ML AUT )ËN - ie huifkar is binnen! Skibaan wordt uitgebreid met golfbaan Armoede en eenzaamheid eisen aandacht Groen licht voor Alóuettes Kunstenaar licht kunstwerk toe "omputers voor scholen Autoritten voor eenzamen 51* WOENSDAG 25 FEBRUAR11998 :ialist ER LEE Kandidaten helpen lensen met stemmen :estje wegens ekte uitgesteld Kijkdag: 5 maart, Burgstede #5® Meningen van lezers oerderij Sterrenberg blij ff »s«s Kerkberichten Medische dienst Bus is er bijna 'Burgerlijke stand' Hulpverlening VOLLEYBAL Gelijkspel voor dames van AGAVS Info Burgstede 'De Drie Eiken' 'c Info De Drie Eiken Soesterberg gaat er iets aan doen Louis den Exter snel 'Omzien naar elkaar' van start Oranje Comité houdt dropping Agenda OEST-BAARN 79.000 38.000 67.000 19.000 32.000 9.000 33.000 144.000 160.000 74.000 15.000 29.000 99.000 23.000 5.700 15.000 111.000 12.000 8.100, 13.500, 14.950, 1 9.95o'- 20.950- 24.95o'. 26.50o'. 3.100, 15.950, 14.750, 27.950, 27.950, 24.500, 38.450, 42.500, 64.950, 24.950, 22.500, avajo"-bekleding en s de Coisa Strada weergaloze presta- zeer compleet met Ho die functionali- fen rijplezier bete- et Opel Full-Size n carrosseriekleur Correspondentie-adres: P. Taai, Van Maarenplein 1, 3769 EN Soesterberg Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 25 Jjagptij s/ 485.000,- k.k. uwe hoekwoning met grote tuin, duur en garage op loopafstand van en scholen. Volledig geïso- titi. ^ling: hal, toilet, woonkamer met uit- ouw over de volledige breedte, open jyken. De begane grond is geheel jorzien van een plavuizen vloer. Bverd.: overloop, 3 slaapkamers en ,2dkamer met ligbad, wastafel en toi- jt2everd.: overloop met c.v.-ruimte, ösmachine-aansluiting, zolderkamer bergvliering. Aanvaarding in over- De Wilde Vastgoed Baarnseweg 31a - Bosch en Duin 8 030 - 229 35 44 en 6 - 53 50 49 77 (mobiel) Fax 030 - 229 35 74 Te!: 601 25 00 avond AANB Soesterbergse kandidaten voor de ;meenteraad gaan op 4 maart een indje helpen. Inwoners van Soester- :rg die niet zelf hun stem kunnen Ibrengen of geen vervoer naar het embureau hebben, kunnen contact inemen met de kandidaten, ervoor kan contact worden opge- imen met WD-er Karei van Geet, |l 351181, CDA-er Pierre Stori- is, tel. 352305, PvdA-er Wil Ste- ilenburg, tel. 353380 of haar partij- moot Abbas Naseri, tel. 351867 of jGS-er Bert van 't Holt, tel. 351448. t geplande feestje voor de 65-jarige Marie-Anne kon wegens ziekte van jubilaris niet doorgaan. Men is op dag 1 maart vanaf 20.00 uur welkom de 'pastorie-instuif. De geplande twee lichte helikopters mogen van dt» Twoo^o mogen van de Tweede Kamer aan het potentieel van de vliegbasis soesterberg worden toegevoegd. Ze gaan het 'kleine werk' doen dat tot op heden door de Cougars en Chi nooks werd gedaan. Binnenkort zal het bekende geluid van Alouette-helikopters om en nabij de vliegbasis weer gehoord worden. Zoals eerder vermeld moeten ze dienst doen als een soort taxi voor bijvoorbeeld po litiek Den Haag. Uit beleidsoogpunt kan het voorkomen dat alleen de heli kopters voor bepaalde missies ingezet moeten worden. Tot op heden werden deze vluchten door de veel zwaardere Cougar-helikopters gedaan, die duurder zijn en meer lawaai maken. Volgens de luchtmacht is de inzet niet vooraf vast te stellen en afhankelijk van de ontvangen opdrachten. Ook kan