I f Gevraagd geheel v Daewo ecerti VASTE en INVAL LOPERS in Soest voor de Soester Courant i CULTUUR WELZUNÏ Bulgaarse ambassadeur opende expositie in galerie Wind Drie Deense kunstenaars op expo in Anna Paulownahuis ZONNESTUDIO - SOEST Successen danscentrum Sepp GROENEVELD 'De jaarringen in het beeld' aruóKXK 1 Nieuwe expo in Slakkenhuis Aanmelden: tel: 601 41 52 WOENSDAG 11 FEBRUAR11998 SOESTER COURANT pagina Jaap Mulder: 'De opmars van de Wilde Artisjok' Theatergroep Burpp! met 'Sokken' Werk van Kantcho Kanev In het licht der piramiden Waarnemingen met foto's bij PASO Medisch verantwoord yoga Geen Lydia Rood, wel Ronald Giphart Vrouwen over tieners bij 'In de Ruimte' 'Tre Danske Kunstnere' Kerkstraat 1 Soest Tel: 602 30 22 Concert Groeneveld Expositie in en om kasteel Groeneveld i Hitchcocks 'North by Northwest' VQENSDAG 11 f Collecties Cro Pierre Courbois Quiif^OrdÜ li1 Werk van Jeanne-Marie van Irsen DRIE Cultureel Centrum WiHaertstraat 49, tel. 602 2188 Donderdag 26 februari Woensdag 25 februari Op woensdag 25 februari speelt oude bekende theatergroep Burrp! de voor stelling "Sokken" in C-drie. "Sokken" is een schitterende, humoristische jeugd voorstelling voor iedereen vanaf 4 jaar. Sokken is een volledig non-verbale voorstelling. Door verfijnd gebruik te maken van muziek (Joost Belinfante) en animaties is er onder regie van Erik du Pon een kleurrijk en levend prenten boek gecreëerd. Oscar en Uli drijven samen een brei- atelier in sokken. Vandaag zijn ze jarig. Oscar zet net de taart in de oven. Dan belt Reus. Reus is groot! Hij wil een paar sokken voor de winter. Oscar durft niet naar Reus. Uli ook niet. Oscar gaat naar Reus. Reus wil een paar moeilijke sokken. En Groot! Samen slaan Oscar en Uli aan het breien. Maar telkens belt Reus. Reus: Of de hak groen kan. En de kleine teen paars. Uithalen, opnieuw beginnen. Insteken, omhalen en af laten glijden. Keer op keer. Oscar en Uli krijgen ruzie. Groter dan de sokken van Reus. Ieder een sok dan maar. Maar Uli breit de linkersok heel anders dan Oscar de rechter. Op nieuw beginnen. Insteken, omhalen.... Klaar! Met de sokken gaan de broers op weg en bezorgen Reus zijn sokken. Maar thuis smeult de taart in de oven en gaat hun verjaardag in rook op. Dan begint het huis te trillen. Voetstappen komen met donderend geweld dichter bij. Is het Reus? Het zal Reus toch niet zijn? Ja, het is Reus! Kaarten f 10,- voor volwassenen en f 7,50 voor kinderen. Aanvang 14.00 uur. Op donderdag 26 februari speelt Jaap Mulder zijn nieuwste programma "De opmars van de Wilde Artisjok" in C- drie. "De opmars van de Wilde Artis jok" gaat over 'onze tijd'; over hoe ge weldig het gaat, over vaatwassers en verre reizen, over bruiloften en landmij nen, over gekookte paling en flikker- groen. Gaat het wel goed? Met Mulder niet bepaald; hij raast, hij rapt, hij fluis tert en zingt. Wilt u weten waarom le zen je verrijkt en wat je met het kook vocht van de aardappels kan? Het komt allemaal aan bod. Het wordt nog vreemder, nog leuker. Twintig pro cent meer Mulder voor dezelfde prijs. Mulder kan de zalen aan. Hij is goed maar ook gek. Zij voorstellingen zijn hilarisch en toch gaan ze ergens over. Hij weet met prachtige taal te hypnoti seren en zet je voortdurend op het ver keerde been. Het tempo ligt adembene mend hoog; een programma van deze Groningse Fries moet je eigenlijk twee keer zien voor alle details. Of stiekem op video opnemen en thuis vertraagd afspelen. Kaarten f 20,- en f 17,50 (CJP/Pas65/ VW-leden). Aanvang 20.15 uur. Het was een sfeervolle opening van een vrolijke expositie, afgelopen zondagmiddag in galerie Wind aan de Steenhoffstraat. De ambassadeur van Bulgarije, Zijne Excellentie H.E. Kamen Velichkov, sprak lovende woorden over het werk van zijn landgenoot Kantcho Kanev. Ve lichkov hoopte dat de kunst Bulgarije en Nederland weer wat dichter bij