l 'Het blijft een uitdaging' r\ Bezorgers Soester Courant Laatste u iMUAÏ arttóhoch Gevraagd voor de Concert Colenso Consort GROENEVELD 7e SLAS-poëzieconcert met schoolhoofd Suvaal Therapeutische trimgroep Mieke Havik krijgt vervolg Seniorenvoorlichter wijst op Waterschapsbelasting Kunst over WOENSDAG 14 JANUAR11998 SOESTER COURANT PAGINA iel g£-4SDAG 1 Zondagmiddag in de Oude Kerk Gevraagd Bezorgers voor de Soester Courant Centrum Spirit Nieuwjaarsconcert trio 'La Bohème' Lezing Groei Bloei Nieuw bestuur voor KvK Gooi/Eemland Morgenmiddag in de raadzaal Kolonel Jansen één jaar basiscommandant Hans Visser Friends 'The best of 5 years Hot Music' 'Kunst op locatie' in Amersfoort A moment of innocence WANDELEN Bijna 600 mensen in lenteachtige winterwandeling FIETSEN Veldtoertocht voor ATB'ers over 30 en 45 kilometer Prijsuitreiking bij Vogelvrienden na tentoonstelling l SPULLENHULP (elke woensdagmiddag) Voor informatie: tel. 6014152 Sportprogramm^ Uitslagen Jeugdnieuw^^j KORFBAL Nieuwjaar PCOI Diabetes-avond i ziekenhuis Eeml Aquarellen van l alles op de b 50% KORT cocoo Midwintertoernooi van KVO voor basisscholieren Onderzoekj kennis Wilh Het Colenso Consort onder leiding van de Canadese dirigent Gregory Hubert (foto) zal zondagmiddag 18 januari een concert geven in de sfeervolle Oude Kerk aan de Toren straat te Soest. Het concert begint om 15.00 uur. Het ensemble, dat uit 15 geschoolde amateurmusici bestaat en in 1996 werd opgericht, specialiseert zich in het uit voeren van barokmuziek. Dit seizoen werden reeds concerten gegeven in Schoorl, Amersfoort en Diemen. Op het programma staan een symfonie van Willem Boyce, 2 Concerti Grossi van Handel, waaronder het bekende "Alexander's Feast" en het concert voor 2 fluiten en strijkers van Vivaldi. Het Colenso Consort (elke woensdagmiddag) Voor informatie: tel. 6014152 Spirit, centrum voor alternatieve ge neeswijzen, organiseert twee maal per maand openbare avonden op paranor maal gebied. Dat gebeurt voortaan in het centrum van de Julianalaan 22. Pa ragnost Ronald Groenensteijn verzorgt op 15 januari een avond met meditatie, helderziende waarnemingen aan de hand van foto's en voorwerpen en me diamiek ontvangen auratekeningen, onlijst door New Age-muziek. Aanvang 20.00 uur. Toegang: f 7,50; abonnees gratis. Reserveren en info: tel. 6012962. Verder werden twee solisten uitgenodigd om aan het programma mee te werken. Cor de Jong, cantor-organist van de Oude Kerk, zal met het ensemble een uitvoering geven van het orgelconcert "De koekoek en de nachtegaal" van Handel en van het bekende "Adagio" van Albinoni. De bariton Hans Zomer zingt twee aria's van Bach, n.1. uit de cantate nr. 82 "Ich habe genug" en uit het "Magnificat". Hans Zomer is een gevierd lied- en oratoriumzanger die veelvuldig in binnen- en buitenland op treedt. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de VW, Steenhoffstraat 9a, en 's middags aan de kerk. Ook kan men telefonisch reserve ren via tel. 6017698. De toegangsprijs is f 15,- (CJP f 12,50). &BLOEI Koninklijke Maatschappij Tuinbouw en Vlantkunde KASTEEL NATIONAAL CENTRUM RAAï?N VOOR BOS, NATUUR lAfK^VIYi. 1 EN LANDSCHAP Tel. 035 - 542 04 46 1 De Baarnse Muziekkring opent het nieuwe jaar met een concert in de Has- selaerzaal, waarin als trio "La Bohème" optreden de drie gezusters Van der Woude: Rosite (vleugel), Clara (viool) en Jet (altviool). Zij spelen werken van Beethoven, Vieuxtemps en