doen! 125 Verdwenen Soest hervonden Soest 50 jaar geleden 149/° PROGRAMMA 0 1OP SOESTr O Plattelandsgenotsknotsen in de zevende hemel Vluchtelingenwerk verlegt grenzen. U ook? OVERZICHT PAGINA 1 i/OENSDAG 18 FEBRUAR11998 SOESTER COURANT t iiviramover Breukelen >goed& Assurantiën ster Courant Rondje Soest PAGINA 11 IJST 111 Uit de Soester Courant van 17 en 20 Februari 1948 Hoe u ook wilt wonen.' Er is maar één Hypotheker. Dat is zeker. Volksuniversiteit Soest/Soesterberg PASO over verleden, heden en toekomst Cursus Bach en Passiemuziek RESERVE BRIL! complete bril vanaf Ontmoeting met... Prins Berend I 100ste 'Cocktail' Ir. Jan Nuijten in 'Soest Actueel' en direct leverbaar 6e Radiouitzending van 'Orlando' Zaterdagavond 'Hemelsbal' Vrijwilligers gezocht voor asielzoekerscentrum Vrije Teugel krijgt gift van acht mille van Juliana Fonds VAN DONDERDAG T/M WOENSDAG ïs:SS ^ng.SOEST NÖN-STTOP 735 va 935,- N 85 v.a. 2.622,- =Lf, CEZEEDSCHAPPGN Ere. ZAGERIJ Al het specialistische werk dat aan deuren moet gebeuren is bij de Nijhof- zagerij in veilige handen. Zoals het maken van uit sparingen voor sluitwerk, het boren van scharnier- gaten, het infrezen van sleuven voor tochtprofielen etc etc Vraag het onze specialisten. En natuurlijk geven ze graag advies. IHOf GR Baarn, (035) 54 86 111. I en? rente. Meer weten? Bel dan nu Wij rekenen graag voor u uit hoeveel kunt ons bereiken op telefoonnummer ags van 09.00 tot 13.00 uur. •vorldonline.nl door Arie Wandelaar "Wat moet ik daar nu mee?", vroeg Arie -ich de vorige week af toen hij een op- oepingskaart van de kieskring Soest •nder ogen kreeg. Het antwoord op zijn raag las hij in "Op 't Hoogt", een uitga- •e van de centrale voorlichting van de jemeente Soest. 'Naar de stembus", luidt de oproep die urgemeester en wethouders daarin oen. Ze doen een beroep op alle stem- jerechtigde kiezers om van hun stem- cht gebruik te maken. Wie immers ;aat stemmen werkt mee aan de samen- elling van het gemeentebestuur. En, zo ordt er met gezwollen taal vastgesteld, et gemeentebestuur moet beleid voe- n dat gericht is op het welzijn en het jeluk van alle inwoners van de gemeen te Soest. 'elzijn en geluk voor alle inwoners van loest. Daar keek Arie, volgnummer 95, thuishorend in stemdistrict 15, toch even van op. Zou hij de afgelopen ier jaar met Marie op een andere pla- eet hebben doorgebracht? Nee dus. Volgnummer 795 mag dan met de in- oud van zo'n oproep door het college an B. en W. voor dement worden ver lieten, hij is het niet. Is democratie, of wat daar voor door oet gaan, ergens ver van de burger af itaat dan is het wel in de woonplaats van \rie en Marie. Suggereren dat het uit brengen van een stem invloed kan heb- en op het wel en wee binnen dit dorp is een worst voorhouden van hoogst infe rieure kwaliteit. Een aantal gebeurte nissen in de afgelopen vier jaar staat voor deze conclusie model. Daarvoor je oor te luisteren leggen bij sportorgani saties, middenstanders, op inspraak re kenende burgers is voldoende. Op deze wijze campagne voeren om kiezers naar de stembus te lokken verdient een dikke onvoldoende. B. en W. en de lijsttrekkers van de poli tieke partijen hebben iets weg van poli tieke kopstukken die, met de verkiezin gen in