jan Bodewes: ik metsel en kom boven... Martin Bosboom timmert auto's weer in model... Albert Posthuma. Wie wijs is reist naar het verre oosten Van DamlSports 't üaarderhooqt Soest - Baarn Toon van der Linden ROEST BROUWER Systeembouw B.V. Pi. van den Dijssel b.v. SERVICECENTER BEUKENLAAN BOSBOOM AUTOSCHADE FOCWJi Ca5DnderfoMd VAN SOEST WOONWINKEL TUIN-ADVIESCENTRUM Bouw Maatschappij Uyland □■VAN EDE 035 - 601 60 55 Van Hengstum H.G. Dijkman Zn. KOGEVO VAN DORRESTEYN @@§@@000 l BOUWBEDRIJF VAN DEN HENGEL BV WOENSDAG 7 JANUAR11998 SOESTER COURANT PAGIN/ Kerkplein 9, Soest Eemnesserweg 26, Baarn ïllem Van Oosten M fotoservice Soesterbergsestraat 57 Soesl-Zuid tel: 035 - 601 31 09 Van Weedestraat 147 Soestdijk tel: 035 - 602 59 42 B.V. v/h Fa. H. v. Asch GRONDWERKEN RIOLERINGEN SLOOPWERKEN STRAATWERKEN Zuidergracht 45 - Tel: 609 90 20 1* Hsaseriaantje 56 - 3766 LW Soesl Postbus 501 3760 AM Soest Te», 035 - 601 8386 Fax 035 - 601 62 43 suzuki CHRYSLER Birkstraat 105, Soest, Telefoon 035 - 601 32 56 Slijterij - Wijnhandel voor gezelligheid... én voor al uw dranken! Soesterbergsestraat 49, tel: 035 - 601 24 90 Hartje Zuid - Soest AANNEMINGSMAATSCHAPPIJ nieuwbouw - verbouw - reparatie - onderhoud A.A. van Breukelen en Zonen b.v. Van Straelenlaan 7, Soest, tel: 035 - 601 82 67 uw partner in logistiek Nijverheidsweg 12, 3762 ER Soest Telefoon: 035 - 601 05 44 t.o. winkelcentrum Soest - Zuid GALLENKAMP PELSWEG 1 SOEST - TEL: 035 - 601 28 57 systeemplafonds inbouwverlichting Lange Brinkweg 34 - 3764 AD Soest Telefoon: 035 - 601 57 65 UW TOTAAL INSTALLATEUR loodgieterswerk, centrale verwarming electrotechnische installatie Laanstraat 34a - Telefoon 035 - 601 24 72 Applikatiebedrijf - Schilderwerken Hartweg 70 - 3762 SG Soest - Tel: 035 - 601 35 66 Beukenlaan 27 - Soest - Tel. 035 - 601 68 35 l Birkstraat 105, Soest, tel: 035 - 602 11 02 00*0*0%*= °0°0°.* O WIJNHANDEL F.C. Kuyperstraat 26 Tel. 6021557 accountants belastingadviseurs Burg. Grothestraat 35 - Soest - Tel: 6016033 e.g. kerkhof bv loodgieters- en verwarmingsbedrijf en dakwerken Korte Brinkweg 37a - Soest - Tel: 035-6014332 Kraanverhuur tot max. 70 ton Tel: 601 66 65 (3 LIJNEN) Zonder sponsors geen georganiseerde sport. Zoveel is wel duidelijk in tij den waarin topsporters voor miljoenen van hand tot hand gaan. Geld. Ook amateurclubs kunnen vandaag de dag niet meer zonder. Al heb je nog zo veel leden en donateurs: de balans is niet meer kloppend te krijgen zonder de joviale steun van derden. Sponsors. Het zijn meestal bedrijven die van je club houden, die meeleven, die het vanuit warme belangstelling finan cieel mogelijk maken dat met name de jeugd aan zijn sportieve trekken komt. S.O.Soest heeft een geweldig legertje van sympathieke geldschieters. Ze is daar trots op en probeert dat op allerlei wijzen tot uitdrukking te bren gen. Door middel van deze, inmiddels overbekende pagina's in de Soester Courant bijvoorbeeld. Iets terug doen door over de sponsors te schrijven, te vertellen wie ze zijn, wat ze doen. Het gebeurt al een aantal jaren ach tereen. Ook deze keer proberen we iets te vertellen over de mannen en/of de vrouwen achter de bedrijven die de club zo gul de helpende hand toe steken. Op deze S.O.Soest-pagina: de mannen achter BBS Bodewes Bouw Soest, Autoschadebedrijf