QTAB 1259.00 fAFE klinkhamer cototcyui Soest betaalt niet mee aan fietsboot Soest wijst plan rotondes in zuid af Spullenhulp zwaait Aart van Ginkel uit Nieuwbouw Van Weedestraat kan niet Vuilcontainers blijven rol spelen 1 ACTUEEL I PAGINA 3 MOSSEL AVOND Elzas Proeverij Cabaretavond met Femke Wolthuis Samenleven doe je niet alleen Bart Krol Lijst 2 Uit onze nieuwe 3-zitsbank CARAN ONGEWOON WONEN GEWOON MEENEMEN Stichting Waterlijn wil excursies op en langs de Eem Onze regelmatig wisselende bijzondere specialiteiten? Het blijft genieten! Inwoner R. Huart lanceert nieuwe verkeersplannen Ook voor service moet u bij ons zijn Vijf jongelui mishandelen buspassagier f 19.50 25 jaar getrouwd? Eetvilla Van Den Brink Jonge vandalen krijgen straf via HALT-project Vrijdag 19 februari INCL. 4 GANGEN DINER Zaterdag 20 februari Cabaret en diner in één. Soest/Soesterberg WOENSDAG 18 FEBRUAR11998 SOESTER COURANT FC Kuyperstraat deels onderwater Schaakschool Soest SCHAKEN VOOR KINDEREN Bijna tien jaar aan het roer Te weinig parkeerplaatsen bij winkels/woningen i Omwonenden nemen geen genoegen met antwoord college Grote collectie badmode. Waar een kleine zaak sterk in is. Natuurlijk laanstraat 67 baarn 035 - 5415588 met 1 kussen Birkstraat 101 Soest naast Middelman Wooncentrum Het college wil niet 18.000 gulden bijdragen aan het startkapitaal dat de Stichting Waterlijn nodig heeft voor fiets/vaarexcursies langs en over de Eem. Wel wordt bekeken of Soest misschien voor een aanleg steiger kan zorgen. Waterlijn wil per fietsboot tochten gaan maken over de Eem. Om fietsers en voetgangers te laten op- en uitstappen zouden onderweg enkele aanlegsteigers moeten komen. Fietsen kunnen op de boot worden meegenomen. In de ge meente Soest heeft de Amersfoortse Stichting haar oog laten vallen op de Kleine Melm, maar een andere locatie is ook goed. Op deze manier wil Waterlijn de men sen de mogelijkheid bieden de Eem en Eemland te beleven. Vooral vanaf de boot kan men het landschap vanuit een geheel ander gezichtspunt bekijken, waardoor volgens Waterlijn een excur sie ook voor de plaatselijke bevolking interessant is. Waterlijn exploiteert al een poosje met succes vier rondvaartboten in Amers foort. Dit jaar komt er zelfs een vijfde open rondvaartboot bij. Het project werd gestart met behulp van startsubsi dies, maar bedruipt zich inmiddels zelf. Het is de bedoeling dat de exploitatie kosten van de fietsboot ook worden ge dekt door de kaartverkoop. Maar voor de aanschaf van de boot en andere start- kosten heeft de Stichting 250.000 gul den nodig. Bij het bedrijfsleven hoopt de Stichting 100.000 gulden los te krij gen. De provincie Utrecht heeft zich bereid getoond 75.000 gulden bij te dra gen, mits de belanghebbende gemeen ten de resterende 75.000 gulden voor hun rekening nemen. Omgerekend naar het aantal inwoners zou Soest 18.000 gulden moeten neer tellen, maar burgemeester en wethou ders willen geen geld beschikbaar stel len. Misschien dat de raadsfracties daar anders over denken. Wethouder Ries van Logtenstein gaat wel bekijken of Soest iets kan doen met een aanlegstei ger. BAR, GRILL RESTAURANT STTENHOFFSTRAAT 47 SOEST 035-6018262 De Soester R. Huart, die vorig jaar januari een plan lanceerde voor een rotonde met twee tunnels naast de huidige spoorwegovergang op de Ossendamweg-Nieuweweg, heeft nu ook een plan gemaakt voor ro tondes op de kruisingen Soester bergsestraat-Vondellaan-Ossen- damweg en Vondellaan-Birkstraat. Volgens hem zorgen die voor een opti male doorgang van het doorgaande ver keer. Bovendien heeft Huart bedacht dat in de Soesterbergsestraat (op het gedeelte tussen de Korte Ossendam en de kruising met de Ossendamweg) een richtingsverkeer moet worden inge voerd. Vanuit Soesterberg zou het snel verkeer dan niet meer richting de win kels mogen rijden. Ook in de Korte Os sendam wil Huart eenrichtingsverkeer (in de richting van de Ossendamweg) invoeren. Verder meent Huart