r Soest l oflijke ïen-en ïuren JWWW 169.00 )vm: Valentijnsdag UITVERKOOP WINTERKOLLEKTIE HALVE PRIJS Gemar mag uitbreiden van gemeente Van Breukelen Vastgoed biedt te koop aan Gemeente wil verfspuiterij kwijt ïyuó lNSANT' Systeem van 64.000 gulden om wachttijden te verkorten Blauwe druifjes Hil-ton herenmode Ladtf 3pn.:ngfield The Outpost i ACTUEEL r Jager wil z'n akte terug Politici in debat met publiek yVË'fï'h Van Breukelen Vast-goed Assurantiën Negen maanden cel geëist tegen 19-jarige Soester Wim van lloorn -5^!^4/VOENSDAG 11 FEBRUAR11998 SOESTER COURANT WELKOM OP DE VERKIEZINGSMANIFESTATIE ST TE M Bij meldpunt woonomgeving en grofvuil Fietsendief op heterdaad betrapt 1 zaterdag 14 februari VALENTIJNSAANBIEDING: in pot. 3 potjes >95 Winkel en magazijn aan Parallelweg groter; alles inpandig PAGINA 5 P. Benes van Veldweg vraagt bestuursrechter om hulp Loodhagel in fazanten aangetroffen Over rondweg, Zonnegloren en asielzoekers Uit onze nieuwe serveerwagen Rolo ONGEWOON WONEN GEWOON MEENEMEN voor verkoopinformatie: Inbreker heeft ook nog straffen uitstaan BOUWBEDRIJF SOEST NVOB Service bij .Schoemaker -Zuid, 03S - 601 31 Qg LPARC i met ons klassieke lle live muziek en :s ingen! lil r tortelduifjes, 'niertjes een mousseline r en wodka Pare' s en salie minghart en 'dstranen iclusief njn en koffie Heden wij u graag '59,50 p.p.* extra iele kamer, incl. 'atis gebruik van tweepersoonskamer) 16 FEBRUARI 20.00 UUR GEBOUW VOGELZANG PARALLELWEG 7B s WEBC MEILOF CHRIS VAN VUUR! VOORZITTIRNIETER KOENS OE NUMMERS 1, 2 EN S «OP LIJST 3e voorzitters van de raadsfracties noeten bepalen of de gemeente Ï4.000 gulden mag uitgeven om de vachttijden voor burgers te verkor en, die voor grofvuil en het meld- lunt woonomgeving de reinigings- lienst bellen. Vie daarvoor 6093666 draait of toetst, ooet - na het horen van de ingesproken ekst - tenminste zeventien seconden vachten om via een computer te wor- len doorgeschakeld. Ook als de beller oortijdig de verbinding verbreekt, is de ijn gedurende zeventien tellen bezet. Iet komt veel voor dat de computer 'érschillende bellers in de rij moet zet- en, waardoor de wachttijden kunnen iplopen. Jemiddeld moet de burger - die grof- uil in de aanbieding heeft of iets over ijn woonomgeving kwijt wil - 23 secon- len geduld hebben, voordat hij iemand an de reinigingsdienst aan de lijn krijgt. )at is vastgesteld na een meting van de lereikbaarheid. In de afgelopen maan- '~i kwamen 1.313 telefoontjes binnen 6093666. De kortste wachttijd was 'entien seconden, één beller moest drie minuten en drie seconden aan de hoorn blijven hangen, voordat hij ie mand aan de lijn had. Om de schakeltijd van zeventien secon den te verkorten kan een zogenoemd Automatic Call Distribution (ACD) worden gebruikt. Dit is een geavanceerd systeem dat 64.000 gulden kost. Het college wil de ACD financieren met de opbrengst van de verkoop van oud tractiemateriaal van de reinigingsdienst. Of die opbrengst voldoende is, kan niet met zekerheid worden gezegd. Het col lege gaat de fractievoorzitters daarom om advies vragen. Politiesurveillanten zagen donderdag middag op de Eikenlaan een man die bezig was met een baksteen een fietsslot kapot te slaan. Het bleek te gaan om een 29-jarige Soester, die om vervoer verlegen zat. De man kreeg uiteraard een proces-verbaal. oelmanweg 4-6, Soestduinen U dacht altijd, een deur is een deur... Totdat u bij Schipper