zicht, overal waar ze een hand ge opend zien de hunne er insteken, maar na de verkiezingen niet weten hoe snel ze zich daaruit moeten losmaken. Verkiezingsprogramma's zijn door gaans slecht geschreven kinderboekjes. Licht ontsteken in het donkere bos, illu sies wekken met een beperkte houd baarheid, want zodra de verkiezingen achter de rug zijn moeten de partijen die deel uitmaken van het college van B. en W., gedwongen tot politieke concessies, de helft van wat voor 4 maart 1998 werd beloofd, voor 4 jaar weer in de ijskast zetten. Zonder te willen beweren dat Arie de partijprogramma's die hem werden toe gezonden van a tot z gelezen heeft kan hij nu al vaststellen er niet een gevonden te hebben waaruit hij zou kunnen aflei den dat er samenstellers aan het werk zijn geweest die aansluiting proberen te vinden bij wat het Soester volk onder welzijn en geluk verstaat. Een ding heb ben ze met elkaar gemeen, WD en D66 voorop, ze lachen ons toe, terwijl er niks te lachen valt. Stuurt Arie aan u het advies te geven om op 4 maart a.s. met een wijde boog om het stemlokaal te lopen? Wis en waarachtig niet. Wegblijven kan beteke nen dat je stem net voldoende is om een partij aan een restzetel te helpen. Een mens moet er toch niet aan denken dat een of andere stoethaspelparty daarvan zal profiteren. Met frisse tegenzin gaan stemmen dus, al is het maar om dit soort risico's te voorkomen. "Hoe zou jij het aanpakken als je veer tig jaar later geboren was?", wilde Marie onlangs van Arie weten. evenals de meeste kandidaten 'oor de verkiezing van de leden van de aad van de gemeente Soest, niet gehin- erd door kennis van zaken had daar- oor een pasklaar antwoord. "Geef Arie", zo luidde zijn reactie in eerste termijn, "geef Arie om 12.00 uur het spaarvarken van Neks Blommers, •nze vrouwelijke minister van financiën in Soest, laat hem daarin wroeten en or het sluitingsuur van de gemeente lijke loketten zijn de overheidsuitgaven rerdeeld zoals de zwijgende meerder heid dat wil. Verdriedubbeling van het lolitieapparaat, gemeentelijke sponso- 'ing voor de minimuminkomens, een teater op de plek van Zonnegloren of Oud Molenschot, toestemming voor permanente bewoning van huizen op het terrein van het Royal Pare Hotel, in ruil voor de aanleg van een zwembad waar jong en oud tegen een zeer geredu ceerd tarief kan spartelen, en subsidië ring van organisaties en instellingen die voor het geluk en het welzijn van de Soester gemeenschap van betekenis zijn." "Klinkt niet onaardig", stelde Marie vast. "En op welke lijst zouden we dan moeten stemmen?" "Lijst 11", stelde Arie voor! ARIE WANDELAAR. Het pand dat u 4 februari op deze plek hebt kunnen zien staan, is niet "zonder een duidelijke indruk ach ter te laten verdwenen", zoals we toen concludeerden. Het is zelfs he lemaal niet verdwenen, we hebben het gezien. Alleen is het niet aan de Dolderscheweg zoals op de briefkaart stond, maar het ligt aan de Paltzerweg nr. 210, wèl in Den Dolder. We weten dit dank zij de Soester architect Eras, die er beroeps halve bezig is. Nu even de geschiedenis, deels aan de hand van wat er staat in het boekje Ontstaan en groei van Den Dolder, uit 1977. Het is volgens dit boekje ge bouwd in 1910 als, "koloniehuis