198 189 189 900 Te veel spelers Smeeing/BDC niet fit t fieuwe golfclub gaat in Soestduinen spelen ise ies WZ'49 opteert voor derde periode Driegangenmenu voor Stam/SoVoCo Red Stars houdt het 39 minuten vol boeren rood bekken n Keulen clamekrant handbal Hees komt tekort tegen PVDV Golfbaan klein, maar fijn PAGINA 14 (/onderhoud en 5-specialist alle merken WOENSDAG 4 FEBRUAR11998 SOESTER COURANT PAGINA 15 Noodgedwongen wijzigingen breken handballers op tegen Aalsmeer 2 Goede start met 3-2-zege op Candia '66 Sm®? rmem v. - - - VOETBAL TAFELTENNIS Oogst Shot minder rijk dan verwacht VOETBAL zaterdag SEC-zaterdag heeft nog riant uitzicht op de zesde klasse Volleybalsters proeven weer eens zoete smaak van winst VOLLEYBAL Sterspeler Springers geeft doorslag in basketbalduel: 73-81 BASKETBAL Hervatting competitie met 4-1-nederlaag VOETBAL zaterdag Dagschotels 12,50 See you bij Toontje 199,- nu 3.499," ïste keuze! 1laats voor vierhonderd leden; Soesters krijgen voorrang GOLF Maximale mogelijkheden benut Tel. 035 - 601 29 98 ommn Richard van den Hoef zat met een pijnlijke kuitspier op de tribune. Arjan Roest bleef lange tijd naast coach Gerard Tukker zitten, omdat hij allesbehalve fit was. En Charles van Zetten verscheen wat later op het appèl, nadat hij autopech had Het waren persoonlijke factoren die van invloed waren op de thuiswedstrijd die Smeeing/BDC zondagmiddag tegen Aalsmeer 2 speelde. De Soesters verlo ren met 24-25), hetgeen gezien het spelbeeld best terecht was, maar als Gerard Tukker vanaf het eerste fluitsig naal een volledige ploeg tot zijn beschik king had gehad, was er voor Smeeing/ BDC ongetwijfeld meer te halen ge weest tegen de hooggeplaatste gasten. Niet uit de verf Tiikker probeerde het met Michel Roest en Charles van Kordelaar (ook al niet volledig fit) als midopbouwer, liet spe lers van posities wisselen, maar consta teerde dat het vertrouwde spel niet uit de verf zou korpen, omdat er noodge dwongen te veel wijzigingen moesten worden doorgevoerd. Arjan Roest, al enkele eeuwen het boegbeeld van de Soesters, werd node gemist in de aan valsopbouw én in de verdediging, waar Aalsmeer keer op keer vrolijk combine rend het centrum doorkliefde. Na twintig minuten verkleint Richard van Hofslot de achterstand tot 7-8. In de slotfase kwam Smeeing/BDC één treffer te kort om een verschil van zes doelpunten te overbruggen. Foto: A/do Attessie Na 22 minuten kwamen Arjan Roest en Van Zetten toch in het veld. Vijftien se conden later had Arjan Roest de bal al in het doel gemikt, maar toen was het nog 8-10, in de rust 9-11. Dankzij overtal-situaties kon Smeeing/ BDC daarna tot tweemaal toe een ach terstand van twee doelpunten overbrug gen (11-11 en 15-15), vervolgens verloor het de aansluiting. Toen de wedstrijd voor driekwart was gespeeld, dreigde zelfs een afgang. Het werd toen 16-22, nadat Smeeing/BDC drie keer achter elkaar de bal weggooide en een straf- worp miste. Zes minuten voor tijd was de marge nog vijf doelpunten. Opmerkelijk Opmerkelijk was dat in de slotfase uit gerekend de geroutineerde spelers van Aalsmeer de bal, ondanks een 'veilige' voorsprong, inleverden. Via Guus Tour- né, Willem Jan Ruder en tweemaal Van Kordelaar werd het 24-25 en had het zelfs gelijk kunnen staan als Van Zetten (die na rust zesmaal scoorde) zijn straf- worp had benut. Aan de andere kant miste ook Aalsmeer een zeven meterworp. Dat was 22 se conden voor tijd. In de laatste aanval én seconde werd Michel Roest aangepakt. Volgens Tukker was de overtreding rijp om te worden bestraft met een straf- worp, maar de scheidsrechters besloten slechts een vrije worp te geven en die smoorde in de muur. Tukker had een gelijkspel toch wel ver diend gevonden. "Als je ziet hoeveel meer Aalsmeer mocht dan wij. Het is onbegrijpelijk dat die jongens de hele wedstrijd commentaar mochten