Soest heeft behoefte aan sportbeleid M v Red Stars kansloos tegen koploper r 4 Weer limiet Van Nimwegen Rick Schutte damkampioen Bedrijfssport in mei en juni Martin Baltus in voorronde internationale Camel Trophy Ltgezinn lederen ui Hulpverlt WOENSDAG 18 FEBRUAR11998 SOESTER COURANT PAGINA' 18 FE Eén conclusie mogelijk na teleurstellend verkiezingsdebat 'Kijken wat we met Aqua Indoor willen doen' "We geven alleen de goede op" Duinkikkers rijgen records aaneen ZWEMMEN Scholier van De Bron wint DVSB-toernooi Blitz na rust maatje te groot voor Soesters: 82-54 BASKETBAL ZAALVOETBAL Ook Madjoe kan opmars van SEC niet stuiten ATLETIEK ZWEMMEN TURNEN Zilveren medaille Mattijs Wijnmalen 100 meter vlinder D5-turners van de Springbokken mogen naar finale Tijd voor De Groot Winst voor Van Hal DANSEN Winst voor dansers Dakwerken Dertien avonden gereserveerd VISSEN Negen van de 23 vissers hebben in 8e wedstrijd beet Topscorers 0 i tmt i- [Sportuitslagen gFNfPAG falckettenvoorl Muziek in Utree Klaverjassen bij pVDe Vriends< Sportprogramma |j Jeugdnieuws Soest heeft behoefte aan een sport- notitie, waarin de sport, de gemeen te en de politiek gezamenlijk een goed beleid uitstippelen. Dat stelde lijsttrekker Wim Roest van D66 tij dens het sportdebat dat de Vereni ging Sportraad Soest (VSS) vrijdag middag in de Soester Duinen hield. Roest is zelf voorstander van een gedif ferentieerd tarievensysteem. Clubs met een eigen kantine zouden meer huur moeten betalen dan bijvoorbeeld de zaalsporten die geen inkomsten uit een baromzet genieten. Aandacht voor de vrijwilligers in de sport, sportstimulering voor allochtonen en ouderen, schoolzwemmen, financiële Kennelijk verkiezen veel Soesters nog steeds een zwembad buiten Soest boven Aqua Indoor, omdat de entreekaartjes hier te duur zijn en het bad - vanwege andere activiteiten - niet altijd toegankelijk is. Daarnaast beschikt Soest nog steeds niet over een buitenbad. In 2001 loopt het tienjarig contract tussen de gemeente Soest en Aqua Indoor af. Om recreatief zwemmen, schoolzwemmen en andere zaken voor de toekomst goed te regelen voor de Soester bevolking moet daar om binnenkort een discussie op gang worden gezet over het sportcomplex aan de Dalweg, vindt Wil Stekelen burg van de PvdA. "Zodat we kun nen kijken wat we met Aqua Indoor willen." Misschien is het tekenend voor de verhoudingen tussen de sport en de politiek, maar Henk van der Pol was vrijdagmiddag onfatsoenlijk tegen D66-lijsttrekker Wim Roest. De voorzitter van WZ'49 klaagde dat de voetbalclubs de leiders van de jeugdteams als lid moeten opgeven bij de KNVB en daarom voor de lei ders ook ruim vijftig gulden aan de gemeente moeten betalen volgens het passepartoutsysteem. Roest is in het verleden drie jaar jeugdbegeleider bij WZ'49 geweest, maar kon zich niet herinneren ooit lid te zijn geweest. "We geven alleen de goede op," reageerde Van der Pol die later zijn excuses aan Roest aanbood. steun aan de ongeorganiseerde sport (als opstap naar de georganiseerde sport). deze en andere losse kreten, die de laat ste tijd ook op nationaal niveau worden geuit, vlogen vrijdagmiddag door de zaal tijdens het teleurstellende debat. Het werd helaas (ondanks een goedbe doelde waarschuwing in deze krant) in geleid met een drie kwartier durende herhaling van zetten en verwijten over de sportclustering. Het laatste uur