Gemeente met stemmachines 'de boer op' Wat te doen als u niet zelf kunt gaan stemmen? 3-499, 1 aanbiedingen '®edure Wat te doen bij stemmen in ander stembureau? ken naar oBMwijtscheidings- 'ant - Reclamekrff---—^ Rondje Raadhuis aat 35a 2 93 60 Einduitslag verkiezingen in gemeentehuis bekendgemaakt t KORTINGEN VAN 25% -30% KORTING KORTING Gemeenteraads- verkiezingen op 4 maart ;-nMjereer ëreenvoudiging 4 74 Oproep B. en W. aan inwoners gemeente: naar de stembus! keuze! zeker stemmen Mijn vraag... Je kunt een voorkeurstem uitbrengen! 4 MAART "Als mijn ouders gingen stemmen, was dat een hele gebeurtenis" waar u moet gaan stemmen! 4 MAART Samenwerkingsproject sociale dienst Soest en Vrijwilligers Vacature-Bank Van 08.00 tot 20.00 uur kunt u steminen!l OENSDAG 11 FEBRUARI 1998 .LOZE ZILVEREN RINGEN, BEDELS NGERS, ARMBANDEN etc. \CHTIG WANDKLOKKEN QUART7 i% KORTING ERSE GOUDEN HANGERS k;;^|5y 8e jaargang no. 6 Uitgave gemeente Soest Centrale Voorlichting Raadhuisplein 1 3762 AV Soest Telefoon 035-60 93 460 JDEN HORLOGES :htige modellen met den band NZE ARTIKELEN ZIJN iRZIENVAN KEURMERK JN VAN GSTE KWALITEIT. tp woensdag 4 maart aan- aande worden er weer gemeen- iraadsverkiezingen gehouden, is u op die dag naar de stem- us gaat, bepaalt u samen met fe andere kiezers welke politie- GOUDEN PartiJen straks mogen plaats- OORHau emen *n 1,6 raa(,zaal van het ANc!èmeentehuis en hoeveel zetels van 149,- Ike partij krijgt toegewezen. Het voor dus erg belangrijk dat u uw em laat horen. Immers, de ge- ÏF jw-N^grxleenteraad bestuurt de gemeen- Al'en n®erol veel beslissingen die jn invloed zijn op de kwaliteit DIAMANTAIRS - JUWELIER in uw directe woon- en leef- mgeving. En daar heeft u dage- jks mee te maken! eedestraat 145 - Soest - tel.: 035 - 602 0ó'®e* °°8 °P de verkiezingen m 4 maart plaatsen we in deze van Op 't Hoogt enkele over de gemeente: over en het belang van het "Ijke bestuur. T~~ werk ei nnnzEïN m jdens de begrotingsbehandeling :eft de gemeenteraad een motie u..,—. ngenomen om te komen tot een RIJWIELEN reenvoudigde procedure voor het QDAIICICThPu nvragen van kwijtschelding. In de unUIVlrlcTSEN "d'8e situatie moet elke gegadig- voor kwijtschelding ieder jaar een nvraag indienen. TEL. 601 28 ]lr8emeester en wethouders hebben i besloten dat zij die twee achter- "e jaren volledig kwijt- aanvragen kunnen volstaan et het ondertekenen van een kor- verklaring. Verder zal de Remu arden gevraagd de verrekening tor middel van de voorschotnota's iker te laten plaatsvinden. Om de inwoners met het oog op de aanstaande gemeenteraadsverkie zingen (woensdag 4 maart) enigs zins vertrouwd te maken met het ge bruik van de stemmachines, gaat de afdeling Publiekszaken deze machines op verschillende plaat sen in de gemeente demonstreren. Het is voor het eerst dat er in Soest en Soesterberg elektronisch kan worden gestemd. Tot en met vorig jaar kon dit enkel door met een rood potlood een rondje voor de naam van de kandidaat van een partij in te kleuren. In de periode van maandag 16 tot en met vrijdag 27 februari bezoeken ambtenaren de bejaardencentra en verzorgingshuizen in Soest en Soesterberg. De bewoners krijgen dan uitleg over de manier waarop zij de stemmachine moeten bedienen. Op maandag 16 februari wordt de stemmachine vanaf 10.30 uur gede monstreerd in het bejaardencentrum Groot Engendaal aan het Boekweit land 103, en op dinsdag 17 februari vanaf 10.00 uur in het wooncentrum De Drie Eiken aan het Dorpsplein 18 in Soesterberg. Daarnaast staat er met ingang van maandag 16 februari een stemma chine in de hal van het gemeente huis. Tijdens de openingsuren van de afdeling Publiekszaken (elke werkdag van 08.30 tot 16.30 uur) kunnen bezoekers die daarin geïnte resseerd zijn uitleg krijgen over de bediening van de stemmachine. In Soesterberg is de stemmachine op dinsdagmiddag 17 en donderdag middag 19 februari van 14.00 tot 16.00 uur voor uitleg beschikbaar in de dependance Publiekszaken in het dorpshuis Burgstede aan het Dorps plein. In