Brugklassers bouwen op het Griftland College aan hun toekomst 8® Het Nieuwe Eemland investeert in de toekomst Waldheimmavo: veilig en geborgen let Stromenland, één nieuwe vestiging! 10NDERWIJS w. Rekenen op de Vrije School Amersfoort INFORMATIE OVER VOORTGEZET ONDERWIJS WOENSDAG 28 JANUAR11998 SOESTER COURANT Voorlichtingsavond: 10 februari; Open dag: 14 februari PAGINA 11 ol Henschen Jto- en motorrijles 'omfietscertificaat ^lu ook automaat" jeven ook theorieles iwe cursus lotor. Tel. 035 - 6022061 Autotel. 0652 - 643170 *A jcjscmderfmd TEL. 035-6019954 Wie vergelijkt leest de Soester Courant Klachten bezorging Intensieve aandacht voor leerling; goede examenresultaten ilder regelt 't Juf Annie van De Achtbaan na 40 jaar uit onderwijs Gevraagd Bezorgers voor de Soester Courant lverstelbare spiralen en ngnu: 2695,- TA SCHUIFDEURKAST MUITI NOVA alpine wit \N 7225,- VOOR 4295,- WORLD SLAAPKAMER JOURI essen, incl. nk., 180 x 200 \N 1595,- VOOR 1295.- PULLMAN ng matras, 80 x 200 V.a. 695 - laf van min. waarde van 1500 - ;ussens heavy t.w.v. 119,. p s[ GRATIS Precies op de grens van Baarn en Soest, op 750 meter van paleis Soestdijk, gelegen tussen bos en weiland: het Griftland College. Da gelijks melden de Griftlanders zich hier, maar niet vanwege dit bijzon dere plekje. Zij komen om te bou wen aan hun toekomst. Dat het Griftland een bijzondere school is, ontdekt u als u leest waar het Grift land voor staat. Een bezoek aan het Griftland maakt duidelijk dat de rust van de weilanden niet betekent 'buiten- de-wereld-staan'. De school, die haar bekendheid dankt aan het degelijke on derwijs dat geboden wordt en de ment- orale zorg voor de leerling, is afgestemd op de jongste onderwijskundige ontwik kelingen, van basisvorming tot en met de tweede fase. Met goed geoutilleerde lokalen voor techniek en verzorging, practica voor taleü, exacte en creatieve vakken en iputer-lokalen is de school compleet [erust voor het onderwijs in de on- iuw: de basisvorming. Het wijdse tterrein, direct grenzend aan de tien, accentueert de royale opzet van de school. Maar het Griftland biedt meer. In het ruime Studiecentrum (inclusief diatheek en bibliotheek) kan de leer ling rustig zelfstandig aan het werk. 'ermee springt de school in op de ko- inde onderwijs-ontwikkelingen in de yenbouw: de Tweede Fase. i meer individuele aanpak bereidt de jrling voor op verdere studie aan de liversiteit, het hbo of het mbo. Hij èrt zijn eigen paden uit te stippelen, ritisch te selecteren uit de veelheid aan (formatie die op hem afkomt. De hooi wordt zo zijn studiehuis. Niet alleen de toevallige bezoeker ont dekt de mogelijkheden die zo'n studie- entrum biedt. Ook het Ministerie van nderwijs zag deze mogelijkheden en flecteerde het Griftland College als Dorhoedeschool in het ICT-project. jfat is ICT? Letterlijk: Informatie- en "ommunicatie Technologie. Simpel ge zegd: alle toepassingen van de compu ter. Als voorhoedeschool krijgt het riftland een behoorlijke som geld om nog meer computers aan te schaffen en Dcenten te scholen. Het aantal lesuren formatiekunde in de onderbouw is elatief hoog en de toepassingen van dit medium' in de gewone les zal school- breed behoorlijk toenemen. Cortom: Het Griftland, een school die meer dan één bezoek waard blijkt. Van harte aanbevolen: Open Dag zaterdag 14 februari (10.00- 13.00 uur); Voorlichtingsavond dinsdag 10 februari (20.00 uur). ies lid van de Vereniging van Nederlandse Installatiebedrijven