llll! Bedankt! Hangplek vrijwel zeker bij 'Bruil' Textiel nu duurder voor Spullenhulp UITVERKOOP WINTER KOLLEKTIE HALVE PRIJS '7£u<aetce Van Breukelen Vastgoed biedt te koop aan ijft stelen 1 ACTUEEL I enkomst ovei verwerking Jeugd zwijgt over hangplek utzettingen WOENSDAG 14 JANUARI 1998 SOESTER COURANT PAGINA 5 Commissie omarmt alternatieve locatie ]ing Soest POTHYACINT voor uw geduld en begrip nu we tijdelijk gebruik maken van een noodwinkel tijdens de verbouwing in Hartje Zuid. Volgende week meer nieuws hierover in de Soester Courant. utokraken Parkeerbonnen op Smitshof uitgedeeld Snelheidscontrole Soesterbergsestraat Ondanks onvoorwaardelijke sympathie voor Kringloopcentrum 1 DE TROMSLAGER Omwonenden volop aan het woord ïïilIlEilllS voor verkoopinformatie Van Breukelen Vast-goed Assurantiën Bromfietser gewond i Van Den Brink! zondag 18 januari GRATIS Boswandeling met winterkost. Autokraken Statiegelddief op heterdaad betrapt jER^pM/lNKEL Patchwork Service bij Schoemaker stolen. Hij pleegde de delw drugs te kunnen komen e'4 Rechter mr. Th. Clar^nk dat de man al acht uitgezet naar Marokko ,if„A herkomst. De verdachte S'1* kómeen.eenPaarda^w^ Maar, zo verklaarde de man de keer zou hij naar zijn oud»"1 nemarken gaan om zijn £5 goede spoor te zetten Hii 101 tante in Soest terecht geko^ hij in conflict met zijn va?"" raakt. Jn vade' «t groot'tdeelIvan^ci^ straf rv0V01^ tan zijn cliënt moest worde todat deze zo snel mogehl f ?oede voornemens kon L /erdachte was in N :erder veroordeeld. rerdachte was in Nederla^fS? :erder veroordeeld eeii /olgens de officier van justitie» a^naast zijn straf ruim ioester bibliotheek. )e rechtbank doet lens. 1 ""spraak op;:. j ie positie van de CVU is sterks. mrHe,harChapPelijkeont™^ -n. Het belang van voorlichting ™a'VHeChter°nve™inderd»; e 625 leden merken dat aan de inde verzorging van de begrafenis .et een eenmalige bijdrage van sk- gulden is men lid, inclusief echter en minderjarige kinderen Her aatschap is overigens geen bert rzekenng, maar wel een waart, or een goed verzorgde uitvaart. GOEDMAKERTJE'- diverse kleuren, heerlijk geu^^gP 2 stuks BLOEMENHUIS "Hartje Zuid": Zuidpromenade 9, Tel. 035 - 601 68 77, Soest "De Smitshof": Smitsweg 14, Tel. 035 - 602 23 00, Soest Fax 035-602 92 21 (VKURpï Tfiuftó lesterbergsestraat 18 (achter de hninakerk), en begint om 20.00 ir ton" ngsteUendei1 zijn harti de Gouden Ploeg werd de atbm zo-jarige bewoner buit bestond uit opengebrofei een autoradio. Of rr «uiuia Kerkplein bleef het bijeen™ leed16en Ja"®e Soesterseaanjif Na eerdere waarschuwingen is de poli tie begonnen met het uitdelen van be keuringen aan foutparkeerders op de Smitshof. Er viel één verbaal voor het buiten de vakken parkeren en nog een voor het zonder kaart parkeren op de De politie hield vrijdagmiddag tussen 15.00 en 16.00 uur een snelheidscontro le op de Soesterbergsestraat. Van de 385 passerende auto's reden er 30 te hard. Van de chauffeurs werden er acht tien staande gehouden en getrakteerd op een bekeuring. Niet op de hoek van de Koningsweg en de Vrijheidsweg, maar daar te genover, op het terrein van wegen bouwer Bruil bij de Clemensstraat, komt waarschijnlijk de eerste hang plek (JOP) voor de opgeschoten jeugd van Overhees. De raadscom missie R.O./Welzijn stemde vorige week in elk geval in met het (nieu we) voorstel van wethouder Ten Hove (PvdA), die deze optie pas tij dens de beraadslagingen naar voren schoof. De meeste insprekers werden daardoor enigszins verrast, omdat ze hun pijlen nog richtten op de eerder genoemde lo catie, min of meer tegenover de eerste KLM-flat aan de Johannes Poststraat en de lage woningen aan de Wiardi Beck- manstraat. Uit die hoek klonk dan ook in diverse toonaarden verzet tegen het oorspronkelijke plannetje van B. en W., op instigatie van de nieuwe