1525 192 99 1000 JOURNAAL n m r c f borrel 1 delicious kool 00 Kritieke fase voor Stam/SoVoCo f f MEER IN Smeeing/BDC hoort thuis in le divisie Het gaat goed met dames Smeeing/BDC Vijf voetbalvelden van SEC, Soest en VYZ uit onderhoud Red Stars zet turbo even open Eemvogels verrast koploper [badminton Selby verliest van Inside '82 ie lekkerbekken Nieuwe 'ZUKI \anthos loopt in op Soest door zege in Baarn ZAALVOETBAL eek van uitersten oor DVS/De Kuil Uitslagen Zn>o//e drukt volleybalsters dieper in de problemen >AL BASKETBAL Versnelling genoeg tegen Buli's KORFBAL Knappe overwinning op Maaskanters: 10-14 Dames komen niet langs tegenstanders Dakwerken ATLETIEK Weer teistert Mart van Hal in Maassluis VISSEN Winst Huntelerslag in zesde wedstrijd van de Snoekbaars TURNEN Afscheid van Tjerk Egtberts met eerste C-titel BOWLING Hoge game (212) van Edwin Pino Handbalploeg nestelt zich stevig in de middenmoot HANDBAL Spannende wedstrijd in slotfase beslist HANDBAL Jeugdnieuws^^J GEZOND EN FIT IN 1998 035-602 31 06 FYSIO FITNESS PROMOTIONS PAGINA, agSDAG 41 JANUARI 1998~ \NARIE met verzonken tank (47 liter), in de Baleno kunt u hierdoor te voor bestemd is: bagage. ik veel bagage kwijt. En de in 1 compleet als de Estate, met ■anaf 28.495.- is hij var u! i overtuigende proefrit KNAPPIND VERS XjUhos, een van de voornaamste Jjcorrenten van Soest, heeft zon- j,j de testerende 37 minuten ge ijld van de destijds gestaakte uit strijd tegen Greenstars. Bij de hervatting was het 3-4, de Amster- jigmers wonnen met 3-5. urdoor liepen ze drie punten in Soest dat de ranglijst in de twee- jldasse aanvoert met 31 punten, jpthos heeft er 28, DWS 26 en J)W 24. Alle teams hebben veer- l(Ti van de 22 duels achter de rug. amateurcompetitie wordt ko- end weekeinde hervat, al ziet het naar uit dat er niet of nauwelijks Ij worden gevoetbald, omdat de ia! van de velden te slecht is als polIg van de regenval in de afgelo- V,. periode. 'loden de velden toch goedge- lleurd, dan moet Soest op bezoek bij kit (negende met 15 punten). SEC alïangt in de derde klasse Hoog- plerveen. staan de duels WZ'49- (14.30 uur), Hees-Eemboys 11.30 uur) en SEC-Nederhorst 11.00 uur) op het programma. 1'oor DVS/De Kuil was het een Teek van twee uitersten. Voor het wekeinde kreeg de ploeg met 6-2 Hop van Adelaars/Van Berkel en eergisteren won ze met 9-3 van 't Gooi. Tegen Adelaars moesten de Soesters een beroep doen op veel spelers uit het tweede, omdat vier vaste krachten ontbraken. De coaches Aalderink en Vlaswinkel waren er evenmin bij. Tegen 't Gooi, dat net onder DVS/De Kuil op de ranglijst staat, ging het stuk ken beter, al werden voor rust nog veel kansen onbenut gelaten. De ruststand was 3-1. Daarna was DVS/De Kuil pro ductiever en eindigde het de wedstrijd met een ruime zege dankzij onder meer drie goals van Gijs Schaap en Marco Martens. AV Pijnenburg Uitslag van de tweede cross-competitie van de pupillen in Bussum: Meisjes en Jongens Pupillen C: 11. Simone Dorrestein; 19. Daan Smeets; Meisjes Pupil len B: 31. Rieneke Koole; 32. Rowan-Tess Spanjer; 33. Daisy van Amerom; 37. Deni- se Mooij; Jongens Pupillen B: 3. Thijs Rei- ling; 9. Maten Damsma; 25. Tim Wilden burg; 30. Timo van Beek; 34. Laurens Nuij- ten; 38. Leo Kooiman; Meisjes Pupillen A le jaars: 22. Suzette ten Brinke; 33. Annelies