3| Danscentrum Rellum 1 Groen licht voor luchtvaartmonument k9BH VOS: betere communicatie met Soest Abrona ontmoetingsplaats na fusie J CL D Speciale aanbieding Gratis advies Hondenpoep hoeft niet Odeon naar NK in Venlo Line Dancera COUNTRY LINE DANCE 2K "iï pagina 1 WOENSDAG 14 JANUAR11998 ^Onthulling waarschijnlijk op 1 juli 'De Drie Eiken' Nieuwjaarrecepties Op 17 en 18 januari Agenda Controle op (fiets)verlichting Wegens enorme succes 4AceS Country nu ook een cursus op woensdagavond, voor beginners v.a. 21 januari a.s. Rademakerstraat 24, Soesterberg, tel: 0346-352590/352213 Kerkberichten Medische dienst Burgerlijke Stand Hulpverlening Een echte oliebol Oproep voorzitter Putman tijdens nieuwjaarsbijeenkomst Sterrenberg en Dr. Willem de Jong Stichting samen verder Meer berichten over Soesterberg op pagina 16 m dI- ko op /M ELAAR Correspondentie-adres: P. Taai, Van Maarenplein 1, 3769 EN Soesterberg Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 Ipe commissie Beeldende Kunst ■steltvoor J. de Baat opdracht tot uit- Lering te geven van een kunstwerk Lp de hoek van de Kampweg en de IJanningstraat en tevens de directe g van het kunstwerk te ver- t de adviesnota die op 6 januari K)98 door het College van Burgemees- |le[en Wethouders is goedgekeurd met «beslissing: 'Jan de Baat opdracht tot «[voering van het kunstwerk geven met «geplande datum van onthulling 1 juli ■1538'. «betekent dat de actie die vier Soes- labergers hebben ontwikkeld, gereali- Ëtfd gaat worden. Op 1 juli van dit jaar Bhet 85 jaar geleden dat Soesterberg de Bakermat van de Koninklijke Lucht- ■oicht werd en daarmee het oudste Ivfiegveld van Europa en mogelijk zelfs lande gehele wereld is. In het verleden leeft de Soesterbergse bevolking ge loond trots te zijn op deze eretitel. ■Buiten het vliegdorp trachten diverse Belangengroeperingen het voortbestaan Ivjh de vliegbasis te doen beëindigen en ■onlangs heeft de stichting 'Het Utrechts ■Landschap' luid en duidelijk laten we llen het vliegveld aan de natuur te wil len teruggeven. Daar staat tegenover dat Soesterbergers ter ere van de vele vlie gers die hier gewoond en gewerkt heb ben en voor allen die dat nu nog zijn, een herinneringsmonument willen op richten. Misschien voor Nederlandse begrippen nieuw, maar in de landen rondom wor den de oudste vliegvelden in de direct aangrenzende plaatsen door middel van borden en monumenten heel duidelijk als zodanig aangegeven en geëerd. Monument De benodigde gelden, een garantiestel ling van 50.000 gulden, is binnen het Fonds Kunstaankopen voorhanden. Met het monument wordt niet de luchtvaart in het algemeen geëerd, ook komt er een einde aan een verwaarloosd terrein in het centrum van het dorp. In nauw overleg met onder andere de afdeling groen van de gemeente, zal gestreefd worden het direct aangrenzende terrein zodanig te verfraaien dat het een sierlijk geheel gaat vormen. In dit verband heeft ook het bestuur van de ijsbaan voorstellen aan de gemeente Soest gedaan die van belang kunnen zijn. De Jongeren Ontmoetings Plek (JOP) zal naar een andere locatie wor den verplaatst. Ook moeten eventuele plannen van een busstation aan de Ban- ningstraat in het geheel van uitvoerin gen worden betrokken. Bedrijven uit Soesterberg en Soest zijn benaderd in de bouwwerkzaamheden van het monument te participeren. Het monument of beeld heeft de vorm van een vleugel, zijnde de symboliek voor de luchtvaart. Het wordt een krachtig en sierlijk beeld dat niet alleen de omge ving maar geheel Soesterberg zal verrij ken. Bij duisternis zal een eigen verlich ting het nog duidelijker tonen. Het be staat uit roestvrijstaal dat weinig of geen onderhoud nodig heeft met een hoogte van ongeveer 