NNTi GEMEENTEBELANGEN GROEN SOEST Soest groen houden en natuurlijk *weniiiieu f Werk aan de weg in Soest M ACTUEEL r Burgemeester de Widt opent de aanbouw Van der Huchtschool-Valeriaan VVjVjVA LIJST HARRY WITTE MftOK>U* Van Breukelen Vastgoed biedt te koop aan Wisseling van de wacht bij de PCOB «es» l.5° «5 PAG I Na 4 Gevraagd Bezorgers voor de ester Courant WOENSDAG 28 JANUAR11998 SOESTER COURANT ■oners Dr. De laan: 'Overlast ballende jeugd' DEZE MAAND appelgabber l.95 [banketbakkerij SCHRIK NIET MOORKOP ROOMBOTERKOEK BROOD GROF VOLKOREN f99 U E E L TELEFOON 03? - 601 32 60 PAGINA 5 GEMEENTEBELANGEN GROEN SOEST WIL DAT DE KIEZERS IN SOEST MEER INVLOED KRIJGEN. GemeenteBelangen Groen Soest, Antwoordnummer 2011,3760 AB Zaterdag a.s. Griekse live-muziek met Vangelis (Bouzouki) en Tassos (gitaar). voor verkoopinformatie: Van Breukelen Vast-goed Assurantiën Motorzaagweg Politiek: alleen voor politici? Service bij Schoemaker ilke woensdagmiddag) illende jongeren zorgen al L995 voor overlast op de Dr. daan. Dat beweren twee echt- uit deze straat, die de ge- e hebben gevraagd een oplos- in te dragen. Ilege heeft inmiddels de nieuwe sstichting Balans ingeschakeld, die zich moet bezighouden met n die zich op straat ophouden, erkers van Balans zullen met de :nde jongeren en de bewoners :n een oplossing aan te dragen, in wordt te zijner tijd voorgelegd gemeentebestuur dat moet be- - of de voorgestelde voorziening/ ng kan worden uitgevoerd. MORGEN Van Weedestraat 76 Tel. 601 28 23 VAN UW BANKETBAKKER DEZE WEEK gesorteerd. QQ pakje... DEZE WEEK Centrale Voorlichting 2AV Soest •5 EUBEHEER ide melding in het kader van de )emde instelling zal aan de alge- 1 van bestuur gesteld, voldoen. 28 januari tot 25 februari 1998 gen van 8.30 tot 12.30 uur. T. 19 W.R.O. :rkingsplan Overhees I en II ver- :turele voorzieningen op een per- ïnnen belanghebbenden een ge- wilt indienen, dan moet dat be- i van Soest, Postbus 2000, 3760 eerder genoemde verzenddatum ERINGEN tan Opvang Asielzoekers; rwijs. keer en welzijn imte; bergsestraat 59; ;m verkeersgegevens; volkshuis- atïe, nslaan 20; iet R.O.C. beginnen om 19.30 uur, tenzij :t INFOrmatiecentrum (hal ge adering kunnen sprekers uit het len van vragen of het geven van kers uit het publiek de gelegen- lar te maken. totaal niet langer dan 30 minu- ideld worden in om eerst het 10 93 728). ARI 1998 ng weigeren. rceel Beckeringhstraat 58 uiterlijk 15 maart a.s. de de voorzijde van de woning n op straffe van het verbeuren ïgsom van f 100,00 per dag, imum van f 1.500,00 gen). .996 definitief vaststellen op n een bedrag van f 158,45 n het Turks Platform. ïg studiefonds met g tot de schooljaren 6, 1996-1997 en 8 definitief vaststellen op ig van f41.344,21; lil met de uitbetaalde ïotting ad. f 8.344,21 lar stellen. Afhankelijk van de weersomstandighe den vinden de volgende werkzaamhe den plaats. Bij de nieuwbouwwoningen van de Chalonhof wordt de definitieve bestra ting aangebracht. Het werk is gestart met de hoogste aansluiting op de be staande wegen van de Chalonhof. Vanaf dat punt worden de nieuwe weggedeel ten bestraat. Voor het bereiken van de woningen zal het autoverkeer van de overige aansluitingen op de wegen van Chalonhof gebruik moeten maken. Op het Dalplein worden de trottoirs van een kenmerkende gele verharding voorzien. Op de Houtsnip wordt de definitieve bestrating aangebracht. Dit betreft het gedeelte, waar geen kabels of leidingen behoeven te worden gelegd. Voor de be woners zijn tijdelijke parkeerplaatsen beschikbaar langs de Klein Engendaal- weg. Op de Industrieweg wordt tussen de Dorresteinweg