ideeën in i parket bij er Soest 1L rmonie Odeon Nederlands kampioen se interesse voor helikopters Henk Verheijen 25 jaar bij het KdK Skiën om Kids en Holland Cup Balans gaat met jongeren praten over voorziening Zwembad Sterrenberg breidt activiteitenprogramma uit Geslaagd korfbaltoernooi il STUIUTAAniBSEPintC assief Eiken AACf! ide vloerdelen MM" vanaf W WI lll! der Linden Klachten bezorging Fietsster gewond Agenda Vitale eik mag niet wijken voor aanleg zonneterras Meningen j j .^^^^vaiHezery Supermarkt 'De Drie Eiken' Hulpverlening 'Burgerlijke stand' Medische dienst Kerkberichten I Dorpshuis Burgstede Lente Creatiefmarkt in De Drie Eiken Soester Courant bereikt wekelijks 30.000 grage lezers. WOENSDAG 28 JANUAR11998 icces Soesterbergs orkest onder leiding van Gerrit de Weerd -Tel 035-541 60 41 'inister Anneli Taina neemt kijkje op vliegbasis Reeks inbraken t'.a Chef technische dienst met een verleden Zondag op kunstbaan in Soesterberg P Carolus en Postiljon winnen eerste prijs 4 BAARNSOEST INDUSTRIEWEG jjj KONINGSWEG Olifant Jonge Jenever liter «EN Slijterij-Wijnhandel 't 49-Tel.: 035-6012490Si 'OEST zuidII SOESTERBERG Amersfoortsestraat 17 598.000,- k.k. Bijzonder charmante vrijstaande wo ning met rieten kap. Tijdens de reno vatie is het sfeervolle karakter van de woning in stand gebleven. Op loopaf stand van bos. Bouwjaar 1935, opper vlakte 538 m2. Indeling: entree, ruime hal met trapop- gang, kelder, modern toilet, dichte keu ken, bijkeuken, hobby- c.q. studeerka mer, royale woonkamer met serre en open haard; 1e verd.: overloop met bergkast, 2 slaapkamers (v/h 3 ka mers) en luxe badkamer met ligbad, aparte douche, 2e toilet en vaste was tafel. Vliering. De woning is v.v. dubbe le beglazing en wordt verwarmd d.m.v. gasgestookte CV-installatie (1994). De Wilde Vastgoed Baarnseweg 31 a - Bosch en Duin 030 - 229 35 44 en 06 - 53 50 49 77 (mobiel) Fax 030 - 229 35 74 enlijk is het geen kunst om 25 jaar bij een baas te zijn, als je werk het Kontakt der Kontinenten is. h Want dat wil ik wel even kwijt, het Kontakt is voor mij altijd meer ge weest dan alleen maar een werkge- Ook het leggen kunnen wij I Met deze woorden dankte Henk Verhei- voor u verzorgen. jen (45), chef technische dienst van het i Kontakt der Kontinenten, alle belang- I stellenden na het feest ter gelegenheid j van zijn 25-jarig dienstverband bij het ij KdK. Op 15-jarige leeftijd begon hij in meubelfabriekje in de buurt van negen. Via een geestelijke hoorde hij k een vacature onderhoudsmonteur t Kontakt der Kontinenten in het 5 Soesterberg. leijen: 'Binnen een week had ik het pitatiegesprek met de toenmalige teur dhr. Peppelenbos en per 1 ja- i 1973 werd ik als 19-jarige jonge- i dienst genomen. Het was de tijd t het KdK zich sterk veranderde van -een sec geestelijke opleiding naar een ^jaern conferentieoord, wat het nu is. de vleugel van Sint Jan woonden nog geestelijken. Het was ook de tijd dat bijna al het personeel intern was, met uiteraard 's avonds veel gezelligheid. lijkenend toen en ook nu is de onder- linge goede sfeer. Natuurlijk is die nu slijker geworden, want van een klei- j ne eenheid is het uitgegroeid tot een grootbedrijf. I IüM973 werd ik toegevoegd aan broe- dér Leo, een pater die tevens smid was, en samen vormden we toen de techni- Ök drankje heeft z'n eigen karaktnj sche dienst. Broeder Leo was verzot op Of het nu rum, likeur, jenever of wijn is,W het smidswerk en vooral als het om heel z'jn allemaal smaken die in de fles hun eigfj, 2waar ijzer ging. Hij maakte onder an- persoonlijkheid bewaren om zowel heloogi j (jere het ijzeren hek in het Cenakel, dat de tong te strelen. Het we met vier mannen nog maar nauwe- ervan kan heel avo jn on(jercjeien konden tillen. Via 1 veel cursussen heb ik mij gespecialiseerd in de technische know how en tevens