dat buiten de vastgestelde vlieguren vallen, dus later dan bijvoorbeeld 17.00 uur. Aangezien het vluchten zijn met een bepaalde opdracht, wordt de directe route van of naar de vliegbasis gebruikt en zoveel mogelijk via richtingen waar dit het minste overlast kan bezorgen. De Vereniging Overlast Vliegbasis Soesterberg (VOVS) heeft zich bij mon de van haar voorzitter dhr. S. Bernard over deze uitbreiding nogal negatief uit gelaten. De reactie van de luchtmacht was: 'Wij kennen deze geluiden van ie mand die gaat gillen voordat hij gesla gen wordt.' 'Het Luchtvaartmonument op de hoek Kampweg/Banningstraat is een geheel van kracht en snelheid en voor Soesterberg een fantastisch kunstwerk dat het dorp zal sieren'. Deze uitspraak kwam uit de mond van een kunstkenner die onlangs het prototype van het kunstwerk be keek. Ook anderen, vallend onder het begrip leken als het over kunst gaat, waren vol lof. Maar wat zegt de kunstenaar zelf van zijn schepping? Deze vraag werd aan de Amsterdamse kunstenaar Jan de Baat gesteld, waarop hij reageerde: 'In tegenstelling tot de schilder, die maar twee dimensies ter beschikking heeft en dus ruimte alleen maar kan suggereren, kan de beeldhouwer met zijn derde di mensie de ruimte letterlijk veroveren. Vliegen, opstijgen, duiken, snelheid, kracht, vele van deze begrippen zijn als thema kenmerkend voor de beelden die ik heb gemaakt. Deze opdracht was mij op het lijf geschreven. Als basis voor dit beeld voor Soesterberg, 'bakermat van de Nederlandse luchtvaart', heb ik geko- K De Carolusschool en de Postiljon fooi kregen de afgelopen week elk een fnputer om het schreeuwend tekort aan e moderne apparatuur aan te vullen, o de foto mw. Annemieke de Boer, 'mtoorhouder van de plaatselijke Rabo- fik, die het apparaat kwam overhandi- n aan de leerlingen van groep 1 en 2 van de Carolusschool. De Postiljon kreeg een computer compleet met modem van een particulier, die niet met name ge noemd wil worden. Beide scholen zijn zeer ingenomen met deze technische uit breiding. Wie weet: goed voorbeeld doet Noodkreet goed volgen. J Stichting Vrienden van Abrona §eg van de PTT vijfduizend gul- m voor de aanschaf van een huif- Pj Woensdag 18 februari werd het fdmg officieel aan Nico Peelen, jorzitter Raad van Bestuur Abro- L overhandigd. P PTT had vlak voor kerst 1997 een lis-aan-huis kalender verspreid met Jarin een oproep instellingen te noe- pn die in aanmerking moesten komen jor een financiële ondersteuning. De erderij van Sterrenberg werd door feer dan 300 mensen genoemd, met fet gevolg dat onder andere zij werden pkozen voor een gratificatie van vijf- giizend gulden. fcnwege bezuinigingen moest Abrona foorheen Sterrenberg) gaan strepen en bnd de boerderij genomineerd om te ferdwijnen. Maar een grote vriendenac- le zette de schouders onder een fantas- Ssche hulpverlening, waardoor de boer- Nico Peelen (l.) en L. Wisman. derij kon worden behouden. Zo kreeg ze onlangs 2000 gulden van Het Goe de Doel, een club uit café De Gouden Leeuw. Om de boerderij nog aantrekkelijker te maken, stond een huifkar op het ver langlijstje om bewoners en gasten een rondrit over Ijet mooie terrein aan te bieden. De boerderij is ook bijzonder in trek bij de kleine kinderen uit Soester berg en zal vanwege de huifkar nog meer in de