geven op de leiding." Maar Tukker moest toch ook erkennen dat Smeeing/BDC zondagmiddag niet vaak genoeg in zijn eigen spel kwam en dat eigenlijk alleen de van een blessure herstelde doelman Berton Kemp in nor male doen was. i: *v -i/-i Z'49 is in de eerste wedstrijd van derde periode goed begonnen. et Rhenense Candia'66, waarvan it nog met 2-1 werd verloren, werd et 3-2 verslagen. Voor WZ'49 is een belangrijke overwinning, imdat het zich tot doel heeft ge- serieus mee te doen om de ierde periode. dit Henk van Asch kon over een vrijwel fit- selectie beschikken. Alleen Gert van Munt was geblesseerd waardoor iVobbe Jan Reitsma als rechtsback bocht acteren. Verder was Gerard pecker verkozen boven Jordi Brouwer. VZ'49 begon goed en kon mede door i laffe tactiek van de gasten vrij ge makkelijk een veldoverwicht opbouwen. Bet bleef echter 0-0, omdat Candia zich geen enkele kans kon verschaffen en WZ vier goede mogelijkheden om zeep hielp. Gijs Schaap zag een kopbal over gaan en een doelpunt afgekeurd wegens buitenspel. Tevens vonden Mar cel van Essen en Ruben de Goede een inzet gestopt worden door de keeper. Vlak na rust kreeg WZ'49 een dompet te verwerken. Een slechte uittrap van Mare Brouwer werd op het middenveld opgepikt en voor Brouwer het wist lag de bal achter hem in het doel. De twee de helft was toen nog geen vijf minuten oud. Daarna was WZ'49 even de kluts kwijt. Van Asch wisselde Jordi Brouwer ten koste van Gerard Becker, nadat hij in de eerste helft de geblesseerde links back Alemdar Kurt had vervangen door Joep Akkerman. Na enige ogenblikken herpakte WZ'49 zich weer en zette het Candia'66 net als voor de rust vast op eigen helft. Het was voor WZ'49 niet makkelijk om een gat in de dichte defensie van Op de achtergrond gadegeslagen door Bas van Doorn probeert Ruben de Goe de eerder bij de bal te zijn dan zijn tegenstander. Foto: A/do A Hess ie Candia'66 te vinden, mede doordat Candia'66 in die fase met zes verdedi gers en drie middenvelders opereerde. Toen eenmaal Marcel van Essen de sco re had geopend, zoals alleen hij dat kan, (met de rug naar het doel de bal aanne men en in de draai scoren), was het pleit snel beslecht. Binnen vijf minuten was de score omgebogen van een 0-1-ach- terstand in een 3-1-voorsprong. Na Van Essen was het Hidde Reitsma die de van de lat terugspringende bal inkopte, waarna Gijs Schaap een voor zet van Marcel van Essen met het hoofd afrondde. Vlak voor tijd bracht een schitterend in de kruising gekrulde vrije trap de spanning nog even terug, maar de winst kwam niet meer in gevaar. Slechts twee punten, tenminste twee minder dan verwacht, hield Shot over aan het bezoek dat het zater dag aflegde aan SKF. De ervaren Veenendalers, ruim een jaar terug nog eredivisionisten, waren in acht partijen te sterk. De puntjes werden verdiend door Arjan Hoogeveen en Rene Daselaar, terwijl Berend Jonker ondanks een goede start alleen nederlagen slikte. Tot tweemaal toe ging hij op het nippertje onderuit. Aksel van Elteren was zaterdag aan de beurt om een wedstrijd in de wacht te zitten. Het Soester team had wellicht met een rijkere öpgst naar huis kunnen gaan, maar hét dubbelspel van Jonker en Da selaar ging in drie games verloren. Na twee wedstrijden heeft Shot zes pun ten verzameld. Een week eerder was in het Orlando-gebouw met 4-6 verloren. SEC heeft de kampioensaspiraties weliswaar in de zolderkast moeten opbergen, maar de Soesters hebben nog steeds een riant uitzicht op de zesde klasse. De ploeg consolideerde haar leiderspo sitie in de stand van de laatste periode door met 0-1 van De Glind te winnen. Het was de eerste keer dat de groenwit- ten daar met een overwinning vandaan kwamen. De thuisploeg gooide alles óp de verde diging en die hield tot vlak voor rust stand. Toen vond Remi van der Pol een gaatjei Door zijn voorzet kwam Edwin