en de Nijverheidsweg de riolering vergroot. Dit is nodig omdat door de toename van de verharding meer hemelwater via de riolering moet worden afgevoerd. De uitbreiding van de riolen in de Industrieweg zal zo mo gelijk begin februari voltooid zijn. De Driehoeksweg wordt opnieuw be straat. Dit werk zal enige weken in be slag nemen. Tijdens de uitvoering van de werkzaamheden is op de Driehoeks- weg geen doorgaand verkeer mogelijk. Nadat de tegels in het trottoir op nieuw zijn gelegd wordt de rijbaan van de Lange Brinkweg tussen de Kruisweg en de Korte Middelwijkstraat opnieuw bestraat. Tijdens dit werk op dit gedeel te van de Lange Brinkweg geen door gaand verkeer mogelijk. UW BELASTINGAANGIFTE AL GEREGELD? Kleinegris adviseert op deskundige wijze particulieren en bedrijven. Voert administraties, regelt belastingzaken en assisteert daar waar nodig. Van loonadministratie t/m jaarrekening. Een vrijblijvende afspraak is snel gemaakt: 035 - 601 32 60. IH fl"1 Kleinegris Adviesgroep/Belastingconsulenten Bosstraat 12, 3766 AG Soest Lid ncvB I ..snelgem De afgelopen week was het feest bij de Van der Huchtschool-Valeriaan. De aanbouw van twee lokalen werd officieel geopend. Al vanaf de kerst vakantie waren de lokalen in ge bruik genomen door de groepen 3 en 4. Dinsdagavond - bewust was er voor de namiddag gekozen, zodat ook werken de ouders aanwezig konden zijn - kwa men alle kinderen om 17.30 uur weer op school. En dat deden ze met veel ple zier. Op het schoolplein verzamelden zich ook vele ouders, buurtbewoners en andere genodigden. Na een kort toe spraakje door de voorzitter van het be stuur van de Stichting Van der Hucht- scholen, kwam mw. R. Thoomes, direc teur van de Van der Huchtschool-Vale- riaan achter de microfoon. Zij memo reerde nog even de beginjaren van de school, nu zo'n 6,5 jaar geleden. Slechts met een paar kleuters gehuisvest in een lokaal van de mavo was zij ge start. Gelukkig werd daarna het "witte schooltje" gebouwd. Blij sjouwden de toenmalige leerlingen hun spulletjes over van de mavo naar hun eigen school. Maar de school groeide en groei de, en al snel bleek ze te klein voor 8 groepen en al die kinderen waren er al wel! Met een noodoplossing die 2,5 jaar heeft geduurd konden toch alle leerlin gen een plaatsje krijgen. Dit betekende wel dat er in het speellokaal voor de t qptlbtzjnv n^drliH 5 Gemeentebelangen Groen Soest is een lokale onafhankelijke kiesvereniging zonder binding met de landelijke politieke partijen. Gemeentebelangen Groen Soest doet zowel binnen als buiten de gemeenteraad haar best om Soest groen en leefbaar te houden. Steeds minder mensen zijn geïnteresseerd in politiek. Nog geen 1 van de kiezers heeft via een lidmaatschap van een politieke partij of belangenvereniging enige invloed op de gemeenteraadsfracties. De invloed van de bur ger is beperkt tot één keer per vier jaar stem men. Voor de rest moet hij of zij het doen met twee keer 5 minuten inspreken bij de raads commissies. Dat heeft meestal weinig effect. De collegepartijen hebben al een standpunt en beperken zich in het beste geval tot welwillend luisteren en het stellen van enkele vragen. De afdelingen van de grote landelijke partijen hebben het in Soest al heel lang voor het zeg gen. Daarbij hebben ze een zelfgenoegzame stijl van regeren ontwikkeld. De vraag of plannen wel voldoende draagvlak hebben onder de Soesters interesseert hen niet. Zowel bij de structuurvisie, toen het over bouwplannen ging, als bij de plannen voor een weg door de pol der waren zij niet bereid om de mening van de Soesters te peilen door middel van een