600 249 Inge Olthof: 'Versterking is nodig' de: beter wping Noodlot SEC slaat in slotfase toe lade Winnend Soest nog niet overtuigend Smeeing/BDC werkt aan eerherstel WZ'49: borst vooruit en kin omhoog NEWO SCHADE- REPARATIE s.v. WZ'49 - s.v. YFC 7-0 Twee uittrappen doen Hees das om in Nieuwegein VOETBAL zaterdag SEC gooit kansen op promotie te grabbel in Utrecht VOETBAL zondag Soesters verspelen 0-2-voorsprong in laatste kwartier: 3-2 VOETBAL zondag HOCKEY Leden MHC Soest stemmen in met inhuren jurist VAKGARAGE See you bij Toontje PAGINA 14 oestü WOENSDAG 18 FEBRUAR11998 SOESTER COURANT Trainer/coach Stam/SoVoCo begeeft zich op spelersmarkt VOLLEYBAL PAGINA 15 Gouden wissel Grapendaal helpt blauwwitten aan benauwde zege and." 3 prijs af. s u een )opt."* ie/onderhoud ken -s-specialist alle merken m Keulen ovenier of enier 5 na 19.00 uur. Trainer/coach Gerard Tukker stopt na vierde seizoen bij handbalploeg HANDBAL 'Zevenklapper' helpt groenwitten steviger in het zadel VOETBAL zaterdag ,WMI Afgelopen zaterdag aan de Eemweg dankzij de wedstrijdbal van: Aann.bedr. Voorbij b.v. De selectie wordt ondersteund door de volgende sponsors: Boufique des Fleurs Van 't Net verhuizingen G. v.d. Munt Automaterialen Harrie Toonen Assurantiën Bakker bedrijfswagengroep Van Hengstum apparatenbouw b.v. Wasiel Steitner Autobedrijf Bosboom W.W. Deelen b.v. - Café-Bar De Kuil - Procar - Linden Bedrijfskleding - ASBO-groep - Bosman loodgieters - Vini's Bar - Harry v. Es Recycling - Wilhelm, Hop van Wegen - Hooyer Bouw en Techniek VOETBAL zaterdag Twee verre uittrappen van de doel man van JSV Nieuwegein deden za terdag Hees de das om. De roodwit- ten verloren weer, ditmaal met 2-0 en vinden zich inmiddels terug op de achtste plaats. Voor Hees had het resultaat beter kun nen uitvallen, maar de ploeg vergat te scoren in de situaties waarin dat moge lijk was. Michael van de Broek en Jef- frey Dorresteijn kregen de bal er voor rust niet in, terwijl JSV het net wel vond na een uittrap van de doelman. In de slotfase herhaalde dat zich. Nadat Marko Hagelen een ideale mogelijkheid op de gelijkmaker had laten liggen, zette de JSV-sluitpost zijn voet weer eens on der de bal, waarna een aanvaller de rest deed. In minder dan twee uur tijd heeft SEC-zaterdag zijn kansen op (indi recte) promotie te grabbel gegooid. Het bezoek aan Voorwaarts werd afgesloten met een 4-0-nederlaag, waardoor de groenwitten de situatie niet meer in eigen hand hebben. Het had zo anders kunnen lopen als SEC in het eerste half uur enkele kan sen had benut. Maar alleen de Utrech ters scoorden voor rust. In de tweede helft deden ze dat nog eens driemaal. Door het negatieve resultaat zakte SEC naar de vierde plaats en moet het hopen dat Allen Weerbaar in Nederhorst ste ken laten vallen. In de reguliere compe titie hoeft SEC nog maar eenmaal in actie te komen. Waarschijnlijk komt de ploeg volgend seizoen weer in de zeven de klasse uit. Met Paul Muller, want de opvolger van Hendrik-Jan de Boer blijft trainer bij van de zaterdag-selectie. Het kon niet mooier voor Soest. De koploper in de tweede klasse won zelf met 2-1 van De Meern. De nummer twee Xanthos verspeelde twee punten en de achtervolgers DWS en CDW verloren. Als de blauwwitten zondag het inhaalduel met Veenendaal (uit) winnen, staan ze vijf punten los van Xanthos. De zaken gingen zondag goed op de Bosstraat-West. Maar de manier waar op De Meern over de toonbank ging, wekte toch het vermoeden dat Soest het weieens moeilijk kan krijgen. Indivi dueel waren de Soesters bijna allemaal een klasse beter dan hun opponenten, maar het frisse spel van voor de winters