rzekeringen. 1spörtT elaars keiaars SEC ontbeert inspiratie en kleur Derde plaats Van den Broek Firtina'93 doet goede zaken Eemvogels verslikt zich bijna Voorronde Springbokken Schaaktalent neemt het op tegen Soester ambtenaren PAGi^ WOENSDAG 11 FEBRUAR11998 In Midwintermarathon in Apeldoorn jjTLETIËK SOESTER COURANT PAGINA 15 °S0 b.g.g. 6031310 VOETBAL Soesters kruipen naar koploper toe Nipte zege op hekkensluiter RDZ 4 §CORFBAL ITLETIEK Pijnenburg met twee atleten op NK indoor oP de Nederlandse atletiekkam- pioenschappen indoor in Den Haag wordt AV Pijnenburg vertegenwoor digd door twee atleten. TAFELTENNIS Shot heeft het loodzwaar in tweede divisie .TLETIEK riathleten van de Schieter in de weer met klimaat BOWLING Baanrecord dames gebroken door Marian Spronk Sanitair Zelfs overtal niet voldoende voor doorbreken nederlagenreeks VOETBAL zondag De turnsters presteren goed BADMINTON Selby zet punt achter competitie met overwinning De Zwaluw houdt 19 februari filmavond in clubgebouw Iets te koop of te geef? Plaats een "kleintje" in de Soester Courant Sportpro^mm^ Topscorers SCHAKEN Daniël Stellwagen geeft schaaksimultaan SCHAKEN SCHAKEN Soester schakers blijven aan de winnende hand Hugo van Hengel beste jeugdschaker onder twintig jaar Uitslagen Jeugdnieuws ■ringen huur verhuur SLAAN »el. op 3e woonlg 3-KMR. PP. m. 2 vrije balkons en berging ij louw. c ree, toil. m. fontein, hal, ni.k nr m. verl. plafond, v.w., douche vaste kast, bijkeuk. m. huurboilef wasmach., woonkmr, 2 slp.knuj overleg. Serv.kn f 407,- p/m incj c.v. en erfpacht. Het app. is vrijwel ubb. begl. lGDE KOOPSOM: f159.500,-10, SLAAN IR-APP. (v/h 4), gel. op de 3e n. berging in de onderbouw. Hel kt een zeer verzorgde indruk, ee, hal, toil. m. font., douchekmr ilaf., wastafelmeubel, douche en it., ruime sl.kmr (v/h 2) m. deur na. linbouwkastenw., m.k., berging ml isapp., ruime keuk. m. afzuig», ilt, aansl. vaatw., oven, verl. plaf, t m. huurboiler. El. rolluik op bat on ZW v.v. vlonders. Incl. lamellen ed. Aanv. in overl. Servicekn f407,. spachtelputzw. en stucwerkplaf. GDE KOOPSOM: f 189.500,- k.k uime appartementen en 6 m2). het zuiden en parkeren op een VANAF f410.000,- v.o.n. In Apeldoorn is Dick van den Broek als derde geëindigd in een wedstrijd over 18,6 kilometer. De 26-jarige Soester moest Moham med Baket en Bertold Berger laten lopen, maar hield onder anderen Marco Gielen, Gerard Kappert en Marti ten Kate achter zich. In Apeldoorn had bondscoach Gerard Nijboer een trainingsweekeinde belegd voor de nationale wegselectie, waarvan ook Van den Broek deel uitmaakt. Er was daarom sprake van een sterk deel nemersveld. Na 10 kilometer probeerde Van den Broek de twee koplopers te achterhalen, maar niemand kon hem volgen en daar bij helpen. In zijn eentje redde hij het net niet, al verkleinde Van den Broek de achterstand wel. De 15 kilometer kwam hij door in een persoonlijke recordtijd. Zijn tijd na 18,6 kilometer bedroeg 57 minuten en welgeteld één seconde. Dertig andere leden van AV Pijnenburg verschenen ook aan de start van de Midwintermarathon van Apeldoorn. Ze hadden de keuze uit wedstrijden over 18,6 of 27,5 of 42,1 kilometer. Aan de marathon deed geen