horeca, want dat behoorde ook tot mijn afdeling. Dat studeren behoort ook nu nog tot mijn verplichtingen, want je moet wel bij blijven. In 1986 kreeg ik de bevoegdheid om Black/ Whi"! direct zaken te doen met bijvoorbeeld 0.7 Ut" aannemers. Broeder Leo was al vertrok ken en voor hem kwamen aankomende MTS 'ers die hier stage liepen. Het was ook de tijd van bezuinigingen en heel veel zelf doen. Was er iets stuk, dan re pareerden we dat tot in het oneindige, soms met alle gevolgen van dien. Begin 1980 werd dat beter en konden we oude dingen vernieuwen, wat ook dringend noodzakelijk was. Ook vroegen de klan- ten meer service dan vroeger, er kwa- een Bacardi Rtffll Soesterberg Voor de abonnees in Soesterberg is het klachtennummer 035-6021841 (C. van Barneveld). Dat nummer kan op woensdag tussen 18.30 en 19.30 uur worden gebeld voor nabezorging op dezelfde dag. Belt u later, dan wordt de Soester Courant op donderdag nabezorgd. Een 23-jarige fietsster uit Amersfoort is vorige week gewond geraakt bij een aanrijding met een auto, bestuurd door een 26-jarige Soester. De man gaf haar geen voorrang toen hij een uitrit aan de Amersfoortsestraat uitreed. Ze werd met een hoofdwond en een hersen schudding naar het Elisabeth-ziekenhuis in haar woonplaats overgebracht. Woensdag 28 januari 19.30 quiltcursus, Drie Eiken Vrijdag 30 januari 14.00 spelletjesmiddag, Drie Eiken Zondag 1 februari 13.00 ski-wedstrijd, skibaan Maandag 2 februari 11.15 zitting Rabobank, Drie Eiken Woensdag 4 februari 10.30 inloopuurtje KBO, Drie Eiken 19.30 quiltcursus, Drie Eiken Opgaven: tel. 351252, (b.g.g. 06-53616331) Een eik op het perceel Vliegtuig laan 42 mag niet worden gerooid. Het college heeft de bewoners een kapvergunning geweigerd. Zij willen in hun tuin een zonneterras aanleggen en een tuinhuisje bouwen, maar de boom staat in de weg. Volgens het gemeentebestuur is de dertig jaar oude inlandse eik nog steeds vitaal en vormt hij een belangrijk onderdeel van de houtwal die de achterzijde van de woningen aan de Vliegtuiglaan af schermt van de achterliggende straat Hermes. Als de boom verdwijnt, zou er een groot gat in die houtwal ontstaan. Verder stelt het college vast dat de eik het woongenot niet aantast en dat de bewoners elders in hun tuin voldoende ruimte hebben om een terras aan te leg gen en een tuinhuisje te laten neerzet ten. Vijf omwonenden hadden overigens bezwaar aangetekend tegen de kapver gunning. Vanwege al deze redenen kostte het bur gemeester en wethouders daarom wei nig hoofdbrekens de kapvergunning te weigeren. Open brief: Naar aanleiding van de publicatie in de Soesterbergse Courant moet mij het volgende van het hart. In dit bericht staat dat de Sperwer-organisatie ei genaar Plusmarkt formule) mijn pand aan de Buys Ballotlaan heeft gekocht. Zij geven aan, Codis, mijn organisatie, de huur op te zeggen en hier een dis countachtige supermarkt te willen ves tigen. Wettelijk is het zo geregeld dat een lang lopend huurcontract niet zo maar kan worden ontbonden. Mede hierdoor ben ik niet van plan deze win kel zomaar op te geven. Volgens mijn informatie is ook geen enkele organisa tie geïnteresseerd in supermarktlocaties kleiner dan 400 vierkante meter. Ik blijf dus samen met mijn organisatie alles in het werk stellen om een ver plaatsing van de supermarkt naar de locatie waar nu de Hoeksteen is gelegen te realiseren. Mijn mening is dat de Sperwer-organisatie van plan is om deze winkelstrip weg te saneren als blijkt dat de supermarkt-locatie niet in trek is bij de discount formules. Op dat moment is het pand wel aan derden te verhuren, die geen supermarkt willen. Een winkel strip zonder supermarkt is geen lang le ven beschoren. Het gevolg is dat deze winkelstrip op termijn zal verdwijnen en er alleen een winkelcentrum over zal blijven aan de Rademakerstraat waar