top was zondag niet te herkennen. De overtuiging van een kampioensploeg ontbrak in de eerste competitiewedstrijd sinds 14 december. Centrum Veel te vaak zocht Soest een opening in het dichtgetimmerde centrum van de gasten. De enkele keren dat de flanken werden gebruikt, ontstond er het meeste gevaar. Zoals op slag van rust toen Jeroen van Veenendaal de bal voorgaf en Martijn Stalenhoef keihard tegen de onderkant lat kopte. Maar klassieke vleugelspitsen bezit Soest niet en dus koos het toch meestal voor het overvolle hart. De Meern speelde volgens Peter Visee veel gedurfder dan in de eerste ontmoe ting, maar het was snel duidelijk dat de bezoekers dolblij zouden zijn met een puntje. Niet onlogisch, want alle aanval lers van de voorlaatste ploeg van de ranglijst waren geblesseerd. De proble men zijn van dien aard dat De Meern zelfs verdediger Egbert van Mourik in de voorste linie had geposteerd. Hij was voor rust eenmaal gevaarlijk bij een counter, maar Olaf van de Grift zet te net op tijd zijn voet tegen de bal. Van de Grift was Michael van Ee komen vervangen. De vaste keeper van Soest had vorige week dinsdag aan het oefen duel met Holland een botsplinter in zijn schouder overgehouden. Hoewel de arts hem drie weken rust had voorgeschre ven, had hij zich beschikbaar gesteld voor zijn keuzeheer. Zijn optreden duurde zestien minuten. De zweefduik en fraaie reflex, waarmee hij de bal voor de bovenhoek wegsloeg, moest Van Ee bekopen met een nieuwe aanslag op zijn schouder. Het is nog onduidelijk hoe lang hij is uitgeschakeld, maar zodra hij zich speelklaar meldt, stelt Visee hem weer op. Invaller De meest opvallende speler was zondag Arjan Grapendaal. Hij had al een kwar tier warm gelopen toen hij in de 69e minuut Michel Vlaswinkel kwam aflos sen. Vier minuten later tikte de invaller de bal in de hoek, nadat Ron Heemskerk een vrije trap van Paul van der Grift niet onder controle kreeg. Ter wijl de verdediging van Soest nog stond te juichen, kopte Van Mourik de bal naar de tweede paal, waar Joep Hansen Maurice d'Aquino probeert zich tussen zijn tegenstanders door te wurmen. In de slotfase leidde hij met een fraaie actie de winnende treffer van Arjan Grapendaal ln' Foto: Aldo Allessie gebruik maakte van de slechte organisa tie en snel de onverwachte gelijkmaker scoorde. En dus werd het stil bij Soest dat vier minuten voor het verstrijken van de of ficiële speeltijd toch goed weg kwam. Elftalleider Gerwin Leegwater gooide razendsnel een reservebal in de handen van Henri Hagendoorn. Die wierp min stens zo vlug in, waarna de bal werd doorgeseind naar Maurice d'Aquino. Hij verdiende de eer van het doelpunt dat Grapendaal zou maken, want de actie waarmee hij zijn bewaker uitspeel de op de vierkante meter was fraai. Grapendaal, uit de basis gelaten omdat hij net terug was van wintersport (Visee had tijdens de training gezien dat de linksbenige voetballer wel fit was), sol liciteerde dus naar een basisplaats in de aanval. Daarnaast heeft André Hufman zijn schorsing van vier duels erop zitten en mag hij zondag in Veenendaal spe len. Visee weigerde echter mededelingen te doen over de opstelling. "Die maak ik vrijdag pas." Dit seizoen zal Soest niet veel meer te zien zijn op de Bosstraat-Oost. Het res terende programma behelst nog twee thuis- en vijf uitwedstrijden. Op eigen veld pakten de blauwwitten 25 van de 27 punten, tijdens de bezoeken aan an dere clubs werden negen van de achttien punten verspeeld. Het lijkt erop alsof het SEC niet is gegund te winnen. Een minuut of zestien voor tijd leidden de Soesters in de uitwedstrijd tegen Maarssen met 0-2, maar het zou