Soest op Internet, nu ook in hal van gemeentehuis en in de bibliotheken Nieuwe wijze op komst van indicatiestelling Del burger en het gen neente bel leid WOENSDAG 11 FEBRUAR11998 OP 'T HOOGT PAGINA 4 4 MAART GEMEENTERAADS VERKIEZINGEN j WOENSDAG 11 FEBRUARI 1998 Ham ACTUEEL OFFICIËLE l BEKENDMAKING VAN DE OEI MEENTE SOEST I Sinds september vorig jaar kan men ook het 'digitale gemeentehuis' van de gemeente Soest tegenkomen op Internet. Met het adres www.soest.nl komt u terecht op de openingspagina (homepage) van onze 'gemeente. Van daaruit kan men 24 uur per dag alle mogelijke gemeentelijke infor matie krijgen. De redactie van de tekst op Internet wordt verzorgd door centrale voorlichting van de gemeente. Omdat niet iedereen in bet bezit is van een computer, laat staan aangesloten is op Internet, heeft de ge meente in de hal van het gemeentehuis een computer neergezet. Hier kan men, bijvoorbeeld wanneer men even moet wachten op paspoort of rij bewijs, gratis terecht om via Internet van gemeentelijke informatie ken nis te nemen. Met ingang van morgen, donderdag 12 februari, heeft men ook in de bibliotheken in Soest en Soesterberg gratis toegang tot de ge meentelijke Internet-pagina's. Omdat er inwoners zullen zijn die zich afvragen wat Internet precies is en wat het nut ervan is omdat ge meentelijke informatie ook in de krant staat, in de gemeentegids en op teletekst en bovendien via de radio te beluisteren is, geeft mevrouw Joke van der Drift, beleidsadviseur infor matiebeleid van de gemeente, uitleg. "Heel simpel gezegd kun je stellen dat Internet een netwerk is dat de hele wereld over gaat. In dat net werk zijn allerlei computers aan el kaar verbonden. Iedereen in de we reld die in de buurt van zo'n com puter zit, kan op Internet aansluiten door met een moderne personal computer en een modem via de te lefoon een verbinding met zo'n com puter te leggen. Dan kun je de hele wereld over en op de hele wereld informatie opvragen, zowel in beeld als tekst." De gemeente Soest heeft destijds besloten ook op Internet te gaan omdat het dit beschouwt als een nieuw medium dat een aanvulling is op alle bestaande media, zoals krant, radio en teletekst. Het voordeel van Internet is dat de gemeente uitge breider dan op teletekst mogelijk is informatie beschikbaar kan stellen die dag en nacht opvraagbaar is, niet alleen binnen de gemeente Soest maar over de hele wereld. Het is bovendien informatie die heel snel actueel te maken is zodra er iets wijzigt. Op de Soester pagina's vindt men onder meer algemene informatie over de gemeente en zaken waar voor men bij de gemeente terecht kan (de statische gegevens die niet voortdurend aan veranderingen on derhevig zijn) en daarnaast actuele informatie onder de rubriek 'laatste nieuws'. Daar vindt men onder meer de meest recente besluiten die burgemeester en wethouders in hun wekelijkse vergadering op dinsdag hebben genomen; persberichten; gemeentelijke bekendmakingen en verschijningsdata van 'Op 't Hoogt'. Andere onderwerpen op Internet zijn de data en agenda's van commissie- en raadsvergadering. Binnenkort wordt het mogelijk ook verslagen op te vragen van vergaderingen en daar in te zoeken. Oi- VERGEET NIET TE STEMMEN! Burgers kunnen, zij het nu nog enigs zins beperkt maar er wordt gewerkt aan het uitbreiden van deze moge lijkheid, via Internet met de ge meente communiceren. "Eén van de Internet-pagina's bevat bijvoorbeeld een ideeënbus waar men z'n naam kan invullen en een verzoek kan doen of een idee kan lanceren. El ders op Internet is er de mogelijk heid om brochures op te vragen. Die krijgt men dan per post toegestuurd. In de eerste maanden kwamen reac ties mondjesmaat binnen, vertelt mevrouw Van der Drift. "De laatste maanden wordt dit geleidelijk aan steeds meer. Soms zijn er opmerkin gen bij over hoe men de kwaliteit van onze pagina's vindt. Meestal zijn het positieve signalen. Specifieke vragen, bijvoorbeeld over het aan vragen van een kapvergunning, stu ren we door naar de betreffende af deling. Deze