welzijnsor ganisatie Balans, al liet vooral het ver haal van mevrouw Bons niet na grote indruk te maken op de politici (zie het De nieuwe beoogde locatie voor de hangplek. Foto: Goos van der Wilt 3st/Centrale Voorlichting 762 AV Soest 1 55 ing berk 'ns, 1 berk en dunning k en ■vordt verplant) r een eventuele vergunning kun- ndmaking kenbaar maken bij de 3760 CA Soest, telefoonnum- De commissie zelf bleek algauw gepor teerd voor de nieuwe optie-Clemens- straat, al wist niemand wanneer de fir ma Bruil zijn spullen daar eindelijk eens weghaalt. De meeste fracties vonden het fijn dat Balans het project wil begelei den, "Daar hoort het ook thuis", maar meenden ook dat het College de omwo nenden wat eerder op de hoogte had kunnen brengen van de ontwikkelingen. WD-fractievoorzitter Bert Krijger - sinds kort buurtbewoner - sprak aan vankelijk nog geen oordeel uit, maar had wel oren naar de alternatieve loca tie. Ank Hugen (BAM) vond ook dat de overlast schromelijk werd overdreven en sprak zich uit voor het Bruil-terrein. Libelle-opvoeding Opmerkelijk was de uitspraak van Wie- be Meilof (GPV/SGP/RPF), dat de overlast van de jongeren het zichtbare resultaat was van "twintig jaar Libelle- en Margriet-opvoeding". In navolging van WD-wethouder Blommers sprak hij liever over een doeplek dan over een hangplek. Hij vond "Bruil" een logische keuze en riep op tot een ferme houding tegenover wangedrag. "We moeten het lef hebben om weer de dingen te zeggen waar we nu te laf voor zijn." Bart Krol (CDA), volgens wie het jeugdprobleem in Overhees maar een klein onderdeel was van een veel grotere problematiek, vond de optie-Bruil een aardige suggestie, "maar het veld waar ze nu zitten is ook niet gek..." Hij voel de het meeste voor een verplaatsbare JOP, zodat hij ook nog bruikbaar is op andere locaties em ,et de jongelui "mee" kan verhuizen. Wil Stekelenburg (PvdA) wilde niet ne gatief over de jeugd spreken. De hoek van de Vrijheidsweg had haar voorkeur, maar "Bruil" leek haar in elke geval "next best". Ook zij pleitte voor een mobiele voorziening: "Iets wat je op een kar kan laden en dan drie veldjes ver derop weer neerzetten." Ook Wim Roest (D66) voelde iets voor een klein schalige en verplaatsbare voorziening, bij voorkeur bij "Bruil". Datum Verzending: 09-01-1998 09-01-1998 09-01-1998 09-01-1998 09-01-1998 09-01-1998 09-01-1998 Spullenhulp mag het ingezamelde textiel van de gemeente blijven in nemen, maar zal hoe dan ook een hogere prijs moeten gaan betalen. In 1997 kireeg de gemeente vijftig cent per kilo, nu wil het college het dubbele berekenen aan het Kring loopcentrum. Op 170 ton textiel per jaar betekent dat een extra uitgavenpost voor Spullenhulp van ongeveer 85.000 gulden. De orga nisatie zelf vindt 65 cent wel acceptabel, maar voorzitter Raymond van Gelder noemt het tarief van een gulden 'te hoog'. "Als de textiel niet meer bij ons terechtkomt, wordt de kostendekkende exploitatie ondergraven en zult u de komende jaren geen bloeiende organi satie meer hebben. Spullenhulp levert nu wel een waardevolle bijdrage aan het milieubeleid van de gemeente," aldus Van Gelder. De PvdA acht het redelijk wanneer de gemeente en Spullenhulp elkaar halver wege zouden vinden (ruim acht dubbel tjes). Ook Gemeentebelangen Groen Soest en GroenLinks/Progressief Soest lieten vorige week woensdag al blijken dat ze onder de gulden willen blijven. Het college niet, volgens wethouder Ries van Logtenstein van milieu omdat de gemeente dan indirect te veel subsi die zou verstrekken aan Spullenhulp. De wethouder stelde vorige week dat het college Spullenhulp nog tegemoet komt met het tarief van een gulden. De hui dige marktprijs per kilo is 1,18 gulden. De VAOP, een landelijke non-profit or ganisatie, is bereid dat te betalen, maar de raadsfracties willen niet in zee gaan met deze coöperatieve vereniging die al zo'n zeventig procent van de markt voor 3 binnen 6 weken na verzen* van burgemeester en wethou- Rl 1998 he twee achtervolgende dige kwijtschelding fvangen, voor het van kwijtschelding laten et het ondertekenen van 'erklaring; fU bewerkstelligen dat de l met de voorschotnota's plaatsvindt. dracht tot uitvoering geven Ie datum van onthulling osten die te relateren zijn unstwerk ten laste brengen ist. De inrichtingskosten zijn aan bushalte ten 1 van bushalte. 