werd nog wel over de toekomst gesproken, maar erg duidelijk en concreet verliep dat niet. Met acht raadsleden, zes bestuursleden van de VSS en nog eens zes clubbestuurders was het forum te groot. Met 28 belang stellenden, onder wie tien mensen uit het politieke circuit, was het publiek benedenmaats. Mondjesmaat Het valt ook niet mee te praten over nieuwe ontwikkelingen als er geen geld voor is. In de jaren negentig stelde de gemeente mondjesmaat geld beschik baar voor nieuwe investeringen in de sport. Een uitzondering vormt de clus tering van spotaccommodaties, waar voor de gemeente 5,5 miljoen gulden van de opbrengst van de verkoop van het cai-bedrijf aanwend. De clustering moet jaarlijks een bezuiniging van twee ton opleveren. Toch klopten de acht lijsttrekkers zich op de borst. Soest besteedt elk jaar 5,7 miljoen gulden aan de sport, terwijl daar maar 1,07 miljoen gulden aan inkom sten tegenover staan. Buiten de ver plichte uitgaven van de gemeente (zoals riolering en uitkeringen) vormt sport de grootste post op de gemeentelijke be groting en dus wordt er, ook in verge lijking met omliggende gemeenten, veel gedaan voor de Soester sporters. Maar de huidige financiële situatie van de gemeente laat het niet toe dat er geld wordt gegenereerd voor nieuwe zaken. Dat was bekend en daarom was de vraag 'Welk budget trekt uw partij extra uit om een beter sportbeleid te realise ren' niet echt goed te plaatsen. De PvdA en Gemeentebelangen Groen Soest stel den in elk geval dat het passepartouttar- rief (nu ruim 50 gulden per lid per jaar) niet mag worden verhoogd, omdat de drempel voor de sport laag moet blijven. Herschikking Wiebe Meilof (GPV/SGP/RPF) wil best extra geld uittrekken voor achter standssituaties (zoals allochtonen), maar weet waarschijnlijk ook niet waar hij dat vandaan moet halen. WD-er Bert Krij ger: "Er kan alleen meer geld voor de sport komen als alle partijen die keus durven te maken. Maar het overleg voor de komende jaren moet gaan over een herschikking van de beschikbare midde len. Daar moeten we effectiever mee omgaan." Het was daarom vreemd dat Krijger te- Het sportdebat leverde vrijdag weinig tot niets op. Teleur stellend wös vooral dat eerst drie kwartier verwijten over en weer over de sportclustering door de zaal vlogen, terwijl het onderwerp van de verkiezingsbijeenkomst het sportbeleid ii de toekomst was. l Foto: Goos van der Win vens beweerde dat de gemeente alleen voor de voorzieningen zorgt en de sport zelf het beleid moet gaan aangeven en het budget beter .moet verdelen. Want het is de gemeenteraad die de verant woording heeft over het geld. Boven- De oppositie-partijen zien er wel heil j dien is tijdens het overleg over de sport- als er gezamenlijk wordt nagedacht ej clustering gebleken wat er allemaal mis gesproken over het sportbeleid. Als d kan gaan als de sport en de politiek af- gebeurt, heeft het debat van vrijdag toe zonderlijk van elkaar aan tafel zitten. nog zin gehad. Tijdens de limietwedstrijden in Huizen zwom Jurgen van Nimwe gen een tijd van 2.23.5 op de 200 meter rugslag. Jurgen behaalde daarmee een limiet voor de natio nale kampioenschappen junioren in juli. Van Nimwegen (1983) zwom zondag op de nationale kampioenschappen sprint. Hij kwam uit op de 50 meter vrije slag en op de 50 meter rugslag. Op de vrije slag behaalde hij geen persoonlijk re cord (26.76), op de rugslag verbeterde hij wel en zwom een tijd van 30.16 sec. In totaal verbrak Jurgen dit weekeinde negen clubrecords. In Huizen werd goed gepresteerd door de Duinkikkers. Er sneuvelden twaalf clubrecords en dertig persoonlijke re cords. Hanke Schalkx behaalde een eer ste plaats op de 100 meter vlinderslag in 1.29.0, wat goed was voor een clubre cord. Ook op de 100 meter wisselslag behaalde ze een clubrecord in 1.25.1. Op de 200 meter rugslag dames behaal de Vïvian Spronk een tweede plaats in 2.46.0. Remko Hooft werd tweede op de 50 meter vrije slag in 36.6 en Step- hanie Epskamp en Ruben de Clippelaar werden op deze afstand derde in 37.9 en 37.1. Stephanie verbeterde tevens het clubrecord en haar persoonlijke tijd. Op de 100 meter wisselslag was er een tweede plaats voor Stephanie Epskamp en Remko Hooft in 1.35.4 en 1.30.0 en een derde plaats voor Ruben de Clippe laar en Astrid Buxtorff in 1.35.3 en 1.22.4. Kim Witte en Paul Spronk zwommen een clubrecord op de 50 me ter schoolslag in 41.4. Rick Schutte van De Bron is winnaar geworden van het individuèle schooldam- kampioenschap van Soest. In groep A behaalde hij uit acht partijen elf punten, één meer dan Alper Suna van de OBS Overhees. Diens schoolgenoot en titelverdediger Halit Baskaya moest ditmaal genoegen nemen met de derde plaats. Raymond Was senaar (Montessorie) en Joost Kool (De Bron) kwamen beiden uit op acht punten, maar door het onderlinge resultaat werd Wassenaar als vierde en Kool als vijfde gerangschikt. v Aan het damkampioenschap werd meegedaan doqr24 basisscholiereq. Het toernooi wordt elk jaar georganiseerd door DVSB en vind/telkens plaats na het damtoernooi voor schoolteams. Voorzitter E. Davelaar reikte de prijzen maandagavond uit in het Duivenzaaltje aan de Koningsweg. Daar damt de jeugd van DVSB elke maandag avond vanaf half zeven. Foto: Goos van der Wilt Red Stars heeft een week schik ge had van de eerste competitiezege. De nummer dertien leed zaterdag een ruime nederlaag tegen koplo per Blitz. In de rust was het nog maar 29-22, na veertig minuten was de stand veranderd in 82-54. In Voorschoten hadden de gastheren aanvankelijk geen wisselspelers op de bank zitten. Dat is een situatie die bij Red Stars tot voor kort zeer vertrouwd was, maar waaraan vorige maand een einde is gemaakt door het samenvoegen van de eerste twee teams. De Soester coach René Lansaat miste zaterdagavond de guards Arend Kok, Peter van der Neut, Bas Kok en forward Arnoud Klarenbeek, maar had niette min drie basketballers op de bank zitten. Na een kwartier was het nog gelijk (20- 20), maar toen de ex-international Sid Bruinsma arriveerde met drie talentvolle junioren keerde het tij in de wedstrijd. Blitz controleerde het luchtruim volledig en Red Stars kwam te veel onder druk te staan om tot goede aanvalsopzetten te komen. En toen ging het hard. In de laatste vijf minuten voor rust kwam Blitz op 29-22 en met twee drie punters dwong het de Soesters de te voorschijn gehaalde zone-verdediging weer in te ruilen voor een man-tegen- man gevecht. Red Stars was dusdanig van slag dat het aan alle kanten voorbij werd gelopen en halverwege de tweede helft was het ineens 55-29. Daarna trad er licht herstel in (64-47), maar in de laatste drie minuten mocht Blitz toch weer draven: 82-54. Dames Patricia Jaspeise heeft zondagavond haar laatste wedstrijd