neemt dan contact op met de aanvrager. Misschien dat vergelijkbaar eenvoudige aanvragen in de toekomst helemaal via Inter net kunnen worden afgehandeld." Via de Intemet-site van de gemeente worden verbindingen gelegd naar andere informatie die raakvlakken heeft met wat men bijvoorbeeld in het gemeentehuis van Soest kan vin den. "Zo hebben we mogelijkheden gecreëerd om heel snel door te scha kelen naar de Internet-sites van de plaatselijke politieke partijen; naar de provincie Utrecht; naar Postbus 51, en ook naar Trefpunt Eemland, die allerlei informatie van bedrijven in instellingen in de gemeente Soest en de regio beschikbaar stelt. Van uit die sites kan men vaak verder doorschakelen naar weer andere in formatie. Dat heet dan 'het surfen op Internet'; van de ene site naar de andere doorschakelen en op die manier van de ene informatie bij de andere terechtkomen." Met ingang van 1 augustus wordt in het Gewest Eemland (Amersfoort, Soest, Baarn, Bunschoten, Hoeve laken, Leusden, Nijkerk en Wou denberg) de indicatiestelling voor de verschillende zorgsectoren ver beterd. Verantwoordelijk wethou der P. V. ten Hove legt uit dat indi catiestelling betekent het vaststel len van de zorg die iemand nodig heeft. Tot nu toe is het zo dat men voor opname in een verpleeg- of verzorgingshuis of voor een voor ziening in verband met een handi cap moet aankloppen bij verschil lende instellingen. Deze worden samengevoegd in één commissie die vaststelt of men wel of niet voor honorering van de aanvraag in aanmerking komt. nadeel van de situatie tot nu toe dat elke instelling één mogelijkheid te gelijk beoordeelt: ofwel opname in een verzorgingshuis, ofwel in een verpleeghuis ofwel een voorziening in het kader van de gehandicapten zorg. Overigens is het tegenwoordig gebruikelijk om zolang mogelijk thuis te blijven wonen. In dat geval is er de mogelijkheid iemand te hel pen via een vorm thuiszorg. Dit moet echter door weer een andere instantie beoordeeld worden. "Waar we naar streven is dat iemand die een bepaald probleem heeft zich bij één loket kan melden. Dit 'loket' zorgt er dan voor dat allerlei acties worden ondernomen zodat iemand de juiste hulp kan krijgen," aldus weihouder Ten Hove. Volgens de wethouder is het grote Soest heeft ervoor gekozen de 'één- OK.UO tot 20.00 uur U vindt dat het winkelcentrum in uw wijk verloedert; u maakt zich zor gen over het toenemend aantal woningzoekenden in uw gemeente of u ergert zich aan ai het onkruid en vuil op straat. U wilt dat de gemeente aan deze zaken aandacht besteedt. Maar hoe raakt u hierover met de ge meente in gesprek? De gemeente luistert "Ik kan het gemeentehuis wel bel len, maar dat helpt toch niet." Er zijn nog steeds mensen denken dat de gemeente haar eigen gang maar gaat en pas luistert als er ongelukken gebeuren of als een groep boze in woners met spandoeken voor het ge meentehuis staat. Dat was in het verleden misschien zo, maar dat is de laatste jaren fors aan het veran deren. De gemeente heeft is wat dat betreft niet doof geweest voor de signalen uit de bevolking. Steeds minder mensen leken immers nog geïnteresseerd te zijn in de gemeen tepolitiek. De afnemende opkomst- cijfers bij de gemeenteraadsverkie zingen spraken boekdelen. Ook had de burger wel eens de in druk dat een gemeentebestuur wel eens te weinig op de hoogte was van wat er werkelijk leefde onder de ei gen inwoners. Daar moest eveneens verandering in komen. En wat vooral belangrijk was, was dat gemeentebestuurders zich be gonnen te realiseren dat de gemeente niet alles alleen kan regelen, maar daarvoor anderen nodig heeft - ook u. Uw kennis, ervaring en ideeën kunnen heel waardevol zijn bij de aanpak van problemen in uw ge meente. 