r\ O., Vernielingen Slakkenhuis gevolg van uitlatingen KLM-flatbewoners? Genoeg animo en draagvlak voor opknapbeurt industrieterrein Overhees blijft heersen op dambordl Waar een kiel is, is een bal... halve pi jg). Vluchtelingenwerk gaat asielzoekers ondersteunen Werk aan de weg in Soest Hulpverlt WOENSDAG 21 JANUAR11998 SOESTER COURANT PAGINA 1fl ^nENSDAG 21 J/ Jean-Marie van Staveren ziet verband Diefstal uit tuin Inbraak in C-drie Helft van bedrijven reageert Klaren Tromp met Soester woning in 'Kijk op Wonen' Wie aan sport doet leest de Soester Courant School wint voor zestiende keer DVS-toernooi DAMMEN 5Sj§i JSS Sportprogramma Nar re Knollen bereiden zich voor op Karnaval SCHAATSEN Tom Versteeg als vijfde over finish Jeugdnieuws j| Brand in containers Gevraagd Bezorgers voor de Soester Courant pe hele winte Opei dinsdag, donderd woensdag van 9.00-1 Bieb: telefonisc verlengen alleei nog 's ochtends I NPB-bijeenkom I rabbijn Aschke De Soester kunstenares Jean-Marie van Staveren, huurster van het Slak kenhuis aan de Dalweg, is niet blij met de opmerkingen van de KLM- flatbewoners, die onlangs in de Soester Courant lieten weten dat zij geen behoefte hebben aan een hangplek in hun buurt. Ze vindt het in elk geval niet zo toevallig dat het gebouwtje in het weekend weer eens fors werd toegetakeld. Volgens de kunstenares, die het Slak kenhuis samen met haar collega Karin de Bruin als atelier en expositieruimte in gebruik heeft, moet er haast zeker een verband bestaan tussen de recente ver nielingen en de discussie over de hang plek in de krant. Het waren immers de bewoners van de (eerste) KLM-flat die, met Soester Courant-columnist Arie Wandelaar voorop, het gemeentebe stuur de suggestie gaven om de opge schoten jeugd van Soest maar onderdak te geven in het Slakkenhuis in plaats van een hangplek tegenover hun buurt. Jean-Marie van Staveren vindt de uitla tingen van Wandelaar en zijn medeflat bewoners uiterst dom en ondoordacht, nog afgezien van het feit dat zij kenne lijk niet eens wisten dat het Slakkenhuis beslist niet leegstaat, maar gebruikt wordt als expositieruimte. Volgens haar is de opgeschoten jeugd daardoor mo gelijk weer op het idee gebracht om hun "visitekaartje" bij het gebouwtje af te geven. Gevolg: een verbrijzelde ruit, onherstelbare schade aan een schilderij en twee objecten van Van Staveren. Reparatiekosten: minstens enige duizen den guldens. Volgens Jean-Marie staat het nog niet vast dat de gemeente - als verhuurster van het Slakkenhuis - die kosten voor haar rekening neemt. "Wij kunnen dat niet betalen." Ze was zaterdagmorgen kwaad en ont hutst toen ze de vernielingen ontdekte. De grote ruit was met een grote kei aan diggelen gebeukt. "Het is gewapend glas, daar ben je zomaar niet doorheen. Er moet iemand systematisch met die kei hebben staan timmeren tot het glas barstte." Het is niet voor het eerst dat het Slak kenhuis het toneel is van vernielingen en vandalisme. Al eerder werd het glazen dak ernstig beschadigd; de toegang naar het "uitkijkpunt" bovenop is sindsdien afgesloten met een groot hek. Er zijn van tijd tot tijd ook pogingen tot brand stichting geweest, waarbij de daders brandend papier onder de deur van het gebouw schoven. Jean-Marie van Staveren bij de verbrij zelde ruit van het Slakkenhuis. Vluchtelingenwerk in Soest gaat zich inzetten voor de asielzoe kers die vanaf april in het voor malige Molenschot-gebouw aan de Albert Cuyplaan