Miïsper En dit zijn de knallers van deze week: AH Drogisterij Coalitie-stampij over parkeerbonnen tijdens nieuwjaarsreceptie IfltïrK Nieuwjaar Soest: schudden en zoenen kortingen tot 60% gratis 1298 gratis 99 gratis Cfl MODE Bestemming oud-Molenschot Soest: rustig Oud en Nieuw Willem-Alexander komt op 3 februari naar Soesterberg 6027493 I ^Van Breukelen REN/VIA Boze brief van VVD, CDA en PvdA Concept-overeenkomst met COA ter inzage 3 Actueel 5 Actueel 13 Soesterberg 15 Sport TV-opnamen op Beatrixlaan Inbraak Orlando It~lex vicpv v\ VJi\ \<Z- A. van der Lee Opening nieuwbouw NLRGC Thomasvaer en Pieternel van hoog gehalte ALLES NU 20-40% KORTING Gevraagd Bezorgers voor de Soester Courant Morgen weer volop klasse fruit op de markt KLAREN 0TROMP Ook 's avonds en in 't weekend SS Verkade chocoladerepen imr Magere varkenslappen Blue Band margarine VAN DE GRAAF Zuidpromenade 6 - Soest Snel Deskundig Betrokken itfi VAN DER MEULEN Albert Heijn, Burg. Grothestraat 2-4, Soest. PERMANENTE MAKE-UP 4\4,e,!0'^ Ossendamweg 28a - Soest Een storm in een glas water. Zo kan de hevige opwinding omschreven worden die zich in het afgelopen weekeinde meester maakte van de coalitiefracties van WD, CDA en PvdA. Dat leidde zelfs tot een ver ontwaardigde brief aan het college van B. en W. Aanleiding voor het door de fractie voorzitters Krijger, Krol en Boerkoel hoogstpersoonlijk ondertekende briefje waren de (veronderstelde) bekeuringen die het vrijdagavond - tijdens de offi ciële gemeentelijke nieuwjaarsreceptie - had "geregend" aan het Raadhuisplein. Het coalitietrio sprak daar schande van en gaf vervolgens lucht aan zijn ont stemming met een brief-op-poten aan B. en W., nog nét niet helemaal in de trant van "waar haalt u de moed van daan". Er wordt nogal wat van stal ge haald. "De fracties van WD, CDA en PvdA waarderen het bijzonder dat vele inwo ners van Soest en Soesterberg de nieuw jaarsbijeenkomst van de gemeente be zoeken," aldus Krijger, Krol en Boer koel. "In een open sfeer kunnen het nieuwe jaar en de verwachtingen wor den besproken. Een passende terugblik met Thomasvaer en Pieternel - waarin het illustere driemanschap overigens al werd aangeduid als Boer Bert, Boer Bart en Boerkoel (red.) - verhoogt de informele sfeer," klinkt het mierzoet. Volgens de drie fractievoorzitters zijn het gemeentehuis en de parkeervoorzie ningen echter "niet afgestemd op een dergelijke grote opkomst. Zeker als het slecht weer is. Dat bezoekers dan om op tijd bij de bijeenkomst te zijn anders dan bedoeld parkeren is niet goed, maar wel begrijpelijk." Beeld van de politie Met groot gevoel voor drama verwijzen de heren vervolgens naar het opzienba rende niet-ingrijpen van de politie in Groningen en Zeeland, waarover lande lijk de nodige commotie is ontstaan. In vergelijking daarmee is het uitschrijven van parkeerbonnen aan de Dalweg "niet echt een goede zaak voor het beeld van de politie," meent het trio. "Wij verzoeken u daarom in overleg met de politie te treden om te bezien wat met deze bekeuringen gedaan kan wor den en voor de nieuwjaarsreceptie van volgend jaar een parkeerbegeleiding in te stellen om een nieuwjaarsbijeenkomst met een vervelende nasmaak te voorko men," klinkt het tenslotte. De verontwaardiging van het drietal werd o.m. gevoed door een suggestief berichtje in een regionale krant, dat deed voorkomen alsof de politiesurveil lanten met opzet tijdens de nieuwjaars bijeenkomst waren uitgerukt om bonnen uit te schrijven, omdat ze daarvoor nu een mooie gelegenheid hadden ("een buitenkansje", aldus de krant). Achteraf blijkt de politie welgeteld twéé bekeuringen te hebben uitgedeeld. De eerste aan een bezoeker die botweg wei gerde aan het verzoek van de surveillan ten te voldoen, nadat ze hem verteld hadden dat hij het parkeerverbod over trad; de tweede aan een bezoekster - niet geheel toevallig een medewerkster van de