Pijnenbuger mee. Erik Tolboom had voor de kortste af stand een uur en zes minuten nodig en de derde Pijnenburger was Gijs Fran cken in 1.11. Op de 27,6 kilometer was Berend Drenth de eerste Pijnenburger die de finish bereikte (1.48). Na hem volgden onder anderen Jan van de Lee in 1.49 en Hans de Goede in 1.50. (Voor alle tijden zie de sportuitslagen). Gouda Mart van Hal zette haar zegereeks voort in Gouda, waar de achtste wedstrijd van de ZuiderSter-Loopserie werd gehou den. Op een goed wegenparkoers liep zij de halve marathon in 1.28.02. Daar mee was ze ongeveer drie minuten snel ler dan twee weken geleden in Maas sluis. De concurrenten in de veteranen- klasse 45+ volgden op enkele minuten. In het totale deelnemersveld van de vrouwen bezette Van Hal de achtste plaats. 20 februari ongetwijfeld wil winnen van de lijstaanvoerder, is Firtina'93 niet uit op promotie naar de eerste divisie. Tegen Galgenwaard deed Firtina'93 vo rige week wat het moest doen. In Utrecht werd met 4-8 gewonnen. In dat duel was Zeki Kurt nog van de partij, maar de Soester is voorlopig voor onbe paalde tijd geschorst naar aanleiding van zijn gedrag in een eerdere wedstrijd, waarbij hij werd weggestuurd. Maandagavond keek Zeki Kurt daarom toe hoe Firtina'93 min of meer zonder wissels met 8-1 Wings oprolde. In de eerste helft liepen de Soesters uit naar 2-0, terwijl ze toen toch redelijk onder druk werden gezet door de gasten. Na rust onderscheidde Hilmi Michi zich met een aantal succesvolle acties. En toen Firtina'93 op 4-0 was gekomen, was er geen sprake meer van een wed strijd. iploper A. 't Hardt speelde gelijk en Springboks verloor, maar Firti na'93 schreef in de afgelopen week twee overwinningen bij in de boe ken. De Soester club deed goede zaken in de hoofdklasse, waarin het de tweede plaats inneemt. Door de resultaten van deze week heeft Firtina'93 zes punten voorsprong geno men op Springboks dat een wedstrijd minder heeft gespeeld, maar vanavond in actie komt. De achterstand van Fir tina'93 op A. 't Hardt bedraagt één punt, maar ook A. 't Hardt kwam een maal minder in actie dan Firtina'93. Hoewel de Soester zaalvoetbalploeg op In de eerste helft van de zaalcompe titie maakte Eemvogels tegen RDZ 4»een einde aan een reeks van ne derlagen. Sindsdien werd niet meer Verloren, al maakten de Zeistenaren in de return bijna een einde aan de serie overwinningen van de korfbal-' Iers uit Soest. Tegen de hekkensluiter had Eemvogels moeite de kansen te benutten. Mogelijk heden werden er genoeg gecreëerd, maar de zuiverheid liet te wensen over. Het gevolg daarvan was een 5-4-achter- stand, waarmee de tweede helft begon. Het werd nog erger toen DZ uitliep naar 7-4. Het was de vechtlust die Eemvogels in het zadel hielp en voorkwam dat de ploeg zich verslikte. Met zeven doelpun ten en een 'uitgaansverbod' in het ver dedigingsvak bogen de Soesters de mar ge om in een 9-11-overwinning. De doelpunten van Eemvogels werden gescoord door Claudia van de Hoed, Stanley de Vries, Reyk Muller, Marco Kuil (allen twee), Sjoerd Lub, Henriët- te Wisse en Wim Oldewarris. tabele, luxe appartementen en 6 :a. 110 m2 tot ruim 160 m2). f de trap te bereiken. VANAFf470.000,-v.o.n. Marloes