4SCH Bezorgers (Verbouwing bibliotheek en -drie gaat in april van start De Engh heeft buurtinformatiegids Extra activiteiten Vrije Teugel in krokusvakantie Soester Courant KadoBon jHANDËL WANDEL 39.50 li iSL. Gevraagd expert schoemaker Werk aan de weg in Soest Expo 'geWevenWoonWeelde' bij Nijhof Baarn Toerkoop-reischeque bij Gemar Gezinsmarkt Agfa neemt DuPont over Provincie Utrecht herdenkt vrede van Münster _PAG|f^f Filiaal Overhees vanaf 16 maart dicht IG inclusief leggen VLOER- TEGELS CD-roms Kunstuitleen Primafoori rso&en 00 HACARONI 4.75 rÉ gekruid Voor grotere leefbaarheid en veiligheid 29S in vrijdag :s apjes apjes apies: O 25 I thuis bezorgen! TEL.6012372 Soester Limedanser Erwin Versluys naar finale in Marokko Iets te koop of te geef? Plaats een "kleintje" in de Soester Courant voor de (elke woensdagmiddag) Voor informatie: tel. 6014152 Ook mooi zonder beeld. n i BANG OLUFSEN CENTER Grieks specialiteiten restaurant heerlijk Grieks buffet met verschillende ^9) Griekse gerechten p.p. Steenhoffstraat 59 - Soest - Tel. 601 33 07 Europese Commissie akkoord Hl NRmiderbouUh met tuinkruiden of P^teitje tong/zain, Wiener schnitzel Mixed-grill (sp;^ of Varkensoesteis "Patron". Coupe "Hawaï" Tira-Misu of Koffie I Keuze Menu /fr Ij Ganzen WOENSDAG 18 FEBRUAR11998 SOESTER COURANT PAGINA 9 Vanaf 30 m2 (excl. materiaal) van Italiaans fabrikaat, 34x34 cm, per m2 y&naf 14 april gaat de grootscheep se verbouwing van het Cultureel entrum C-drie en het bibliotheek- iliaal in Overhees van start. De ver- ouwing zal ongeveer zeven maan den in beslag nemen. In december 1998 zal Soest een moderne centra le bibliotheek en een vernieuwd Cultureel centrum rijker zijn. Om de verbouwing soepel te laten ver- ppen, gaat het bibliotheekfiliaal haar Kuren sluiten met ingang van 16 maart, lok C-drie zal een aangepast program ma aanbieden. 'porzitter R. de Vries van de biblio- jjeek: "We zijn erg blij met de vooruit- ichten van een verbouwde bibliotheek Kerkstraat 3-5 3764 CR Soest I Tel.: 035-6030303 Fax: 035-6029995 in Overhees. Het gebouw waarin de centrale bibliotheek nu gehuisvest is, is volstrekt verouderd. Aanpassingen om het bibliotheekwerk zo optimaal moge lijk te doen zouden onze begroting ruim te boven gaan. Bovendien heeft de ge meente ons in het kader van de kernta kendiscussie samen met C-drie een be zuiniging opgelegd. Vandaar dat we sa men gaan bouwen in Overhees. Twee culturele instellingen van dit formaat onder één dak kunnen hun krachten bundelen en eikaars publiek bereiken." De bibliotheek zal meer ruimte krijgen om de moderne media zoals cd-roms op te stellen. Er komt voor het publiek ge legenheid om cd-roms in de bibliotheek te raadplegen. De tentoonstellingsruim te zal uitgebreid worden, zowel voor de jeugd als voor volwassenen. Het café van C-drie wordt ingericht als leescafé, een ruimte waar de bezoeker iets kan drinken maar ook de landelijke dagbla den kan lezen en populaire tijdschriften inzien. De inventaris van de bibliotheek in Overhees en de Kunstuitleen verhuizen tijdelijk naar de centrale bibliotheek aan de Albert Cuyplaan. Iedereen die nu leent in Overhees wordt van harte uit genodigd om gedurende de verbouwing naar de centrale bibliotheek.te komen. Het lenen van boeken en andere materialen kan met hetzelfde pasje. De Kunstuitleen heeft vanaf 4 maart een plek in de leeszaal van de centrale bibliotheek. Er zullen daar zoveel mo gelijk kunstwerken opgehangen worden, zodat de gebruiker een goede keus kan maken. De openingstijden van de Kunstuitleen worden verruimd tot de zelfde uren als die van de centrale bibli otheek. Het is dan ook mogelijk om op zaterdagmorgen kunst te lenen! In de bibliotheek aan de Albert Cuy