voor joodse kinderen" door architect J. Stui- vinga uit Zeist. Volgens andere informa tie was het oorspronkelijk een algemeen kinder-herstellingsoord en is het pas na de oorlog bezit geworden van het joods maatschappelijk werk. We hebben een mevrouw gesproken die er als vijfjarige een tijdje heeft verbleven, maar die weet uit die tijd dat het toen géén joods ka rakter had. Was de historie tot de oorlog betrekke lijk duister, in de oorlog raken de con touren wat scherper: er hebben Duitse militairen in verbleven, en na de bevrij ding geallieerde militairen. In 1950 komt het joods maatschappelijk werk in beeld. Toen is ook de naam het joodse weeshuis bekend geraakt, hoewel het meer algemeen voor joodse "displaced persons" was. Dat duurde tot het pand in 1973 in han den kwam van de "Stichting Verzor- STRAATVERLICHTING. Op gevaar af eentonig te worden, wil ik het nogeens hebben over de straatver lichting in Soest. Dit is nu eenmaal iets, wat me erg hoog zit. Ik erger me iedere keer weer blauw als ik 's avonds de straat op moet. Het droefste van alles is, dat iedereen het met je eens is, dat het een knuddeverlichting is en vaak die naam nog niet eens mag dragen. Het gemeentebestuur heeft dit blijkbaar ook ingezien. Met de P.U.E.M. is een nieuwe overeenkomst tot stand geko men en we willen aannemen, dat daar in met dit euvel rekening is gehouden. Uit alles blijkt, dat niemand iets tegen een betere verlichting heeft, maar met dat al komt er geen lichtpuntje bij en blijft Soest in duisternis gehuld. Laat men ons nu niet langer wijsmaken, dat er geen materiaal is, want ik weet dat er in andere gemeenten wel aan de uitbreiding der straatverlichting wordt gewerkt. In Baarn wordt zelfs de gehe le gasverlichting in electra omgezet. Waarom nu uitgerekend in Soest niet? We zijn toch hoog genoeg aangeslagen in de Belasting om voor "vol" te worden aangezien? Als we nu eerst eens beginnen om de reeds bestaande lichtpunten in orde te maken, want dat is, na haast drie jaar bevrijding, nog steeds niet het geval, dan valt alles wellicht nog mee. Boven dien zijn ze, nu B. en W. kans hebben gezien een sluitende begroting te maken, toch weer baas in eigen huis. Ook lijkt het ons niet slecht, dat V.V.V. "Soest-Vooruit" zich eens op het geval werpt en dan met een flinke dosis ener gie. Straks hebben we, hopen we al thans, weer vreemdelingen in ons dorp en al zijn die er dan in de zomertijd, waarin onze straatverlichting niet zo vroeg op de avond om verbetering gilt als des winters, we willen toch niet graag voor achterlijk worden aangezien. Wan neer wij, Soesters, dan kunnen zeggen: "Er wordt aan gewerkt, het komt voor elkaar", laten we er dan niet bij moeten denken: "Jawel, met Sint Juttemis". H. Oekman. VERDWAALDEN UITGEPUT. Liggend naast zijn rijwiel werd op de Vredehofstraat een Amsterdamse jon gen, geheel uitgeput aangetroffen, die met zijn broertje een tochtje per rijwiel had ondernomen en verdwaald was. Nadat zij, door tussenkomst van de po- Als u een huis vindt dat precies bij u past, wilt u natuurlijk ook een hypotheek die bij u past. De Hypotheker is daarvoor het meest aange wezen adres. Niet alleen om de juiste hypotheek te vinden, Maar ook voor het kosteloos begeleiden van