biedt te koop aan üai ILLLUi Sopklti/ iM Akttêrsfoort Van Breiikelen Vastgoed CDA presenteert zich met campagnekar GPV/RPFSGP: 'Aan de kwaliteit van Soest is nog best wat te verbeteren' 'Nieuwe Kollektie Tweede 'Ronde Tafel' over jongerenbeleid Soest Forum vrouwelijke raadsleden Dalplein krijgt meer groen Nummers 7-debat: 'Soest heeft jongeren (n)iets te bieden' i ACTUEEL t 1 duidelijke keus Part Twq ir verkoopinformatie: Van Breukelen Vast-goed Assurantiën Service bij „Schoemaker Verkiezingsdebat op Radio M: maandag in 'De Kuil' WILT U R E K IN UW BUDGET? Rabobank Van GroenLinks/Progressief Soest Op donderdag 26 februari in De Open Hof PAGINA 5 Grondwerkzaamheden gestart legt bezoek af aan gemeentehuis Joke Mulder (VVD) - Margreet van Roomen CDA SOESTER COURANT Partij combinatie rekent vast op tweede zetel CDA-Vrouwenberaad 'B. en W. net Kaapse eenden' PAGÏN/U OENSDAG 18 FEBRUAR11998 Wij nodigen u uit voor onze HVOB Koninginnelaan 22, Soestdijk, tel.: 035 602 59 96 Sinds 1963 kosten koper VOC Koninginnelaan 40 Soest Tel.: (035) 601 79 62 Fax. (035) 602 60 61 Al meer dan 50 jaar repareert Schoemaker beeld, geluid en huishoude lijke apparaten. Eigen monteurs verzorgen snelle en vakkundige L reparatie. Nu ook op zaterdag! Kleuren TV defect; wasautomaat stuk; koel kast ontdooit? Bel Schoemaker, wij staan voor u klaar! eKRfirt Schoemaker Burg. Grothestraat 9 Telefoon: 035 - 601 03 44 Het al eerder aangekondigde verkie zingsdebat tussen de lijsttrekkers in Soest, dat op Radio M wordt uitge zonden, vindt plaats op maandag 23 februari in café "De Kuil" aan het Kerkplein. De discussie staat onder leiding van Anton van der Neut. De opnamen vinden plaats van 17.00 tot 18.00 uur. De uitzending volgt van 19.00 tot 20.00 uur, met een her haling tussen 22.00 en 23.00 uur. Bel de Rabo Leenlijn 0900-9275 (24 uur per dag) Soest-Baarn 035-6096333 13-02-1998 nen binnen 6 weken na verzending van burgemeester en wethouders iders van plan zijn op de volgende iften, vrijstelling en vergunning te ceuken, Van der Huchtlaanlje 4; an een te bouwen bedrijfshal en aat 76-78. Na het eerste succesvolle "Ronde Tafel"-gesprek over het ouderenbe- leid organiseert GroenLinks/Pro- gressief Soest a.s. zondagmiddag (22 februari) een tweede bijeen komst, nu over het jongerenbeleid in Soest/Soesterberg. In het Gildehuis, Steenhoffstraat 46 (achter Museum Oud Soest) van 13.00 tot 15.00 uur, nemen de volgende per sonen deel aan het gesprek: D.F. Leive, wijkagent in Smitsveen; Pieter Henke, buurtwerker van "Balans", en Jos Tak, maatschappelijk werkster. Onder leiding van fractievoorzitter Nel Koster wordt gediscussieerd over jeugd opvang, de taak van ouders, scholen, sportclubs e.d., maar ook over hang plekken, veiligheid op straat, kleine cri minaliteit, over de rol van de politiek, etc. Met name jongeren zijn van harte wel kom. De toegang is gratis. en ieder bevoegd binnen een ter- >t en met woensdag 4 maart 1998 uders in te dienen. gedurende de hiervoor genoemde rzoek ex artikel 76a van de Wet ing van hogere grenswaarden voor ieuw te bouwen woonhuis. twee weken eventuele bedenkin- ïmeester en wethouders naar vo- gde BEDENKINGEN inbrengen 't een gedachtewisseling. U kunt raak maken met mevrouw J. van ir onder telefoonnummer (035) Normvervaging en veiligheid, ge zondheidszorg en ouderenbeleid én jongerenbeleid. Het zijn de drie items waarover vrouwelijke raadsle den op donderdag 26 februari de batteren in De Open Hof. De politieke forumbijeenkomst is geor- j ganiseerd door de plaatselijke afdeling van de Vrouwen in de WD. Aan het woord komen wethouder Neks Blom- mers (WD), Els de Waard (CDA), Wü Stekelenburg (PvdA) en Mieke Swin- kels (D66). De raadsleden krijgen van gesprekslei der en journalist Martijn Koolhoven