Bosboom, Procar Soest en Selamat Jalan Tour. We praten met André van den Dijssel -'twee punten op de lange ij graag'- over Procar, het florerende erfgoed van zijn vader. Serieus, maar vooral enthousiast. Het is moeilijk voor te stellen dat André als kleuter droomde van een eigen snoep winkeltje, hoewel het natuurlijk wel al duidde op ingeboren ondernemerschap... Hij kan de keus van toen niet verklaren, een echte snoeperd is hij niet geworden. Het winkeltje waarover hij nu de baas mag zijn is er een van gans andere afme tingen. Overigens, André benadrukt het met klem: 'Wij zijn met z'n drieën hoor, ik mag dan wel de commerciële poot van die tafel zijn waarop alles staat, maar mijn broer Theo doet hier de techniek, die zorgt voor het welzijn van de producten en wat zou ik zonder die geesteskinderen van onze vader zijn? En Gijs Kok na tuurlijk, geen familie, maar wel heel erg Procar. Onze financiële steun en toe verlaat. Wat Theo produceert, wat ik mag verkopen, wordt keurig netjes organi satorisch en administratief door Gijs en zijn mannen en vrouwen in perfecte ba nen geleid. Hij plant, stelt visies op, berekent, budgetteert, calculeert, bewaakt de voorraden, kortom: zonder Kok geen continuïteit!' (Waar hebben we dat meer gehoord). En drie is niet teveel. André: 'Een bedrijf als het onze floreert het beste dankzij die gedeelde verantwoordelijkheid. Oké, ik coördineer dat, als de com merciële man, allemaal, da's waar, maar die taak voel ik niet als iets dat méér is. Iemand moet dat doen. Pa was meer een man die in zijn eentje zijn eigen weg zocht. Je kon best met 'm discussiëren over iets, maar hij vindt 't vast niet erg als ik zeg dat hij toch uiteindelijk, en zeker als hij niet overtuigd was, zijn priva te zin deed. Hij heeft Procar er mooi en groot mee gemaakt, toch? Modern ma nagement zit wat anders inelkaar. Het is meer teamwork en dat moet ook wel als de zaken groter groeien. Wij hanteren hier het credo 'Vrijheid, Vertrouwen en Verantwoordelijkheid', in die volgorde en je mag 't best met hoofdletters schrij ven. Het geldt voor hoog, het geldt voor lager. Betrokkenheid is heilig hier. Het is minstens zo belangrijk als die spil waar het in de marketing om draait, opge bouwd uit die vijf P's: product, prijs, plaats, promotie en personeel. Wat moetje zonder het laatste?' Af en toe gaat de telefoon. Je kunt niet waarnemen wie er aan de lijn is. Tegen iedereen diezelfde amicale, aimabele toon, dat rustige luis teren, verwijzend naar iets of iemand of de finale oplossing biedend. Régelen, ook dat doet André. Als het ooit een snoepwinkeltje zou zijn geworden, dan zou dat zijn uitgegroeid tot een hypermoderne Jamin of zoiets. Niet één met maar één winkelbel. De wereld in met dat lekkers! Dat zou André er zéker mee heb ben gedaan. Iedereen laten proeven en laten kopen. Zo gaat dat immers ook met die talloze producten van Procar, onderhouds- en schoonmaakmiddelen. Oor spronkelijk bedoeld voor auto's - 'pro-car' nietwaar? - uitgegroeid naar markt partijen als garagebedrijven, fabrieken, werkplaatsen bij overheden zoals minis teries en gemeentelijke instellingen. In Nederland, in heel Europa. De logistiek wordt uitbesteed. André is altijd iemand geweest die graag doeltreft: als voetballer in het eerste van S.O.Soest, als militair bij de luchtdoelartillerie. 