Lachner. Aanvang: 16.00 uur. Toegang: f 12,50. Op woensdag 14 januari organiseert Groei Bloei een lezing over "Natuur ontwikkeling in lintvormige landschaps elementen". Onder deze ingewikkelde titel zal prof. dr. Zuiderwijk een lezing houden over zijn stokpaardje. Hij is na melijk de initiatiefnemer geweest die het Rijk er toe heeft aangezet onze bermen en spoordijken minder te maaien en niet meer met gif te bespuiten. Hierdoor kunnen wij steeds meer genieten van de mooie wilde flora langs onze wegen. Plaats: EHBO-gebouw, Parallelweg 7a. Tijd: 20.00-22.00 uur. Kosten: Leden gratis, niet-leden f 5,00 (incl. koffie/ thee). Op 6 januari heeft de installatievergade ring plaatsgevonden van de nieuwe Ka mer van Koophandel voor Gooi- en Eemland. Tijdens deze vergadering zijn de voorzitter en de 42 leden van het al gemeen bestuur geïnstalleerd en is het dagelijks bestuur gekozen. Het dagelijks bestuur bestaat uit de vol gende personen: IJ. Vos, voorzitter; P.A.M. van Dooren, lid; drs. J.C. van Ek, lid; drs. P.F. van den Heuvel, lid; H. Hoogduin, lid; C.P. Nelis, lid; J. Rade maker, lid. Het nieuwe managementteam is als volgt samengesteld: drs. C.A.J. Floor, directeur; mr. A.A.D. Bloemsma, ma nager kantoor Hilversum; H.A. Voort man, manager beleidsadvisering en regiostimulering; mr. F.J. Eijsink, mana ger marktbewerking; de heer mr. J.E. Broug vervult de functie van secretaris bestuurszaken. De sector beleidsadvisering bestaat uit de volgende personen: H.A. Voortman, manager, tevens secretaris regio Eem land; drs. G.G.G.M. Crolla, secretaris regio Gooiland; drs. A. Boone, secreta ris r.o./infrastructuur. Tijdens het zevende SLAS-poëzie concert op 15 januari leest de heer J.J. Suvaal gedichten van o.a. Ed Hoornik, Willem Kloos, Frederik van Eeden, Abel Herzberg, Bram Vermeulen en Rutger Kopland. De heer Suvaal is sinds 1976 schoollei der van de Prins Willem Alexander- school, die pas zijn 75-jarig bestaan heeft gevierd en onlangs een grondige verbouwing heeft ondergaan. Binnen kort brengt de heer Suvaal een bezoek aan zijn dochter in Australië en in mei zal hij beslissen of hij locatiedirecteur zal worden van de PWA-school of groeps leerkracht in het openbaar basisonder wijs. Het muzikale gedeelte van dit poëzie- concert wordt verzorgd door de Haag se zanger Mare Drost met Hollandse lie deren van o.a. Brigitte Kaandorp en Drs. P. Het lunchconcert begint morgenmiddag om klokslag 12 uur i.v.m. de directe uit zending van Radio Soest en duurt pre- cies een uur. Presentatie: Peter Ens- dorff. De toegang is gratis. De therapeutische trimgroep van Mieke Havik krijgt een vervolg. Op donderdag 22 januari wordt begon nen met een nieuwe reeks van acht trainingen van één tot anderhalf uur. Voor de eerste les wordt 's morgens om negen uur verzameld bij restaurant 't Hoogt aan de Van Weerden Poelman- weg. Ook bestaat de mogelijkheid voor een andere groep op de woensdagmor gen. Donderdag 16 januari 1997 werd kolonel Boudewijn Jansen com mandant van de Vliegbasis Soester- berg. In zijn maiden-speech stelde hij toen: 'Een droom is werkelijk heid geworden'. Het is nu een jaar later. Een medewerker van het Basis Informa tie Centrum (BIC) rijdt in een combi voorop en via een lange slingerende weg staan we ineens voor een onopvallend gebouw, het stafgebouw of 'hot centre' zoals ze het op de basis noemen. Dan rest nog een brede trap met enkele klap deuren en komt men op de grote kamer van 'de grote baas'. Kolonel Boudewijn Jansen (50) is letterlijk en figuurlijk die grote baas. Zoals koning Saul met kop en schouders boven de rest uitstak, zo ook hier. Achter een bureau vol papie ren, veert hij omhoog met een welkom en handdruk. 