Sluiter; 42. Chantal de Groot; Jongens Pu pillen A le jaars: 9. Joel de Bree; 23. Thijs Roest; 26. Steven van Lint; 29. Thomas Melse; 32. Jonathan Berg; Meisjes Pupillen A 2e jaars: 8. Anouska van Leeuwen; 32. Michele Hamelink; 42. Linda Parlevliet; 43. Celeste Cebel; Jongens Pupillen A 2e jaars: 1. Daniël Franken; 6. Koen Swart; 11. Geert Geijtenbeek; 36. Sander Zeyseink; 38. Mar co van 't Veld; 41. Rick Nelis. Soester Bowling Vereniging I: Vrije Teugel-Big Splitters 2- 3; Resto Girls-Domtorentjes 4-1; Mni's-Luc- ky Name 0-5-4,5; De Enghe-Van Ede 5-0; Strajk-Outsiders 5-0; Teamwork-Spare 4-1. Dinsdagavond: Cobra's-Cool Cat 1-4; Gra- phique-Toverbal 2,5-2,5; Dream Team- Energy 0-5-4,5; Westra's-Spitsheuvel 3-2; Noten-H.A.M. 5-0; Heppie Hoekers-Naad je 1-4. Smeeing/BDC Dames 1-HVN/Attila 13-10; Laren 3-Da- mes 2 13-16; Heren 1-HCV 23-21; VZV- Heren 2 24-16; Heren 3-Fortissimo 3 18-28; Heren A jeugd-Greenstars 16-19; Meisjes B jeugd-HVBS 2 12-16; Jongens C jeugd-For- tissimo 3 11-8. SV Eemiand 500 meter: Henriëtte Kuyt 48.90; Martin Baltus 41.51; Heidi Koelewijn 53.02. 1500 meter: Henriëtte Kuyt 2.26.95; Martin Baltus 2.09.32; Heidi Koelewijn 2.40.89. 3000 meter: Philip van Waning 5.21.09; In geborg de Lange 5.57.30. Soest B? 1S°«KS:£1oDVS 1 °"4I Roda 2"SO Soest f»,J?„ est C1-'1 °°oi i s-6;Green- r?7 V S. o0est C2 3"°; T°V 2-SO Soest ™Lrv ?oestC4"Eemdijk 1 0-8; Ussel- meervogels 1-so Soest Dl 8-0; SO Soest I 'GooiF1 WZ 2-SO Soest F2 0- De Duinkikkers j» i^etgr scri°oIslag: Susanne Ruwaard h»nl. b 11115 Schuurman 1,46.30; Step- jX r mp 148'72; Niels vlu§ 1-57.2; fÏL1-35.3; Hanke Schalkx Michael Maassen 1.31.33; Paul hf 22; Menno Smit 1-29.82; Rob- bm Blokpoel 1.27.33; Roel Koot 1.20.46. rugslag: Stephanie Epskamp li li i?lly Janssen 1.32.68; Paul Sprank t-16.28; Robbin Blokpoel 1.19.22; Jurgen 'Nimwegen 1.05.89; Joanna Thijs t.22.18; Vivian Sprank 1.16.93. 50 meter rugslag: Vivian Sprank 35.7. 26 34*" VniC s'a8: dur8en van Nimwegen 100 meter vrije slag: Stephanie Epskamp •22-28; Niels Vlug 1.39.60; Hanke Schalkx 1.12.48; Paul Sprank 1.05.26; Jurgen van """wegen 57.67; Joanna Thijs 1.08.83. 100 meter vlinderslag: Paul Sprank 1.19.89; Jurgen van Nimwegen 1.06.88; Mariska Wijnmalen 1.22.58. SOESTER COURANT PAGINA 17 Voor het eerste damesteam van Stam/SoVoCo is de kritieke fase aangebroken. Een andere conclusie valt niet te trekken na de 3-1-neder- aag tegen Zwolle. Door dat resul taat neemt de Soester club de laat ste plaats over van de Overijsselse volleybalsters. De eerste divisie vormt nog steeds naar buiten toe het visitekaartje voor Stam/ SoVoCo dat met de dames ook op de tweede plaats van de tweede divisie en de eerste plaats in de derde divisie is vertegenwoordigd. De hoofdmacht had zaterdag moeten winnen van concurrent Zwolle om de kansen op klassebehoud nieuw leven in te blazen. Het begon, cijfermatig gezien, goed met een 12-15-zege in de eerste set. Daarna was Stam/SoVoCo geen knip voor de neus meer waard. Zwolle, dat in oktober in Soest in 65 minuten uit de zaal was geslagen, pakte de drie vol gende sets en drukte Stam/SoVoCo die per in de problemen: 15-8, 15-5, 15-6. Of, in woorden vertaald: een pak slaag. Van de opkikker die het team van Inge Olthof had overgehouden aan de eerste twee sets tegen Gala/OS 2, de week daarvoor, was