Heerkens verschijnt aan de start van de 60 meter dames en Vincent Hofmann is te zien tijdens de 800 me ter voor A-junioren. Beide atleten wor den getraind door John Alloggio die zelf zijn sporen verdiende als sprinter. Heerkens heeft veel profijt van zijn trai ningen en heeft als beste prestatie op de 60 meter een tijd van 7.85 staan. Die tijd realiseerde ze vorige week in Dort- mund, waardoor de Soesterse de negen de plaats op de nationale ranglijst in neemt. Hofmann boekte in Dortmund even eens zijn beste prestatie op de 800 me ter: 2.00.04. De NK worden gehouden in de Houtrusthallen in Den Haag. De angstige vermoedens die de spe lers van Shot kregen bij het zien van de poule-indeling van de voorjaars competitie, waren niet uit de lucht gegrepen. Na drie wedstrijden is duidelijk dat de tafeltennissers in een zware competitie zijn beland. In Middelstun, vlak onder Denemarken, kwam Shot niet verder dan twee pun ten. Het was Aksel van Elteren die de schamele buit in zijn eentje binnenhaal de. Zijn openingspartij verloor hij nog na drie games, daarna won hij van zo wel Van Tijn als Van der Werff in drie games. In beide gevallen besliste hij de laatste game met 19-21 in zijn voordeel. Minder goed vergaat het Aijan Hooge- veen en Berend Jonker. Zij haalden wederom hun normale niveau niet en wonnen in hun enkelspelen zelfs geen game: 8-2 voor Ankerstars 2. Regen, hagel, sneeuw, wind en zo waar enkele zonnestralen, tijdens loopwedstrijden in Apeldoorn wa ren de deelnemers in de weer met het klimaat. Behalve tegen het asfalt en de klok stre den ook acht triathleten van de Schie ter tegen de barre omstandigheden. Ter voorbereiding op de halve triathlon de den Judy van Haaster en Harm Boerma mee aan de wedstrijd over 18,6 kilome ter. Ze finishten in respectievelijk 1.35 en 1.27. Op de 27,5 kilometer betaalde Frans Jansen onderweg de tol voor het feit dat hij koude drank tot zich had genomen. Hij had twee uur en 24 minuten nodig om de eindstreep te halen. Ronald Ver- gauwen was toen al negentien minuten binnen. Vier Soesters startten op de marathon. Frank de Groot toonde tot de betere afstandloper te horen en liet zich klok ken in drie uur en 21 minuten. Gijs van Korlaar en Bert den Breejen begonnen rustig, omdat ze nog niet honderd pro cent fit zijn. Samen kwamen ze in 3.36 over de meet. Veteraan Bert Snel meld de zich zeven minuten later zo fris als een hoentje. Het baanrecord bij de dames is door Marian Spronk verbeterd. Op baan 2 gooide ze vorige week een game van 211, zes pins meer dan het oude record. Teamwork, waarvoor zij speelt, profi teerde en won met 4-1 van Outsiders. Met dezelfde cijfers versloeg Naadje het team de Noten. Verantwoordelijk daar voor was Jan van den Blink die met een game van 231 de tweede plaats in het individuele klassement van de heren in nam. Wijnand Zoutendijk vierde een per soonlijk succesje. Voor de eerste keer in C-drie overschreed hij in een game de tweehonderd pins en zette hij zijn record in Soest op 204. Installatiebedrijf j. cornelisse bv. KJ Telefoon (035) - 601 30 14 Foto: Goos van der Wilt Ook Peter van den Berg kon geen potten breken bij SEC. MSV'19 kon eigenlijk