verband met de 'bezoeken' aan bejaardencentra/verzorgingshuizen staat de stemmachine op de volgen de dagen en tijdstippen niet in het gemeentehuis voor demonstraties: vrijdag 20 februari tussen 10.30 en 12.00 uur; dinsdag 24 februari tus sen 09.30 en 12.00 uur en tussen 15.00 en 16.30 uur; woensdag 25 februari tussen 11.00 en 12.00 uur en tussen 15.00 en 16.30 uur, en op donderdag 26 februari tussen 10.00 en 12.00 uur. In deze uitgave van 'Op 't Hoogt' wordt aan de hand van een tekening de werking van de stemmachine ook uitgelegd. Eveneens in deze krant staan de officiële kandidatenlijsten voor Op woensdag 4 maart zijn er ver kiezingen waarbij de leden van. de nieuwe gemeenteraad worden gekozen. Dat is het democratisch recht van alle kiesgerechtigde in woners van de gemeente Soest. Burgemeester en wethouders roepen alle kiezers op van dat recht gebruik te maken. Wie gaat stemmen, werkt mee aan de sa menstelling van het gemeentebe stuur. Dit moet beleid voeren dat gericht is op het welzijn en het ge luk van alle inwoners van de ge meente Soest. De democratie begint dicht bij huis. Daarin gaat het om zaken die ieder een aangaan. Wie niet gaat stemmen, heeft geen invloed op de gang van zaken en kijkt slechts toe hoe goed of hoe slecht het in zijn of haar ogen De leden van de gemeenteraad zijn uw vertegenwoordigers aan wie u het wel en wee van uzelf en van alle an dere inwoners voor een groot deel toevertrouwt. Als u tenminste gaat stemmen. Doet u dit niet, dan bent u niet vertegenwoordigd. Dan laat u aan anderen over uw belangen af te wegen en het belang van de gemeen te te dienen. Laat daarom uw stem op 4 maart niet verloren gaan. Ga stemmen! Burgemeester en wethouders van Soest. 1. Als u niet zelf kunt gaan stem men, bijvoorbeeld omdat u ziek bent of de kinderen niet alleen wilt laten, kunt u iemand anders vragen om voor u te stemmen. 2. Niet iedereen kan voor u gaan stemmen. Iemand anders kan dit alleen doen als hij zelf ook een op- roepingskaart gekregen heeft en te gelijkertijd zijn eigen stem uitbrengt. Dus alleen bij hetzelfde stembureau! 3. Het makkelijkste is iemand te vragen die op hetzelfde stembureau moet stemmen als u, bijvoorbeeld uw echtgeno(o)t(e) of buurvrouw. Of u beiden op hetzelfde bureau moet stemmen, kunt u controleren door de stembureau-adressen op uw oproepingskaarten met elkaar te ver gelijken. Openingstijden gemeente Soest. De gemeentelijke afdelingen zijn in het gemeentehuis voor het pu bliek geopend op elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur. De balie van de afdeling Publiekszaken is geopend tot 16.30. Het informatiecentrum in de hal van het gemeentehuis en het infor matiepunt aan de balie van de afdeling Publiekszaken zijn geo- j pend tot 16.30 uur. Bij de afde- 1 ling Publiekszaken kunt u onder tP andere terecht voor: de Gemeen telijke Basis Administratie perso nen, de burgerlijke stand, rijbe wijzen, identiteitskaarten, uittrek sels uit geboorteregister, woon- iteverdeling, huursubsidie, vooizieningen voor gehandicap- ergunningen voor markt-en Iplaatsen, zaken met betrek king tot de winkelsluitingswet. Op donderdagavond is het atiecentrum en de afdeling iekszaken geopend van 19.00 tot 20.00 uur. U kunt er dan echter geen zaken regelen die 'Urgerlijke stand betreffen, ivragen voor reis- en rij- ,enten kunnen op donder dag wel worden ingediend. Er geldt "klaar terwijl u wacht". Het gemeentehuis is telefonisch bereikbaar onder nummer (035) 60 93 411. Inwoners van Soester berg die een nummer in Soest willen bellen, bijvoorbeeld van 9B gemeentehuis, moeten altijd eerst 035 draaien of intoetsen. ÉTe dependance van de afdeling Piibliekszaken in het Dorpshuis té'Soesterberg is voor het publiek geopend op dinsdag en donderdag vanj 14.00 tot 16.00 uur. Öe afdeling Sociale Dienstverle ning houdt in het Dorpshuis zit ting, elke woensdag van 11.00 tot 12.