plaan worden voorbereidingen getroffen om de collectie en de leden van Over hees te ontvangen. Er worden kasten verplaatst en bijgeplaatst om de boeken uit Overhees te bergen. De naslagwer ken uit de leeszaal worden geïntegreerd in de uitleencollectie. Om ruimte te scheppen heeft de School- bibliotheekdienst alle scholen extra boe ken te leen gegeven. Ook de kelder van de bibliotheek wordt leeggeruimd. Overtollige boeken en meubilair worden in de komende tijd te koop aangeboden. Als het nieuwe gebouw geopend wordt, zal Soest een moderne, goed geoutilleer de bibliotheek bezitten, die helemaal beantwoordt aan de eisen van de mo derne tijd. Een bibliotheek die in haar collectie alle moderne media aan haar leden aanbiedt, een plek waar de bezoe ker zich kan oriënteren d.m.v. diverse informatiedragers: via beeld, geluid en schrift, een bibliotheek die zich profi leert als een waar cultuurhuis! U4 EN VOOR isi of bami Met gepast vertoon is zaterdag j.1. de eerste buurtinformatiegids voor de wijk de Engh ten doop gehouden. Dat gebeurde tijdens een feestelijke en drukbezochte bijeenkomst in het gelijknamige buurthuis aan de Al bert Cuyplaan. De genodigden - onder wie een groot aantal buurtbewoners, politie, enkele gemeenteraadsleden en andere belang stellenden - werden er verwelkomd door buurtwerker Hans Cijs. Hij vertelde iets over de "aanloop" naar het boekje, dat volgens hem in een sterk gevoelde be hoefte aan informatie voorziet. Op deze manier hopen de werkgroep Leefbaar heid en Veiligheid en het Buurtbeheer van de Engh - sinds 1996 actief - dat ook de communicatie tussen de bewo ners onderling verbetert. Het gidsje bevat in drie talen - Neder lands, Turks en Arabisch - allerlei infor matie. Het eerste deel geeft een aantal "leefregels" voor het wonen in de wijk en het rekening houden met andere be- voners; het tweede deel biedt allerlei ïuttige adressen. Cijs vertelde dat de gemeente de subsidieaanvraag met ple zier had gehonoreerd en dat een klank bordgroep onder leiding coördinator Saskia Szarafinski het eerste concept had gemaakt. Volgens Hans Cijs is het gidsje geen doel, maar een middel om de communicatie in de wijk te verbete ren. Leukste buurt Het GroenLinks-raadslid Ans Mann, die als (oud)directeur van de Desmond Tutuschool aan de wieg van het wijk overleg heeft gestaan, voelde zich ver eerd en gevleid dat zij de eerste gidsen mocht uitreiken. "Deze wijk heeft m'n hart gestolen, het wordt vast dé leukste buurt van heel Soest." Ze beschouwde de Engh als een afspiegeling van de hele wereld en was vooral blij dat zoveel vrij willigers aan het project hadden meege werkt. "Straks staan de mensen in de rij, Ans Mann biedt de heer El Chamou- ti het eerste exemplaar van de buurtgids of ze ook mee mogen doen. Mag ik er ook bij? Het wordt vast een heel en thousiaste buurtvereniging," aldus Ans Mann, die de eerste gids aanbood aan de heer El Machouti. 50 alleen c onze stoofvleesdagen! 'vies voor de lekkerste In verband met de krokusvakantie (23-27 februari) heeft kinderpara dijs De Vrije Teugel volgende week een speciaal programma samenge steld met activiteiten voor kinderen van vier tot en met twaalf jaar. Aan het Vedelaarpad worden maandag tussen 14.00 en 16.00 uur allerlei spel letjes gedaan. De middag wordt afgeslo ten met discodansen. Op dinsdagmid dag staan tussen twee en vier uur ritjes met de huifkar, schminken, ponyrijden en timmeren op het programma. De woensdag is volledig afgestemd op peuters en kleuters. Om half negen be gint de gebruikelijke peuter/oudermor gen en 's middags is er een optreden van Dirk Scheele die een breed repertoire kinderliedjes heeft, de jonge kinderen bij zijn show betrekt en overal veel pu