referen dum. Aan andere moderne manieren om te onder zoeken of er voldoende maatschappelijk draag vlak is, bestaat evenmin behoefte. Meerdere keren is voorgesteld om een representatief opinieonderzoek te doen naar het oordeel van de Soester bevolking over plannen en ideeën van de gemeente. Geen behoefte! Diezelfde partijen hebben daarentegen wel kritiek op Gemeentebelangen Groen Soest, omdat wij ons bij grote plannen niet beperken tot de discussie met de andere fracties in de gemeenteraad, maar ook richting de inwoners actie voeren. Dat leidt tot veel bezwaarschrif ten en zorgt er voor dat raadsleden zich op in spraakavonden ongemakkelijk voelen onder de vaak niet malse en gefundeerde kritiek van burgers. Bij de weg door de polder heeft het grote aantal bezwaarschriften ertoe geleid dat de provincie haar medewerking weigerde. Gemeentebelangen Groen Soest voert geen actie om het actievoeren zelf, maar ziet het als een noodzakelijke methode, om in ieder geval nog enig recht te doen aan de belangen en mening van de inwoners van Soest. Het zou beslist wijzer zijn wanneer een meer derheid van de gemeenteraad zou willen wer ken aan een open relatie met de burgers. Dat vergt wel een andere instelling en manier van werken. Nu worden plannen binnenskamers ontwik keld, vaak op aandringen van project-ontwik kelaars. Vervolgens worden deze plannen ge publiceerd. Dan komen uiteindelijk pas de burgers aan bod bij de inspraakprocedure. Dat stelt echter niets voor, want de plannen wor den met hand en tand verdedigd als de enige juiste. Tenslotte worden de ingebrachte bezwa ren als ongegrond verworpen. Frustratie alom. Beter is, voordat plannen worden ontwikkeld, te peilen of er wel behoefte is aan verandering van de situatie. Als daar voldoende steun voor is, kunnen enkele oplossingsrichtingen worden geschetst. Deze kunnen dan worden gepubli ceerd om vervolgens onder leiding van een on afhankelijke deskundige in een openbare hoor zitting te worden besproken. Daar kunnen vragen worden gesteld en suggesties gedaan. Tevens kan een eerste opiniepeiling worden gehouden onder de aanwezigen. Zo'n methode kan op alle beleidsterreinen worden toegepast. Bijvoorbeeld ook in geval van overlast door de jeugd. Sommige partijen denken dat zoiets louter is op te lossen door meer politieagenten. Gemeentebelangen Groen Soest denkt daar anders over. Wij den ken dat gesprekken met zowel jeugd, ouders en omwonenden, waarbij politie en buurtwer- kers aanwezig zijn, veel meer vruchten kunnen opleveren. Dan kunnen namelijk afspraken worden gemaakt over wat wel en niet accepta bel gedrag is. Daarna is strikte handhaving van de afspraken noodzakelijk. Wellicht kan er zelfs weer iets van de sociale controle van vroeger door teruggewonnen worden. Wilt u schriftelijk reageren op deze advertentie, dan kunt u uw reactie ongefrankeerd zenden aan: kleuters een noodwand geplaatst moest worden. De kleuters konden dus 2,5 jaar niet gymmen en het lokaaltje dat aldus gecreëerd was voldeed ook niet aan de eisen, maar met veel passen en meten kon er toch al die jaren een groep in worden gehuisvest. En ook gingen weer leerlingen naar de mavo; twee groepen nu liefst. Gelukkig kunnen de kleuters sinds de kerstvakantie weer in hun speellokaal en hebben de groepen 3 en 4 weer gewoon een echt lokaal. De school, met 220 leerlingen, moet echter nog steeds van een lokaal in de mavo gebruik maken. In een school met 7 lokalen passen echt geen 8 groepen! Mw. Thoomes beloof de de heren van de gemeente dan ook spoedig weer op de stoep te staan om ervoor te zorgen dat alle groepen in de school