ng Jitdagend een doeltreffend joed onderwijs is erop gericht 'uit de leerling te halen wat erin zit1,' een kind moet zijn mogelijkheden ontdekken en ze gebruiken. Wat voor de één een uit daging is, kan de ander ervaren als een dagelijkse martelgang, liet Griftland is zich hier goed van be- ust. Leerlingen worden niet over één kam geschoren. Dit blijkt al duidelijk uit de opzet van het eerste leerjaar: er zijn maar liefst drie soorten brugklassen, die duidelijk verschillen in niveau en leerstijl. Nauw samenwerkend met de basis- ichool wordt per kind nagegaan welke s voor hem het meest geschikt is: een wo-/havo-, een havo/mavo- of mavo das. Het onderwijs moet uitdagend zijn: jjiet kind mag niet in een voor hem te [emakkelijke klas zitten. Maar het on- lerwijs schiet ook zijn doel voorbij als de lessen voor een leerling te moeilijk zijn. Soms is het nog te vroeg om de juiste keuze te maken. Daarom zijn er 'scha kelklassen' met als voordeel dat de leer ling in het jaar zelf kan ontdekken, wel ke afdeling bij hem past. Ook na dit jaar blijft het mogelijk tussentijds over te stappen. Een kind kan zich immers anders ont wikkelen dan verwacht werd. Zo'n over stap is één van de grote voordelen van een scholengemeenschap. Zelfstandigheid Wat moeten jongeren zich veel vaardig heden eigen maken: je kunnen concen treren, naar elkaar leren luisteren, hoofd- en bijzaken kunnen onderschei den, je huiswerk plannen om er een paar te noemen. Op iedere school ko men deze studievaardigheden aan de orde. Zo ook op het Griftland. De school valt op door de aandacht die be steed wordt aan sociale en communica tieve vaardigheden. Een kind dat de puberteit ingaat, heeft zelfvertrouwen nodig, moet weerbaar zijn. Je gedach ten, maar vooral je gevoelens onder on der woorden leren brengen, vraagt bege leiding. De klas is een prima 'werk plaats' om ervaringen op te doen en vaardigheden te trainen. De dagelijkse schoolverplichtingen (huiswerk!) leren je verantwoordelijkheden te dragen. Een belangrijke stap op de weg naar zelfstandigheid. Normen en waarden Ook als leerling moet je vaak keuzes maken. Je kunt niet vroeg genoeg Ieren dit bewust te doen. Bij opvoeden hoort. dan ook: in contact brengen met waar den en normen. De identiteit van de school speelt hierbij een belangrijke rol. Het Griftland is hierin duidelijk: het evangelie is het uitgangspunt, de Bijbel het kompas. Het "christelijk" is dus meer dan een etiket, het is een levenshouding. U mag de school daarom aanspreken op de manier waarop een docent zich opstelt naar een leerling en oog voor hem heeft. Samenleven is de school een zorg. Een begeleiding die zich beperkt tot leren alleen, schiet tekort. wikkelen, is slecht voorbereid op de maatschappij van morgen. Veel aan dacht gaat dan ook uit naar vormende zaken zoals muziek, toneel en beelden de vakken, zowel tijdens als na de les. Bekend zijn de grootse Griftland thea terspektakels, waarin leerlingen en do centen zich samen uitleven. Zowel bin nen als buiten de les kan ook uw kind volop aan zijn trekken komen als leer ling van het Griftland College. Voor al uw verzekeringen - pensioenen - hypotheken - financieringen - beleggingen. Veenbesstraat 128 Soest Tel./Fax: 035-601 60 11 Indien u op woensdag om 18.00 uur de Soester Courant nog niet in uw bezit hebt, kunt u tot 18.30 uur naar ons kantoor bellen (tel. 6014152). De krant wordt dan nog dezelfde avond nabezorgd. Belt u woensdag na 18.30 uur, dan kunt u