1 uurzaam iiimiiiin mTlTTTffïïTTITTÏÏTTTTTTTTlïlT WOENSDAG 11 FEBRUAR11998 OP 'T HOOGT PAGINA 3 Kandidatenlijsten voor de verkiezing van de leden van de raad van de gemeente Soest op woensdag 4 maart 1998 O Druk op naam gewenste kandidaat Kijk in het venster, bij verkeerde keuze druk op HERSTEL Kiezen, kijken en drukken Druk op rode stemknop je kunt een voorkeurstem uitbrengen! 4 MAART "Stemmen is een beetje invloed uitoefenen" lil eubericht van de Gemeente Soest Barteimk (Frankj lersiwk Bluemink A.W.M. {Fons) üfoefiio Winiiys,,,,. te Luke A.E.H. 'oi.xr'il' iezen van een kandidai bijvoorbeeld de verfc:. daat ingetoetst. Dat is .9 lem. Zolang u de roder nog niet heeft ingedrukt, fout nog herstellen, uit u doen door de hersteKÈ Irukken die links van het» t. Daarna kunt u opnieiir voor een kandidaat m ot drukt u dan de rode s in. U heeft nu gestemd. van der Weij. P.G.M. (Peter) (m) Blommers- Biezeno, A. (Neks) (v) 1 Soest Krijger, A.F.M. (BertMm) Brunekreef, S.H. (Sander)(m) Huberts, van Geet, M.K. (Karei) (m) Mulder, J D. (Joke) (v) Anderson, B D. (Banho) (m) Bordewijk, R. (Reinier) (m) 9 Soest van der Torre, PA. (Peter) (m) 10 Soest Plomp, G.A.W.G.A (Gunther) (m) Westerhof, R.P. (Richard)(m) Ebbers, J J. (Joop) (m) Gerth, H. (Henk) (m) Duit, H. (Herman) (m) 15 Soesl Konijn- de Kramer, W. (Willemien) (v) 16 Soest van Nierop- de Leeuw, D. (Dolly) (v) 17 Soest Steitner, W.W.G. (Wasiel) van den Pol, J F A. (Hans) (m) 19 Soest Korthuis- Elion, E. (Eveline) (v) 20 Soest Krol, R.W (Bart) Smeeing, de Waard- Fransooijs, Middelkoop, Lokker, J PJ. (Jan Pieler) Gerritse- van Ee, B.M. (Besseline) van Roomen, M T. (Margreet) Koning, H.H- (Henk) Storimans, P.O.M.M (Pierre) Oosterveen, M. (Martin) de Jong, H. (Henk) 11 Soc van Bommel den Hartog, MJ. (Gré) 12 Soesterberg Visser, A R. (Aukc) Kuijer (jr.), P.A.M (Pieter) Vegter, SJ (Sjoerd) Pais, A.N. (Nico) Strietman, H. (Henk) Davelaar, F. (Frans) van den Arend, J.D. (Jan) Wantenaar, C.H. (Kees) Boerkoel, C. (Ceel (m) Stekelenburg- Ruitenburg, W.A A. (Wil) v) 2 Soesterberg ten Hove, P.V, (Pieter) (m) Trippaers, Joustra, Hugen- Strijker, Verschuren, PG.C.M. Naseri, A. (Abbas) (m) van Geuns- Malipaard, Brienesse, H.R. (Els) (v) Mink, J. (Han)(m) de Leede, W.F. (Fred) (m) Risseeuw, R.J. (Rob) (m) Vóórhaar, Nijenhuis, Nijhuis, van Gardingen, Glastra, Landaal, H.C. Hugen, w. 10 Soest Witte, H.L. (Hany) (m) van Wuijckhuijse, van den Deijssel, G.L. (Gerard Mack) (m) 3 s, Bijman, J.M.C. (José) (v) van den Eijnden, Andringa, SM. (Sybrand) (m) van der Wiele, J. (Jolande) (v) van 't Holt, L.J. (Bert) (m) van der Eijk, P.F. (Nel) (v) de Koning, J.W.N. (Hans) (m) Spoelstra, S. (Sytske) (v) 11 van Hornsveld, M.J.G. (Martien) (m) 12 Soest van Gorkum, E. (Elske) (v) Broeckman, J. (Janny) (v) Uiterwijk, PJ. (Peter) (m) van der Neut, A. (Aag) (v) Hilhorst, A.F.M. (Fons) (m) van Hattèm, H. (Henk) (m) Leeflang, Wevers, AJ.M. (Fred) (m) Kwant, A.R. (Alfred) (m) van Reuth, A.J.M. (Jeanny) 6 Democraten 66 (1)66) (!li< i'U<x;R!-:ssii:i sokst Roest, WH Mann J.M. (Ans)'(v) Meilof W.R S winkels, Koster, P C H. (Nel) (v) van Vuuren Postnuma Moens O.(Olga)(v) van Elmpt, W.M Nuijten Bosma (Jan) (m) Honkoop Chnstiaanse j.w. J.G.J. (Jos) (v) bielcken, Algra, E. (Eit) (m) de Jongste Zenseink- van der Drift, J.B (John)(m) Driebergen Verh oeven Douma Schinkel Kruis, Beumer A.J.M. (Guus) (v) van Eimeren, E.R.F Overduin Langenbach L.A. (Ammy) (v) Feberwee Levinga K. (Klaas) (m) Schaafsma M. (Maarten) (m) bousicir.rrj Snijdelaar G.J. (Gerard) (m) Snijders van der Wal, H. (Hilda) (v) Wijnalda 13 Soesterberg van Ziel, E. (Elly) (v) Ver zijl, L.M. lomassen, D. (Leidjé) (v) Berends Visser J. (Jan) (m) Niezen GEMEENTERAADS VERKIEZINGEN Westeneng, Westeneng VERGEET N ET TE STEMMEN) Gemtnldui "Als jij niet stemt en iemand an ders wel, maar op een andere par tij, heb je een kans gemist. Stem men is een beetje invloed