m N.RoroM >8.50 maker Karnavalsoptocht tltirij Route geen lol ebol! 10 stuks AF ADEAU 't DAEWOO Zaterdag 21 februari 1998 om 13.00 uur in Knollendam: Knollen Informatie PAGINA 2 JK TEL. 6012387 WOENSDAG 11 FEBRUAR11998 KNOLLENKRANT do Leganza v.a. f. 44.995,- >od voor uw huidige auto. naar de showroom voor /oo deal op maat. ENT TOE AAN 'N DAEWOO K B.V. 035-602 10 64 In gevallen waarin het regle^ zal het door de Optochtcommis^let v°°r?\et 7Ürt e getvonxp... uuui ut: wpi besluit bindend zijn. Ook tijdens dit karnaval van de Soester Karnavalsvereniging "DE NARRE KNOLLEN" is er natuurlijk weer een Karnavalsoptocht. Net als voorgaande jaren heeft het bestuur weer een groot aantal verenigingen uitgenodigd deel te nemen aan deze optocht omdat een Karnavalsoptocht van oudsher de mogelijkheid is om het genoegen en/of ongenoegen met diverse gemeentezaken alsmede de doelstelling van de vereniging op ludieke wijze onder de aandacht van het Soester publiek te brengen. Onze speciale aandacht gaat hierbij natuurlijk uit naar de slepende affaire rond de Sportclustering, de opengebroken wegen in Soest, de vestiging van de nieuwe AH met wel/ geen HEMA, de Gemeenteraadsverkiezingen etc. Na deze optocht zal er onder het genot van een drankje en muziek van Kees van Amersfoort nog gezellig nagepraat worden in de Knollenburcht (Partycentrum Bos en Duin) aan de Bosstraat waarbij Prins Berend de Eerste tevens de Sleu tel van de Gemeente Soest in ontvangst mag nemen van onze wethouder Ten Hove en ten overstaan van alle gasten zijn Proclamatie ten gehore zal brengen, waarna Soest weer vier da gen KNOLLENDAM is. Net als vorig jaar zal de stoet zich opstellen op de Regentesselaan vanaf de Koninginnelaan, waarbij de deelnemers die zich tegen de kou willen beschermen dit kunnen doen bij Café Willem 1 op de Koninginnelaan waar ook de organisatie van de optocht zitting heeft. Alle deelnemers worden op vakkundige wijze beoordeeld door een deskundige jury welke door de voorzitster van de optochtcommissie, Mw. Wil Meijer, zal worden samengesteld. De beoordeling richt ach o.a. op: Keuze van het motto; uitbeelding van het motto, het 'Karnavaleske'; aankleding. U kunt in drie categorieën meedoen, te weten: a. Individueel; b. Kleine groep (2 t/m 5 personen); c. Grote groep (meer dan 5 personen). De wisselbeker, beschikbaar gesteld door de di rectie van de Soester Courant, is het afgelopen •jaar na een uitstapje naar de Bosknollen weer in bezit van de Plattelands Genots Knotsen en zij zullen er alles aan doen deze in hun bezit te hou- den, op de huid gezeten door o.a. de dames van de Narre Knollen. "De wisselbeker wordt eigendom indien een groep of individuele deelnemer deze beker drie keer opeenvolgend of vijf maal in totaal heeft weten te bemachtigen. Voor informatie en/of opgave kan men telefo nisch contact opnemen met Wil Meijer, tel. 035- 6012020 of via Postbus 330,3760 AH te Soest. Er zijn natuurlijk wel enige regels waaraan men, met het oog op de veiligheid, moet voldoen al vorens kan worden deelgenomen aan de optocht. Bij opgave wordt dit reglement aan de deelne mers toegezonden of bij de aanvang van de op tocht uitgereikt. Dit reglement is als volgt: 1. VERTREK OM 13.00 UUR PRECIES. 2. U krijgt bij aanmelding een nummer toege wezen. Bij de start wordt dit u uitgereikt en u dient het goed zichtbaar, liefst aan de voorzijde, mee te yoeren (na afloop weer inleveren bij de Optochtcommissie). 