bewuste krant - die haar auto daarachter had geparkeerd. Uit de me dedelingen van de politie viel op te ma ken dat de eerst geverbaliseerde bezoe ker iemand was uit kringen van of rond om de gemeenteraad. Hij had de waar schuwing van de surveillant voor lief ge nomen en was willens en wetens op de verboden plek blijven staan. Gevolg: een bon. Grote onzin De politie is, op haar beurt, zeer verbol gen over het initiatief van de drie frac tievoorzitters. Volgens een woordvoer ster waren de surveillanten die avond juist ter plekke om het parkeren in goe de banen te leiden. "Het is grote onzin dat ze er speciaal waren om bonnen uit te schrijven. Wat ze deden was juist toe zicht houden en verwijzend bezig zijn." De boze brief van Krijger, Krol en Boer koel is daarmee volledig in de lucht ko men hangen. Eerder dan de politie zul len de drie fracties zélf zich moeten be kommeren over hun "beeld van de po litie". En een "vervelende nasmaak" is er inderdaad, maar dan van een andere kant... Burgemeester en Wethouders heb ben begin deze week de allereerste concept-overeenkomst over de be woning van het voormalig bejaar dencentrum Molenschot aan de Al- bert Cuyplaan 101 met het COA, het Centraal Orgaan Opvang Asiel zoekers, besproken. Het praatstuk moet leiden tot een nieu we concept-overeenkomst die in eerste lezing besproken wordt in de openbare vergadering van de commissie Algeme ne Bestuurszaken, maandagavond 12 januari om 8 uur in het gemeentehuis. Deze nieuwe concept-overeenkomst ligt op vrijdag 9 en maandag 12 januari tus sen 8.30 en 16.30 uur voor iedereen ter inzage in de Informatiehoek, hal ge meentehuis. Eventuele aanvullingen/ wijzigingen worden verwoord in een volgende lezing die tijdens de openba re vergadering van de commissie Alge mene Bestuurszaken van maandag 2 fe bruari (aanvang 19.30 uur) aan de orde komt. Vervolgens wordt de definitieve versie als voorstel behandeld op donder dag 19 februari in de raadsvergadering (aanvang 19.30 uur). Het COA heeft de complete bouwaan- vraag nog niet ingediend. Zodra dat gebeurd is zal de bouwaanvraag gepu bliceerd worden in de gemeentelijke ru briek "Op 't Hoogt - Actueel", die we kelijks in de Soester Courant op pagina 4 staat. Petitie tegen hangplek aan de Vrijheidsweg. 'WD, CDA en PvdA' samen verder in College. Peter Ensdorff over vertrek bij Radio Soest. Tuinhuis in brand. i A. Chavannes 25 jaar huisarts in Soest. VSB vierde het 20-jarig bestaan. Moeder en 16 pups maken het uitstekend. Huldiging danscursisten. Nieuwjaar in de Drie Eiken: volle bak. Buitenlandse zeges in 17e Sylvestercross. Burgemeester en Wethouders heb ben ID TV Videoproductions toe stemming gegeven om opnieuw op de Beatrixlaan televisie-opnamen te maken. Deze opnamen vinden plaats in het kader van de nieuwe TROS- serie "'t Zal je gebeuren". Het gaat om de eerste aflevering. De uitzending is op 24 januari. De opnamen zijn gepland op zondag 11 januari vanaf 13.00 uur. Enige tijd geleden is op dezelfde lo catie Beatrixlaan/Nassauplantsoen ook gefilmd voor het programma "Twaalf steden, dertien ongelukken". De nieuwe opnamen hebben even eens te maken met een bloemenstal, die door een auto geramd wordt. Bij een inbraak in het Orlandogebouw aan de Di Lassostraat zijn in het week einde een computer, een fax, een tele foon, een radiocassetterecorder en een rekenmachine buitgemaakt. Aangifte deed een 40-jarige Amsterdammer. W\<3_ fv-ouiujevi 2 UoUctvt Autobedrijf Officieel Citroën-dealer Kerkstraat 58 Soest - tel. 601 25 00 •coiiiilanry helnstingatlvies Koningsweg 29, Soest Telefoon (035) 603 7000 AA iTfim Afgezien van het geknal en een aan tal vernielingen - vooral de ruiten van bushokjes moesten het ontgel den - heeft Soest de nacht van Oud- op-Nieuw vorige week tamelijk rus tig gevierd. De politie heeft het niet moeilijk gehad, zoals in sommige andere plaatsen wel het geval was. Vooral