:r h Knollenburcht Bos en Duin bedrijf fGEN, INGEN. SOEST 01 17 99 ,aV sefiS»" 181 Jeugdkarnaval Leuk uitgedost,' leuk beloond Elf Ditjes en Datjes.... Opgelet in de Garderobe Beste Karnavalsvierders IF BV Maandag 23 februari 1998 Zaterdagavond 21 februari 1998 Knollenbal puin PAGINA 4 xjoW0 ie® e^' \S WOENSDAG 11 FEBRUAR11998 KNOLLENKRANT Na een aantal jaren op de vrijdagavond te zijn geweest is het Jeugdkarnaval weer terug op de oude vertrouwde maandagavond. Schuld aan de toenmalige verhuizing naar de vrijdag was de gewijzigde krokusvakantie die niet meer aansloot op het karnavalsweekeinde waar door de jeugd na een weekend Karnaval op maandag weer normaal naar school moest. Omdat dit jaar de vakantie wel aansluit op het Karnaval is het Jeugdkarnaval weer terug op de maandagavond. Ook zal de muziek een aanpassing ondergaan. Was het voorgaande jaren house wat de klok sloeg, nu zal onze eigen DJ Kees van Amersfoort weer voornamelijk Top 40 en Karnavalsmuziek ten gehore brengen. Het beloofd dus weer ouder wets gezellig te worden. Vanaf 21.00 uur zal de zaal open zijn en zijn de Karnavalsvierders welkom en gezien het animo van voorgaande jaren zal er vanaf dat moment tot aan de sluiting om 01.00 uur alleen maar een hossende en springende menigte in de Knollen- burcht waar te nemen zijn. Rond 21.30 uur zullen Prins Berend de Eerste met Prinses Ria en Adjudant Frans met de Raadsleden hun opwachting maken. Ook op deze avond zal er door Prins Berend de Eerste een prijsje voor de best verklede karnavallist worden uitgereikt, een taak waar voor extra juryleden zijn aangewezen omdat men met het jaar mooiere creaties te voorschijn to vert. De entree voor het Jeugdkarnaval bedraagt voor leden alleen in de voorverkoop 5,00 en voor niet leden 10,00. Bij kaartverkoop aan de zaal bedraagt de toegangsprijs 10,00 voor leden en niet-leden. Tijdens deze avond kan men aan de kassa lid worden of informatie krijgen over het lidmaat schap of zich opgeven voor een functie binnen de vereniging. Gedurende de gehele avond zullen er leden van de vereniging de Rode Neuzen van de Cliniclowns te koop aanbieden voor 1,00 per stuk. De opbrengst is geheel voor de stichting Cliniclowns. Aangezien Karnaval een feest van uitdossing en verkleding is heeft Prins Berend de Eerste ook dit jaar weer een deskundige jury aangesteld om de gasten te beoordelen op hun uiterlijk. Aangezien de kleren nog steeds de man en vrouw maken zal het voor de jury niet makkelijk zijn een en ander te beoordelen en zal de jury extra aandacht schenken aan de manier van uitdos sen, de originaliteit, de verzorging en algehele uitbeelding. Alleen personen of groepen die gedurende het grootste deel van de middag/avond trouw blij ven aan hun uitbeelding zullen voor beoorde ling in aanmerking komen. Leuk, ludiek, gek of gewoon ontroerend mooi, het maakt niets uit, als het maar verkleed is. De Karnavallist die door de jury het best wordt beoordeeld zal door Prins Berend en Prinses Ria met een aardigheidje, met de nadruk op aardig heidje, omstreeks 23.30 uur worden beloond. Wat betekent toch die "11" in het carnavalsge- beuren? Er worden hiervoor "elf' verklaringen van af gegeven, doch de 1 le is een verklaring over het voormalig Hertogdom Brabant. Daar sneuvelde een zekere Hertog en daarbij ontstond een opvolgingsprobleem, omdat de oudste zoon te jong was, namelijk 11 jaar. Men erkende de zoon als Hertog, maar uit de afgevaardigden van de belangrijkste steden werd een Raad van Elf gevormd, en die werd geïnstalleerd omstreeks 11 november. Nu weten we gelijk waar de Raad van Elf van daan komt en de Elfde van de Elfde. De Grote Karnavalsavond der Narre Knollen, ofwel: 'MET EEN NARRE KNOL HEB JE ALTIJD LOL" Op dit Knollenbal gooien we alle remmen los onder muzikale begeleiding van: Henk en Henk (van Beetje Band) en onze eigen DJ Kees van Amersfoort. De toegangsprijs voor deze avond bedraagt 12,50 en kaarten zijn verkrijgbaar bij de di verse voorverkoopadressen en aan de zaal. Le den betalen, uitsluitend in de voorverkoop bij de Fam. Beijer, Beukenlaan 7, 7,50 en aan de zaal is de toegangsprijs ook voor leden 12,50 p/p. Natuurlijk zullen Prins Berend de Eerste, Prin ses Ria, Adjudant Frans en de Raadsleden aan wezig zijn om deze avond met u mee te vieren waarbij om ongeveer 22.00 uur de Dansmariekes hun show zullen opvoeren. Prins Berend zal u diverse malen voorgaan in de polonaise en, gezien de ijzeren conditie van Prins, Prinses en Adjudant zal menig karnavalsvierder de nodige moeite hebben de Prins en hofhou ding bij te benen. Ook zal hij er als een geroutineerd Vorst op toe zien dat de jury de gasten nauwlettend gadeslaat teneinde ook op deze avond weer een prijsje uit te reiken aan de best verklede karnavallist. Gezien de voorgaande jaren belooft het Knollen