belangstelling komen. Woensdag 18 februari werd het bedrag in een ruimte van de boerderij symbo lisch door dhr. L. Wisman, manager Klantenservice Rayon Amersfoort van de PTT overhandigd aan dhr. Nico Pee len, directeur en voorzitter van de Raad van Bestuur Abrona. De leiding van de boerderij en een groot aantal bewoners staken hun vreugde niet onder stoelen en banken en het werd met feestelijke slingers en gezang ontvangen. Zondag 1 maart ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Rade makerstraat 75 Voorganger: zr. M.A. v. Erven Zaterdag 19.00 cantores Zondag 10.30 herenkoor Cenakel, Amersfoortsestraat 18 Zondag 09.00 eucharistieviering; ande re dagen 07.30; gebedsdiensten: dage lijks 12.15, 15.30 en 18.00 uur. De ka pel is de hele dag open. HERVORMD/GEREFORMEERD (Samen op Weg) De Hoeksteen, Buys Ballotlaan 2 10.00 ds. M.A.A. Nawijn STERRENBERG 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10.30 mevr. Z. Hageman zen voor een 'vleugel' met zijn directe symbolische potentie. De anatomie van een echte (vogel-)vleugel was het con crete uitgangspunt voor de roestvrij stalen abstractie die als beeld op de hoek Kampweg/Banningstraat gaat ver schijnen. Als drager voor het beeld ont wikkelde zich vanuit het bestaande dijk- lichaam ter plaatse een gestileerde vorm, bekleed met hardsteen, die met het sil houet van het ultramoderne Stealth- vliegtuig ook associatief de vertegen woordiging van de luchtmacht ver beeldt. 's Avonds en 's nachts wordt het beeld aangelicht door een lichtstreep, ontleend aan de verlichtingsbanen bij nachtelijke landingen. Mijn wens is dat het beeld zal worden ervaren als een verrijking van de woonomgeving en als krachtig aandachtsteken voor bezoekers van Soesterberg', aldus Jan de Baat. Donderdag 5 maart a.s. zal een model van het monument te zien zijn in dorps huis Burgstede, aanvang 20.00 uur. Ook dhr. De Baat zal hierbij aanwezig zijn en het kunstwerk toelichten. Een ieder is van harte welkom en een kopje koffie staat klaar. De gemeente Soest, provincie Utrecht, Transviso en busmaatschappij Midnet hebben elkaar bijna gevonden. De bus lijnen Soest en Amersfoort richting Soesterberg zijn geregeld; naar en van Zeist moet nog besproken worden. Transviso zorgt dat er treintaxi's vanaf station NS Amersfoort naar Soesterberg rijden. De jarenlange actie van mw. Cor- rie Kamphuis wordt hiermee gehono reerd. Buslijn 74 van en naar Soest zal op zon- en feestdagen één keer per uur rijden. Verder zal deze lijn van maandag tot en met zaterdag doorgetrokken wor den naar Zeist. Buslijn 56 van en naar Amersfoort gaat op zon- en feestdagen elk half uur rijden. Voor Soesterberg is dit een aanmerke lijke verbetering op gebied van open baar vervoer. De nieuwe dienstregeling wordt omstreeks mei van dit jaar ver wacht. Huisarts Vrijdag 18.00 - maandag 08.00 uur: F.P. Prause, Oude TempeÜaan 6, tel. 351517. Tandarts Spreekuren 13.00 en 19.00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts H.J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, tel. 352467; weekend dienst na afspraak; in andere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. GEBOREN 16 februari: Rick Raymond, zoon van Walter en Betty Advocaat, Gemini 233; 10 februari: Isabel, dochter van Ella Engbers en Rolf Bossert, Mercury 154. Opgaven: Van Maarenplein 1. In het kader van opvang van jeugd heb ben wij als bestuur van de IJsvereniging Soesterberg begin 1997 schriftelijk een plan aan het college van B W en de gemeenteraad voorgelegd. Tot op heden hebben wij daar niets van gehoord en is onbekend wat het antwoord van Soest is. In de Soester Courant lezen we dat er kennelijk heel wat plannen zijn voor opvang van de jeugd. Waarom komt men niet even naar Soesterberg? Ons plan 'is' juist voor opvang van de jeugd voor zowel zomer als winter. Het geheel wordt goed bege leid en georganiseerd door vrijwilligers die goedkoper zijn dan beroepskrachten. Waarom laat men ons links liggen en reageert niet op onze brieven? Het is onvoorstelbaar dat onze gemeentelijke overheid dit'laat liggen. Daarom nodi gen wij als bestuur van de IJsvereniging Soesterberg alle fractievoorzitters en raadsleden uit a.s. zaterdag 28 februari om 10.00 uur op onze ijsbaan te komen om te redden wat er nog te redden valt! Namens het bestuur van de IJsvereniging Soesterberg Ab Blokzijl. Dames 1 van AGAVS speelde zaterdag een goede wedstrijd tegen Harderwijk 2. Ondanks goed spel in de eerste en twee de set, werden deze toch verloren, waar door zij tegen een achterstand van 0-2 aankeken. Dit bracht hen echter niet van de wijs en de derde set pakten de vol- leybalsters de winst en moest er dus nog een vierde set gespeeld worden. Ook deze set werd door AGAVS gewonnen, waardoor de wedstrijd in een gelijkspel eindigde: 2-2. Heren 1 moest het deze zaterdag opnemen tegen Surf 1. De ploeg won deze wédstrijd vrij gemakke lijk met 3-0. Uitslagen: Dames: AGAVS 1-Harderwijk 2 2-2; AGAVS 2-Surf 3 2-2; AGAVS 3- Voleem 5 3-0; AGAVS Bl-Set up '69 BI 2- 1; AGAVS Cl-Leos C3 3-0; AGAVS C2- Spirit Cl 2-1. Heren: AGAVS 1-Surf 1 3-0; AGAVS 2- DEVU 1 1-3; AGAVS 3-Stam/Sovoco 4 2- 2; AGAVS 4-Unicomus 5 0-3; AGAVS Cl- Spirit Cl 3-0. Hulp Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Werkdagen 09.30-11.00 uur, tel. 035- 6031119. Stichting Hulpdienst Soesterberg Hulp aanvragen: dagelijks 09.00-10.00 uur, tel. 351789, b.g.g. 351658 of 351437. Kruiswerk Stichting Kruiswerk N.O. Utrecht 24 uur per dag bereikbaar onder tel. 0900-8344* (20 ct. per minuut). Maatschappelijk werk Stichting Thuiszorg en Maatschappelijk Werk N.O. Utrecht Generaal Winkelmanstraat 103, tel. 352606, elke dinsdag en woensdag 09.30-10.30 uur. Politie Veldm. Montgomeryweg 2 (Kon. Mare chaussee); werkdagen 12.00-13.00 uur; centrale meldkamer: tel. 035-5487411; alarmnummer: 1.1.2. Grof vuil Tel. 035-6093666. Klaverjassen Burgstede Vrijdag 27 februari is men vanaf 19.30 uur welkom in dorpshuis Burgstede voor een klaverjas- en jokerwedstrijd. Deelname 5 gulden p.p. Vlooienmarkt Zaterdag 21 maart wordt van 10.00 tot 15.00 uur de traditionele vlooienmarkt in de Burgstede gehouden. Er zijn nog enkele kramen te huur. Opgave: tel. 351975. Diensten Centrum Dorpsplein 18, Soesterberg Telefoon 0346 - 35 14 02 t Schilderen Donderdag 26 februari om 09.30 uur schilderen met schoensmeer. Een kunst die veel op aquarellen lijkt. Soesterberg in beeld Vrijdag 27 februari om 15.00 uur ver toon van dia's over Soesterberg van toen en nu. Toegang gratis. Gezamenlijke maaltijd Dinsdag 3 maart, 12.30 uur, gezamen lijke warme maaltijd met als menu: hel dere rundvleessoep, zalmfilet