elkaar zou brengen. De schilderijen van Kanev zijn t/m 22 maart te zien in Galerie Wind, Steen hoffstraat 6. De galerie is geopend van donderdag t/m zondag van 13-18 uur. V.l.n.r. Joost Kreulen, Lydie Wind, Kantcho Kanev en ambassadeur Velich kov. Jh, De Soester Kring f/UÊÊ Secretariaat: Albert Cuyplaan 136 Tel. 035-6017001 Onder de titel "In het licht der Pirami den en de piramiden in het licht der eeuwigheid!" houdt mevrouw Antoinet- ty van den Brink uit Soest een dialezing in de Soester Kring op woensdagmor gen 18 februari in "De Schoof', Molen straat 142. Aan het eind van deze eeuw èn daar mee nu ook aan het eind van het mil lennium (een tijdperk van duizend jaar), kijken we terug op de periode die ach ter ons ligt. Voor de piramiden - men denkt dan bijna altijd alleen aan de Egyptische - moeten we zo'n 4000 jaar terug in de tijd. Niet zoveel, in het licht der eeuwigheid. De piramiden hebben altijd tot de ver beelding van de mensen gesproken. Het zevende wereldwonder en het enige dat nog bestaat, is de piramide van Cheops op het plateau van Gizeh in Egypte. Op deze piramide zal, na een heel snelle reis door het verleden, deze ochtend het meeste licht schijnen. De ontwikkelin gen in wetenschap en techniek zorgen ervoor dat er steeds nieuwe invalshoe ken zijn voor theorieën die lang geleden als waar golden en waar men nu vraag tekens bij zet. Reeds sinds haar jeugdjaren is mevr. Van de Brink geïnteresseerd in geschie denis en in het bijzonder die van Egyp te. Zij volgde cursussen en colleges aan de Rijksuniversiteit van Leiden. Zij noemt zichzelf een hobbyist oftewel een egyptofiel, niet te verwarren met een egyptoloog. Tien jaar geleden bezocht zij Egypte. Een gepland bezoek in de cember kon niet doorgaan vanwege de gevaarlijke situatie in dat land. Zaal open 9.30 uur met koffie. Aanvang 10.00 uur, sluiting 11.30 uur. Bijdrage in de kosten f 4,- incl. koffie of thee. Komende onderwerpen: 4 maart: Recy cling van wenskaarten; Demonstratie ochtend door mevr. Petri van Stein uit Soesterberg. 18 maart: Het Eemland Strijkkwartet speelt Haydn. Het pro gramma t.e.m. mei kan worden aange vraagd op tel. 6017001. Tiny de Ruiter, inmiddels bekend van de televisie, verricht op maandag 16 fe bruari helderziende waarnemingen. Aan de hand van foto's die de bezoekers meebrengen zal ze het een en ander ver tellen over personen die zijn overleden. Tiny de Ruiter doet dat op uitnodiging van PASO in het clubgebouw van De Vriendschap aan de Nachtegaalweg. De aanvang is 20.00 uur. Voor leden be draagt de entree 2,50 gulden, voor an dere belangstellenden 7,50 gulden. Wie last van zijn knieën of nek heeft, kan o.l.v. fysiotherapeute en yogalerares Jacintha van Kouwen bewegen en ont spannen onder deskundige leiding in kleine groepen. De lessen zijn 's mor gens, 's middags en 's avonds, het gehele jaar door. Bel voor gratis proefles: tel. 6030573. In verband met ziekte kan de lezing van Lydia Rood op 19 februari in Cultureel Centrum C-drie helaas geen doorgang vinden. De volgende literaire activiteit laat dan nog even op zich wachten maar gaat zeker door: de schrijver Ronald Giphart zal op donderdag 9 april een lezing in Cultureel Centrum C-drie ver zorgen. 'Tieners, spanningsveld tussen relatie en correctie", is het thema voor een bijeen komst voor vrouwen, die gehouden wordt op woensdag 11 februari bij "In de Ruimte", Insingerstraat 39. De avond begint om 20.00 uur en de toegang is vrij. Mevr. Els van Slooten spreekt over bovengenoemd onderwerp. Tieners kunnen het bloed onder je nagels weg halen. Je bent geneigd ze eindeloos te corrigeren. Dat geeft spanning in het gezin. Wanneer moet een tiener gecor rigeerd worden en hoe kun je met ze in gesprek blijven. Els van Slooten is moeder van drie tie ners en een kleuter. Zij heeft zich ver diept in dit onderwerp en de nodige er varing opgedaan in de dagelijkse