(v omi* Opknapbeurt Groot Engendaal afgerond Ruzie voert buren tot de rechter 1 ACTUEEL l SCHOEMAKER Achtgoed laat bouwproject bij Braamhage wel uitwerken Politie ramt trap van Oude Kerk tijdens achtervolging Onderhoud in de Eempolder 20% Soester huishoudens weert reclame-drukwerk INFORMATIE OVER VOORTGEZET ONDERWIJS PAGINA 6 WOENSDAG 18 FEBRUAR11998 SOESTER COURANT ■muziek iEUGTEN KHCVEN Verzorgingshuis heeft weer eigentijds aanzien PAGINA 7 'Klucht' aan de Bartolottilaan wordt slepende kwestie OPVOUWBARE ZONNEHEMEL GRATIS 2 DAAR WORD JE WIJZER VAIU. Gemeente haalt project van raadsagenda Gemeente zaagt deel bomen af jE(^pI/l/lNKEL Kies de zijde van de Wereldwinkel Bloedende inbreker in paradijs op heterdaad betrapt Grieks titen restaurant iaart iadis jSjh iny Neyman ifel? Bel dan even. egenheid. t==? t-Tel.601 33 07 R VAN HU TEGELTAPIJT. Ook hoogpolig en i zuiver scheerwol tegeltapijt i tegeltapijt it eigen fabriek jelshowroom: Dortsestraat 22 rberg S- 351838 iebedrij f leg en onderhoud en waterleidingen, ;entrale verwarming, zinkwerken, kking >02 63 16 of >8 60 370 5 3 uitzicht, gelegen van Soest. Op loopafstand ishalte. m2, balkon, keuken, slaap- taal oppervlak van het ap- ïkosten zijn voor een per- e partner komt er een toe- 3t appartement biedt u het et o.a. hoge mate van vei- n inbraakgevaar, een be- ist, sfeervolle recreatiezaal ruim voldoende parkeer- -Wil et berging, lift, c.v.- d-west ligging op 6e woon- mz! Binnen: lichte, eigen- Staat van onderhoud is iken, 3 slaapkamers, bad- iten. Een heerlijk apparte- rvoer en natuurgebied in 19197 )ndergebouwde beide toegankelijk vanaf straat! Een unieke combi- werken of voor die lang ndoppervlak 445 m2. imte, toilet en toegang naar .'uken, 2 slaapkamers, bad- n2. Het pand biedt door zijn [9197 3 prachtig perceel 1 de achterliggende weide, om ook totale nieuwbouw ging te nemen. Nu of in de jnsuite, serre, keuken, kel- slaapkamers, balkon, bad- op. Vaste trap naar zolder iouwd tot praktijkruimte en U BENT OOK VAN HARTE WELKOM 10.00 TOT 14.00 UUR In drie maanden tijds heeft Groot Engendaal, het verzorgingshuis aan het Boekweitland, een interne op knapbeurt ondergaan. Tegelijk is een aantal voorzieningen - zoals de telefooncentrale, het brandalarm en de zuster-oproep - gemoderni seerd. Het schilderwerk, de verlichting en de inrichting van enkele centrale ruimten zijn ook flink onder handen genomen. Groot Engendaal heeft daardoor weer een eigentijds aanzien gekregen, aldus mevrouw E.É. Vischer, directeur van de Stichting Zorgcentra Soest (waaronder Groot Engendaal valt, samen met Mo lenschot en de Heybergh). Met het nieuwe "uiterlijk" - aan de bin nenkant van het gebouw, wel te verstaan - is ook de interne organisatie enigszins gewijzigd. Groot Engendaal heeft nu bijvoorbeeld twee zorgteams, die veel werk maken van "persoonsgerichte" zorg volgens de nieuwste inzichten. Met training en scholing hoopt het centrum binnenkort ook het officiële kwaliteitsla bel voor verzorgingshuizen in de wacht te slepen. Stichtingsvoorzitter R. Stoelenga be groette donderdagmiddag een aantal genodigden en belangstellenden in de recreatiezaal van het verzorgingshuis. Hij meende dat Groot Engendaal als oudste van de drie SZS-tehuizen zeker wel toe was aan een opknapbeurt en vond die heel geslaagd, al bleven er nog wel wensen over op het gebied van vloerbedekking en gordijnen. If8 Voor de bewoners waren de afgelopen maanden soms een beetje chaotisch ge weest, maar