549.00 I ir van! CDA: 'Soester kiezers moeten maar niet te veel naar Den Haag kijken' BAM: 'Aandacht voor het milieu in Soest niet overdrijven' VAN SOEST WOONWINKEL MOSSEL AVOND PEINKHA» COtfrtcyu!) "Ik heb moeilijke tijd achter de rug" Moslims Soest vieren einde Ramadan ndbureau NWERING w 7 ACTUEEL Boris Dittrich pleit voor gemeentelijke platforms PAGINA 2 A D E A U Als \'lï\ I beste uit \nve ,esv*7 GESLOTEN WOENSDAG 28 JANUAR11998 Verkiezingsprogramma 'Een duidelijke keus' SOESTER COURANT PAGINA 3 Bloedgroepen? Wat zijn dat? -Verkiezingsprogramma 1998-2002 i v Zit uw fauteuil of bank nog zo prettig? Maar is de stoffering versleten of uit de tijd? Wij zijn er in gespecialiseerd om uw meubels een tweede leven te geven. f 19.50 50 jaar getrouwd? GroenLinks-PS op staatsiebezoek Uit onze nieuwe ONGEWOON WONEN GEWOON MEENEMEN 4 Illegale schutting moet vóór 16 maart zijn verwijderd Afscheid welzijnswerker Jaap van der Kooij van 6W.S D66-er over zinloos geweld Ook voor service moet u bij ons zijn an 8.00 - 17.oo 1 3.30 uur. 35 - 601 24 77 srden kunnen t/m 27 één of beide CD-I train- i volgen op onze vestiging trainingen bestaan uit drie i 1,5 uur en een afsluitende ïeer informatie kunt u igskomen op onderstaand ït van harte welkom! 603 02 50 •drijf dat ruim 25 jaar 'linnen- en buitenzonwering, loud- en renovatiemarkt. 20 personeelsleden zoeken veringen ïeer M. Melchior oor 14 februari 1998 a :o. de Jong. RWARMENDE Sst-JfS T U 5. imentatiemap aan! n O Jüf Gecertificeerd .v.-Soest 06 44 Waaroorg- installateur i in 't weekend estraat 54 Veiligheid, Duurzame groei, Zorg en Participatie, dat zijn de titels van de vier hoofdstukken waarin het nieuwe CDA-verkiezingsprogram- ma is onderverdeeld. Meest opmer- kelijk, zij het lang niet onverwacht: de concrete keus voor een rondweg (langs de spoorlijn Amersfoort-Hil- f versum) in de polder. Het programma werd maandagmiddag j in restaurant Van den Brink gepresen- j teerd met het bekende CDA-ritueel: voorzitter Henk de Jong van de pro- j gram-commissie bood het aan afde- lingsvoorzitter Henk Strietman aan, die het direct doorschoof naar fractievoor- zitter en lijsttrekker Bart Krol, en die was er - zoals verwacht - ook heel blij mee. De eerste tien kandidaten van de CDA-lijst mochten vervolgens de "be leidspunten" oplezen die elk hoofdstuk je van het programma afsluiten en die wat het CDA betreft alvast beschouwd kunnen worden als een opzetje voor het nieuwe Collegeprogramma. Opvallend was dat de CDA-dames bij hun presen tatie ronduit hun leeftijd noemden (Bes- seline Gerritse 56, Els de Waard 43, Margreet van Roomen 27), maar de heren niet. Erg opzienbarend is het verkiezingspro gramma - met de titel "Een duidelijke keuze" - niet, maar volgens Krol sluit het naadloos aan bij het consistente be leid dat het CDA de afgelopen jaren heeft voorgestaan. "Het past bij wat we gezegd hebben en in de toekomst zullen zeggen. Wij lokken onze kiezers niet met onrealistische ideeën als een recrea tiepias of een theater..." En volgens raadslid Jan Pieter Lokker heeft het CDA sowieso geen zin in "luchtballon nen". De Soester CDA-ers, als-de-dood voor de negatieve "Haagse" invloed op de gemeenteraadsverkiezingen die hen bij een vorige gelegenheid twee zetels kost te, benadrukken vooral dat het om loka le verkiezingen gaat, en dat ze beoor deeld willen worden op wat ze hier in Soest tot stand hebben gebracht. "Wij hebben al vier jaar campagne achter de rug; ik heb weinig respect voor partijen die nu pas uit hun winterslaap ontwa ken..." aldus Krol. De partij haalt in de campagne dan ook met opzet géén Haagse kopstukken naar Soest. "En la ten we maar hopen dat de Soester kie zers niet te veel naar Den Haag kijken," vond ook voorzitter Strietman. Volgens het programma weet het CDA nu al dat de aangewezen hoofdwegen niet in staat zijn om