voor Red Stars gespeeld. De center verhuist morgen naar Tsjechië en nam afscheid van de club, waar ze als veertienjarige aanklop te. In de thuiswedstrijd tegen New Stars 2 nam ze de eerste en de laatste score van de wedstrijd voor haar rekening en eindigde ze op een totaal van zes pun ten. Red Stars won met 61-45 na een rust stand van 27-18. In de eerste helft wis selde Wim Bolwerk veel, daarna moest hij zoeken naar de sterkste opstelling, omdat New Stars zich een taaie tegen stander toonde. Bij de gasten speelde onder anderen Christine Aaftink, de ex- topsschaatster, die zich onderscheidde met veel rebounds. Red Stars leidt nog steeds het klassement in de tweede kernklasse. De opmars van SEC gaat onvermin- dert voort. Ook Madjoe, de num mer twee van de tweede klasse, kon de Soesters geen halt toeroepen. Het werd maandagavond 3-1 voor de SEC. In de eerste helft *Ware^ de gastheren zelf hun grootste tegenstander. Meer met de mond dan met de voet werd er gespeeld. In de rust (1-1) werd daarom de afspraak gemaakt dat iedereen zich meer mefcde bal zou bemoeien. De af spraak werd nagekomen en SEC kon het duel voetballend met 3-1 winnend afsluiten. Vooral de laatste treffer was fraai. De aanval werd van achteruit op gezet en uiteindelijk door Paul Harings- ma verzilverd. De twee overige treffers waren ondertekend door Martin van Ernst. SEC heeft zich sinds december opge werkt naar de middenmoot en bezit nu zeventien punten, net als drie andere teams. Tijdens de nationale jaargangswed strijden in Leiden heeft Mattijs Wijnmalen een zilveren medaille gewonnen op de 100 meter vlin derslag. De Soester, die lid is van de Amers- foortse zwemvereniging AZ&PC, legde de afstand af in 1.21.0. Op de 100 me ter vrije slag greep hij net naast de me dailles. Hij werd daarop vierde in 1.08.7. Op de 100 meter rugslag eindigde hij in 1.20.4 als zesde en op de 100 meter schoolslag werd Wijnmalen in 1.31.6 ook zesde. De achtste plaats hield hij over aan de 200 meter wisselslag (2-56.7). u De jaargangwedstrijden waren bestemd voor de achttien snelste zwemmers die geboren zijn in 1986, '87 en '88. De tienjarige Soester voegde zich bij de snelste zwemmers van zijn leeftijds groep. Tijdens de vierde voorronde D-tur- ners heeft de D5-ploeg van de Springbokken zich verzekerd van een finaleplaats. Wouter Walet, Frank en Peter Taris wisten hun di recte concurrent Sport Vereent in ei^en huis te vërslaan. Zij, eindigden met 86.80 op de vierde plaats en tqonden daarmee hun goede progressie. In de D6/7 klasse moest Mark-Maarten Troost het zonder zijn zieke teamgenoot Daan Beukema opnemen tegen 33 an dere turners. Hij deed dat voortreffelijk en eindigde dankzij zijn perfecte sprong (9.80) en goede brugoefening (8.60) met een hoog totaal van 48.65 op een achtste plaats. De D3/4-ploeg bestaande uit Rob Demmenie, Jacob Vried en Bastiaan van Vulpen toonde wederom veel voor uitgang en scoorde 88.25 punten. Frank de Groot van de Schieter heeft zondag de marathon van Schoorl afge legd in drie uur, twee minuten en vijf tig seconden. De Soester bereidde zich in Noord-Holland voor op het triathlon- seizoen. In de Amersfoortse Bergcross heeft Mart van Hal zaterdag de 4.400 meter voor dames veteranen winnend afgeslo ten in 19.10. Daphne van Hal finishte in 19.24 en moest de winnaar bij de senio ren zo'n drie minuten laten voorgaan. Alex