met dille- saus, gebakken aardappelen, vlaamse groenten, griesmeel en roompudding met exotische saus. Kosten 7,50, aan melden tot 2 maart 12.00 uur via tel. 354102. Jubileumfeest Alle plaatselijke 55-plussers worden uit genodigd het grote jubileumfeest van het Dienstencentrum De Drie Eiken bij te wonen, dat zal plaatsvinden op woensdag 15 april. Op die feestdag is men van 10.00 uur tot circa 18.00 uur te gast en kan men genieten van ont spanning, cabaret, een gratis lunch met als uitsmijter een hapje en een drankje. r 'Wil ik met de tijd meegaan en blij ven concurreren, dan moet ik de skihelling aanmerkelijk hoger en breder maken. Tevens wil ik in de stille zomermaanden mijn terrein gebruiken voor het exploiteren van een golfbaan'. Dhr. Otto Zoetelief is duidelijk. Jaren geleden had hij de grootste kunstski baan van Nederland. Als hij deze niet groter maakt heeft hij straks de kleinste skibaan van ons land en dat moet vol gens hem koste wat 't kost worden voor komen. Maar hoe moet je uitbreiden als je ingeklemd zit tussen het terrein van de korfbalvereniging KVO en de tennis vereniging LTV? Dan is er maar één al ternatief, of daarnaast of richting terrein Sterrenberg. Zoetelief: 'Vergeet niet dat mijn terrein en opstallen tijdens de zomermaanden bijna niet gebruikt worden. Dat is een hele tijd dat het renteloos ligt. Sinds 1991 heb ik al plannen om het uit te breiden met een golfbaan, een sportge beuren dat in Soesterberg in een behoef te voorziet. Alleen heb ik dan wel te maken met drie instanties, dat zijn de gemeenten Zeist en Soest en het terrein van Sterrenberg. Dat betekent tevens dat het clubhuis uitgebreid moet wor den, maar dan stuit ik op LTV. Geluk kig willen zij ook graag wat anders en samen zouden we dan iets moois kun nen bouwen. Van Zeist en Soest heb ik al groen licht gekregen en we gaan in overleg met Abrona (Sterrenberg) en LTV'. De tekeningen liggen al klaar en duiden op een behoorlijke uitbreiding van het De huidige skihelling in Soesterberg. geheel. Vooral de skibaan krijgt een be hoorlijke face-lift als hij enkele tiental len meters hoger en breder wordt. In nauw overleg met de Nederlandse Golf Federatie wordt vervolgens een golfbaan aangelegd die ten noorden van de ten nisbanen begint, vervolgens er achter langs loopt en uitkomt ten zuiden van het terrein van Sterrenberg. Het zal een negen holes golfbaan wor den met een overdekte driving-range. Als alle partijen hun medewerking wil len verlenen kan volgens Zoetelief bin nen een paar weken met de renovatie worden begonnen. Voor Sportpark Kerklaan wordt dat een aanmerkelijke uitbreiding en verbetering van het tota le sportgebeuren in Soesterberg. Wat verstaat u onder armoede en eenzaamheid? Over welke bevol kingsgroep spreken we dan? Wie bepaalt wat eenzaamheid is? Wat doen we aan het probleem van indi vidualisering? De grote zaal van de Hoeksteen telde maandagavond 16 februari 42 belang stellenden die geïnteresseerd waren in de langzamerhand bekend geworden begrippen als eenzaamheid en armoede. Op uitnodiging van de diaconieën van de plaatselijke Samen op Weg-kerken werden deze onderwerpen nog eens be sproken, maar dan toegespitst op Soesterberg. Dhr. Hans Zijlstra opende als voorzitter de avond heel toepasselijk met een gedeelte uit Trouw dat