de helft van de helft ilBouw De Buitenhof start in april Nieuw bij De Wieksloot: trainen in 'n groep, maar op individueel niveau FIRST SALE WINTER FINALE Uniek Vorstelijk Royaal Provak Soest 2e prijs in KEW-wedstrijd VAN EDE GLAS Klant-van-de-maand bij 'Het Blauwe Druifje' Introductiebon Forse stijging kankerpatiënten in m.c. Molendael IHAHDO. WANDEL l De laatste drie dagen donderdag, vrijdag en zaterdag -^QjNAi WOENSDAG 11 FEBRUAR11998 Helft van kopers komt van buiten Soest SOESÏER COURANT PAGINA 17 Dik, dun, lang, smal, breed, rond, schuin, groof, klein, enkel, dubbel, driedubbel, getint, gecoat... VAN EDEGLAS snijdt 'f op maat waar u bijstaat 1 Introductieprijs: twee weken voor f25,- Volop Valentijns-ideeën I1 Lifestyle sportcenter 1 i de Wieksloot Speciale introductieprijs fl. 25,00 (incl. gratis T-shirt) ,'Naamj 'Adres: Telefoonnummer: Toename van 10% in 1997 (u betaalt dus slechts 25 van de oorspronkelijke prijs!) Soesterbergsestraat 49A - Soest - Tel. 035 - 602 35 84 Snelheidscontrole Stadhouderslaan S 2"k»j)pfc» i>- BMU 'eslisetxt V BINNENKORT START BOUW en suc- /aardevol- 5RAT1S ?en welko- nrsdien- ch thuis In april wordt in Soest-Zuid begon nen met de bouw van de Schouten- promenade. Het betreft de eerste fase van het project De Buitenhof dat in totaal uit 37 appartementen, twaalf penthouses en vier twee-on- der-een kapwoningen komt te be staan. Dat heeft makelaar Alex van Wijk, die de verkoop in handen heeft, bekend gemaakt. Voor de realisatie van De Bui tenhof staat Bouw Maatschappij Uyland garant. Van de Schoutenpromenade (tien ap partementen en zes penthouses vanaf 410.000 gulden) is sinds december vo rig jaar zeventig procent van de wonin gen verkocht. Ze worden waarschijnlijk volgend jaar zomer opgeleverd. Op de begane grond komen dertien units van honderd vierkante meter. Ka- beek Nieboer in Amersfoort, die de puur hiervan regelt, heeft overeen- ning bereikt met een financiële in- Uing over de verhuur van een aantal units. Volgens Van Wijk komen er in elk geval geen horeca-zaken of winkels, maar zijn' de units bestemd voor de commerciële dienstverlening. Zodra de graafwerkzaamheden voor de Schoutenpromenade zijn afgerond, be gint BMU met de werkzaamheden voor Thésaurierstate. In dat gebouw komen 27" appartementen en zes penthouses vanaf 469.000 gulden. De oplevering van deze woningen, waarvan inmiddels de helft is verkocht, is gepland in het najaar van 1999. NV.ir") i igeveer de helft van de tot nu toe 28 Jpers woont al in Soest. De overigen komen overal vandaan. In twee gevaüen betreft het zelfs Nederlanders die nu nog in het buitenland verblijven, maar zich weer in hun vaderland willen ves tigen. Makelaar Van Wijk noemt het grote percentage niet-Soesters 'opval lend'. "Het rijn voornamelijk mensen die cen traal in Nederland willen wonen en kwaliteit waarderen. Als je De Buiten hof vergelijkt met soortgelijke projecten in de regio, zie je dat het in Soest nog wel mogelijk is een ruim en luxe appar tement te kopen voor een goede prijs. De oppervlakte van de appartementen (variërend van 65 tot 162 vierkante meter-red.) maakt het project uniek in de omgeving." Locatie Volgens Van Wijk is het verder vooral de locatie die doorslaggevend is geweest voor veel kopers. De Buitenhof ligt op loopafstand van winkels en andere voor