Bezorgers Els Boudewijns in de Korte Duinen Thea van Arkel: 'supercreatief mens' Expo leerlingenkunstproject 'Tekens' Soester Courant Balletstudio Sylvia danst 'La Boutique Fantasque' Mavo met zo CULTUUR welzUUTL aruóhoohn Gevraagd Regenachtige zondagmiddag met barokke zonneschijn Provincie werkt aan cultuur historische hoofdstructuur Soester prijs me Zeister Praktist WOENSDAG 21 JANUAR11998 SOESTER COURANT PAGINA Muziektheater voor de jeugd 'Timbila' Bekeuringen voor verkeerd afslaan Noodkreet van Cantate Domino Volksuniversiteit Soest/Soesterberg Expositie van nieuwe pastels Soesterse organiseert knutselfeestjes Melissa Blauwendraat wint eerste prijs voor de (elke woensdagmiddag) Voor informatie: tel. 6014152 Uitvoering op 14 februari in Sterrenberg Colenso Consort in Oude Kerk WOENSDAG 'Love' Serenade' Optreden Twin Duo in de Vijverhof Jan Boerstoel te gast bij SLEE Politiek treft zakenleven Wie vergelijkt leest de Soester Courant Bij Hogesch Open dag o DRIE Cultureel Centrum Willaertstraat 49, tel. 602 21 88 Woensdag 28 januari "Timbila" speelt de muziekvoorstelling "De oren van Biballon" voor kinderen van 4 tot 8 jaar. Zozzel en Zim zijn sterrenwachters. Ze wonen op een wolk in de lucht en hangen de maan en de sterren op. Ze doen dat precies op tijd. O wee, als zij de tijd vergeten, dan zijn de sterren en de maan te laat. In deze muzikale voorstelling worden veel ver schillende instrumenten gebruikt, zoals accordeon, gitaar, ukele, charango en percussie. Leeftijd vanaf 4 jaar. Toe gang f 7,50/f 10,- (volwassenen). Aan vang 14.00 uur. Twee automobilisten die vanaf de Os- sendamweg linksaf de Eikenlaan inre den, zijn bekeurd. Deze verkeersbewe ging is immers niet toegestaan. Ze had den de pech dat de politie daar net stond te controleren. Dat was maandag morgen. Het kerkkoor van de H. Familieparo chie in Soest Zuid heeft de tand des tijds aardig doorstaan, want volgend jaar hoopt het koor zijn 60-jarig jubi leum te vieren. Vanwaar dan die nood kreet? Door allerlei omstandigheden, zoals verhuizingen, andere baan en langdurig zieken is het aantal leden het afgelopen jaar teruggelopen. Een ver schijnsel waarmee elk koor en elke ver eniging te maken heeft of krijgt. Daar om is het koor, dat al enkele jaren on der de zeer bekwame leiding staat van Theo Hali, naarstig op zoek naar ver sterking en verjonging. Vooral sopra nen en bassen rijn in de verdrukidng gekomen. Het koor nodigt dan ook mensen met deze stemregisters uit om eens kennis te komen maken met dit koor, waarvan vooral latijnse, maar ook andere polyfone werken op het reper toire staan. Aan ontspanning wordt ook veel aan dacht geschonken binnen deze vereni ging. Zo staan er voor 1998 een bowl ingavond en een jaarlijks uitstapje op het programma, waarnaar de leden nu al reikhalzend uitkijken. En met de er varing van voorgaande jaren is dit niet zo verwonderlijk. Het koor bestaat thans uit 33 zeer en thousiaste leden, die wekelijks op de woensdagavond van kwart voor acht tot kwart voor tien in de kerk van Soest Zuid repeteren. Voor meer informatie over dit koor kan men zich telefonisch wenden tot de secretaris, de heer M.J.H. Elissen, tel. 035-6025755. Ook tijdens een repetitieavond is men van harte welkom. Di Lassostraat 65", tel. 6022195 Talen op reis Gaat u dit jaar met vakantie de grens over? Dan is ook de taalgrens snel over schreden. Gaat u naar Frans-, Italiaans- of Spaanssprekende landen, overweegt u dan eens een "Talen op reis"-cursus van de Volksuniversiteit. In tien lessen van 1,5 uur leert u hoe u zich in de meest voorkomende situaties kunt red den. Bovendien wordt in deze lessen aandacht geschonken aan de gewoon ten en cultuur van het land. De "talen op reis"- cursussen starten in februari. Kosten: f 120,- (incl. studiemateriaal). Vaarbewijs I Donderdag 12 februari a.s., 19.00- 22.00 uur start de haar B.A. With weer met de cursus Vaarbewijs 1, bestemd voor iedereen met een zeil- of motor boot, die veilig van de Nederlandse wateren gebruik wil maken en daartoe de verkeersregels op het water dient te kennen. Aan de orde komen o.a. regle menten, wetgeving, vaanegels, bruggen en sluizen, weerkunde etc. Na zes les sen van 3 uur bent u in staat om het landelijk examen af te leggen (wordt gehouden op 4 april 1998). Kosten: f 250,- incl. studieboek (evt. examen geld f 144,-). Raja Yoga Dinsdag 10 februari a.s., 19.30-21.30 uur houdt mevr. I. de Graaf-Alfrink een lezing over Raja-Yoga (of: de acht stappen van Patanjali). Raja-yoga is meer dan het beoefenen van lichaams houdingen en/of meditatie. Patanjali stelde dat yoga het moment is waarop de beweging van de gedachte stopt. Hij kwam tot een acht-stappen plan, waar in hij wijsheden verwoordde in korte teksten. Tijdens deze lezing zullen deze stappen nader worden toegelicht. Aan u ter beoordeling of deze oude wijsheid heden ten dage nog steeds van kracht is. Kosten: f 10,-. Informatie en inschrijving: Volksuniver siteit Soest/Soesterberg, gebouw Orlan- do, Di Lassostraat 65, 3766 EB Soest, tel. 6022195; maandag 13.00-16.00 uur, dinsdag, woensdag en donderdag 10.00-13.00 uur. Vanaf dit weekeinde exposeert Els Boudewijns nieuw en ouder werk in restaurant De Korte Duinen in Soest. Op uitnodiging van de gast vrouw van dit etablissement, Mar- ja de Veer, heeft zij haar beste stuk ken laten inlijsten om ze, in de sfeervolle ambiance van de Korte Duinen aan de gasten te tonen. Matja de Veer zag de pastels van Els Boudewijns voor het eerst in Galerie De Zoete Inval en besloot meteen de kunstenares uit te nodigen. "Ik voelde onmiddellijk dat haar werk heel goed zou passen, en dat blijkt nu ook zo te rijn. Zowel qua voorstelling als wat kleurgebruik betreft sluit het prachtig aan bij de sfeer van het restaurant. Ik ben heel blij dat Els meteen ja zei. Het is opeens voorjaar in huis en de eerste reacties van de gasten rijn bijzonder positief." Els Boudewijns is autodidact. Zij heeft veel getekend, vooral met kleurpotlood, maar werd enkele jaren geleden getrof fen door de mogelijkheden die het pas telkrijt biedt. Zij maakt overigens op een eigenzinnige manier gebruik van dit materiaal. Het wrijven van het krijt, wat algemeen gebruikelijk is, past zij slechts sporadisch toe. Meestal brengt ze de kleur puur op en legt lagen over elkaar heen, waardoor vaak mooie transparan ties ontstaan. De structuur van het door haar gebruikte aquarelpapier speelt daarbij een belangrijke rol. Haar onderwerpen vindt ze in de na tuur. In de expositie toont ze een gro te liefde voor landschappen, boerderij en, bomen en bloemen. Geliefde plek jes die ze in beeld bracht zijn de Eem- dijk, Eemnes en Terschelling. Op de expositie hangt één pastel die niet te koop is. "Die wil ik voor geen geld kwijt", zegt Els Boudewijns, "niet Els Boudewijns. alleen is het mijn favoriete boerderij, maar ik heb ook het gevoel dat ik hem nooit meer zó kan maken." Restaurant de Korte Duinen is