in de omgeving van de Konings weg, Di Lassostraat, Veenbesstraat, Va renstraat en Laanstraat bleken op nieuwjaarsdag de grote ruiten van de abri's aan gruzels te zijn gegooid, wel licht met gebruikmaking van vuurwerk. Ook enkele telefooncellen kwamen niet onbeschadigd uit de strijd. De ruiten werden een dag later allemaal hersteld. Verder rukte de brandweer uit voor een vuilcontainerbrandje aan de Hobbema- laan en aan het J.H. Isingserf. Aan het Choristenpad werden twee lantaarnpa len vernield. Auto's waren het doelwit van vandalen op de Wiardi Beekman- straat, de Beukenlaan en de Di Lasso- straat. De politie spreekt over een naar verhou ding "rustige" oud- en nieuwviering. Wel werden aan de Hobbemalaan nog enkele knaapjes van een jaar of zeven in de kraag gegrepen omdat ze niet-ont- ploft vuurwerk liepen te sprokkelen. Voor hun eigen veiligheid nam de poli tie het spul maar in beslag. ZKH prins Willem-Alexander komt op dinsdag 3 februari naar Soesterberg. Hij zal daar de offi ciële opening verrichten van het nieuwe gebouw van het NLRGC aan de Kampweg. De prins zal bij die gelegenheid te vens de officiële nieuwe naam van het Nationaal Lucht- en Ruimtevaart Geneeskundig Centrum onthullen. Die naam blijft tot dat moment een goed bewaard geheim. Het NLRGC, opgericht in 1952, is gespecialiseerd in luchtvaartgeneeskunde. Het NLRGC verricht o.a. medische keuringen en verzorgt trainingen en opleidingen voor de militaire en de burgerluchtvaart. Het centrum selec teert verder kandidaat-vliegers en luchtverkeersleiders. Prins Willem- Alexander is er destijds ook zelf ge keurd, evenals zijn grootvader prins Bernhard. Koningin Beatrix bracht in 1995 ook een bezoek aan het NL RGC, tijdens haar streekbezoek aan Eemland. De nieuwbouw bevat o.a. extra kan toren, die nodig zijn vanwege de uit breiding van de werkzaamheden als gevolg van de samenwerking tussen het NLGRC en de Koninklijke Luchtmacht. Een paar honderd Soesters, de meesten afkomstig uit de verschil lende "circuits" rondom het ge meentehuis, hebben elkaar vrijdag avond de beste wensen voor het nieuwe jaar meegegeven tijdens de nieuwjaarsreceptie van het gemeen tebestuur. Dat ging, zoals gebruike lijk, gepaard met veel handen schudden en zoenen. Het voltallig College van B. en W. be antwoordde de gelukwensen van de be volking, al deden de verstrekkingen aan het begin - koffie en de onvermijdelij ke droge cake - eerder vermoeden dat er een uitvaart had plaatsgevonden. De uiterst smakelijke hapjes die later wer den geserveerd - al dan niet vergezeld van een zwak-alcoholisch drankje (dat mócht voor deze keer) - vormden ove rigens een uitstekende compensatie. Burgemeester Hans de Widt maakte de toehoorders in zijn speech o.m. opmerk zaam op enkele wetswijzigingen per 1 januari: het geregistreerd partnerschap (ook wel aangeduid als "homohuwelijk", maar dat zei hij er niet bij) en het ver anderde naamrecht. Bovendien bestaat de Grondwet dit jaar anderhalve eeuw. Vervolgens meldde hij dat de bevolking van de gemeente Soest sinds 1 januari 1997 (43.184) was gegroeid naar 43.759 per 1 januari 1998, een toename van 575, waarbij hij de aanwezigen tot aller hilariteit hartelijk dankte voor hun bij drage aan deze bevolkingsgroei, hoewel het merendeel van de aanwezigen reeds lang het stadium van de actieve voort planting achter zich had gelaten. Het belangrijkste moment van 1998 is volgens De Widt de gemeenteraadsver kiezing op 4 maart. Hij hoopte dat veel kiezers gebruik zouden maken van hun rechten, ook in mei voor de Tweede Kamer. Voortbordurend op de nieuw jaarstoespraak van de Majesteit maak te De Widt onderscheid tussen voort gang en vooruitgang, o.m. met het voor beeld van de rode fietspaden (voort gang) en het gestimuleerde gebruik van de fiets (vooruitgang). In dat verband kwamen ook de riolering, het CAI-zen- derpakket, Internet, de nieuwbouw in