dat het verstandig is als de Gallenkamp Pelsweg een aansluiting krijgt op de Birkstraat. De twee rotondes hebben naar het oor deel van de Soester alleen zin als de tun nels onder de spoorlijn worden gereali seerd. "Daar zit de grote hobbel. De tunnels zijn een veel goedkopere oplos sing dan andere plannen. Ze werken bovendien verkeersremmend, de situa tie wordt geluidsarmer en alle wegen blijven bereikbaar," aldus Huart. Van verschillende kanten is in algeme ne zin positief gereageerd op het plan voor de tunnels, maar echt inhoudelijk is niemand er nog op ingegaan. Een rotonde op de kruisingen Soester- bergsestraat-Ossendamweg en Vondel laan-Birkstraat zijn volgens verkeers kundige A. van Wanroij van de gemeen te Soest niet de ideale oplossing. Een rotonde heeft een lagere capaciteit dan een kruising met verkeerslichten en zou de hoeveelheid verkeer in met name de spits, niet aankunnen, zegt Van Wanroij. Vastlopen Het verkeer zou vastlopen bij de roton de. 's Ochtends omdat het verkeer uit Soest in de richting van Soesterberg steeds zou moeten wachten voor het langzame verkeer. En in de avondspits omdat het verkeer uit Amersfoort niet op de rotonde zou kunnen komen, om dat er voortdurende stroom auto's uit Soesterberg (richting Koningsweg) over de rotonde zou rijden. Dagelijks rijden 18.000 voertuigen over de Ossendamweg, op de Soesterberg sestraat (richting Soesterberg) is bij tel lingen een aantal van 12.000 genoteerd en op de Vondellaan werden 14.000 voertuigen geteld. Een rotonde op de kruising Vondellaan- Birkstraat wijst Van Wanroij eveneens af. Daar wordt de kruising expres zo omgelegd dat het verkeer uit Amers foort min of meer in de richting van de Koningsweg wordt geleid. Dit om te voorkomen dat het doorgaande verkeer via de Birkstraat-Middelwijkstraat-Van Weedestraat door het dorp blijft rijden. Met een rotonde kan het verkeer niet persé in de richting van de Koningsweg worden geleid, omdat de automobilisten dan kunnen kiezen welke richting ze opgaan. Dat is in principe straks ook het geval op de nieuwe kruising, maar die wordt dusdanig geconstrueerd dat het logisch is voor het verkeer om door te rijden naar de Koningsweg. Met de afwijzing van de door Huart voorgestelde rotondes zweert Van Wan roij de rotonde als zodanig niet af. In tegendeel. "Een rotonde doet het 24 uur per dag, je hebt er geen omkijken naar en hij is veilig." De nieuwe rotonde op de kruising van de Koningsweg en de Dorresteinweg functioneert volgens de verkeerskundi ge uitstekend. Maar daar is de verkeers intensiteit veel lager dan in Soe§t-Zuid. In het kader van de verbetering van het zogenoemde Koningswegtracé is op de kruising van de Soesterbergsestraat en de Vondellaan al een extra rechtsaf- strook (richting Soesterberg) gereali seerd. De omlegging van de kruising van de Vondellaan en de Birkstraat moet nog beginnen. SOEST Eigen technische dienst met 24- Mur service. Geen voorrijkosten. Gratis bruikleen app. Alle reparaties aan huis. Soesterbergsestraat 35a Tel. 035 - 602 93 60 Een 21-jarige Soester is donderdag middag in elkaar geschopt en gesla gen door vijf jongelui. Het slachtof fer moest zich onder doktersbehan deling laten stellen. Vrijwel overal aan zijn lichaam had hij letsel. De daders hadden hem tijdens de busrit al geïntimideerd. Toen de man op station Soest-Zuid aan de Eiken laan uitstapte, begonnen zijn belagers te slaan en te schoppen. De daders gingen er daarna vandoor en zijn nog voortvluchtig. In het kader van het onderzoek zoekt de politie getuigen die in of buiten de bus iets hebben gezien. De man stap te rond donderdagmiddag rond half vijf uit de bus. Getuigen kunnen zich melden bij de politie district Eem- land-Noord, tel. 5487411. Iedere vrijdagavond geopend vanaf 17.00 uur Onbeperkt mosselen eten met frites, sausjes en sla en natuurlijk ook voor zomaar een gezellige borreL 1 dagen per week de mogelijkheid uw privé- feest in een originele