ze werden fantastisch opge vangen door het personeel, aldus Stoe lenga. "En uit chaos ontstaat altijd iets moois." Hij wees verder op de komst van de "eigen" kabelkrant en sprak woorden van dank aan de verbouwers en installateurs en hun medewerkers. Na hem sprak mevrouw Schuurman, V.l.n.r. de dames Vischer, Hugen, Ruisch en Schuurman. voorzitter van de "Vrienden" van Groot Engendaal, haar gelukwensen uit, waar bij ze een envelop met 1000 gulden overhandigde aan de mevrouw Vischer en de teamleidsters Gooitske Ruisch en Wendy Hugen. Na afloop konden de genodigden nog een kijkje nemen in het fraai gemoderniseerde gebouw. Rechtsbijstandsverzekeraars, advo caten, oud-bewoners en boomdes kundigen waren er al bij gehaald. Maar niemand kon verzoening te weegbrengen tussen twee echtparen uit de Bartolottilaan in Soest. Als voorlopig laatste stap moet nu de Utrechtse kortgedingrechter uit komst bieden in de hardnekkige burenruzie. De kwestie spitst zich toe op drie pun ten. Een echtpaar van middelbare leef tijd verwijt hun jongere buren een stukje van hun tuin te hebben ingepikt. Bij de herinrichting van de tuin, vorig voorjaar, zouden de nieuwe buren het hek hebben verplaatst. De coniferenhaag die werd geplant zou bovendien te dicht op de grens staan. Tweede punt betreft het snoeien van overhangende takken. De tuinman van de buren zou wel erg rigoureus te werk zijn gegaan, waardoor een waardevolle lindeboom schade had opgelopen. Ver der verwijten eisers de buren hun hond los te laten lopen. Sterker nog: ze zou den de herder zelfs met opzet zijn behoeften laten doen langs de tuin van eisers. "Maar eigenlijk gaat het niet om de hond", stelde de advocaat van eisers, mr. B. Besseling. Het dier speelde ech ter wel de hoofdrol bij een incident dat afgelopen najaar plaatsvond en teke nend is voor de verslechterde verhou dingen. Eiser verwijt zijn buurman de hond op hem te hebben afgestuurd. Daarbij zou de buurvrouw hebben staan toekijken. De vrouw wees woensdag voor de rech ter deze en alle verdere aantijgingen van de hand. "Dan zou ik me dat moeten kunnen herinneren. Ik let juist goed op onze hond, want ik vind het belangrijk dat hij zich netjes gedraagt." Ook de kwestie met het hek verwees zij naar het rijk der fabelen. Het hek zou al twintig jaar op dezelfde plaats staan. Zij en haar echtgenoot hadden slechts rotte palen laten vervangen. Als het al 'op een verkeerde plek stond, dan zou er bovendien sprake zijn van verjaring. Verplaatsing van zowel hek als conife renhaag, zoals de eisende partij verlangt, was in de ogen van haar advocaat mr. A. Emmen niet redelijk. Daarmee zou het 'tuinplan' in de war worden ge stuurd. Bovendien moet dan ook de oprit worden verlegd, wat een dure aan gelegenheid is. Na aandringen van rechter mr. W. de Koning erkenden eisers dat het hen vooral om het principe gaat. "Brutalen hebben de halve wereld. Daar willen wij paal en perk aan stellen", aldus me vrouw. De irritaties waren ontstaan toen de nieuwe buren hun tuin compleet rooi den om 'm opnieuw in te richten. De kaalslag bracht een grote schok teweeg bij eisers, vooral toen bleek dat de bu ren niet over een vergunning beschikken om de prachtige berken, dennen en ro dodendrons te kappen. Evenmin was er een vergunning ver leend voor het plaatsen van een hek aan de voorzijde, dat bovendien hoger was dan toegestaan. Van de mogelijkheid om een klacht in te dienen wilden eisers geen gebruik maken. "Het gaat mij nog steeds te ver