het toenemende au toverkeer in Soest op een fatsoenlijke manier te verwerken en dat de bereik baarheid van winkels en openbare voor zieningen in ernstige mate wordt be moeilijkt. Dat wordt alleen maar erger en daarom pleiten de christendemocra ten voor de weg door de polder om het verkeer in Soest te "ontlasten". Het CDA vindt Soest nog zeker niet "af' en wil zich daarom inzetten om meer huizen te bouwen voor mensen die in Soest werken. De partij wil ook begin nen met de discussie over de toekomsti ge bouwlocaties na de Boerenstreek, al worden daarvoor nog geen concrete plekken aangegeven. Krol noemde ove rigens wel Hees, het Griftland College en de Jachthuislaan. Bij het hoofdstuk Veiligheid onder streept het CDA de behoefte aan jonge ren-ontmoetingsplaatsen met deskundi ge begeleiding, om overlast te voorko men, en een lik-op-stuk-beleid bij crimi naliteit en vandalisme. Eventueel mag het aantal politiesurveillanten worden uitgebreid, maar de noodzaak daarvan moet wel duidelijk aangetoond worden. De overschrijding van de aanrijtijden van de ambulance moet voorkomen worden en ook daarvoor heeft het CDA extra middelen over. Uiteraard zijn de christendemocraten tegen het gedogen van coffeeshops waar softdrugs worden verkocht. Het CDA wil ook dat er geld wordt vrij gemaakt voor een apart "steunpunt" voor jeugd- en gezinszorg, waar ouders en kinderen met vragen en problemen terechtkunnen. In Amersfoort en Nieu- wegein verrichten dergelijke bureaus al zegenrijk werk, aldus raadslid Els de Waard. Het openbaar onderwijs moet bestuurd worden door de ouders, vindt het CDA, en Lokker liet in dat verband weten dat hij om die reden weinig heil ziet in een door de gemeente benoemd (stichtingsbestuur voor de openbare school, waarover de raad volgende maand een besluit moet nemen. Het al eerder aangekondigde idee voor een jaarlijkse Cultuurprijs (10.000 gulden) is ook in het programma te vinden. Het CDA gaat voor een sluitende be groting, al lukt dat dit jaar dan helaas niet, zoals raadslid Besseline Gerritse vaststelde. "Maar we wisten dat 't niet anders kon." Het CDA wil de leges van rijbewijzen en paspoorten kostendek kend maken, maar dat geldt niet voor kapvergunningen, "anders vraagt nie mand zo'n vergunning meer aan," aldus Gerritse, die ook pleitte voor herintro ductie van de BIOS (Begroting In Eén Oogopslag), om de burgers enig idee te geven over inkomstén en uitgaven van de gemeente. CDA-liisttrekker Bart Krol. Het CDA gaat in de komende weken ook de boer op. Morgen (29 januari) brengt een delegatie een bezoek aan Molenschot en/of Groot Engendaal, waar o.m. gesproken zal worden over de wachtlijstproblematiek voor de zorgcen tra, dagverzorging, tijdelijke opname en de samenwerking tussen bejaarden- en verpleegcentra. Zaterdag 31 januari is een "milieudag" voor de CDA-ers; ze gaan dan een kijkje nemen bij Van Es Recycling in Soesterberg en daarna door naar het afvaldepot aan de Schans en het kringloopcentrum Spullenhulp. Het hele CDA-programma is inmiddels ook op de eigen homepage (Internet) te lezen. Van de twintig kandidaten op de CDA-lijst zijn er "slechts" vijf van ka tholieke huize, een kwart van het to taal. Als het CDA hetzelfde aantal zetels haalt (6), zit er straks één ka tholiek in de fractie, tegen vijf protes tanten (drie gereformeerden, twee hervormden). Dat is voor niemand binnen het CDA een punt van overweging ge weest, aldus lijsttrekker Bart Krol. "We hebben er - misschien wel voor het eerst - totaal geen discussie over gehad. We vechten allemaal voor dezelfde club, ongeacht onze levens overtuiging." Volgens het raadslid Jan Pieter Lok ker is de partij in oecumenische zin de kerken ver vooruit. "In het CDA is het onderscheid in elk geval niet belangrijk meer." "BAM staat een pragmatische poli tiek voor ogen: Soest veilig en be woonbaar