prak tijk. Na de pauze probeert een panel op de gestelde vragen een antwoord te ge- Na een korte "winterslaap" (her)opent Galerie Anna Paulow nahuis op zondag 15 februari a.s. met een zeer bijzondere tentoon stelling: Tre Danske Kunstnere i Anna Paulownahuis (drie Deense kunstenaars in Anna Paulowna huis). Er is werk te zien van Gitte Christensen, Steen Rasmussen en Lene Dahl. Bij het maken van papier laat Gitte Christensen water weg stromen, maar het "verhaal" van het water blijft achter. Door lagen transparante pulpsoorten op elkaar te gieten, ontstaat er een diepte die men ook in water vindt. In het gra- Grafisch werk van Steen Rasmussen in galerie Anna Paulownahuis. fische werk van Steen Rasmussen, waar van deze tentoonstelling monoprints toont, gaat hij altijd uit van de mens, verwikkeld in een abstracte expressieve beeldtaal. Lene Dahl werk volgens de Deense keramische traditie, met een strakke vormtaal en vormgeving. Gitte Christensen exposeerde eerder in Nederland. Voor de andere twee is dit de eerste keer. De tentoonstelling wordt geopend door mevrouw Lone Leth Lar- sen, directeur van het Deens Cultureel Instituut voor de Benelux in Brussel en is te zien tot en met 29 maart. Kerkstraat 7 3761 CR Soest Tel.: 035 - 602 30 22 Leuk om weg te geven. Vraag naar de mogelijkheden. Zonnebank met 2 gezichtsbruiners Snelbruiners met 2 gezichtsbruiners extra pigmentlampen Jumbo met 4 gezichtsbruiners 10 x f85,00 per keer f 11,00 10 xf 110,00 per keer f 13,50 10 xf 160,00 per keer f 18,50 Openingstijden: maandag dinsdag t/m vrijdag zaterdag 13.00 uur tot 22.00 uur 10.00 uur tot 22.00 uur 10.00 uur tot 17.00 uur Vorig weekend werd in danscen trum Sepp aan de Weegbreestraat in Soest voor het tweede achtereenvol gende jaar een danswedstrijd voor teams georganiseerd. Niet minder dan 18 teams van scholen uit diver se delen van Nederland hadden in geschreven. De teams werden gevormd door een combinatie van beginnende, gevorderde en vergevorderde leerlingen, zodat er voor iedereen gelegenheid was om eens aan een echte danswedstrijd deel te ne men. Met de kwaliteit van het dansen dat op de scholen wordt onderwezen zit het wel goed, want zowel in de Ball- room- als in de Latindansen werden de series tot ieders tevredenheid afgewik keld. De teams van Soest deden het pri ma, want met een vierde en zesde plaats in de La tin en een zevende plaats in bal hoorn scoorden ze bij de beste. Nog beter ging het de deelnemers uit Soest in de apart georganiseerde Quick- step-wedstrijd. Voor deze wedstrijd kon iedereen zich inschrijven hetgeen resul teerde in een inschrijving van veertig deelnemers. De internationaal bekende juryleden hadden het niet eenvoudig en moesten uit vijf ronden zes finalisten selecteren en tot die finale bleken twee paren van dansschool Sepp doorgedron gen. Dat alleen al is een compliment waard. Patrick van de Wens en Marcia Gruyters wisten beslag te leggen op een prima vijfde plaats terwijl Hans en Co- lette Alma maar net naast het goud gre pen en dus tweede werden. Maar naast de scholenwedstrijd is het ook traditie dat een selectie van Neder lands beste dansers in teamverband de strijd aangaan met een sterk Engels team. De Engelsen hadden beroemde wedstrijddansers meegenomen, maar ook Jan en Gina Sepp hadden een Ne derlands team samengesteld uit de top pers van Nederland. Heel slim had het Nederlands team zijn sterkste dansers zo verdeeld in de series dat de beste resul taten bereikt zouden kunnen worden. En deze tactiek van Jann Sepp miste zin uitwerking niet. Want het onverslaan baar geachte Engelse team werd, hoewel nipt, toch met de kleinst mogelijke ne derlaag naar huis toe gestuurd. Daar door bleef de grote wisselbeker in dans centrum Sepp achter en kan daar een jaar lang staan glimmen tot de volgen de wedstrijd, want de Engelsen beloof den terug te komen om revanche