tien minuten de tijd om de visie van hun partij op de onderwerpen te geven. Na elke spreekbeurt krijgt het publiek vijf minuten om vragen af te vuren. Zodra de vier dames allemaal hun zegje heb ben gedaan, kunnen de mensen in de zaal nog een half uur vragen voorleggen aan het forum. De bijeenkomst in De Open Hof aan de Veenbesstraat begint om 20.30 uur. r Op het Dalplein worden momen teel grondwerkzaamheden verricht. Aan de zuidkant van de rotonde worden grond, funderingsmateriaal en halfverharding aangevoerd. De werkzaamheden worden uitgevoerd om het Dalplein en omgeving een eigen gezicht te geven. Met het gereedkomen in de negentiger jaren van het gemeen tehuis, politiebureau, overdekt zwem bad, zorgcentrum dagziekenhuis en ap partementencomplexen is hier (onge veer ter hoogte van het geografisch cen trum van de gemeente) een gebied met een stedelijke allure ontstaan. Nu de bouwwerken en verbindingsrou tes klaar zijn vraagt het geheel om een afronding, waarmee de samenhang van de verschillende samenstellende delen wordt versterkt. Uitgangspunt van het ontwerp is om met behulp van groen voorzieningen ter plekke een meer be sloten omgeving te creëren. In dit kader zijn vorig jaar al tussen de folly en het zwemparadijs veertig Franse knotplata- nen geplant. Naast bomen zullen er en kele plaatsen hagen worden aangeplant. De huidige grondwerkzaamheden heb ben te maken met het aanbrengen van een gele verharding in het hart en de directe omgeving van de verkeersroton- de. Het half-harde materiaal lijkt enigs zins op mergel, maar het stuift niet. De keuze van dit voor de gemeente vrij nieuwe materiaal heeft te maken met de ligging van het Dalpleingebied op de Soester Eng. De grote zandheuvel, die ongeveer 100.000 jaar geleden na de LJstijd als een zogenaamde stuwwal ont stond. De gelige kleur van de halfver harding verwijst hiernaar. INGEDIEND i woonhuis 4-2-98 4 receptie 5-2-98 - /oonhuis met ïge/berging 4-2-98 j i woonhuis 2-2-98 I lakkapel op rvlak 6-2-98 9 lakkapel in 5 2-2-98 I auwen van een woonhuis 2-2-98 ti woonhuis •ur en achtergevel) 4-2-98 unstwerk (opbouw) 2-2-98 woonhuis re en dakkapel 2-2-98 ipellen op geveldakvlak 2-2-98 «ging 4-2-98 ïrging 4-2-98 n dakkapel op vlak 5-2-98 (wijziging ng) 2-2-98 inderen van een 4-2-98 uwen van een woonhuis 4-2-98 ikkapel op ak 5-2-98 uwen van een woonhuis 5-2-98 okhut 5-2-98 ^lein 1, afdeling planologie en .30 uur. Het CDA-Vrouwenberaad brengt woensdag 25 februari een bezoek aan het gemeentehuis. Leden en belangstellenden kunnen zich daar voor om 9.30 uur melden in de hal van het raadhuis. lvi= II sla rnemen hebben over te gaan tot het 1 eer van: ertstraat 49 te Soest. 8.19 Wet milieubeheer) d.d. 23 ja- I tuitleen en cursusruimten in het ge- >ouw wordt voorzien van een nieuwe ïnde voorschriften opgenomen. Ie stukken liggen ter inzage van 18 ft tot 12.30 uur IFTELIJKE BEDENKINGEN te- tebestuur (Postbus 2000, 3760 CA worden zijn persoonlijke gegevens j ïrtijd met de bedenking bij het ge- tigde BEDENKINGEN inbrengen t een gedachtewisseling, waarbij de ak te maken. vergunninghouder en de adviseurs, le termijn bedenkingen heeft inge- in staat is geweest (tijdig) beden- an het ontwerp. 