zieningen, zoals het trein- en busstation, maar tevens het bos en de duinen. Ook de variatie in de leeftijd van de kopers (35 tot 75 jaar) wijkt af van de verwachtingen. Dat de nieuwbouw ide aal is voor 65-plussers was wel bekend, gezien de ligging en het feit dat alle ruimten toegankelijk zijn voor rolstoe lers. Behalve de Schoutenpromenade en Thesaurierstate zullen van De Buitenhof nog acht Heemraadvilla's vanaf 580.000 gulden deel gaan uitmaken. De verkoop van deze twee-onder-een kapwoningen is nog niet gestart. Vermoedelijk wordt pas volgend voorjaar begonnen met de bouw en zullen de villa's niet eerder dan in het voorjaar van 2000 gereed zijn. Informatie Op.eeR^ajnt^ y^n.de resterende,21, Ap partementen en penthouses liggen al opties, maar er zijn nog woningep^be-, schikbaar. Informatie hierover is ver krijgbaar bij Van Wijk Makelaars, Soes- terbergsestraat 8, tel. 6015050. Voor de huur van de units op de bega ne grond van de Schoutenpromenade kan contact worden opgenomen met Kamerbeek Nieboer in Amersfoort, tel. 033-4640700. ijzerwaren en gereedschap- penspeciaalzaak Provak in Soest heeft de 2e prijs gewonnen in een landelijke wedstrijd georgani seerd door KEW (zoals ze zelf zeggen, "die andere hogedrukrei- nigerfabrikant"). Arnold Verhaar, op de foto links, kreeg afgelopen dinsdag uit handen van de heer F. Tamboer, directeur van KEW Nederland, als prijs een hogedrukreiniger. Het wedstrijdelement bestond uit wie in 1997 het "best" KEW kon verko pen. De KEW-directeur benadrukt dat het beslist niet ging om wie de mees te hogedrukreinigers verkocht, maar om welke verkoper of verkoopster het meeste KEW-kennis in huis heeft, het meest enthousiast is voor dit merk, de mooiste presentatie heeft, etc. KEW stuurde "mysterie-klanten" naar winkels toe om deze criteria goed te kunnen toetsen.Arnolf Ver haar had het meeste KEW-kennis in huis, maar op het presentatievlak zou het volgens KEW nog ietsje beter kunnen." Volgend jaar dus de eerste plaats? Over twee maanden start de bouw van de Schoutenpromenade en Thessaurier- state in Soest-Zuid. Van deze complexen is respectievelijk zeventig en vijftig pro cent van de woningen verkocht. 't beste, da's helder Koningsweg 20, 3762 £C Soest. Tel.:035-6016055. Lifestyle en sportcentrum De Wiek sloot introduceert deze maand een aantal nieuwe trainingsvormen, met muziek en in groepsverband, maar op individueel niveau. Iedereen kan, hoe verschillend van conditie of getraindheid, aan de lessen mee doen. Cycle training, Cross training en Cycle slide training rijn sinds enige tijd aan het aanbod van De Wieksloot toegevoegd. Voor iedereen die misschien langzamer hand een beetje uitgekeken is op de ge bruikelijke fitnesstrainingen en aerobics, waarbij de deelnemers allemaal dezelf de oefeningen doen met dezelfde inten siteit, zijn er nu ook andere combinaties mogelijk. Cycle training is geschikt voor beginnende en gevorderde fietsers; Cross training is een "workout" zonder ingewikkelde dansbewegingen, met ge bruik van o.a. step, slide en elastiek; en Cycle-slide training is een combinatie van "fietsen" en "schaatsen", die bijvoor beeld heel geschikt is als voorbereiding voor skaten en mountainbiken. Er wordt in de lessen weliswaar in groepsverband - en op muziek - geoe fend, maar elke deelnemer doet dat op zijn of haar