'temming op elkaar zonder roter gebied in beschouwing IVI E X X ESPRIT S/zoftCtece.e(^une<ieH<u{e- VAN WEEDESTRAAT 4 - SOEST In het Kringloopcentrum aan de Schans verkoopt Spullenhulp tweede hands textiel. (hergebruikt) textiel in handen heeft. Een nog groter aandeel werkt alleen maar het risico in de hand dat de VAOP als marktleider de prijs eenzijdig kan gaan drukken, aldus enkele fracties. En dus moet de gemeente zich niet blindst aren op de prijs van 1,18 gulden die de VAOP wil neertellen. Sympathie Spullenhulp kan nog steeds rekenen op de onvoorwaardelijke sympathie van alle fracties, omdat deze organisatie een belangrijke bijdrage levert aan het mi lieubeleid van de gemeente en boven dien een gewichtige sociale functie heeft door de werkgelegenheid die het biedt. Het Kringloopcentrum is in 25 jaar uit gegroeid van een vrijwilligersorganisatie met een jaaromzet van 15.000 gulden tot een professionele stichting met een omzet van bijna een half miljoen gulden per jaar. Het mag de gemeente dan geld kosten als ze onder de marktprijs gaat zitten, aan de andere kant bespaart de gemeen te dankzij het werk van Spullenhulp ook geld bij de afvalverwerking. Dat beseft ook het college en daarom gaf Van Logtenstein alvast een voorzetje om Spullenhulp te helpen. Hij houdt het liefst vast aan de prijs van een gulden per kilo, maar hij gaf de raadsfracties te kennen dat ze, bijvoorbeeld tijdens de behandeling van de voorjaarsnota, altijd een voorstel kunnen lanceren om Spul lenhulp een extra subsidie te verstrek ken. Dat is misschien een beetje een broekzak-vestzak-methode, maar voor de financiële boekhouding van de ge meente in elk geval duidelijker. Discussie Van Logtenstein zal weer met het be stuur van Spullenhulp om de tafel gaan zitten. Daarbij moet, aldus de fracties, niet alleen over de kiloprijs voor textiel worden gesproken, maar vooral ook een inhoudeljjke discussie worden gevoerd De salade- en koud buffet specialist voor particulieren en bedrijven 035-6022871 Steenhoff straat 58 Harry Witte (Gemeentebelangen) was daar zelfs erg gelukkig mee. Volgens Witte was jongeren-overlast "van alle tijden". Hij liet in dat verband weten dat hij vroeger ook geen heilig boontje was geweest -"ik ben wel eens betrokken geweest bij dingen waarvoor ik me nu moet schamen" - al liet hij helaas na om daar voorbeelden van te geven. 'Afgang' Het nieuwe GroenLinks-raadslid Ans Mann trok de aandacht door zich hard op af te vragen wat de jongeren in he melsnaam bewoog om in een hok te willen zitten. "Een beetje crossen en vreemd bezig zijn, is dat nou je lol?" Ze zag daarin een "afgang" voor de politiek en de samenleving als geheel en waar schuwde voor een al te bureaucratische benadering van de problematiek. Ze vroeg zich ook af waarom de andere partijen opeens zoveel haast aan de dag legden en pleitte voor uitstel. "Als we er al vier jaar over praten, dan kan vijfjaar ook wel." Ze durfde overigens ook de kenschetsing aan van de "jeugd die zuipt en spuit" als "vervelende jeugd". "En laten we maar veel geld uitgeven om de jeugd én hun ouders te helpen, want ze zullen het thuis wel niet zo gezellig heb ben..." Wethouder Pieter ten HoVè (PvdA) constateerde tevreden dat de meerder heid van de commissie het voorstel on dersteunde. Ook hij onderstreepte het belang