dagelijks geopend vanaf 10.00 uur. Els Boude wijns exposeert er t/m 5 april. "Ik móet elke dag wat maken; naaien, knippen, plakken, kleien, kaarten maken - te veel om op te noemen. Het komt waarschijnlijk omdat ik als kind met astma op bed lag en mezelf moest vermaken. Op m'n vierde maakte ik al de mooiste dingen van afvalmateriaal." Thea van Arkel uit Soest, die zichzelf omschrijft als "een supercreatief mens", is op het gebied van handvaardigheid van alle markten thuis. Ook letterlijk, want ze gaat met haar zelfgemaakte spulletjes en cadeauartikelen heel wat braderieën af. Door ziekte heeft ze nooit een opleiding gehad voor dit werk, maar in de zwakzinnigenzorg, waarin ze ge werkt heeft, knutselde ze heel wat af met de kinderen. "Ik heb geen enkele cursus gevolgd en doe alles uit m'n hoofd. Heel af en toe kijk ik een boekje in, maar meestal bor relt het gewoon naar boven," aldus Thea van Arkel, die sinds september vooral in de weer is met kinderfeestjes waar de kinderen (vanaf 6 jaar) op een creatie ve manier worden beziggehouden. "Een gat in de markt," zegt Thea. "Er is in elk geval heel veel behoefte aan. Veel ouders vinden 'n partijtje een opgaaf; dan worden de kinderen voor de tv neergezet of achter de computer, want plaksel en papier, dat geeft maar rom mel..." Apetrots De ervaring leert dat kinderen in de basisschoolleeftijd het heerlijk vinden om te knutselen. Op school komt daar meestal niet zo veel van terecht. Thea zet op haar knutselfeestjes maximaal tien kinderen om de tafel en weet ze al tijd enthousiast te maken. "En als ze naar huis gaan zijn ze apetrots op wat ze gemaakt hebben." Voor haarzelf is het een "uit de hand gelopen hobby". Ze is er gemiddeld zo'n twee a drie keer per week druk mee, meestal op woensdagmiddag of vrijdag middag, in elk geval nooit op zaterdag en zondag, want dan ligt haar prioriteit bij het gezin. De twee zonen Ron (23) en Mark (16) leveren overigens een be langrijke bijdrage aan de spulletjes die Thea maakt en die weer op een andere manier aan de man/vrouw worden ge bracht. Verder organiseert ze ook crea tieve ochtendcursussen voor volwasse- Thea van Arkel met een aantal knut- selproducten van haar hand. nen, met o.a. Fimoklei, kaarten maken, bloempotten decoreren, enz. Voor de organisatie van de knutselfeest jes - ze duren twee uur bij de jarige thuis en Thea verzorgt alle spullen voor de maximaal 10 kinderen - vraagt ze een kleine vergoeding (f 40,-), afgezien van de materiaalkosten. Wie belangstelling heeft kan - liefst geruime tijd van tevo ren - een afspraak met haar maken: tel. 6023318, Christinalaan 1. Griftland-brugklasser Melissa Blauwendraat heeft de eerste prijs gewonnen in het leerlingenkunst project "Tekens" van de Kunstuit leen Soest en het Steunpunt Kunst en Cultuur Eemland. In de Kunst uitleen zijn de bekroonde werken van Melissa en andere prijswin naars te zien tot eind januari. De tentoonstelling is de afsluiting van het project "Tekens aan de wand", een grafiekverzameling van negen kunstwer ken, speciaal voor de leerlingen van de brugklassen van het Griftland Collge en de Mavo Soest bijeengezocht. De be doeling was dat de brugklassers zich door de collectie en de makers ervan lie ten inspireren om zelf een kunstwerk te maken. De drie beste leerlingwerken werden vrijdagmiddag beloond tijdens een kor te bijeenkomst in de Kunstuitleen, waar de winnaars verwelkomd werden door directeur Riana Luiks (van de biblio theek), Iris