'Nieuwe' manieren om naar u te luisteren Eén van de nieuwste manieren waar op veel gemeenten met burgers in gesprek gaan, is via een gemeente lijke Web-site op het Internet. Maar lang niet iedereen heeft een compu ter in huis of een aansluiting op In ternet. Dus komen het gemeentebe stuur en de ambtenaren het gemeen tehuis uit en zoeken u op. Buurt verenigingen, belangenclubs van gehandicapten, ouderen of uitke ringsgerechtigden, sportclubs, mi grantenorganisaties, jongerenvereni gingen, vrouwenorganisaties en on dernemersverenigingen zijn voor beelden van groepen inwoners met wie bestuur en ambtenaren regelma tig praten. En dat hoeft lang niet altijd over een plan te gaan. Het kan ook zijn dat u wordt gevraagd uw hart te luchten over problemen in de buurt, zodat de gemeente samen met u naar een oplossing kan zoeken. Daarnaast houden gemeenten over bepaalde onderwerpen regelmatig enquêtes en soms ook referenda om op de hoogte te blijven van de wen sen en ideeën die over dat onder werp onder de bevolking leven. De gemeente probeert ook steeds vaker om, nog voordat er een plan is ontwikkeld, te weten te komen hoe u over het een en ander denkt. Als bijvoorbeeld een plein bij u in de buurt opnieuw moet worden in gericht, gaat de gemeente eerst pra ten met de omwonenden. In sommi ge gevallen kan zij u en andere belanghebbenden zelfs vragen om mee te denken over de manier waar- op die herinrichting zou moeten worden aangepakt. De gemeente wil samen met u aan de slag Nu het gemeentebestuur tot het in zicht is gekomen dat het geen zin heeft om problemen alleen op te lossen, vraagt het ook uw medewer king. Bel of schrijf de gemeente als u vindt dat er iets in uw buurt moet veranderen, kom naar de discussie avonden, spreek wethouders of raadsleden aan als u ergens ontevre den over bent en probeer mee te denken over oplossingen. Soms be tekent dat, dat u ook zelf de handen uit de mouwen moet steken. Zo kan het zijn dat de gemeente samen met u het beheer over de buurt gaat voe ren. En dat kan weer betekenen dat u af en toe samen met uw buren de straat aanveegt. loketfunctie' onder te brengen bij de Stichting Welzijn Ouderen Soest (SWOS). Het grootste deel van de doelgroep, mensen die zorg nodig hebben, bestaat immers uit 55-plus- sers. Voor deze groep verzorgt de SWOS al een aantal taken, dus het is niet meer dan logisch om de func- tie bij de SWOS (in verzorgingshuis Molenschot) onder te brengen. Wethouder Ten Hove vertelt dat het de bedoeling is dat de nieuwe opzet op 1 augustus officieel van start gaat. Voor die tijd zal men intern 'proefdraaien' om te kijken hoe het gaat. Behalve dat men naar één lo ket kan, is het de bedoeling dat er ook één telefoonnummer komt. "In de praktijk blijkt namelijk dat 90 procent van de mensen die één of andere vorm van hulp nodig hebben, dat eerst -zelf, via de huisarts of een verpleegkundige- telefonisch laten weten." Soest onderkende het probleem van de 'meer-loketten' al jaren geleden. Samen met Baarn en ver voor de landelijke regeling hadden Soest en Baarn samen een werkgroep 'één loket'. "Dat is nu een beetje inge haald door landelijke ontwikkelin gen omdat het rijk heeft bepaald dat voortaan alle gemeenten zelf verant woordelijk zijn voor indicatiestel ling. "Dit heeft er toe geleid dat we in het gewest gezegd hebben: laten we dat dan gezamenlijk opzetten," aldus wethouder Ten Hove. Hieraan is een jaar lang gewerkt. Nu ligt er het voorstel lot invoering van de één-loketfunctie. De wijze waan op de indicatiestelling in het hele gewest Eemland gestalte krijgt, is vastgelegd in de 'Blauwdruk Geïn tegreerde Indicatiestelling in het Ge west Eemland'. Tot en met vrijdag bestaat nog de mogelijkheid hierop schriftelijk bij burgemeester en wet houders te reageren. De reacties worden verwerkt in het officiële raadsvoorstel. Eerst buigt de com missie ruimtelijke ordening en wel zijn zich er nog over, op dinsdag 10 maart, waarna de raad op donderdag 26 maart het definitieve besluit neemt. Uitgave: Gemeente Soest Centrale Voorlichting Raadhuisplein 1 - 3782 AV Soest Telefoon 035 609 34 55 "iéét BOUWZAKEN BOU WAAN VRAGEN/MELDINGEN INGEDIEND VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN/MELDINGEN De burgemeester maakt bekend dat burgemeester en wethouders van plan zijn op de volgende aanvraag met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, vrijstelling en vergunning te verlenen voor het: bouwen van een oefenobject voor de brandweer, Lange Brinkweg 71. Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een ter mijn van twee weken, van donderdag 12 februari tot en met woensdag 25 februari 1998 even tuele bedenkingen schriftelijk bij burgemeester en wethouders in te dienen. De op dit verzoek betrekking hebbende stukken liggen voor u gedurende diezelfde termijn, dagelijks van 8.30 - 12.30 uur in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1, afdeling planologie en bouwen (balie bouwzaken), ter inzage. BOUWZAKEN De burgemeester maakt bekend dat burgemeester en wethouders van plan zijn op de volgende aanvragen met toepassing van artikel 17 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, vrijstelling en vergunning te verlenen voor het: L verbouwen van een voormalig bejaardencentrum tot asielzoekerscentrum en het plaatsen van een hekwerk (instandhoudingstermijn 3 jaar vanaf oplevering centrum), Albert Cuyplaan 101; 2». bouwen van een overkapping (instandhoudingstermijn 3 jaar), Amersfoortsestraat 68. Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een ter mijn van twee weken, van donderdag 12 februari tot en met woensdag 25 februari 1998 even tuele bedenkingen schriftelijk bij burgemeester en wethouders in te dienen. De op deze verzoeken betrekking hebbende stukken liggen voor u gedurende diezelfde termijn, dagelijks van 8.30 - 12.30 uur in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1, afdeling planologie en bouwen (balie bouwzaken), ter inzage. Het met een gemerkte bouwplan ligt tevens ter inzage in de Dependance Publiekszaken, Dorps plein 17 te Soesterberg, geopend dinsdag en donderdag van 14.00 - 16.00 uur. BESLUITEN B. W. d.d. 3 FEBRUARI 1998 ONDERWERP Uitstel inning dwang sommen inzake illegale bewoning garage Parklaan 15 Verzoek om medewerking uitbreiding kapsalon Steenhoffstraat 53 Stopzetten varkenshou derij en bouw woning Lange Brinkweg 89 Gebruik van het pand aan de Stemerdingweg 12 t.b.v. detailhandel, proeverijen en het houden van concerten BESLISSING Uitstel verbeuren dwangsommen verlenen tot 1 juni 1998. Verzoek afgewezen. Geen medewerking verlenen onder verwij zing naar de brief van 9 september 1994. Besluit ter kennis brengen aan de Cie. ROVW. Brief aan dhr. Van Ee richten dat hij niet in strijd met het bestemmingsplan mag handelen en dat het geven van een concert niet vaker dan eens in de zes weken mag plaatsvinden. Een en ander conform concept-brief. BOUWPLAATS Amersfoortsestraat 24 Amnestylaan 10 Clemensstraat 68 Eikenlaan 9 Goudvink 53 Haagwinde 9 Ir. Menkolaan 19 Koninginnelaan 121 Lange Brinkweg 48 Mercury 1 Soesterbergsestraat 25 Thorbeckestraat 41 Van Weedestraat 25 Veldweg 6a (98059) (98065) (98069) (98062) (98066) (98070) (98025) (97668) (98049) (97497) (97698) (98060) (98Ó63) (97614) Wiardi Beckmanstraat 491 (98067) Wilhelminalaan 14 Zeisterspoor 15 (97542) (98048) BETREFT INGEDIEND veranderen van een winkelpand (plaatsen brandtrap) 26-1-98 veranderen van de achtergevel 28-1-98 verbouwen en uitbreiden van een woonhuis 28-1-98 uitbreiden van een woonhuis 26-1-98 verbouwen en uitbreiden van een woonhuis 28-1-98 plaatsen van een dakkapel op het achtergeveldakvlak 28-1-98 uitbreiden van een woonhuis 29-1-98 plaatsen van een dakkapel (linker dakvlak) en bouwen garage 29-1-98 veranderen van de gevels 28-1-98 plaatsen van een kap op een woonhuis en vergroten berging 28-1-98 plaatsen dakkapel op garage 29-1-98 plaatsen van een duivenhok 26-1-98 wijzigen van de voorgevel 27-1-98 plaatsen van 3 dakkapellen in het voorgeveldakvlak 26-1-98 verbouwen en uitbreiden van een supermarkt (wijz. verl. verg.) 28-1-98 uitbreiden van een woonhuis 27-1-98 tijdelijk plaatsen van een asbestverwerkingsunit 28-1-98 BOUWPLAATS Buntweg 41 (98045) Generaal Winkelmanstraat 65 (97688) Hartmanlaan 1 (97546) Kerkstraat 46 (98050) Lange Brinkweg 48 (98049) Stemerdingweg 3 (97602) BETREFT HET VERZENDDATUM uitbreiden van een