de Sperwer de supermarkt exploiteert. In mijn ogen is het enige streven van de Sperwer-organisatie een monopolie positie te verwezenlijken in Soesterberg. Dit is absoluut niet in het belang van het Soesterberger publiek. Ik hoop dat deze brief er toe bijdraagt dat mijn collega-ondernemers en onder getekende op uw steun kunnen rekenen om de winkelvoorzieningen aan de Buys Ballotlaan te continueren. P. Rothuis Diensten Centrum Dorpsplein 18, Soesterberg Telefoon 0346 - 35 14 02 Zondag 1 februari ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Voorganger: aalm. Franssen Zaterdag 19.00 cantores Zondag 10.30 gemengd koor Cenakel, Amersfoortsestraat 18 Zondag 09.00 eucharistieviering; ande re dagen 07.30; gebedsdiensten: dage lijks 12.15, 15.30 en 18.00 uur. De ka pel is de hele dag open. HERVORMD/GEREFORMEERD ('Samen op Weg') De Hoeksteen, Buys Ballotlaan 2 10.00 ds. J. Douma, De Bilt STERRENBERG 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10.30 drs. T. Huseman Huisarts Vrijdag 18.00 - maandag 08.00 uur: P. Creutzberg, Dorpsplein 10, tel. 351700. Tandarts Spreekuren 13.00 en 19.00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts H J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, tel. 352467; weekend dienst na afspraak; in andere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. GEBOREN 20 januari: Anna Froukje, dochter van Ton en Elly Voskuilen, 't Zwarte Weg je 8. Opgaven:tel 351252. Hulp Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Werkdagen 09.30-11.00 uur, tel. 035- 6031119. Stichting Hulpdienst Soesterberg Hulp aanvragen: dagelijks 09.00-10.00 uur, tel. 351789, b.g.g. 351658 of 351437. Kruiswerk Stichting Kruiswerk N.O. Utrecht 24 uur per dag bereikbaar onder tel. 0900-8344* (20 ct. per minuut). Maatschappelijk werk Stichting Thuiszorg en Maatschappelijk Werk N.O. Utrecht Generaal Winkelmanstraat 103, tel. 352606, elke dinsdag en woensdag 09.30-10.30 uur. Politie Veldm. Montgomeryweg 2 (Kon. Mare chaussee); werkdagen 12.00-13.00 uur; centrale meldkamer: tel. 035-5487411; alarmnummer: 1.1.2. Grof vuil Tel. 035-6093666. Klaverjas/j okeravond Op vrijdagavond 30 januari vindt er weer een gezellige klaverjas- en joker- avond plaats in dorpshuis Burgstede. Er wordt uitsluitend Rotterdams gekaart, en er is ook een mogelijkheid om te komen jokeren. Inschrijving vanaf 19.00 uur. Kosten bedragen f 5,- per persoon. Opgave en informatie: Dorpshuis Burg stede, tel. 351975, of Maijon van Doe zelaar, tel. 353511. Bingoavond Wegens groot succes organiseert Dorps huis Burgstede wederom een bingo avond op vrijdagavond 6 februari. De zaal is open vanaf 19.30 uur. Er worden 8 rondes gespeeld op 1 kaart, waarvan de prijs f 12,50 bedraagt. Ook deze keer zijn er weer mooie prijzen te winnen. Informatie en opgave: Dorpshuis Burg stede, tel. 351975. Het afgelopen jaar werd voor de derde keer in successie een creatiefmarkt in het Dienstencentrum De Drie Eiken gehouden. Dit jaar wordt de Lente Creatiefmarkt gehouden op zaterdag 28 maart van 10.00 tot 14.00 uur. Alle creatieve mensen in Soesterberg en om geving worden verzocht zich met hun hobby te melden om de markt tot een nog groter succes te maken. Er wordt geen perfectie gevraagd, maar om hob byisten die met liefde en geduld daar mee bezig zijn. Het tonen wat men in een toenemende vrije tijd allemaal kan doen is stimulerend. Opgave bij Irmgard Lensink, Chr. Huijgenslaan 129. 