niets meer over dan een vage herinnering. Toen stonden de neu zen dezelfde kant op, stelde de Amstel- veense volleybalcoach. In Zwolle was dat wel anders. Met slechts zeven punten uit twaalf duels en de laatste plaats stevig in de trillende knuistjes heeft Stam/SoVoCo niets meer te verliezen. Misschien dat die gedachte de ploeg over de streep kan trekken en inspireren tot beter vol leybal. Anders moet Stam/SoVoCo ho pen dat andere ploegen zich terugtrek ken bij gebrek aan een sponsor. Een andere manier om te handhaven is er dan niet meer. Tenzij het tweede dames team de plek in de top van de tweede divisie weet te consolideren en direct of indirect promotie afdwingt. De stand onderin de eerste divisie is als volgt: 8. Sudosa 12-15 9. Zaanstad 2 12-12 10. Vovem'90 12-11 11. Zwolle 12-10 12. Stam/SoVoCo 12- 7 Heren In De Bunt lieten de heren zich niet van hun beste kant zien. Het duel tussen de nummer vijf uit Soest en de nummer twaalf uit Maartensdijk eindigde in een voor Stam/SoVoCo beschamend gelijk spel (2-2). In de eerste set droop de onderschatting er vanaf en paste de zwakke gastploeg een lik-op-stuk beleid toe: 12-15. Stam/ SoVoCo leek de waarschuwing te heb ben begrepen, deed normaal in de twee de (15-6) en derde (15-10) set, maar viel in herhaling door het karwei niet af te maken. Salvo pakte de vierde set (9- 15) en vierde het vijfde competitiepunt alsof het nog meedoet om de hoofdprijs. Binnenkort zal de gemeente stop pen met het plegen van onderhoud aan vijf voetbalvelden. Het betreft twee velden van S.O. Soest, twee van SEC en één veld van YVZ'49. Dit levert de gemeente jaarlijks een besparing op van 75.000 gulden. Volgens de gemeente en de normen van het NOC*NSF kunnen de clubs zonder deze velden en beschikken ze op dit moment dus over te veel velden. Daarom werd ruim twee jaar geleden reeds besloten het overschot aan velden uit het onderhoud te nemen. De uitvoe ring van dit besluit werd, in afwachting van de discussie omtrent de clustering van sportaccommodaties, uitgesteld. Nu de clustering rond is, haalt de gemeen te de vijf velden uit het onderhoud. Ze wacht daarmee tot de Vereniging Sportraad Soest (VSS), na overleg met de clubs, een advies heeft afgegeven. De VSS heeft daar nog vijf weken de tijd voor. Bekeken wordt of er dit sei zoen knelpunten zijn. Daar valt, wat de gemeente betreft, over te praten. Maar uiterlijk met ingang van het vol gende seizoen worden de vier voetbal velden zeker niet meer onderhouden en bovendien uit de bespeling genomen. De besparing van 75.000 gulden per jaar valt onder de taakstelling doelma tigheid die de sportsector in 1995 werd opgelegd. Ieder jaar moet 125.000 gul den worden bezuinigd op de uitgaven van de sport. Een deel hiervan is al ge realiseerd door onder meer efficiency- maatrgelen bij het gebruik van het Or- lando-gebouw en twee keer een verho ging van 2,50 gulden van het passepart- outtarief. Dit tarief ligt nu op ongeveer 54 gulden. Dit bedrag moeten de clubs, die zijn aangesloten bij de VSS, per lid per jaar betalen om gebruik te kunnen maken van de sportaccommodaties. de Bolwerk de turbo open en raasde zijn vrouwen binnen vier minuten naar 33- 22. Toen de ploegen van basket hadden ge wisseld, bleef Red Stars acht minuten lang gas geven met de alleszeggende 51- 26-voorsprong