'Je schiet of je schiet niet, maar als je het doet zorg dan ook dat het raak is!' Hij kent de prak tijk, leerde het vak gedurende 10 jaar in de rayons, Den Haag en rondom Utrecht. André is, net als broer Theo en net als Gijs Kok, Procar zelf! Familie of niet, ze hebbenhet alledrie van Pa. Ze bouwden en bouwen het uit tot een (S.O.)Soesters bedrijf van groot kaliber, waar de goegemeente trots op mag zijn. Theo v.d. Dijssel André v.d Dijssel Gijs Kok De all-round bouwer van vandaag droomde vroe ger van een toekomst als gespecialiseerd metse laar. 't Is een klein beetje uitgekomen, maar af gestudeerd in dat deelgebied is hij niet. 'Ik weet niet waarom ik dat in mijn jongenstijd zo graag wilde. Het boeide me, dat van onder af aan hele maal naair boven toe opbouwen, tot aan de dak rand meestal, daar werden het pannen of riet of andere dingen, maar geen stenen meer. Ik mocht van mijn moeder niet naar de LTS in Amersfoort waar het metselen \yerd onderwezen; die school was christelijk. M'n moeder had me toch lieveri'op de katholieke', maar ja: daar werd niet gemetseld'. 'Ga eerst maar 'ns leren timmeren^dat metselen kan later altijd nog wel', vond Ma Bodewes. Het is er niet meer van gekomen. Zo gaan die dingen vaak. Jan kon best goed leren, stoomde fluitend door de eerste twee klassen heen en dacht dat de rest ook wel van een leien dakje zou gaan. In de derde liet hij 't een tikkie afweten. Jammer, maar geen nood. Voordat hij overstapte naar de MTS in Hilversum, doorliep de wat speelse Bodewes de VUTO in Leusden. Die vier letters staan voor Voorbereiding Uitgebreid Technisch Onderwijs. Jonge Jan had er geen moeite mee. 'Dat had ik even nodig en het heeft goed geholpen. De MTS was daarna mak kelijk zat'. Hij liep stage bij Haks Vis, een constructiebureau dat te vin den was in de Julianalaan, later in de Torenstraat, waar nu Krea zit, met al die tegels en badkameraccessoires, later bij De Korte, een aannemer in Vi- anen. In IJsselstein bouwde Bodewes mee aan 388 woningen, vrij kort daar op vond 'ie bij de bekende Soester v.d. Grift een vaste job, waar vanaf on deraan, net als bij metselen, aan de carrière werd begonnen die Jan Bode wes uiteindelijk zou brengen op dat mooie landelijke adres aan het le Heeserlaantje waar nu 33 mensen dag in dag uit in en om Soest zich meer dan waarmaken in die druk bezette bouwwereld. Op tal van plaatsen in de regio, waar panden uit de grond komen, waar wordt gerenoveerd of ver bouwd, is het geel-blauwe dakjesvignet van BBS, Bodewes Bouw Soest, waar te nemen. Van de Grift heeft 'm alle kansen gegeven. Na 14V2 jaar stapte Jan Bodewes over naar het bouwbedrijf van Jan Smeeing. Niet omdat het bij V.d. Grift niet meer beviel, maar 'omdat je nu eenmaal op een zeker moment aan je plafond zif legt Jan uit. Hij wilde wel meer. Hij weet 't nog precies. Op 22 mei 1989 betrad hij de Mariaschool in Soestdijk, waar Jan Smeeing zijn bouwzaken had ondergebracht. Het ging meteen prima en op 1 januari 1990 nam Jan Bodewes de zaak over. Nog vier jaar opereerde hij onder de naam Smeeing, september 1994 was het tijdstip waarop hij zich van alles losmaakte en op eigen wieken verder vloog. En ook die doorstart was, nu alweer drie jaar later, een succes. Je mag het