worden op gevangen. Daarom worden nu ai vrijwilligers gezocht. In samenwerking met Vluchtelingen- Werk Amsterdam wordt speciaal voor de asielzoekers een afdeling ge start voor juridische ondersteuning en dagstructurering. Voor beide ta ken van Vluchtelingenwerk wordt een betaalde deeltijd-kracht aange steld. Deze twee krachten gaan een groep van vrijwilligers vormen voor de uitvoering van de taken. Vluchte lingenwerk zal een informatie-cam pagne voeren en eind februari start een driedaagse scholing voor de vrij willigers. Bij juridische ondersteuning is het belangrijk interesse te hebben in de vreemdelingenwetgeving, mensen rechten en politieke verhoudingen in andere landen. Bij de dagbesteding gaat het meer om (im)materiële en psycho-sociale hulpverlening, dagbe steding, introductie en voorlichting aan zowel individuen als groepen. Ook het draaien van een spreekuur kan een onderdeel zijn van het ta kenpakket. Belangstellenden voor een vrijwilli gersfunctie kunnen zich aanmelden of meer informatie aanvragen bij Ammy Langenbach of Elly van Ziel van Vluchtelingenwerk, tel. 6026053. De opvang van de 350 asielzoekers is de verantwoordelijkheid van het Centraal Orgaan Opvang Asielzoe kers (COA). Die stelt straks een di recteur voor het asielzoekerscentrum aan en vult de twintig formatieplaat sen in het centrum in. Vluchtelingen- Werk wil helpen de asielzoekers zo goed mogelijk op te vangen, maar rekent daarbij wel op de steun van het COA en de gemeente. "Hoe be ter de opvang, hoe prettiger zal het contact met de Soester bevolking lo pen," aldus Vluchtelingenwerk. Politiek tintje Volgens Jean-Marie heeft de recente uitbarsting van vernielzucht bij het Slak kenhuis ditmaal een "politiek tintje", omdat er een bijna rechtstreeks aanwijs baar verband is met de uitlatingen in de krant. "Dat het jongerenbeleid in Soest faalt kan ik toch niet helpen?" aldus Jean-Marie. "Bijna elke avond staat hier opgeschoten jeugd. De sloten worden volgepropt met rommel en elke morgen vind je weer de restanten van de avond ervoor in de portiek. Er wordt hier heel wat gepiest en gepoept, geblowd en ge spoten..." Ze vindt het allemaal onthutsend en ontmoedigend. "Je probeert hier wat voor de Soester gemeenschap te doen, het slaat ook aan, en dan overkomt je dit... Soest verdient zo'n gebouwtje blijkbaar niet." Ze wil er overigens niet graag weg, maar ze weet niet hoe ze te gen dit soort vernielzucht moet optre den. "Bovendien, kunst is niet te verze keren. Alleen de materiaalkosten wor den door de verzekering vergoed, maar we hebben hier soms wel eens voor 100.000 gulden aan werk staan. Dat is niet te beveiligen, tenzij tegen goud geld." Dertig stuks viooltjes en tuinverlichting zijn gestolen uit een tuin aan de Turf- streek. Daarvan is aangifte gedaan door een veertigjarige vrouw. In C-drie zijn vernielingen aangericht door een inbreker. Hij kraakte een kluis en forceerde enkele deuren die op slot zaten. Wat hij heeft meegenomen, was niet bekend bij de politie. De inbraak werd begin vorige week gepleegd. Het gemeentebestuur en de Soester werkgevers, verenigd in de Soester Zakenkring, zijn enthousiast over de uitkomsten van een schriftelijke enquête onder de bedrijven die ge vestigd zijn op het "oude" industrie terrein van Soest. Er blijkt genoeg animo te zijn voor een flinke op knapbeurt van het gebied. Die face-lift - of "revitalisering", zoals de officiële term luidt - zou van het