als beloning. Daarna kabbelde Red Stars voort naar het laat ste fluitsignaal. Christel Wessels werd voor de derde achtereenvolgende keer topscoorster. Ditmaal maakte ze 15 punten, één meer dan Annet Hellinga die dit seizoen haar rentree maakte en bijna elke wedstrijd in de dubbele cijfers belandt. Bolwerk was vooral te spreken over het percentage vrije worpen dat zijn ploeg benutte. Van de zeventien pogingen vie len er dertien goed. Een week eerder was dat wel anders. Red Stars miste toen zestien van de negentien vrije wor pen en speelde met 37-37 gelijk tegen rivaal Niels Stensen 4. Even versnellen was zaterdagmid dag voldoende voor de dames van Red Stars omJBulJ's 2 op de knieën te krijgen. De tegenstanders liamen veel centimeters mee naar Soest, maar legden het op het conditione le vlak af: 69-43. Red Stars deed dus wat het moet doen voordat de competitie is afgesloten. Waarschijnlijk volgt dan een beslissings wedstrijd met Niels Stensen 4 dat even veel punten als Red Stars bezit. "We zijn aan het aftellen," gaf coach Wim Bol werk te kennen. De Soesters begonnen in Beukendal kalmpjes aan en hadden na zestien mi nuten nog geen afstand genomen van de Utrechtse opponent: 21-20. Toen draai- team op en bleven consequent voor verdedigen om het doorbraak-spel van de Kerkdrielers te ontregelen. Dat luk te en na een spannende eerste helft was het 4-5 voor Eemvogels. Jongeneel drukte de spelers op het hart rustig te blijven combineren en niet te gehaast te gaan spelen. Tegelijkertijd moest hij de geblesseerde Reyk Muller vervangen door De Waard. Halverwe ge de tweede helft zou Ischa Schalkx, die niet helemaal fit was, worden afge lost door Danielle Ras. Het lukte EemVogels steeds een marge van één of twee doelpunten in stand te houden. En hoewel de vermoeidheid een rol ging spelen, werd de voorsprong zelfs uitgebouwd naar 10-14. Willem Oldewarris werd topscorer met vijf doelpunten. Behalve De Vries scoorden verder Sjoerd Lub, Henriëtte Wisse (beiden twee) en Lonneke Drop. Eemvogels heeft zichzelf prettig verrast door met 10-14 te winnen van Maaskanters. Notabene in het hol van de leeuw werd de koploper de eerste punten afgesnoept. De Soesters, die een stroeve start in de zaalcompetitie hadden, zijn nu op de goede weg met drie overwinnin gen. De ploeg van Rinus Jongeneel begon met de teruggekeerde Pieter de Waard op de bank. Stanley de Vries, die vier maal zou scoren, nam zijn plaats in. Maaskanters had het technische gedeel te van korfbal beter in de vingers, maar de Soesters stelden zich als een hecht met 7-15 en 8-15 hun partij inleveren. Meijer en Van den Dijssel speelden in het gemengd dubbelspel een driesetter. In de eerste game moest Meijer even wennen aan zijn linkshandige tegen stander, waardoor deze game naar In side ging 7-15. De tweede en derde set liepen goed, zodat Selby met 15-3 en 15-2 het derde punt mocht noteren. Kox en Broekhuis sleepten er ook een derde set uit. Nadat ze de eerste game met 2-15 hadden verloren, volgde er een spannende tweede game, waarin een verlenging nodig was en het laatste punt door Selby gemaakt kon worden: 18-17. Toch kwamen ze tekort, want met 4-15 kon Inside de wedstrijd win nend afsluiten. In de sportzaal van C-drie verloor Selby zaterdag met 3-5 van Inside '82. Johan Meijer had in zijn en