houden met aandacht maar zonder overdrijving voor het milieu. Je kunt nu eenmaal niet wo nen, leven en werken in een pad- denpoel of zwemplas in dure bouw grond, waarvan Soest al zo weinig heeft." Het is een van de opmerkelijkste passa ges in het programma 1998-2002 van de BAM, Burgers met een Andere Me ning, dat ter gelegenheid van de raads verkiezingen is gepubliceerd. De BAM afficheert zich daarin als een partij die geen dogmatische versluiering wil van alle zaken die de burgers aangaan, om dat zij het verschil niet ziet "tussen libe rale, christendemocratische of socialis tische lantaarnpalen". Een ander opmerkelijk voorstel in het BAM-programma is het voorstel voor de invoering van een "raadgevend" re ferendum, dat in principe moet worden beschouwd als een "bindend advies" aan de gemeenteraad. Dat "bindend" en "raadgevend" in dit verband juist tegen- I stellingen zijn vindt de BAM kennelijk i niet belangrijk. 1 Ook elders in het programma valt te le- 1 zen dat de BAM het milieu geen prio- riteit wenst te geven. "Voorkomen moet worden dat bedrijven hun heil elders zoeken door een te sterke druk van mi- I lieu-eisen," klinkt het, en: "Overbelich- i ting van het milieu-aspect dient achter wege te blijven." De BAM is bijvoor- beeld voor beperkte onkruidbestrijding met chemische bestrijdingsmiddelen. Zonnegloren Het document laat zich verder lezen als een doorsnee-verkiezingsprogramma, met enkele typische BAM-punten. Zo vindt de partij dat er op Zonnegloren, als een zorg-bestemming niet te realise ren is, betaalbare appartementen in de sociale sector moeten komen, maar geen villabouw. De BAM keert zich ook te gen het opnieuw opgepoetste plannetje van Gemeentebelangen Groen Soest voor de aanleg van een recreatiepias; ze houdt vast aan het toegezegde zwembad op het Natuurbad-terrein. Voor de nieuwbouwwijken in Overhees en Boerenstreek wil de BAM meer voorzieningen (zoals een wegaansluiting naar Overhees-3) en meer uitgaans mogelijkheden buiten het centrum, die ook een oplossing kan betekenen voor de jeugdproblematiek. C-drie moet al leen voor jeugdwerk worden vrijge maakt; het "culturele" deel kan volgens de BAM wel naar de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan, die gehandhaafd moet worden en waar een theater/bioscoop "zeker op zijn plaats is", aldus de BAM. De Vrije Teugel moet kinderboerderij blijven; het Kinderparadijs kan naar de Witte Boerderij op de Eng. Geen rondweg De BAM vindt het winkelpolenbeleid uit de tijd, pleit voor zoab en geluids schermen langs het Koningswegtracé en vindt een rondweg door de polder over bodig. Ze gelooft niet in gratis openbaar vervoer, maar is wel van mening dat het busstation Soest-Zuid naar de kant van BAM-lijsttrekker Rob Joustra. de Bosstraat moet verhuizen, waar best een combinatie met de parkeerplaats mogelijk is, evenals een tunnel onder het spoor door. Van (omstreden) kunstwerken in de wij ken vindt de BAM dat de omwonenden vooraf recht moeten hebben op in spraak. Natuurgebied moet door de ge meente beheerd te worden en mag van de BAM niet worden doorverkocht aan Natuurmonumenten ("baas in eigen bos"). De BAM is tegen een afvaltarief naar gewicht, omdat zij vreest voor af- valtoerisme, en pleit voor herinvoering van het technisch voortgezet onderwijs in Soest. En de gemeente moet actief zijn in het weren en opsporen van ille gale vluchtelingen, omdat die de beeld vorming over de reguliere asielzoekers verzwakken, aldus de BAM. WONING- EN PROJECTSTOFFERING Dealer van: De Ploeg Designers Quild Tres house Chlvasso, enz. Burgemeester Grothestraat 28-30, 3761 CM Soest Telefoon: 035 - 602 09 73, Fax: 035 - 602 67 55 Iedere vrijdagavond geopend vanaf 17.00 uur Onbeperkt mosselen eten met frites, sausjes en sla en natuurlijk ook voor zomaar een gezellige borrel 7 dagen per week de mogelijkheid uw privé- feest in een originele Amsterdamse entourage te vieren. Diverse arrangementen beschikbaar. 