oude industriegebied weer een enigszins mo dern bedrijventerrein moeten maken met wat meer "uitstraling" dan op dit moment. De enquête vormt in feite een vooronderzoek naar de bereidheid en de kans van slagen van de revitalisering, voorzover dat van de deelnemende be drijven afhangt. Het onderzoek is in opdracht van de gemeente en de Zakenkring - die de kosten samen delen - uitgevoerd door Robin van Looy, student aan de Hoge school van Utrecht (Ruimtelijke Orde ning en Planologie). Hij heeft een aan tal maanden als stagiair doorgebracht bij Van Gelder Informatika. Volgens wethouder Neks Blommers, die de enquête vorige week met enig cere monieel in ontvangst nam, is het onder zoek vooral ingegeven door "signalen" uit het bedrijsleven en de gemeenteraad. Zakenkring-voorzitter mr. Dick van Loon vond de respons van 53 piocent - 77 van de 146 benaderde bedrijven vulden het formulier in - "enorm goed". Volgens onderzoeker Van Looy is 30 procent normaal, "dus het lééft". Ove rigens hoeft niet het hele industrieterrein gemoderniseerd te worden. Een deel is al opgeknapt (de Beckeringhstraat) en ook de riolering is van gemeentewege al voor een deel onder handen genomen. 'Uitstraling' Een van de wensen is een betere "uit straling", maar dat hoeft volgens de res pondenten niet gepaard te gaan met een nieuwe naam, zoals bedrijventerrein 'Soestdijk', 't Hart, bedrijvenpark Soest, bedrijventerrein De Ringweg, Soest Pla- za, Het Weiland. Het blijft dus waar schijnlijk gewoon een industrieterrein, wat het ook is. In het algemeen blijkt men de "omge ving" van het eigen bedrijf redelijk pret tig te vinden, zodat er aan de sfeer njet veel veranderd hoeft te worden, maar het kan best een stuk gezelliger (groen, kunst, etc.). Over de huidige voorzienin gen op het terrein is men matig tevre den. De bewegwijzering zou wel beter kunnen, de mogelijkheden voor reclame ook, maar over de beveiliging van het terrein liggen de menigen verdeeld. Dat hangt ook nogal af van de plaats waar men gevestigd is. Wensen en knelpunten De openbare verlichting is niet optimaal, vindt een meerderheid, en er zouden volgens sommige bedrijven wel meer parkeerplaatsen nodig zijn - met name voor bezoekers - en wat het groen be treft: men vindt dat een van de minst belangrijke voorzieningen. De conditie van het wegdek is slecht, dus daar zou wat aan gedaan moeten worden, even als de trottoirs en de parkeerplaatsen. De bereikbaarheid van het terrein is re delijk goed, naar het oordeel van de geënquêteerden. De meeste mensen komen en gaan trouwens per eigen ver voer. 1 Robin van Looy (l.) biedt de enquête aan wethouder Neks Blommers en Za kenkring-voorzitter Dick van Loon. Er springen nog wel een aantal specia le wensen en knelpunten uit, zoals het opheffen van het eenrichtingsverkeer, betere straat- en nummeraanduiding, het Weteringpad open, betere postbe zorging, etc. Veel bedrijven zijn wel po sitief over een revitaliseringsplan, al houdt men zich over de financiering daarvan meestal op de vlakte. Er is in middels wel een werkgroep opgericht die het plan gaat uitwerken. Ook de oprichting van een stichting ziet een meerderheid wel zitten, maar voor col lectieve beveiliging ziet men niet zo gauw een noodzaak, mede afhankelijk van wat dat gaat kosten. Zelf een bijdra ge leveren aan een gemeenschappelijk verbeteringsplan, dat blijkt niet echt te leven. Desondanks is de eindconclusie van de enquête dat er voldoende