enever Red Stars werpt juk van frustratie af frati nsdag Pak slaag voor matig Smeeing/BDC MHC Soest neemt jurist in de arm Soester kwartiertje genoeg voor VYZ Hoezo niks op tv,.. 4ieuwe wü geven ook theorieJtam/SoVoCo kan alleen maar hopen Soest-Soest: 5 t/m 7 juni Itam/SoVoCo en AGAYS talen hoog niveau in derby traat 35a >02 93 60 1TBAL krijgt u er gratis )r auto- en motorrijl. ifl ^NuookSautorn^aW5 klassebehoud slinkt verder na nederlaag tegen Zaanstad Xanthos met één duel meer nu naast koploper Soest Zaterdag-selectie SEC dicht bij na-competitie Ploeg wel compleet, maar niet gemotiveerd genoeg HANDBAL VOETBAL zaterdag Sportuitwisseling dit jaar in Nederland WOENSDAG 11 FEBRUAR11998 SOESTER COURANT basketballers boeken eerste competitiezege in 266 dagen PAGINA 13 Morgen buitengewone ledenvergadering over sportclustering Groenwitten krijgen door positiewisseling grip op duel Onderonsje eindigt onbeslist: 2-2 LEYBAL de beste keuze! Huur nu: SPORTBELEID IN SOEST rond 2000 See you bij Toontje Icans wordt ijven omdat 3 brek aan een Soester clul •pen. ebruari [aandenlang keek René Lansaat inboog op tegen de zondag- •nd. Vijftien keer moest de bas- ^.tbalcoach dit seizoen op de val- ep van het weekeinde de lokale en gionale pers te woord staan en rtellen dat zijn team twintig of •rtig minuten - soms wat langer - tstekend partij had gegeven, maar ch de bietenbrug was opgegaan. ■gelopen zondag kon hij niet wachten it de telefoon zou rinkelen. Want dagmiddag, 266 dagen na de laat- zege (die toen goed was voor promo- wonnen de heren van Red Stars ideiijk weer eens een wedstrijd. Nipt iwaar (85-84), maar voldoende om t juk van frustratie af te werpen en ee langgekoesterde punten te vieren, i: om gulzig het rondje van het be- mr te consumeren, iets wat - in tegen- lling tot in voetbalkringen - bij Red irs overigens hoogst ongebruikelijk is. [rammeling basketballers hadden gewonnen en "t wilden ze weten ook. Tot voor kort p de veel te smalle selectie de ene na 'andere aframmeling gekregen. Soms -.ren er complimenten voor de gebo- n tegenstand, maar die konden niet •er de pijn verzachten van de dreunen wekelijks werden geïncasseerd en die een aantal gevallen voorkomen had- n kunnen worden als er meer spelers schikbaar waren geweest, larom werd begin januari besloten het ■ste en het tweede herenteam samen voegen, zodat Lansaat telkens met gen of tien spelers aan de wedstrijden mnvst alleen nog een keer gewonnen rden. Om het plezier terug te krijgen om het blazoen wat op te poetsen. 1% I LJ^-—Lint overal waar de uitgedunde ploeg li U OI il nSCIl^een, werd verbaasd gereageerd op terugval van Red Stars dat met de aan boodschappen nsseheel NARIE Nestor Dick van der Hammen (10) van Red Stars gaat PT Thomas de loef afste ken. De 37-jarige Soester speelde in de eerste helft de sterren van de hemel en maakte dertien punten in de eerste elf minuten. Foto: Goos van der Wilt jeugd toonaangevend is in West-Neder land. Anderhalve week geleden rook Red Stars aan de winst, maar kreeg het in de slotminuten toch een tik op de neus van Springers. Maar het vertoonde spel ver leidde Lansaat tot de uitspraak dat de eerste zege een kwestie van tijd was. Het was notabene SV Argon dat, met ongeveer 35 jaar eredivisie-ervaring in de tas, het eerste slachtoffer werd van de opgeleefde basketbalploeg. Frank Kales, Hank Smith, Edwin van de Hart, PT Thomas, ze speelden al op het hoogste niveau toen Guido La Rose en Frank van de Wal nog moesten worden gebo ren. Snelheid Argon had meer lengte, véél meer erva ring en moest dus op snelheid worden geklopt. Met voornamelijk kleine, vlug ge guards in het team zocht Red Stars de break. En omdat Argon te vaak en te gemakkelijk onder het bord kon ko men, schakelde Lansaat gedurende de wedstrijd over op een zone-vedediging. Het hielp in die zin dat Thomas zo goed als werd uitgeschakeld. Smith dwong, net als destijds bij