3. Opstellen en vertrek vanaf de Regentesselaan Bij het opstellen dient u de aanwijzingen van de Optochtcommissie en Politie strikt op te volgen. De oprit plus woning van Dr. Huitema dient u vrij toegankelijk te houden. U dient tussen de Karnavalswagens voldoende ruimte vrij te houden voor evt. uitwijkende per sonenauto's. 4. Alle motorisch aangedreven voertuigen die- Voor eventuele overige risico's bent u alleen tij dens de optocht via de Karnavalsvereniging 'De Narre Knollen' verzekerd. 5. Het deelnemen aan de Karnavalsoptocht ge schiedt voor eigen risico, met uitzondering van de omstandigheden die zijn gedekt in de door de Soester Karnavalsvereniging "De Narre Knol len", danwel door de vereniging namens welke men aan de optocht deelneemt, afgesloten ver zekering. 6. Wielen goed afschermen om ongelukken te voorkomen. Bewegende onderdelen op het voertuig, alsmede posities voor figuranten dienen voor wat betreft de uitvoering en constructie aan de daarvoor gel dende veiligheidseisen te voldoen. Geen personen op uw wagen toelaten die er niet bijhoren. 7. Op grond van de gemeentelijke verordening is het gebruik van confetti verboden. Overtreders van deze verordening zullen per soonlijk aansprakelijk gesteld worden voor de kosten welke verbonden zijn aan de opruimings werkzaamheden. 8. Overmatig en provocerend gebruik van alco hol dient tijdens de gehele optocht te worden vermeden door alle deelnemers. Overtreders van deze regel kunnen worden gediskwalificeerd en/of uit de optocht worden verwijderd. Chauffeurs van optocht(motor)voertuigen die nen zich te onthouden van het gebruik van alco hol, op straffe van het uit de optocht verwijde ren van het betreffende voertuig en een op juri dische gronden te verwachten proces verbaal. 9. Deelnemers aan de optocht dienen zich voor dat deze aanvangt te overtuigen van de doorgang smogelijkheden (lengte, breedte, hoogte, draai- cirkel). 10. U kunt in drie categorieën meedoen, te we ten: a. Individueel; b. Kleine groep (2 t/m 5 personen); c. Grote groep (meer dan 5 personen). Voor elke categorie zijn prijsjes beschikbaar. De wisselbeker gaat naar de individuele deelne mer of groep die het hoogst aantal punten heeft behaald. 11. De wagen/act zal door een deskundige jury beoordeeld worden op: -keuze van het motto, -uitbeelding van het motto, -het 'Karnavaleske'. De bekendmaking van de winnaars en uitreiking van de prijzen zal om ongeveer 16.00 uur plaats vinden in Partycentrum Bos en Duin, alwaar volop muziek aanwezig zal zijn. 12. Het parkeren van de Karnavalswagens na af loop van de optocht aan de Bosstraat valt bui ten de optocht en dus buiten verantwoordelijk heid en verzekering van de Karnavalsvereniging "De Narre Knollen". 13. Het reglement voor deelname en het Jury reglement is van toepassing op alle deelnemers van de Karnavalsoptocht in Soest. De Optochtcommissie behoudt zich het recht voor deelnemers die in strijd met het reglement handelen, verdere deelname aan de optocht te ontzeggen en/of uit te sluiten voor de einduitslag en/of de prijsuitreiking. 