'Als je het niet erg vindt, moet ik over een half uur weer ergens anders zijn'. Dan direct maar het ge schut in stelling brengen met zijn intro van een jaar geleden: Een droom is wer kelijkheid geworden. Een brede glim lach, de rechterhand even naar het voor hoofd, en de spontane ontboezeming: 'Die invulling is behoorlijk tegengeval len'. Wat een jaar geleden nog een prachtige droom leek, werd elke dag vechten voor een optimaal voortbe staan. Jansen: 'Niet dat ik er geen zin in heb, dat zeker niet. Het is een prachti ge job, maar de tijd en de omstandighe den vergen zo veel. En niet alleen van mij. Met een minimum aan mensen en materiaal moeten wij het maximum ver richten. Vliegen zit in mijn bloed, maar ik heb het afgelopen jaar geen tijd ge had om de lucht in te gaan, of op de werkvloer met je mensen praten, of met De eerste trimgroep van Mieke Havik uit Soest startte in oktober. Sindsdien werd achtmaal in de buitenlucht ge traind, waarbij iedereen op zijn eigen niveau de oefeningen kon afwerken. Volgens Mieke Havik voelden de deel nemers zich elke keer fitter en sterker en gingen ze met meer zin de rest van de dag tegemoet. Belangstellenden kunnen voor meer in formatie contact opnemen met Mieke Havik, tel. 6027718. DRIE Cultureel Centrum Willaertstraat 49, tel. 602 2188 Donderdag 15 januari: Een feestelijk en swingend theatercon cert ter gelegenheid van het 5-jarig ju bileum van Hans Visser Friends. De mooiste, ontroerendste en meest swin gende motown, blues, soul en vooral gospelmomenten uit de "Black Music"- shows. Speciale gast is wederom Marian Rolle. Deze Amerikaanse zangeres heeft een formidabele stem. Het ene moment verrast zij met adembenemende uitha len, even later is haar vertolking zeer ingetogen. Het wordt een muzikale top avond met een blijvende herinnering aan artiesten als Billy Holliday, Maha- lia Jackson, The Temptations, Bach, Mozart, Marvin Gay, Nat King Cole en Louis Armstrong. Aanvang: 20.15 uur. Toegang f 25,-; f 22,50 CJP/Pas65/VW. Informatie en reservering: maandag t/m vrijdag 13.00-17.30 uur, tel. 035-6022188, fax. 035-6012003. Op zondag 18 januari, van 14.00 tot 17.00 uur, is er weer een Kunst Kijk Route in de Amersfoortse binnenstad, Bij galeries en ateliers waar de vlag uit hangt kan iedereen vrijblijvend binnen lopen. Routebeschrijvingen zijn op di verse locaties en bij de VW verkrijg baar. Steenhoffstraat 46, tel. 60195 77 Maandag 19 januari Steeds vaker laat Iran als filmland van zich spreken. De recente producten die vanuit het Oosten het nieuwsgierige Westen bereiken, getuigen van talent en originaliteit en slagen er telkens weer in om de toeschouwers met ogenschijnlijk simpele vertellingen aan het denken te zetten. Na Abbas Kiarostami (Waar staat het huis van mijn vriend) breekt nu ook Mohsen Makhmalbaf ('57) door. Vertoonden we onlangs Gabbeh, nu is het de beurt aan A moment of Innocen ce, een prikkelend spel met feit en fic tie waarin Makhmalbaf een gebeurtenis uit zijn eigen verleden tot onderwerp maakt van een film-binnen-een-film. Aanvang 20.30 uur. Entree f 9,-; CJP/ 65+f7,- IIII11 oefeningen meedraaien. Alles draait in een molen van vergaderingen en bespre kingen, om het bedrijf te