nog 3-2 wor den. Daarmee was de elfde achter eenvolgende nederlaag een feit. Deze reeks was vorig jaar ingezet in de thuiswedstrijd tegen Maarssen dat toen nog nul punten had, maar SEC inmid dels is gepasseerd op de ranglijst. De ploeg van Gert-Jan Timmer staat nu laatste, de weg omlaag naar de vierde klasse is niet lang meer. In de vierde klasse zou Timmer trainer mogen blijven van SEC, maar de leiding van de voetbalvereniging hoopt binnen twee, drie weken een nieuwe trainer voor volgend seizoen te presenteren. Deze week staat in het bondsorgaan Voetbal een advertentie, waarin SEC een hoofdtrainer zoekt. Volgens een bestuurslid hebben sommige trainers al gesolliciteerd. Terug naar de wedstrijd, waarvoor keeperstrainer Edwin van de Luitgaar- den was opgetrommeld. De vorig sei zoen gestopte doelman nam weer plaats tussen de palen, omdat Wessel Sennef nog last heeft van een blessure. Vijf kwartier hield Van de Luitgaarden zijn doel schoon en leek SEC eindelijk weer eens een keertje te winnen. Want SEC stond met 0-2 voor. In de dertig ste minuut had Peter van den Berg de score geopend en invaller Cees Dorres- tein (voor de geblesseerd in de kleedka mer achtergebleven Dennis Brons) schoot vier minuten na rust de bal bin nen na een slimme hoekschop van Van den Berg. In vergelijking met de voorgaande wed strijden oogde het spel van SEC niet slecht. Maarssen zette nauwelijks aan om de achterstand om te buigen, maar toch sloeg het noodlot toe. In de 74e minuut nam Maarten van Oostrom een directe vrije trap en had Van de Luit gaarden het nakijken. Vijf minuten later viel de bal uit een hoge voorzet op de rug van een Maarssen-speler en weifel den de verdedigers van SEC. Marco van der Meer tastte toe: 2-2. Vier minuten voor tijd werd het nog erger na weer een vrije trap. Van de Luitgaarden kreeg de bal niet onder controle en Jerry van Nieuwkoop zorgde in de rebound voor de zege. De leden van MHC Soest hebben het bestuur mandaat gegeven om een jurist in de arm te nemen. Dat is be sloten tijdens de Buitengewone Al gemene Ledenvergadering van don derdagavond. Bij acclamatie verklaarde de leden vergadering zich akkoord met alle stappen die het bestuur nodig acht om ervoor te zorgen dat de club als nog drie velden krijgt op de Bos straat-West. Alleen dan heeft MHC Soest, aldus het bestuur, levensvat baarheid. In het kader van de clustering van sportaccommodaties moet MHC Soest verhuizen naar de Bosstraat- West. Dat complex zal worden ge deeld met SEC. Omdat er in de nieuwe situatie sprake zal zijn van ruimtegebrek, krijgt MHC Soest de beschikking over twee kunstgrasvel den en een smalle strook gras. Vol gens het gemeentebestuur wordt hiermee voldaan aan de normen die het NOC*NSF stelt. De hockeyers beweren dat hen tekort wordt gedaan en het voortbestaan van de vereni ging op het spel staat. De ledenvergadering heeft het be stuur van MHC Soest gevraagd de dialoog met de gemeente en de Soes- ter politiek te blijven voeren. Voor grote en lichte aan alle merken auto's. Nijverheidsweg 11 Soest Tel. 035 - 602 71 23 Dagschotels a 12,50 18 en 19 -2: gesloten wegens overtal aan zieken Weekend: Lamsfilet m. frites en doperwten 24 2: Kabeljauw m. worteltjes en aard.puree 25 - 2: Drumsticks met frites en sla Birkstraat 7 - Tel. 601 33 37 Inge Olthof heeft een gezin, een a, is trainer/coach van het da mesteam van Stam/SoVoCo en geeft daarnaast ook nog elders trai ningen. Vrije tijd is spaarzaam voor de volleybalcoach, maar toch vindt ze gelegenheid de spelersmarkt te bezoeken. Dat doet ze sinds kort in een poging versterking te vinden voor het Soester team dat zaterdag met 3-0 