uw naam en adres op de band van het antwoord apparaat inspreken. De krant wordt dan echter pas donderdagmiddag nabezorgd. Soesterberg Voor de abonnees in Soesterberg is het klachtennummer 035-6021841 (C. van Barneveld). Dat nummer kan op woensdag tussen 18.30 en 19.30 uur worden gebeld voor nabezorging op dezelfde dag. Belt u later, dan wordt de Soester Courant op donderdag nabezorgd. Het Nieuwe Eemland in Amers foort is een van de vestigingen van het Meridiaan College en biedt on derdak aan leerlingen voor MAVO, HAVO, VWO en Gymnasium. De school vervult een streekfunctie en betrekt haar leerlingen niet alleen uit Amersfoort. Ook veel jongens en meisjes uit Soest en Soesterberg weten de weg naar de scholenge meenschap bij de Stichtse Rotonde te vinden. Gebouw Constantijn, gekenmerkt door zijn uientorens, is volledig gerenoveerd en ondergaat op dit ogenblik een uitbreiding van tien lokalen. Daarin worden de eerste klassen in een eigen vleugel ondergebracht. "Gelukkig zijn de vertragingen verleden tijd en kunnen we in het nieuwe schooljaar dat nieuwe 'eigen plekje' aan onze nieuwe brugklas sers aanbieden", aldus de heer Hene- weer, afdelingsleider onderbouw. Het Nieuwe Eemland heeft in de afge lopen jaren gestreefd naar een verster king en uitbouw van zijn leerlingbege leiding. Alle mentoren zijn bijgeschoold in de afgelopen jaren en zorgen voor een betrokken eerste lijnszorg. Daar naast heeft de school binnen het docen tenteam een groot aantal specialistische begeleiders, waardoor veruit de meeste leerlingenproblemen intern kunnen wor den opgelost. In uitzonderingsgevallen zorgen counsellors ervoor dat de ge wenste contacten worden gelegd naar externe deskundigen. Sinds een aantal jaren staat het Neder landse onderwijs volledig in het teken van vernieuwingen, zo ook op Het Nieuwe Eemland. De eerste jaren van de basisvorming hebben ervoor gezorgd dat veel docenten anders in hun onder wijs zijn gaan staan. Studiedagen, bij scholingscursussen, scholenbezoeken e.d. breidden de persoonlijke ervaringen uit met een schat aan informatie over de manier, waarop de school in de toe komst moet worden opgezet. Met gro te inzet werken alle docenten in goede sfeer aan deze onderwijskundige reno vatie. En met succes! In alle leerjaren vinden experimenten plaats, die docen ten en vooral leerlingen scholen in zelf standig werken en leren. Voor de twee de keer sinds de introductie van de Basisvorming heeft de inspectie voor het voortgezet onderwijs de school uitgeko zen voor een onderzoek naar de resul taten van de basisvorming. De heer Schouten, rector: "In het eerste rapport werd vooral de begeleiding belicht en heel positief beoordeeld. Deze keer staat het onderwijs centraal en ook dit jaar verwacht de schoolleiding dat er een positief rapport uit de bus zal komen." Binnenkort staat de school voor een volgende krachtproef: de invoering van de Tweede Fase per 1 augustus a.s. Het Nieuwe Eemland start met vertrouwen zowel voor de bovenbouw HAVO als voor de bovenbouw VWO met deze in grijpende onderwijsvernieuwing. Ook de MAVO-afdeling ondergaat binnen enkele jaren een dergelijke grote om wenteling. De school is uitgerust voor het onderwijs van de toekomst met uit stekend geoutilleerde vaklokalen met uitgebreide mogelijkheden voor leerlin- genpraktika, computergebruik en een modern ingerichte mediatheek. De grote studieruimte is voorzien van leerlingen- Culturele en creatie vorming Een leerling zet zich