van der Boon (van het steunpunt) en Marja Kuipers (van de Kunstuitleen). De eerste prijs was voor Melissa Blau wendraat. De tweede ging naar Erik Hop en de derde naar Erwin Wiltink. Eervolle vermeldingen waren er voor Marijke Wedema, Matthias Blom, Mas- siel Sanchez, Erik Methorst, Frans Nieuwenhuys en Viola Verhoef. Melissa Blawendraat met haar be kroonde kunstwerk; links Marja Kuipers van de Kunstuitleen. Op 14 februari zal de Soester Bal- vaTde® pop"™ J ,iria rinon Hf» klanten letstudio Sylvia, aangesloten bij de Royal Academy of Dancing in Lon den, weer een avondvullende voor stelling geven, dit keer in de theaterzaal "'t Lichtpunt" van Ster renberg, Amersfoortseweg 56 in Huis ter Heide (bij Soesterberg). Öe uitvoering begint om 19.30 uur. Balletstudio Sylvia bestaat nu 5 jaar en deze voorstelling wordt ze ker het hoogtepunt. De uitvoering begint met een serie kor te dansen, waaronder een prachtige klassieke "grande walse" en de Spaan se variatie Paquita. Vertederend is "une petite histoire", een kort ballet gedanst door de allerkleinste ballerina's van de school (meisjes vanaf 4 jaar). De hoofd moot van de avond is echter het humo ristische ballet "La Boutique Fantas que", gebaseerd op het gelijknamige ballet van choreograaf Leonide Massi- ne uit 1917. Verschillende klanten bezoeken de poppenwinkel waar een grote diversiteit aan opdraaipoppen te koop is; padding- tonberen, bromtollen, muzikantjes, clowns, een kaartspel, een boertje en boerinnetjes, Russische kozakkenpop- pen, een Spaanse danseres en twee Ita liaanse Tarantellapoppen, Zowel de deftige dames als de vader met zijn zoontje willen dit Tarantellakoppel ko pen en na een fikse ruzie besluit de poppenmaker dat de tantes de danser en de vader de danseres mogen hebben. De klanten betalen en verlaten de win kel om de volgende dag hun aankopen op te komen halen, 's Nachts komen de poppen tot leven en treuren dat zij van elkaar gescheiden zullen worden. Het koppel besluit te vluchten. Wanneer de leeg te zijn! Woedend slaan de klanten erop los maar dan komen de poppen tot leven en jagen hen de winkel uit. Ook aan "La Boutique Fantasque doen alle leerlingen plus nog enkele volwassenen mee. Voor de zomerva kantie is er begonnen met repeteren en nu zijn er extra repetities, met alle leer lingen tegelijk, om het hele verhaal goed in elkaar te zetten. In juni is Syl via begonnen met het uitzoeken van de muziek, het maken van choreografieën en het in elkaar zetten van het verhaal. Het oorspronkelijke ballet van Massine wordt door veel minder mensen ge danst, dus moest ze rollen erbij creëren en uiteindelijk is het dus waarschijnlijk iets heel anders geworden. Nu is ze al weken bezig kostuums te ontwerpen, naaien en stoffen zoeken, de juiste accessoires verzamelen, de corstukken maken, een programma boek ontwerpen enz. Kortom, er wordt hard gewerkt om een fantastische voor stelling neer te zetten. Ze hoopt dan ook dat er net als twee jaar geleden, weer een volle zaal is en het publiek weer net zo enthousiast is als toen. Het is zeker de moeite waard om te komen Kaarten voor de voorstelling kosten f 10,- p.p. en zijn van maandag 26 ja nuari tot en met maandag 9 februari op verschillende plaatsen in Soest te koop: Familie Serné, Turfstreek 63, tel. 6021770 ('s middags en 's avonds) Familie Eras, Specht 9, tel. 6027095 ('s avonds, di. wo.