van goede begeleiding en de ver plaatsbaarheid van de voorziening, waarvan de vorm overigens nog hele maal niet vaststaat. De haast was vol gens hem ingegeven om voor de komen de zomer "iets zichtbaar te maken" van de plannen, al klonk daarin voor de goede verstaanders waarschijnlijk wel door dat hij met "zomer" de komende raadsverkiezingen bedoelde. Hij beloof de dat hij nog eens goed zou kijken naar de "Bruiï"-optie. Romneyloods In de tweede ronde gaf een J van de in sprekers nog de tip om met de firma Bruil te praten over de eventuele over name van de romneyloods die nu op het terrein staat. Volgens Ten Hove was de "nissenhut" inderdaad te koop, maar hij wist niet voor hoeveel. Krijger liet zich vervolgens al wat positiever over "Bruil" uit, wat Ank Hugen de snedige opmer king ontlokte dat de belangrijkste om wonende daarmee al "om" was. "Waar zeuren we dan nog over?" Ans Mann kreeg van Witte nog op haar kop omdat hij vond dat ze overdreef met de sugges tie dat de jeugd altijd maar dronken of stoned zou zijn, en dat ze dus slecht opgevoed waren door ouders die zelf ook niet in de haak zijn. Wie er vorige week tijdens het debat over de hangplek ook aan het woord kwamen: omwonen den en politici uiteraard volop, maar niet de jeugd zelf. Die zat op de tribune en liet daar alleen van zich horen met boegeroep of applaus, al naar gelang van de waardering voor de sprekers. Als eerste bood de heer Van den En den namens de bewoners van de KLM-flat de wethouder de petitie aan die vorige week al in deze krant werd gepubliceerd. De heer Den Boer vond de gekozen plek de aller slechtste die men had kunnen beden ken, omdat baldadige jongelui zich makkelijk zouden kunnen verschui len in het struikgewas. Hij vreesde dat geen mens er nog zijn hond zou durven uitlaten en dat het veldje tot een crossterrein getransformeerd zou worden. Ook de heer Veens, sprekend na mens een aantal ondernemers van het industrieterrein, waarschuwde tegen toenemend vandalisme, omdat er nu al zo veel inbraken plaatsvon den en de ruiten van de bushokjes in de buurt voortdurend sneuvelen. Hij vreesde dat het "mooie en unieke" bosje ook z'n langste tijd gehad zou hebben. Na hem sprak de heer Dor- restein zijn bezorgdheid uit over het gazon voor zijn pand, dat direct aan het omstreden terreintje grenst. Hij vond de 15.000 gulden weggegooid geld. 'Onze' kinderen Mevrouw Bons, bewoonster van de Spinet, liet daarentegen een ander geluid horen. Zij vond dat er wel eni ge overlast van de jongelui werd on dervonden, maar lang niet zo erg als er in de kranten werd gesuggereerd. "Er is geen sprake van een onhoud bare situatie en met de jongeren valt best te praten." Ze riep de politici op zich te realiseren dat het om "onze" kinderen ging, waarmee de proble men ook ons aller verantwoordelijk heid zijn. "Het zijn geen objecten die je kunt verplaatsen. Dat is heel wat anders dan hondenpoep of vliegtuig lawaai," aldus mevrouw Bons. Ze pleitte ervoor om hoe dan ook met de jongeren in gesprek te blijven. Interim-directeur Jan Rycken van Balans (de nieuwe welzijnskoepel) liet weten dat de stichting beschik baar is om de hangplek - "een vind plaats waar contacten gelegd kunnen worden" - deskundig te, begeleiden, zodat de jongeren toegèleid zouden worden naar sport en andere activi teiten. De jeugd zelf zat op tijdens de ver gadering op de bovenste tribune en liet van tijd tot tijd haar instemming of afkeuring blijken. Hoewel de po litici in Soest om strijd kunt horen beweren dat het toch zo belangrijk is om naar de jongeren zélf te luisteren, was geen van de jongelui kennelijk flink genoeg om zelf iets naar voren te brengen. Dat moet zeker nog groeien... Vraagprijs 172.500,- kosten koper Vraagprijs 369.000,- kosten koper Vraagprijs Rubenslaan SOEST Op de 3e etage gelegen, goed on