gerust de loopbaan van een fel vechtertje noemen. Een doorbijter die niet rust voordat bereikt is wat hem voor ogen staat. De rasechte Soester - Jan werd geboren in Ma- riënburg en woonde onder andere op de plek waar nu 'Vini's Bar' zit, op de hoek Middelwijkstraat/Molenstraat - stond als straatvoetballertje al sportief bekend als een doordouwertje dat er behoorlijk hard tegenaan kon gaan. Constant uit op resultaat, 'anders kon je 't wel laten' vond hij. Dat vindt Jan Bodewes nóg. Hard werken en zorgen voor de hoogste kwaliteit. Dat eist hij van zichzelf, maar ook van allen die van 's morgens vroeg tot soms 's avonds laat voor zijn projecten in de weer zijn. Bodewes is sinds vorig jaar gewaardeerd subsponsor van S.O.Soest: 'Toen had ik 32 mensen in vaste dienst. Ik heb 32 jaar gevoetbald bij die club, ik vond het een mooi moment om ze eens mee te laten genieten van ons bouwsucces'. Typisch Bodewes. Aardige man! Martin Bosboom. Eén van de drie broers, die alles van auto's weten. Ger- ard doet 'de nieuwe' aan de voorkant van het Bosboom-complex aan de Birkstraat, Ad is al vroeg helemaal zelfstandig de automarkt opgegaan. Een grote hang naar de handel in zijn algemeenheid bracht Ad later ook nog in semi-medische sferen: de verkoop van apparatuur voor ziekenhuizen en aanverwante instellingen. Martin werd een meester in het herstellen van auto's, die door welke oorzaak dan ook uit vorm zijn geraakt. De totale, landelijke schadepost per jaar bedraagt een half miljard gulden. Niet mis, maar de 'groei' is eruit mede dankzij de snelheidsbeperkingen, de nog steeds toenemende drukte, zowel op de snelwegen als in de dorpen en steden en het gedisciplineerde rijgedrag. Het betreft meestentijds kleine schades. Dat is winst te noemen. Martin zag als jongeling niet al teveel brood in een au- toherstelbedrijf. Timmeren, dat was het, aannemer wilde hij worden. Maar pa had voor zijn jongste zoon toch andere programma's in gedachten. Bos boom senior wist maar al te goed wat hij wilde. Zijn met eigen vaardige handen opgebouwde auto-imperium op de plek waar ooit een koekfabriek stond, zou later toch zeker op zijn minst geflankeerd dienen te worden door een activiteit die er direct of indirect iets mee van doen zou hebben. 'Bos boom auto's', begonnen als een kleine onderneming waar uitsluitend gebruik te auto's te koop waren, zou ooit uitgroeien, via een sub-dealerschap van Ford, naar een breder bedoeld instituut waar je voor alles wat met auto's te maken had, kon aankloppen. Martin kon maar beter het 'herstel' in, 'want daar had pa zelf geen verstand van'. Het zou toch praktisch zijn als je bij voorbeeld een eigen schadebedrijf pnder handbereik had. De service aan je klanten kan per slot niet ver genoeg gaan. Het leek een mooi klusje voor Martin, die hij met zijn aanleg voor technische zaken, de plaatwerkerij in stuurde. Martin vond het gelukkig minstens zo leuk als timmeren; het was ambachtelijk en dat was en is een basis die goed bij 'm scoort. Iets met je handen doen, maar dan wel zonder ze vuil te maken. Dat lukt in de ijzer en blik branche natuurlijk niet steeds feilloos, 'maar' dacht Martin 'als je je eigen baas bent is de kans op een dergelijk ideaal zeker groter...'