035-601 27 39 Soesterbergsestraat 188- Soest Tien leden van GroenLinks/Progressief Soest gaan binnenkort op "staatsiebe zoek" naar enkele politiek gevoelige lo caties in de gemeente Soest. Nel Koster (met hoed) en John van der Drift brengen op zaterdag 31 januari een bezoek aan de Ijsbaan te Soesterberg (12 uur), dorpshuis Burgstede (13.00 uur) en Hockey Gub MHC (14.15 uur). Diezelfde dag ontmoeten Leidje Tomas sen (met hoed) en Jan Visser om 13.00 uur bewoners van het terrein Zonneglo ren ter plekke en in hotel "Het Witte Huis" om 15.00 uur leden van de Vere niging Behoud Bos Birkhoven en Bok- keduinen. Olga Duijm (met hoed) en Kees van Ham leggen op dinsdag 3 februari een staatsiebezoek af in Koffieshop Hagas (12.45 uur) aan de Koninginnelaan, in buurtcentrum De Schoof (dhr. J. Rijcken) om 14.15 uur en aan de OBS "Klimop" om 15.45 uur. Lijsttrekker Ans Mann (met hoed) en Jan Nuijten gaan op zaterdag 7 februa ri naar SEC (11 uur) aan de Bosstraat, naar de Oude Kerk (12 uur) en naar de Beeldentuin (13 uur). Diezelfde zaterdag ontmoeten Jos Tak (met hoed) en Rob Los medewerkers van Vluchtelingenhulp (half elf), van Spullenhulp (half twaalf) en van de Vrije Teugel (half één). commode Box kersen fineer, 6 laden Birkstraat 101 Soest naast Middelman Wooncentrum De schutting op het perceel Becke- ringhstraat 58 moet uiterlijk op 15 maart a.s. zijn verwijderd. Als dat niet gebeurt, krijgen de bewoners een boete van honderd gulden voor elke dag dat de schutting blijft staan. Als na vijftien dagen de schutting er nog steeds staat, overweegt de gemeente het hekwerk te laten verwijderen en de kos ten daarvan te verhalen op de bewoners. Zij hebben de schutting van meer dan één meter hoogte zonder bouwvergun ning geplaatst. Dat werd in juli vorig jaar geconstateerd door ambtenaren en op foto's vastgelegd. Pas in december werden de bewoners aangeschreven en liet de gemeente weten dat de erfaf- scheiding moet worden afgebroken. Toen werd tevens gemeld dat ze hier voor tot 16 maart de tijd hebben. De bewoners reageerden met de opmer king dat ze niet bekend waren met de wettelijke voorschriften en dat ze een vergunning nodig hadden, maar zegden toe de schutting te zullen verwijderen. Om een stok achter de deur te houden heeft de gemeente toch een dwangsom opgelegd die ingaat zodra de schutting er op 16 maart nog staat. 'H Het is moeilijk om je mond te hou den, terwijl je weet dat je moet ver trekken als directeur van een wel- zijnsstichting die gevoelsmatig van jezelf is geworden. Jaap van der Kooij, welzijnswerker in hart en nie ren, weet er alles van. Vrijdagavond mocht hij het woord voe ren, tijdens zijn officiële afscheid als di recteur van de Stichting Welzijnswerk Soest (SWS), waar hij sinds 1988 aan het roer stond, al heette de stichting toen nog Jeugdzorg. Dat Van der Kooij sinds vorig voorjaar zijn mond moest houden over zijn ont slag is tekenend voor de geheimzinnige gang van zaken rond de fusie tussen de SWS, de Stichting Jeugdzorg Soester berg, Kinderparadijs De Vrije Teugel, het Internationaal Vrouwencentrum en de Vrijwillige Vacaturebank Soest. Het is logisch dat een dergelijk proces onder hevig is aan (emotionele) plooien die gladgestreken moeten worden. Maar de welzijnsfusie in Soest, die gestalte krijgt in de Stichting Balans, verloopt veel moeizamer dan degenen die de touwtjes in handen hebben, willen doen geloven. Een half jaar was het naderende vertrek van Van der Kooij een 'geheim'. Toen het besluit het afgelopen najaar in de openbaarheid werd gebracht en zijn zwijgplicht was opgeheven, reageerde hij fel. Nu kreeg hij officieel het woord. De Dordtse welzijnswerker hield het netjes, trapte niet meer na en vertrok met op geheven hoofd.uit De Schoof, het