Verwoerd en Linda Huisman zijn zaterdag tijdens danswedstrijden in Zeist als eerste geëindigd in de deb. 1 Latin American. Namens Danscentrum Sepp deden nog twee paren mee. In de C-klasse Stan daard legden Marcel en Christine Ruijg- vorm beslag op de vierde plaats. Men- no Hoogeveen en Mary Jane Beier wer den derde in Latin 1. Installatiebedrijf j. cornelisse bv. l^J Telefoon (035) - 601 30 14 Tussen 7 mei en 9 juni zijn dertien avonden gereserveerd voor de be- drijfssportcompetitie. Evenals vorig jaar staan volleybal, basketbal, zaal voetbal, veldvoetbal en atletiek op het programma. Het volleybaltoernooi wordt op de don derdagen 7, 14 en 28 mei en 4 juni af gewerkt in sporthal Beukendal. Ook het zaalvoetbal (11,18 en 25 mei en 8 juni) en basketbal (2 en 9 juni) vinden plaats in Beukendal. Aan de Eemweg wordt op 19 en 16 mei veldvoetbal gespeeld en op dinsdag 12 mei is de bedrijvenesta- fette onderdeel van de Stratenloop in het Smitsveen. Deze week worden de inschrijfformulie ren naar de Soester bedrijven gestuurd. De inschrijving sluit op 14 maart en in de eerste week van april zijn de pro grammaboekjes klaar. De bedrijfssportcompetitie valt onder de verantwoordelijkheid van de Soester Zakenkring en wordt georganiseerd door vrijwilligers van Stam/SoVoCo, Red Stars, WZ'49, SEC (zaal) en AV Pijnenburg. Martin Baltus uit Soest mag deelne men aan de nationale voorronde van de Camel Trophy. Hij is een van de honderd geselecteerden die zijn overgebleven van de drieduizend Nederlanders die zich hadden inge schreven. Baltus beoefent zelf schaatsen en tennis. Als schaatser deed hij begin jaren ne gentig mee aan de Nederlandse kam pioenschappen sprint voor junioren. De Soester heeft al eens een 1.300 kilome ter lange fietstocht door Frankrijk ge maakt. Hij deed daar acht dagen over. De student, die Ids Postma en Jos Vers tappen bewondert, hoopt op een ticket naar Zuid-Amerika. Op zaterdag 28 februari en zondag 1 maart moet de 24-jarige Baltus zich een weg weten te vinden tussen Zeist en Snow World in Zoetermeer. Met behulp van een kaart en kompas moet hij drie plaatsen aandoen. Als hulpmiddelen krijgen de kandidaten een vlot, peddels, zwemvesten en 50 meter touw mee. Verder mogen ze zelf bepalen of ze lif tend, per trein, bus, gehuurde fiets of te voet naar Zoetermeer gaan. De tien beste kandidaten krijgen van 20 tot 23 maart in het Franse Les Arcs nog een zware krachtproef in de sneeuw. Van deze groep blijven er vier over. Zij nemen van 26 april tot en met 3 mei deel aan de internationale selecties in Zweden, waarna Team Holland en het reserveteam bekend worden gemaakt. De Camel Trophy gaat op 5 augustus van start in de Chileense hoofdstad San tiago en eindigt op 25 augustus in Us- huaia, de meest zuidelijk gelegen plaats ter wereld. De twintig teams die mogen deelnemen aan de Camel Trophy kun nen gebruik maken van een Land Rover Freelander, mountainbikes, kajaks, ski's, snowboards en sneeuwschoenen. Slechts negen van de 23 deelnemers van de Snoekbaars vingen vis die aan de maat is. Zij haalden geza menlijk nog ruim 35 meter boven water. Met 8.77 meter werd Willem van Zoeren winnaar. Hij had 36 keer beet, zijn maat Jan Li vestro 33 keer en die werd dan ook tweede met 7.54 meter. Op de derde plaats eindigde Gerrit Kasius met 5.52 meter. De omstandigheden waren slecht aan de Eem, waar nabij het