in voor zijn diplo ma. Natuurlijk is het belangrijk dat een kind na zijn opleiding een goede posi tie krijgt. Het Griftland maakt zich daar sterk voor. Maar de leerling die niet 'ge leerd' heeft zijn creatieve gaven te ont- Waarom zou u of uw kind kiezen voor de Waldheimmavo? Voor een heleboel leerlingen van de achtste groep is dit geen vraag meer. Zij hebben de gezellige sfeer geproefd op de Doedag. Een Doedag is geen gewone schooldag. Op een gewone schooldag houdt de school zich be zig met lessen zoals die op het les rooster staan. De tijd van Infomarkten, open dagen en voorlichtingsavonden is weer aangebro ken. Een school voor voortgezet onder wijs kan niet dezelfde veiligheid en ge borgenheid bieden als een basisschool. Toch denken we dat we op de Waldheim dit benaderen. De brugklassen hebben hun eigen mentor die bij u thuis komt en dus niet alleen uw zoon/dochter kent, maar het ook op prijs stelt u persoon lijk te kennen. Dat bevordert de samen werking tussen school en thuis. Uw be langstelling en medewerking stellen we erg op prijs. De school gaat uit van de christelijke traditie. We vinden daarom dat we ver antwoordelijkheid dragen voor elkaar en in de omgang met elkaar is het woord respect hoofdzaak. Aandacht hebben voor de ander en hem in zijn waarde laten, maar ook steun geven, horen daarbij. Veiligheid is ook terug te vinden in de omgangsregels. Iedere leer ling weet wat van hem verwacht wordt. Hij wordt er op aangesproken, wanneer hij zich niet aan de afspraken houdt. Zo leren de leerlingen de waarden in het leven te ontdekken en weten zij dat nor men noodzakelijk zijn om het leven voor ieder leefbaar te maken en te houden. Omdat de Waldheimmavo een catego riale mavo is, zit de leerling niet in de "hoogste" of "laagste" afdeling van de Onze superlage hypotheek heeft niets met goochelen te maken. Absoluut niet, want onze hypo- :n zijn glashelder. Duidelijk smaal afgestemd op uw koppeld aan de laagste aar denkbaar is. ee redenen voor. In de :s omdat we onafhankelijk ■en met de beste aan- :en tweede omdat we in smming zijn vanwege ons ■taan! Informeer eens vrij- ir uw nieuwe of bestaande straat 3, 3760 DD Soest 35)6016824 ir 1 augustus 1997 zijn Amerij, on Bosco en Muurhuizen samen ;én nieuwe vestiging van het Meri- liaan College voor mavo, mavo- o, vbo en ivbo leerlingen gewor- n, onder de naam: "Het Stromen- md". De vestiging kent vanaf 1 au- istus 1998 drie locaties, namelijk icatie Liendertseweg en locatie raniumweg (voorheen Amerij) en de locatie Sweelinckstraat (voor- leen Mavo Muurhuizen). De locatie Dodeweg (Don Bosco) wordt per 1 augustus 1998 samengevoegd met de locaties Liendertseweg en Uranium- reg. Dit betekent dat leerlingen en do- mten van de locatie Dodeweg vanaf 1 augustus te vinden zijn op deze twee ities. De sterke kanten van Amery, Don Bo sco en Muurhuizen worden gebundeld in één sterke vestiging, waar nu alle leer lingen gebruik kunnen maken van de kennis en de speciale zorg van de drie voormalige vestiging. Het Stromenland vindt het belangrijk dat leerlingen zich prettig voelen op school en dat ze kun nen werken in een veilige omgeving en zich daar ook thuis voelen. Maar ook dat elke leerling zijn of haar talenten kan ontplooien en dat de leer ling een grote rol speelt in de eigen ont- ikkeling. Dit wordt bereikt doordat de lerlingen zeer actief zijn in de lessen en er veel aandacht wordt geschonken aan (tudie-, huiswerk- en keuzebegeleiding, ondersteund