bliek trekt. Zijn optreden begint om 15.00 uur. De leiding van De Vrije Teu gel verwacht dat de peuters en de kleu ters worden begeleid door hun ouder(s). Ook op donderdag 26 en vrijdag 27 fe bruari zijn er voorstellingen, maar die zijn in de reeks van het Gouden Vlin derfestival. Donderdag betreedt Markus de Clown het podium en vrijdag is het de beurt aan Willem Goochel, een goo chelaar. Beide voorstellingen beginnen om 14.00 uur en daarna zijn er nog ac tiviteiten voor de kinderen. Dirk Scheele. Per dag kost deelname aan de activitei ten drie gulden (ook voor volwassenen). Voor geboekte verjaardagspartijtjes geldt dat kan worden meegedaan aan het speciale vakantieprogramma, maar de kinderen ook hun eigen feestje kun nen vieren. Erwin Versluys vertoeft op 27 maart in Agadir in Marokko. De Soester neemt dan deel aan de internatio nale finale van 'The Corona Lime Dance Contest'. Met zijn danspartner Cyldra Schierbeek uit Noordwijk aan Zee won hij zondag de finale in Oldenzaal. Het tweetal had zich daarvoor geplaatst via een van de vijftig voorronden die in verschillende dansscholen werden gehouden. De 27- jarige Soester en Cyldra moeten het daar opnemen tegen Europese, Afri kaanse en Arabische kandidaten en broer en zus Patrick en Petra Gerits uit Venlo. Zij werden eerste in de finale die in Amersfoort werd gehouden. Bij Lime Dance neemt de limoen een belangrijke plaats in. De dans met de citrusvrucht is gebaseerd op de hit 'Ma ria' van Ricky Martin. De danswedstrijd is georganiseerd door het Mexicaanse biermerk Corona, de Nederlandse im porteur Suncomex Import en een aan tal dansscholen. Ongeacht hun klassering mogen de Ne derlandse deelnemers een week lang van een vakantie in Marokko genieten. De BeoVision MX 7000 met veel exclusieve techniek van Bang Olufsen. Dat ziet u en dat hoort u zodra u 'm aanzet. Maar daarvoor al hebt u geconstateerd dat er maar één TV is die u mooi vindt alshij uit staat. 3 jaar garantie INf BANG OLUFSEN %J V BURG. GROTHESTRAAT 9, SOEST, TELEFOON 035-6010344 OOIT KIEST U VOOR MOOIST Zoals elke vrijdag presenteren wij u een die u onbeperkt kunt opdienen. U kunt kiezen uit div. voorgerechten, 4 vleessoorten met garnituur en salade. Als nagerecht Griekse yoghurt met honing en walnoten. Reserveren gewenst. Ruime parkeergelegenheid - Dinsdags gesloten Bij de nieuwbouwwoningen van de Chalonhof wordt de definitieve bestra ting aangebracht. Op het Dalplein worden de trottoirs van een kenmerkende gele verharding voorzien. Op de Houtsnip wordt de definitieve bestrating aangebracht. Dit betreft het gedeelte, waar geen kabels of leidingen behoeven te worden gelegd. Voor de be woners zijn tijdelijke parkeerplaatsen beschikbaar langs de Klein Engendaal- weg. Op het Weteringpad wordt tussen de Koningsweg en de Industrieweg de rio lering vergroot. Tijdens de werkzaamhe den is geen doorgaand verkeer mogelijk. De uitbreiding van de riolen in het We teringpad zal zo mogelijk eind februari voltooid zijn. De Driehoeksweg wordt opnieuw be straat. Dit werk zal enige weken in be slag nemen. Tijdens de uitvoering van de werkzaamheden is op de Driehoeks- weg geen doorgaand verkeer mogelijk. Op de Lange Brinkweg wordt de rij baan tussen de Kruisweg en de Korte Middelwijkstraat opnieuw bestraat. Er is dan geen doorgaand verkeer mogelijk. Afhankelijk van de weersomstandig heden zal dit werk tot begin maart du ren. Op vrijdag 20 februari worden - bij goed weer - asfaltwerkzaamheden - uit gevoerd. Dit betreft de volgende wegge deelten: De aansluiting van de Noorder- weg op de Vredehofstraat, de Birkstraat ter hoogte van de Van Lenneplaan en de Richelleweg tussen de Kampweg en het viaduct over de A28. Tijdens het werk zal