Valleikanaal de achtste wedstrijd van de wintercompe titie werd gevist. De deelnemers hadden te lijden onder de regen- en sneeuw buien en vingen veel ondermaatse vis die altijd meteen wordt teruggezet. VELDVOETBAL 1. Marcel van Essen (WZ'49)15 2. Peter de Jong (Hees)12 3. André Huftnan (Soest)11 Gijs Schaap (WZ'49)11 5. Mohammed Touhami (SEC-za)....9 6. Michel Vlaswinkel (Soest)8 7. Jeffrey Dorrestijn (Hees)7 Hidde Reitsma (WZ'49)7 Mare Schenderling (SEC-za)7 10. Remi van der Pol (SEC-za)6 Martijn Stalenhoef (Soest)6 1. Mustafa Aksit (Firtina)24 2. Zeki Kurt (Firtina)23 3. Gijs Schaap (DVS)12 4 Michel Vlaswinkel (DVS)11 5. René de Bree (Firtina)9 6. Wilfred Engberink (SEC)8 Martin van Ernst (SEC)8 Hilmi Michi (Firtina).*.8 10. Sander van der Heijden (SEC)7 Ramon Heijnen"(DVS)7 AV Pijnenburg Derde crosswedstrijd pupillen en junioren in Veenendaal. Meisjes Pupillen C (1990): 13. Simone Dor- restein; Jongens Pupillen C: 8. Daan Smeets; Meisjes Pupillen B (1989): 27. Rowan-Tess Spanjer; Jongens Pupillen B (1989): 5. Thijs Reiling; 14. Marten Damsma; 22. Tim Wil denburg; 24. Timo van Beek; 29. Laurens Nuijten; 32. Wietse Koppenaal; Meisjes Pu pillen A le jaars (1988): 14. Suzette ten Briiike; Jongens Pupillen A le jaars (1988): 20. Thijs Roest; 27. Thijs van Buuren; 30. Jonathan Berg; 32. Thomas Melse; Meisjes Pupillen A 2e jaars (1987): 7. Anouska van Leeuwen; 42. Michele Hamelink; 44. Linda Parlevliet; 48. Celeste Cebel; Jongens Pupil len A 2e jaars (1987): 1. Daniël Franken; 10. Koen Swart; 18. Geert Geijtenbeek; 27. San- der Zeyseink; 30. Jos Prinzen; 35. Rick Ne- lis; 39. Marco van 't Veld; Meisjes Junioren D le jaars (1986): 5. Britt Dorrestein; 24. Denise Dijkema; 27. Ruth Dorrestein; Meis jes Junioren D 2e jaars (1985): 8. Kim Roest; Soester Bowling Vereniging Maandagavond: Lucky Name-Domtorentjes 5-0; Vrije Teugel-Resto Girls 4-1; Big Split- ters-Vinni's 5-0; V. Ede-Outsiders 5-0; Teamwork-De Enghe 0-5; Strajk-Spare 5-0. Dinsdagavond: Energy-Toverbal 1-4; Co- bra's-Graphique 2-3; Cool Cat-Dream Team 4-1; Spitsheuvel-De Noten 2-3; H.A.M.- Naadje 1-4; Westra's-Heppie Hoekers 4-1. Smeeing/BDC UDSV 3-dames 1 22-22; dames 2-ASC91 2 9-6; heren 1-E en O 2 25-19; Greenstars- heren 2 22-17; HMS/Achilles 2-heren 3 20- 14; BSV-heren A jeugd 25-21; meisjes B jeugd 2-BSV 12-7; C jeugd gemengd-Ful- men/Fidelitas 10-10; Greenstars-jongens C jeugd 7-17; UHV-DSO-D jeugd gemengd 7- 7. SCHAATSEN SV Eemland 500 meter: Anouk Kwantes 1.00.87; Anne Walet 1.49.54 (val); Tom Versteeg 44.06; Henriëtte Kuyt 47.36; Jolanda Verduin 50.13; Angelique v.d. Berg 53.05. 700 meter: Anouk Kwantes 1.28.84; Anne Walet 1.44.99. 1500 meter: Tom Versteeg 2.09.21; Henriëtte Kuyt 2.24.35; Jolanda Verduin 2.36.92; Angelique v.d. Berg 2.39.80. SEC DEV Al-SEC Al 3-0; Lelystad B2-SEC BI 0-0; SEC Cl-Hoogland C2 1-4; Quick D3- SEC Dl 3-7; SEC D2-VRC D3 5-5; SEC El-Usselmeervogels E2 2-4; SEC E2-Hoog- land E5 11-1; KWA E4-SEC E3 5-2; Hoogland E9-SEC E4 1-2; KWA F2-SEC F1 1-2. Soest SO Soest Al-Barneveld 1 4-0; Hoogland 2- SO Soest A2 2-2; SO Soest Bl-OSM 1 1- 1; Eemnes 1-SO Soest B2 2-2; SO Soest B3- WZA 4 0-9; OSM 2-SO Soest Cl 1-6; CJW 2-SO Soest C2 1-2; SO Soest C3- WZA 3 7-4; Hooglanderveen 1-SO Soest C4 9-0; WZA 5-SO Soest C5 1-17; SO Soest Dl-Hercules 1 2-1; SO Soest D2-TOV 2 4-2; Achterveld 1-SO Soest D3 1-1; CJW 3-SO Soest D4 