animo en draagvlak is om het revitaliserings plan "op te starten". Op zondag 25 januari is in het RTL 4-televisieprogramma 'Kijk op Wo nen' het pand aan de Ferdinand Huycklaan 2 te zien. Dirk Jan Kla ren van Klaren Tromp o/g uit Soest vertelt dan over de verbouwin gen en renovaties die de bewoners hebben laten uitvoeren aan het ex en interieur. Hiervoor zijn afgelopen donderdag, met toestemming van de bewoners, opnamen gemaakt. De uitzending van het door Vivian Boele gepresenteerde programma begint om 18.05 uur op RTL 4. Telefoon 6018730 De Schans 20, 3764 AX kringloopcentrum V SPULLENHULP Openingstijden: Dinsdag, woensdag, donderdag, vrijdag 13.00-17.00 uur; zaterdag 9.00-12.00 uur. Spullen brengen: Dinsdag, woensdag, donderdag, vrijdag 13.00-18.00 uur; zaterdag 9.00-12.00 uur. Spullen ophalen: Graag tijdig telefonisch afspreken. De spullen worden gratis afgehaald. Opnieuw is de OBS Overhees win naar geworden van het damtoer- nooi voor scholieren dat DVSB voor de achttiende maal hield. Het was de zestiende toernooizege voor Overhees. In de aula van het Griftland College kwamen zater dag 130 kinderen uit Soest en Baarn aan zet. Na de openingsspeech van voorzitter Evert Davelaar en de openingszet van de Baarnse wethouder Van der Kerk werd begonnen met de tientallen par tijen. In poule A werd De Driesprong eerste door alle dertien partijen te winnen. Spannender ging het eraan toe in pou le B. De Bron ging lange tijd aan de lei ding, maar verloor in de tiende wed strijd van Overhees dat daardoor de koppositie overnam en die niet meer uit handen zou geven. In de finale was Overhees te sterk voor De Driesprong (6-4), als derde eindig de Achtbaan 3 dat met 8-2 van De Bron won. Op de vijfde plaats finishte de Montinischool die zich daardoor kampioen van Baarn mag noemen. Op 14 februari vertegenwoordigt Over hees tijdens de provinciale kampioen schappen de gemeente Soest, de Mon tinischool komt namens Baarn uit. Deze titelstrijd vindt plaats in Linscho- ten. Het damtoernooi van DVSB vond voor de achttiende maal plaats. Foto: Aldo Allessie Bij de nieuwbouwwoningen van de Chalonhof wordt de definitieve bestra ting aangebracht. Het werk is gestart met de hoogste aansluiting op de be staande wegen van de Chalonhof. Van af dat punt worden de nieuwe wegge deelten bestraat. Voor het bereiken van de woningen zal het autoverkeer van de overige aansluitingen op de wegen van de Chalonhof gebruik moeten maken. In de Van Weedestraat plaatst men op een aantal plaatsen straatmeubilair en worden de laatste afrondende werk zaamheden uitgevoerd. Op de Houtsnip wordt de definitie ve bestrating aangebracht. Dit betreft het gedeelte, waar geen kabels of leidin gen behoeven te worden gelegd. Voor de bewoners zijn tijdelijk parkeer plaatsen beschikbaar langs de Klein Engendaalweg. Op de Industrieweg wordt tussen de Dorresteinweg en de Nijverheidsweg de riolering vergroot. Dit is nodig, omdat door de toename van de verharding meer hemelwater via de riolering moet worden afgevoerd. De uitbreiding van de riolen in de Industrieweg zal zo mo gelijk begin februari voltooid zijn. In de week van 19 tot 24 januari wordt gestart met het opnieuw bestra ten van de Driehoeksweg. Dit werk zal enige weken in beslag nemen. Tijdens de uitvoering van de werkzaamheden is op de Driehoeksweg geen doorgaand verkeer mogelijk. Spoorwegen Vanaf zaterdag 21 februari rond 23.00 uur en de gehele zondag 22 februari