maar één po sitieve gedachte bij SEC naar boven halen. Van deze tegenstander was 'uit' nog met 1-4 gewonnen. Sinds dien (12 oktober) haalde SEC geen punt meer en zondag namen de Montfoorters revanche door de Soesters het tiende achtereenvol gende verlies toe te brengen. De groenwitten speelden op de Bos straat-West kleurloos en ontbeerden elke vorm van inspiratie. Het was soms aandoenlijk te zien hoe vaak en knullig SEC de bal in de opbouw verspeelde, ook als er een zee van ruimte lag. Wat dat betreft miste de ploeg de geb lesseerde Luits Houkes. Zeki Kurt deed evenmin mee. Hij is voorlopig geschorst naar aanleiding van een akkefietje tij dens een zaalvoetbalwedstrijd Van Firti na'93, waarbij hij werd weggestuurd. Raymond van de Hoed en Remco van Veenendaal waren de vervangers in de basis-opstelling. Even, slechts héél even, was SEC in de wolken. In de zesde minuut legde Saban Aksit de bal op het hoofd van Ramon Heijnen die raak kopte. Maar een mi nuut later was de jubelstemming omge slagen in ontgoocheling toen de defen sie te gemakkelijk over de zaken dacht en Dennis Vendrig voor 1-1 zorgde. MSV'19 had daarna het beste van het spel, maar benadeelde zichzelf. Frank Alen trapte Mark Boetekees na, wat gezien werd door scheidsrechter V.R. Dijks. Hij trok de enige kaart die voor zo'n vergrijp getrokken moet worden en Alen kon na 27 minuten gaan douchen. MSV'19 was dus in de minderheid, maar dat was niet te zien in het spel- beeld. Nog voor rust werd het zelfs 1- 2, omdat Dennis Vendrig een hoge voorzet kon binnenlopen. De overver hitte Wessel Sennef werd daarna nog op de bon geslingerd, omdat hij voor de zoveelste keer een tegenstander de huid volschold en zich daarmee de woede van zijn medespelers op de hals haalde. Peter van den Berg liet zich één keer zien. Dat was na een half uur, toen hij met geel werd bestraft voor spelbederf. Na rust werd er niet beter gespeeld, maar gebeurde er af en toe tenminste nog wat. Heijnen kreeg in de tweede minuut een levensgrote kans, maar schoot via de vingertoppen van Rob van Stein over. Twee minuten lag de bal weer achter Sennef na opnieuw een schot van Vendrig: 1-3. Gert-Jan Timmer reageerde door Cees Dorrestein in te ruilen voor Eric Looij- sen, maar werd in de zeventiende mi nuut met een tweede probleem opgeza deld. Sennef viel toen geblesseerd uit en omdat er geen reserve-keeper beschik baar was, nam Mark Boetekees (achter het doel mentaal bijgestaan door Niels Landaal die niet in het eerste wil spelen) plaats tussen de palen. Zelden zal een doelman het zo rustig hebben gehad als Boetekees. Buiteling SEC gooide alles op de aanval en MSV'19 geloofde het op 1-3 wel met tien man. Enkele keren ontstond paniek in de doelmond van de Montfoortse goalie en in de 75e minuut onthield Dijks SEC een strafschop, toen Aksit werd gehaakt. Vier minuten later zorg de Dijks ervoor dat er toch nog wat te lachen viel. Aksit maakte een prachtige buiteling, zweefde even door de lucht en had de pingel al voor zijn buiklanding binnen. Hij benutte 'em zelf: 2-3. In de laatste tien minuten had SEC nog maar negen tegenstanders, omdat Mi- chael Hogenboom voor de tweede maal geel had gezien en zijn ploegmakker