het hele koopproces. Vanaf de eerste oriëntatie tot en met de sleutelover dracht. En van de taxatie tot de loonbeschikking. Wat uw wensen ook zijn, bij De Hypotheker bent u zeker van een zorgeloos geregelde hypotheek. Soest, Steenhoffstraat 66, 035 - 6036000 litie, flink waren gevoed, konden zij hun weg naar huis weer aanvangen. LANDSTORMER VEROORDEELD. Het Bijz. Gerechtshof te Utrecht deed Donderdag uitspraak in de zaak tegen J.D. U. alhier, die in bezettingstijd dienst had genomen bij de Landstorm Neder land. Het hof veroordeelde verdachte tot een gevangenisstraf voor de tijd van 4 jaar met aftrek van voorarrest, door te brengen in een Rijkswerkinrichting en ontzetting uit de burgerrechten voor de duur van het leven. De eis luidde 8 jaar met aftrek. JAMMERLIJK GEVAL. Voor het Bijzonder Gerechtshof te Utrecht vertelde Roelof alhier hoe hij er in September 1942 toe gekomen was bij de Amsterdamse politie aangifte te doen van het clandestien verblijf van een joodse vrouw ten huize van zijn moeder alhier. Deze aanbrenging had geleid tot de arrestatie en wegvoering van deze vrouw, De Brave geheten en afkomstig uit Haarlem. Het slachtoffer werd met haar twee kinderen naar Westerbork en vandaar naar een concentratiekamp in Polen vervoerd. Nimmer heeft men iets van het lot der betrokkenen vernomen, zodat vaststaat, dat het drietal is omge komen. Verdachte verklaarde tot deze daad te zijn gekomen omdat hij van het verblijf van de joodse vrouw moeilijkheden vreesde voor zijn moeder en voor zich zelf, maar de bedoeling om de joodse familie in het ongeluk te storten had hij volgens zijn zeggen nooit gehad. Hij meende, dat de Amsterdamse politie één blok illegaliteit was en dat zij wel zou zorgen voor een veilig onderdak voor de betrokkenen. De President van het Bijzonder Ge rechtshof noemde deze voorstelling van zaken een bijna ongelovelijke, althans zeer gevaarlijke naïviteit. De procureur- fiscaal achtte hier echter kwaad opzet aanwezig en requireerde tegen verdachte acht jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest en ontzetting uit de burger rechten voor de duur van het leven. De verdediger, Mr. J.H. van Doorne al hier, achtte opzet om die Joodse fami lie te laten arresteren en wegvoeren niet bewezen. Wanneer J. gewild had, dat bedoelde familie zou worden weggevoerd, zou een anonieme brief aan de Ortcomman dant of de beruchte N.S.B.-er Lomme voldoende geweest zijn en de beklaag de zelf buiten schot zijn gebleven. Zijn grote bezorgdheid voor zijn oude moe der heeft beklaagde tot zijn handelwij ze gebracht. Dat hij eerst bij de buren van de Joodse familie en daarna bij de Joodse Raad probeerde hulp te krijgen, bewijst, dat zijn bedoeling uitsluitend was, die familie aan een ander adres te helpen. Beklaagde vertrouwde de Am sterdamse politie volkomen. Verdediger deelde mede bij het hoofd bureau te Amsterdam te hebben geïn formeerd naar de politieke betrouwbaar heid van de politie aldaar in oorlogstijd, waarbij gebleken is, dat nog geen 3 fout was. Beklaagde had dus 97 kans dat hij een betrouwbare politieman aan de telefoon kreeg. Het gaat dan ook niet aan alle verantwoordelijkheid op de schouders van beklaagde te laden. Be klaagde heeft zelf alles eerlijk