diverse Amsterdam se eredivisieteams respect af. De boom lange Amerikaan bleef van buiten de zone raak schieten, ongeacht hoeveel vingers de Red Stars-defensie in zijn ogen stak. Maar, ook de 21 punten van Smith hielpen Argon niet. Want Red Stars wilde, nee mocht niet verliezen, ook al waren center Bob Koo- ter (werk) en forward Harrold Veen (va kantie) niet van de partij. Met de 37- jarige nestor Dick van der Hammen als aanjager (dertien punten in de eerste elf minuten) werd de toon gezet voor een wedstrijd die van begin tot eind span nend was. Met Arend Kok (11 punten en vier rebounds) als de betrouwbare spelverdeler en Gerben de Jong (11 punten, zeven rebounds en veel goede passes) bleef Red Stars in het spoor en voelde de ploeg halverwege (40-44) dat er wat te verdienen viel. Na rust, toen Argon ook terugviel in een zone en er alles aan deed het tempo te vertragen, zat Red Stars meestal aan de goede kant van de score, maar werd de marge nooit groter dan vijf punten. Nerveus Even leek het alsof Red Stars niet kon winnen. Twee minuten voor tijd was het 85-82, maar toen gooide Red Stars drie maal de bal op onbegrijpelijke wijze weg en miste het in de laatste minuut vier strafworpen. Maar het vizier van Argon stond ook niet meer op scherp. Een hal ve minuut voor tijd werd het 85-84, de resterende tijd werd nerveus, maar zon der schade uitgespeeld. Hoewel de overwinning op het conto van het hele team moet worden bijge schreven, was junior Van der Wal de absolute uitblinker bij Red Stars. Met zestien rebounds hield hij zich met ge mak staande in het Amerikaans getinte bomenwoud uit Mijdrecht en in het laat ste kwartier scoorde hij 22 van zijn 23 punten. jrsus voor auto en m cursus start op 5 maart. Tel. 035 - Autotel. 0652 erwerk, wandafwerking sparatie, spuitpleisters, oest - Tel. 035 - 601 59 irAUT1!} HT VtJjQloAlj Vanwege de conditie van het speel veld werden de thuiswedstrijd van Hees (tegen SVL) en de uitwed strijd van Soest (tegen Veenendaal) Soest moet de koppositie nu delen met Xanthos, al heeft dat een wedstrijd meer gespeeld. De Amsterdammers wonnen thuis met 1-0 van Viendenschaar en hebben nu, evenals Soest, 31 punten. DWS verloor twee kostbare punten in de stijd om de titel door met 1-1 gelijk te spelen tegen 't Gooi. De achterstand van DWS op Soest bedraagt nu vier punten, maar kan oplopeiy tot zeven als Soest op 22 februari het inhaalduel met Veenendaal winnend afsluit. Xanthos is dus de voornaamste concur rent van de Soesters. Het resterende programma van beide titelkandidaten vertoont veel overeenkomsten. Soest krijgt Aalsmeer, De Meern en Green- stars (de onderste die) nog thuis en moet nog op bezoek bij CDW, Neerlan- dia/SLTO, Veenendaal, Vriendenschaar en Zeist. Xanthos ontvangt nog 't Gooi, Green- stars, De Meern en Neerlandia/SLTO en speelt nog uitwedstrijden tegen DWS, Veenendaal en Zeist. Michelle van Rooy slaat de bal over het net in een fase dat het nog goed gaat met Stam/SoVoCo. De ploeg zakte terug en verloor. Foto: Goos van der Wilt Als Stam/SoVoCo zich in de resteren de zeven duels nog weet op te werken tot de tiende plaats kan de unieke situa tie zich voordoen dat het p/d-wedstrij- den tegen de clubgenoten van het twee de team moet spelen. Die ploeg staat op de tweede plaats in de tweede divisie, een plek die aan het einde van de rit recht geeft op deelname aan de p/d- wedstrijden. In de aanloop naar de com petitie werd de hoofdmacht van Stam/ SoVoCo al verslagen door het tweede team. De dames van de Soester club begonnen zaterdag goed tegen Zaanstad. De eer ste set werd snel ingepakt (15-7) en daarna nam Stam/SoVoCo een 10-8- voorsprong. Het was het laatste wapen feit van Stam/SoVoCo dat mentaal weer door het ijs zakte en fouten begon te maken. Zaanstad maakte daar opti maal gebruik van, trok de stand gelijk via 10-15 en won ook de derde en de vierde set: 12-15, 8-15. VOETBAL zaterdag Nog