<j)0 uur. De'dependance is telefonisch be reikbaar onder nummer (0346) 35 14 12 Spreek uren Burgemeester en wethouders houden spreekuur na telefonische Burgemeester J. de Widt of wet houder P.V. ten Hove kan men spreken na telefonische af spraak met secretaresse mevrouw S.J. Wolzak, telefoon (035) 60.93.443. Een afspraak met de wethouders N. Blommers-Biezeno of R. van Telefoonnummers Logtenstein kan men regelen via secretaresse mevrouw L. Vogel, telefoon (035) 60.93.511. Belangrijke telefoonnummers zijn: -1 1 2 Algemeen alarmnummer (politie, brandweer en ambu lance). - 60.93.459 Klachtentelefoon. Voor klachten over door de ge meente niet of te laat beant woorde brieven, of het niet nako men van toezeggingen. - 60.93.665 Informatietelefoon. Op dit nummer is een bandje aan gesloten met gemeentelijke infor matie over raadsvergaderingen en dergelijke, maar ook over opge broken wegen in de gemeente. - 60.93.666 Infolijn afvalstoffen en grof vuil ophalen. Voor al uw vragen over afval zoals klein che misch afval(KCA) groente-, fruit en tuinafval enzovoort. Aanmel den van grof vuil ophalen van 08.00 tot 12.00 en van 12.30 tot 16.00 uur. - 60.93.666 Meldpunt woonom geving (bereikbaar op werkdagen van 08.00 tot 16.00 uur) voor klachten over het onderhoud van de woonomgeving. Deze worden zo mogelijk binnen 24 uur verhol pen. - 60.93.593 Klachtentelefoon milieu. Voor al uw vragen en klachten over milieu. Voor noodgevallen telefoon 54.87411 (politie). Agenda 1998 maandag 9 maart, commissie algemene bestuurszaken dinsdag 10 maart, commissie ruimtelijke ordening, verkeer en welzijn woensdag 11 maart, commissie milieu en openbare werken donderdag 12 maart, commis sie financiën donderdag 26 maart, gemeente raadsvergadering Alle vergaderingen worden ge houden in het gemeentehuis aan het Raadhuisplein en beginnen om 19.30 uur. 4. Voor de mensen op het stembu reau moet duidelijk zijn dat iemand anders uw stem mag uitbrengen. Daarom kan uw oproepingskaart ook als 'volmachtbewijs' dienen. U bent zelf de 'volmachtgever'. De persoon die voor u gaat stemmen is de 'gemachtigde'. 5. Op de achterzijde van uw oproe pingskaart schrijft u achter 'gemach tigde' in blokletters de naam en het adres van degene die voor u gaat stemmen. Uzelf zet vervolgens linksonder, onder 'handtekening volmachtge ver', uw handtekening. Degene die voor u gaat stemmen zet zijn of haar handtekening rechtsonder op de kaart, onder 'handtekening gemach tigde'. 6. Vervolgens vertelt u aan deze persoon op welke partij hij voor u moet stemmen, en op welke kandi daat. Bijvoorbeeld op de lijsttrekker, de kandidaat die altijd bovenaan de lijst staat. 7. Wanneer deze persoon zelf gaat stemmen, levert hij tegelijk met zijn eigen oproepingskaart de uwe in. Hij krijgt dan een extra volgnummer. Met dit volgnummer kan hij op de stemmachine volgens uw stemadvies een stem uitbrengen. Zo wordt uw stem toch uitgebracht, ook al bent u zelf verhinderd. 8. Het kan gebeuren dat u iemand wilt machtigen die op een ander stembureau moet stemmen dan u. In dat geval moet u 14 dagen voor de verkiezingen een volmachtformulier aanvragen bij de gemeente. Dit kan bij de afdeling Publiekszaken, tel. (035) 60 93 472. 9. Op dit formulier vult u achter 'volmachtgever' uw eigen naam, adres en woonplaats in. Daarnaast vult u achter 'gemachtigde' de naam en het adres van de persoon in die voor u gaat stemmen. Tot slot zet u beiden uw handtekening onder het formulier. 10. Wanneer deze persoon zelf gaat stemmen, levert hij tegelijk met zijn eigen oproepingskaart uw volmacht formulier in. Hij krijgt dan een extra volgnummmer. Met dit volgnum mer kan hij op de stemmachine vol gens uw stemadvies een stem uit brengen. Zo wordt uw stem toch uitgebracht, ook al bent u zelf verhinderd. 1. Ais u niet kunt gaan stemmen op het stembureau dat op uw oproe pingskaart staat vermeld, kunt u een kiezerspas aanvragen. Met deze pas kunt u op alle stembureaus in uw gemeente uw stem uitbrengen. 2. U komt niet voor een kiezerspas in aanmerking als u niet als kiezer staat geregistreerd. Ook ontvangt u geen kiezerspas als u al een schrif telijk verzoek hebt ingediend om bij volmacht te stemmen. 