te kun nen nemen. KASTEEL NATIONAAL CENTRUM RAARN VOOR BOS. NATUUR i EN LANDSCHAP Tel. 035 542 04 46 De Baarnse Muziekkring organiseert op zaterdag 14 februari een abonnements concert in kasteel Groeneveld met Sas- kia Viersen (viool) en Niek van Ooste rum (piano). Zij spelen werken van Beethoven, Poulenc, Mozart en Franck. Aanvang 20.15 uur. Toegang f 25,-; pas65 f 22,50. I "De jaarringen in het beeld" is de ti tel van de reizende tentoonstelling waarin de opeenvolging van de sei zoenen in de natuur en de verschil lende locaties, de inspiratie vormen voor beelden waarin "de verande ring" een centrale rol speelt. De boom dient als metafoor voor "de verandering". CD-rom De gedachte achter het reizen is dat door de veranderende omgeving en de wisseling van de seizoenen de beelden een andere inhoud of context kunnen krijgen en een nieuw leven tegemoet gaan. Daarnaast worden nieuwe beel den aan de volgende locatie toegevoegd. Gastexposanten nemen aan de ten toonstelling deel. In 1999 gaat de ten toonstelling naar Luxemburg. Speciaal voor deze tentoonstelling is een CD-rom gemaakt met beeldmateriaal van de beelden en gegevens van de ten toonstelling als geheel. Op de vervolg locaties is het interessant te zien hoe eenzelfde beeld in een andere context geplaatst, een totaal andere gewaarwor ding teweeg kan brengen. Het "veran derlijke karakter", van de reizende ten toonstelling wordt dan opnieuw op CD- rom vastgelegd, zodat "het reizen in de tijd en de verandering" gevolgd kan worden. De tentoonstelling is ook op het domein van de Nederlandse Kring van Beeldhouwers te bezoeken. Het URL-adres is: http:/www.sculptors.org. De tentoonstelling is te zien t/m 31 mei in het koetshuis en in de tuin van kas teel Groeneveld. Openingstijden: dins dag t/m vrijdag 10.00-17.00 uur; zater dag, zondag en feestdagen 12.00-17.00 Een van de tentoongestelde werken is "Weightslifting" van Ton Kalle. Steenhoffstraat 46, tel. 60195 77 Maandag 16 februari Hitchcock op het hoogtepunt van zijn carrière is meer dan de zo kenmerken de humor, suspense en romantiek. Spectaculaire scènes en adembenemen de foto's maken "North by Northwest de film bij uitstek voor het grote scherm. Zakenman Roger Thornhill is de on schuld zelve, totdat hij op een dag toe vallig een verdachte beweging maakt. Een aantal criminelen denkt in hem ene geheim agent George Kaplan te treffen! Deze vergissing is snel gemaakt, aange zien de fictieve Kaplan door de CIA is bedacht om criminelen op een dwaal spoor te zetten. Zodoende wordt Thornhill door hen gekidnapt en be dreigd. Nadat hij is ontsnapt, wordt hij door de politie ook nog eens beschul digd van de moord op een VN-diplo- maat. Er volgt een spectaculaire zoek tocht naar Thornhill door de boeven én de politie, een gevecht met een sproei- vliegtuigje en een achtervolging op Mount Rushmore (met de in de rots uitgehouwen hoofden van vier presiden ten). Gelukkig ontmoet hij onderweg de knappe en hulpvaardige Eve Kendall, die echter veel meer lijkt te weten. Feit is dat het bij Hitchcock niet draait om het realisme, maar om de beleving door het publiek. Aanvang 20.30 uur. Entree f 9,-; CJP/ 65+f7,-. Agenda 23 febr.: Brassed off; 2 maart: Prisoner of the Mountains; 9 maart: Lagrimas Negres; 30 maart: Y'aura't'il la neige en Noël?; 6 april: Les Brigands; 13 april: Conspirators of Pleasure; 20 april: The full Monty; 4 mei: The Truce. Zaterdag 14 februari Jazzconcert: Pierre Courbois is een van de ja$"^ J zikanten die al jaren achtereen de teraar weet te verrassen door geheel van de heersende trends, nieuwe vj in te slaan. Ook het quintet waarin/ binnenkort in Artishock optreedt g garant voor avontuurlijke muziek een van de allereersten in Europa Pierre Courbois destijds actief op, gebied van de zogeheten "free-jaa! een paar jaar later was hij een v; pioniers van de vrije improvisatie, experimenteerde