Soest kwam kijken. Niet om 'n open deur in te trappen, maar Schipper Soest heeft écht een ongelooflijke grote col lectie binnen- en buiten deuren. In talloze stijlen, kleuren, houtsoorten, uitvoeringen en inclusief beslag. Daarnaast krijgt u uitge breid advies waar u wat aan hebt, ook over het al dan niet zelf aanbrengen. Kortom, bij de deuren van Schipper Soest draait 't om kwaliteit. voor de allerliefste de mooiste valentijnsboeketten. en Valentijnsplantjes, valentijnskadootjes, Valentijnskaarten, etc. Valentijnsdag 's morgens vanaf 7.30 uur open. zolang de voorraad strekt. BLOEMENHUIS "Hartje Zuid": Zuidpromenade 9, Tel. 035 - 601 68 77, Soest "De Smitshof": Smitsweg 14, Tel. 035 - 602 23 00, Soest Fax 035 - 602 92 21 SOEST INDUSTRIEWEG KONINGSWEG 30 uur, Zaterdag van 09.00-16,30 uur. LETHGE SnUFF GEZinStnHKKT CEmflR Gemar Gezinsmarkt mag van het gemeentebestuur uitbreiden. De acht raadsfracties waren vorige week niet onder de indruk van de protesten van de Kamer van Koop handel (KvK) en de Federatie Mid den- en Kleinbedrijf (MKB), waar van de Gemar notabene lid is. Planologisch ziet de politiek geen be zwaren. En omdat vrijwel overal in Soest de supermarkten groter zijn ge worden, begrijpen de politici dat de Gemar om economische redenen niet wil achterblijven. Ook al staat dat haaks op het winkelbeleid dat de gemeente zes jaar geleden in de Structuurvisie vastleg de (maar waar sindsdien op allerlei ter reinen te pas en te onpas van is afgewe ken). Met het winkelbeleid in de hand had het college in eerste instantie het verzoek van de Gemar afgewezen, maar de raadsfracties toonden meer begrip. De KvK en het MKB vinden dat de ge meente het niet kan maken om van het winkelbeleid af te wijken. Als ze dat willen, zou op z'n minst eerst onderzoek moeten worden gedaan naar de wense lijkheid van uitbreiding van de Gemar. Eigenaar B. Bakker van de supermarkt haalde z'n schouders op over zoveel te genwerking van de organisaties, waarbij hij is aangesloten. "Daar moetje boven staan," aldus de ondernemer die sinds 1984 de Gemar heeft. De supermarkt bestaat al ruim 25 jaar en voorziet, ook volgens de politici, in een behoefte. Wiebe Meilof (GPV/SGP/RPF) zei daarover het volgende: "De praktijk blijkt anders dan de theorie. De super markt zit op een plek waar hij niet hoort, maar doet het toch goed." Inpandig Na de ver- en nieuwbouw wordt de Snuffeletage op de begane grond onder gebracht, zodat de eerste verdieping kan worden ingericht als personeelsruimte en kantoren. Het huidige gebouw van de slijterij verdwijnt. Deze afdeling wordt eveneens in de supermarkt onder gebracht. Doordat het magazijn groter wordt kan alles inpandig worden opge slagen, ook onder meer de winkelwa gens, het vuilnis en een milieustation. Verder krijgt de Gemar bredere gangpa den, lagere stellingen, meer kassa's (één voor invaliden) en tenminste twintig extra parkeerplaatsen (nu zijn er bijna veertig). De huidige winkel van Gemar Ge zinsmarkt is verouderd, maar zal nog dit jaar worden uitgebreid en gemoderni seerd. Een en ander zal de supermarkt toegan kelijker en moderner maken en een be tere uitstraling geven dan de verouder de winkel nu heeft. Na de aan- en verbouw is het totale aan tal vierkante meters toegenomen van 1.200 naar 1.600, waarvan 950 voor de verkoopvloeroppervlakte (dat is nu 800). De uitbreiding is mogelijk, doordat naast de supermarkt aan de Parallelweg