is - wegens werkzaamheden - geen treinverkeer mogelijk tussen Baarn en Amersfoort en Baarn en station Soest. De NS zetten bussen in. De treinen Utrecht-Baarn rijden tot station Soest. Tbssen de stations Soest en Baarn rij den bussen. Deze bussen vervoeren ook de reizigers van en naar station Soest dijk. De treinen vanaf station Soest richting Utrecht vertrekken met de aan gepaste dienstregeling ca. 10 minuten later. Vanaf zaterdag 23.00 uur en de gehele zondag geldt op de Stationsweg een parkeerverbod om busverkeer mogelijk te maken. Tijdens de werkzaamheden zal via de overweg Torenlaan in Baarn geen en kel verkeer mogelijk zijn. Alle sporen en ook de overweg zullen volledig op gebroken zijn en fietsverkeer is evenmin mogelijk. Het verkeer tussen Soest en Baarn zal vanaf zaterdag 21 februari rond 23.00 uur en de gehele zondag 22 februari via de Amsterdamsestraatweg moeten rijden. Het vervangend busvervoer zal veelal een extra reistijd van minimaal 30 mi nuten betekenen. WOENSDAG 21 JANUARI Volleybal 20.15 uur Maxcom/Touché-Stam/ SoVoCo (H) (Baarn) Zaalvoetbal 21.00 uur Springboks-Firtina'93 (Utrecht) ZATERDAG 24 JANUARI Basketbal 18.00 uur Red Stars (D)-Niels Stensen 5 (Beukendal) 20.30 uur Rowic-Red Stars (H) (Dordrecht) Korfbal 15.20 uur Eemvogels-Minerva (Aqua Indoor) Volleybal 17.00 uur Stam/SoVoCo (D)- Lycurgus (De Bunt) Voetbal 14.30 uur WZ'49-Stroe (Eemweg) 14.30 uur Hees-Eemboys (V.O. Utrechtseweg) 14.00 uur SEC-Nederhorst (Bosstraat- West) ZONDAG 25 JANUARI Handbal 12.00 uur ESCA-Smeeing/BDC (Arnhem) 12.10 uur Smeeing/BDC (D)-HMS/ Achilles (Beukendal) Voetbal 14.00 uur Zeist-Soest (Zeist) 14.00 uur SEC-Hooglanderveen (Bos straat-West) MAANDAG 26 JANUARI Bowling 19.30 uur Competitie Soester Bowling Vereniging, ook op dinsdag vanaf 19.30 uur (C-drie) Zaalvoetbal 21.00 uur DVS/De Kuil-'s Graveland (Beukendal) Het Kielenbhl van de Narre Knol len (het vroegere Kleintje Karnaval) in de Knollenburcht in Partycen trum Bos en Duin aan de Bosstraat is vanouds de voorloper van het Grote Karnaval en belooft ook dit jaar weer een oergezellig feest te worden.De muzikale leiding is als vanouds in handen van DJ 'Kees van Amersfoort', bijgestaan door blaaskapel "De Deurbloazers" uit Deventer. Neem daarbij nog de Hilversumse Kar- navalsvereniging De Gooitrappers, De Leutbroeken uit Amersfoort, D'Opsnaaiers uit Utrecht, de Federatie Midden Nederland en Stadsprins Joris XXII met in zijn gevolg de kapel van de Société aMuzikale Neuzenvreugde, die pas ophoudt met spelen als de Kapel meester het loodje dreigt te leggen, en je avond is compleet. Want het Groot Karnaval staat reeds aan de deur te kloppen en zal, na een voorproefje van Willem I aan de Koninginnelaan met het 'Geluksbal' op 13 februari, op 21 februari in Soest losbarsten. Wat houdt Karnaval 1998 in voor Soest? Op vrijdag 20 februari 1998 omstreeks 08.30 vangt het traditionele Scholenbezoek aan. Bezocht worden o.a. de Ludgerusschool, de Montesso rischool, de Wegwijzer en de Achtbaan in Soest en de Kubus met residentie aan de rand van Amersfoort. In de middag volgt een bezoek aan zorgcentrum Dae- lhoven om daar het Karnaval op te luis- teren, waarna het hele gezelschap een volledig programma verzorgt op Ma- riënburg. Thema's Vrijdagavond gaan de Knollen op be zoek bij de Gooitrappers in Hilversum, waarna op zaterdag 21 februari de Kar- navalsoptocht gehouden wordt. Hier voor heeft de organisatie opnieuw de Soester