kunnen, zoals het bij een basis school behoort. Gouden sleutel Vervolgens was de microfoon voor bur gemeester De Widt. Na zijn felicitaties met de mooie aanbouw mocht hij, ge holpen door leerkracht D. Luschen, proberen de school te openen. Voor de toegangsdeur hing een groot doek, be schilderd met allerlei sleutels. Zodra de burgemeester, die een prachtige gouden sleutel bij zich had, deze op de goede geverfde sleutel had gepast, klonk er muziek en zorgden rook- en lichteffec ten voor de passende ambiance. Vervol gens werd het doek geknipt en kon ie dereen naar binnen om de aanbouw te bewonderen en ook de tentoonstelling, die liet zien hoe er door de kinderen gewerkt was rondom het thema "bou wen". In alle lokalen, gangen en hoeken was er van alles te zien en te bewonde ren. Ook aan een hapje en drankje was gedacht. Donderdag was er feest, alleen voor de kinderen, 's Morgens was er een spel- lencircuit uitgezet door de hele school. In gemengde groepen gingen ze langs de spellen. En te zien aan de gezichten, werd er zeer genoten. 's Middags was er een heuse play- backwedstrijd. De voorronden hadden al in de dagen ervoor plaatsgevonden in de klassen. Nu kwamen de leüksten uit elke groep optreden voor de hele school. Henny Huisvrouw leidde de middag en Bulletje zat in de jury. Er was veel werk verzet door de kinde ren en het resultaat was ernaar. De eer ste plaats was voor "Barbie", gevolgd door de "Pittige meiden". De prijsuitrei king vormde tevens het einde van een geslaagde feestdag. Grieks specialiteiten restaurant Graag nodigen wij u uit om met ons de Sirtaki te dansen. Wilt u zeker zijn van een tafel? Bel dan even. Tot zaterdag!!! Ruime parkeergelegenheid. Steenhoffstraat 59 - Soest - Tel. 601 33 07 Vraagprijs 165.000,- kosten koper Vraagprijs 369.000,- kosten koper Vraagprijs 389.000,- kosten koper Vraagprijs 172.500,- kosten koper Van Goyenlaan SOEST Op de 2e woonlaag gelegen, goed onderhouden, 3-kamerhoekappar- tement met berging In de onder bouw, bouwjaar 1964. Indeling: entree, tollet, meterkast, badkamer met douche en vaste wastafel. Royale moderne witte keuken, 2 slaapkamers. De woon kamer biedt een vrij uitzicht over de Molenstraat en heeft toegang tot het balkon. Het appartement is volledig voorzien van dubbele beglazing en intercom installatie. De woonkamer, keuken en hal zijn uitge voerd met parketvloer. De servicekosten bedragen ca. f 422,- p/m (ind. voorschot CV.) Koninginnelaan SOEST Helft van dubbel woonhuis met grote garage en schuur op ca. 460 nP grond. Indeling: zeer roy. woonk. m. open keuken, bijkeu ken, toilet doucheruimte, slaapk., grote kelder m. stahoogte. Verdieping: overloop m. inb.kast, 2 slaapkamers. Vlizotrap naar vlie ring. Deze woning is v.v. lokale gasverw. en verkeert in goede staat van onderhoud. Hartweg SOEST Helft van dubb. woonh. met grote dubb. gar. (ca. 4x10 m.), schuur en diepe, vrije achtertuin op ca. 275 m2 grond. Indeling: hal, m.k„ trap kast, toil., woonk,, dichte roy. keu ken, badk. m. ligbad en vaste wast., schuur m. wasm. en dr.opstelling. Verdieping: 3 sl.k., ruim 2e toil. met wast. Vaste trap naar zolder met 4e sl-kamer, De gehele woning is v.v. kunststofko zijnen en dubb. glas. Uitbouwmogelijkbeden aanwezig. Deze woning verkeert in red. st. van onderh. Rubenslaan 200 SOEST Op de 3e etage getege^^O^u^mouden, 3-kamer» appartement (v.b^j^V>ffnet berging op de begane grond. x - Koninginnelaan 40 Soest Tel: (035) 601 79 62 Fax. (035) 602 6061 hmE Een 28-jarige Soester deed vorige week bij de politie aangifte van de diefstal van zijn motorzaag. Hij was daarmee aan het