een bedrijfspand is vrijgekomen. De gemeente start nu een artikel 19-proce- dure, zodat dit perceel dezelfde bestem ming kan krijgen als dat van de super markt (bedrijfsbestemming met detail handel). De gemeente heeft als voor waarde gesteld dat het perceel geen an dere bestemming mag krijgen en dat de eigenaar eventuele planschade voor zijn rekening neemt. Zodra de provincie ak koord is gegaan met de bestemmings wijziging van het tweede perceel zal het enkele maanden duren, voordat de uit breiding van de Gemar is voltooid. "Een moeilijk geval". Zo betitelde bestuursrechter mr. D. Slump don derdag het conflict tussen de Soes ter P. Benes en de gemeente Soest. Benes was naar de rechter gestapt, omdat hij van de gemeente zijn verf spuiterij aan de Veldweg moet op doeken. Volgens G. Huttinga, woordvoerder van de gemeente zit Benes Coatings daar il legaal. Het bestemmingsplan verbiedt de vestiging van een dergelijk bedrijf. Benes kreeg in november een brief van de gemeente die hem drie maanden de tijd gaf om te vertrekken. Maar J. Dortmond, die namens Benes optrad, ontkende dat zijn cliënt iets stie kem had gedaan. Toen hij in 1995 het plan had om zich aan de Veldweg te vestigen, was Benes naar het gemeen tehuis gegaan om zich te laten voorlich ten over de mogelijkheden en mogelij ke obstakels. De ambtenaar die hij sprak zou hem hebben gezegd dat hij een milieuvergun ning moest aanvragen, maar zóu niets hebben gezegd over problemen met het bestemmingsplan. "Anders zou ik daar toch niet voor tonnen hebben geïnves teerd?", legde Benes uit. Pas anderhalf jaar later zou de gemeente de misser hebben ontdekt. Dortmond beschuldigde de betreffende ambtenaar, M. Vrancken, ervan dat deze vervolgens had geprobeerd Benes weg te pesten, om zijn fout goed te ma ken. De verfspuiterij zou behoorlijk te lijden hebben gehad onder uitlatingen die Vrancken in een regionaal dagblad had gedaan over sluiting van het bedrijf. Benes Coatings zou zo anderhalve ton aan opdrachten zijn misgelopen. De rechter vond het in ieder geval dui delijk dat Benes niet voorgoed op die plek kan blijven zitten. Omwonenden klagen over overlast van het bedrijf. "En een bestemmingsplan is er nu juist om die derden te beschermen", aldus Slump. Volgens hem zal het gaan draaien om de vraag wanneer het be drijfje weg moet, en hoeveel schadever goeding de gemeente Soest aan Benes zal moeten betalen. Benes zei geen al ternatieven te zien, omdat bedrijfsterrei nen in Soest schaars zijn, en duur. Hut tinga maakte duidelijk dat de gemeen te niet staat te popelen om de Soester aan een nieuw terrein te helpen. De rechter wilde langer over de zaak nadenken dan gebruikelijk. Hij doet uit spraak op 5 maart. Een man uit Soest eiste donderdag bij de bestuursrechter in Utrecht zijn jachtakte terug. In oktober ver klaarde de regiopolitie Utrecht deze vergunning ongeldig, omdat hij in de polder Overleek met loodhagel op fazanten gejaagd zou hebben. De man schoot in januari vorig jaar twee fazanten. De aangeschoten beesten kwamen pp het terrein van een anti- jachtactiviste terecht. De vrouw waar schuwde de politie. Die trof achterin de fazanten loodhagel aan. Jagen met deze hagel is niet toegestaan in Nederland. Volgens de advocate mr. H. Lamers was er sprake van een complot tegen haar cliënt. Het aantal aangetroffen hagelkor rels in de fazanten was veel te klein om de dieren te doden. Die hagel kon