998 495 149 000 Slijter wacht al op order van Soest fi] n Zaalvoetbal voor 'thuisblijvers' elegen 3 betalen jpiteP I Stam/SoVoCo loopt langs open deur Ambitie VVZ'49 past bij Henry Kalk Firtina zit A. 't Hardt op de hielen MflvCrMt k Cellest. Blauwwitten lijken niet meer te stuiten in tweede klasse [voetbal zondag "j mé .PAGINA gekruide DNADE dudok college /elzijn WOENSDAG 25 FEBRUAR11998 SOESTER COURANT PAGINA 17 T' (iislaiSS Herenteam laat kans op halvefinaleplaats liggen VOLLEYBAL See you bij Toontje De kracht van de reclame ligt in de herhaling BADMINTON Ilse Vaessen van Selby kampioen in district onder 13 Topscorers ATLETIEK Vincent Hofmann loopt 800 meter onder 2 minuten BOWLING Moeder en zoon le in internationaal bowlingtoèrnooi Sportprogramma Veenendaler (39) volgt volgend seizoen Henk van Asch op VOETBAL zaterdag Soesters drogen lijstaanvorder hoofdklasse af: 2-7 ZAALVOETBAL Soester vrienden organiseren toernooi in pinksterweekeinde ZAALVOETBAL Loodgieterswerk IE ;uk 3.00 nrstmakerij houderham iterhamworst /erkaas COO I t/m 4 maart a.s. rERSLAGERSl (2, Winkelcentrum Emiclaer (033) 455 8279 ordewierweg 122 (033) 461 30 81 35) 624 83 44 035) 685 42 68 (035) 621 21 57 621 37 79 621 37 79 gen Sociaal Peda- Leidster Kindercentra, Helpende: n 2, 1222 PE 5) 685 70 13 gen Apotheker sassistent, All-round kapper at 60, 1222 CW 5) 685 70 13 Wie stuit Soest in de zes wedstrijden die dit seizoen nog scheiden van de zomervakantie? Aalsmeer? Zeist? CDW? Neerlandia/SLTO? Green- stars? Vriendenschaar? Veenendaal in ieder geval niet, want ook die ploeg moest door de knieën voor de formatie van Peter Visee die voor de ïijftiende achtereenvolgende maal ongeslagen bleef: 0-5. Het is lang geleden dat de blauwwitten zoveel doelpunten in een competitie wedstrijd op vreemde bodem maakten. Dit seizoen kwam Soest elders niet ver der dan twee goals, maar over het alge meen scoren ze er deze jaargang lustig oplos. In zestien duels was het 45 maal mak, hetgeen neerkomt op een gemid delde van bijna drie. Eigenlijk wijzen alle cijfers in de richting van het kampioenschap. Xanthos volgt op vijf punten, op de rest heeft Soest een straatlengte voorsprong. Bijna vier aar na de titel in de derde klasse zit de plaatselijke slijter alweer te wachten op iet moment dat het Soest-bestuur een jartij feestelijk vocht komt inslaan. En ;an Visee waarschijnlijk zijn vijfde pro motie in zijn negenjarige carrière als toofdtrainer gaan vieren. Patent De Baarnaar lijkt patent te hebben op kampioenschappen en smeedde dit sei zoen wederom een ploeg die klaar lijkt om te oogsten. Kennelijk had hij het ;oed gezien met zijn opstelling aan het legin van het seizoen. Tot zondag wa ren acht spelers in alle vijftien duels van Ie partij. Na vier duels maakte Martijn Stalenhoef zijn rentree (om niet meer te verdwijnen). Doelman Michael van Ee= viel vorige week uit vanwege een bles sure en André Hufman stond de vorige tlliiïiStski-li: Vier duels moest André Hufman vanwege een schorsing vanaf de kant toekijken. In en tegen Veenendaal was hij er weer bij. Met zijn twaalfde competitietreffer had hij een aandeel in de 0-5-zege van Soest. Foto. Goos mn der wm vier duels buitenspel vanwege een schor sing. Maar echt veel hoefde Visee niet te sleutelen en als hij moest wisselen, bleken de vervangers niet direct een ver zwakking. Behalve Hufman werd overi gens niemand geschorst, al staan op dit moment vier spelers 'op scherp' met 2,5 of twee kaarten op zak. De weg naar de eerste kiasse ioopt via onder meer Veenendaal. Daar speelde Soest in de eerste helft niet bijzonder goed en werd de bal opnieuw te vaak naar de tweemansvoorhoede (Hufman en Maurice d'Aquino) geloodst. Intus sen werden de tegenstanders conditio neel wel gesloopt door Soest dat in de laatste minuut voor rust op 0-1 kwam. Na een korte hoekschop van Peter Wolf- sen schoot René de Bree de bal vanaf de punt van het strafschopgebied keihard tegen de touwen. In het begin van de tweede helft moest Olaf van de Grift meteen een terug speelbal van Paul van der Grift met de hand keren. Ook op de daarop toege kende indirecte vrije trap had hij een antwoord klaar. Dat kon zijn collega Henri Smitselaar niet