kelspel drie games nodig om de partij in een verlengde derde set winnend af le sluiten 15-13,10-15, 17-14. Dennis Kox had een verlenging nodig in zijn eerste game (18-13). Ook de tweede game was erg spannend, maar met 15-12 kon Kox het tweede punt voor Selby scoren. De enkelspelen van Chantal Broekhuis en Lydia van den Dijssel eindigden beiden in het voordeel van Inside met exact dezelfde uitslagen 2-11, 4-11. Het herendubbelspel van Meijer en Kox was een uitermate spannende par tij. In de eerste game moest er weer een verlenging aan te pas komen, waarbij Inside het sterkste bleek (13-18). In de tweede game ging het lange tijd gelijk op, maar uiteindelijk trok Inside aan het langste eind 12-15. Broekhuis en Van den Dijssel kwamen tekort en moesten Installatiebedrijf j. cornelisse bv. I Telefoon (035) - 601 30 14 Daarvoor liep ze steeds de 10 kilo meter, maar in de zevende wedr strijd van de Zuiderster Loopserie koos Mart van Hal voor de halve marathon. Het werd zondag een zware wedstrijd met veel regen en wind. De 5 kilome tertijden van de Soesterse liepen op en in de laatste kilometers begaven haar krachten het. Met stijve spieren bereikte Mart van Hal in 1.31.00 de finish. Dap- hne van Hal finishte op de 3,5 kilome ter in 15.24. Tijdens wedstrijden in het Duitse Dort- mund zijn er door leden van de AV Pij nenburg goede prestaties geleverd. Mar- loes Heerkens wist de finale op de 60 meter dames te bereiken, waarin zij met 7.85 een zesde plaats pakte. Heerkens, dit jaar voor het eerst strijdend bij de dames senioren bleef met deze tijd slecht 0.06 van haar eigen persoonlijke record verwijderd. Almar Lijfering liet op de 200 meter een goede tijd noteren van 25.67. De atleet liet hiermee zien weer op de weg terug te zijn. De zesde wedstrijd van de winter competitie van de snoekbaars is ge wonnen door Willem Hunteler slag. Aan de Naardervaart ving hij 5.24 meter vis. Goede tweede werd Theo Bosman met 4.43 meter, terwijl Gerrit Kasius zijn leidende positie in het algemeen klasse ment handhaafde. Hij werd zaterdag derde met 4.8 meter. Achter hem ein digden Henk van Riet, Jan Livestro, Co Wijnands, Erik van de Kraats, Willem van Zoeren, Willem van de Kraats en Peter de Rond op de plaatsen vier tot en met tien. Tjerk Egtberts neemt afscheid van de Springbokken. Op advies van zijn trainer Harry Eichholtz zal de C5-turner zijn sportieve loopbaan voortzetten bij topclub Sparta uit Veenendaal. Het jeugdlid nam zaterdag afscheid met de provinciale titel in de C5-klasse. Evenals in de twee voorgaande wed strijden was de Soester veruit de sterk ste turner. Thiemo Timmers (C6) be haalde zilver, Bas Bons (C4) pakte brons en Eric van Zandwijk eindigde als vijfde in de C4. De Springbokken-equipe nam overi gens meer hoofdprijzen mee naar Soest. In de tweede voorronde om het D- kampioenschap werd de D6-7-ploeg van Daan Beukema en Mark Maarten Troost eerste in een deelnemersveld van vijftien teams. In de D5 individueel was Niels Kuiper goed op dreef en werd eerste. De D5- ploeg van Wouter Walet en de tweeling Frank en Peter Taris eindigde als vier de, evenals Rob Demmenie, Jacob Vriend en Bastiaan van Vulpen van de D3/4-ploeg. In het individuele klasse ment steeg Demmenie naar de zesde plaats. Heppie Hoekers scoorde dinsdag één punt in de bowlingwedstrijd