4.50 meter bij 6.00 meter. Het voetstuk, dat bij toeval de vorm heeft van de Steltbommenwefper, heeft een hoogte van ongeveer 50 centimeter en zal ongetwijfeld als een bank voor passanten dienen. Indien de weersom standigheden dit toelaten, zal binnen kort met de werkzaamheden worden begonnen. Het is de bedoeling dat het monument op 1 juli 1998, als de Ko ninklijke Luchtvaart en haar bakermat Soesterberg hun 85e verjaardag vieren, met enige plechtigheid zal worden ont huld. Tot die tijd hebben de vier plaat selijke initiatiefnemers hun handen vol om een en ander in goede banen te lei den. Lichtstudio Gas, water en cv. installaties Gesloten gaswandketel met warmwatervoorziening Vaillant TypeCWK 24-12 nu 1985,- (ine), btw) ApollO 92 Soesterberg Tel: 0346-351502 Diensten Centrum Dorpsplein 18, Soesterberg Telefoon 0346 - 35 14 02 Bingo Zondag 18 januari is er bingo voor grootouders en kleinkinderen. Aanvang 14.00 uur. Kaarten: volwassenen f 5,-; kinderen f 2,50. Bijna elke zichzelf respecterende een heid pleegt aan het begin van het nieu we jaar een bijeenkomst te houden waarin naast goede wensen, ook vele goede voornemens worden geuit. Diver se gasten komen elkaar op deze wijze nogal eens tegen, wat vaak wordt afge daan met een 'zeker tot morgen bij die en die'. In verenigingen en vergaderin gen gaat het allemaal wat gemakkelijker, in militaire kringen gaat het volgens protocol. Zo zegt een mindere tegen zijn chef: 'mag ik mijn opwachting bij u ma ken' waarop handen worden geschud en een kort onderhoud volgt. Daarna vol gen in de rang van belangrijkheid hen, van wie wordt verwacht dat zij ook in de begroetingsrij mogen staan. Bij een vrij grote receptie is dat niet zo prettig, want het blijft maar handen schudden en vriendelijk blijven keuvelen terwijl an deren ontspannen kunnen genieten van gesprek en wat daar volgens regel bij hoort. Een groot voordeel van deze bij eenkomsten is, dat men elkaar ziet en in de wandelgangen soms heel wat afspra ken worden gemaakt. Althans is dat te zien aan de volle en halve brillen die opgezet worden met een driftig zoeken naar het notitieboekje. Visitekaartjes worden uitgewisseld en in een toch al volle agenda ruimte gemaakt voor dat ene gesprek. Soms wordt van de leiding een korte terugblik gegeven op het af gelopen jaar dat positief was en in vol vertrouwen wordt naar die meer dan 360 dagen gekeken die het nieuwe jaar nog telt. Een ritueel in het begin van de maand januari dat niet bevorderlijk is van een voornemen om eens goed af te vallen. Maar dat stellen we uit tot al die toch prettige plichtplegingen weer voor bij zijn. In de vele overzichten van onderwerpen waarin men zich in Nederland nogal er gert staat ook hondepoep. Vooral bij duisternis is een confrontatie nogal ver velend, zeker als men elders tot de ont dekking komt dat het schoeisel er vol van zit. Natuurlijk worden die trouwe viervoeters daarop aangekeken, terwijl het baasje de schuldige is. Een goed voornemen zou kunnen zijn een schep je aan te schaffen om daarmee een on gelukje snel te verhelpen. Dat die er zijn, bewijst de foto. Naar aanleiding van de behaalde prijs tijdens het concours te Veldho ven op 29 november (le prijs met promotie) is Muziekvereniging Odeon uitgenodigd om deel te ne men aan de Nederlandse kam pioenschappen voor harmonieën en fanfares. Deze kampioenschap pen worden gehouden op zaterdag 17 en zondag 18 januari. De organisatie is in handen van de Stichting Federatie van Katholieke Mu- ziekbonden Nederland. De kampioen schappen worden gehouden in Congres zaal De Maaspoort, Oude Markt 30 te Venlo. De 13 deelnemende orkesten zijn harmonieën en fanfares die door hun uitstekende prestatie het afgelopen