eigen niveau. Dat niveau wordt bepaald door de instructeurs en nauwkeurig bijgehouden aan de hand van de pols-hartslagmeter. "We houden op die manier goed in de gaten hoe iemand gaat trainen. Wordt het te intensief, dan keert de deelnemer terug tot de basis-beweging en kan hij of zij het tempo daarna weer rustig op pikken," aldus Paul de Wolf en Greet v.d. Hoef van De Wieksloot. Die basis bewegingen rijn met name fietsen (cy cle) en schaatsen (slide). Zeer gevarieerd Het trainingsprogramma is door de in dividuele aanpak zeer gevarieerd, maar alle oefeningen rijn gericht op de toena me van kracht, lenigheid en uithou dingsvermogen. Fietsen (cycle) is welis waar hard werken, "maar niet tot ie mand zowat van z'n fiets valt," aldus Paul de Wolf. De bedoeling is dat ieder een, ondanks het tempo van de muziek, toch mee kan blijven doen op rijn eigen niveau, door telkens terug te keren naar de basis-beweging. De nieuwe trainingsvormen rijn vooral een uitkomst voor mensen die aerobics te ingewikkeld of het tempo te hoog vinden. "Er zijn wel mensen die afha ken, omdat ze het gevoel hebben dat ze bij aerobics alleen maar achteraanko- men. Dat hoeft nu niet meer. En ook voor mensen die jarenlang niets aan be weging hebben gedaan is dit een stuk plezieriger." De ervaring leert dat veel mensen na een dag hard werken graag wat aan hun conditie willen doen, maar niet met allerlei ingewikkelde lichaams bewegingen. Uiteraard biedt De Wiek sloot daarnaast ook de inmiddels ver trouwde Body shape en Lifestyle-fit- nesstrainingen. Introductieprijs: f 25 Normaliter traint men bij de Wieksloot alleen op basis van een kwartaalabonne ment, maar ter kennismaking met de nieuwe trainingsvormen of de andere activiteiten biedt het sportcentrum een tweeweekse training aan voor de zeer aantrekkelijke introductieprijs van f 25,- (plus een gratis t-shirt!). Op die manier kunnen belangstellenden eerst even op hun gemak komen "snuffelen" om te zien wat ze leuk vinden en welke trai- ningsvorm het beste bij hen past. De bij dit artikel afgedrukte bon blijft tot eind februari geldig. Ook mannen, die zich tot dusver weinig lieten zien bij de "muzikale" fitness, voe len zich tot de nieuwe trainingsvormen aangetrokken. De verhouding mannen/ Greet v.d. Hoef (r.), Paul de Wolf en Léonie Vos demonstreren de nieuwe Cy cle slide-training bij de Wieksloot. vrouwen bij de deelnemers is fifty-fifty, en dat maakt het heel leuk, aldus Paul de Wolf en Greet v.d. Hoef. De lessen vinden plaats bij Lifestyle/ sportcentrum De Wieksloot in het Or- lando-gebouw aan de Di Lassostraat 67 (Overhees), bereikbaar via tel. 6015001. Kerkstraat 3-5 3764 CR Soest Te/.: 035-6030303 Fax: 035-6029995 Mevrouw W. J.J. Delhaas van de Aagje Dekenlaan is zaterdag j.l. uitgeroepen tot klant van de maand januari bij bloembin- derij Het Blauwe Druifje aan de Soesterbergsestraat 22A. Ze ontving de gebruikelijke tegoed bon van 50 gulden en een fraai boeket De bon en de bloemen werden me vrouw Delhaas aangeboden door Jacqueline van Knobelsdorff en haar assistente Hester Hageman. Elke maand trekt Jacqueline uit de stapel ingevulde formulieren willekeurig de naam van de winnaar of winnares. Van links naar rechts Hester Hageman, mevr. Delhaas en Jacqueline van Knobelsdorff. Iedereen komt daarvoor in aanmer king, ongeacht het