3-11; Hoogland 6-SO Soest D6 2-4; SO Soest El-Greenstars 1 3-3; SO Soest E2-WZ 1 5-4; APWC 1-SO Soest E3 18-1; Quick 5-SO Soest E4 3-1; SO Soest E5-Hoevelaken 3 8-1; CJW 5-SO Soest E6 7-0; SO Soest E7-Spakenburg 5 2-2; IJssel- meervogels 8-SO Soest E8 0-0; SO Soest E9-CJVV 7 5-4; SO Soest Fl-Usselmeervo- gels 1 2-2; Greenstars 1-SO Soest F2 0-0; SO Soest F3-WZA 3 2-3; Cobu Boys 2-SO Soest F4 2-1; APWC 3-SO Soest F5 1-1; SO Soest F6-Spakenburg 5 2-1; Roda 8-SO Soest F7 0-5; HVC 1-SO Soest F8 2-4; SO Soest F9-KWA 4 12-1. Meisjes: SO Soest 1- Horst 1 0-0." WZ'49 DVS Al-WZ'49 Al 1-8; KWA C2- WZ'49 Cl 1-2; Achterveld C2-WZ'49 Cl 0-0; WZ'49 Dl-Hilversum Dl 6-0; SO Soest E2-WZ'49 El 5-4; WZ'49 E2-ÏJs- selmeervogels E4 2-7; WZA E9 WZ'49 E3 1-2; WZ'49 Fl- oda'46 F1 1-1; WZ'49 F2-IJsselmeervogels F4 1-6; Quick F7-WZ'49 F4 3-2; WZ'49 F5-Hees F2 7- 1. ZWEMMEN De Duinkikkers 100 meter vlinderslag: Emily Janssen 1.39.01 Hanke Schalkx 1.29.0. 4 x 100 meter vrije estafette heren: Pai Spronk; Sebastiaan Schuurman; Robbii Blokpoel; Bram Houben 4.44.7. 50 meter schoolslag: Emily Janssen 43.5; Elise Hooft 46.1; Astrid Buxtorff 41.6; Han ke Schalkx 43.9; Kim Witte 41.4; Sannt Schalkx 43.0;'Bas Buxtorff 41.7; Menno Smitj 42.3; Sebastiaan Schuurman 42.8. 50 meter vrije slag: Christine Strating 43.6; Suzanne Ruwaard 45.9; Suzanne Schuurman 39.7; Samantha Bender 42.9; Elize Stolze 39.0; Stephanie Epskamp 37.9; Niels Vlug| 46.8; Ruben de Clippelaar 37.1; Remko Hooft 36.6. 200 meter rugslag: Bas Buxtorff 3.10.5; Rob- bin Blokpoel 2.46.3; Paul Spronk 2.41.3; Bram Houben 2.52.7; Jurgen van Nimwegen 2.23.5; Elise Hooft 3.09.5; Vïvian Spronk 2.46.0. 4 x 100 meter vrij estafette dames: Vivian Spronk; Astrid Buxtorff; Sanne Schalkx; Eli se Hooft 4.56.5. 100 meter wisselslag: Niels Vlug 1.49.0; Ru ben de Clippelaar 1.35.3; Remko Hooft 1.30.0; Samantha Bender 1.44.1; Suzanne Ruwaard 1.52.4; Christine Strating 1.45, Suzanne Schuurman 1.42.6; Elize Stolze 1.37.1; Stephanie Epskamp 1.35.4; Bram Houben 1.20:1; Sebastiaan Schuurman 1.21.8; Menno Smit 1.21.8; Robbin Blokpoel 1.20.3; Emily Janssen 1.29.2; Hanke Schalkx 1.25.1; Sanne Schalkx 1.23.4; Kim Witte 1.24.2; Astrid Buxtorff 1.22.4. .fhristi Kinderhulp zo< voor kinderen u.t luizen, die op u. nod,: f' anisatie van 5 tot en Vakantie houden in 01 Laat om kinderen van o, K-spoord. De kinderen '..nle van de toenemende' CiUuteitenvreemdel: én de wal en het schip te Cen inmiddels intehuize ftchtig kindertehuizen, Wis dat de situatie ine ïhalve rooskleurig is. Sj„ staat alleen niet meer iieuws ten opzichte va indhaarden' in de wereld. vriidag 27 februari kan Ltten voor familie en vi n inleveren bij de fam.1 jwssostraat 40 (17 00-2. ilormatte: tel. 6024377. Taterdag 21 februari, Domk jaburgse concerten 4 en 5 v Stbastian Bach, door Pai (blokfluit, traverso), Kersti blokfluit), Hans Rijkmans i concert voor twee clavecimbe ,j David Jansen. Aanvang: gvrij. Jlaveijasliefhebbers kunnen februari naar het clubgeboi Vriendschap aan de Nachteg „en. Daar houdt de postdu «ng een klaverjasavond. I borden vanaf 20.00 uur ges WOENSDAG 18 FEBRUARI Volleybal 21.00 uur Stam/SoVoCo (H)-ESV, kwartfinale districtsbeker (De Bunt) VRIJDAG 20 FEBRUARI Zaalvoetbal 21.00 uur A. 