buurt-, huis aan de Molenstraat waar hij zoveel uren doorbracht. AI maakte hij van zijn hart niet helemaal een moordkuil en gaf hij zijn gevoelens 'halfbloot'. Afkicken "Ik heb een moeilijke tijd achter de rug, nadat ik hoorde dat er nieuwe flessen en nieuwe wijnen moesten komen en er voor mij geen plaats in de nieuwe wel- zijnsstichting zou zijn," opende Van der Kooij. In de afgelopen maanden heeft hij moeten afkicken. Gedwongen dient hij afstand te nemen van de Stichting die een vaste plek in zijn hart heeft gekre gen. Als hij weer een teleurstelling moest slikken en het moede hoofd dreigde te laten hangen, liet hij daar op z'n werkplek niets van merken. Thuis was er altijd zijn vrouw die hem opving. In De Schoof weigerde hij de nadruk te leggen op zijn teleurstelling. In plaats daarvan zette hij de medewerkers van SWS uitgebreid in de schijnwerpers en roemde hij hen om hun inzet en werk lust. Van der Kooij bleef netjes, wenste het nieuwe stichtingsbestuur en het ge meentebestuur wijsheid toe. "Ik hoop dat mijn inspanningen niet vergeefs zijn geweest en dat het welzijnswerk in Soest zich verder mag ontwikkelen en dat het de politiek duidelijk wordt dat voor- waardescheppende activiteiten in de sfeer van ontspanning en ontmoeting noodzakelijk zijn om dat te bereiken. Het ga u allemaal hartstikke goed." Van der Kooij schudde vrijdagavond in De Schoof vele handen, zelfs die van wethouder Pieter ten Hove. Het was een Tientallen mensen kwamen vrijdag avond afscheid nemen van Jaap van der Kooij die in Soest negen jaar welzijns werk heeft verricht. Foto: Goos van der Wilt handdruk van twee mensen die elkaar, op z'n zachtst gezegd, niet op eikaars veijaardagspartijtje zullen uitnodigen. In De Schoof werd vrijdagavond ook een punt gezet achter de SWS. Voorzit ter P. Beintema overhandigde symbo lisch de hamer aan H. de Klerk, de voorzitter van het bestuur van de Stich ting Balans. Maar vrijdagavond was toch vooral het afscheid van Van der Kooij die beladen werd met cadeaus. "Mensen van diverse pluimage zijn ge komen. Het doet me heel erg veel. En met één cadeau ben ik heel erg blij. Van de week heb ik gehoord dat ik in ieder geval nog een half jaar de Soester Cou rant krijg toegestuurd," aldus de wel zijnswerker voor zijn terugreis naar Dor drecht. EtAR, GRILL RESTAURANT Onze beroemde Oma's stoofpotjes? Onze nieuwe in-de-wok geserveerde roerbakgerechte»? Onze unieke spies van een nieter? Het blijft genieten! STEENHOflFSTBAAT 47 SOEST gjjStBS-6018252 Voor de moslims in Soest is het feest aan het eind van deze week. Er komt een eind aan een periode van dertig dagen van vasten, in de maand Ramadan. Zo'n duizend in woners van onze plaats hebben er aan meegedaan, Turken, Marokka nen en vluchtelingen uit verschillen de Afrikaanse landen. Bijna een maand lang hebben ze dan niet gegeten zolang het overdag licht was. Die periode is er een van inkeer, van gebed en gehoorzaamheid aan God. Het vasten is één van de vijf zuilen van de Islam. De regels die gelden voor het vasten zijn tamelijk mild. Wie ziek is of ongesteld hoeft er niet aan mee te doen. Ook wie zwaar werk heeft te doen, op reis is of examen moet doen, is ervan vrijgesteld. Eveneens voor jonge kinderen of juist hoogbejaarden is het geen verplichting. Sommigen nemen maar voor een deel van de Ramadan aan het vasten deel, b.v. alleen tijdens de weekeinden. Wel is het de bedoeling dat wie daartoe in staat is op een later tijdstip zijn vastentijd in haalt. Maankalender Het vasten viel dit jaar ongeveer samen met de maand januari. Elk jaar valt de maand Ramadan elf dagen eerder. Dat komt omdat de moslims voor hun fees ten een maankalender gebruiken. De maanperiode, van nieuwe maan tot nieuwe maan, duurt ongeveer 29V2 dag. Die periode past niet een mooi geheel aantal keren op de duur van jaar, dat vrijwel 365 Va dagen