. Vandaar die bv nu. Goed bekeken. Vrijheid blijheid en pa vond het best, als hij maar in de buurt bleef. Daar had Martin geen moeite mee. Praktijkervaring werd opgedaan bij Knoppers in Hilversum. Achter de autozaak van pa ontstond daarna rap een schadebedrijfje dat Martin Bosboom in slechts een luttel aantal jaren wist uit te bouwen tot een mooi modern Focwa-autoschadebe- drijf met tien man personeel, dat elke kras, buts of deuk gegarandeerd, vak kundig en onzichtbaar laat verdwijnen of in de juiste staat terugbrengt. De techniek schrijdt in de wereld der autoschades in duizelingwekkend tempo voort. Wie zich nu met een gehavende brik aan de receptie meldt, wordt geconfronteerd met een digitale camera die de ongeluksplekken haarscherp vastlegt om ze daarna via de computer door te seinen naar de betreffende schade-expert, die op zijn beurt snel en secuur meewerkt aan het vaststel len van het bedrag dat met de reparatie gemoeid zal zijn. Martin houdt van dat soort ontwikkelin gen. Hij is druk met het opvijzelen van de kwali teit van zijn modern geoutilleerde werkplaats. Bin nen niet al te lange tijd zal ook hij Iso-gecertifi- ceerd zijn. Een 'musf voor de toekomst, een ge ruststellende status voor de klant. Martin houdt van voetbal. Speelde twee jaar in BDC, zo heette S.O.Soest vroeger. Voetbal: een spel met twee doelen, wat wil een mens nog meer? Op golfen is hij écht gek: gezellig, gezond en zéér ontspan nend. En het lijkt soms, net als uitdeuken, een béétje op timmeren... Selamat Jalan Tour BV. Een unieke touroperator die met oosterse wijsheid te maken heeft omdat ze er die fraaie verre streken, voorbij aan de eve naar, als geen ander op hun Aziatische duimpje kennen, hetgeen ze graag overdragen aan alle reis lustige Nederlanders die uit zijn op exclusiviteit, met veel belangstelling voor cultuur en avontuur. Indonesië is hun specialiteit: het hoge alang-alang, de natte sawa's, het schaarser wordende oerwoud, de broeierige steden, de stijlvolle tempels, de letterlijk schitterende kusten, de boeiende bijna Nederlandse wolkenpartijen, die kleurrijke, romantische avonden.... Samen: de betoverende schoonheid van een zo geheimzinnig uitstralende archipel. Het is er allemaal voor men sen die er de tijd voor hebben én willen nemen om er echt van te genieten. Mét de specialisten van Selamat Jalan. Ze kennen de spraak en de gewoon ten. Ze weten er vooral goed de weg, meestal langs verrassende routes die bijna overdadig veel van het land, de mensen en hun doen en laten tonen. Het is de wereld van onder anderen Albert Posthuma, opvolger van Pa Lam mert, die Selamat Jalan Tour, samen met zijn vrouw van Indonesische af komst, in de beginjaren tachtig oprichtte. Albert doet 't sinds kort alleen, dat wil zeggen: zonder zijn doorgewinterde vader in de buurt, maar wel omringd door zes keihard werkende, zeer betrokken assistenten en een heel mooie hond, die alles op zijn Indonesisch (rustig, nooit haast) in de gaten houdt. Iedereen op kantoor is net zo gek op die hond als op de Gordel van Smaragd zelf, waar Posthuma en zijn mannen en vrouwen zo'n prachtig ge specialiseerd product van hebben weten te maken. Albert Posthuma gaat er sowieso ieder jaar een keer naar toe. Praten met gidsen, met bus-, trein- en hotelmanagers. Alles moet voor iedereen die met de verre-oosten-kenners- bij-uitstek