om je eigen buren aan te geven", stelde de vrouw. Haar buurvrouw wil een eind aan de kwestie maken door een stenen scheids muur te bouwen tussen beide tuinen. Op haar beurt eiste zij dat het echtpaar hieraan meewerkt. Als voorwaarde stel de ze wel dat beide partijen de kosten delen. De rechter doet op 24 februari uit spraak. primeur BURG. GROTHESTRAAT 9, SOEST, TELEFOON 035-5010344 Het woningbouwproject achter Braamhage is van de agenda voor de raadsvergadering van morgen avond geschrapt, maar Achtgoed Wonen en Bouwen zal op eigen risi co toch de architect opdracht geven het plan voor 21 huur- en 25 koop woningen nader uit te werken. Dat schrijft manager A.L. Macke van de woningstichting aan het college van bur gemeester en wethouders. Aan de hand van het uitgewerkte plan hoopt Acht goed wel duidelijkheid te krijgen om trent de concrete belangstelling van de leden van de woongroepen Insulinde en Gossenburcht. Bij de toewijzing van de woningen zal Achtgoed de volkshuisvestelijke criteria in acht nemen, schrijft Macke. Daarbij zal worden gelet of de inkomens en de vermogens van de kandidaat-kopers in overeenstemming zijn met de typen woningen die gebouwd zullen worden. De kandidaat-kopers zal duidelijk wor den gemaakt dat de transacties afhanke lijk zijn van de goedkeuring van het ge meentebestuur. De raad wil deze maand nog geen besluit nemen, omdat nog te weinig duidelijkheid bestaat over wie een woning wil gaan huren of kopen. Begin deze maand stelden de fracties dat het niet zo mag zijn dat de gesubsi dieerde sociale huur- en koophuizen straks worden bewoond door ouderen die eigenlijk te veel verdienen. Rond 1 mei denkt Achtgoed voldoende inzicht te hebben in het aantal groeps leden dat daadwerkelijk de intentie heeft om te gaan huren of kopen. Acht goed zal de gemeente dan ook informe ren over de inkomens- en vermogensge- gevens van de kandidaten. Rond dezelf de datum zijn volgens Achtgoed tevens de uitgewerkte tekeningen klaar, zodat een bouwvergunning kan worden inge diend. Heeft u problemen met het zien in de verte, bij het lezen of achter de computer? Donker brillen - con tactlenzen beschikt over een uiterst moderne oog meetruimte met de nieuwste apparatuur. Daarmee kunnen we exact vaststellen wat voor u de beste correctie is. Voor een keuze uit'de ruime collectie monturen en een vakkundig advies bent u bij Donker brillen - contactlenzen aan het juiste, betrouwbare adres (gediplomeerd optometrist^ contactlensspecialist ANVO). contactlenzen Smitsweg 30 3765 CT Soest Tel, 035 - 601 86 26 Tijdens een achtervolging op een autodief is een politiewagen vrij dagnacht tegen de buitentrap aan de achterzijde van de Oude Kerk ge botst. De dienstauto moest worden weggesleept. Volgens een woordvoerder reed de wa gen op het moment van het ongeval niet hard, maar was het natte wegdek de oorzaak van de glijpartij. De agenten in de auto hadden rond half twee op de Middelwijkstraat een auto zien rijden, die vijf dagen eerder was gestolen. De bestuurder negeerde het stopteken. Via de Hooiweg, de Eemweg en de Eemstraat kwamen de auto's op de Kerkstraat uit, waar de politiewagen de schuiver maakte. Te voet zetten de agenten de achtervol ging voort. Ter hoogte van de Gouden Ploeg troffen ze de gestolen Opel aan, maar de bestuurder was in geen velden of wegen te bekennen. De politiehond Blacky verrichtte nog wat speurwerk, maar de dader had zich al uit de voeten gemaakt. Binnenkort zal de gemeente Soest