door een professioneel team van specialisten. Bovendien vin den er buiten de lessen activiteiten plaats, die aansluiten bij de lessen en de interesses van de leerlingen. In de ko mende jaren zal in geheel Nederland het onderwijs drastisch worden veranderd. Dat geldt ook voor het mavo en vbo on derwijs. Het vormen van een nieuwe school biedt vele kansen om deze veran deringen in te voeren in de komende jaren. Mavo-leerlingen krijgen bijvoorbeeld de mogelijkheid om in het examenpakket een beroepsgericht vak op te nemen. De aansluiting met het mbo wordt hierdoor verbeterd. Alle leerlingen kunnen nu profiteren van het grote aanbod van af delingen binnen het Meridiaan College; er worden maar liefst tien vakrichtingen (afdelingen) binnen het voorbereidend beroepsonderwijs aangeboden! Alle leerlingen die de lessen volgen op één van de locaties kunnen, uiteraard afhankelijk van het niveau, de keuze maken uit verschillende leerwegen. De leerling volgt een leerweg, die het bes te bij zijn/haar capaciteit, motivatie en interesse past. Soms hebben leerlingen extra aandacht en begeleiding nodig. De deskundigheid die reeds ontwikkeld is op het gebied van begeleiding, is gebun deld. Hierdoor is een duidelijke kwali teitsverbetering opgetreden. De drie locaties zijn en blijven klein schalig van opzet. Elke locatie heeft tussen de 300 en 500 leerlingen en zo'n 30 tot 40 perso neelsleden. Voor leerlingen die met (leer-)problemen worden geconfron teerd, is het belangrijk in een rustige en veilige sfeer te kunnen functioneren. Bovendien wordt er naar gestreeft de groepen zo klein mogelijk te houden. Nieuwe leerlingen voelen zich dan ook snel thuis en voor de leerlingen en leer krachten ontstaat er een overzichtelijke situatie, waarin door leerkrachten tijdig gereageerd kan worden als dat nodig is. "De uitgangspunten van de vestiging Het Stromenland zijn onder andere: zorg bieden aan de leerlingen op het gebied van welzijn en leerprestaties en het ontwikkelen van de aanwezige ta lenten," aldus dhr. G. Houtzager vesti gingsdirecteur van Het Stromenland. Leerlingen worden in leerjaar 1 inge deeld in niveaugroepen. Er zijn klassen die les krijgen op mavo niveau of mavo- vbo niveau. Leerlingen die extra aan dacht en begeleiding nodig hebben, worden ingedeeld in kleine klassen met intensieve begeleiding op ivbo niveau (leerwegondersteunend). In principe worden leerlingen met een ivbo-indica- tie geplaatst op de Uraniumweg. Leerlingen in het voortgezet onderwijs bevinden zich in een leeftijdsfase die gekenmerkt wordt door het ontdekken van zichzelf en de omgeving. Dat pro ces kan gepaard gaan met vallen en op staan. Het begeleidingssysteem van Het Stromenland is erop gericht de leerlin gen bij dit proces te helpen. Natuurlijk is ook het behalen van goede resultaten een belangrijke zaak. Daarom wordt er veel aandacht besteed aan de inrichting van het onderwijs en de extra begelei ding die leerlingen daarbij nodig heb ben. Deze begeleiding kan individueel of in kleine groepen zijn. Niet alle leer- en ontwikkelingsproble men kunnen binnen de lessen behan deld worden. Voor enkele, veel voorko mende problemen, bieden we binnen schoolverband korte trainingen aan o.a. faalangstreductietraining en sociale vaardigheidstraining. Bij het opzetten en uitvoeren van deze trainingen wordt de school ondersteund door een pedagoog. Het Stromenland onderhoudt boven dien goede contacten met begeleidings instanties buiten de