van Sudosa verloor. In volleyballend Nederland kent de kleine Amstelveense de weg op iaar duimpje. Als speelster en coach heeft ze veel meegemaakt en is ze overal Meerdere malen geweest. Ze heeft al contact met speelsters, maar in concre- lo heeft dat nog niets opgeleverd. Het is oog vroeg en voor speelsters met de potentie van de eerste divisie is het even afwachten of Stam/SoVoCo zich hand haaft of degradeert. Olthof hoopt dat haar team een directe teruggang kan afwenden en mikt op het spelen van p/d-wedstrijden, waarin divisiebehoud kan worden afgedwongen. Anders is alle hoop gevestigd op het tweede da mesteam dat in de tweede divisie twee verliespunten meer heeft dan lijstaan voerder Vollkei en wellicht het eerste divisieschap veiligstelt. alle gevallen zul je moeten voorkomen aat het debacle van dit jaar wordt her haald." Kwaliteitsverbetering bij Stam/SoVoCo js nodig, meent Inge Olthof. "Sommigen hebben al drie slechte jaren meege maakt. Het is duidelijk dat je enkele speelsters met basisniveau moet hebben. Niets ten nadele van deze groep, maar het is gewoon zo. Als je niet een goed team kunt neerzetten, zullen sommige speelsters niet blijven. En dat geldt ook voor de trainer/coach." De slechte resultaten hebben Olthof niet uit het veld geslagen. Ze heeft nog steeds de intentie te blijven en er iets van te maken, desnoods in de tweede divisie. "Als je met Stam/SoVoCo ver der wilt komen, zul je moeten investe ren. Of in de tweede divisie met de jeugd of in de eerste divisie met een aantal speelsters met basisniveau en de jeugd." Spelen in de tweede divisie hoeft in de ogen van Olthof de komst van nieuwe, goede speelsters niet per definitie te blokkeren. Olthof heeft niets aan sport sters die alleen maar voor de eerste di visie komen en is daarom op zoek naar dames die ook voor de club kiezen. Eredivisie "Hier is alles toch vrij goed geregeld, al moet je uitkijken dat ze niet teveel in de watten worden gelegd. Als ik een speelster heb gevonden die wil komen Het uitgangspunt van Olthof en het be- spelen, moeten het bestuur en de bege- stuur is nog steeds de eerste divisie en leidingsstaf de zaken verder maar rege- de eredivisie. "Je hebt voor vol- len. Als het daarop afketst, is dat na seizoen meerdere opties, maar in tuurlijk jammer," aldus Olthof die aan de verlenging van haar verbintenis de voorwaarde heeft gesteld dat ze een dik ke vinger in de pap houdt. 'De trainer bepaalt wie hij in zijn team wil hebben." Ziekenboeg Voor het verlies tegen Sudosa had Olt hof het excuus dat Judith Meerding niet was meegereisd naar Assen, dat Petra Hendrikse van het derde pas in de twee de set verscheen, dat Ivonne Bergsma last had van haar rug (maar in de twee de set toch kon worden ingezet), dat Jeanne van Vliet en Joan van der Horn grieperig waren en Angela van Silfhout met een kaakontsteking tobte. De uit slag van de eerste set (15-3) verklaarde ze met de volle ziekenboeg. Daarna ging het, met Hendrikse en Bergsma, wat beter. Stam/SoVoCo bleef bij tot de elf, maar toen de bal tweemaal de tribune in werd gepasst kwam Sudosa simpel aan de 15-10-zege. Ook in de derde set ga ven persoonlijke fouten rond het tiende punt de doorslag. Heren Twee-twee. Mensen die een gokje wil len wagen, kunnen die uitslag gerust neerzetten bij de heren van Stam/SoVo- Co. Drie-tegen-twee dat ze wat winnen, want de volleyballers spelen bijna altijd gelijk. De heren tonen telkens twee gezichten en maakten tegen Huizen 2 tweemaal dezelfde fout. Na de 15-4-zege in de eerste set hadden ze geen oren naar de waarschuwing dat de gasten al beter waren gaan serveren. Het gevolg was een