Alen kon opzoeken. Verdediger Van de Hoed werd nog opgeofferd voor Timo Timmer, maar behoudens enkele schot kansen was er geen uitzicht op de gelijk maker. En verliet SEC het veld in de wetenschap dat het verblijf in de derde klasse waarschijnlijk nog maar zeven duels duurt. Dijks had het overigens druk met schrij ven. Behalve de rode kaart voor Alen toonde hij geel aan Sennef, Van den Berg, Marco Martens en de Montfoor ters Hogenboom (tweemaal) en 'matchwinner' Dennis Vendrig. In Aqua Indoor werd zaterdag de eerste van twee voorronden gehou den voor het provinciaal kampioen schap voor D-turnsters. De organi satie was in handen van De Spring bokken dat in vier categorieën was vertegenwoordigd. In de Dl-klasse was Esther Buijtenhuis de enige deelnemer van de Soester ver eniging. Met stabiel turnen bereikte zij in de eindstand de dertiende plaats. Maaike Eichholtz legde beslag op de negende plaats in de D2-klasse, mede dankzij een tweede plaats op het onder deel handstandoverslag. In de D3-klasse startten twee Spring bokken. Angelique Krete turnde op de balk de moeilijke losse rol en liet ook een zweefrol zien. Ze werd beloond met de achtste plaats. Op plaats twaalf ein digde Sabine Kors. Het D4-team hield een vierde plaats over aan de eerste voorronde. De ploeg bestaat uit Yvette Kors, Esther Beuke- ma, Lisette de Zeeuw en Saskia Kok. Kok verdiende 30.15 punten en was daarmee de beste in het deelnemersveld van 48 turnsters uit de regio. Voor het eerst sprong zij een Arabier flick-flack in haar vrije oefening, waarvoor ze van de jury 8.15 punten kreeg toegekend. De Zeeuw werd zesde in het individuele klassement dankzij een goede prestatie op de brug. Op dit onderdeel eindigde ze als eerste. De tweede voorronde voor de D-turn sters wordt gehouden op 14 maart. Dan wordt duidelijk wie daarna aan de pro vinciale kampioenschappen mogen meedoen. Voor de badmintonners zit de com petitie er weer op. Het eerste team van Selby sloot de reeks wedstrijden af met een 2-6-zege op Libra'79. Na de singles was het nog 2-2 in Lely stad. Die tussenstand werd bereikt door zeges in twee games van Johan Meijer en Chantal Broekhuis. Dennis Kox ging in twee games onderuit. Lydia van den Dijssel pakte de eerste game, maar le verde de twee volgende in. In de dubbelspelen was Selby beter dan de polderlingen. Het spel van Meijer en Kox was prima (11-15,6-15), Broekhuis en Van den Dijssel beslisten hun dubbel in de derde game met 4-15. Spannend waren de twee games die Meijer en Van den Dijssel samen af werkten: 14-15, 11-15. Het voorbeeld van de winst werd gevolgd door Kox en Broekhuis: 6-15, 7-15. In het clubgebouw aan de Konings weg, achter het BP-station, houdt De Zwaluw donderdag 19 februari een filmavond. Vertoond wordt 'De Gevleugelde Vrienden'. Als speciale gasten zijn dierenarts Vers traten en Harry Schouenberg (keizer van de grote fond) uitgenodigd. Zij be antwoorden de vragen die de belangstel lenden op hen afvuren. Ook is er tijdens de bijeenkomst een gratis verloting. Het programma begint om 20.00 uur en is volgens De Zwaluw een leuke gelegen heid voor mensen om kennis te maken met de duivensport. De toegang is dan ook gratis. ZATERDAG 