ook daarover sprak en een gedicht. Daarna kreeg dhr. Martin van Weelden, lid Project Vereenzaming Ouderen Soest, het woord. Hij gaf een toelichting op de begrippen van armoede en een zaamheid en op welke wijze ze bestre den kunnen worden. De nieuwe be roepskracht werd genoemd, die in dit verband binnenkort van start gaat en op welke wijze men in Soesterberg een daadwerkelijke hulpverlening handen en voeten kan geven. Hij deed een oproep aan alle plaatselijke hulpverleningsin- Louis den Exter. Elk jaar strijden de heren van atletiek vereniging Pijnenburg om de Runners cup. Nadat de Soesterberger Louis den Exter (32) een poosje bij de recreanten had gelopen kreeg hij op grond van zijn hazen-tempo het advies om het maar eens bij de 'echte' lopers te proberen. Ondanks dat het Soester Hoogt een enorme afmatting kan zijn, kon hij het tempo van de 'profs' bijzonder goed bij houden. Zelfs maakte hij de opmerking of men niet een beetje door kon lopen. Gezien zijn lengte vraag je je wel eens af of zijn benen dat moordende tempo kunnen bijhouden. Twee keer per week gaat Louis 'over de bult' trainen op een schema dat afge steld is op een echte maraton. Een wens die hij graag in vervulling ziet gaan. Ondanks dat Louis nog maar zo kort het echte hardlopen beoefent, is hij nu al in de voorste gelederen te vinden. Technisch moet er volgens hem nog wat verbeterd worden, maar daarna gaat hij er tegenaan. Louis den Exter, een naam om te onthouden. stanties dit onder de vlag van de SWOS (Stichting Welzijn Ouderen Soest) te coördineren. Dhr. W.B. Rip van de Gemeentelijke Sociale Dienst, die zich liever 'ambtelijk vertegenwoordiger van de gemeente raad' liet noemen, somde de vele moge lijkheden op waarin de gemeente onder steunend bezig kan zijn. Hij verwees onder andere naar de bijzondere bij stand, het declaratiefonds, het kwijt- scheldingsbeleid, vergoeding van duur zame gebruiksgoederen, schuldhulpver lening enz. Begrippen die nodig zijn voor hulpverleners om in geval van ar moede de juiste informatie en hulp te kunnen verschaffen. Praktijk Dhr. Piet Pieren, seniorenvoorlichter voor Soesterberg, gaf zijn taak als weg wijzer in een nogal ingewikkelde regel geving duidelijk weer. Aan de hand van diverse door hem gegeven voorbeelden bleek dat vooral op het gebied van voor lichting het nodige schort. Hij attendeer de in dit verband op de Seniorenpagina van de Soester Courant, waarin over onder andere deze onderwerpen duide lijke taal wordt gesproken. In zijn func tie ontmoet hij regelmatig schrijnende wantoestanden op het gebied van ar moede ën eenzaamheid. Ook hekelde hij diverse instanties die hun 'klanten' op een grove en onjuiste wijze behandelen, bijvoorbeeld ziekenhuizen die een al leenstaande die nog hulp nodig heeft naar huis sturen, zonder de directe fa milie daarover te informeren. Wat te doen als men ineens alleen komt te staan? Door de ervaring geleerd heeft Pieren een lijst van te nemen maatrege len samengesteld. Met klem deed hij een beroep op jong en oud hem niet al leen als seniorenvoorlichter van de no dige informatie te voorzien, maar hem ook in zijn functie te willen helpen. 