jaar uitgenodigd werden door de bonden waarbij ze aangesloten zijn. Voor het harmonie-orkest van Odeon is het de eerste keer dat ze voor deze kam pioenschappen zijn uitgenodigd. Een ensemble van Odeon, het toenmalige saxofoonkwartet, heeft in 1991 ook deelgenomen aan de Nederlandse Kam pioenschappen in de KRO-studio's te Hilversum. Dat haalde toen de eerste P"is- Odeon komt, samen met vijf andere harmonieën, uit in de afdeling Uitmun tendheid op zondag 18 januari. Elk or kest wordt individueel bejureerd en kan een le, 2e of 3e prijs behalen. Per afde ling krijgt het orkest met de hoogste punten de kampioenswimpel. Odeon zal dezelfde muzieknummers spelen als tij dens het laatste concours, te weten: "Sleepers awake" (inspeelnummer), "Festive variations on Last uns erfreuen" (verplicht nummer) en "Ouverture to a new age" (vrij nummer). De kampioen schappen worden door de KRO opge nomen en zullen op de radio te horen zijn tijdens het programma "Zin in mu ziek" op 22 januari en 5 februari. Zaterdag 17 januari 20.10 KVO-ODIK, Banninghal Zondag 18 januari 14.00 bingo, Drie Eiken Maandag 19 januari 11.00 rondje Soesterberg, Radio Soest Woensdag 21 januari 14.00 schoolkorfbal, Banninghal Opgaven: tel. 351252 (b.g.g. 06-53616331) Op de Amersfoortsestraat hield de po litie vrijdagmorgen een controle op een deugdelijke fietsverlichting. Daarbij wer den zeven fietsers bekeurd. Tevens werd de bestuurder van een auto geverbali seerd omdat hij door een rood verkeers licht reed. Zondag 18 januari ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Voorganger: zr. M.A. v. Erven Zaterdag 19.00 cantores Zondag 10.30 gemengd koor Cenakel, Amersfoortsestraat 18 Zondag 09.00 eucharistieviering; ande re dagen 07.30; gebedsdiensten: dage lijks 12.15, 15.30 en 18.00 uur. De ka pel is de hele dag open. HERVORMD/GEREFORMEERD (Samen op Weg) De Hoeksteen, Buys Baitotlaan 2 10.00 ds A.C. Barnhoorn, Utrecht STERRENBERG 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10.30 mevr. Z. Hageman Huisarts Vrijdag 18.00 - maandag 08.00 uur: D.W. van Lier (Den Dolder), Paltzerweg 299, tel. 030-2284555. Tandarts Spreekuren 13.00 en 19.00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts H. J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, tel. 352467; weekend dienst na afspraak; in andere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. GEBOREN 1 januari: Caroline Huijbregtse, Gemi- ni 150. OVERLEDEN 9 januari Gertrudis Maria Quant (84), de Heijbergh. Opgaven: tel. 351252. Hulp Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Werkdagen 09.30-11.00 uur, tel. 035- 6031119. Stichting Hulpdienst Soesterberg Hulp aanvragen: dagelijks 09.00-10.00 uur, tel. 351789, b.g.g. 351658 of 351437. Kruiswerk Stichting Kruiswerk N.O. Utrecht 24 uur per dag bereikbaar onder tel. 0900-8344* (20 ct. per minuut). Maatschappelijk werk Stichting Thuiszorg en Maatschappelijk Werk N.O. Utrecht Generaal Winkelmanstraat 103, tel. 352606, elke dinsdag en woensdag 09.30-10.30 uur. Politie Veldm. Montgomeryweg 2 (Kon. Mare chaussee); werkdagen 12.00-13.00 uur; centrale meldkamer: tel. 035-5487411 alarmnummer: 1.1.2. Eén van de heren die elke woensdag morgen in De Drie Eiken bij elkaar ko men om te praten over vroeger is dhr. Knoops. Een vrij rustige man met zo nu en dan van die nogal komische opmer kingen. Woensdag 7 januari was hij de eerste die het woord nam en een gevul de plastic zak omhoog hield. 'Ik was gis teren in Soest in het gemeentehuis, toen de burgemeester mij riep. Of ik dit even aan Piet Taai wilde geven'. Daarop haal de hij een pakje uit de plastic zak en verwijderde het papier. Het was een echte oliebol op een stuk hout. 