verteld, zoals het gegaan is. Er was tegen hem geen schijn van bewijs, daar er geen dagrapport van de Amsterdamse politie was. Als hij, gezwegen had, had hij vrijuit gegaan. Verdediger vroeg daarom vrijspraak. Uitspraak op Donderdag 26 Februari gingshuizen Regio Oost uitgaande van de Gereformeerde Gemeente", als ver zorgingshuis voor bejaarden. Toen kwam ook de naam Bethesda: Huis van Barmhartigheid, terug te vinden in Jo- hannes 5. Er konden, na een verbou wing en uitbreiding (er werden op het terrein onder meer bejaardenwoningen bijgebouwd) 52 bewoners worden on dergebracht. Dat is inmiddels door de overheid teruggebracht tot dertig, waar door een deel van de ruimte niet meer wordt benut. Vandaar dat er nu via een architectonische ingreep, accommodatie voor anderen wordt gecreëerd. Het pand ziet er in grote trekken nog uit zoals de foto laat zien, behoudens wat details: de schoonstenen zijn verdwenen en de portiek is er niet meer, en de ra men zijn boven van dubbel glas voor zien, maar het oude karakter is duide lijk bewaard. Waarom het adres, toen de foto was ge nomen, nog Dolderscheweg was, is ons op dit moment nog niet bekend. Mis schien komen we daar ook nog wel eens achter! Di Lassostraat 65", tel. 6022195 Vogelherkenning Voor velen reikt de kennis omtrent vo gels niet veel verder dan een mus, mees of rdodborstje. De cursus Vogelher kenning doet hier iets aan. Dit gebeurt onder leiding van de heer Ad van den Herik, IVN-gids. Na de theorie op donderdagavond volgt er op de daarop volgende zaterdagochtend een excursie. Cursusdata: 19 maart, 2 en 23 april en 14 mei, excursies, op de zaterdagochten den daaropvolgend. Cursusprijs: f 105,-. Binnenkort starten ook de cursussen "Uw gedrag nader bekeken", "Kies je kleur" en de lezing "Wat zijn drugs ei genlijk?" Hiervoor zijn nog enkele plaat sen beschikbaar. Voor informatie en inschrijving: Volks universiteit Soest/Soesterberg, gebouw Orlando, Di Lassostraat 65, 3766 EB Soest, tel. 6022195. Openingstijden: maandag 13.00-16.00 uur, dinsdag, woensdag en donderdag 10.00-13.00 uur. &BLOEI Koninklijke S Maatschappij Tuinbouw en Vlantkunde Tuinvijvers De heer Wolters, verbonden aan de watertuinen van Ada Hofman, weet al les over tuinvijvers. Daarom heeft Groei en Bloei hem gevraagd zijn kennis over te dragen tijdens een bijeenkomst in de EHBO-zaal. Belangstellenden kunnen daarvoor vanavond om acht uur terecht in het gebouw aan de Parallelweg. Niet- leden moeten vijf gulden entree betalen. Het verleden, heden en de toekomst van belangstellenden wordt maandag 23 fe bruari behandeld door Leo Roodveldt. Het medium zal helderziende waarne mingen doorgeven. Hij doet dat tijdens de bijeenkomst die PASO houdt in het clubgebouw van De Vriendschap aan de Nachtegaalweg. De aanvang is 20.00 uur. De toegang bedraagt 2,50 voor le den en 7,50 gulden voor andere belang stellenden. In zalencentrum De Rank start op maandagavond 16 maart de cursus Bach en Passiemuziek. Tijdens drie bijeen komsten maakt men op een ontspannen en heldere manier nader kennis met de Johannes- en de Mattheüspassion van J.S. Bach. Aan bod komen onder meer liturgische aspecten, getallensymboliek en een historisch overzicht. Er zal ook veel muziek beluisterd