laten functio neren zoals het wordt verlangd. Maar er zit een kentering aan te komen'. Helikopters 'Voor het heli-gebeuren krijgen we dit jaar tweehonderd man erbij, die zowel voor de staven als op de werkvloer wor den ingezet. Maar dan blijven we nog kampen met vacatures in de hogere functies. Die plukje niet zo maar van de straat. Dat zijn mensen die je na een ja renlange scholing uit ons eigen bedrijf moet halen'. Met een zwaai van hand: 'Maar ook daar komen we wel weer uit. Het kloppend hart van ons bedrijf zijn de heli's. Vrijdag 16 januari hopen we de laatste van de zeventien Cougars te ont vangen. Dan aan het eind van dit jaar nog zes Chinooks, waarop het aantal van dertien compleet is. Er tussendoor in maart de vier Alouettes waarover zoveel te doen is geweest. Natuurlijk staan er negen op papier, maar daarvan vliegen er vier. De rest wordt gebruikt voor onderdelen, want vergeet niet dat het al oude kisten zijn waarvoor geen nieuwe onderdelen zijn te verkrijgen. Van die vier Alouettes worden maxi maal twee per dag ingezet, voorzover dat nodig is. Dan staan we op 34 heli's in totaal. In het jaar 2000 wordt dit hele beleid opnieuw geanalyseerd, één en ander afhankelijk van de dan geldende taken en opdrachten en uiteraard de politiek. De grote heli's zijn de modern ste ter wereld, maar toch handhaven wij een strikte veiligheid. Onder geen be ding worden risico's genomen en wordt er bij slecht weer gevlogen. Wat betreft geluidsoverlast blijven we streven dit zoveel mogelijk te voorkomen. Maar lawaai is inherent aan het gebruik van deze grote machines. Maar ik wil wel duidelijk stellen dat geluidsoverlast al leen lastig is voor hen die zich daaraan ergeren'. Moderne basis 'De vliegbasis is niet alleen een bedrijf van de luchtmacht. Na het vertrek van de Amerikanen kwam er veel ruimte vrij en die is nu bezet door meer dan 25 andere onderdelen van de hele Neder landse krijgsmacht. Wat dat betreft kan ik zeggen dat we helemaal vol zitten. Natuurlijk heb je voor heli's niet zo'n groot veld nodig, maar vergeet niet dat wij de modernste vliegbasis zijn. In de loop der jaren is dat stuk dure infra structuur hier aangebracht en op grond daarvan kunnen alle soorten vliegtuigen van ons veld gebruik maken. Dat ge beurt ook, want gezien de centrale lig- Kolonel Jansen. ging van de basis kan ik zeggen dat we nagenoeg dagelijks bezoek krijgen van vliegtuigen voor bijvoorbeeld royal flight, gewonden transporten enz. Ver der blijven we conform internationale verplichtingen het platform voor straal jagers. In de tijd dat het IJzeren Gordijn bestond met de scherpe oost-west ver houdingen, maar ook gedurende de Golfoorlog was deze basis van grote strategische betekenis. Natuurlijk hopen we allemaal dat die tijden nooit meer terug zullen komen, maar dat kun je ook nooit met zekerheid zeggen. Als natie moetje daar rekening mee houden en daarom hebben wij de infrastructuur voor handen om, in geval van spannin gen, ineens twee Amerikaanse squa drons te herbergen. Die voorzieningen zijn er en moeten goed onderhouden blijven, dat vraagt ook de nodige man kracht'. Soesterberg 'Ik werk niet alleen in het Soesterberg- se, ik woon er zelfs ook en met veel ple zier. Ik heb het dorp met zijn mensen leren kennen en het als bijzonder posi tief ervaren. Regelmatig kom ik in de plaatselijke winkels waar ik voor de meesten nog een onbekend persoon ben. Maar de spontaniteit als ze je wel herkennen