sportverenigingen opgeroepen om eens iets te doen met het thema "Clustering, wat moet je er mee?" en verder de gehele Soester bevolking, om iets te doen met het thema "Soest; opengebroken en versperd". Voor de optocht kan men zich gratis opgeven bij mevr. Meijer, tel. 6012020, of Postbus 330, 3760 AH Soest. Zaterdagavond vindt het Knollenbal plaats; op zondag 22 februari is de Knollenburcht/Bos en Duin voor de kleintjes met diverse activiteiten en 's avonds is er het Bal der Zotten. Maan dagmiddag 23 februari is traditioneel voor de senioren die dankzij de sponsors van begin tot eind in de watten gelegd worden met o.a. koffie met lekkers, een hapje, een drankje en nog veel meer. Nadat maandagavond het Jeugdkarna- val is geweest maakt de vereniging zich op voor de Grote Sluitingsavond op dinsdag 24 februari, die voor leden en niet-leden gratis toegankelijk is en waar bij om 24.00 uur precies de Prins de sleutel van de gemeente Soest zal inle veren bij wethouder Van Logtenstein en door deze van zijn versierselen zal wor den ontdaan. Hieropvolgend zal het Haringhappen plaatsvinden. Prijskaartje Dat aan alle evenementen een prijs kaartje hangt moge duidelijk zijn. De kosten zijn voor niet-leden resp. leden: Knollenbal (21-02) f 12,50/7,50. Bal der Zotten (22-0212,50/7,50. Kinderkarnaval (22-02) 5,00 (allebei). Seniorenbal (23-02) 10,00/5,00. Jeugdkarnaval (23-02) 10,00/5,00. De korting voor leden geldt alléén in de voorverkoop op het voorverkoopadres voor leden (fam. Beijer, Beukenlaan 7), terwijl men voor het Seniorenbal telefo nisch reserveren kan bij Rijk van Gar- dingen, tel. 6022332. De overige voorverkoopadressen zijn: - Slijterij van der Linden, Burg. Gro- thestraat 6; - Adviesbur. van Rouwendaal, Konin ginnelaan 16 A; - Kapsalon Marie-Claire, Steenhoff- straat 62; - Rijwielhandel Jac. de Bruin, Gallen- kamp Pelsweg 1; - Primera De Beer, Overhees en Soest- Zuid. Er is ook kaartverkoop aan de zaal, maar dan geldt ook voor leden de volle prijs. Er zijn ook combi-kaarten te koop voor de zaterdag-, zondag- en maan dagavond. Die kosten 25,00 en dat scheelt dan weer mooi 10,00. Schaatsenrijder Tom Versteeg van SV Eemland is als vijfde over de finish ge komen in een B-marathon. De wedstrijd over 75 kilometer werd in het weekeinde gehouden op een baan van 333 in plaats van de gebruikelijke 400 meter lengte. Versteeg nestelde zich in de kopgroep die een ronde voor sprong nam' op het peleton en eindigde voorin. BADMINTON Selby Selby 1 speelde zondag thuis tegen Badso en boekte een gelijkspel 4-4. Na de enkelspelen was de tussenstand 2-2, waarbij beide dames drie sets nodig hadden. Het herendubbelspel van Tim Vaessen en Harold Topper werd een spannende driesetter waarbij de derde set in verlenging gewonnen werd door Selby 15-11, 12-15, 18-15. De dames Mayda Dirksen en Claire Blijleven had den ook drie sets nodig maar konden het net niet afmaken 12-15, 15-6, 10- 15. Het gemengd dubbelspel van Tim en Mayda liep gesmeerd 15-3, 15-6. Harold en Claire speelden de vijfde driesetter en verloren nipt 14-17, 15-9, 12-15. De Eemvogels Uit was het 1-1 geworden tegen MIA, thuis versloeg de F1 dezelfde tegenstan der met 3-1, na een ruststand van 2-0. De Dl verspeelde een 3-0-voorsprong (3-3), maar klopte uiteindelijk toch Telstar met 5-3. Voor de Cl stond de moeilijke wedstrijd tegen het hoogge plaatste Vogel op het programma. Eemvogels kwam met 2-1 voor, maar stond vlak voor