+ vrij. ook 's middags) de Evangelische boekhandel "In de Ruimte", Soesterbergsestraat 74, (win kelopeningstijden) Artishock, Steenhoffstraat 46a, op zaterdag 31 januari en zaterdag 7 fe bruari van 9.30-10.00 uur. Concert: Colenso Consort o.l.v. Gregory W. Hubert m.m.v. Cor de Jong, orgel en Hans Zomer, bariton. Gespeeld werden werken van Boyce, Albinoni, Vivaldi, J.S. Bach en Handel. Gehoord op 18 januari in de Oude Kerk te Soest. Sedert het debuut in deze zelfde Oude Kerk, één jaar geleden, concerteerde het Colenso Consort met stijgend suc ces in Kortenhoef, Baarn, Schoorl, Amersfoort en Diemen. Er is het afge lopen jaar hard gewerkt en de opgeda ne concertervaring deed zich gelden. De symfonia opus 2 nr. 1 van Boyce staat borg voor een sprankelende ope ning. Hoewel de dirigent het tempo in verband met de akoestiek van de kerk- zaal laag hield slaagde hij erin de fris heid van de compositie te handhaven en de syncopische elementen, die het stuk zo typeren, tot hun recht te laten komen. De bewerking van Remo Giazotto van Albinoni's Adagio voor Strijkers en Or gel het hoogtepunt van dit concert te noemen ligt te zeer voor de hand. Dit ogenschijnlijk eenvoudige en overbe kende werkje is bepaald lastig ten aan zien van de stemming voor de violen en ten aanzien van de dynamiek voor het solerende orgel. De ijzersterke interpre tatie van de cantor organist van de Oude Kerk, Cor de Jong, stond vanaf de eerste toon, hetgeen uiteraard inspi rerend werkt op iedereen. Het werd één van de gouden momenten van deze middag. Hoewel Vivaldi een tijdgenoot van Albinoni was werden we met Vival- di's Concert voor 2 fluiten en strijkers in C een eeuw teruggeplaatst in de tijd. Mogelijk mede doordat ook nu het tempo laag werd gekozen miste het eer ste deel wat expressie. De volwassen heid van het Colenso Consort blijkt echter uit het feit dat een dergelijk eu vel direct wordt verholpen. Het aanslui tende largo en allegro boeide en de sol erende fluitisten Greet Rijnten en Mar tin Slagt oogstten verdiend applaus. Bach en Handel De bas Hans Zomer soleerde in de aria "Schlummert ein" uit Bachs Cantate "Ich habe genug". De aria werd, ook door de instrumentalisten, gespeeld met veel barokke dynamiek. Bovendien is het heerlijk om te constateren hoe Bach altijd weer cumlaudeert boven de gar nerende componisten... Handels Concerto grosso opus 3 nr. 3 restte ons nog van de pauze. Na een kort largo als intro volgde een allegro waarin het voor het gehele orkest werken is geblazen. Gedeelten waarin iedereen speelt wis selen zich af met leuke solistische dia logen tussen viool en fluit. In het navol gende adagio viel de prachtige gebro ken accordiek van het klavecimbel op. In het afsluitende allegro, een 3-delige fuga, sloeg dé vermoeidheid toe. Het tempo zakte wat terug en de slotmaat klonk als een zucht van verlichting. In de verwarring kwam het applaus wat aarzelend op gang. Geheel ten onrecht overigens, want er was veel te genieten. Na de pauze werd geopend met Han dels orgelconcert nr. 13 "De koekoek en de nachtegaal". Handels orgelcon certen klinken eenvoudig maar vergen van de organist veel beheersing van techniek en dynamiek, maar dat is Cor de Jong wel toevertrouwd. Het was leuk om in één concert zowel concerti grossi als ook een orgelconcert van Handel te horen. Een wereld van ver schil. Bachs aansluitende "Esurientes" uit het Magnificat is geschreven voor alt, maar 1 octaaf lager wist de bas-bari ton Hans Zomer de solopartij uistekend gestalte te geven. De fluitisten kregen een 2e gelegenheid