keukens i advies Soest n 7^^ ïl asmijn pakt orgen groots uit Rust en ruimte voor een goed gesprek feestelijke her-openingsaanbiedingen: N-Tel 035-541 BO 41 Er zijn groenwensen, die je liever in alle rust be spreekt. Daarvoor heeft Bloemenhuis Jasmijn op de vide een rustig hoekje ingericht, waar on gestoord de verschillende mogelijkheden kun nen worden doorgesproken. Zowel feestelijke als verdrietige gebeurtenissen be spreekt niet iedereen zo makkelijk aan de toonbank van een bloemenwinkel. Een bruidsboeket kies je lie ver rustig uit met een kopje koffie erbij. Wensen op het gebied van rouwwerk legt de klant liever op ta fel in een persoonlijk gesprek. Voor al dit soort per soonlijke vragen en wensen néémt Jasmijn graag de tijd. Door de verbouwing is de vide aanzienlijk uit gebreid, waardoor er nu ook alle ruimte is voor een rustig gesprek. Ook bedrijven kunnen hier terecht voor het bespreken van hun specifieke groenwensen. Pot-narcis "Tête a tête' 2 voor f 4,95 J\]arcis 'Dutch JVlaster' 2 bos f 4,95 Originele Zuidspaanse olijfpotten f 5,95, 2 voor f 9,95 Diverse soorten tulpen f 4,95 Zuidpromenade 9 Soest, telefoon 035 - 6016877 Smitsweg 14 Soest, telefoon 035 - 6022300 Fax. 035 - 6029221 PAGINA 13 Daphne (Jk yzenee Arlndeen Mar/S*a/7)'Ma^e/lO)*ete\taQ£fl£- ouders WOENSDAG 21 JANUARI 1998 SOESTER COURANT ieau-artikelen, woonaccessoires en veel voorjaarsbloemen INDUSTRIEWEG üi .KONINGSWEG^ O O O O O 30 tot 13.30 uur i 1998 - 20.00 uur en 18 februari 1998 anstraat 167A M Soest >n/fax 035-6015689 telke verrassing gaat schuil ach- sr de pui van Bloemenhuis Jas- ïijn aan de Zuidpromenade in óest Zuid? Morgenochtend om en uur wordt dit mysterie opge- >st. Als het papier van de gevel erdwenen is, zal een totaal ver- ieuwde winkel te bewonderen ijn van onverwacht grote afme- ing. Jasmijn nieuwe stijl pakt op eze feestelijke heropeningsdag iestelijk uit met verrassende 'oonaccessoires, cadeau-artike- :n, een extraatje voor de klanten n natuurlijk met heel veel vei- ngverse voorvoorjaarsbloeiers. 1 door te bellen met ide bon op te sturen, neum en gymnasium #i 'ersturen aan: mmer 77, 3740 WB Baarn en de installatie van uw keuken, zekerheid en vertrouwen an een echte keukenspeda- 9 verwachten iet kan de oplettende winkelcen- imbezoeker onmogelijk zijn ont- Bloemenhuis Jasmijn verhuis- e haar activiteiten begin januari aar een gele portocabin naast de inkel. Daar startte het team van aannemer Wim van Doorn direct iet de werkzaamheden die het win- eloppervlak twee keer zouden aan verdubbelen. Tussen de banen naturelkleurig papier kon de afgelo pen weken al een glimp van Jasmijn 'nieuwe stijl worden opgevangen. 'Opvallend is de ruige bakstenen iuur waarin een oud fabrieksraam is gemetseld. Achter het lage deel 'an het muurtje is de toonbank ge- ilaatst. Het hoge muurtje verbergt ien binderij, waar de bloembind- sters zich ongestoord aan het maken [an boeketten en kransen kunnen ijden. et vele lichte hout dat in de ruim te is toegepast, roept een landelijk leertje op. Dit wordt nog eens ver- ;rkt door de originele vloerbedek- ing: oude klinkers en stoepstenen, "et past allemaal in het plaatje dat ans Scholten voor zich zag: "We ilden een gezellige winkel waar de lensen zich thuis zouden voelen, als je het thuis neer wilt zetten, zo zie je het bij ons. Geen hoogdra- [end design met strakke lijnen, lar een winkel gebouwd uit eerlij ke materialen, zoals ik ook een eer- |jke bos bloemen wil verkopen." filevorming De kans om het aantal vierkante aeters