3769 XT Soesterberg, tel. 352205 of 351402. OURANT Correspondentie-adres: P. Taai, Van Maarenplein 1, 3769 EN Soesterberg Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 voor de wedstrijd van destijds in Veld hoven bereidde het harmonie-orkest uit Soesterberg zich de voorafgaande weken intensief voor op de titelstrijd met vijf andere harmonieën. Ondanks de goed verlopen repetities speeelden de zenu wen een rol. Odeon wilde meer dan al leen maar hoge waarderingscijfers. Vanaf het inspeelwerk 'Sleepers awake' vormde het orkest één geheel. Aanslui tend werden de concoursstukken 'Festi- ve variaitons' en 'Last uns erfreuen' ge speeld. Voor het eerste stuk kreeg Odeon 158 punten, het tweede nummer leverde 162,5 punten op, waardoor Odeon onder leiding van dirigent Ger rit de werd en met een voorsprong van negen volle punten op de nummer twee als eerste eindigde en de kampioens- van 10.30 tot 13.30 uur februari 1998 - 20.00 uur ïuari, 11 en 18 februari 1998 in. ischool of door te bellen met derstaande bon op te sturen. ivo, atheneum en gymnasium irmonie-orkest van de mu- eniging Odeon is Neder- ampioen geworden. In Ven- eg het Soesterbergse gezel- net 320,5 punten de hoogste jpring van de jury die alleen vende kritieken had. 1 titelwedstrijd mochten alleen lieën en fanfares meedoen die in plopen jaar een bepaald aantal had behaald tijdens de verschil- fcaiyconcoursen. Daarnaast werd een harmonieën uitgenodigd, maar ischrijving was niet mogelijk. Odeon had de invitatie te danken aan de eerste prijs in de afdeling Uitmun tendheid die in november leidde tot pro- naar de ere-afdeling. Evenals wimpel in ontvangst mocht nemen. Vol gens het juryrapport was er sprake van 'hoge muzikaliteit'. Eén jurylid schreef simpelweg dat de muziek 'heel mooi klonk'. De KRO heeft opnamen gemaakt van de Nederlandse kampioenschappen in Venlo. Afgelopen donderdag is daarvan al een deel uitgezonden, op 5 februari wordt in het radioprogramma 'Zin in muziek' nogmaals aandacht besteed aan de NK. De muziekvereniging bereidt zich in middels alweer voor op het voorjaars concert op 25 april. Dan treden het jeugdorkest, het leerlingenorkest, het grote harmonie-orkest en de mini- en majorettes op. )stzegel versturen aan: /oordnummer 77, 3740 WB B; gar van het vliegveld Valkenburg opge haald. In de briefingroom van de vlieg basis werd zij over diverse zaken geïn formeerd en daar viel al op dat zij graag het naadje van de kous wilde weten. Maar dat was voor onder andere com mandant vliegbasis, kolonel Jansen, commandant Tactische Helikopter groep, kolonel Bos en directeur opera- tiën van de Koninklijke Luchtmacht, generaal Macco, geen probleem. Daar om kwam ze veel te Iaat in hangaar 1 aan, waar een Cougar-, Chinook- en Apache-helikopter met hun bemanning klaarstonden. Ook hier liet ze zich lang en duidelijk voorlichten, op de voet ge volgd door een meestal zwijgende groep burger- en militaire autoriteiten. Ze nam zelfs plaats in de cockpit van de beide zware transporthelikopters om zo een duidelijk beeld te krijgen van de machi nes. De aanwezigheid van twee vrouwelijke luchtmachtmilitairen tussen de beman ningen was voor haar aanleiding een speciaal gesprekje met hen aan te gaan. Hier en daar werd al eens opvallend op horloges gekeken, want mevrouw de minister overschreed behoorlijk een be paalde tijdlimiet. Na haar bezoek werd ze in een Cougar naar Schiphol gevlo gen waar ze overstapte in een vliegtuig naar Finland. U zoekt een mooie en sfeervolle parketvloer, wilt kiezen uit vele soorte en legstructuren. Dan moet u bij Schipper SoeS zijn. U vindt het er allemaal. Wat u er zeker vind, iset goed advies over sw cifieke eigenschappen var parket. Daarom wanneer parket wilt kopen moetu zeker bij Schipper in Soest geweest. ise minister van Defensie, luw Anneli Taina, bezocht de sis Soesterberg en was bij- r geïnteresseerd in de heli- !rs. Een charmante mevrouw, gekleed in een witte mantel en trip pelend op haar hoge hakjes was lërdag 22 januari wel een op- nde verschijning tussen al dat en blauw. ili Taina sloot daarmee haar oriën- :oek aan Nederland af. Ze was in ap van haar Nederlandse colle ga, Joris Voorhoeve, en door een Cou- Bij een inbraak in een bedrijfspand