de Jong in balbezit en de teruggehaal de speler en oud-aanvoerder maakte het enige doelpunt van de wedstrijd. In de tweede helft had SEC meer af stand kunnen nemen, maar de ploeg miste drie opgelegde kansen. Daarna kwam De Glind enkele keren goed door. Doelman Ed Dikkers werd de held van SEC toen hij een strafschop stopte. Winst smaakt zoet. Vraag maar aan de dames van Stam/SoVoCo die dit seizoen al zo veel bittere pillen slik ten. In Warmenhuizen konden ze zaterdag bij Bejo/Dinto voor het eerst sinds 11 oktober weer eens smullen van een driegangenmenu: 1-3. Het getuigt in algemene kring in Neder land van fatsoen om tijdens het eten je mond dicht te houden. Bij Stam/SoVo- Co is de afgelopen maanden genoeg gepraat om het lek boven te halen. 'Je mond houden, gewoon trainen en laten zien wat je waard bent' is nu het stand punt dat trainer/coach Inge Olthof hul digt. Tijdens de wedstrijd tegen Dinto had ze eindelijk het gevoel dat er een team in het veld stond. Dat gevoel was haar wel vaker bekropen, maar in voorgaande duels kon Stam/SoVoCo dat meestal niet volhouden en werden voorsprongen uit handen gegeven. In december was al eens met 3-2 van Donitas (derde) gewonnen en in januari kwam de ploeg met 2-0 voor tegen Gala/OS 2 om daar zo van te schrik ken, dat ze alsnog verloor. Daarna volgden afgetekende nederlagen tegen Zwolle (toen nog laatste) en Ly- curgus (eerste) en zaterdag leek Stam/ SoVoCo weer af te stevenen op verlies toen Dinto de eerste set met 15-9 pak te. En toen kwam eindelijk de omme keer. Met 7-15 en 9-15 werden de gast vrouwen op hun nummer gezet en de laatste set was uniek. Jeanne van Vliet serveerde haar ploeg van 1-0 naar 1-7 en na twee side-outs serveerde Michel- le van Rooy in één keer door naar 1-15. Standvastig "Wat ik heb gezien, geeft me een goed gevoel. We speelden geen wereldpartij, maar waren wel standvastig en kwamen niet in een diep dal terecht. We maak ten nog steeds veel fouten, ik wil ook niet zeggen dat alles op z'n plek is ge vallen, maar we legden toch zoveel druk op de tegenstander dat we de wedstrijd konden winnen," aldus Olthof die voor al te spreken was over spelverdeelster Angela van Silfhout. De regisseuse speelde slim, nam steeds goede beslis singen en maakte het de blokkeerders van Dinto bijzonder moeilijk. Van Dinto verwachtte Olthof dat het voornamelijk door het midden zou doorkomen. Maar de Noord-Hollanders kozen vrijwel voortdurend voor de bui tenkant. Toen Stam/SoVoCo zich daar eenmaal op had ingesteld, had het ook de aanvallers beter onder controle. Stam/SoVoCo krijgt zaterdag Zaanstad 2 op bezoek. Als van die ploeg wordt gewonnen, kan Stam/SoVoCo wellicht weer klimmen op de ranglijst. Heren En weer kwamen de heren van Stam/ SoVoCo traag op gang. Het werd eerst 5-12 voor AIstavo'81 voordat de Soes ters orde op zaken stelde. Coach Ali Moghadassian bracht wat wijzigingen aan (Jaap van der Vinne voor Erwin Keune en Coen Werkhoven voor Mar cel Swart) en vervolgens heerste Stam/ SoVoCo. Van 5-12 werd het 15-13, ver volgens 15-4 en 9-2 en 14-8. Maar met de haven in zicht verslapte Stam/SoVo Co: 14-14. De ervaring van Jan Visser en Coen Werkhoven bracht alsnog de doorslag, zodat ook de derde set werd gwonnen: 16-14. Stam/SoVoCo speelt zaterdag de ge meentelijke derby tegen AGAVS, waar van thuis werd gewonnen. In Soester- berg staan de Soesters tegen onder an deren oud-ploegmakker John van Brummelen. De heren van Red Stars konden za terdagmiddag een goed gevoel over houden aan de thuiswedstrijd tegen Springers. Niet omdat de vijftiende achtereenvolgende nederlaag goed was voor een jubiléinhfeestje, maar omdat het spel redelijk goed kon worden genoemd. In tegenstelling tot in Gouda (toen na een 38-33-ruststand met 101-58 werd verloren) maakten de Soesters er een wedstrijd van, die pas in de laatste mi nuut werd