school. G. Houtzager: "Dankzij de extra bege leidingsmogelijkheden, onderwijspro gramma's op verschillende niveaus en de keuze uit leerwegen en tien afdelingen is het mogelijk daadwerkelijk onderwijs op maat aan te bieden. Dit heeft tot ge volg dat, in vier jaar tijd, het zelfvertrou wen van de leerling groter wordt, waar door het functioneren in het vervolgon derwijs, op het werk en in de maat schappij zeker vergemakkelijkt zal wor den!" Op De Achtbaan wordt morgenmiddag afscheid genomen van juf Annie. Zij was veertig jaar werkzaam in het onder wijs, waarvan de laatste vijftien jaar bij de roomskatholieke basisschool aan de Van Hamelstraat. De leerlingen zwaaien haar morgenmid dag tijdens schooltijd uit. Om 15.45 uur begint de afscheidsreceptie, waarbij (oud)leerlingen en hun ouders, (oud)collega's en andere bekenden juf Annie de hand kunnen schudden. Dat kan tot 17.00 uur. school, maar iedereen is bezig op mavo niveau. De docenten hebben jarenlang ervaring met het lesgeven op dit niveau en door onze uitgebreide begeleiding brengen ze veel leerlingen die het op een der scholengemeenschappen met een afdeling voor mavo niet hadden gered, naar het mavo-diploma. De. school voelt zich verantwoordelijk voor het welzijn van de leerlingen, maar ook voor de voortgang van het leerpro ces. In de brochure kan men lezen over de steunlessen, de reken- en spelling hulp en de training rond faalangst. De mentoren van de brugklas hebben in middels een jarenlange ervaring in de begeleiding van brugklassers in het leer proces en op sociaal-emotioneel gebied. De meeste docenten geven in alle leer jaren les. Het grote voordeel hiervan is, dat zij de leerlingen goed kennen en de leerlingen in de hogere klassen niet in eens andere leraren krijgen. Zo kunnen we eventuele problemen voorkomen of snel signaleren en oplossen. Onze zorg blijkt ook uit het feit, dat in de brugklas en 2de klas de tussenuren worden op gevangen. Uw zoon/dochter zal dus nooit onder schooltijd ergens in Baarn rondhangen. Huiswerk In de brugklas wordt tijdens de studie lessen veel aandacht aan het leren en maken van huiswerk gegeven. Het is belangrijk dat de leerlingen zelfstandig met het huiswerk leren omgaan. In de toekomstige maatschappij zal studeren steeds belangrijker worden in verband met het bijhouden van het beroep. Ei gen verantwoordelijkheid voor het werk is een eerste vereiste. Bovendien bestaat (elke woensdagmiddag) Voor informatie: tel. 6014152 zo de mogelijkheid de tijd zelf in te de len: de ene leerling doet nu eenmaal langer over het huiswerk dan de ander. Veelal maken de brugklassers al een een groot deel van het huiswerk op school tijdens de lessen. Zijn er structurele problemen, bijvoor beeld als er thuis geen eigen plekje is, of als de leerling zich daar niet kan concentreren, dan kan een beroep op de gratis huiswerkklas gedaan worden. Een uur na schooltijd zijn de leerlingen daar dan onder toezicht bezig met hun huis werk. De leerlingen die dat nodig heb ben, kunnen zo extra begeleid worden. De meeste leerlingen maken liever hun huiswerk thuis. Andere activiteiten Naast het gewone werk is er ook tijd voor minder schoolse zaken. Elke Wald- heimer ervaart de "Langlaufdag" in de Ardennen of in Sauerland als een van de hoogtepunten van zijn verblijf op de school. Ook worden er andere buiten schoolse activiteiten georganiseerd, zo als schaatsen, excursies, sporttoernooien en de werkweek naar Parijs of de Ar dennen (klas 