aan de'Amersfoortsestraat is vorige week computerapparatuur gestolen. Aangifte deed een 53-jarige inwoner van Zeist. In het weekeinde kreeg de politie nog aangifte van vier inbraken: een aan de Plesmanstraat, waar o.a. een stereo-in stallatie, een computer en een aantal cd's worden vermist, en twee aan de Generaal Winkelmanstraat, waarvan nog niet bekend is of er iets van waar de was weggenomen. Bij een huis aan de Prof. Lorentzlaan bleef de schade beperkt tot een mislukte poging. Minister Anneli Taina liet zich uitge breid informeren. men modernere kamers met inboedel. Het KdK werd een conferentieoord dat per jaar meer gasten verwerkte'. Verbouwing 'In die beginjaren heb ik hier ook mijn echtgenote leren kennen, die in de afde ling huishouding werkte. In 1977 zijn we getrouwd en we kregen een flatje in de Plesmanstraat. Vooral in die beginjaren hebben we daar een prettige tijd door gebracht. Dat veranderde toen er gezin nen kwamen wonen die zich niets van hun buren aantrokken en dan ga je je ergeren. Na de geboorte van onze zoon Bastiaan wilden we wel wat ruimer wo nen, maar Soesterberg had geen moge lijkheden. Er was maar één alternatief en dat was verhuizen naar Soest, wat in 1986 gebeurde. Daar wonen we tot op heden heel prettig. In 1996/1997 was er de grote vernieu wing en verbouwing, die van mij veel vroeg. Het waren soms lange dagen van veel overleg, besprekingen enz. Toch was het een bijzonder mooie tijd, Waar in ik veel geleerd heb. Uiteraard waren er wel eens slapeloze nachten, als be paalde zaken niet volgens plan verlie pen, maar alles is op z'n pootjes terecht gekomen. Wat er nu staat, mag gezien worden en daar ben ik echt trots op dat we dit met elkaar bereikt hebben. Ik doe dit werk met veel plezier. Zelfs in mijn vrije tijd kom ik nog wel even langs om bijvoorbeeld de verwarming te contro leren. Daarin ben ik niet de enige want ik zie hetzelfde bij mijn oude maten van toen, zoals de kok Gerard Bruil en ook van de'directeur Wico Bunskoek. Ik ben nu 45 jaar en als ik tot mijn 65e zou moeten werken, dan heb ik in 2018 net zoveel dienstjaren als nu mijn leef tijd is. Dat kan over 20 jaar nog weer eens een mooi feest worden', aldus ju bilaris Henk Verheijen. Op zondag 1 februari wordt op de Skibaan Soesterberg een belangrij ke skiwedstrijd gehouden, onder auspiciën van de Nederlandse Ski Vereniging (NSV). Skiërs uit het ge hele land gaan strijden om de zoge naamde Runners-up Cup. Ski-talenten, maar ook ouderen gaan onderling de krachten meten voor de aanstaande officiële wedstrijden zoals bijvoorbeeld de Kids Cup en voor vol wassenen de Holland Cup. Trainer Stephan Zoetelief heeft zijn team voor deze wedstrijd geprepareerd. Hij liet zich echter niet verleiden om op voor hand een prognose te geven. 'De inschrijvingen zijn nog niet afge rond. Als we alle aanvragen binnen hebben weet je welke kansen je maakt. Natuurlijk staat Aranka van de Wal hoog genoteerd, maar de concurrentie zit haar op de hielen. We gaan er voor om deze wedstrijd in eigen huis te win nen', aldus Zoetelief. Als het weer mee zit wordt het een mooie dag waarin de deelnemers niet alleen op de baan moeten presteren, maar zich ook mogen ontspannen met onder meer een springkussen, een sui kerspin en een reuzen sjoelbak. De wed strijdleiding rekent op ongeveer 150 deelnemers. De aanvang is 10.00 uur, de toegang is gratis. De Stichting Balans gaat bekijken wat voor voorziening er moet ko men voor de Soesterbergse jonge ren. Dat is de nieuwe stichting in de cember gevraagd door het gemeen tebestuur. Balans zal in samenspraak met de doel groep en andere Soesterbergers een plan uitwerken voor een ruimte, waar de jon geren terecht kunnen. Het college heeft in een brief aan mevrouw Ch. Opten uit Soesterberg verklaard dat de jongeren actief kunnen meedenken en -praten. Het