beslist. Ditmaal was de stand halverwege 33-36 en aan het eind 73- 81. Het verschil tussen beide ploegen werd gemaakt door Springers-speler Bnol. Na achttien van de veertig minuten had hij nog maar twee punten gescoord, maar vliegensvlug boog hij de 32-27-achter- stand om in een geringe voordelige jnar- ge in de rust. Bnol zou eindigen op 39 punten, waarvan er dertig in de tweede helft tot stand kwamen. In de slotfase nam hij in zijn eentje de laatste/Vijftien punten voor zijn rekening nemen. Springers zette alies in op zijn sterspe ler die alles beheerste. Hij beschikte over een goed schot, had een gevaarlij ke drive en was niet af te stoppen zon der gebruik van militair geweld. En dus capituleerden de vredelievende Soesters. Inzet Niet zonder slag of stoot, want op inzet probeerde Red Stars de eerste wed- strijdpunten op te eisen en vond het op alle overige vraagstukken wel een ant woord. Ondanks het lengte-overwicht van de gasten bleef Red Stars in de re bound aardig op de been en vooral via de break bleef de productielijn rollen. Minder goed verliep de reguliere aan- vals-opzet, maar daarvoor kan de ploeg het excuus aandragen dat ze uit spelers van drie verschillende teams was samen gesteld. Even dreigde Red Stars na de hervatting onder de voet te worden ge lopen, omdat het niet geconcentreerd aan de tweede helft begon. Springers sprong naar 33-45, maar de Soesters pikten aan en hielden het elastiekje ste vig vast. Het verschil schommelde tus sen de vier en negen punten. Acht mi nuten voor tijd koos coach René Lan- saat op 60-69 voor een zone-verdedi ging. En terwijl Springers een oplossing zocht, schoof Red Stars weer aan tafel. Het werd 66-69 en spannend. Maar toen eiste Bnol de bal weer op. Met een driepunter haalde hij zijn team uit de korte impasse en bezorgde hij Springers wat meer lucht én vooral de eindzege. Hees is er nog eens achter gekomen dat PVDV over een betere ploeg be schikt. De Utrechters, eerder in Soest te sterk, hervatten de voetbal competitie met een 4-1-overwin- ning op de roodwitten. Op dat resultaat was weinig aan te mer ken, ook al waren de eerste kansen voor Hees. Jeffrey Dorresteijn en Peter de Jong slaagden er niet in de trend te zet ten. Vervolgens hielp Hans Uit den Boogaard de gastheren in het zadel door onder de bal door te duiken. Dat was ongeveer halverwege de eerste helft. Niet lang voor rust werd het uit een hoekschop 2-0 toen de defensie van Hees niet honderd procent bij de les was. Dertien minuten na de pauze waren de kaarten geschud, ai kon de scheidsrech ter zijn prenten in het sportieve duel op zak houden. Na de 3-0 viel Uit den Boogaard uit met een geblesseerde duim. Omdat Hees niet over een reser ve-doelman beschikte, trok Krijn Schou ten een ander shirt over zijn schouders en nam hij plaats tussen de palen. Schouten kon meteen naar het net na een afstandsschot. Daarna geloofden beiden ploegen het wel. PVDV was nog zo gastvrij om in de slotfase de bal in eigen doel te tikken. Hees dat met 'zeven-uit-drie' zo goed begon, behaalde in de laatste tien duels negen punten en is in het 'rechter rijtje' terechtgekomen. TZ1 4 - 2: Lamsfilet met aardappelpuree en worteltjes 5 - 2: Kibbeling met aardappel schijfjes en sla 6 - 2 t/m Biefstuk met stroganoffsaus, 8 - 2: aardappelkroket en bloemkool 9-2: Andijviestamppot met bal gehakt 10-2: Kipsaté, aardappelschijfjes en boontjes Birkstraat 7 - Tel. 601 33 37 or koel- en vriesruimte wanaf zondag 22 maart kan in Soest ivorden gegolfd en maakt de Golf- liub Soestduinen Royal Pare offici eel een start. Dat is mogelijk door fee aanleg van een negen holes drie lar baan op het terrein van Holiday nn Royal Pare aan de Van Weerden 'oelmanweg, waar voorheen het poester Natuurbad lag. Dm op de baan toegelaten te worden, noeten de spelers in het bezit zijn van ?en golfvaardigheidsbewijs (gvb). Of ze ikunnen baanpermissie krijgen van de ■professionele golfers Garry Davidson en ■Tim Giles - de Nederlandse kampioen Ivan 1997 - die beiden gaan lesgeven. I Deze voorwaarden gelden zowel voor I leden als hotelgasten die de holes willen 1 afwerken. |De nieuwe club kan ongeveer vierhon- Iderd leden aan. Zodra die grens is be- lreikt, komen de namen van nieuwe be- llangstellenden op een wachtlijst te Istaan. Tot nu hebben de Soester initia- Itors Frits Gerth en Ton Meijer al 150 aanmeldingen binnen. 