3). De kleinschaligheid wordt door steeds meer ouders en leerlingen gewaardeerd. Om iedere leerling die aandacht te ge ven die hij nodig heeft, kan een grote scholengemeenschap een nadeel zijn. Omdat veel leerlingen zich anoniem en verloren voelen door de grootschalig heid. Omdat de Waldheimmavo een categoriale mavo is, wordt uw kind in de daarvoor meest geschikte omgeving op geleid voor het mavo-diploma. De lera ren zijn daarin door jarenlange ervaring gespecialiseerd. Dit blijkt ook uit onze goede examenresultaten. Informatie Wanneer u vragen hebt over het werk op de Waldheimmavo, de inrichting van het onderwijs of de basisvorming, wijzen wij u op ons Open Huis op zaterdag 7 februari van 10.00-12.30 uur en op onze informatieavond op maandag 16 februa ri om 20.00 uur. Beide worden gehou den in het schoolgebouw aan de Vondellaan 2 te Baarn. Wanneer u een aparte afspraak met de directie wilt maken, is dat natuurlijk ook mogelijk, Het telefoonnummer is 5429743. Voor wie zich afvraagt wat er nu zo karakteristiek is aan het onderwijs op de Vrije School, is dat duidelijk te maken aan de hand van het meest concrete, objectieve vak: rekenen. Op de open dag zullen de leerlingen van klas 1 t/m 7 (groep 3 t/m 9) in korte opeenvolgende presentaties laten zien wat ze leren en hoe ze dat leren. In een toelichting wordt aangegeven waarom, zodat de visie op de ontwikkeling van de kinderen duidelijk wordt. De kleuter leidsters zullen voorbereidend rekenen met ouders en belangstellenden. De 4 vrije peuterspeelzaal heeft op dezelfde dag een open inloopochtend. Programma Open Dag: 9.15-10.00 uur: voorbereidend rekenen, kleuterafdeling; 10.00-11.30 uur: presentaties klas 1 t/m 7 in de zaal; 11.30-12.30 uur: koffie en informatie door leerkracht, boekentafel en infor matiemateriaal in de klas; 10.00-12.30 uur: inloopochtend Vrije Peuterspeelzaal. Plaats: Vrije School Amersfoort, Ro- meostraat 74, Informatie: tel. 033- 4727622. Beperkte kleuteropvang aan wezig. computers, waarop werkstukken en ver slagen kunnen worden gemaakt, inter net kan worden geraadpleegd en ande re bronnen toegankelijk zijn via CD- ROM, video-afspeelapparatuur e.d. Naast begeleidings- en onderwijsaspec- ten dienen zeker ook de parascholaire activiteiten te worden genoemd. Een uitgekiend programma biedt de leerlin gen zowel op educatief en cultureel ge bied als op sfeerverhogend en sportief gebied tal van mogelijkheden. Ook bin nen lesverband slaagt de school erin een aantal van deze vormende aspecten aan te bieden. De zogenaamde keuzeblok- ken in de brugklassen met activiteiten als Spaanse dans, fotografie, schaken, koken, stofdrukken, oudheidkunde en nog veel meer zorgen voor veel enthou siasme onder de eerste jaars leerlingen. Bijzonder is ook het feit dat de school aan alle brugklassers het vak dramati sche expressie kan aanbieden. Naast het spelplezier kan ook het vormende ka rakter van het vak als belangrijk aspect worden genoemd. Tenslotte dienen de gymnasiale moge lijkheden te worden vermeld. Goede en gemotiveerde VWO-leerlingen krijgen vanaf de tweede helft van het eerste jaar de gelegenheid verder kennis te maken met de klassieke cultuur. Latijn en Grieks worden als vak aangeboden, waardoor het gymnasiumdiploma zon der meer tot de mogelijkheden behoort. Belangrijk is ook dat in het vijfde leer jaar filosofie wordt aangeboden. De school streeft ernaar de getalenteerde leerlingen regelmatig uit te dagen om tot hoge prestaties te