1035-6093593 Datum Verzending: 13-02-1998 13-02-1998 13-02-1998 13-02-1998 13-02-1998 13-02-1998 Twee "aanstormende" Soester nnli- der heeft met haar 7e nlaat? Twee "aanstormende" Soester poli- itici, Joke Mulder van de WD en Margreet van Roomen van het CDA, gaan vrijdagavond 20 februa ri met elkaar in debat over het jeugdbeleid in Soest. Dat gebeurt in het Gildehuis aan de Steenhoff straat. De CDA-jongerenorgahisatie CDJA i heeft, in samenwerking met de RKJS I (de katholieke jongerensoos), de beide nummers 7 van de twee grootste par- K tijen in Soest uitgenodigd voor deze dis- I cussie. De dames - beiden nog "onbe- I schreven bladen" in de gemeentepolitiek - gaan in debat met elkaar, maar als dat 1 te pas komt ook met de zaal. Joke Mul der heeft met haar 7e plaats op de kan didatenlijst een grote kans op het raads lidmaatschap; of ze na 4 maart daar ook haar collega-nieuwkomer Margreet van Roomen tegenkomt staat nog te bezien. De discussie wordt gevoerd aan de hand van een aantal stellingen rondom het thema "Soest heeft jongeren (n)iets te bieden". Daarbij komen o.m. het jeugd beleid, vandalisme en softdrugs ter spra ke. Verder mogen ze ook antwoord ge ven op de vraag waarom ze zich kandi daat hebben gesteld en waarom ze de politiek in willen. De bijeenkomst vindt plaats in het Gil dehuis (achter het museum Oud Soest), Steenhoffstraat 46. Aanvang 20.00 uur. Belangstellenden zijn welkom; de toe gang is gratis. gedurende diezelfde termijn, da- in 1, afdeling planologie en bou- Het Soester CDA begeeft zich de komende dagen met een tamelijk reusachtige 'campagnekar' op straat om de kiezers te trekken. De wagen (die niet staat ingeschreven voor de carna valsoptocht van komende zaterdag) is o.a. voorzien van een meer dan levensgroot portret van lijsttrekker Bart Krol, de na men van de eerste tien kandidaten en een kort en bondig ver kiezingsprogramma (het kan dus wél). Overal waar het CDA zich in de resterende weken voor 4 maart laat zien, gaat de campagnekar mee. Vrijdag gaat de kar bijvoorbeeld mee als het CDA op bezoek gaat bij een aantal Soester bedrijven en bij andere verkiezingsmanifestaties. In het begin van het programma kunnen de dames zich laten informeren over de nieuwe stemmachine die op woensdag 4 maart tijdens de gemeenteraadsverkie zingen zal worden gebruikt. Gemeente- voorlichter Ben van Os geeft de vrou wen tekst en uitleg. Vervolgens duiken de vrouwen met A. Reichgelt het archief van de gemeente in. De archivaris vertelt het een en an der over de historische naamgeving van weilanden in Soest en het uitzoeken van een stamboom. Tussen 11.00 en 12.00 uur bestaat de mogelijkheid het ge meentelijke voorlichtingsprogramma 'Van het Raadhuisplein' bij te wonen. Dit programma wordt 'live' uitgezonden door Radio Soest. Het programma duurt tot het middaguur, maar de deel nemers mogen desgewenst ook eerder weg. Geen van de partijen die in Soest aan de gemeenteraadsverkiezingen meedoen is er zo zeker van dat de GPV/RPF/SGP-combinatie in maart haar tweede zetel binnen haalt als de samenwerkende christe lijke partijtjes zélf. Dat werd maan dagavond nog eens onderstreept op de bijeenkomst in Vogelzang, waar zowel de nummer 1 (Wiebe Meilof) als de nummer 2 (Chris van Vuur- en) van de lijst voor het voetlicht tra den. Van Vuuren staat in elk geval al in de startblokken om de tweede reformato rische zetel in bezit te nemen. Voor een gehoor van enkele tientallen gelijkgezin den speelden Meilof en hij met elkaar een soort vraag- en antwoordspel, waar bij ze zo'n beetje alle gemeentelijke be leidsterreinen de revue lieten passeren, voorafgegaan door een uiteraard beves tigend antwoord op de retorische vraag of christelijke politiek - op deze schaal - eigenlijk wel zin had. "Zeker wel," reageerde Meilof, die zon der een zweem van valse bescheiden heid constateerde dat zijn invloed op het beleid de afgelopen jaren veel groter was dan die éne zetel bij stemmingen in de raad zou doen vermoeden. Als "ge weten van de raad" (zoals hij Jan Visser citeerde) had hij steeds geprobeerd de discussies inhoud te geven, dikwijls te gen de machtspolitiek van de WD/ CDA/PvdA-coalitie in. "En het werkt! Tien jaar geleden schrokken vooral de CDA-ers als ik hardop protesteerde te gen het misbruik van Gods naam. Dat komt nu zelden meer voor..." Meilof