14 FEBRUARI Basketbal 20.0Q uur Blitz-Red Stars (H) (Voor schoten) 17.00 uur Red Stars (D)-New Stars 2 (Beukendal) Handbal 14.45 uur Smeeing/BDC (H)-E 0 2 (Beukendal) 16.30 uur UDSV 3-Smeeing/BDC (D) (Utrecht) Voetbal 14.30 uur WZ'49-UFC (Eemweg) 14.30 uur JSV-Hees (Nieuwegein) 14.00 uur Voorwaarts-SEC (Utrecht) Volleybal 17.00 uur Sudosa-Stam/SoVoCo (D) (Assen) 17.00 uur Stam/SoVoCo (H)-Huizen 2 (De Bunt) ZONDAG 15 FEBRUARI Voetbal 14.00 uur Soest-De Meern (Bosstraat- Oost) 14.00 uur Maarssen-SEC (Maarssen) MAANDAG 16 FEBRUARI Bowling 19.30 uur Competitie Soester Bowling Vereniging, ook op dinsdag vanaf 19.30 uur (C-drie) Zaalvoetbal SEC-Madjoe (Beukendal) VELDVOETBAL 1. Marcel van Essen (WZ'49)14 2. Peter de Jong (Hees)12 3André Hufman (Soest)11 4. Gijs Schaap (WZ'49)10 5. Mohammed Touhami (SEC-za)....9 6. Michel Vlaswinkel (Soest)f 7. Jeffrey Dorrestijn (Hees)7 Mare Schenderling (SEC-za)7 9. Remi van der Pol (SEC-za)6 Martijn Stalenhoef (Soest)6 1. Mustafa Aksit (Firtina)24 2. Zeki Kurt (Firtina)23 3. Gijs Schaap (DVS)12 4 Michel Vlaswinkel (DVS)11 5. René de Bree (Firtina)9 6. Wilfred Engberink (SEC)8 Hilmi Michi (Firtina)8 8. Sander van der Heijden (SEC)7 Ramon Heijnen (DVS)7 10. Saban Aksit (Firtina)6 Fred Bos (SEC)6 Jeroen Dorrestein (Firtina)6 Martin van Ernst (SEC)6 André Haringsma (SEC)6 door de gemeente Soest die daarvoor een greep deed uit het sportstimule- ringsfonds. Als tegenprestatie voor dit financiële ruggensteuntje komt de jon ge Soester dinsdag naar het Raadhuis plein om tegen tien ambtenaren te gaan spelen. Hij neemt het op tegen onder anderen gemeentesecretaris Wim de Kam, de baas van de ambtenaren. Wet houder Ries van Logtenstein fungeert als wedstrijdleider. Stellwagen is gewend tegen volwassenen te spelen. Recentelijk was hij het enige kind dat meedeed aan een toernooi voor de hoogste amateurgroep. De Soester, die het schaken leerde van zijn vader, werd vierde. De schaaksimultaan in het gemeentehuis wordt gehouden in commissiekamer 2.03 en begint om 19.00 uur. Tien ambtenaren van de gemeente Soest weten dinsdag 17 februari wat het is om te schaken tegen Daniël Stellwagen. Het tienjarige schaakta lent geeft dan een simultaan in het gemeentehuis. Stellwagen woont in Soest en speelt bij de Soester SchaakClub. De laatste drie jaar werd hij Nederlands kampioen in zijn leeftijdsgroep en vorig jaar nam hij deel aan de Europese jeugdkampioen schappen, waar hij als tweede West-Eu ropeaan als veertiende eindigde. Zijn reis naar en verblijf in Slowakije werden destijds mede mogelijk gemaakt Het eerste zestal van de Soester Schaak Club blijft goed boeren en is nog ongeslagen in de competitie. Tegen SK Vegtlust werd een 2-4- voorsprong genomen, voordat de partijen op bord 1 en 2 werden afge broken. De stand van de partij yan Hugo van Hengel (bord 1) is ter arbitrage aange boden. Hoewel hij in kwaliteit achter staat, lijkt het alsof hij er beter voor staat. Gerrit Muis moet zijn partij op 20 februari hervatten. De verwachting is dat zijn tegenstander voor die tijd al op- De Soesters kwamen vorige week al snel met 0-3 voor dankzij zeges van Mare Vermulst, Rob van Aurich en Daniël Stellwagen. Daarna