om te scoren en maakten daar, nog meer dan in Vïval- di's fluitconcert, geïnspireerd gebruik van. En het gebroken slotaccoord van het clavecimbel ter afsluiting van de aria was bepaald Gregoriaans. Gregories Feast Het afsluitende Concerto grosso in C van Handel, bijgenaamd "Alexander's Feast", werd "Gregories Feast". Het or kest was ruim anderhalf uur in de weer geweest en had doodmoe moeten zijn. Niettemin wist de dirigent Gregory W. Hubert zijn club zodanig te inspireren dat er van vermoeidheid geen sprake leek, zodat het afsluitende concerto zijn feestje werd. Dat was eigenlijk al duide lijk vanaf het eerste moment: een per fecte inzet. Omdat het stuk welhaast helemaal door alle muzikanten wordt gespeeld werd het eigenlijk een feestje van het gehele orkest. Het Soester publiek was in grote geta le aangetreden en applaudeerde gul. Dirigent en solisten kregen verdiend bloemen maar twee violisten mogen niet onvermeld blijven. Tora SchuuT- man en Maria van Helvert hebben ge durende het gehele concert, maar voor al ook in de concerti grossi, een bewon derenswaardige prestatie geleverd door het vele "net niet maar eigenlijk wel" solistische werk dat deze stukken bevat ten. Een goed concert? Ik denk het wel. Wat wil je nog meer dan een groep mensen die samen lekker muziek ma- ken Jan Slagt Naast een 'ruggengraat' voor het behoud en beheer van natuur en landschap werkt de provincie Utrecht de komende jaren aan een cultuur-historische hoofdstructuur. Gedeputeerde Staten hebben hier over deze maand een besluit geno men. Dit "bouwwerk", dat in het jaar 2000 wordt opgeleverd, be staat uit een verzameling compu- terkaarten die op een samenhan gende manier de waarden aange ven van archeologische locaties, monumenten en bijzondere cul tuur-historische gebieden in de provincie. Door de kaarten op elkaar aan te slui ten ontstaat een samenhangend beleids plan. Hiermee kan de provincie Utrecht bij de ruimtelijke ordening en de toet sing van gemeentelijke bestemmings plannen bepaalde objecten beter be schermen of inpassen in een verande rende omgeving. Het project voor een cultuur-historische hoofdstructuur van de provincie ver loopt in een drieslag. Na inventarisatie van bijzondere objecten worden daar van waardekaarten gemaakt. Het is de bedoeling dat dit transparante gegevens oplevert, zodat in het provinciale Geo grafisch Informatiesysteem (GIS) rela ties kunnen worden gelegd met ge meentelijke bouwplannen en andere ruimtelijke gegevens. De inventarisatie fase wordt doorlopen in 1998. In het daaropvolgende jaar vervaardigt de provincie het digitale kaartmateriaal. De (sector)nota over de cultuur-historische hoofdstructuur is gereed medio 2000 Voor het project is in deze periode jaar lijks 200.000 gulden uitgetrokken. De bouw van de nieuwe hoofdstructuur hangt samen met belang dat GS hech ten aan een actief cultuur-historisch beleid. Twee van de vier thema's in de strategische nota 2000 Voorbij, waarin de provincie het toekomstig beleid heeft vastgelegd, gaan over behoud van het cultureel erfgoed en investeringen in het stedelijk en landelijk gebied. Steenhoffstraat 46, (el. 60195, 'OpUU SCUO Maandag 26 januari "Love Serenade" is een triest-komis en satirische kijk op de hunkering liefde en seks in een afgelegen stad» "Het thuiswerkvrij de Australische woestijn. De ais inds 1988 m Dimity en Vicky-Ann hebben doorl T i nog steeds aa onervarenheid en hun, op z'n atl „jLj*,'' zegt gezegd, primaire manier van denk een sterk puberale kijk op de liefde. i-V/- de Wanneer op een goede dag een niem percentage gestaag buurman arriveert, de aan lager wil, gen die hebben gel' raakte deejay Ken Sherry, zien ze k te studeren en daa allebei als een godsgeschenk. Sla laat zich hun aandacht flink aanleg en weet de beide dames zo om zijn^ gers te winden dat hij ze allebei iq bed doet belanden. De concurrej tussen de dames is moordend. 