3. Een kiezerspas kunt u schriftelijk of persoonlijk aanvragen. 4. Voor het schriftelijk aanvragen van een kiezerspas haalt u bij de af deling Publiekszaken in het ge meentehuis een speciaal formulier: het verzoekschrift. Dit formulier vult u in en stuurt u, samen met uw oproepingskaart, terug. U moet dit wel ruimschoots van tevoren doen: het verzoekschrift moet op uiterlijk 18 februari aanstaande bij de ge meente binnen zijn. De kiezerspas wordt u na enige tijd toegestuurd. 5. U kunt een kiezerspas persoon lijk aanvragen tot uiterlijk vijf dagen vóór de verkiezingen, dus tot en met 27 februari aanstaande. U kunt uw pas aanvragen bij de secretarie van de gemeente. Daar overhandigt u uw oproepingskaart. De desbetref fende ambtenaar maakt een aante kening op uw oproepingskaart waarmee deze in een kiezerspas is omgezet. 6. Een kiezerspas wordt slechts één maal uitgereikt. Raakt u hem kwijt, dan wordt geen nieuwe verstrekt. Direct na de sluiting van de stembureaus op woensdag 4 maart om 20.00 uur komen de uitslagen van de gemeenteraadsverkiezingen per stembureau binnen in het gemeentehuis aan het Raadhuisplein. In de hal wordt de einduitslag bekendgemaakt. Wie daar bij wil zijn, is vanaf 20.00 uur van harte welkom. Onder het genot van een kopje koffie kan men 'fris van de lever' van gedachten wisselen over de uitslag van de verkiezingen en de samenstelling van de nieuwe gemeenteraad en speculeren over de samenstelling van het nieuwe college van burgemeester en wethouders. Naam:man/vrouw Adres: Telefoon: Ik zou aan het college van burgemeester en wethouders het volgende willen vragen: Insturen voor woensdag 20 februari aan Voorlichting, Antwoordnummer 120,3760 VB Soest. (Een postzegel is niet nodig). GEMEENTERAADS VERKIEZINGEN VERGEET NIET TE STEMMEN! "Als mijn ouders gingen stemmen, was dat een hele gebeurtenis. Toen ik zelf voor het eerst mocht stem men, liet ik die mogelijkheid niet voorbijgaan. Datje mag stemmen is hier iets vanzelfsprekends, maar er zijn heel wat landen waar dat niet zo is. Dat besef je dan weer." Olga (45 jaar), alleenstaand met twee kinderen van zeven en vijf, stemt altijd op een 'vaste' partij. Dat doet ze al sinds haar studietijd en dat is niet veranderd sinds ze kinde ren heeft. "Ik let nu veel meer op wat een partij voor het milieu doet. Ik probeer mijn kinderen bewust te maken van de omgeving en van de natuur.', Als Olga stemt bij de Tweede-Ka merverkiezingen, let ze op welke partij een kans maakt om in de re gering te komen. "Ik stem dan veel pragmatischer. Bij de gemeente raadsverkiezingen ben ik princi piëler. Ik kijk wat de partij waarop ik wil stemmen, doet voor zaken als het milieu en het onderwijs. Ik stem trouwens niet automatisch op de lijsttrekker. Ik kies altijd een vrouw. Die ene stem van mij telt toch weer, denk ik dan." GEMEENTERAADS VERKIEZINGEN VERGEET NIETTE STEMMEN! De afdeling Sociale Dienstverle ning van de gemeente Soest werkt sinds 1 januari van dit jaar samen met de Vrijwilligers Vacature- Bank Soest om uitkeringsgerechtig den, die vinden dat ze te weinig om handen hebben, naar vrijwilligers werk toe te leiden. Er zijn voldoende vrijwilligerswerk- zaamheden te verrichten die het le ven meer plezier en inhoud kunnen geven. Mensen hebben soms de nei ging leuke dingen voor zichzelf uit te sluiten. Vrijwilligerswerk kan het leven verrijken. Wie een uitkering van de sociale dienst heeft en mee wil doen aan dit project, kan hiermee een financieel voordeel van fl. 100,— per maand behalen. Voor wie het geldt: schroom niet om te reageren. Aan melden is dagelijks mogelijk tussen 09.00 en 10.00 uur (behalve op vrij dag) bij de heer J. ter Horst van de afdeling Sociale Dienstverlening van de gemeente Soest, telefoon (035) 60 93 573, of elke dinsdag, woensdag en donderdag tussen 09.00 en 12.00 uur bij de heer J. H. van den Eijnden van de Vrijwilligers Vacature-Bank aan de Smitswee 311, telefoon (035) 60 12 630,

Soester Courant | 1998 | | pagina 29