uitgewerkte plan zal worden voor gelegd aan het college die vervolgens een voorstel zal doen aan de raadscom missie welzijn. Die moet uiteindelijk een besluit nemen. Het college heeft Balans benaderd na dat het eind vorig jaar verzoeken kreeg vanuit de Soesterbergse bevolking om een voorziening te realiseren voor de plaatselijke jongeren. Balans is een nieuwe stichting, voortge komen uit een fusie van vijf welzijnsin- stelingen. Dit fusieproces tussen de Stichting Jeugdzorg Soesterberg, de Stichting Welzijnswerk Soest, Kinderpa radijs De Vrije Teugel, het Internatio naal Vrouwencentrum Soest en de Vrij willigers Vacature Bank is overigens nog gaande. Eerder werkten de medewerkers van Balans al een soortgelijk plan uit voor de wijk Overhees in Soest. De keuze viel toen op zogenoemde hangplekken. Het zwembad 'de Waterman' van Sterrenberg kent vele activiteiten. Niet alleen voor de bewoners maar ook voor kinderen en volwassenen uit de regio. Als één van de eerste baden in Neder land schakelde het bad volledig om naar het zwemonderwijs 2000, een verplich ting die per eind 1998 op alle zwemba den rust. In februari van dit jaar zullen in de Waterman de examens A, B en C nieuwe stijl bij meer dan dertig kinde ren worden afgenomen. Vooral kinderen vinden het zwemonderwijs in dit bad heel interessant vanwege de vele moge lijkheden, zoals survival elementen. Sinds kort kent de Waterman een nieu we activiteit, de cursus 'baby massage'. Deze massage kan belangrijk zijn voor de band tussen moeder en kind, bijvoor- Het zwembad van Sterrenberg, gezien vanuit de hal. beeld bij buikkrampjes, huilbuien enz. In de cursus komen in zes lessen de mogelijke effecten van de handelingen en bewegingsoefeningen aan bod. Zo wel moeder als kind kunnen aan deze cursus veel plezier beleven. Binnen de Waterman vinden ook plaats moeder- en kind zwemmen, peuter- zwemmen, zwemles A, B en C, revali- datiezwemmen, aquarobic, aquajogging, aerobic, fitness, zwemles, recreatief zwemmen (ook voor senioren), feest en kinderfeestjes. Voor speciale omstandigheden wordt geprobeerd met de klant, binnen de mo gelijkheden die er zijn een oplossing te vinden. Voor aanmelding van één van bovengenoemde cursussen of informa tie, tel. 359317. Op 21 januari was het weer zover, het jaarlijkse midwinter schoolkorf- baltoernooi in de Banninghal. Een spektakel dat al jaren door de KVO in januari of februari wordt georga niseerd voor de groepen 5 en 6 van de Soesterbergse basisscholen, werd ook deze keer een succes. Er werd in twee poules gepeeld. Alle drie scholen moesten in elke poule één keer tegen elkaar spelen. In poule 5 ver sloeg de Carolus de Wethouder Haan- school in een snelle en aantrekkelijke wedstrijd met maar liefst 6-0. De Weth. de Haanschool versloeg in haar tweede wedstrijd de Postiljon met 3-1. De Ca rolus kwam uit tegen de Postiljon en was sterker: 2-1, waardoor het met de appel taart aan de haal ging. In de poule van groep 6 werd veel strijd geleverd. Opvallend was hier de goede Er werd veel strijd geleverd tijdens het korfbaltoernooi. verdediging waardoor weinig punten werden gescoord. In de eerste wedstrijd won de Postiljon met 2-1 van de Weth. de Haanschool. In de daaropvolgende wedstrijd hielden de Postiljon en de Carolus elkaar in evenwicht (1-1), waar door de laatste wedstrijd bepalend voor de eindstand zou worden. De winnaar werd na een zinderende wedstrijd de Postiljon die met drie punten uit twee wedstrijden ook aan de appeltaart kon beginnen. In totaliteit was het weer een geslaagd midwintertoernooi. De kinde ren hadden veel plezier en speelden een leuk en sportief korfbal. Dank zij de vele ouders aan de kant was er een ge zellige sfeer. Dat belooft wat voor het grote schoolkorfbaltoernooi in april op het veld van KVO.

Soester Courant | 1998 | | pagina 13