0p^ moeten de meisjes ophouden hun dromen te vertellen, lunchen niet meer samen in het park en maj; een niet meer het bruidsmeisje zijn de ander. Uiteindelijk nemen de vr. wen hun lot weer in eigen handen ei hun wraak zoet. Shirley Barret won met deze film va jaar in Cannes de Camera d'Or.dep voor de beste debuutfilm. Aanvang 20.30 uur. Entree f 9,(i CJP/65+ f 7,00. De KBO (Katholieke Bond van Ouderen) Soest/Soesterberg heefife Twin Duo uit Rotterdam gecontracte om een optreden te verzorgen in fe stencentrum "De Vijverhof' op zont 25 januari. Het optreden zal duren i 14.30 tot omstreeks 16.30 uur. Des; is open vanaf 14.00 uur. Het Twini bestaat uit zangeres Lissa Joosser toetsenist/entertainer Pieter van 0: men. Lissa Joossen is o.m. bekend van opt dens tijdens de Soudmixshow van ik nie Huisman en deelname aan k Songfestival in Polen in 1994, waan een eervolle tweede plaats behaalt Sedert 1995 is zij als soliste zeer sua* vol in diverse shows van Twin Ente tainments. Pieter van Ommen heeft zijn spore verdiend als trompettist en violist b diverse orkesten, waarmee hij in i meeste landen van Europa en in Care1 da heeft gewerkt. Momenteel bespet hij hoofdzakelijk toetsinstrumenten, u wijl hij ook als entertainer optreedt. Samen vormen zij een bijzonder succei vol duo dat kleinschalige muziek- r. theatershows verzorgt die vooral t: ouderen de tijden weleer doen herlevet Met het programma "De Jantjes" zulle zij ongetwijfeld ook in Soest hoge oge gooien. Om ook ouderen met een smi1 le beurs in de gelegenheid te stellen ets genoeglijke middag te beleven neemt dc evenementencommissie van de KBOdf kosten geheel voor haar rekening, tjM de toegang voor iedereen gratis is. Voor dit unieke theateroptreden wordt erg veel belangstelling verwacht. het vervolgonderw van". Mavo Soest kent dage tijden. De schooldag uur met een individi uur. Om 9.00 uur be "per dag volgt een le vertelt De Gruijl. "Ii dag worden twee urei die. Het werk dat wordt opgegeven wo uren zelfstandig gelee de studiezaal. Het plai hoort hierbij en is eer deel van het thuiswei "Het zelfstandig stud< steund door een opti De mentor heeft hierl en let zorgvuldig op men die leerlingen or De Gruijl. In dat rs extra hulp bij leerprol bied van onder meer talen en omgaan met geleiding is overigens op leerresultaten, m; welzijn van de leerlii er vele activiteiten o sport, ontspanning ei Leerstof De leerstof is over a telkens ongeveer vijf deeld. Aan het einde de krijgen de leerlii mee naar huis. Ieder op de hoogte van de nodig kan tijdig ingeg vakken van de basisvt mavo-niveau gegeve: schikt daarvoor naasl rielokalen over een vaklokalen voor ond( techniek, natuur- en formatiekunde. De school heeft onderw vanzelfsprekend een Met behulp van mo wordt de leerlingen o op de juiste manier, c tig met computers on Voor het zevende, achtereenvolgende jaar organiseert de Stichting Literaire Evenementen Eemland (SLEE) een li teraire lunch, op zondag 25 januari van af 11.30 uur in restaurant Kroonen- burg, Snouckaertlaan 