onderhoudswerkzaamheden uit voeren aan de wegbeplanting in de Eempolder. Langs de Grote Melm- weg, de Hooiweg, de Peter van den Breemerweg en op het terrein tus sen de ijsbaan en het dierenasiel zal een zogenaamde "dunning1' worden uitgevoerd. Dat houdt in dat een deel van de bomen (voornamelijk elzen) wordt afgezaagd. De stobben zullen daarna opnieuw uit lopen. De uitvoering vindt plaats eind februari of begin maart. Circa drie jaar geleden zijn dergelijke maatregelen ook al uitgevoerd tussen de Stadhouderslaan en de Inspecteur Schreuderlaan. Ook bij het Slangenbosje is dat gebeurd. Op die plekken kan men zien wat het resultaat van deze werk zaamheden is na drie jaar. Eigenlijk zouden dergelijke elzensingels eens in de 12 jaar moeten worden ver jongd. In de praktijk zou dat betekenen dat om het jaar een zesde deel van de beplanting wordt afgezaagd. Jarenlang is De gemeente gaat onderhoud plegen aan het groen in de Eempolder. er echter te weinig onderhoud uitge voerd. Om die achterstand in te halen zal nu ongeveer een derde deel worden aangepakt. De keuze welke bomen wor den verjongd is overigens weloverwogen gemaakt: Fraaie boomgroepen of bij zondere vrijstaande bomen worden ge spaard. Op een aantal plaatsen zullen jonge eiken en elzen worden ingeplant. Op de Peter van de Breemerweg en het zuidwestelijk deel van de Grote Melm- weg moeten om verkeerstechnische re denen maatregelen worden genomen. Met deze onderhoudsmaatregelen wor den de elzensingels voor de toekomst duurzaam in stand gehouden. Boven dien worden de singels door de grotere variatie in hoogtes en soorten ecologisch interessanter. Voor vragen of opmerkingen over deze onderhoudsmaatregelen kan men te recht bij de gemeente Soest, afdeling Groen en milieu, tel. 6029189. sStichting Wereldwinkel Soest Steenhoffstraat 9A, tel. 602 8132 Tweehonderd jaar geleden was in Se- rampur (India) een man bezig met het koken van een kruidenmix. Per ongeluk viel zijn handdoek in het kruidenmeng sel en tot zijn verbazing zag hij dat de doek totaal verkleurde. Toen hij het nog eens met een witte doek probeerde was het resultaat hetzelfde. De man was zo enthousiast dat hij daarna ook zijde en katoen ging kleuren. Op steeds creatievere wijze werden door hem patronen ontworpen die hij op stoffen aanbracht. De stofbedrukkers van Serampur hebben dit overgenomen. Door de hoge kwaliteit die zij leveren bloeide de handel in bedrukte zijde op. Er zijn in Serampur nog maar weinig stofbedrukkers over. De groep die zich wist te handhaven bestaat uit vijftien mannen die sjaals voor de Europese markt drukken. Dertig vrouwen verdie nen een inkomen met het knippen, naaien en strijken van de sjaals. Astrid Muilaart, kledingontwerpster van Fair Trade Assistance, adviseerde de vakbekwame bedrukkers van sjaals in Serampur. De sjaals van 100% geweven zijde vormen een authentieke en tevens modebewuste collectie. Als u de zijde van de Wereldwinkel kiest kunt u de sjaals met veel plezier dragen. Openingstijden: maandag 13.00-17.00 uur; dinsdag t/m zaterdag 9.30-17.00 Voor al uw verzekeringen - pensioenen - hypotheken - financieringen - beleggingen. Veenbesstraat 128 Soest Tel ./fax: 035-601 60 11 Een 26-jarige Soester is zondagmorgen rond half vier op heterdaad betrapt tij dens een inbraak in kinderparadijs De Vrije Teugel. De politie greep hem in de kraag in een recreatieruimte van de wel zij nsinstelling aan het Vedelaarpad. De man had zich tijdens de inbraak kenne