'Ter be moediging voor jou om dit nieuwe jaar weer te praten met die oudjes hier', al dus Knoops. Deze echte bruine oliebol is een kleine voorloper van de echte Gouden Oliebol die Piet Pieren mag ontvangen. Voor het eerst en voor het laatst werd een 'dubbele oliebol' aan Soesterbergers verstrekt. De Verenigde Ondernemers Soes terberg (VOS) hield haar nieuw jaarsbijeenkomst in het Kontakt der Kontinenten. In een stampvolle zaal vroeg de VOS bij monde van hun voorzitter dhr. Putman, aan de ge meente Soest om een betere com municatie. Velen, waaronder opvallend veel nieu we aspirant-leden, hadden gehoor gege ven aan de uitnodiging van het bestuur van de VOS, de nieuwjaarsbijeenkomst op vrijdag 9 januari in het onlangs ge restaureerde en fraaie Kontakt der Kontinenten bij te wonen. Deze keer was niet de bekende grote zaal het cen trum van dit jaarlijks gebeuren, maar werd gebruik gemaakt van het nieuwe restaurant en de bar. Dat na zo'n enor me verbouwing niet alles even vlot ging, bewees een onwillige microfoon waar door de sprekers met een geringe stem verheffing toch duidelijk waren te ver staan. Dhr. Wim Putman heette als voorzitter van de VOS, allen hartelijk welkom, in het bijzonder het voltallig College van Burgemeester en Wethou ders en diverse bekende politieke ge zichten. Dit laatste was Putman ook opgevallen want direct in het begin van zijn toespraak noemde hij hen aldus: 'Dat heeft beslist met de komende ver kiezingen te maken; men wil namelijk vanavond gezien en gehóórd worden'. Dat bracht hem op communiceren met als thema: communicatie. Een terugblik op de negatieve en positieve resultaten en het ontbreken en het hebben van communicatie. Soesterberg heeft met Soest een goede verbindingsweg al gaat het over een bult en is de lengte onge veer 10 kilometer. Tel daarbij op de hui dige verbindingstechnieken en alles moet op rolletjes lopen. 'Maar waarom moeten wij dan via de media vernemen dat er een Kwantum vestiging in Soesterberg komt? Wel een goede com municatie zorgde er voor dat het Colle ge van een aanvankelijk negatief, ineens een positief standpunt innam ten aan zien van de plan ontwikkeling van de Buijs Ballotlaan. Iedere communicatie ontbrak bij de leden van de commissie Ruimtelijke Ordening, toen het plan door de politiek werd weggestemd. Hier was geen enkel overleg en dient de po litiek dit huiswerk over te doen'. Put man kon terugzien op een economisch goed jaar. Ook in Soesterberg komt een rotonde: 'Het wordt de Tammer roton de, want hij is aangelegd én betaald door deze firma ter ontsluiting van haar nieuwe bedrijfsterrein. Het bedrijventer rein in Soesterberg-Noord zal dit jaar volledig in gebruik worden genomen, inclusief een nieuw bedrijfsverzamelge bouw voor startende en doorstartende ondernemers. Nu nog een rotonde om dit gebied te ontsluiten. Voor de provin cie is dat geen prioriteit, doch wat Tam mer kan, moet de gemeente toch zeker kunnen? Uit de grondverkoop heeft ze meer dan een miljoen overgehouden, dus voldoende om deze rotonde aan te leggen. Ik acht overigens onze wethou der van financiën slim genoeg om de kosten hiervan later bij de provincie te rug te halen. Daarom mag hij van mij gerust 'de wethouder Blommers roton de' genoemd worden'. Een woordspe ling die met hilariteit werd begroet. Put man attendeerde op een goede commu nicatie met Defensie en provincie voor het ontwikkelen van nieuwe bedrijfster reinen. Enig zicht is er volgens hem be treffende het terrein aan de Richelleweg; datzelfde hoopte hij ten aanzien van het Kamp van Zeist. Dank zij een goede communicatie worden nieuwe platte- grondkasten geplaatst met een duidelij ke bewegwijzering. Van Soest had hij een positievere houding verwacht ten aanzien van de verbreding van rijksweg A-28. Ook werd 'het busje komt zo' weer genoemd die er nog steeds niet is. 