bal dit jaar wederom een groot succes te wor den, reden waarom het raadzaam is om uw kaar ten alvast in de voorverkoop te kopen (zie voor de adressen elders in deze krant). Het tijdstip van gratis toegang is 01.30 uur. Met 'De Narre Knollen' zal heel Knollendam zich tijdens dit Knollenbal volledig uit kunnen leven tot 02.00 uur, want dan sluit de poort van de Knollenburcht. Ook dit jaar zullen er leden van de vereniging de Rode Neuzen van de Cliniclowns te koop aan bieden voor 1,00 per stuk. De opbrengst is geheel voor de stichting Cliniclowns. Bos en Duin is de Knollenburcht van De Narre Knollen. Alle binnenactiviteiten van de karnavalvierders vinden hier plaats. Wist u dat onze adverteerders ons dit seizoen trouw zijn gebleven. dat er weer nieuwe bij zijn gekomen. dat wij dit bijzonder op prijs stellen. dat wij u vragen: Koopt bij onze adverteer ders. dat wij dit zelf ook doen. dat wij dit seizoen 23 jaar bestaan. dat dit betekent dat wij bezig zijn met het 3e lustrum. dat het oergezellig is bij de Narre Knollen. dat wij daarom ieder oproepen lid/donateur te worden. dat het gezinslidmaatschap maar 47,50 per jaar per kost. dat thuiswonende kinderen tot 18 jaar hier ook bij horen. dat het lidmaatschap voor de overigen 25,00 per jaar kost. dat voor leden het Prinsenbal HELEMAAL GRATIS is. dat dit ook geldt voor het Groot Kielenbal. dat leden in de voorverkoop 5,00 per kaart korting krijgen. datje zo je lidmaatschap terugverdient. dat we dit jaar een Combi-kaart hebben. dat die 25,00 per stuk kost. dat die Combi-kaart geldig is voor het Knollenbal. dat die Combi-kaart ook geldig is voor het Bal der Zotten. dat die Combi-kaart ook geldig is voor het Jeugdkarnaval. datje daarmee minstens een tientje bespaart. dat dit gelijk staat met 4 consumpties. dat wij Karnaval vieren in onze Knollenburcht. dat die dit jaar ook weer is in Partycentrum Bos en Duin. dat wij het daar prima naar ons zin hebben. dat wij hier nog vele jaren hopen te mogen komen. dat er plaats is voor nieuwe raadsleden. dat er ook plaats is voor nieuwe jeugd raadsleden. dat er ook plaats is voor nieuwe Dansmariekes. dat wij zijn toegetreden tot Grootstad Sint Joris. dat Jan Beijer en Rijk van Gardingen onze se natoren zijn. dat er buiten het Karnaval te weinig voor de leden gebeurt. dat wij hierin verandering hebben aangebracht. dat wij daarom al jaren meedoen met de Gilde feesten. dat wij ook meedoen met de familiedag van Smeeing/BDC. dat wij elk jaar een fietstocht hebben. dat de leden daar ook aan mee mogen doen. dat wij daarna genieten van een uitstekende barbecue. dat ik nu echt niets meer weet te verzinnen. dat u nu onderhand alles weet wat er te weten valt. Nu weet u het wel. Rijk van Gardingen. Ook dit jaar heeft het bestuur van de Soester Karnavalsvereniging 'De Narre Knollen' de le den van de Zeescouting Paltz- en Eemgeuzen Soest bereid gevonden uw jassen in de garde robe op een mooi plaatsje te hangen en deze na afloop weer aan de rechtmatige eigenaar terug te geven (tegen inlevering van de juiste bon). De kosten welke aan deze service zijn verbon den bedragen 1,00 per jas en komen ten goede aan de scoutinggroep welke mede hierdoor weer enige doelen kan verwezenlijken. De directie van Partycentrum Bos en Duin, de Soester Karnavalsvereniging de Narre Knollen en de Zeescouting Paltz- en Eemgeuzen zijn niet aansprakelijk voor verlies of diefstal van de afgegeven goederen en jassen. Hoewel de verzorgers van de garderobe uiter aard zullen opletten dat er zich geen onrechtma tigheden voordoen adviseren wij iedereen toch om kostbare spullen zoals lederen/suede jacks, portefuilles, autosleutels, walkman of (ja ze ker) draagbare telefoons thuis te laten. Dit om teleurstellingen te voorkomen. Nu ik alweer driejaar in de vereniging zit vond ik het wel leuk om een stukje te schrijven in de Knollenkrant en jullie te laten weten wat ik als Jeugdraadslid er van vind. In het eerste jaar was het wel even wennen als Jeugdraadslid, maar al gauw kreeg ik de smaak te pakken. Ik heb in onze Knollenburcht bij Bos en Duin tijdens het Karnaval geholpen met de lege gla zen ophalen zodat die niet konden breken en elk jaar help ik de Raadsleden met het bouwen van de Prinsenwagen. Dit vind ik heel leuk. Als de voorzitter of een ander bestuurslid iets aan mij vroeg deed ik dat dan ook met veel ple zier. Ik vind het ontzettend leuk dat Berend ook dit jaar weer Prins van de Narre Knollen is en hoop dat het net zo'n leuk Karnavalsjaar wordt als vorig jaar, maar dat zal wel lukken denk ik. Ik hoop dat ik alle Karnavalsvierders van Soest en omstreken zie in de Knollenburcht; WANT ZONDER KARNAVALSVIERDERS ZIJN WU NERGENS. Met de Karaavalsgroeten; Alaaf, Alaaf, Alaaf. Marco de Jong Jeugdraadslid De Narre Knollen Soest.

Soester Courant | 1998 | | pagina 37