Amsterdamse entourage te vieren. Diverse arrangementen beschikbaar, 035-601 27 39 Soesterbergsestraat 188 - Soest Bewoners van het Nassauplantsoen nemen geen genoegen met de ma- nier waarop de gemeente hun klachten over de vuilcontainers j naast zich neerlegt. Dat schrijven ze in een brief aan het college. De dertien burgers willen dat de vuil- containers op het Nassauplantsoen wor- den verplaatst naar een andere locatie en vinden dat het college niet is inge- gaan op hun inhoudelijke bezwaren en suggesties. De bewoners zeggen geluidsoverlast te hebben wanneer mensen 's morgens vroeg of 's avonds laat afval in de con tainers dumpen. Omdat ook winkeliers ze gebruiken, zijn de bakken snel vol en ligt er zwerfvuil op straat. En, zo heb ben de bewoners de laatste tijd gecon stateerd, wordt de ruimte achter de bak ken gebruikt als openbaar toilet. Deze klachten vormen volgens de bewo ners voldoende argumenten om de con tainers te verplaatsen naar de Van Weedestraat of de FC Kuyperstraat of ze gewoon weg te halen, zodat de bur gers hun vuil kwijt kunnen op het mi lieu-eiland bij Albert Heijn of De Schans. Soesterbergsestraat 122 3768 EL Soest Tel. 035 - 601 27 06 Het college wees de klachten en de sug gesties van de omwonenden van de hand onder het mom dat de containers op het Nassauplantsoen zowel voor de gebruikers als de reinigingsdienst beter en gemakkelijker te bereiken zijn dan wanneer ze aan de Van Weedestraat zouden staan. De bewoners vinden hun eigen argumenten steekhoudender. Daarnaast zijn ze verrast door het feit dat hun brief van 17 december door de gemeente anderhalve week geleden aan de pers is verstrekt. De pers werd toen ook ingelicht over het antwoord van het college. De bewoners hadden de bewus te brief expres niet naar de kranten ge stuurd om een redelijk overleg met de gemeente te kunnen starten. "Misschien is het onze onwetendheid met de Neder landse wet. Wij zijn echter nog steeds van mening dat er zoiets bestaat als 'ver trouwelijkheid van binnengekomen brieven' en een briefgeheim," aldus de bewoners die van de gemeente een ver klaring willen hebben over het doorspe len van de brief. Dat schrijft mevrouw M. Schneider-Fer- rageau de St. Amand namens dertien bewoners in een brief aan het college. Een kopie van de brief heeft ze naar de lokale en regionale kranten verstuurd. Twee jongens van dertien jaar krijgen via HALT een alternatieve straf, omdat ze zaterdagavond kort na elf uur vernie lingen aanrichtten aan de betonnen vuil containers op de Dillenburglaan. Het tweetal werd betrapt en bij de lur ven gepakt door een 29-jarige buurtbe woner. Hij droeg de jonge vandalen la ter over aan de ingeseinde politie. De minderjarigen, die elkaar bij de politie tegenspraken, zullen via het HALT-pro ject een straf krijgen voor hun daden. In overleg met de ouders zal de schade worden vergoed. EEN DUIDELIJKE KEUS extra inzet voor ouderen met alleen AOW bestrijding van eenzaamheid bij ouderen jongeren betrekken bij het ontwerp, de realisatie en het beheer van hun eigen voorzieningen gegarandeerd snelle hulpverlening door de ambulancedienst. Een gedeelte van de FC Kuyperstraat kwam vorige week in de nacht van dins dag op woensdag onder water te staan, doordat een leiding was gesprongen. Een deel van het wegdek werd daarbij omhoog gedrukt. Medewerkers van het Waterleidingbedrijf Midden-Nederland spoorden het lek op en repareerden de leiding. leeftijd: 6-16 jaar Nog enkele open plaatsen in de nieuwe 1e stap-groep (18.30-19.30 uur). De lessen worden gegeven in: EHBO-gebouw, Parallelweg 7a, Soest Kosten: 125,- voor Oe periode t/m juni 1998 Info en aanmelding: 0653 - 26 41 15 Op woensdag 11 februari werd tij dens de jaarvergadering van kring loopcentrum Spullenhulp afscheid genomen van oud-voorzitter Aart van Ginkel. De laatste jaren was hij penningmeester. Een kleine tien jaar heeft Van Ginkel de Spullenhulpkar getrokken en zijn inzet is niet onbeloond gebleven. Toen