vond het vooral interessant dat hij CDA, WD en PvdA - "dat zijn de gezellige bouwpartijen in Soest" - van tijd tot tijd de pin op de neus had kunnen zetten. Het is de bedoeling dat Van Vuuren - van huis uit bedrijfseconoom en nu o.m. betrokken bij de maatschappelijke op vang van dak- en thuislozen - straks de commissies Financiën en Welzijn van hem overneemt. Meilof liet weten dat hij met het afstaan van Financiën ("iets vreselijks, zo'n commissie") geen enke le moeite had, maar wel met een beetje bloedend hart ook het Welzijnsbeleid aan zijn tweede man zou overlaten. Van Vuuren hield in dat verband langs z'n neus weg een opmerkelijk pleidooi voor christelijke blijf-van-m'n-lijf-huizen, "omdat vrouwenmishandeling ook in onze kringen voorkomt, en dat moet je niet aan 'de wereld' overlaten...". GPV/RPF/SGP wil de nu versnipper de Welzijnsportefeuille weer op één noemer brengen, met een aparte wet houder, die volgens Meilof dan ook de sport en het jongeren- en/of de oude renbeleid erbij kan doen. Rondweg ramp Meilof hield een pleidooi voor eenrich tingsverkeer op de Van Weedestraat en de Korte/Lange Brinkweg als parallel- route (de andere kant op) - in tegenstel ling tot de CDA-rondweg ver in de pol der, wat hij "een ramp" noemde - en voor uitbreiding van het winkelgebied met de F.C. Kuiperstraat, een stukje Kerkpad desnoods en Korte Brinkweg, Als de RPF'er Chris van Vuuren in derdaad de tweede reformatorische zetel gaat bezetten krijgt de gemeen teraad er in elk geval iemand bij met een beeldend taalgebruik. Hij gaf daar maandagavond op de verkie zingsbijeenkomst van GPV/RPF/ SGP een aardig staaltje van. "Kaapse eenden," aldus Van Vuuren, "doen mij altijd denken aan B. en W., en andersom. Ze zijn erg zwart-wit, maar ze hebben een grote rooie bek met een klein beetje groene glans; ze zijn riiet vooruit te branden, komen niet van de grond en hinderen ande ren in hun vooruitgang." ïst Centrale Voorlichting 762 AV Soest 155 met een mooi plein op de kop van de (afgesloten) Stadhouderslaan. Uit de zaal klonk het verwijt - de enige keer dat er überhaupt geprotesteerd werd - tegen Meilofs banvloek over de rondweg en de daardoor gevreesde op ruk van de bebouwing, zowel van Soes ter als Amersfoortse zijde. "Soest is ach terlijk," werd er gesteld, onder verwij zing naar fraaie rondwegen in Bunscho ten en Woudenberg. "Mensen willen wonen, dat kun je niet tegenhouden, en een rondweg ook niet, tenzij we allemaal de fiets nemen..." Een mevrouw vond dat haar (klein)kinderen ook in Soest moesten kunnen wonen, "en we hebben toch al zoveel natuur". Het verkeersprobleem is een Soester probleem, betoogde Meilof nog, en met de rondweg trek je juist extra verkeer "van buiten" aan. Hij vond het om die reden ook prima dat de Koningsweg- route niet te soepel gemaakt werd. Voor de Soester "overloop" naar Vathorst had hij graag een gemeentelijke premie over van 3000 gulden per verhuizend gezin (zoals Soest gaat betalen). Collectieve schuld De discussie ging wat van de hak op de tak, zodat bijna in één adem allerlei onderwerpen werden aangesneden, zo als het voorlichtingsbeleid (dat bij som migen ergernis wekt: "als de burger wat vraagt duurt het heel lang, als ze zelf wat op het oog hebben drijven ze 't snel door..."), de "hoogbouw" in Soest-Zuid ("de collectieve schuld van de gemeen teraad", volgens Meilof), de (oude- ren)woningbouw bij Braamhage, het gebrek aan speelmogelijkheden in de Boerenstreek, de hangplek in Overhees ("die jongeren krijg je niet naar een buurthuis") en de jeugdproblematiek als cultuurverschijnsel (Meilof: "we hebben niet te weinig, maar te veel voor jonge ren gedaan, waardoor we de jeugd alle creativiteit uit handen hebben gesla- gen"). Na de pauze moest Meilof uitleggen dat