werk geweest in het bos langs de Wieksloot en had het apparaat enige tijd onbeheerd achtergelaten. Toen hij terug kwam bleek het te zijn weggenomen. At De Soester Kring Secretariaat: Albert Cuyplaan 136 Tel. 035-6017001 Op woensdagmorgen 4 februari om 10.00 uur verwelkomt de Soester Kring de heer J.P.J. Lokker, gemeenteraadslid van het CDA. Hij zal spreken over het onderwerp: "Is de politiek er alleen voor politici?" Een vraag die bij velen op komt omdat de politiek vaak als een onderonsje gezien wordt. Zij komt over als een andere wereld waarbinnen de beslissingen vallen. De Soester Kring zal na de pauze hier over discussiëren. De bijeenkomst wordt gehouden in "De Schoof', Molenstraat 142. Zaal open 9.30 uur met koffie. Aanvang 10.00 uur, sluiting 11.30 uur. Bijdrage: f 4,-. Komende onderwerpen: 18 februari: In het licht der piramiden, dialezing door mevr. Antoinetty van der Brink uit Soest; 4 maart: Recycling van wenskaar ten; demonstratie-ochtend door mevr. Petri van Stein uit Soesterberg. Het nieuwe programma jan.-mei 1998 kan worden aangevraagd op tel. (035) 6017001. Vorige week dinsdag hield de Prot. Chr. Ouderenbond (PCOB) Soest haar eerste bijeenkomst in het nieu we jaar. De middag stond in het te ken van afscheid van enkele bestuursleden, voorstelling van nieuwe bestuursleden en een lezing over "Zomerpostzegels". Na de gebruikelijke opening door mevr. Van Schaarenburg werden enkele aftre dende bestuursleden in het zonnetje gezet. De voorzitter memoreerde hun verdiensten in de afgelopen jaren. Zo schetste ze de verdiensten van dhr. V.d. Ploeg als penningmeester geduren de vier jaar en zijn inzet bij de leden- en advertentiewerving. In deze functie was hij de spil bij het opstellen van de begro ting, subsidie-aanvragen en budgetbe waking. De voorzitter betreurde het dat dhr. Hoeyenbos slechts kort deel uitgemaakt heeft van het bestuur. Het voornemen het penningmeesterschap van dhr. V.d. Ploeg over te nemen moest wegens ern stige gezondheidsproblemen van de ene op de andere dag worden opgegeven. Bij de derde scheidende sprak de voor zitter haar waardering uit voor dhr. Du- hen, die elf jaar bestuurslid is geweest van de PCOB. In deze periode o.a. werkzaam als vice-voorzitter, afgevaar digde naar de deelnemersraad an de SWOS, bij leden- en advertentiewer ving, deelnemer werkgroepen Ouderen (info)dag in 1988 en 1993, sedert zeven jaar redactielid van de Seniorenpagina en oprichter van de bowlinggroep van de PCOB. Van dhr. Friele, die om gezondheidsre denen in april als voorzitter moest aftre- 0 V.ln.r. de heren Van Vloten, Van V len, Duhen, mevrouw Van Scharrenburg en de heren Friele en Van der Ploeg. Foto: Goos van der Wilt den, werd reeds eerder afscheid geno men. De scheidende bestuursleden kre gen een attentie en de dames bloemen aangeboden. Vervolgens werden enkele nieuwe be- stuursledep voorgesteld, t.w. de heren Van Vloten (penningm.), ds. Van Veel- en (vice-voorzitter), T. Bikker (notulist) en mevr. Van Scharrenburg als voorzit ter. Het bestuur prijst zich gelukkig dat deze leden zich bereid verklaard hebben de opengevallen plaatsen in te nemen. Hierna werd een lezing verzorgd over de Zomerzegels, die ook dit jaar weer in het teken staan van de ouderen. Al meer dan 50 jaar repareert Schoemaker beeld, geluid en huishoude lijke apparaten. Eigen monteurs verzorgen snelle en vakkundige reparatie. Nu ook op zaterdag! Kleuren TV defect; wasautomaat stuk; koel kast ontdooit? Bel Schoemaker, wij staan voor u klaar! llKPert Schoemaker Burg. Grothestraat 9 Telefoon: 035 - 601 03 44

Soester Courant | 1998 | | pagina 5