worden. Even tueel wordt er ter afsluiting van de cur sus een gezamenlijk bezoek gebracht aan een uitvoering. Deelname kost f 70,- p.p. en men kan zich opgeven bij de docent, Hans Schimmel, tel./fax: 6030531. BRIICENTRUM NOTA v. Weedestraat 87 - Soest tel: 035 - 601 71 20 Het Radio Soest-programma "Ontmoe ting met..." staat deze week in het teken van het Carnaval. Peter v.d. Weij praat met Zijne Doorluchtigheid prins Berend I, prinses Ria, adjudant Frans en presi dent Rijk van Gardingen van de carna valsvereniging, met veel carnavalsmu ziek. Techniek: Piet Rooijmans. Uitzen ding: donderdag 19 februari 11.00 uur en dinsdag 24 februari 17.00 uur. Op zaterdag 21 februari (12.00-14.00 uur) serveert Cock Schouten de 100ste "Cocktail" op Radio Soest, met lekkere muziek en gasten, o.a. Meta de Vries. Ze presenteert bovendien het program ma "Oud Goud", van 9.00 tot 12.00 uur. In het kader van de zendtijd die Radio Soest afstaat aan de acht politieke par tijen voor de gemeenteraadsverkiezin gen, spreekt ir. Jan Nuijten een kwartier in "Soest Actueel". Namens Groen- Links/Progressief Soest (hij staat vierde op lijst zeven) houdt Nuijten zijn poli tieke praatje donderdag 19 februari, van kwart over drie tot half vier. Jan Nuijten was al een keer eerder raadslid voor Progressief Soest van 1978 tot 1982. Hij is gespecialiseerd in Ruim telijke Ordening, is een fel tegenstander van de zogenaamde "rondweg" en heeft uitgesproken ideeën over de inrichting van de vliegbasis als deze verhuist van Soesterberg naar Groningen. Jan Nuij ten doet ook verslag van zijn "staatsie- bezoeken", samen met lijsttrekker Ans Mann, bij de voetbalvereniging SEC, bij de Oude Kerk en bij de Beeldentuin "De Hazelaar" aan de Bosstraat. Unieke collectie oud- en nieuw geloogd grenen meubelen. 6.000 nr - 2 etüges vol. Praktisch alles uit voorraad leverbaar. Gratis bezorging door heel Nederland en 3 jaar garantie. Bezoek onze showroom of bel voor 'n folder (035) 656 40 02. '%aS-Aï- ROMANTIEK IN PUUR NATUUR Cannenburgerweg 14,1243 JE 's-Graveland fflf/ Tel.: (035) 656 40 02 Fax (035) 656 40 01 OOK TEAKHOUTEN TUINMEUBELEN De zesde uitzending van het maande lijkse Radio Soest-programma "Orlan do" is weer geheel gewijd aan het cur suswerk van ROC de Amerlanden (voorheen Trema'87) en van de Volks universiteit. Jan Visser praat met logopediste Dine- ke te Have-Hupkes over haar aandeel in de taallessen voor buitenlanders en laat enkele praktijkvoorbeelden horen van haar aanpak bij ROC de Amerlanden. Hannie Bolweg van de Volksuniversiteit geeft vervolgens in het tweede half uur inlichtingen over nieuwe cursussen en Visser zoekt telefonisch contact met een medewerkster van het Centrum Malie baan voor verslavingszorg, dit in ver band met een lezing op donderdag 12 maart van Suze Hoogveld over "Wat zijn drugs eigenlijk". Verder praat hij met mevrouw drs. M. Harkamp over haar cursus "Gedrag nader bekeken" (vanaf 5 maart). "Orlando" wordt uitgezonden op vrij dagmiddag 20 februari om vijf uur en herhaald op zondagmiddag 22 februari om twee uur. Techniek: Piet Rooimans. Komende zaterdag viert ook de Soester carnavalsstichting de Plat telandsgenotsknotsen het jaarlijkse carnaval. Dat gebeurt met een feest avond ("Hemelsbal") in het "Knot- senhol" (fa. V.d. Dijssel) aan de Lange Brinkweg 11. De Plattelapdsgenotsknotsen bestaan inmiddels zeven jaar en hebben voor het feest van dit jaar gekozen voor het mot to "Met de Knotsen in de zevende he mel". Alle raadsleden en deerntjes zijn daartoe ook herbenoemd tot engelen resp. engelfjes. Soest heet het komende weekeinde in Knotsentaai Knotsendam. De feestelijkheden staan onder leiding van prins Rob I. Zaterdagmiddag zullen de Plattelands- genotknotsen meedoen aan de carna valsoptocht die de collega's van de ver eniging De Narre Knollen organiseren. De Knotsenwagen viel al diverse malen in de prijzen en zal ook dit jaar onge twijfeld hoge ogen gooien. Zaterdagavond vindt in het Knotsenhol aan de Lange Brinkweg het Hemelsbal plaats, met muzikale medewerking van "de Volle Bloas" en "Bebo Disco". Het feest begint om precies elf minuten over acht. Toegangskaarten zijn alleen te koop (geweest) bij enkele voorverkoop adressen. Mensen die door onderdrukking en oorlogsgeweld verdreven zijn van huis en haard verleggen gedwongen hun grenzen. U bent gelukkig vrij om te kiezen. Wilt u uw grenzen ver leggen door uw opgebouwde kennis en ervaring in te zetten voor vluch telingen in Nederland? Dan bent u bij Vluchtelingenwerk aan het juis te adres. Vluchtelingenwerk is een landelijke ver eniging die de belangen behartigt van vluchtelingen en asielzoekers. Voor het Asielzoekerscentrum dat in april in Soest wordt geopend is Vluchtelingen- Werk Soest op zoek naar vrijwillige medewerkers, die zich in teamverband gaan bezighouden met: het houden van spreekuren waar asielzoekers met vragen over hun asiel verzoek en rechtspositie terecht kunnen; het geven van voorlichting over de asielprocedure en het bieden van onder steuning tijdens de procedure; sociaal-juridische begeleiding van asielzoekers en vluchtelingen; het bieden van ondersteuning bij les sen Nederlandse taal en maatschappij oriëntatie. Een juridische achtergrond is niet nood zakelijk. Wel wordt een betrokken in stelling en een redelijke beheersing van een vreemde taal (bij voorkeur Engels of Frans) gevraagd. Om dit werk goed te kunnen doen biedt Vluchtelingen- Werk intensieve scholing, training en begeleiding. Reiskosten en overige on kosten worden vergoed. Interesse? Meldt u dan aan voor de in formatieavond (tel. 6026053) die begin maart wordt georganiseerd. U ontvangt dan binnenkort een uitnodiging. De Vrije Teugel heeft een gift van 8.000 gulden ontvangen van het Juliana Welzijn Fonds. Het geld kan worden gebruikt voor de kosten van een vakantieweek en de twee zo- merkampweken. Bij de Soester welzijnsinstelling is vori ge week met blijdschap gereageerd op de schenking. Het is niet de eerste keer dat het kinderparadijs een bijdrage krijgt van het fonds. Elk jaar verstrekt het Juliana Welzijn Fonds ongeveer twaalfhonderd bijdra gen. Het gaat daarbij om een totaal be drag van twintig miljoen gulden. Dat geld wordt verkregen uit onder andere de BankGiroLoterij en De Lotto. Het fonds ondersteunt projecten die mensen betrekken bij hun eigen omge ving. Gedacht kan worden aan buurt verenigingen, ouderensociëteiten, dorpshuizen, wijkcentra en tal van wel- zijnsinstellingen en hulpverleningsorga nisaties. FM 107.9 (stereo); ether: FM 105.9. Elke dag nieuws op de hele uren DONDERDAG 19 FEBRUARI 07.00 RADIO SOEST NON-STOP 08.00 GOEDEMORGEN SOEST 09.00 SOEST ACTUEEL pr. Mini Schneider. 