2 in Amersfoort, met dichter, cabaretier en tekstschrijver Jan Boerstoel (1944). Boerstoel studeerde Nederlands en Al gemene Taalwetenschap aan de Univer siteit van Amsterdam. Hij schreef tek sten voor o.a. Adèle Bloemendaal, Jen ny Arean, Martine Bijl, Youp van 't Hek, voor radio en televisie en voor Kinderen voor Kinderen. Hij publiceer de in kranten, literaire tijdschriften en gaf bij Bert Bakker de poëziebundels uit: "Een beetje wees" (1990) en "Ie mand moet het doen" (1993). Hij ont ving de Kees Stipprijs voor Light Ver se, de Gouden Harp en de Annie M.G. Schmidtprijs. Verder treedt tussen de gangen op de Haagse zanger Mare Drost en er is een "open podium" waar aanwezigen ge dichten kunnen voordragen. Met dit li terair, culinair en muzikale festijn viert de SLEE (voorheen de Poëziekring) haar 23-jarig bestaan voor slechts f 35,-. Tijdig reserveren (O33-4632902) is beslist aan te bevelen! Soester politici zijn in het kader van de verkiezingskoorts uitgenodigd door CBMC Soest. Deze uitdaging is opge pakt door Dick van Arkel (RPF), W van de Provinciale Staten Utrecht, en Teun Middelkoop (CDA), oud voorzit ter van de Nederlandsche Export Com binatie (NEC). De afdeling Soest van CBMC, Comité Christen Zakenmen- sen, organiseert regelmatig bijeenkom sten met actuele onderwerpen voor mensen met verantwoordelijke functies in alle lagen van de maatschappij. Voor woensdag 28 januari a.s. zijn de politi* ci uitgenodigd te spreken en te discus siëren over het onderwerp "Christelijke politiek, maak dat een manager wijs!" De plaatselijk en provinciaal opereren de politici kunnen tijdens deze bijeen komst van gedachten wisselen me' mensen uit het bedrijfsleven. Om druk ke managers en ondernemers tegemoet te komen gebeurt e.e.a. in de vorm van een buffet tussen 18.00 en 19.50 uur. Plaats van handeling: Café Klinkhamer, onderdeel van restaurant en partycen trum "De Soester Duinen", Soester bergsestraat 188. De kosten van dit "politiek-bedrijvig buffet" bedragen f 32,50. Belangstellenden wordt verzocht z.s.m. (uiterlijk 26 januari) te reserve ren bij het secretariaat (tel. 6017786, fax. 6019498). Vorige week heeft directeur van de Kj handel en Fabriek" en Omstreken, pr voor de beste FN1 ties van het afgeh De uitreiking vond jaarlijkse onderwij culteit Natuur en van de Hogeschoo Na een voorselectie delijkheid van de voc werden dit jaar zes voorgelegd aaan eer bestaande uit deski van voor de faculteit organisaties en inst beoordeelde de scrip actualiteit, originalite ke relevantie, toegar sentatie. De eerste prijs is ui Jansen uit Soest, afg" dustriële Automatise 1500 gulden voor rij deerscriptie "Baggag for JFK Internatio LLC at John F. Ken Airport". De jury i In de Vrije Schol vooral middel tot i individuele mogel kind. Veel aandacl naar een gezonde ontwikkeling naas kelijk denkende ven, onze cultuu laatste nu eenmaj onrechte) het mee weg dat kinderen gevoels- en fantas het in hun latere len krijgen. De moderne maats mensen die behalve vermogens ook ovei tasie beschikken. In de Vrije School won leven en de fantasi gebracht door het 1 geven tot spelen er gen na te bootsen. Een kind speelt om waardoor het de 1< schoolleeftijd en he wijs op een gezond men. Wij volwasse kind moet spelen, i het ziek. In zijn sp kind de meest eler het leven: koken, I deren verzorgen, z wegen. Dit is tever bijvoorbeeld het v, grip- Is de leerling o j£ naar de eerste klas

Soester Courant | 1998 | | pagina 10