'De kreet 'meer blauw op straat' zult u van ons niet horen. Met name in het weekend als de lokale kroegen sluiten, horen én zien we er genoeg van. Het is weliswaar niet de juiste kleur, maar erg blauw zijn zij in ieder geval', was de vol gende zet. Daarom start de VOS dit jaar in samenwerking met politie en ge meente met het project 'Samen Veilig Ondernemen'. Het bevat naast adviezen ook het voorkomen van vernielingen en een beter contact met de politie. Onder de bedrijven in Soesterberg-Noord wordt onderzocht om tot een collectie ve beveiliging van gebouwen en terrei nen te komen. Putman besloot zijn toe spraak met: 'Eén dezer dagen las ik in de krant over de inspanningen en de zegeningen, welke in de afgelopen pe riode in Soest tot stand zijn gekomen. En gelooft u mij, dat is ook zo. Er werd ook bij gezegd, dat Soest nu bijna af is. Proficiat Soest. Dit kan alleen beteke nen dat nu Soesterberg aan de beurt is!' Reactie Putman hoefde burgemeester Hans de Widt niet eens te vragen om een reac tie, want voordat hij dit deed stond de burgervader al. 'Als Nederlanders kla gen, dan gaat het hen goed. Ook de VOS, dus is zij kerngezond', was zijn intro. In korte trekken beantwoordde hij de gestelde argumenten van Putman. Busje komt zo, in februari start het over leg. Er was heel wat in Soesterberg geïn vesteerd zoals een peperdure riolering en rode fietspaden. Kennelijk bedoelde De Widt het stukje fietspad langs de Banningstraat want meer rode fietspa den heeft het vliegdorp niet. Ook hij be aamde dat er een goede weg tussen Soest en Soesterberg ligt, maar het was hem wel opgevallen dat de bussen op dit traject vaak zo leeg zijn. Hij was het eens met de rotonde, maar vanwege te grote financiële tekorten niet haalbaar. Hij bedankte de bedrijven die personeel leveren voor de Vrijwillige Brandweer en drong bij anderen aan dit goede voorbeeld te volgen. Kwantum was een zaak van het bestemmingsplan en kon volgens De Widt, zonder communicatie. Met betrekking tot de Buijs Ballotlaan vroeg hij zich af waarom niemand van de VOS gebruik had gemaakt van de inspraakprocedure. Beter besturen volgt na de cursus 'besturen op de tast', bestu ren is evenwichtskunst. Met klem vroeg hij op 4 maart de eigen stem uit te bren gen en vroeg zich af waarom vanuit Soesterberg zo weinig kandidaten zich voor de gemeenteraad hadden opgege ven. 'Daar had u ook bij kunnen staan', aldus De Widt. Hij besloot zijn reactie met: 'Soesterberg is nog niet afgebouwd en we blijven met elkaar communice ren'. Tot in de kleine uurtjes was het een gezellig samenzijn waarin heel veel en soms heel goed werd gecommuniceerd. Een groot deel van de gezellige sfeer kwam voor rekening van de muziek groep 'Malac Banda' uit Wageningen. Een uit zeven personen bestaande zi geunerband die haar prachtige zang en muziek 'luide deden klinken'. 'Het is voor mij een heel bijzonder iets. Met Abrona is het werk van mijn overleden echtgenoot vol tooid, maar wordt het tevens voort gezet. En ik zit hier met mijn schoondochter Ieneke Boomsma, waardoor de verbintenis met Ster renberg nog groter is geworden'. Dinsdag 6 januari werd de fusie tussen Sterrenberg en de Dokter Willem de Jong Stichting een feit met het tonen van het nieuwe logo met de naam Abro na. Tussen de vele genodigden zaten ook de inmiddels 83-jarige mevrouw De Jong en haar schoondochter Ieneke de Jong-Bo;omsma. Beiden hebben sterke wortels met respectievelijk de Dokter de Jong Stichting en Sterrenberg. Mevrouw De Jong is de weduwe van de op 6 maart 1911 in Vinkeveen geboren Willem De Jong. Na gymnasium en uni versiteit