tijd met 2-3 achter. In de slotseconden scoorde Martine Kraai- kamp de gelijkmaker. Soest Afgelopen zaterdag werden de eerste competitiewedstrijden van 1998 ge speeld. C2 verloor in Baarn met 3-0 van Greenstars en C3 won daar in de buurt met 3-2 van TOV. De C4 verloor thuis kansloos met 0-8 van Eemdijk. Verder speelde een aantal teams oefenwedstrij den. Drie containers bij een supermarkt aan de Parallelweg zijn vorige week uitge brand, vermoedelijk als gevolg van brandstichting. Toen de politie ter plek ke kwam, zag ze een jongeman lopen, maar hij kon niet worden aangehouden. De brandweer kon de containers niet meer redden, de reinigingsdienst heeft de restanten opgeruimd. (elke woensdagmiddag) Voor informatie: tel. 6014152 I in het vervolg is het telefoni I „en van de uitleentermijn v£ materialen uit de bibliotheek mogelijk 's ochtends, van 9.C uur. De bibliotheek hantf maanden als overgangsperi 1 hel publiek aan deze niem I kan wennen. Het telefoon I 6015210. 1 De Vrijzinnige Geloofsge J NPB Soest houdt op zondai I ri om 10.15 uur een bijzone I komst in het kerkgebouw a! I brandtlaan 20. Niemand n rabbijn prof. dr. Y. Aschker I thema "Het verhaal als bror I ratie" behandelen, ledereen te welkom. De toegang is gi Weekend-opvangdienst Maatschappelijke Dienstye Hulp in dringende moeilij zaterdag, zondag en algeme feestdagen, tel. 6245555. Stichting Hulpdienst Soe Hulp aanvragen dagelijks tu: 10.00 uur, tel. (0346) 352097. Nazorg borstkankerpatie Informatie: Borstkanker ini trum Utrecht (BIC), tel. 0. di. t/m. vrij. 10.00-13.001 Werkgroep Kind en Ziekei Behartigt de belangen ouders vóór, tijdens en n huisopname. Informatie: m ling, tel. 6014470. Vrouwenspreekuiir Iedere donderdag 20.0( Stadsring 31A (Vrouwenl foort, tel. (033)4616612. wilt blijven kan dat. Meidentelefoon Voor specifieke meis Maandag 19.00-21.00 u 16.00-18.00 uur; dond 21.00 uur, tel. (030)2322 Vrouwen in de Bijstanc Vrouwen die problemen terrein van de bijstand ku terecht bij de werkgroep 3 Bijstand, telefonisch da 13.00 of na 18.00 uii 6017431 of 6018555. Spreekuur: elke 2e vi maand, 10.00-11.30 uur, tionaal Vrouwencentrum, Buro Vrije Tijd Bemiddelt in vrijetijd: brengt mensen bij elkaar willen doen op het gebicf interesse. Postbus 3074, tel. 6013941 of 6014650 VTO-samenwerkings^ Vroegtijdige Onderkenn lingsstoornissen bij kim 240, 3800 AB An (033)4637285. Slachtofferhulp Soest Praatpaal en vraagbaak fers van misdrijven en ve len, tel. 6027719. Slachtofferhulp Eend: 24 uur per dag telefoni voor Soest, Soestdijk tussen 7.00 en 23.00 uu tussen 23.00 en 7.00 uu kamer van de Amersfoc 033-4666666. Al Anon-groep Soest Steun aan familie van d matig veel drinkt of droi of 5415474 Baarn. Ouders van een overl Landelijke zelfhulp-org Contactadres: Evehne breestraat 543, 3765 6014310. Thuishulpcentrale E De THC biedt partner dementerenden, van ch: ouders van verstandeli gehandicapte kinderen of passief oppassen d Informatie: tel. 033-4( Contactpersoon Soest tel. 6022395. Thuiszorg/Maatscl Stichting Thuiszorg er Werk N.O. Utrenht Burg. Grothestraat tel. 6036800, fax 603 Jongerenspreekuu Voor jongeren van 12 dag 15.30-16.30 ui Amersfoort. Psycho-profylaxe Stichting Psycho-prc ding op de bevalling v.d. Poll, Clauslaan 1 tel. 6031396. Steunpunt Rouwve Contactadres: Nelle Brinkweg 18, 376 6022122 (9.00-11 6014310. Wie hulp zoekt, ma ren bij het Centraal 11.00 uur, tel. 603

Soester Courant | 1998 | | pagina 18