't Hardt-Firtina'93 (Bussum) ZATERDAG 21 FEBRUARI Voetbal 14.30 uur Hees-SVL (V.O. Utrechtse- weg) ZONDAG 22 FEBRUARI Voetbal 14.00 uur Veenendaal-Soest (Veenen daal) MAANDAG 23 FEBRUARI Bowling 19.30 uur Competitie Soester Bowling Vereniging, ook op dinsdag vanaf 19.30 uur (C-drie) Zaalvoetbal 21.00 uur Firtina'93-Ton Roelofs, beker (Beukendal) korfbal Eemvogels De Fl speelde een goede wedstrijd te gen Doorn en won in Aqua Indoor met 8-0. Minder gemakkelijk had de Dl het tegen Fiducia, maar dankzij de 3-1- overwinning is het kampioenschap een stap dichterbij gekomen. De Cl zal de titel waarschijnlijk aan Fortissimo moe ten gunnen. Deze lijstaanvoerder was in eigen huis te sterk voor de Soesters (6- VOETBAL Soest In 34 wedstrijden werd 16 keer gewon nen, 11 keer gelijkgespeeld en slechts 7 keer verloren. De Al won met 4-0 van Barneveld en de A2 pakte ook een punt. De BI en de B2 speelden gelijk. Bij de C-junioren waren er 4 overwin ningen. Bij de D-pupillen speelde de D3> gelijk en wonnen de andere teams. De E-teams behaalden 3 overwinningen, 3 gelijkspelen en 3 nederlagen. De F-jes behaalden één overwinning meer. Weekend-opvangdienst Maatschappelijke Dienstve Hulp in dringende moeilij zaterdag, zondag en algeme feestdagen, tel. 6245555. Stichting Hulpdienst Soe: Hulp aanvragen dagelijks tu: 10.00 uur, tel. (0346) 352097. Nazorg borstkankerpatië Informatie: Borstkanker inf trum Utrecht (BIC), tel. 03 di. t/m. vrij. 10.00-13.00 u Werkgroep Kind en Zieken Behartigt de belangen v£ ouders vóór, tijdens en na huisopname. Informatie: me lipg, tel. 6014470. Vrouwenspreekuur Jpdere donderdag 20.00- Stadsring 31A (Vrouwenhi foort, tel. (033)4616612. Al wilt blijven kan dat. Meidentelefoon Voor specifieke meisje Maandag 19.00-21.00 uui 16.00-18.00 uur; donder ',21.00 uur, tel. (030)23220! Vrouwen in de Bijstand /rouwen die problemen he terrein van de bijstand kuni [terecht bij de werkgroep Vn Bijstand, telefonisch dage 13.00 of na 18.00 uur. 6017431 of 6018555. Spreekuur: elke 2e vrije maand, 10.00-11.30 uur, in jtionaal Vrouwencentrum, S: Buro Vrije Tijd Bemiddelt in vrijetijdsb brengt mensen bij elkaar d: willen doen op het gebied interesse. Postbus 3074, 37< lel. 6013941 of 6014650. VTO-samenwerkingsvei Vroegtijdige Onderkennm lingsstoornissen bij kinde 240, 3800 AB Amei (033)4637285. Slachtofferhulp Soest 'Praatpaal en vraagbaak v fers van misdrijven en verh Jen, tel. 6027719. Slachtofferhulp Eemlan 24 uur per dag telefonisc Ivoor Soest, Soestdijk lussen 7.00 en 23.00 uur: tussen 23.00 en 7.00 uur: kamer van de Amersfoort 033-4666666. Al Anon-groep Soest Steun aan familie van deg matig veel drinkt of dronk of 5415474 Baarn. Ouders van een overled Landelijke zelfhulp-organ Contactadres: Evehne M breestraat 543, 3765 K 6014310. Thuishulpcentrale Een De THC biedt partners dementerenden, van chror ouders van verstandelijk gehandicapte kinderen hi of passief oppassen doe Informatie: tel. 033-463 Contactpersoon Soest: T tel. 6022395. Thuiszorg/Maatschap Stichting Thuiszorg en IV Werk N.O. Utrecht. 1 Burg. Grothestraat 74, 3 tel. 6036800, fax 60368: Jongerenspreekuur G Voor jongeren van 12 tot dag 15.30-16.30 uur, Amersfoort. Psycho-profylaxe Stichting Psycho-profyli ding op de bevalling. Cc v d Poll, Clauslaan 23,3 tel. 6031396. Steunpunt Rouw verwe Contactadres: Nelleke 1 Brinkweg 18, 3761 E 6022122 (9.00-11.00 6014310. Wie hulp zoekt, maar h' ren bij het Centraal Mei 11.00 uur, tel. 603111?

Soester Courant | 1998 | | pagina 16