winkeloppervlakte binnen "aenbare te verdubbelen, deed zich Jong jaar voor. Bloemenhuis Jas mijn kreeg het aanbod om na de srhuizing van cadeauwinkel De luifdoos begin 1998 de vrijgeko men vierkante meters bij de bloe menwinkel te trekken. Het was een ïbod dat Hans en Mirjam Schol ten, eigenaars van Bloemenhuis Jas- ïijn aan de Zuidpromenade en de Smitshof, niet konden weigeren. "We hebben hier veertien jaar pri- ïa gezeten hoor, maar de laatste jaar zaten we toch met ruimtege- )rek, dat was wel duidelijk. Vlak voor het weekend ontstond er soms filevorming in de zaak. Ons assorti ment is zo groot geworden, het was vaak geen doen meer. In de zomer viel het wel mee, dan konden we de buitenmeters erbij pakken. Maar ik moest met inkopen echt rekening houden met slecht weer", vertelt Hans Scholten tussen de drukke werkzaamheden door. Want terwijl aan de Zuidpromena de hard wordt gewerkt aan het weg breken van de tussenmuur en het samenvoegen van de twee winkel tjes tot een zaak van formaat, speurt hij op zijn speciale adresjes in Ne derland en België naar sfeervolle kasten, sidetables en spiegels voor de inrichting Nieuw is, dat deze landelijke meubelen ook te koop zijn. Naast bloemen en planten heeft Jasmijn grappige en bijzondere ca deau-artikelen, potterie, kaarsen, kandelaars, fotolijstjes, glaswerk en kleine woonaccessoires in te bieden. Verder heeft het Soester bloemen huis ansichtkaarten in de collectie opgenomen, waaronder een serie planten- en bloemenkaarten met tekst en uitleg van televisiegroenspe- cialist Rob Verlinden. Thematafel De riante afmetingen van de winkel maken het mogelijk verschillende sfeertafels samen te stellen op kleur en/of thema. Scholten maakt er in ieder geval één op met een bijzon der assortiment houtwerk uit Indo nesië, waaronder houten dierfiguren en kleine koloniale kastjes, in com binatie met orchideeën. Deze kleur rijke bloeiers winnen als plant steeds meer terrein in iedere huiskamer. Omdat orchideeën van warmte hou den, doen ze het goed in de venster bank. Ook gaat Jasmijn een thema etalage inrichten. "We hebben soms nieuwe aanwinsten die wat meer aandacht verdienen. Die lichten we uit de collectie. Maar we denken ook aan een thema-etalage rond Valentijnsdag bijvoorbeeld. Zo wil len we de mensen blijven verrassen en ze steeds nieuwe ideeën op laten doen." De aandacht die steeds meer wordt besteed aan cadeau-artikelen en woonaccessoires, zal niet ten koste gaan van de snijbloemen. Scholten blijft streven naar een ruim assorti ment bloemen, liefst met een paar bijzondere exemplaren erbij: "Bloe men blijven de basis. Op een gemid delde zaterdag hebben we hier vijf tien a twintig soorten tulpen staan, die ik zelf 'op de klok', dus op de veiling, koop. Het leuke van zelf de veilingen bezoeken is ook dat ik er nog wel eens een primeur op de kop kan tikken." Morgen opent Jasmijn om tien uur de deuren. Het belooft een uitbun dige heropening te worden met on geveer twintig verschillende soorten tulpen, waaronder een aantal soor ten voor een speciale openingsprijs. Verder kan de klant de alvast een voorproefje nemen op de lente met primula's, hyacinten, narcissen en blauwe druifjes. Natuurlijk ontbre ken koffie met wat lekkers én een aardigheidje voor de klanten niet. Geldig van donderdag 22 januari, 10.00 uur, tot en met zaterdag 24 januari en... op op! B ouders kiest bewust ietThuiswerkvrt|e j-SOEST systeem. dat het thulswerkvrije ,em ruimschoots 3et de verwachting! directeur, voor meer

Soester Courant | 1998 | | pagina 13