te gen Naadje. Het kwam op naam van Edwin Pino die een game van 212 gooide. Maar Team Naadje had meer ijzers in het vuur, tenminste Jan van den Blink had een belangrijke rol in de 1-4-zege van zijn ploeg. Hij gooide een serie van 533, twaalf meer dan Pino die wel de hoogste game liet noteren. h ■i Het bewijs is geleverd: de heren van Smeeing/BDC horen thuis in de eerste divisie. Dankzij de vijfde achtereenvolgende overwinning bezit de ploeg dertien punten en is handhaving weliswaar nog niet offi cieel, maar normaal gesproken ge realiseerd. "Ons doel is al bereikt, alleen willen we nog wat plaatsjes omhoog, het liefst met wat leuk handbal," aldus trainer/coach Gerard Hikker van de formatie die in middels zevende staat in een poule van twaalf teams. De nummers zes en vijf zijn binnen handbereik. Smeeing/BDC is gegroeid en sterker geworden. Dat bleek al voor de korte winterstop toen de ploeg driemaal ach ter elkaar won, onder meer van de toenmalige koploper. De goede serie werd ingezet na een desastreus verlopen wedstrijd in Hengelo, waarin Smeeing/ BDC de grootste nederlaag sinds men senheugenis leed (32-19). Daarna ging het alleen maar goed. Hoewel, in de twee thuiswedstrijden die de Soesters na de jaarwisseling speel den, lieten ze niet het beste handbal zien. Toch werden beide duels gewon nen, hetgeen volgens Hikker aangeeft dat zijn team erop vooruit is gegaan. "In het begin verloren we als we slecht speelden, nu niet. En dat geeft aan dat we sterk genoeg zijn voor de eerste di visie. Dat hebben we nu wel laten zien." Beroerde start Afgelopen zondag was HVC het slacht offer: 23-21. De bezoekers staan onder aan met één punt. Die bescheiden oogst dateert van de eerste competitiewed strijd, toen Smeeing/BDC niet verder kwam dan een gelijkspel. De ploeg van Tukker was er dan ook alles aan gele gen een duidelijke zege te boeken, maar in het veld sloeg de vonk niet over. In tegendeel, een beroerde start beteken de dat Smeeing/BDC na elf minuten met 1-6 achter stond. Het technisch zwakkere HVC handbal de rommelig en Smeeing/BDC had daar moeite mee. Hikker: "Gezien ons spel van de laatste weken hadden we verwacht deze tegenstander op te rol len. Dat gevoel hadden we ook, maar tegen zo'n ploeg krijg je het moeilijk als je niet zegt: wij bepalen wat er in het veld gebeurt." Niettemin tekende het herstel ach al in de eerste helft af. Na dertig minuten was de thuisclub weer in de buurt (11- 13) en drie minuten na de hervatting was het weer gelijk. Maar pas na vijftig minuten spel kwam Smeeing/BDC voor de eerste keer op voorsprong (18- 17) en vijf minuten voor tijd was de voordelige marge van twee doelpunten bereikt: 22-20. Daarna werd de zege in veilige haven geloodst. Bij Smeeing/BDC waren Arjan en Mi- chel Roest en Charles Kordelaar ieder goed voor vijf doelpunten. Richard van Hofslot (vier), Richard van de Hoef (3) en Guus Tourné (1) maakten de ove rige treffers. Na twaalf van de 22 wedstrijden heeft Smeeing/BDC al twaalf punten voor sprong op de nummer twaalf, de achter stand op de twee koplopers bedraagt acht punten. Het gaat goed met de dames van Smeeing/BDC. Door de 13-10- winst op HVN/Attila verkleinden de handbalsters het verschil op de ranglijst met de Nieuwegeiners tot één punt. De wedstrijd werd overi gens pas in de slotfase