is fijn. Ik tracht, voorzover in mijn vermogen ligt, ten behoeve van het plaatselijk belang een steentje bij te dra gen. Helaas kunnen ook wij niet meer zoveel als vroeger, bijvoorbeeld het me degebruik van het Casino. Daar zijn andere normen en regels gekomen waar door bijvoorbeeld alleen nog de muziek vereniging Odeon er gebruik van kan maken, mede op grond van een jaren lange traditie. Vroeger beschikten wij over een groot aantal dienstplichtige militairen die je dan als extra kon inzet ten voor zulke gelegenheden. We heb ben nu een tekort aan personeel, met het gevolg dat je oneigenlijke taken moet afstoten. Maar wat we kunnen, zoals een veldkeuken leveren voor het Oranje Comité, doen we dan ook met plezier. En niet te vergeten het Lucht vaart Monument dat in Soesterberg op gericht wordt. Bij de ingebruikneming proberen we alles uit de kast te halen, wie weet zelfs met een flight-over van vliegtuigen. Resumerend zie ik de toe komst rooskleurig voor zowel de vlieg basis als het wonen in Soesterberg'. Het half uur was om en voordat wij de ba sis hadden verlaten, was kolonel Jansen met zijn chauffeur ons al gepasseerd, op weg naar weer een vergadering om wie weet toch 'een droom werkelijkheid te laten worden'. 'Er zijn velen die niet weten dat zij in aanmerking komen voor kwijt schelding van waterschapsbelas ting. Daarom is een extra signaal vooral voor hen zeer gewenst'. Aldus de seniorenvoorlichter Piet Pie ren. 'Onlangs werd huis-aan-huis een folder verstrekt over zuiveringsheffing en ingezetenenomslag 1998 van de Wa terschap Vallei Eem. In een toelichting werd vermeld dat men in aanmerking kon komen voor kwijtschelding van deze belasting door middel van het in vullen van een in dit formulier opgeno men bon 2. Het blijkt dat veel mensen die hierop recht hebben, dit om de één of andere reden niet hebben gedaan.' 'Ik doe daarom een beroep op allen die zelfs maar een gering vermoeden heb ben om in aanmerking te komen voor deze kwijtschelding, alsnog die bon in te zenden. Is men niet meer in het bezit van de folder en de bewuste bon, stuur dan een brief (zonder postzegel) naar: Waterschap Vallei Eem, t.a.v. afdeling Financiële Zaken, Antwoordnummer 328, 3800 VB Amersfoort, met het ver zoek: stuur mij gratis een aanvraagfor mulier voor kwijtschelding en de bijbe horende toelichting. Natuurlijk wel ei gen naam en adres vermelden', aldus Pieren. Mede dankzij het zachte weer trok de tweede tocht in de Winterserie van Olympia zaterdag bijna zeshonderd deelnemers, ongeveer vijftig procent meer dan vorig jaar. Het precieze aantal wandelaars bedroeg 578, hetgeen een record betekent voor de vijf tochten die deze winter in de re gio werden gehouden. Het meest in trek was de route over 20 kilometer (194). Daarna volgden de 15 kilometer (189), 10 kilometer (156) en de 5 kilometer (39). De organisatoren van de wandelsport vereniging Olympia hadden niet gere kend op zoveel deelnemers en moesten op het laatste moment nog extra par- keerbriefjes maken. Ook het parkeerter rein bij het clubgebouw van AV Pijnen burg was binnen een mum van tijd vol, zodat verschillende mensen hun auto elders moesten parkeren en eerst naar het startbureau moesten lopen, alvorens ze op pad konden. Voor de derde keer houdt Tempo Toer dit seizoen een veldtoertocht voor ATB'ers. Zij kunnen zaterdag 17 januari kiezen uit routes over 30 en 45 kilometer. De deelnemers zullen daarbij door de bossen in en