uitoefe nen. Daarom ben ik altijd blijven stemmen, ook toen de stemplicht werd afgeschaft. Stemmen, dat doe je gewoon, simpel zat." George (64 jaar) gaat dan wel stem men, maar met de gemeentepolitiek heeft hij zich nooit bemoeid. Ook heeft hij nooit een brief aan de ge meente geschreven of een wethou der opgebeld. Maar als hij in zijn wijk ziet dat een lantaarnpaal stuk is of er een gat in de weg zit, belt hij meteen het wijkbureau. "En dan is het binnen de kortste keren voor elkaar", consta teert hij. George is één keer naar een ge meenteraadsvergadering gegaan. "Ik kreeg toen de indruk dat men zich veel voornam, maar dat daar in de praktijk weinig van terecht kwam. Er zijn veel veranderingen in de ge meente doorgevoerd, waarvan ik het nut niet inzie. Dat word je ook niet goed uitgelegd, vind ik. Het is voor mij nooit een reden geweest om bij voorbeeld een brief aan de wethou der te schrijven. Maar als ze bij de gemeente mijn persoonlijke gege vens steeds weer fout zouden ver werken, dan zou ik wel in de pen klimmen. Ik maak dat nogal eens mee bij andere instanties. Dat soort bureaucratie, daar kan ik niet tegen. Ook begrijp ik niet waarom mensen bij overtredingen vaak een paar keer worden gewaarschuwd voordat ze worden bestraft. Dat was vroeger niet zo, en dat was veel duidelijker." sgevmg geschiedt in rekt de benoemde tot FSBRIEF'. Binnen 19 dagtekening van de ken® van benoeming moet ds' de aan de voorzitter vat ta1 stembureau kennis gei I de benoeming wel of ïemt. Tegelijk moet hij/! febrief (dit is de hem/haai' 'den kennisgeving van inzenden aan de gem< :ze geloofsbrief moeten rken worden overgelegd, een verklaring waarin I )are betrekkingen, die del de bekleedt, zijn vermeldj een bewijsstuk waaruit i eeftijd en woonplaats blijf] gezonden geloofsbrieven' oor de zittende gemeente! zocht. Deze beslist tevec euwbenoemden wel of in toegelaten als lid va® De toegelaten leden aanvi un functie uiterlijk op de 1 a de stemming, op welk" Ion van de (oude) geme- dtreden. In deze eerste ve' van de nieuwe gemeentel! op die dag wordt gehold in DE NIEUWE WETH? GEKOZEN, die öietj meester het 'DAGELl UUR1 der gemeente vor wei Nr 1, februari 1998 Dit is een uitgave van de Gemeente Soest afdeling Groen Milieu Postbus 2000, 3760 CA Soest Tel.: (035) 6093454 of 6093512 1 OP DE 5 HUISHOUDENS WEERT RECLAME-DRUKWERK Half december heeft de gemeente - tegelijk met de huisvuilkalender - de z.g. ■-JA-sticker huis-aan-huis laten pezorgen. Wie daarvoor voelt kan daar mee reclamefolders uit de brievenbus weren. De gemeente beoogde met de erspreiding het aanbod van de afval stroom oud-papier van huishoudens lerug te dringen. Een goed voorbeeld San afvalpreventie, van het voorkomen dat er afval ontstaat. i)m het effect van de huis-aan-huisver- Bpreiding te meten, heeft de gemeente feen onafhankelijk onderzoeksbureau èen telefonische enquête laten instel- pn. De belangrijkste uitkomsten van de {epresentatieve steekproef zijn: 1 op de 5 Soester huishoudens gebruikt momenteel een brievenbus sticker; de huis-aan-huis-verspreiding heeft tot bijna een verdubbeling van het sticker- gebruik geleid: stijging van 11 naar 20% van de brievenbussen; slechts 3 van de stickergebruikers kiest voor de radicale Nee-Nee-sticker, waarmee ook huis-aan-huis-bladen worden geweerd. Bedrijven die in heel Soest huis-aan-huis reclamedrukwerk laten bezorgen kunnen hun oplage van circa 18.000 verminde ren tot ongeveer 14.000 stuks. De reduc tie van de oud-papier-stapel bedraagt hierdoor 74000 folders per week. Variërend van een velletje papier tot een kleurencatalogus. Wie nog een Nee-Ja- of Nee-Nee-sticker wenst, kan deze afhalen aan de balie van het gemeentehuis of bij de Wereldwinkel, Steenhoffstraat 9a. Ook kan men bellen naar tel. 0900- 2025905(50 ct per minuut). De sticker van uw keuze wordt dan gratis toege stuurd. Op het milieucentrum de Kwekerij kan