10.00 RADIO SOEST NON-STOP 11.00 ONTMOETING MET... Peter v.d. Weij in gesprek met de Narre Knol len. 12.00 RADIO SOEST NON-STOP 13.00 LUNCHROOM pr. Elly v.d. Wel. 14.00 OPERETTELAND "Polenblut"; pr. Paul Sparaaaij, 15.00 SOEST ACTUEEL pr. Miep Jansen. 16.00 DE VERREKIJKER (H) 17.00 RADIO SOEST NON STOP 18.00 Sluiting. VRIJDAG 20 FEBRUARI 07.00 RADIO SOEST NON-STOP 08.00 GOEDEMORGEN SOEST 09.00 SOEST ACTUEEL pr. Miep Jansen. 10.00 RADIO SOEST NON-STOP 11.00 SOEST SS-PLUS pr. Miep Jansen. 12.00 OVER HET VOETLICHT pr. Ad v. Wijngaarden. 13.00 SPORTCAFÉ pr. Joop v. Ipenburg/Ed v. Someren. 14.00 UW FAVORIETE KEUZE Populair verzoekplatenprogramma; pr. Jap van Vuuren en Mieke Boon (aanvragen: postbus 3062, 3760 DB Soest). 15.00 soest actueel pr. Miep Jansen. 16.00 JAZZY LISTENING pr. Peter v.d. Weij. 17.00 ORLANDO pr. Jan Visser. 18.00 Sluiting. ZATERDAG 21 FEBRUARI 07.00 RADIO SOEST NON-STOP 08.00 GOEDEMORGEN SOEST 09.00 OUD GOUD pr. Ap Kruitbosch. 12.00 COCKTAIL pr. Cock Schouten. 14.00 SOEST 55-PLUS (H) 15.00 SPORTCAFÉ (H) 16.00 DIVERTIMENTO pr. Jacques v.d. Griendt. 17.00 SAMEN BIJBEL LEZEN pr. Douwe Sijtsma. 18.00 Sluiting. ZONDAG 22 FEBRUARI 07.00 RADIO SOEST NON-STOP 08.00 INTERLUDIUM pr. Jacques v.d. Griendt. 09.00 DE VERREKIJKER pr. Rita v. Zweeden/Herman Spoor. 10.00 OMMETJE IN NATUUR EN MILIEU pr. Ina Aangeenbrug. 11.00 HET RAADHUISPLEIN (H) Gemeentevoorlichting. 12.00 PARA-CONTACT pr. Ronald Groenensteijn. 13.00 RADIO SOEST NON-STOP 14.00 ORLANDO (H) 15.00 DEZE WEEK pr. Ap Kruitbosch/Cock Schouten. 16.00 RADIO SOEST NON-STOP 17.00 SOMETHING ELSE Wayne Shorter McCoy Tyner; pr. Semmy Prinsen/Jelis Stam. 18.00 Sluiting. MAANDAG 23 FEBRUARI 07.00 RADIO SOEST NON-STOP 08.00 GOEDEMORGEN SOEST 09.00 SOEST ACTUEEL pr. Thari Schröder. 10.00 RADIO SOEST NON-STOP 11.00 RONDJE SOESTERBERG pr. Anneke Vestering. 12.00 RADIO SOEST NON-STOP 13.00 LUNCHROOM pr. Gerda Alders. 14.00 ALLES UIT DE KAST 15.00 SOEST ACTUEEL pr. Ernst Jawetz. 16.00 MUZIEKPALET pr. Wim Leeuwenkamp. 17.00 DE DERDE HELFT pr. Joop v. Ipenburg/Ed v. Someren. 18.00 Sluiting. DINSDAG 24 FEBRUARI 07.00 RADIO SOEST NON-STOP 08.00 GOEDEMORGEN SOEST 09.00 SOEST ACTUEEL pr. Jan Visser. 10.00 RADIO SOEST NON-STOP 13.00 LUNCHROOM pr. Ada van Os. 14.00 UW FAVORIETE KEUZE Klassiek verzoekplatenprogramma; pr. Jap van Vuuren/Mieke Boon (Aanvragen: post bus 3062, 3769 DB Soest). 15.00 SOEST ACTUEEL pr. Jan Visser/Ernst Jawetz. 16.00 NEDERLANDS OP RADIO SOEST pr. Thari Schröder. 17.00 ONTMOETING MET... (H) 18.00 Sluiting. WOENSDAG 25 FEBRUARI 07.00 RADIO SOEST NON-STOP 08.00 GOEDEMORGEN SOEST 09.00 SOEST ACTUEEL pr. Ernst Jawetz. 10.00 'N SOESTER EN ZIJN MU- ZIEK Willem Smith; pr. Peter Ensdorff. 11.00 HET RAADHUISPLEIN GemeenteTOrUeHting; pr. Yvonne Dijkhuis/ 12.00 PASSIE PLEZIER pr. Jan Visser. 13.00 LUNCHROOM pr. Lonneke Meijer. 14.00 'T HART VAN SOEST pr. Jan Visser. 15.00 SOEST ACTUEEL pr. Ernst Jawetz. 16.00 A COUNTRY SONG pr. Gerard van Holland Radio Soest, tel. 6093851/6093852. 'K A

Soester Courant | 1998 | | pagina 11