snelle 0-7-achterstand in de twee de set die daarmee uit handen werd ge geven. Een ezel stoot zich niet tweemaal aan dezelfde paal, de heren van Stam/ SoVoCo wel. De derde set was er niets aan de hand en werd met 15-4 gewon nen, maar opnieuw nam de thuisclub het daarna te gemakkelijk op. In de laat ste set werd het 2-10 voor Huizen. Toen Stam/SoVoCo meer risico in de opslag nam, kwam het terug tot 11-11, maar twee individuele fouten waren de nek slag. Ali Moghadassian sprak lovende woor den over Jan Visser, maar stelde weer eens vast dat de meeste spelers geen druk aankunnen. De trainingsopkomst laat ook te wensen over. Van de elf spe lers ontmoet hij er op de twee wekelijk se sessies hooguit zes. "Die staan in de basis, maar als het dan niet goed gaat, moet je wisselen. En dan moeten de in vallers weer wennen aan de afspraken die je tijdens de training hebt gemaakt. Dat kost je iedere keer zo twee, drie punten. Dat kan niet, dat mag niet, dat heb ik ze maar eens verteld." Beker De heren spelen vanavond in De Bunt om negen uur in de kwartfinale van de districtsbeker tegen ESV. Die ploeg staat bovenaan in de promotieklasse en vormt een zware klus. Het derde damesteam krijgt het in de halve finale van het nationale bekertoer nooi op 4 en 11 maart nog moeilijker tegen de lijstaanvoerder van de eredivi sie. Stam/SoVoCo gaat eerst op bezoek bij Arke/Pollux en ontvangt de aan staande landskampioen op 11 maart om 20.15 uur in De Bunt. Tel. 035 - 601 29 98 Na dit seizoen stopt Gerard Tukker als trainer/coach van de heren van Smeeing/BDC. Na vier jaar vindt de Utrechter het welletjes. Hij heeft dat zondagmiddag meegedeeld na dat zijn ploeg met 25-19 had ge wonnen van E O 2. Het besluit van Tukker komt niet als een verrassing. "Vier jaar is best wel lang. We blijven nu in de eerste divisie. En met deze ploeg hoef je volgend seizoen niet bang te zijn voor degradatie. Kam pioen worden zit er ook niet in, dus moet je voor de ploeg een nieuwe uit daging zoeken." Met plezier heeft Tukker de afgelopen drieënhalf jaar bij Smeeing/BDC ge werkt en de resterende maandeiyal hij gemotiveerd verder gaan. Tukker is ei genlijk een beetje BDC-er geworden sinds hij in 1994 naar Soest werd ge haald. In zijn eerste seizoen kreeg hij te maken met een naar de tweede divisie gedegra deerd team dat aan de vooravond van de competitie zonder coach was komen te zitten, nadat Paul van den Deijssel was opgestapt. In het tweede seizoen miste Smeeing/BDC op een haar het kampioenschap, maar vorig jaar werd de titel na een zinderende beslissingswed strijd in de wacht gesleept. Inmiddels zijn de Soesters middenmoter in de eer ste divisie. Het twee plaatsen hoger geklasseerde E&O 2 werd zondagmiddag het slacht offer van de goede bedoelingen van Smeeing/BDC dat een week eerder onder voet was gelopen door Dalfsen en uit was op eerherstel. Omdat die neder laag volledig te wijten viel aan de instel ling van de spelers was er de afgelopen week gesproken en dat had effect. "Het team speelde lekker en met over tuiging. Je kunt wel afspreken dat je beter wil gaan spelen, maar je moet ook laten zien dat jeeen goede ploeg hebt. En als we met z'n allen bereid zijn te SEtoj^lukJ dat ook. Dat zag je," zei Tukker. De ploeg nam een 9-4-voorsprong en had in de rust een marge van vier tref fers (12-8). Daarna gaf Smeeing/BDC de bezoekers een draai om de oren, zo als het de week ervoor zelf de oren was gewassen. Toen het 23-12 was gewor den, verslapte de concentratie van de handballers en probeerden ze het alle maal te mooi te doen. Het gevolg was dat E&O 2 de stand nog enigszins kon bijschaven: 25-19. Dames De