beslist. Smeeing/BDC had in het begin weinig zicht op het cirkelspel van de gasten. Dat leidde tot onreglementair verdedi gen, hetgeen HVN/Attila vier strafwor- pen opleverde. Vanaf 5-5 had Smeeing/BDC het in defensief opzicht onder controle en werd een 9-6-voor- sprong genomen. In de tweede helft kregen de Soesters al snel een tijdstraf die tot tweemaal toe werd uitgebuit door HVN/Attila (9-8). Tot de 22e minuut zou er niet meer worden gescoord, omdat beide ploegen onzorgvuldig met de bal omsprongen. Daarna maakte HVN/Attila gelijk. Na een goede stop van keepster Martine Bianca van Hofslot bestookt het doel van HVN/Attila. Foto: A/do Allessie van de Linden kwam Smeeing/BDC via een break-out op voorsprong. De vreugde was van korte duur, want uit een strafworp werd het wederom gelijk (10-10). In de laatste vier minuten nam Smeeing/BDC het heft in handen en werd met drie treffers een einde ge maakt aan de spanning. ZWEMMEN De Duinkikkers Tijdens de winterkringkampioenschap- pen in Utrecht hebben De Duinkikkers vijf kringtitels opgeëist. Drie waren er voor Jurgen van Nimwegen, eerste op de 100 meter rug, 100 meter vrij en 100 meter vlinder en twee voor Paul Spronk, eerste op de 100 meter rug en 100 meter vlinder. Zestien kinderen van De Duinkikkers waren voor de kringkampioenschappen regio Utrecht uitgenodigd. Hun tijd behoorde bij de beste zes geregistreerde tijden bij de KNZB in de provincie Utrecht. Een tweede plaats was er voor Paul Spronk en Susanne Schuurman. Derde plaatsen waren er voor Hanke Schalkx (2), Stephanie Epskamp (2), Michael Maassen en Vivian Spronk. Jurgen van Nimwegen zwom de 50 meter vrije slag in een tijd van 26.34, dit betekent een startbewijs voor de N.K. sprint in Emmen. Omdat de tus sentijden (50 meter) ook werden ge klokt sneuvelden er 26 clubrecords; maar liefst 18 voor Jurgen v. Nimwe gen, 4 voor Paul Spronk, 3 voor Mi chael Maassen en een voor Stephanie Epskamp. Er werd 26 keer een per soonlijk record gezwommen. Matthijs Wijnmalen, die bij AZ&PC lid is, zwom bij de lichting uit 1987 vier persoonlijke records. Dat was op de 100 meter schoolslag (1.31.44), de 100 meter vrije slag (1.07.52), de 100 me ter vlinderslag (1.24.94) en de 100 me ter rugslag (1.18.63). Op de drie eerste afstanden werd hij eerste, op de laatste tikte hij als tweede aan. PERSONAL TRAINING: 10 weken trainen onder individuele begeleiding van een fysiotherapeut/personal Irainer-regelmatige fittesten- ideaal voor mensen met lichamelijke klachten en/of beginners! Start uw eigen trainingsprogramma NU!! RUGKOND1TIECURSUS "BACK IN SHAPE" Kleine oefengroep, speciaal voor mensen met rugklachten, o.l.v. een fysiotherapeut. Cursus -10 weken - start op dinsdag 3 feb. 21.00 uur Bel voor verdere informatie en een proefles: Van Weedestraat211 - Soest U kunt bij ons ook terecht voor: fitness/cardiofitness onder professionele begeleiding 50 groepslessen per week: callanetic-aerobic-step-funk-fitclub (6-14 jr.) Tai Chi - stretching - spinning Personal Training en Rugkonditiecursus o.l.v. fysiotherapeut Afslankcursus: strakker - slanker - fitter sauna - zonnebank - sportmassage kinderopvang in de ochtend behandelingen fysiotherapie gezichts/lichaamsverzorging: Salon Constanze FYSIO FITNESS PROMOTIONS» voor verantwoord bewegen!

Soester Courant | 1998 | | pagina 17