vol gens haar al langer in de vogels aanwe zig zijn. Zij achtte het mogelijk dat er andere fazanten uit een koeling waren gehaald en dat die even in magnetron waren gelegd. De anti-jachtlobby is tot dat soort praktijken in staat meende zij. De Soester verklaarde zelf in januari te gen de politie dat hij de beesten had zien neerkomen. Die val kon best me deoorzaak zijn van de dood van de fa zanten meende mr. M. Sooms, de ver tegenwoordigster van de regiopolitie. Het ministerie van justitie beslist eind deze maand of de Soester nog een jacht akte krijgt. Sooms zag geen reden waar om de bestuursrechter hem voor dat moment zijn vergunning nog moest te ruggeven. De uitspraak is op 12 februari. Moet de rondweg om Soest er ko men, wat gebeurt er met het terrein van het voormalige ziekenhuis Zon negloren en hoe welkom zijn de asielzoekers eigenlijk? Dat zijn kwesties die aan de orde kunnen komen tijdens het grote lijsttrek kersdebat dat op woensdag 25 februari wordt gehouden in de raadszaal van het Soester gemeen tehuis. De organisatie is in handen van dagblad De Gooi- en Eemlander, de Vrouwen raad Soest en de gemeente. De lijsttrek kers van alle aan de gemeenteraadsver kiezingen deelnemende partijen gaan met belangstellenden en met elkaar in debat over actuele kwesties. De raadzaal van het Soester gemeentehuis is woens dag vanaf acht uur het strijdtoneel. De zaal gaat om half acht open. In de wandelgangen presenteren de politieke partijen zich met hun programma's en verkiezingsmateriaal. Bezoekers kunnen bij de kramen ook alvast van gedachten wisselen met de kandidaten. Het lijst trekkersdebat staat onder leiding van Hans van Zenderen, hoofdredacteur van De Gooi- en Eemlander. Hij zal de plaatselijke politieke kopstukken daar waar nodig prikkelende vragen stellen. Het is voor de tweede keer dat de krant in Soest een dergelijke forumavond ver zorgt. Voor wie nog niet weet op wie hij of zij moet gaan stemmen, voor wie zijn keu ze wel heeft gemaakt, maar nog een laatste bevestiging zoekt en voor lief hebbers van het politieke debat een bui tenkansje. De toegang is gratis. mm aluminium/beuken Birkstraat 101 Soest naast Middelman Wooncentrum Vraagprijs 309.000,- kosten koper Vraagprijs 369.000,- kosten koper Vraagprijs 369.000,- kosten koper Vraagprijs 165.000,- kosten koper Gemshoorn SOEST Op goede lokatie in Overhees gele gen, moderne middenwoning met ruime garage op ca. 151 m' grond. Indeling: hal, toilet, m.k., luxe open keuken met Jnb.app. (afw.macb., afz.kap, koelk., kookpl., oven), woonkamer met openhaard. Verdieping: badkamer met ligbad, vaste wastafel en aansl. wasmachi ne, 2 slaapkamers (voorheen 3) Zeer ruime bergzolder met vlizo- trap. Deze woning verkeert in goede staat van onder houd. KoninginneJaan SOEST Heltt van dubbel woonhuis met grote garage en schuur op ca. 460 m2 grond. Indeling: zeer roy. woonk. rn. open keuken, bijkeu ken, toilet, doucheruimte, slaapk., grote kelder m. stahoogte. Verdieping: overloop m. inb.kast, 2 slaapkamers. Vlizotrap naar vlie ring. Deze woning is v.v. lokale gasverw. en verkeert in goede staat van onderhoud. Hartweg SOEST Helft van dubb. woonh. met grote dubb. gar. (ca. 4x10 m.), schuur en diepe, vrije achtertuin op ca. 275 1# grond. Indeling: hal, m.k., trap kast, toll., woonk., dichte roy. keu ken, badk. m. ligbad en vaste wast, schuur m. wasm. en dr.opstelling, Verdieping: 3 sl.k., ruim 2e toil. met