maar twee wedstrijden hoeft SEC-zaterdag voor de competitie te spelen. Maar het zit er dik in dat de Soesters in het voorjaar nogmaals de wei in mogen om via de na-com petitie promotie af te dwingen. Door de 3-2-zege op OSO heeft de ploeg van Paul Muller de leiding in de periode en kan het zelfs tweede in het eindklassement worden. Mohammed Touhami maakte zaterdag het eerste doelpunt met een fraaie lob, maar het laaggeklasseerde OSO kwam niet veel later op gelijke hoogte. In de tweede helft ontsnapte SEC aan een achterstand, voordat Touhami in de tachtigste minuut 2-1 maakte. Mike van de Linden bracht aan alle onzekerheid een einde (3-1), ook al kwam OSO in nagenoeg dezelfde minuut ook tot sco ren. Het lijkt alsof Smeeing/BDC niet zo tuk is op het spelen op zaterdag avond en dat moeten de handbal lers dit seizoen nog wel eens. In en tegen Dalfsen ging het zaterdaga vond in ieder geval helemaal mis: 26-18. De Soester formatie beschikte weer over een fitte Aijan Roest en een herstelde Richard van den Hoef en was dus com pleet. Waren de handballers maar zo voortvarend aan de wedstrijd begonnen als aan de heenreis naar Dalfsen. On derweg werden ze gefotografeerd door de verkeerspolitie, maar in de wedstrijd maakten ze geen snelheidsovertredin gen. Wel fysieke overtredingen, althans in de ogen van de scheidsrechters die Smeeing/BDC tot negen tijdstraffen van twee minuten veroordeelde. Voor al in het begin van de tweede helft gin gen de spelers uit Soest er vlot af. Dalf sen, dat drie keer bestraft werd met een uitsluiting profiteerde daarvan en veran derde de 12-10-ruststand in een 22-12- voorsprong om met 26-18 te winnen. Aanvoerder Arjan Roest was zo eerlijk te stellen dat de tijdelijke verbanningen niet de hoofdoorzaak van de nederlaag waren. "We speelden veel te mat, voor al het eerste kwartier. Dat we het groot ste deel van de tweede helft in ondertal hebben gespeeld droeg niet bij aan de motivatie die toch al niet zo goed was." De opbouwer van Smeeing/BDC riep nog even de uitwedstrijd tegen Henge lo in de herinnering. Dat was in novem ber, toen Smeeing/BDC op zaterdaga vond ook een pak slaag kreeg en met 32-18 verloor. Daarna herstelde Smeeing/BDC zich met een zege op de koploper, gevolgd door nog eens vier overwinningen. Misschien dat Smeeing/ BDC zondagmiddag tegen E&02 (14.45 uur) weer uitpakt. Als het aan Arjan Roest ligt wel. Bij WZ'49 is het 'levensgevaarlijk' conclusies te trekken uit de resulta ten die de groenwitten boeken. Maar om de knappe 1-4-zege op Zeewolde (de nummer drie) kan na zaterdag niemand heen. De Soes ters klommen daardoor naar de vierde plaats en zijn ongeslagen in de derde periode. Na de overwinning op Candia'66 had Henk van Asch zijn elftal op één posi tie gewijzigd. De jonge Jordi Brouwer kreeg de voorkeur boven routinier Ge- rard Becker. Voor rust kreeg WZ'49 drie kansen via Ed Brouwer, Marcel van Essen en Gijs Schaap. Zeewolde gaf vervolgens een cursus hoe mogelijkheden moeten wor den verzilverd. Bij de enige kans die het kreeg, bepaalde Zeewolde de ruststand op 1-0. Willem Hensum liet Mare Brou wer in een rechtstreekse confrontatie kansloos. In de kleedkamer paste Van Asch een positiewissel toe, die veel effect zou sor teren. Ruben de Goede en Hidde Reits- ma ruilden van 'vleugel' op het midden veld en na de hervatting kreeg WZ'49 meteen meer grip op de wedstrijd. Toch zou het twintig minuten duren, voordat de gelijkmaker kon worden bejubeld. Sneltrein Van Essen werd door Jordi Brouwer het strafschopgebied ingestuurd en ditmaal faalde hij niet. Het was het startsein voor een Soester kwartiertje. Als een sneltrein denderde WZ'49 over Zee wolde heen. Binnen vijf minuten was het ineens 1-3. Hidde Reitsma bracht de groenwitten op voorsprong en even la ter mocht Bas van Doorn een strafschop nemen, nadat Jordi Brouwer was ge vloerd. De doelman van Zeewolde keer de de inzet, maar Van Essen