hij al vroeg mei verwerken van elementen uit de r muziek, evenals met het gebruik elektronica in de geïmproviseerde ziek. Als een van de weinige slagwt weet hij te boeien met solo-optre Al deze muzikale ervaringen worde meer of mindere mate verwerkt muziek van het huidige Pierre Coi Quintet. Deze formatie, waarin Pierre Cour* wordt bijgestaan door een viertal joni- re muzikanten, speelt overigens al ja: in vrijwel dezelfde bezetting (tromp tist Eric Vloeimans werd onlangs vangen door Toon de Gouw). Heli pertoire bestaat grotendeels uit com| sities van Pierre Courbois, die nieiïl den worden gekenmerkt door vreen maatsoorten. Wie de muziek van Pierre Courbois de afgelopen decennia enigszins kt; zal het een en ander daarvan in ge« zigde vorm terughoren in de muziek v, het quintet zoals dat in Artishock treedt. Ook de luisteraar die daarn niet op de hoogte is zal zich geen c ment vervelen, want het Pierre Couits; Quintet behoort tot de interessants; Nederlandse jazzgroepen. Bezetting: Toon de Gouw - tromp,"1" Fred Leeflang - tenorsaxofoon; WillAij-de-tijd-blijven, dal Kühne - piano; Egon Kracht - bas; Pijeweest waarmee de re Courbois-drums. ieling van de bekende Aanvang 21.00 uur. Toegang f 10,-. ;e| de fa Edskes ol ernieuwd is. Met nam Cngelse stoffen heeft ireiding ondergaan. Jerenommeerde stoffen Yowson en John Wilmi .es volop aanwezig en -iresenteerd in een nieuw rier "huiskamers" die pinkel te zien zijn, bijna cht met o.a. een haard stoelen, maar elk in lere stijl "aangekleed", aag iets huiselijks var enthousiaste Cor E Het presentatie-centrum voor Beel dende Kunst, "Het Slakkenhuis" aan de Dalweg, opent het nieuwe tentoonstellingsseizoen met een ex positie van het werk van Jeanne- Marie van Irsen. De expositie duurt tot 1 maart. Van Irsen (1945) woont en werkt in Lelystad. Begonnen met schilderen uit pure liefhebberij zorgde zij lessen bij diverse kunstenaars en is actief werkend lid van het L.A.K. in Lelystad. Haar schilderijen zijn composities waarin de mens als individu of in een groep cen traal staat. Dansers, boksers en het vrouwelijk naakt vormen de onderwer pen die zij in diepe blauwen en roden weergeeft. Houding en gebaren van de dansers wij zen erop dat ze in beweging zijn of elk moment weer in beweging zulen komen. Bevroren in een beweging geven ze de suggestie zich voor te bereiden op de volgende pas. De afgebeelde mensen zijn zeer nauw met elkaar verbonden. Op de doeken waar het vrouwelijk naakt centraal staat zijn elementen van verstilling, bezinning en overpeinzing in sterke mate aanwezig, maar ook hier is voelbaar dat deze rust elk moment kan overgaan in actie. Naast schilderijen en werk op papier zijn van haar hand ook een ren. Een van de schilderijen van J Marie van Irsen.Op 5 februari wen! aantal bronzen beelden te bewond ^0^'^^^') De expositie is te zien op vrijdag, zatei®h eerste in de reg dag en zondag 20, 21 en 22 februari eals Erkend Schac op vrijdag, zaterdag en zondag 27,2betekent dat "De februari en 1 maart. Openingstijden dragen voor geg 11.00 uur tot 18.00 uur. De kunstenai schadeherstel me is zelf aanwezig. woo onderdelen ei fabriek goedgeket Om dit alles te onde jarenlang bestaande Van Zal Autoschadi bouwd. Door deze delen twee specialisi drukking komt in h( perfecte reparatie. Tevens zorgen "De ervoor dat de cons door gratis een ve ter beschikking te si schadeherstel; na ei de Daewoo-dealer deze herstelwerk: "Mergarantie"). Verzekeringsmaatsi in de Stichting Scli steunen deze ontwil hun verzekerden b Daewoo Erkende S te verwijzen. Bij schade is er ve verzekering en de zorg neemt de I want hij draagt zoi goed schadeherste de Garant is het sa van een groot aan1 schappijen. Het d afhandeling van pt coördineren, waarl een belangrijke ro Hij zorgt ervoor d wordt conform de het schadeherstel dealer herstelt de

Soester Courant | 1998 | | pagina 18