woonhuis 28-1-98 bouwen van een berging 26-1-98 uitbreiden van een woonhuis 30-1-98 plaatsen van een tuinhuisje 28-1-98 veranderen van de gevels 30-1-98 bouwen van een bedrijfsgebouw 28-1-98 Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden een gemotiveerd be- zwaarschrifl indienen. Als u een bezwaarschrift wilt indienen, dan moet dat bezwaarschrift worden gericht aan Bur gemeester en Wethouders van Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest. Het bezwaarschrift moet BINNEN 6 WEKEN na de VERZENDDATUM worden ingediend. De stukken kunt u inzien in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1, Afdeling Planologie en Bou wen (balie bouwzaken), geopend elke werkdag van 8.30-12.30 uur. AANGEVRAAGDE KAPVERGUNNINGEN Periode: 29 januari t/m 5 februari 1998 De volgende aanvragen voor een kapvergunning zijn ontvangen: Deze aanvragen kunt u inzien in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1, afdeling planologie en bouwen (balie bouwzaken), geopend elke werkdag van 8.30-12.30 uur. VERKEERSBESLUITEN Burgemeester en wethouders maken in verband met het bepaalde in artikel 26 van het Besluit administratieve bepalingen inzake het wegverkeer (BABW) bekend, dat zij besloten hebben: door plaatsing van borden E10 voorzien van onderbord met tijdsaanduiding, van bijlage I van het RW-90 aan te wijzen als blauwe zone met een maximale parkeerduur van 1,5 uur: - alle parkeerplaatsen voor het politiebureau Soest; - 10 parkeerplaatsen op het parkeerterrein bij de vijver voor het gemeentehuis aan het Raad huisplein; - de parkeerplaatsen gelegen nabij de ingang van de polikliniek aan de Dalweg. - door plaatsing van bord E6 van bijlage I van het RW-90 met onderbord met het kente ken JP-ZN-46 nabij de woning Albert Cuyplaan 182 een parkeerplaats voor mindervalide aan te geven. N.B.: Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit bezwaar maken bij het college van burgemeester en wethouders binnen zes weken na de datum van de bekendmaking. Het bezwaar dient te wor den gericht aan het college van B&W van Soest, Postbus 2000, 3760 CA §oest. Hoofdstuk 6 (algemene bepalingen over bezwaar) en de afdelingen 7.1 enl7.2 (bijzondere be palingen over bezwaar) van de Algemene wet bestuursrecht zijn van toepassing. Indien bezwaar-is gemaakt kan ook om een voorlopige voorziening worden gevraagd, als er tij delijke maatregelen nodig zijn waarmee niet tot de beslissing op het bezwaarschrift kan worden gewacht. Het verzoek moet worden gedaan bij de president van de rechtbank te Utrecht, Post bus 16005, 3500 DA te Utrecht. Daarbij is een griffierecht verschuldigd van 210,- voor een natuurlijk persoon of 420,- voor een rechtspersoon. Titel 8.3 van de Algemene wet bestuursrecht is van toepassing. Perceel: Klaarwaterweg 82 Eigendomweg 18 Gentiaanlaan 4 Schoutenkampweg 73 Amersfoortsestraat 27 Den Blieklaan 58 (bouwkavel) Gerrit v.d. Veenstraat 122 Betreft: 1 spar 1 es 3 pinus nigras 1 berk 2 Amerikaanse eiken 2 berken 1 inl. eiken 1 lariks 3 kastanjes 1 beuk 3 berken 5 bomen 3 elzen 1 cedrus atlantica Diegenen die menen in hun belangen te worden geschaad 'door een eventuele vereunmns knn nen dit mondeling of schriftelijk binnen 4 weken na deze bekendmaking kenbaar maken hiia» afdeling groen milieu van de gemeente Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest telefnnnn,™ mer 035-6093709. VERLEENDE KAPVERGUNNINGEN Periode: 29 januari t/m 5 februari 1998 De volgende kapvergunningen zijn verleend: Perceel; Willem de Zwijgerlaan 51 Koperwiek 102 Dr. Rupertlaan 9 Acacialaan 12b Zuidpromenade, achterzijde bij parkeerterrein Betreft: 1 wilg 2 berken 2 prunus 1 berk 1 berk 4 kastanjes Datum Verzending: 06-02-1998 06-02-1998 06-02-1998 06-02-1998 06-02-1998 Gemotiveerde bezwaren tegen de verleende vergunning kunnen binnen 6 weken n» a- van het besluit schriftelijk worden ingediend bij het college van burgemeester en «lol?11?118 van de gemeente Soest, Postbus 2000® 3760 CA, te Soest «gemeester en wethouders

Soester Courant | 1998 | | pagina 32