de Boerenstreek en het jeugdprobleem in Overhees ter sprake. Hulde Voortgang noemde hij ook de komst van de 370 asielzoekers in april, en hij stelde tevreden en met grote waardering vast dat alle betrokkenen, zowel de om wonenden als de politiek, zo positief hebben gereageerd. "Hulde hiervoor," aldus de burgemeester. De bezoekers bezetten vervolgens mas saal de tribunes en de vloer van de raad- Zuidpromenade 12 3768 EM Soest Telefoon: 035 - 602 35 30 Wij moeten plaats maken voor de VOORJAARS COLLECTIE Daarom nemen wij afscheid van onze WINTERCOLLECTIE Exclusieve damesmode, Byoux, Beenmode, Lederaccessoires, Schoenen ZUID PROMENADE 5 SOEST TEL 6024314 (elke woensdagmiddag) Voor informatie: tel. 6014152 HET VLEESCENTRUM Birkstraat 49 - Soest - Tel. 6012477 Sucadelappen (de échte), per kiloI U Schouderkarbonades 3 pondI U« Gekruid gehakt (hierbij 2e kilo geheel gratis) I U« Zie onze adv. op pag. 2 Altijd kwaliteit en betaalbaar Sandra en Kees Hilhorst Fruit onroerend goed Burg. Grothestraat 54 zie pagina 2 diverse soorten I reep a 75 gram 1 tweede reep per kilo tweede kilo pakje a 250 gram tweede pakje zaal om te gaan luisteren naar Thomas vaer en Pieternel, ook nu weer vertolkt door gemeentesecretaris Wim de Kam en Els Stolwijk, maar ditmaal voorafge gaan door de jeugdige Thomasvaertje (Thiemo Timmers, 8 jaar) en Pieternel- leke (Monica van Tricht, 11 jaar), die het publiek direct vertederden met hun opkomst en aandeel in het geheel. De voordracht zelf - ditmaal van de hand van de Soester tekstschrijvers Ab Faas en Eit Algra - had dit jaar een op vallend hoog literair gehalte: Faas en Algra lieten in elk geval horen dat zij wél kaas hebben gegeten van begrippen als ritme en rijm... Het publiek genoot van de vrolijke maar zeer milde spot waarmee de draak werd gestoken met allerlei - vooral politieke - toestanden in het afgelopen jaar. Daarbij passeerden o.m. het jeugdbe leid, de hangplek, Harry Wittes knieval voor de raad, de coffeeshop, het vertrek van Plomp (WD) en Van Logtenstein (CDA), de BAM-advertentie, de super markten, de Boerenstreek en het kunst werk daar, het toekomstig gebruik van paleis Soestdijk, de revue, evenals Soesterberg, waar Thomasvaer en Pieternel inmiddels locale "concurren tie" hebben gekregen. Verder kwamen de spelling-prestaties van De Widt, het verkeersbeleid, de golfbaan, de spoorlijn door Soest, Zon negloren, de rondweg, de criminaliteit Pieternelleke (Monica van Tricht) en Thomasvaertje (Thiemo Timmers) sta len de show en de komende verkiezingen ter sprake, waarbij (bijna) alle partijen even op de korrel werden genomen. Thomasvaer en Pieternel sloten hun conference af met een aantal beschouwingen-aan-de was tobbe (geleend van museum Oud Soest), waarin ze o.a. het "varkentje" van de sportclustering even wasten. Eveneens met een verwijzing naar de komst van de asielzoekers besloten ze met de kinderen Pietje en Tom met de nieuwjaarswens: "Voor wie in nood ver keert biedt Soest royaal onthaal!" Na afloop werden de spelers en de be denkers onthaald op een zeer verdiend applaus en bloemen, waarna het publiek zich opnieuw verzamelde in de hal van het gemeentehuis om nog een poosje na te praten. zie pagina I Administraties en fiscale adviezen Een hoestdrankje voor de kinderen, een pijnstiller voor u zelf, iets tegen wagenziekte en iets tegen muggen. Pleisters en jodium. Homeopatische geneesmid delen van A. Vogel en van VSM. Vitaminepreparaten en voedingssupplementen. Dingen voor uw huisapo theekje en voor op reis... dit alles en nog veel meer vindt u in onze winkel, bij de speciale drogisterij. Wat u nodig hebt op dit gebied, neemt u gewoon mee als u toch boodschappen komt doen. Makkelijker kan niet. op 27 januari, vanaf 13.00 uur. Kom kijken of reserveer een plekje. Gezichtsbehandeling (5 kwartier) ai vanaf 47,50 I cel: 035-601 44 92. 1

Soester Courant | 1998 | | pagina 1