komen. Zelfstandig werken en studeren geven daartoe in ruime mate de gelegenheid. donderdag 29 januari Kennismakingsavond: Mavo Soest, Valeriaanstraat 167a, Soest van 19.30-21.30 uur. vrijdag 30 januari Studie-markt: Dudok College, voor beroepsonderwijs/volwassenen-educatie, Vaartweg 54, Hilversum. Van 15.00 - 21.00 uur. Open huis: Groenhorst College, voor agrarisch onderwijs, Dierenriem 2, Maartensdijk. Van 19.00 - 21.00 uur. zaterdag 31 januari Open huis: Groenhorst College, voor agrarisch onderwijs, Dierenriem 2, Maartensdijk. Van 10.00 -12.00 uur. Open dag: Hilfertsheem-Beatrix, voor chr. ivbo-vbo en mavo, Lieven de Keylaan 58, Hilversum. Van 10.00-13.00 uur. maandag 2 februari Informatieavond: Het Baarnsch Lyceum, voor havo, atheneum en gymnasium, Torenlaan 77, Baarn. Vanaf 20.00 uür. zaterdag 7 februari Open Huis: Het Baarnsch Lyceum, voor havo, atheneum en gymnasium, Torenlaan 77, Baarn. Van 10.30-13.30 uur. Informatieochtend: Meridiaan College, vestiging Het Nieuwe Eemland, voor gymnasium, atheneum, havo en mavo, Daam Fockemalaan 12, A'foort. Vanaf 10.00 en 11.00 uur in gebouw Constatijn. maandag 9 februari Informatieavond: Meridiaan College, vestiging Het Stromenland, locatie Liendertseweg, Amersfoort, voor mavo, mavo-vbo en vbo. Vanaf 19.00 en 20.00 uur. Informatieavond: Meridiaan College, vestiging Hef Stromenland, locatie Uraniumweg, Amersfoort, voor mavo, mavo-vbo, vbo en 1 vbo. Vanaf 19.00 en 20.00 uur, dinsdag 10 februari Voorlichtingsavond: Griftland College, voor vwo, havo en mavo, Noorderweg 79, Soest. Van 20.00 - 21.30 uur. woensdag 11 februari Open middag: Het Baarnsch Lyceum, voor havo, atheneum en gymnasium, Torenlaan 77, Baarn. Vraag een uitnodiging bij ons aan. Open huis: Groenhorst College, voor agrarisch onderwijs, Luxoolseweg 1, Nijkerk. Van 13.30-16.00 uur en van 19.00-21.00 uur. Informatieavond: Meridiaan College, vestiging 't Hooghe Landt, voor vwo (met Latijn), havo en mavo, Trompetstraat 1, Amersfoort. Vanaf 19.30 uur. zaterdag 14 februari Open school: Mavo Soest, Valeriaanstraat 167a, Soest. Van 10.00-12.00 uur. Open dag: Griftland College, voor vwo, havo en mavo, Noorderweg 79, Soest. Van 10.00 -13.00 uur. dinsdag 17 februari Informatieavond: Meridiaan College, vestiging Het Stromenland, locatie Sweelinckstraat, Amersfoort, voor individueel gericht mavo. Vanaf 19.30 uur. woensdag 18 februari Open middag: Hef Baarnsch Lyceum, voor havo, atheneum en gymnasium, Torenlaan 77, Baarn. Vraag een uitnodiging bij ons aan. Open huis: Groenhorst College, voor agrarisch onderwijs, Dierenriem 2, Maartensdijk. Van 13.30-15.30 uur. dinsdag 3 maart Informatieavond: Meridiaan College, vestiging Het Stromenland, •locatie Liendertseweg, Amersfoort, voor mavo, mavo-vbo en vbo. Vanaf 19.00 en 20.00 uur. Informatieavond: Meridiaan College, vestiging Het Stromenland, locatie Uraniumweg, Amersfoort, voor mavo, mavo-vbo, vbo en 1 vbo. Vanaf 19.00 en 20.00 uur. woensdag 4 maart Open huis: Groenhorst College, voor agrarisch onderwijs, Luxoolseweg 1, Nijkerk. Van 13.30-16.00 uur. donderdag 5 maart Informatieavond: Meridiaan College, vestiging 't Hooghe Landt, voor vwo (met Latijn), havo en mavo, Trompetstraat 1, Amersfoort. Vanaf 19.30 uur. zaterdag 7 maart Informatieochtend: Meridiaan College, vestiging Het Nieuwe Eemland, voor gymnasium, atheneum, havo en mavo, Daam Fockemalaan 12, A'foort Vanaf 10.00 en 11.00 uur in gebouw Constatijn. I

Soester Courant | 1998 | | pagina 11