was er snel bij: 1-3. Van Asch haalde vervolgens Jordi Brou wer naar de kant en gunde Becker nog ruim tien minuten speeltijd. De spits maakte daar dankbaar gebruik van en schoot, twee minuten na zijn entree, de bal diagonaal in het doel. Een delegatie van de gemeente Soest is gisteren in het Duitse Soest geweest om de Duitse Stadt en spor ters officieel uit te nodigen voor de tweejaarlijkse sportuitwisseling. Die vindt van vrijdag 5 tot en met zondag 7 juni in onze gemeente plaats. Nieuw in het programma is een work shop van de Regionale Muziekschool Amersfoort aan het Kerkplein. Ook het Griftland College participeert in de ont moeting met de oosterburen. Evenals twee jaar geleden in Duitsland zal een aantal leerlingen een tekenopdracht uit voeren. Mogelijk dat de resultaten daar van worden geëxposeerd in een open baar gebouw, net als de tekeningen die De overwinning op Zeewolde is een extra ruggensteun voor de Soesters. De nummer drie van de ranglijst stond in de derde periode als de zwaarste tegenstan der te boek. WZ'49 rest nog zes duels tegen de 'mindere goden', te beginnen met UFC, waarvan uit met 1-4 werd gewonnen. Maar: tegen de lager geklas seerde ploegen verspeelde VVZ'49 in de eerste competitiehelft ook veel pun ten. En dus is het nog veel te vroeg om conclusies te trekken. twee jaar geleden in het Archigymna- sium waren gemaakt. De sportagenda zal worden bepaald door dezelfde onderdelen als in 1996. Tot nu is zeker dat de badmintonners van Selby, de basketballers van Red Stars, de handballers van Smeeing/ BDC, de judoka's van Budo Ryu, de tafeltennissers van Shot, de voetballers van SEC en de volleyballers van Stam/ SoVoCo in actie komen. Ook de dansers van danscentrum Sepp doen weer mee en zullen op vrijdag avond de sportieve krachtmeting ope nen. Een aantal toerrijders van Tempo Toer reist vrijdag af naar het Westfaal- se Soest en zal op zaterdag de 270 ki lometer per fiets overbruggen en in de loop van de middag in Soest arriveren. Het bestuur van de Mixed Hockey Club Soest heeft een jurist in de arm genomen, die moet onderzoeken welke stappen kunnen worden on dernomen tegen de gemeente. De club weigert zich neer te leggen bij het besluit over de clustering van sportaccommodaties. Met twee kunstgrasvelden en een smalle uitloopstrook op de Bosstraat-West voe len de hockeyers zich te kort gedaan. Ze willen een derde grasveld, net als nu aan de Koningsweg. Gebeurt dat niet, dan voorspelt de clubleiding dat dat onge lukkig zal uitpakken voor de MHC. Eerder stelde voorzitter Ruud van Vuur- en al in deze krant dat het genomen gemeenteraadsbesluit de liquidatie voor de vereniging zou betekenen. Voor wat betreft het clubhuis houden de hockeyers vast aan een nuttige opper vlakte van 700 vierkante meter. Daar mee gaat MHC Soest uit van de normen van het NOC*NSF. De investeringen die de club zelf heeft gepleegd in de huidige accommodatie op sportpark Koningsweg, moeten volgens het be stuur veilig gesteld worden bóven het door de gemeente beschikbaar gestelde budget voor de nieuwbouw op de Bos straat-West. Stemgedrag Het besluit dat de gemeenteraad heeft genomen is volgens MHC Soest een 'Road to Nowhere'. Het bestuur roept de leden op eens serieus te gaan naden ken over hun stemgedrag op 4 maart, wanneer de nieuwe gemeenteraad wordt gekozen. In het 'Dictatortje', het weekorgaan van de club, schrijft het bestuur: "Het moge duidelijk zijn dat niet alleen de MHC, maar de totale sport in Soest op termijn kwalijke gevolgen van dit beleid zou gaan ervaren. De belasting betalende burger zal in ieder geval de toekomsti ge rekening kunnen betalen, zodra de verwachte voetbalintegratie binnen twee a drie jaar heeft plaatsgevonden en een herdefiniëring van de sportcomplexen wederom gaat plaatsvinden." Gezien dit laatste verwacht MHC ken nelijk dat SEC over enkele jaren wordt opgeheven en de voetballers van deze club uitwaaien