dames van Smeeing/BDC en UDSV 3 scoorden er zondag lustig op los. De teams delen een positie op de ranglijst en waren in de wedstrijd ook al aan el kaar gewaagd. Het gevaar van de Utrechters lag bij de cirkelspeelster die veel strafworpen forceerde. Martine van de Linden had geen zicht op de zeven meterworpen, maar wel op de schoten uit lopende wedstrijdsituaties. Omdat Smeeing/BDC regelmatig een break- out speelde, bleef het bij. In de rust was het 13-12 voor UDSV 3. In de tweede helft vocht Smeeing/BDC zich telkens terug van een achterstand van twee punten. UDSV verzuimde de wedstrijd naar zijn hand te zetten, maar kon de wedstrijd in de laatste minuut beslissen. Op 22-21 kreeg Purdey Hor- bach rood en UDSV een strafworp. Die werd gemist, waarna Karin Dorrestein in de laatste seconde de gelijkmaker scoorde: 22-22. I In de winter van '96-'97 leek het sei- I zoen voor WZ'49 verloren. In het I voorjaar stonden de groenwitten dankzij een uitstekende eindspurt I toch in de na-competitie. Dat sce- nario is weer uit de kast gehaald. Na I drie van de zeven duels in de derde I periode heeft WZ'49 na een te- I ïeurstellende eerste competitiehelft I weer iets om naar uit te kijken. I Al vroeg in deze competitie moest de I ambitieuze Soester club haar kampioen- j saspiraties bijstellen. Met de volle buit I van negen-uit-drie en een doelsaldo van I 'plus elf lopen ze aan de Eemweg weer I met de borst vooruit en de kin omhoog. I De aanhang werd zaterdag getrakteerd I op een zevenklapper. IJFC, vorig jaar met 7-1 afgedroogd, mocht nu niet eens f de eer redden: 7-0. Hoewel WZ'49 volgens Henk van i Asch de slechtste eerste helft van dit seizoen speelde, stond het in de rust al 2-0. Tussen de treffers van Jordi Brou wer en Bas van Doorn (strafschop) door werden doelpunten van Gijs Schaap (buitenspel) en Van Doorn (hinderen keeper) afgekeurd. Nadat Schaap tien minuten na rust voor 3-0 zorgde, was het snel gedaan met IJFC. Hidde Reitsma, Marcel van Es sen, nogmaals Reitsma en Gerard Becker schoten de defensie van de IJs- selsteiners aan flarden. IJFC speelde de wedstrijd met tien man uit, omdat één mokkende speler werd weggestuurd door de scheidsrechter. Op dat moment stond het al 4-0. Nadat het 5-0 was ge worden, moest ook de grensrechter van de gasten vertrekken. Hij verloor even eens de fatsoensnormen uit het oog toen hij zijn onvrede over de scheidsrechter uitte. IJFC liep daarnaast twee gele kaarten op. Bij WZ'49 werd Barry van den Berg geboekt. In de derde periode moet WZ'49 het nog opnemen tegen Hoevelaken, Roda'46, Eemdijk en Eemnes. Tussen deze wedstrijden door moet WZ'49 ook nog een duel inhalen tegen Stroe. Dat resultaat telt mee voor de tweede periode. Eemdijk is op papier de zwaarste tegen stander en grootste concurrent van de Soesters. De 'Diekers' hebben op de ranglijst vijf punten achterstand, maar speelden tot dusver twee duels minder dan WZ'49. In de derde periode kwam Eemdijk slechts eenmaal uit. De ploeg moet het nog opnemen tegen de koplo pers Vianen en WOP en heeft een zwaarder programma voor de boeg dan WZ'49. Sollicitanten Misschien zit het er nog in dat Henk van Asch afscheid neemt tijdens een promo tiefeest. De oefenmeester moet na dit seizoen stoppen bij WZ'49, omdat hij niet over de vereiste trainers-papieren beschikt. De clubleiding heeft in de af gelopen week eerste gesprekken ge voerd met vier sollicitanten voor de vrij komende functie. Een opvolger is nog niet aangewezen. Foto: Aldo Allessie Na rust had WZ'49 geen kind meer aan IJFC. Vorig jaar werd het 7-1 voor de Soesters, zaterdag 7-0. I 1 1 1

Soester Courant | 1998 | | pagina 15