de zinsnede in het verkiezingsprogram ma over "verdere ontwikkeling" in Soest-Zuid niet sloeg op meer winkels of verkeer, maar vooral op de verbete ring van het geheel. Hij had zich overi- V.l.n.r. Pieter Moens, Chris van Vuuren en Wiebe Meilof. gens wel gestoord aan de uitspraak van WD-lijsttrekker Neks Blommers dat Soest "af' was, omdat er juist nog zoveel aan de kwalitatieve verbetering te doen valt, op allerlei terrein. Het deed hem wel deugd dat de WD zich daarmee niet langer profileert als "bouwpartij", zoals het CDA en de PvdA. Egoïstisch Overigens vond hij Blommers inhoude lijk een goeie wethouder, al noemde hij haar liberale opdeborstklopperij niet wijs en niet sympathiek. "In de uitspraak Soest-is-af zit iets egoïstisch", aldus Meilof, die daarmee mooi terechtkwam bij de GPV/RPF/SGP-slogan "Soest is te mooi voor egoïsme". Verder vond hij het jammer dat Soest in de nabije toe komst in het huisvestingsbeleid geen voorkeur voor Soesters meer mag han teren en verklaarde hij zich geen princi pieel tegenstander van de "marktprijs" bij gemeentelijke grondverkopen. Zowel Meilof als Van Vuuren en ge spreksleider Pieter Moens reageerden wat afhoudend op eeh hartstochtelijk pleidooi voor een samengaan in één partij "in deze goddeloze tijd", maar hadden een welwillend oor voor de sug gestie om het tanende milieubesef in christelijke kring wat op te krikken. "We bevinden ons nu in het stadium van de postmoderne decadentie, waarin veel mensen er gemakkelijk aan voorbijgaan. Je moet ze laten schrikken van hun ei gen gedrag," aldus Meilof. Hij pleitte in dat verband voor een "versmalde" raadscommissie Milieu, "bemand door mensen met echt hart voor de zaak en wat minder kletspraat..." Opmerkelijk was de suggestie uit de zaal dat de gemeente een speciale ambtenaar zou moeten aanstellen die de burgers persoonlijke milieu-adviezen geeft. Mei lof: "Ik zal 't idee meenemen, maar als het wel werkt heb je zó weer tien amb tenaren erbij en als het niet werkt heb je aan één ambtenaar al weer meer dan genoeg...". Hij beaamde dat ook de ker ken en hun ambtsdragers hierin een gro te verantwoordelijkheid hebben. Vraagprijs 259.000,- kosten koper Van Weedestraat SOEST Gezellig gelegen, aan de winkel promenade van Soestdijk, op loopafst. van NS-stat„ schitterend tweekamer-app. m. lift, op de 1e woonl. m. balk. op het zuiden. Indeling: hal, toil., woonk. met balk., open keuk. v.v. kookpl., elek. oven en afz.kap. Ruime sl.k. m. kl. balk., doucheruimte m. vaste wast. en aansl. wasm. Dit goed onder houden app. is v.v. therm. begl., eigen C.V.-ketel en berg. in de onderb. De serv.kst. bedr. ca. 280,- p.m. Vraagprijs 369.000,- kosten koper NIEUWBOUW VERBOUW RENOVATIE ONDERHOUD LAANSTRAAT 52 - 3762 KE SOEST - TEL. (035) 601 50 73 - FAX (035) 601 74 96 Hartweg SOEST Helft van dubb. woonh. met grote dubb. gar. (ca. 4x10 m.), schuur en diepe, vrije achtertuin op ca. 275 m2 grond. Indeling: hal, m.k., trap kast, toil., woonk., dichte roy. keu ken, badk. m. ligbad en vaste wast, schuur m. wasm. en dr.opstelling. Verdieping: 3 sl.k., ruim 2e toil. met wast. Vaste trap naar zolder met 4e sl.kamer. De gehele woning is v.v. kunststofko zijnen en dubb. glas. Uitbouwmogelijkheden aanwezig. Deze woning verkeert in red. st. van onderh. 369.000,- /-:■ lid NVOB lid Bouwgarant MEER DAN 30 JAAR EEN BEGRIP IN DE BOUW Vraagprijs Koninginnelaan SOEST Helft van dubbel woonhuis met grote garage en schuur op ca. 460 m2 grond. Indeling: zeer roy. woonk. m. open keuken, bijkeu ken, toilet, doucheruimte, slaapk., grote kelder m. stahoogte. Verdieping: overloop m. inb.kast, 2 slaapkamers. Vlizotrap naar vlie ring. Deze woning is v.v. lokale gasverw. en verkeert in goede staat van onderhoud.

Soester Courant | 1998 | | pagina 5