men naast de sticker ook nog terecht voor een huisvuilkalender. MELDT U AAN VOOR HET EERSTE SOESTER ECOTEAM Met anderen een auto delen, een abon nement op gif vrije groentepakketten nemen, korter onder de douche staan en er nog lol in hebben ook. Leden van zogeheten ecoteams zijn dol op concrete oplossingen voor milieuproblemen. En het blijkt nog geld op te leveren ook: zo'n duizend gulden per jaar. Uit onderzoek is gebleken dat bij ieder een die een ecoteamprogram ma heeft gevolgd, het milieubewustzijn overeind blijft. In zo'n ecoteamprogramma doorlo pen zes tot acht deelnemers van een team een stoomcursus van negen maan den, waarbij ze hun afval wegen, autoki lometers noteren en het energie- en waterverbruik turven. Maandelijks bespreken ze gezamenlijk de resultaten en doen ze elkaar ideeën aan de hand om het verbruik verder te beteugelen. Inmiddels zijn er al tienduizend van der gelijke ecoteams in Nederland. In Soest is er helaas nog geen één. Wel hebben zich al Soesters gemeld die interesse hebben om aan het ecoteamprogramma mee te doen. Maar dat zijn er nog niet genoeg. Daarom de oproep aan iedereen die concreet handen en voeten wil geven aan een duurzame levensstijl, contact op te nemen met Dick Neuteboom via 035- 6093454. Als er zich voldoende mensen hebben aangemeld zal er op het milieu centrum De Kwekerij een infoavond over het ecoteamprogramma worden georga niseerd. Wie weet kan daarna het eefètef Soester ecoteam van start gaan WERKGROEP DUURZAAM SOEST GEFORMEERD Voortaan zult u deze rubriek steeds in 'Op 't Hoogt' aantreffen. De voorgaande afleveringen werden maandelijks in de Soester Courant gepubliceerd. De rubriek 'Duurzaam Soest' is bedoeld om u te informeren en betrok ken te houden bij de stappen, die we in Soest zetten op weg naar 'duurzame ontwikkeling'. Anders gezegd, hoe we zó gaan wonen, werken, reizen, recreëren, produceren en con sumeren, dat er ook voor onze kinderen en kleinkinderen nog een leefbare wereld overblijft. Lokale Agenda 21 Sinds 1992 worden in meer dan 150 landen projecten voor duurzame ontwikkeling in de 21ste eeuw op de agenda gezet. Veel activi teiten vinden plaats op lokaal niveau. Vandaar het motto "Lokale Agenda 21". In de gemeente Soest en het gewest Eemland zijn in overleg met allerlei maat schappelijke groeperingen, de volgende agendapunten gekozen: - Aan de slag met milieuzorg bij bedrijven; - Meer duurzame materialen in de bouw; - Praktische energiebesparingsadviezen in huishoudens en bedrijven; - Minder autokilometers in woon-werkver- keer en op korte ritjes; - Milieuvriendelijk huishouden met Eco teams - Nieuwe natuur- en milieu-activteiten voor het onderwijs; - Minder afval bij huishoudens en bedrijven - Eemland schoon: het voorkomen en oprui men van zwerfvuil. Wie gaan dat uitvoeren? Wij allemaal: burgers, bedrijven, scholen, kerken,' vakbonden, winkeliers, enz. Liefst 14 Soester organisaties en instellingen heb ben in de vorige rubrieken in het kort aange ven' hoe zij bij 'Lokale Agenda 21' en 'Duurzaam Soest' betrokken zijn. De gemeente heeft geen hoofdrol, maar zij sti muleert wel en ondersteunt de uitvoering met geld. Werkgroep Duurzaam Soest De afgelopen weken is er een nieuwe stap gezet. Er is een Werkgroep 'Duurzaam Soest' geformeerd. Deelnemers zijn o.a. ver tegenwoordigers van de Bewonersver eniging 't Hart, Vereniging Soesterbergs Belang, de Ned. Bond van Plattelands vrouwen, IVN Eemland, Milieudefensie Soest, Remu regio Eemland, enz. Na allerlei ideeën op een rijtje gezet te heb ben, heeft de werkgroep Duurzaam Soest besloten twee concrete activiteiten bij de kop te nemen. Gekozen is voor de thema's 'energiebespa ring in winkels' en 'een vervolg op de regen tonnen-actie van 1997'. Voor beide projecten Is een sub-werkgroep gevormd die de plan nen gaan vormgeven. Wij houden u via deze rubriek op de hoogte!.

Soester Courant | 1998 | | pagina 31