telt. In één jaar gaan ruim 12 maanperioden. Die 12 maanmaanden beslaan 12 x 29 Vi 354 dagen. Er blijven dan in een jaar nog ongeveer elf dagen over. Het gevolg van deze tijdrekening is een naar voren schuiven in het jaar van de vastenmaand. Die kan dus zowel rond de kortste dag van het jaar vallen, zoals dat de komende twee jaar het geval is, als rond de langste dag. Dit laatste zal zich over zestien jaar voordoen. Het is duidelijk dat het vasten dan, als die een uur of zestien per dag duurt, moeilijker te volbrengen zal zijn dan nu het geval is. Het eind van de Ramadan valt samen met het begin van een nieuwe maan. Er zijn moslims die voor het vaststellen daarvan afgaan op sterrenkundige bere keningen, waarmee dat begin op de se conde nauwkeurig kan worden bepaald. Voor anderen geldt dat de nieuwe maan door een bevoegde religieuze autoriteit met eigen ogen moet zijn waargenomen. Mee daardoor komt het dat het eind van de Ramadan voor sommige moslims een dag eerder valt dan voor anderen. Feest Het eind van de vastenmaand wordt feestelijk gevierd. Na afloop van het morgengebed op de dag van het verbre ken van het vasten, het "ld al-Fitr", be ginnen de feestelijkheden. Families, bu ren en vrienden bezoeken elkaar en ge bruiken samen de maaltijd. Omdat er veel zoet gebak en snoepgoed wordt gegeten, staat het feest in de volksmond bekend als het "suikerfeest". Het is al jarenlang gebruik dat aan het begin van het ld al-Fitr-feest door chris tenen namens de Raad van Kerken in Nederland een schriftelijke gelukwens aan de moslims wordt aangeboden. Le den van de plaatselijke commissies Is- lam-Christendom reiken die na het mor gengebed op de dag van het verbreken van het vasten uit aan hun islamitische plaatsgenoten. Ook in Soest is dit al ja renlang de gewoonte. De tekst van de gelukwens is in drie talen afgedrukt, in het Arabisch, het Turks en het Neder lands. De voorkant van het groene vouwblad, waarop de gelukwens is afgedrukt, ein digt dit jaar met een tekst uit de Koran: "Bij de namiddag! Zeker de mens lijdt echt verlies. Alleen niet zij die geloven en de deugdelijke daden doen, die el kaar aanmanen tot de waarheid en die elkaar aanmanen tot volharding." (Soera 103.) Steeds meer mensen maken zich zorgen over de orde en veiligheid in onze samenleving. Reden genoeg voor de D66-afdelingen van Soest en Baarn om hier afgelopen don derdagavond een bijeenkomst aan te wijden. Gastspreker in de Herberg van Paulus in Baarn was D66-justitiewoordvoerder in de Tweede Kamer en oud-rechter Boris Dittrich. Ook hij maakt zich grote zor gen over zinloos oftewel "redeloos" ge weld. "De zaak Tjoelker staat niet op zichzelf. De vele zinloze geweldsdelicten van de laatste tijd hebben een aantal gemeen schappelijkheden", zei Dittrich. Hij con stateert dat zinloos geweld zich vooral 's nachts in uitgaanscentra afspeelt. Ook is altijd sprake van overmatig alcoholge bruik. "Juist op die momenten is er geen politie op straat en zijn veel bureaus gesloten", aldus Dittrich. Daarom pleit de D66-fractie in de Tweede Kamer voor de instelling van gemeentelijke commissies, waarin poli tie, horeca, gemeente en omwonenden afspraken kunnen maken over zaken als verantwoordelijkheid van de horeca en de bezetting van de politiebureaus. Bo vendien moeten die commissies toezien op het nakomen van die afspraken. "De uitvoering van deze plannen gaat geld kosten en D66 zal zich daar bij de komende kabinetsformatie heel hard voor maken. "Meer blauw op straat" is ook onze hartekreet", zo besloot Dit trich, "maar door de platforms zal dui delijker worden waar en wanneer pre cies die behoefte bestaat." SOEST Eigen technische dienst met 24- uur service. Geen voorrijkosten. Gratis bruikleen app. Alle reparaties aan huis. Soesterbergsestraat 35a Tel. 035 - 602 93 60

Soester Courant | 1998 | | pagina 3