14. Het hestuur van de Soester Karnavak eniging "LeNarre Knollen" behoudt recht voor om bij onvoldoende deelname (L optocht niet door te laten gaan. Indien alle deelnemers zich aan deze reglemen ten houden beleven we in Knollendam wederom een fantastische, kleurrijke kolderieke en bo venal veilige optocht. De route van de Karnavalsoptocht op za terdag 21 februari 1998 is als volgt: 13.00 uur Vertrek Regentesselaan; Ko ninginnelaan; Nieuwerhoek^iein; Burg Grothestraat; v. Weedestraat; Ste'enhof- straat; Molenstraat; Nieuweweg;^mitsweg; Veenbesstraat; Dalweg; Dorpsstn^k; Wil- laertstraat; Obrechtstraat; v/d Weijden- straat; Insingerstraat; den Blieklaan,Bos straat tot aan de KNOLLENBURCHT in Partycentrum Bos en Duin. De Soester Karnavalsvereniging 'De Narre Knollen' heeft als doel het organiseren van alle met het karnavalsgebeuren verband houdende activiteiten en het bevorderen van zaken die de Soester gemeenschap kunnen dienen ongeacht geloof, huidskleur, ras, rang of stand. Dit doel trachten wij te bereiken door het voor zien in de behoefte aan passende ontspanning middels het organiseren van feestavonden welke voor leden en niet leden tegen een redelijke ver goeding toegankelijk zijn. Voor het seizoen 1997/1998 zijn de toegangs prijzen door het bestuur als volgt vastgesteld: Prinsenbal: 7,50 Leden Gratis; Groot Kielenbal 7,50 Leden Gratis Knollenbal: ƒ12,50 Leden/7,50; Kinderkarnaval: 5,00 Leden en niet- Leden Bal der Zotten: 12,50 Leden 7,50; Seniorenbal: 10,00 Leden 5,00 Jeugdkarnaval: ƒ10,00 Leden/5,00 Sluitingsavond: Gratis toegang Er zijn ook Combi-kaarten a 25,00 te koop. Deze Combi-kaart geldt voor het Knollenbal op zaterdag 21-02-1998, het Bal der Zotten op zon dag 22-02-1998 en het Jeugdkarnaval op maan dag 23-02-1998. Leden van de karnavalsvereniging 'De Narre Knollen' kunnen profiteren van een korting van 5,00 voor het Knollenbal, het Bal der Zotten, het Seniorenbal en het Jeugdkarnaval. Deze kor ting geldt uitsluitend in de voorverkoop of, in geval van het Seniorenbal bij telefonische reservering, dus niet voor kaartverkoop aan de zaal. Karnavalsvierders die geen lid zijn van de karnavalsvereniging 'De Narre Knollen' kunnen hun kaarten kopen op de volgende voorverkoop adressen: - Soestdijk: Slijterij/wijnhandel Ben van der Linden, Burg. Grothestraat 6. - Soest Midden: Kapsalon Marie Claire, Steenhoffstraat 62. - Soest Zuid: Rijwielhandel Jac. de Bruin, Gallenkamp Pelsweg 1. - Soest Zuid: Tabakspeciaalzaak De Beer, win kelcentrum Soest-Zuid. - Overhees: Tabakspeciaalzaak De Beer, Tam boerijn - Soest Noord: Fa. van Rouwendaal, Koningin nelaan 16a. De leden kunnen kaarten kopen op het vanouds bekende voorverkoopadres van de fam. J. Beijer, Beukenlaan 7 Soest, tel. 035 - 6032468 Men kan lid van de vereniging worden voor 47,50 per jaar per gezin, (inclusief inwonende kinderen tot 18 jaar) en 25,00 voor alleen staanden en inwonende kinderen van 18 jaar en ouder. Men kan ook 'werkend' lid worden door zich aan te melden voor een functie binnen de Raad van Elf of, indien je tussen de 15 en 20 jaar bent, voor een functie binnen de Jeugdraad. Informatie over de kosten, rechten en plichten van een Raadslid kunt u krijgen via bestuurslid Raadszaken Frans Elshout, 035-6022000. Verdere informatie aangaande het lidmaatschap of functie binnen de vereniging kunt u aanvra gen via postbus 330,3760 AH te Soest. Het Bestuur, Prins Berend de Eerste, Prinses Ria en Adjudant Frans alsmede alle Raadsleden wensen alle Soesters een gezond en vreugdevol Karnaval toe. ALAAF, ALAAF, ALAAF.

Soester Courant | 1998 | | pagina 35