voor het autoverkeer hoogstens één rijstrook beschikbaar zijn. Spoorwegovergang Vanaf zaterdag 21 februari rond 23.00 uur en de gehele zondag 22 februari is - wegens werkzaamheden - geen treinverkeer mogelijk tussen Baarn en Amersfoort en Baarn en station Soest. NS zet bussen in. De treinen Utrecht- Baam rijden tot station Soest. Tlissen de stations Soest en Baarn rijden bussen. Deze bussen vervoeren ook de reizigers van en naar station Soestdijk. De trei nen tussen de station Soest richting Utrecht vertrekken met de aangepaste dienstregeling ca. 10 minuten later. Van af zaterdag 23.00 uur en de gehele zon dag geldt op de Stationsweg een par keerverbod om busverkeer mogelijk te maken. Het vervangend busvervoer zal veelal een extra reistijd van minimaal 30 mi nuten betekenen. Tijdens deze werkzaamheden zal via de overweg Torenlaan in Baarn geen enkel verkeer mogelijk zijn. Alle sporen en ook de overweg zullen volledig opge broken zijn en ook fietsverkeer is niet mogelijk. Het verkeer tussen Soest en Baarn zal vanaf zaterdag 21 februari rond 23.00 uur en de gehele zondag 22 februari via de Amsterdamsestraatweg moeten rijden. Van 2 tot 28 maart wordt in woonwa- renhuis Nijhof, Minervaweg 3 te Baarn handgeweven textiel voor de woning tentoongesteld. Dit werk is gemaakt door weefsters uit Midden-Nederland. Het handweven in Nederland is in op komst. Met zeer verschillende materia len in diverse technieken wordt o.a. gebruikstextiel voor de eigen woning ge produceerd, een weelde voor het oog. Vandaar dat deze tentoonstelling de naam "geWevenWoonWeelde" mee kreeg. In de vitrines en op het podium van de firma Nijhof is te zien wat beginnende en vergevorderde weefsters kunnen pro duceren. Tevens wordt er op vrijdagen en zaterdagen gedemonstreerd op een weefgetouw. Door middel van foto's en voorbeelden wordt duidelijk gemaakt hoe het weven in zijn werk gaat. De tentoonstelling wordt georganiseerd door Regio III van de Federatie Lande lijk Weefcontact. In het hele land, ver deeld over zes regio's, komen weefkrin- gen regelmatig bijeen om eikaars weef werk te bespreken, informatie door te geven en elkaar te inspireren. Er worden diverse cursussen gegeven, er is een lan delijk tijdschrift en regionale contactbla den. Baarn is uitgekozen voor deze expositie omdat op 14 maart de regionale con tactdag wordt gehouden in het Brand punt, Oude Utrechtseweg 6. Op deze dag wordt uitvoerig verteld over weef werk van oude Indiaanse stammen in Zuid-Oost-Alaska. Ook is er weefwerk te zien van de aangesloten kringen en is er actuele informatie te krijgen. Er ko men verschillende leveranciers met weefartikelen. Ook niet-leden zijn hier (tegen betaling) welkom. Informatie: Tineke van der Kooij, tel. 5420391. R.M.F. Kleinegris Ook second opinion consult Kleinegris Adviesgroep v.o.f. \A Bosstraat 12 - 3766 AG Soest Nr\ Tel.: 035 - 601 32 60 Lid NBvA Ned. Bond van Assurantiebemiddelaars )M>v:ku Afgelopen vrijdagavond moest de Gemar Gezinsmarkt aan de Parallelweg even de zaak ontrui men vanwegè een bommelding, maar zaterdag kwam iedereen weer terug vanwege de attentie die de klanten ontvingen voor Valentijnsdag. Tevens werden de afgelopen week honderden blauwe waardebonnen in geleverd, waarbij men kans maakte op de hoofdprijs: een reischeque ter waarde van f 500,00. De trekking werd verricht door een klant van de Gemar Gezinsmarkt. De reischeque, die in samenwerking met Toerkoop Reisburo aan de Soes- terbergsestraat wordt aangeboden, is gewonnen door: mevr. P. Negenman, Leeuwerikweg 23. Prijswinnaar mevr. Negenman krijgt de reischeque, aangeboden door Cor van Boeijen, bedrijfsleider van de Gemar Gezinsmarkt. De overige prijswinnaars van een boodschappentas