'Wie 't eerst komt, wie 't eerst maalt' is van toepas sing op de potentiële leden, al krijgen inwoners van Soest in principe voor rang. Het lidmaatschap per jaar is vastgesteld op 950 gulden, de inschrijving kost 250 gulden en aan administratiekosten wordt 100 gulden in rekening gebracht. De tarieven voor de lessen van Giles en Davidson zijn nog niet bekend. Belangstellenden kunnen zich schrifte lijk aanmelden bij Golfclub Soestduinen Royal Pare, Postbus 45, 3760 AA Soest; E-mail: f.gerth@wxs.nl. Zij krijgen dan een inschrijfformulier toegestuurd. Gerth is tevens de organisator van de open Soester golfkampioenschappen die de laatste jaren in Tiel werden gehou den. De Soester ondernemer wil de lo kale titelstrijd dit jaar in Soest laten plaatsvinden. De golfbaan is van de fa. Netjes die het volledige complex aan de Van Weerden Poelmanweg in eigendom heeft. Bij de afslag van het eerste hole werd vrijdag middag het contract ondertekend tussen Netjes en de voormalige Soester Bert Schoenmaker die de baan gaat huren en exploiteren. Gary Davidson, een van de tweepro's die gaan lesgeven op de golfbaan in Soestduinen, slaat af bij de eerste hole. Op zon- V 1 dag 22 maart wordt de negen holes par drie Foto: baan geopend. Aldo Alle ssie Eén slag om de bal op de 'green' te krijgen en twee 'putjes'. Met dat gemiddelde moet een 'pro' de negen holes par drie baan achter Holiday Inn Royal Pare kunnen spelen. Elke hole heeft twee af slagen, zodat de golfers toch achttien verschillende holes kun nen spelen. Een geoefende golfer moet de baan dus in 54 slagen kunnen spelen. Wie nog niet zo bedreven is, kan les ne men bij Tim Giles en Gary Da vidson, twee professionele spelers. Op de plek waar decennia lang Soes ters en anderen een duik namen in een van de bassins van het Soester Natuurbad en lagen te zonnebaden of te verkleumen op de speelweide heeft golf- en landschapsarchitect Gerard Jol uit Santpoort een fraaie baan aangelegd. De lengte van de banen varieert van ongeveer 95 tot 135 meter. "Het is een baan met veel hoogteverschillen. We hebben op een relatief klein ter rein maximaal de mogelijkheden be nut. De baan is klein, maar fijn. Je kunt hier alles oefenen, behalve de lange slagen," aldus Jol. Het bestaande groen is vrijwel over al gehandhaafd en op de plek van het voormalige zwembad heeft Jol zoveel mogelijk het stuifduinenlandschap van de Utrechtse Heuvelrug nage bootst en vijvers laten aanleggen. Jol is erin geslaagd zo veel mogelijk na tuurlijke hindernissen te realiseren. De inrichting van de baan komt op naam van het Soesterbergse bedrijf Duchell. De oud-Soester Bert Schoenmaker huurt de golfbaan van de fa. Netjes. Ook de oefenkooi, de tennisbaan en het clubhuis zullen hij en zijn vrouw gaan exploiteren. In het clubhuis, dat nog in aanbouw is, wordt een 'Golf- store' gevestigd. Bij de keuze van de attributen heeft Schoenmaker zich laten adviseren door twintig golf- pro's. Vanaf 1988 heeft Schoenmaker ach ter Netjes aangelopen om de exploi tatie van de baan binnen te halen. Zoals bekend zou het nog lang duren voordat de bouwactiviteiten op het terrein werden ontwikkeld. Een woordvoerder van Netjes: "We heb ben hem beloofd dat hij de eerste zou zijn, die we zouden benaderen als het zover was. En nu is het rond."

Soester Courant | 1998 | | pagina 15