'Voor Soesterberg hebben we dringend seniorenvoorlichters nodig om aan een toenemende vraag naar hulpverlening te kunnen voldoen', aldus Pieren. Na de pauze kreeg de zaal gelegenheid te reageren, waarvan goed gebruik werd gemaakt. Diverse keren werd de vinger op een gevoelige plek gelegd en bijvoor beeld de overheid verweten veel te moeilijk te zijn. Ook onduidelijke ge meentelijke reacties op aanvragen ma ken de mensen monddood. Gewezen werd op het Regionaal Indicatie Orgaan dat mogelijk in de maand maart wordt opgericht en waarin diverse hulpverle ningsmogelijkheden worden onderge bracht. Scherp was de opmerking waarom al leen maar over ouderen werd gespro ken, terwijl jongeren en vooral alleen staande moeders met kinderen soms in hopeloze toestanden terecht komen, om nog maar te zwijgen over allochtonen die ook om hulp schreeuwen. Bij wie kunnen zij aankloppen, was de vraag. Het bleek duidelijk dat op gebied van een algehele hulpverlening nog heel wat te doen is. Gewezen werd op de groep die onder de naam 'Omzien Naar El kaar' iets wil doen en op donderdag 26 februari a.s. te 20.00 uur in de Hoek steen bij elkaar komt. Duidelijk is dat Soesterberg de handen uit de mouwen wil steken. Het is te hopen dat het niet alleen bij woorden blijft. 'We hebben lang genoeg over ver eenzaming gesproken. Het wordt nu de hoogste tijd dat we ook daadwer kelijk iets gaan doen. Daarom be ginnen we met een auto-actie en wie weet wat er dan verder allemaal gaat gebeuren'. De heren Pieren, Hummel en Steert hebben alle plaatselijke hulpverlenings instanties van hun actie geïnformeerd, waarop men unaniem positief reageerde. Morgen houden ze om 20.00 uur in de Hoeksteen hun eerste bijeenkomst waarin met de bedoelde instanties over hun actie wordt gesproken. Iedereen is welkom. Het Oranje Comité organiseert in sa menwerking met het Karweihuis voor Koninginnedag een dropping. Met in gang van heden kan men zich daarvoor schriftelijk opgeven bij Wilma Kersten, Prof. Lorentzlaan 159, Harro Wiggers, Prof. Lorentzlaan 84 of bij het Karwei huis aan de Rademakerstraat. Kinderen onder 14 jaar mogen alleen meedoen in groepsverband onder de voorwaarde dat minimaal twee groepsleden achttien jaar of ouder zijn. Zij die zich individueel opgeven worden in groepen van acht personen gebracht. Deelname is gratis, beloning na de dropping. Het is een vervolg op de bijeenkomst van maandag 16 februari, toen over eenzaamheid en armoede werd gespro ken. De initiatiefnemers hebben niet al leen ouderen, maar ook jongeren op het oog om gezamenlijk als dorp hen op een bepaalde wijze te helpen. Hun eerste plannen behelzen om eenzamen uit te nodigen voor een rondrit in een perso nenauto door een fraai gedeelte van ons land om hen even uit hun isolement en vaste sleuf te halen en duidelijk laten merken dat zij er ook bijhoren, dus 'om zien naar elkaar'. Dat kan volgens hen in de toekomst gestructureerd worden, afhankelijk van hoeveel vrijwilligers zich met hun auto aanmelden en hoe groot het aantal is dat hiervoor in aanmerking komt. Autobe zitters kunnen zich in verbinding stellen met dhr. Hummel tel. 351673 en dhr. Steert tel. 352847. Woensdag 25 februari 10.00 politiek op de weekmarkt Donderdag 26 februari 20.00 vereenzaming, Hoeksteen Vrijdag 27 februari 15.00 diaserie S'berg, Drie Eiken 19.30 kaartavond, Burgstede Maandag 2 maart 11.15 zitting Rabobank, Drie Eiken Opgaven: tel. 351252.

Soester Courant | 1998 | | pagina 15