lijk verwond. Hij had nogal wat bloed verloren en werd behandeld. Hij werk te overigens niet bepaald mee aan zijn aanhouding. Maandagmorgen zat hij nog opgesloten in een cel. Half december j.1. heeft de gemeen te - tegelijk met de huisvuilkalender - de z.g. Nee-Ja-sticker huis-aan- huis laten bezorgen. Wie daarvoor voelt kan daarmee reclamefolders uit de brievenbus weren. De gemeente beoogde met de versprei ding het aanbod van de afvalstroom oud-papier van huishoudens terug te dringen. Als de oplagen van reclame drukwerk teruglopen, is de gemeente minder tijd en geld kwijt aan de inzame ling en transport van oud papier. Dat werkt ook door in de hoogte van de afvalstoffenheffing. Brievenbus-stickers gebruiken is een goed voorbeeld van afvalpreventie, van het voorkomen dat er afval ontstaat. Om het effect van de huis-aan-huisver- spreiding te meten, heeft de gemeente het onderzoeksbureau Tangram te Zeist medio januari j.1. een telefonische en quête laten instellen. De belangrijkste uitkomsten van de re presentatieve steekproef zijn: 1 op de 5 Soester huishoudens ge bruikt momenteel een brievenbus sticker; De huis-aan-huis-verspreiding heeft tot nagenoeg een verdubbeling van het stickergebruik geleid (stijging van circa 11% naar ongeveer 20%) van de brie venbussen: 3% van de Soester huishoudens kiest bewust voor de radicale Nee-Nee sticker, waarmee ook huis-aan-huis-bla- den worden geweerd. Minder drukwerk Bedrijven die in heel Soest huis-aan- huis reclamedrukwerk laten bezorgen kunnen hun oplage van circa 18.000 verminderen tot ongeveer 14,000 stuks. De reductie van de oud-papier-stapel bedraagt hierdoor 74.000 folders per week (21 stuks gemiddeld), variërend van een velletje zwart-wit bedrukt pa pier tot een kleurencatalogus. Wellicht ten overvloede wordt nog aan getekend dat de landelijke stickers en de bijbehorende klachtenprocedure 5 jaar geleden door de branche van reclame makers, drukkers en verspreiders zelf is ingevoerd. Wie om de een of andere reden de Nee- Ja-sticker heeft gemist, kan deze, of een Nee-Nee-sticker, afhalen aan de balie van het gemeentehuis of bij de Wereld winkel, Steenhoffstraat 9a. Ook is het mogelijk te bellen naar tel. 0900- 2025905 (50 ct. per minuut). De sticker wordt dan gratis toegestuurd. dinsdag 3 maart Informatieavond: Meridiaan College, vestiging Het Stromenland, locatie Liendertseweg, Amersfoort, voor mavo, mavo-vbo en vbo. Vanaf 19.00 en 20.00 uur. Informatieavond: Meridiaan College, vestiging Het Stromenland, locatie Uraniumweg, Amersfoort, voor mavo, mavo-vbo, vbo en 1 vbo. Vanaf 19.00 en 20.00 uur. woensdag 4 maart Open huis: Groenhorst College, voor agrarisch onderwijs, Luxoolseweg 1, Nijkerk. Van 13.30 - 16.00 uur. donderdag 5 maart Informatieavond: Meridiaan College, vestiging 't Hoogbe Landt, voor vwo (met Latijn), havo en mavo, Trompetstraat 1, Amersfoort. Vanaf 19.30 uur. Open dag: Meerwegen College Keistad, voor ivbo, vbo, vbo/mavo, Kaliumweg 2, Amersfoort.'Van 19.00-21.00 uur. zaterdag 7 maart Informatieochtend: Meridiaan College, vestiging Het Nieuwe Eemland, voor gymnasium, atheneum, havo en mavo, Daam Fockemalaan 12, Amersfoort. Vanaf 10.00 en 11.00 uur in gebouw Constatijn. Open dag: Meerwegen College Keistad, voor ivbo, vbo, vbo/mavo, Kaliumweg 2, Amersfoort. Van 10.00 -12.00 uur. woensdag 11 maart Informatie-avond: S.g. De Koppel, voor vbo en ivbo, Hooglandseweg-N. 55, Amersfoort. Van 16.00-20.00 uur.

Soester Courant | 1998 | | pagina 7