op reis gaat, gladjes verlopen. En dat doet 't ook. Selamat Jalan groeit en groeit aan de Soester Koningsweg. Albert: 'Ik heb er zeer vaak wakker van gelegen: wel overnemen van Pa, niet overnemen van Pa. Maar in dat laatste geval steeds die knellende vraag: 'Wat dan? Opheffen? Ver kopen? Het wat late, maar juist daarom zo mooie levenswerk van mijn ouders aan vreemden overdragen? Nee, dat kon ik niet. Ik moest er wel een goeie vaste baan bij Lotto in Baarn voor opzeggen, maar geloof me, ik ben blij dat ik 't gedaan heb. Natuurlijk, ik was puur administratief opgeleid, MBA, SPD, maar met een goed gevoel voor commercie, dat wist ik ook wel van mezelf. Het reisvak kende ik eigenlijk helemaal niet, behalve dat ik Pa en Ma er altijd heel enthousiast en druk mee bezig zag'. Selamat Jalan heeft nu een directeur die niet alleen alles weet van bedrijfsadministratie en -or ganisatie, ook de reiswereld en met name de oosterse, heeft na een stevige inwerkperiode en bijpassende studies geen geheimen meer voor hem. Kalm en beschouwend zit Albert tegenover ons. De tijd nemend, explicerend, ondanks de duidelijk merkbare omstandigheid dat het overspannen druk lijkt te zijn. De nieuwe reisgidsen zijn net door de drukker in de gang op stapels gezet. Albert lijkt de Stille Kracht zelve, voluit vertrouwend op zijn team dat het voorwerk doet voor weer een nieuw seizoen heel ver weg voor ve len. De vakantiebeurs in Utrecht staat op het programma, er zijn regelma tig voorlichtingsavonden, de dia-archieven worden van week tot week bijr gehouden en ververst, lezingen worden voorbereid en ook kennismakings avonden voor de reizigers die op korte termijn op pad gaan, vormen een belangrijk deel van de werkzaamheden. Indonesië, maar ook Thailand, Sri Lanka en Vietnam treft u aan in de splinternieuwe gids van Selamat Jalan Tour, Koningsweg 18, in Soest. Wie even wil bellen: telefoon 035-6015933. SOEST Lange Brinkweg 26 - Soest - Tel: 601 65 27 electrotechnisch installatiebureau FRANS BOSMAN ELECTRA b.v. Birkstraat 48 - 3768 HJ Soest Tel: 035 - 601 33 67 - Fax: 035 - 602 55 68 loodgieters- en verwermlngsbedrljf G.vandenPOLbv A SOEST van Lenneplaan 69, Soest, tel: 035 - 601 99 54 l a! n t s e las tl UB I i e u WONING- EN PROJECTSTOFFERING Burgemeester Grothestraat 28-30, 3761 CM Soest Telefoon: 035 - 602 09 73, Fax: 035 - 602 67 55 Van Weedestraat 62 'Telefoon 035-603 00 04 3761 CG Soest Telefax 035 - 601 45 32 DORRESTEINWEG 72b SOEST TEL: 035-6012883 Ons devies: BMU BOUWT SAMEN MET U! Postweg 57 - Soesterberg - Tel: 0346 - 350 504 I II I GLASSERVICE BW Nieuwe Gracht 1 - Soest Koningsweg 18 - Tel: 601 59 33 601 57 5 apparatenbouw Dorresteinweg 65 - Tel: 602 03 64* VEEVOEDERHANDEL EEMLAND R. van Doorn Birkstraat 125a - 3768 HE Soest - Tel: 033 - 461 87 14 AANNEMINGSBEDRIJF IS GEMETSELD PLASWEG 24 - TEL: 035 - 6019666 SCHOOL BOEKHANDEL SOEST Industrieweg 27 Telefoon: 035 - 602 23 88 Van Weedestraat 42-44 Soest Tel: 035 - 601 81 09 Havenstraat 120 Bussum Tel: 035 - 693 38 06 Werkplaats en kantoor: Veldweg 2c - 3764 CP Soest Postbus 3204 - 3760 DE Soest Tel: 035-602 10 65 Fax: 035 - 602 61 20 UITV A A RTv E RZORG N G (Familiebedrijf sinds 1938) (ji Persoonlijke en eervolle verzorging van begrafenissen en crematies

Soester Courant | 1998 | | pagina 18