hij het roer overnam was Spullenhulp nog in twee lokalen van de voormalige St. Jo zefschool gevestigd en kende zeer be perkte openingstijden. De "doorbraak" naar de huidige locatie kwam toen een reorganisatie van de afvalstoffenbreng- plaats de Schans werd aangekondigd. Het politieke klimaat was gunstig en in goed overleg met oud-wethouder Mie- ke Swinkels kwam er een pand tot stand waarin de artikelen beter tot hun recht komen en waar het prettig werken en winkelen is. Dankzij een snel stijgende omzet konden onder Van Ginkels "be wind" de eerste mensen een vaste baan krijgen. Een paar jaar geleden verhuisde hij met zijn gezin naar Culemborg en droeg hij de voorzittershamer over aan Raymond van Gelder. Deze bedankte het schei dende bestuurslid voor alle inzet en di recteur Marieke Ramselaar deed dat namens alle medewerkers. Na zijn voorzitterschap wilde Van Gin kel nog wel een paar jaar penningmees ter zijn, want de spectaculaire groei wil de hij van dichtbij meemaken. Groeien doet het nog steeds... Nu in de persoon van Fieke Smit een nieuwe penning meester is gevonden, kon hij haar met een gerust hart de vetlederen beurs overhandigen die in het verleden de dagopbrengst bevatte. Nu zat er één gulden in... In het teken van zijn grote hobby - va ren met z'n boot - werd hij uitgezwaaid. Daartoe was een schip op wielen in el kaar geknutseld en getooid in een schat tig matrozenpakje van 'n uitdagende snit voer hij een ererondje. Een fotocollage met hoogtepunten uit zijn Spullenhulp- loopbaan krijgt ergens een mooi plekje. Aart van Ginkel draagt de "kas" over aan Fieke Smit, de nieuwe penningmees ter van Spullenhulp. In zijn dankwoord benadrukte Van Gin kel dat het mooi was geweest, maar dat hij nog niet met pensioen ging. Hij komt nog wel eens langs. Op het 25-jarig ju bileum (dit jaar) zal hij zeker tot de gas ten behoren! Het College van B. en W. zal geen medewerking verlenen aan de nieuwbouwplannen voor winkels met bovenwoningen aan de Van Weedestraat 68 t/m 76. De reden is dat er te weinig parkeerplaatsen bij (kunnen) komen. Het gaat om nieuwbouw op de plaats waar nu de winkels van Van Homoet (fietsen), Van Dasselaar (groente en fruit en het belendende antiekwinkeltje) en Verkleij (banketbakkerij) gevestigd zijn. Volgens het bouwplan zouden er boven de nieuwe winkels - waarvan de J oppervlakte nagenoeg gelijk blijft - in totaal zeven woningen gerealiseerd moeten worden. Op dit moment zijn er vier bovenwoningen, waarvan één on- bewoond. In december j.1. schoof het College de beslissing over het bouwplan nog even voor zich uit, zodat er nagedacht kon worden over een goede oplossing van het parkeerprobleem. Het plan past im- .r mers qua "ruwe" vorm en functie wel in het bestemmingsplan, maar voldoet niet aan de parkeeraormen, zeker niet als men de woning boven Van Homoet - i zoals hij wil - als twéé woningen rekent I (wat ze ooit geweest zijn). Volgens het ambtelijk advies van de ge- meentelijke afdeling Planologie Bou- I wen levert het bouwplan een tekort van vier parkeerplaatsen op. Dat kan na- tuurlijk voor een deel op de openbare I parkeerplaatsen worden afgewenteld. I Volgens het ambtelijk advies zou de winkelier enkele parkeerplaatsen kun- nen "afkopen", maar dat betekent dat de gemeente dan met dat geld ergens an ders parkeerruimte zou moeten realise ren. "Maar waar?", klinkt het enigszins vertwijfeld. Complicatie Het aantal woningen aanpassen aan het aantal parkeerplaatsen kan ook niet, omdat de opbrengst van de zeven wo ningen absoluut onmisbaar is om het hele bouwplan te financieren. Een an dere complicatie is dat een vergroting van het aantal woningen met meer dan twee volgens het Volkshuisvestingsplan ook onmogelijk is. Op basis van .al deze afwegingen heeft het College van B. en W. dan ook be sloten geen medewerking aan het bouw plan te verlenen, omdat er niet voorzien is in voldoende parkeerplaatsen.

Soester Courant | 1998 | | pagina 3