vestigde hij zich als huisarts in Utrecht. Ze kregen zes kinderen, alle maal jongens, waarvan één de naam Athos kreeg. Huisarts de Jong was enorm bewogen met het leven van de verstandelijk ge handicapte medemens en samen met zijn echtgenote zette hij zich in voor het welzijn van vooral deze mensen. Mid den in dit werk overleed hij op 10 fe bruari 1959, in de leeftijd van 47 jaar. Zijn echtgenote heeft dit werk van haar man voortgezet en op 24 september 1967 mocht zij de triomf meemaken van de oprichting van de 'Dokter Willem de Jong Stichting'. Was Sterrenberg gericht op de verzor ging van de verstandelijk gehandicapten op het terrein, de Dokter de Jong Stich ting probeerde deze mensen in de maat schappij te plaatsen. 'Weet je, net zoals vroeger. Toen bleef een verstandelijk gehandicapte in eigen huis en dorp, daarin hoorde hij en daar voelde hij zich thuis. Ineens veranderden de tijden en was er voor deze mens geen plaats meer binnen de ruimte van de verstandelijke mens. Ze werden ergens opgesloten met alle goede bedoelingen. Wij hebben altijd gezegd dat juist deze mensen veel meer kunnen dan wij ooit denken. Daarom is het prachtig dat onze stichting en Sterrenberg weer te ruggaan naar dat principe van vroeger. Plaats hen in de samenleving waardoor ze echt leven en er weer bij horen. Dan is Abrona echt een doorwaadbare plaats waar mensen elkaar ontmoeten', aldus mevrouw De Jong. Boomsma Voor de meeste beroepskrachten van het vroegere Sterrenberg zal de naam van Sjouke Boomsma niets zeggen. In de vijftiger jaren kwamen hij en zijn echtgenote vanuit Friesland naar Soesterberg en woonden eerst een poos je in Ons Belang (waar nu het Food- Centre staat aan de Amersfoortsestraat staat). Toen Sterrenberg personeelswo- ningen bouwde, verhuisden ze naar het eigen terrein. Het was in de tijd dat Johan Mulder di recteur van de toenmalige Johannes Stichting was. Een echte directeur zoals men die vroeger kende, die van orde, regel en discipline hield. De zusters - want broeders waren er niet zoveel - lie pen in uniform voorzien van het beken- de kleine witte hoofdkapje. Het terrein was hermetisch afgesloten en van enige vermenging met de burgerij was geen sprake. In de zeventiger jaren verzette het personeel van Sterrenberg zich tegen dit in hun ogen veel te strak en te streng regime. Het was ook de tijd dat perso- neelsbonden opkwamen en in die perio de werkte Sjouke Boomsma als staf functionaris in Sterrenberg. Hij was een vurig voorstander van meer openheid voor bewoners en personeel, dit tot groot ongenoegen van de toenmalige di recteur. Sterrenburg trilde op haar grondvesten van protesten en velen zullen de opstan dige kreten op borden en lakens nog herinneren die aan de brede oprijlaan hingen. In die tijd was Boomsma niet alleen ouderling in de Gereformeerde Kerk van Soesterberg en bestuurslid van de Postiljonschool, hij maakte ook het huwelijk mee van zijn dochter Ieneke met Athos de Jong, één van de zes zo nen van huisarts De Jong. Mogelijk dat alle spanningen van toen hem teveel De dames De Jong. waren, want op 5 augustus 1972 stierf hij op 52-jarige leeftijd aan een hartin farct. Nu, op 6 januari 1998, zaten me vrouw de Jong sr. en jr. samen in het Lichtpunt van Sterrenberg en keken naar het oplichtende logo Abrona. 'Wij hebben Sterrenberg en de Dokter de Jong Stichting al eerder samen ge bracht', reageerde Ieneke, 'door ons hu welijk. Vandaag zijn ze echt bij elkaar. Dat Abrona nog sterker is, weten wij zeker'. Beide vrouwen lachten elkaar toe: 'Dat ik dit nog mocht beleven. Ik denk dat mijn man ook trots op dit re sultaat zou zijn', aldus een ietwat geë motioneerde mevrouw De Jong sr.

Soester Courant | 1998 | | pagina 13