bleef het lang on duidelijk van wie de volgende punten moesten komen. Koen Vegter en Rode- riek Loeber verloren, maar Bram Otto scoorde op fraaie wijze het vierde punt. Hugo van Hengel is jeugdkampioen geworden van de Stichts-Gooise Schaakbond. Behalve de titel lever de hem dat een startbewijs voor de Nederlandse kampioenschappen voor jeugd onder 20 jaar op. De negentienjarige tweedejaars student econometrie speelde de afgelopen vier zaterdagen om de regionale hoofdprijs. Hij begon met een nederlaag, maar werkte zich snel op naar de tweede plaats. In de vijfde ronde veroverde hij de koppositie door de toenmalige num mer één Olger van Dijk te verslaan. Van Hengel consolideerde zijn plek met een remise in de slotronde en eindigde op 5,5 uit zeven, genoeg om de drie num mers twee op een vol punt achterstand te houden. In de voorjaarsvakantie mag het jeugd lid van de Soester SchaakClub zich op nationaal niveau manifesteren. Van de Soester SchaakClub deden in januari en februari nog drie jeugdleden mee. Stefan Blom werd vijfde bij de B- jeugd, Zagala Peters 21e bij de C-jeugd en Erik Smedema eindigde in de mid denmoot bij de D-jeugd. AV Pijnenburg Apeldoorn, 18,6 kilometer: Erik Tolboom 1.06.27; Gijs Franken 1.11.50; Rudo Reiling 1.17.45; Rob Janssen 1.20.40; Ad van de Kar 1.22.00; Gerard Roest 1.24.00; Johan van Dam 1.26.34; Andre van Zadel 1.26.58; Adri van Zon 1.28.10; Ben Kersbergen 1.29.14; Diemen van Ernst 1.29.14; Leo Kor tekaas 1.29.16; Paul Vermeij 1.30.46; Jolan- da Appel 1.40.00; Loes Nel 1.40.03; Frijkje Astma 1.41.00; Els Buitendijk 1,52.00; Martha Blauw 1.52.00. 27,5 kilometer: Berend Drenth 1.48.00; Jan van de Lee 1.49.38; Hans de Goede 1.50.36; Wim ter Hart 2.19; Gé van Zal 2.21; Herma Boonstra 2.24; Ed Kokelaar 2.24; Wim Tenthof van Noorden 2.24; Hennie van Dor- resteijn 2.28; Ton Stalenhoef 2.30; Wil Drost 2.30; Gijs Kok 2.37. Soester Bowling Vereniging Maandagavond: Lucky Name-Vrije Teugel 5- 0; Resto Girls-Big Splitters 0-5; Domtoren- tjes-Vinni's 0-5; V. Ede-Strajk 4,5-1,5; De Enghe-Spare 2-3; Outsiders-Teamwork 1-4. Dinsdagavond: Energy-Cobra's 4-1; Graphi- que-Cool Cat 3-2; Toverbal-Dream Team 5- 0; Naadje-De Noten 4-1; H.A.M.-Westra's 5-0; Heppie Hoekers-Spitsheuvel 2-3. Smeeing/BDC Wasmeer-dames 2 10-15; Dalfsen-heren 1 26-18; heren 2-OSC 19-24; UHV-DSO 3- heren 3 12-12; Voice 2-meisjes B jeugd 2 10- 20; C jeugd gemengd-BSV 5-16; Jongens C jeugd-Nijenrodes 16-15; D jeugd gemengd- Wasmeer 7-13. SEC Maarssen A2-SEC Al 6-2; SEC Bl-MSV 19 3-1 Vriendsch.; SEC Dl-Dsselmeervogels D3 2-4; SEC El-APWC El 4-10; SEC E2- Quick E5 4-6; HVC El-SEC E3 3-7; Cobu Boys Fl-SEC F1 7-2. Soest SO Soest AI-WIJ 1 4-4; Spakenburg 2-SO Soest A2 20-1; Houten 1-SO Soest BI 1-6; SO Soest B2-DVSA 1 7-2; De Glind 1-SO Soest B3 21-1; APWC 2-SO Soest C3 0-12; SO Soest C4-HVC 1 0-15; SO Soest C5- Roda 8 15-1; Hilversum 1-SO Soest Dl 0- 7; SO Soest D2-CJW 1 1-6; SO Soest D3- Quick 3 0-8; SO Soest D4-WZA 5 4-4; TOV 4-SO Soest D5 9-3; CJW 4-SO Soest D6 6-1; Quick 2-SO Soest El 0-3; CJW 1- SO Soest E2 4-2; WZA 2-SO Soest E3 6- 3; Hoogland 6-SO Soest E4 1-0; Nieuwland 2-SO Soest E5 9-2; SO Soest E6-Hoogland 8 8-2; SO Soest E7-APWC 3 