rond Soest en Hilversum fietsen. Inschrijven kan zaterdag vanaf 8.45 uur in het clubgebouw van Tempo Toer aan de Industrieweg. Gestart kan worden tussen 9.00 en 10.00 uur. De kosten bedragen 4 gulden voor NTFU- leden en 6 gulden voor overige deelne mers. Ter afsluiting van de succesvolle districtstentoonstelling in de Mavo Soest, zijn op de nieuwjaarsbijeen komst van 5 januari de diverse prij zen van de onderlinge tentoonstel ling van de Soester Vogelvrienden uitgereikt. Voor het tweede jaar werd mevrouw A.G. de Rooy clubkampioen 1997. De derbyprijs bij de kanaries werd gewon nen door de heer C. van Soest en bij de tropische vogels de heer A. van Brienen. Ook op de districtstentoonstelling, die door ruim 1.700 mensen werd bezocht, scoorden de Soester Vogelvrienden hoge ogen. Het verenigingsklassement werd door de Soester Vogelvrienden gewonnen met 553 punten, gevolgd door De Nagtegaal uit Scherpenzeel met 551 punten en op de derde plaats De Vogelvriend uit Nieuwegein met 550 punten. Het collectieklassement (de zeven hoog ste vogels) werd gewonnen door me vrouw De Rooy van de Soester Vogel vrienden met 664 punten. De legpen ning van het Ministerie van Landbouw, Natuurbeheer en Visserij is toegekend aan W. van Kampen voor een stam Tur- quoisine Parkieten. Het district Utrecht en de Soester Vogelvrienden kunnen terugzien op een zeer geslaagde dis trictstentoonstelling met een zeer hoge kwaliteit aan eigen gekweekte vogels. Telefoon 6018730 De Schans 20, 3764 AX kringloopcentrum Openingstijden: Dinsdag, woensdag, donderdag, vrijdag 13.00-17.00 uur; zaterdag 9.00-12.00 uur. Spullen brengen: Dinsdag, woensdag, donderdag, vrijdag 13.00-18.00 uur; zaterdag 9.00-12.00 uur. Spullen ophalen; Graag tijdig telefonisch afspreken. De spullen worden gratis WOENSDAG 14 JANUARI e Zaalvoetbal 22.00 uur Adelaars van Berkel-DVS/ De Kuil (Naarden) ZATERDAG 17 JANUARI e Badminton 12.00 uur Selby-Inside'82 (C-drie) Basketbal 17.00 uur Red Stars (D)-Bull's 2 (Beukendal) e Volleybal 17.30 uur Zwolle-Stam/SoVoCo (D) (Zwolle) 17.00 uur Stam/SoVoCo (H)- Salvo'67 (De Bunt) ZONDAG 18 JANUARI e Handbal 14.45 Smeeing/BDC (H)-HVC (Beukendal) 13.30 uur Smeeing/BDC (D)-HVN/ Attila MAANDAG 19 JANUARI Bowling 19.30 uur Competitie Soester Bowling Vereniging, ook op dinsdag vanaf 19.30 uur (C-drie) Zaalvoetbal 21.00 uur DVS/De Kuil-'t Gooi (Beukendal) 19.00 uur Sint Boys-SEC (Huizen) Soester Bowling Vereniging Maandagavond: Vrije Teugel-Domtorentjes 3-2; Lucky Name-Big Splitters 5-0; B.B. Team-Resto Girls 4-1; Outsiders-Spare 0-5; Strajk-De Enghe 1-4; Teamwork-V. Ede 4- 1. Dinsdagavond: Cobra's-Toverbal 3-2; Ener- gy-Cool Cat 3-2; Dream Team-Graphique 3- 2; Westra's-Naadje 5-0; Spitsheuvel-H.A.M. 4-1; Heppie Hoekers-De Noten 3-2. Smeeing/BDC Celeritas-dames 1 18-20; Greenstars 2-da- mes 2 17-24; heren 1-Apollo '70 18-17; he ren 2-Kolping 2 20-22; Shot '73-heren A Jeugd 9-22; Celeritas-meisjes B jeugd 16-11; meisjes B jeugd 2-Greenstars 13-10; LHV-C jeugd gemengd 7-9; UHV-DSO-jongens C jeugd 14-11; D jeugd gemengd-Fulmen/Fi- delitas 9-5. ZWEMMEN De Duinkikkers 50 meter schoolslag: Susanne Ruwaard 51.1; Susanne Schuurman 48.0; Christine Strating 51.3; Stephanie Epskamp 50.1; Niels Vlug 53.3; Samantha Bender 48.6; Ruben de Clippelaar 51.8. 50 meter rugslag: Susanne Ruwaard 50.0; Susanne Schuurman 51.6; Christine Strating 51.6; Stephanie Epskamp 46.0; Niels Vlug 50.0. 