over de overige drie voetbalclubs Soest, WZ'49 en Hees. In het clubhuis van de MHC Soest wordt morgenavond een buitengewone algemene ledenvergadering gehouden, waarin de evaluatie en de voortgang van de clustering sportaccommodaties cen traal staan. De vergadering begint om 20.30 uur. Op de uitnodiging aan de leden staat geschreven: "Dit wordt één der belang rijkste vergaderingen in het bestaan van MHC Soest. Houd deze avond dus vrij in de agenda en zorg dat je erbij bent." Js beide teams altijd zo zouden elen, zouden ze in de top van de ieklasse kunnen mee- ien," zei Ali Moghadassian, ach van Stam/SoVoCo na ile derby tegen AGAVS. Die )e volkomen terecht in een BAUKNECHTVAATWASSr^; gebrand te Gebruikt slechts 19 liter wuter, met Aq nnen en maakten er niet alleen een zelfreinigend microfilter en voorzien maar voor yasse begrippen "J Normaal 1599," fc hoogstaande wedstrijd van: 17-16, -15,15-11, 9-15. "M'n complimenten -"n beide teams," aldus Moghadassian. Soesters begonnen, zoals gebruike- c, te gemakkelijk aan de wedstrijd en Soesterbergers profiteerden daarvan •or een 14-10-voorsprong te nemen. am/SoVoCo haalde op tot 14-14, het ;rd 16-16 en bet laatste punt was voor 3AVS. 5 Soesterbergers hadden in de slotfa- van de eerste set al moeite met het el van Stam/SoVoCo en dat was ook de tweede set het geval. Het werd vlot 0-9, alvorens AGAVS spelverdeler John van Brummelen inruilde voor Frits Mul ler, evenals Van Brummelen een oud SoVoCo-speler. Het liep daarna beter bij AGAVS, al liet de passing nog steeds te wensen over. Blokkerend en verdedi gend was Stam/SoVoCo beter en dat resulteerde in setwinst voor de Soesters: 1-1. In de derde set nam AGAVS meteen het initiatief (7-3) om vervolgens de voor sprong tot de vijftien te consolideren en een 2-1-voorsprong in sets te nemen. In de vierde set domineerde Stam/SoVo- Co, zodat beide hardwerkende volley balformaties een punt voor de moeite kregen. Namens Stam/SoVoCo speelde spelver deler Jurrian van Slooten zijn beste wedstrijd van dit seizoen en was Jaap van der Vinne ouderwets op dreef met niet alleen een hoog scoringspercenta ge, maar ook een goede passing. Bij AGAVS was libero Emiel Voest de goe de passer, verdediger en blokkeerder, terwijl de jonge Ivan Cramer liet zien dat hij over veel talent beschikt en ei genlijk op hoger niveau moet gaan spe len. Speed 2 (bij Filmclub exclusief met 'The Makins of'!) Face/off (met gratis glas. Op=op) Bean (vanaf 13 februari 1998) Conspiracy Theory (vanaf 17 februari 1998. Met gratis glas. Op=op) f Filmclub Silver Star Dillenburslaan 19 Soest Tel: 035-6019340 Silver Star Video CD Hoe sport-minded zijn de lijsttrekkers? organiseert een Openbaar Debat op: Vrijdag 13 februari a.s. van 16.30 uur - 18.30 uur in restaurant "De Soester Duinen". Iedereen is van harte welkom! Dagschotels a 12,50 11-2: Nasi met varkenssaté en kroepoek. 12-2: Boerenkool met worst. 13-2 t/m Kippotje met pommes 15-2: Parisiennes en snijboontjes. 16-2: Warme fricandeau met frites en sperziebonen. 17 - 2: Macaroni met gemengde sla. Birkstraat 7 - Tel. 601 33 37 3-zege op Dinto en de achterban de inr druk gaven het licht te hebben gezien^ gingen ze zaterdag in de eigen Bunt on deruit tegen Zaanstad 2. Die ploeg staat net boven de 'rode streep' en vergroot te het verschil tot acht punten. Stam/ SoVoCo kan zich eigenlijk alleen nog richten op Zwolle en Vovem die zater dag tegen elkaar uitkwamen (3-2 voor Vovem) en twee en drie punten los staan van Stam/SoVoCo. De rest heeft een voorsprong die mijlenver is. De nummers elf en twaalf degraderen di rect, de nummer tien krijgt een herkan sing door promotie-degradatiewedstrij den te spelen. steeds groter dat de Stam/SoVoCo, evenals :leden, degraderen uit de Toen mochten ze toch The Smash zich bij sponsor terugtrok, club kan alleen maar volleybalsters anderhalve enaam verrasten met een 1-

Soester Courant | 1998 | | pagina 13