7-0; SO Soest E8-Achterveld 4 1-2; SO Soest E9-Hoog- land 13 4-8; Roda 1-SO Soest F1 2-1; SO Soest F2-WZA 2 3-6; Quick 3-SO Soest F3 1-10; SO Soest F4-Roda 4 5-1; SO Soest F5-Cobu Boys 2 0-2; Spakenburg 4-SO Soest F6 2-1; SO Soest F7-Hoevelaken 3 8- 1; Hees 2-SO Soest F8 5-1; SO Soest F9- HVC 1 8-1; Meisjes: CSW 1-SO Soest 1 6- 0. WZ'49 WZ'49 Bl-WZA B3 0-2; WZ'49 Cl- SEC Cl 4-2; WZ'49 C2-IJsselmeervogels C5 2-0; WZ'49 D2-Roda'46 D5 1-3; WZ'49 El-Eemdijk El 3-4; WZ'49 E3- TOV E6 2-1; TOV F1-WZ'49 F1 2-3; Us- selmeervogels F3-WZ'49 F2 1-3; WZ'49 F3-Greenstars F4 0-7; WZ'49 F4-Cobu Boys F3 2-3. BADMINTON Selby In de gemengde dubbels besliste het jeugdteam van Selby de laatste compe titiewedstrijd. Het werd 3-5 na tussen standen van 2-2 en 3-3. Tim Vaessen en Claire Blijleven wonnen hun enkelpar tij, Harold Topper en Maya Dirksen ver loren die. Het damesdubbel ging even eens verloren, maar de heren hielden Selby in de race, waarna de Soesters de uitwedstrijd tegen Houten winnend af sloten. Soest In 33 wedstrijden werd 12 keer gewon nen en 2 keer gelijkgespeeld. De Al speelde thuis met 4-4 gelijk tegen WIJ. De BI won met 6-1 van Houten en de B2 met 7-2 van DVSA. Bij de D-pupil- len won de Dl met 7-0 van Hilversum. Drie van de negen E-teams en vier van de negen F-teams wonnen. De meisjes verloren in Wilnis met 6-0 van CSW. WZ'49 Voor de keeper van de Al van WZ'49 was het een onfortuinlijk weekeinde. Bij een stand van 1-0, uit tegen Maarssen, brak de doelman zijn middelvinger op drie plaatsen. Met veel pijn werd hij af gevoerd naar een ziekenhuis, terwijl een andere speler zijn plaats over moest ne men. Aangeslagen door deze gebeurte nis verloor de Al met 4-0. ZWEMMEN De Duinkikkers Afgelopen zaterdag stond er een wed strijd voor de zwemvereniging De Duin kikkers in Driebergen op het program ma. Voor deze wedstrijd kwamen zes zwemmers in aanmerking. De wedstrijd was er een uit de Speedo-serie, voor de vijfde maal dit seizoen werd er gezwom men en bij goede prestaties kan een zwemmer zich selecteren voor de lande lijke Speedofinales aan het eind van dit seizoen. De zwemmer of zwemster moet zich dan wel twee keer plaatsen bij de eerste 20 van Nederland op dezelfde zwemafstand. Er werd een derde plaats gehaald door Remko Hooft op de 100 meter schools lag in een tijd van 1.35.2, Samantha Bender behaalde op deze afstand een tijd van 1.49.4 en Ruben de Clippelaar een tijd van 1.59.7. Op de 100 meter rugslag zwom Ruben de afstand in 1.39.3. Remko Hooft zwom deze af stand in 1.27.1 wat een persoonlijk re cord opleverde en Samantha Bender verbeterde ook haar tijd en zwom 1.42.1. De 200 meter wisselslag weid door Mi- chael Maassen gezwommen in een tijd van 3.04.6, een verbetering van zijn ei gen record met 12.5 seconden, Emily Janssen zwom deze afstand in 3.10.2 wat een evenaring is van haar huidige record. Hanke Schalkx ging er op deze afstand helemaal voor, dat bleek wel uit haar tijd 3.02.1. Op de 100 meter vrije slag verbeterde Hanke Schalkx haar eigen record in een tijd van 1.12.0, datzelfde deed Emilv Janssen in een tijd van 1.17.7 Michael Maassen zwom deze afstand in een tiid van 1.18.6. J

Soester Courant | 1998 | | pagina 15