derhouden, 3-kamerappartement (v.h. 4 kamers) met berging op de begane grond. Indeling: hal, toilet, woonkamer, 2 sl.kamers. Ruime mod. keuken m. inb.app. (o.a. afw.mach., gask.pl., afz.kap, koelk.). Luxe douchecel met wast.comb., wasm.aansl. Dit appar tement verkeert in uitstekende staat van onderh., serv.kst. 280,- p.m. Koningirmelaan SOEST Helft van dubbel woonhuis met grote garage en schuur op ca. 460 m2 grond. Indeling: zeer roy. woonk. m. open keuken, bijkeu ken, toilet, doucheruimte, slaapk., grote kelder m. stahoogte. Verdieping: overloop m. inb.kast, 2 slaapkamers. Vlizotrap naar vlie ring. Deze woning is v.v. lokale gasverw. en verkeert in goede staat van onderhoud. Hartweg SOEST Helft van dubb. woonh. met grote dubb. gar. (ca. 4x10 m.), schuur en diepe, vrije achtertuin op ca. 275 m2 grond. Indeling: hai, m.k„ trap kast, toil., woonk., dichte roy. keu ken, badk. m. ligbad en vaste wast., schuur m. wasm. en dr. opstelling. Verdieping: 3 sl.k., ruim 2e toil. met wast. Vaste trap naar zolder met 4e sl.kamer. De gehele woning is v.v. kunststofko zijnen en dubb. glas. Uitbouwmogelijkheden aanwezig. Deze woning verkeert in red. st. van onderh. 389.000,- kosten koper Vraagprijs 749.000,- kosten koper Anna Faulownalaan 31 SOEST Wonen op één van de mooi: zeer royale helft van dul garage en riante tuin. VXvan Soest in een iouwjaar 1995} met Koninginnelaan 40 Soest Tel.: (035) 601 79 62 Fax. (035) 602 60 61 tame: HTTPy/lWWXHII.Itl I Een 19-jarige bromfietser uit Soest is vorige week gewond geraakt toen hij op de Koningsweg werd aangereden door een vrachtwagen, bestuurd door een 34- jarig chauffeur uit Loon op Zand. Deze zag de bromfietser bij het afslaan over het hoofd. De Soester werd met een gebroken been naar Molendael ge bracht. Soesterbergsestraat 122 - Soest Telefoon 035 - 601 27 06 Bel voor informatie: 035-601 27 06 Zowel aan de Willaertstraat als aan de Veenbesstraat is in het afgelopen week einde een auto opengebroken. Aangif te deden een 61-jarige Soester en een 24-jarige Baarnaar. Alleen in het laat ste geval was er sprake van buit: een aantal cassettebandjes. Beide auto's werden beschadigd. De politie heeft vorige week een 29-ja- rige man zonder vaste woon- of verblijf plaats aangehouden, die bij een winkel aan de Burgemeester Grothestraat een volle krat met flessen frisdrank had ge stolen. Omdat hij alleen het statiegeld wilde innen liet de dader de flessen in het struikgewas leeglopen. Het winkel personeel had de man gezien en waar schuwde de politie. vgiphting Wereldwinkel Soest Steenhoffstraat 9A, tel. 602 8132 Bij de productie van batik- en ikat-arti- kelen zijn er vaak restantstoffen die af vallen. Vroeger werden deze reststoffen niet meer gebruikt. In Yogjakarta (Java) is een bedrijfje Padan Wangi, dat bij deze batikverwerkende bedrijfjes deze restanten opkoopt. Daarvan maakt men patchwork artikelen, zoals tassen, bed spreien en rugzakken. Omdat de kwaliteit van de producten in de laatste jaren sterk verbeterd is, is er nu in Nederland ook een markt voor hun producten. In het familiebedrijfje van Padan Wan gi zijn negen vrouwen werkzaam. Men voldoet aan de basisvoorwaarden die WISNU aan dit werk stelt: een kleine producent, artikelen van natuurlijke materialen, goede kwaliteit, een redelij ke beloning voor het werk en een mi lieuvriendelijke productiemethode. Openingstijden Wereldwinkel: maandag 13.00-17.00 uur; dinsdag t/m zaterdag 9.30-17.00 uur. Al meer dan 50 jaar repareert Schoemaker beeld, geluid en huishoude lijke apparaten. Eigen monteurs i verzorgen snelle en vakkundige reparatie. Nu ook op zaterdag! Kleuren TV defect; wasautomaat stuk; koel kast ontdooit? Bel Schoemaker, wij staan voor u klaar! eMRÊti @i Schoemaker Burg. Grothestraat 9 Telefoon: 035 - 601 03 44

Soester Courant | 1998 | | pagina 5