50 meter vrije slag: Susanne Ruwaard 43.8; Susanne Schuurman 42.8; Christine Strating 45.9; Stephanie Epskamp 41.1; Niels Vlug 44.8. 100 meter vrije slag: Elise Stolze 1.29.5; Sa mantha Bender 1.31.9; Hanke Schalkx 1.14.2; Patrick Vas 1.38.6; Ronald v.d. Bre- mer 1.36.8. 100 meter wisselslag: Elise Stolze 1.41.7; Martine Vrakking 1.45.9; Emily Janssen 1.31.3; Patrick Vas 1.47.4; Michaei Maassen 1.24.2. 50 meter vlinderslag: Hanke Schalkx 38.4; Michaei Maassen 38.9. 4x50 meter vrije slag: Emily Janssen; Ru ben de Clippelaar; Martine Vrakking; Ro nald v.d. Bremer 2.35.0. 4 x 50 meter wisselslag: Emily Janssen; Sa mantha Bender; Hanke Schalkx; Martine Vrakking 2.53.5. 4 x 50 meter wisselslag: Ruben de Clippe laar; Patrick Vas; Michaei Maassen; Ronald v.d. Bremer 3.01.4. BADMINTON Selby Na thuis te hebben verloren van Irene, sleepte het eerste jeugdteam in Biltho- ven tegen dezelfde tegenstander een gelijkspel uit het vuur. Na de enkelspe len stond Selby nog met 3-1 achter, maar in de dubbelspelen werd de stand gelijk getrokken. Tim Vaessen en May- da Dirksen namen een optie op de eind zege door hun mix met 15-7 en 15-5 te winnen, maar Harold Topper en Claire Blijleven verloren hun mix in drie sets: 8-15,18-15,17-14. Eemvogels In Zeewolde bezocht de Dl de leeftijd genoten van Wolderwijd. De wedstrijd eindigde in een monsterzege voor de Soester korfballers. Het werd maar liefst 0-11 door doelpunten van Diederik den Boer (4), Armando Arlar (3), Nando Kraaikamp (2), Karin van Roomen en Patrick Friebel. De PCOB houdt op dinsdagm januari haar nieuwjaarsbijeen de Rank, Soesterbergsestraat vang 14.30 uur. Tevens vind stuurswisseling plaats. Het ther. middag is: "Zomerpostzegels, voor ouderen". Op 26 januari vindt in Ziekenh land (Amersfoort) opnieuw e lichtingsavond over diabetes p deze informatie-avonden krijg sen met diabetes en andere be lenden uitleg van een vast pi apotheker, een internist, een hi een voorlichter van de dia eniging DHV. Uiteraard ku deze avonden ook vragen ges den aan het panel. De voor avonden gaan om 19.30 uur va vinden plaats in de demons van Ziekenhuis Eemland, Ic Lichtenberg op de Utrechtsev Op de resterende zate zondagen van januai kunstminnende Soestei kijkje nemen in de 0 Daar is een speciale the tie ingericht over Jona. De oudtestamentische pr< bekend van het verhaal dal vis werd opgeslokt en uitge niet alleen de Haagse kuns lie Willekes geïnspireerd. gen in het koor van de ke niatuur-aquarellen, die elk het verhaal symboliseren n ciaal voor deze gelegenl maakt. "Deze verhalen zijn onri Tot ziens èij Cl LINNEN-EN WOONACCI Van Weedestraat 88 (na 035-603 26 7 Op woensdag 21 januari houdt KVO van 14.00 tot 16.00 uur voor de achtste maal het Midwintertoernooi in de Ban- ninghal. Dit toernooi is deze keer be- stemd voor de groepen 5 en 6 van de J Soesterbergse basisscholen. Naar ver- wachting zullen ongeveer zeventig leer lingen hieraan mee doen. Iedereen speelt twee wedstrijden, daarna volgt de prijsuitreiking. Burgemeester Hans de1 derzoeken hoe het is ge kennis van het Wilhelmi lingen van openbare ba Dat gebeurt naar aanlei vraag van het WD-rai Brunekreef die had gel delijk gezien scholierer op de hoogte zijn van ons volkslied. De Widt heeft het idee nieer kinderen het Wi den zingen dan teger herinnerde zich nog d vroeger op koninginr gehouden en waarbij d leren luidkeels het W 8en. Het onderzoekje daan 0p de openbare l 'n de gemeente Soest1

Soester Courant | 1998 | | pagina 16