vol lekkere spullen zijn: D.H. Gerrits, Specht 30; L.S.J. Tromp, Molenstraat 15; J.J. Merts, Ganzetrek 17; H.E. Kriek, Beetzlaan 104; fam. Heethuis, Chalonhof 61. Deze laatste week kan men nog ge bruik maken van de gele waar debonnen of de waardebonnen uit de advertentie in deze krant. Voor het aankomende weekeinde en de vol gende week zullen winkel en perso neel zich aanpassen op het Carnaval. Gezelligheid en aantrekkelijke aan biedingen zullen hierbij een grote rol spelen. De Afga-Gevaert Groep neemt op 1 maart 1998 de divisies Grafische Film en Offsetdrukplaten van Du- Pont (Wilmington, Delaware - USA) over. De Europese Commissie heeft op 11 februari het licht op groen gezet voor deze overname. De Commissie heeft aan haar goedkeuring enkele voorwaar den verbonden, die echter geen betrek king op de kern van de overgenomen activiteiten, wel op de overeenkomsten binnen één productsegment met leve ranciers en verdelers buiten Duitsland en Groot-Brittannië. Inmiddels werd ook de goedkeuring van de Amerikaan se en Japanse kartelinstanties verkregen. De acquisitie houdt de overname van ongeveer 2.000 medewerkers en een omzetvolume van circa 900 miljoen DEM in, tezamen met vier productie centra, één in Neu-Isenburg (Duits land), de andere in Leeds, Margate en Thetford (Groot-Brittannië). Systemen voor de grafische industrie maken deel uit van Agfa's kernactivitei ten. Wereldwijd neemt het activiteitsge- bied Grafische Systemen met een omzet van 8 miljard DEM bijna de helft van de totale omzet van Agfa-Gevaert Groep voor zijn rekening. DuPont blijft actiefin de grafische markt met zijn kernactiviteiten kleurenproef- systemen Cromalin en fotopolymeer- drukplaten 'Cyrel. Beide partijen kwa men overeen om geen overnameprijs bekend te maken. Dit jaar is het 350 jaar geleden dat de Republiek der Verenigde Neder landen als zelfstandige staat werk erkend. In 1648 kwam met de Vre de van Münster een eind aan de Tachtigjarige Oorlog. Een strijd die met de Unie van Utrecht werd inge zet, toen de Nederlandse provincies zich onafhankelijk verklaarden van de Spaanse overheersing. De provincie Utrecht - bakermat van deze Opstand - herdenkt deze "Eeuwi ge Vrede" van 1648 met een reizende tentoonstelling, een essaywedstrijd on der scholieren en diverse muzikale pre sentaties op 5 juni op het Haagse Bin nenhof. Tijdens het herdenkingsjaar worden in Utrecht tal van activiteiten georganiseerd. In het Utrechtse Provinciehuis opent commissaris van de Koningin, mr. B. Staal, deze week een tentoonstelling over de "Eeuwige Vrede". De expositie, die is aangeboden door het Nationale Herdenkingscomité, vertelt het verhaal over de oorlogen in de Nederlanden en Duitsland, met daarbij aandacht voor de gevolgen voor het dagelijks leven. De tentoonstelling is gratis toegankelijk en loopt tot 27 maart. Het adres is Pytha- goraslaan 101 te Utrecht. De expositie reist daarna verder door de provincie. Samen met de provincies organiseert het Herdenkingscomité ook een essaywed strijd voor HAVO/VWO-scholieren. De beste essays over de Vrede van 1648 worden in de voorrondes beoordeeld door een provinciale jury. De drie win naars worden uitgevaardigd voor een internationale jongerenconferentie. De slotfestiviteiten rondom de Vrede van Münster spelen zich af op het Binnen hof. Voor een sfeervolle omlijsting hebben de provincies Utrecht en Gelderland sa men opdracht gegeven aan Camerata Trajectina en het Koor Oude Muziek om de oorspronkelijke muziekstukken over het Vredesfeest van 1648 te spelen. De gezamenlijke provincies verzorgen ook het optreden van een straattheater groep over de plaats van het middenbe stuur in Nederland. A 'k

Soester Courant | 1998 | | pagina 9