bestede bedrag. Deze week staat bij Het Blauwe Druifje bijna alles in het teken van Valentijnsdag, zaterdag 14 februari. Wie verlegen rit om een passende at tentie voor vriend of vriendin, kan bij de bloemenwinkel aan de Soester bergsestraat allerlei fleurige en kleu rige ideeën opdoen. Er zijn o.a. boe ketjes met harten, Valentijnsballon- nen en uitgebreide keus aan bakjes en stukjes, en natuurlijk ook heel veel rozen! Tegen een speciale introductieprijs twee weken kennis maken met activiteiten binnen ons centrum" (zie redactioneel stuk). Inleveren/insturen van introductiebon voor 27 februari 1998 di Lassostraat 67, 3766 EB Soest Tel. 035 - 6015001 L. In 1997 heeft Medisch Centrum Molendael ruim 10% meer patiën ten met kanker behandeld dan in 1996. Het totale aantal van het af gelopen jaar bedraagt 450 mensen. "Hieruit blijkt maar weer dat in een klei ner ziekenhuis patiënten met kanker prima terecht kunnen", aldus mevrouw E. Jansen, internist van Medisch Cen trum Molendael. "De behandelschema's worden namelijk volgens de richtlijnen van het landelijke Integrale Kanker Centrum (IKC) gegeven. Patiënten krij gen precies dezelfde middelen en hoe veelheden op dezelfde manier en in vas te schema's toegediend als in academi sche ziekenhuizen. MODE DIE VOELT WAT JE BEDOELT Als er bij een patiënt kanker is vastge steld, wordt er eerst een uitgebreider on derzoek uitgevoerd door de behande lend specialist. Meestal is dit een inter nist, een longarts, een chirurg of een gynaecoloog. Met dit onderzoek wordt gekeken of er aanwijzingen rijn voor uitzaaiingen. Daarna wordt een behan delingsplan opgesteld. Dit gebeurt in samenwerking met deskundige collega's van het Integraal Kankercentrum Mid den-Nederland (IKMN) die allen uit het Academisch Ziekenhuis Utrecht komen. Er zijn verschillende mogelijkheden om kanker te behandelen. Als er geope reerd kan worden, heeft dat altijd de voorkeur. Wat weg is, kan immers geen kwaad meer doen. Helaas is het niet al tijd mogelijk alles weg te halen, zodat nabehandeling nodig is. Bijvoorbeeld in de vorm van bestraling en/of medicij nen. Bij uitzaaiingen is een operatie vaak niet zinvol en moet er gekozen worden voor medicijnen en/of radiothe rapie. Een derde mogelijkheid is dat na een operatie alles wel weg is, maar uit wetenschappelijk onderzoek gebleken is dat de overleving beter is na nabehan deling met medicijnen en/of radiothe rapie bestraling). Extra ondersteuning Welke behandeling ook gekozen wordt, ze zijn allemaal volgens landelijke richt lijnen. Ook is er regelmatig overleg met betrokken specialisten. Daarnaast speelt in Medisch Centrum Molendael de on- cologieverpleegkundige een belangrijke rol. Zij dient de kuren toe aan de patiënt en zij staat de patiënt met raad en daad bij als er vragen en/of problemen zijn. Ook maatschappelijk werk en het rie- kenhuispastoraat kunnen bij de onder steuning betrokken worden. In ieder geval is duidelijk dat behandeling van kanker door de persoonlijke aandacht juist heel goed in een kleinschalige om geving als Medisch Centrum Molendael kan plaatsvinden. De politie controleerde donderdagoch tend het verkeer op de Stadhouderslaan Van de 303 passerende auto's reden er 121 te hatd. De top lag op 92 km/u De overtreders krijgen bericht thuis

Soester Courant | 1998 | | pagina 17