wast. Vaste trap naar zolder met 4e sf.kamer. De gehele woning is v.v. kunststof ko zijnen en dubb. glas. Uitbouwmogelijkheden aanwezig. Deze woning verkeert in red, st. van onderh. Van Goyenlaan 191 SOEST yfC 3-kamerapparten^T^7 s etage met berging in de onderbouw. Te koop gevraagd: Voor één van onze relaties zoeken wij met spoed e drive-in woning in Soest. Koninginnelaan 40 Soest rY V"? Tel.: (035) 601 79 62 Fax. (035) 602 60 61 u>"«< Ze wisten dat hij op vakantie was. Daarom pleegde een negentienjari ge Soester in augustus samen met een vriend een inbraak in de flat van een kennis aan de Weegbreestraat. Ze stalen een tv en een fitnesstoe stel. Wegens deze inbraak en een zestal autokraken in Soest eiste offi cier van justitie mr. W. Koreman dinsdag voor de Utrechtse recht bank negen maanden gevangenis straf tegen de Soester. Tussen juni en september brak de Soes ter steeds met dezelfde vriend een aan tal auto's open in Soest. De buit bestond voornamelijk uit geluidsapparatuur en autotelefoons. Ze verkochten de spullen voor een fractie van de waarde aan een heler in Soest met de bijnaam 'Big Papa'. Op een vraag van rechter mr. D. Bak ker waarom hij dit soort inbraken pleeg de, terwijl hij toch een baan had en geld verdiende, antwoordde de Soester dat hij het geld nodig had om uit te gaan. Hij moest zijn moeder kostgeld betalen, kon niet goed met geld omgaan en hield veel te weinig over. De Soester had nog een celstraf van vier maanden en meer dan honderd uur dienstverlening van twee eerdere veroor delingen voor een serie diefstallen uit staan. Hij verklaarde op de zitting dat hij tegenover de politie al zijn misdaden had bekend omdat hij wilde breken met zijn verleden. Volgens officier Koreman was het dui delijk dat de vorige twee veroordelingen weinig indruk op de Soester hadden gemaakt. Hij vroeg zich openlijk af waarom dat deze keer wel zo zou zijn. Vooral inbreken bij een bekende vond hij alle perken te buiten gaan. Hij eiste daarom een geheel onvoorwaardelijke straf. De advocaat van de Soester, mr. R. Bekker, voerde het maatschappelijk iso lement van de jongen aan als belangrijk ste verklaring voor diens gedrag. Hij valt steeds terug op hetzelfde groepje jon gens in Soest, dat rondhangt en regel matig met de politie in aanraking komt. Die andere jongens beschikken over heel veel geld om te gaan stappen. Vol gens Bekker wil zijn cliënt niet voor die vrienden onderdoen. Bekker verklaarde dat de Soester, die sinds november in voorarrest zit, in de cel voor het eerst echt had gevoeld dat hij op het verkeerde pad was. Volgens de raadsman waren de ingrediënten voor een positieve toekomst nog aanwe zig. De jongen heeft een vriendin en zijn werkgever wil hem in dienst houden. Bekker vroeg de rechter dan ook om een groot deel van de straf voorwaarde lijk op te leggen. De uitspraak is op 17 februari. Sinds 1963 ItdNVQB lid Bouwgarant MEER DAN 30 JAAR EEN BEGRIP IN DE BOUW NIEUWBOUW VERBOUW RENOVATIE LAANSTRAAT 52 - 3762 KE SOEST - TEL. (035) 601 50 73 ONDERHOUD FAX (035) 601 74 96 Al meer dan 50 jaar repareert Schoemaker beeld, geluid en huishoude lijke apparaten. Eigen monteurs verzorgen snelle en vakkundige reparatie. Nu ook op zaterdag! Kleuren TV defect; wasautomaat stuk; koel kast ontdooit? Bel Schoemaker, wij staan voor u klaar! expert Schoemaker Burg. Grothestraat 9 Telefoon: 035 - 601 03 44 V

Soester Courant | 1998 | | pagina 5