zeggen toen Huf man in de 49e minuut weid aangespeeld door Stalenhoef: 0-2. Het laatste verzet van Veenendaal, dat tiende staat, was daarmee gebroken. Na 65 minuten werd het al 0-3 door d'Aquino die attent was in de rebound na een schot van Jeroen van Veenend aal en daarmee zijn eerste competitie treffer van dit seizoen bejubelde. Voor Visee was dat het sein om te wis selen. Hij haalde Stalenhoef en Hufman naar de kant en bracht Aijan Grapend- aal (toch buiten de basis gelaten) en Michel Vlaswinkel (die zijn plaats moest afstaan aan Hufman) in het veld. Aandacht Dit keer had Grapendaal weer weinig tijd nodig om de aandacht van zijn trai ner te krijgen. Zeven minuten na zijn binnenkomst maakte hij er 0-4 van. Grapendaal stond weliswaar buitenspel, maar ditmaal wilde scheidsrechter Van Dijck (die een week eerder ook Soest- De Meern floot) niet meer reageren op de Veenendaalse grensrechter die zich met name in de eerste helft een be kwaam vendelier had getoond. In de slotfase maakte Soest nog de vijf vol. d'Aquino had kennelijk de smaak te pakken en haalde, na een voorzet van de wederom goed spelende Paul Hil- horst ineens uit. Het stond 15-12 en 10-2 voor Stam/SoVoCo en in De Bunt was de laatste jaren al vaker gestunt als er werd gevolleybald om een beker. Een nieuwe verrassing hing alweer in de lucht. De heren van de Soester club, subtop per in de eerste klasse, waren vorige week woensdag op weg de lijstaanvoer der van de promotieklasse te elimineren. Weliswaar met behulp van de 'oud-ge- dienden Ad van Brummelen jr., Coen Werkhoven en Ron Goethals (allen uit het tweede team), maar toch. ESV, dat over veel meer lengte beschik te, zat niet lekker in zijn vel. Stam/ SoVoCo - dat volgens coach Ali Mog- hadassian anderhalve week eerder in de competitiewedstrijd tegen AGAVS het niveau van de top promotieklasse had bereikt (of was dat slechts een uitspraak met het oog op het naderende beker duel?) - voelde zich kennelijk wel goed. Vooral in de beginfase van de tweede set speelden de Soesters bij vlagen goed volleybal. Maar op het moment dat deze set voor het oprapen lag, ging het mis. Winst in de tweede set was waarschijnlijk beslis send geweest en had Stam/SoVoCo (bekerwinnaar in 1994) een plaats in de halve finale van het districtsbekertoer nooi kunnen opleveren, maar ineens gleed de thuisploeg onderuit. Een onnodig groot aantal individuele en vaak slordige fouten voorkwam dat de reputatie van de Soester club in beker- verband een nieuwe dimensie kreeg. Puntje voor puntje kwam ESV dichter bij en toen de Hierdense ploeg Stam/ SoVoCo eenmaal in het zicht had, be sprong het de Soesters als een leeuw een zwak dier uit een kudde of een roedel. Moghadassian probeerde nog van alles en wisselde veel, maar Stam/SoVoCo had zijn kans laten liggen. De deur naar de halve finale had niet op een kier, maar wagenwijd opengestaan. Maar naarmate het duel vorderde, was de ploeg ineens kansloos: 15-12,11-15, 6- 15, 7-15. Dames Het derde damesteam van Stam/SoVo- Co ontmoet in maart tweemaal de aan staande landskampioen van Nederland, Arke/Pollux. Inzet van de ontmoetin gen met de Oldenzaalse topploeg is een plaats in de finale van het nationale be kertoernooi. Stam/SoVoCo is de enige club die nog met een ploeg uit de dér- de divisie is vertegenwoordigd in deze strijd. De zeven overige teams komen uit in de eredivisie of de eerste divisie. Op woensdag 4 maart speelt Stam/ SoVoCo 3 om 19.30 uur in Oldenzaal. Op woensdag 11 maart wordt Arke/ Pollux om 20.15 uur in De Bunt ontvan gen. Foto: Goos van der Wilt De blokkering van Stam/SoVoCo hangt goed De foto is gemaakt in de be ginfase van de wedstrijd Later zakten de Soesters terug. moe 'V Dagschotels 25 2: Shoarmaschotel met frites en sla. 26 2: Rundervink met doperwten en aardappelschijfjes. Weekend: Hachee met puree en sperziebonen. 2 - 3: Gordon Bleu met pommes Parisiennes en bloemkool. 3-3: Hutspot met klapstuk. Birkstraat 7 - Tel. 601 33 37 Ilse Vaessen (11) uit Soest is bij de districtskampioenschappen bad minton als eerste geëindigd in de leeftijdsgroep onder 13 jaar. Zowel in het enkelspel als het gemengd dubbel werd de speelster van Selby eer ste. In de finale van het enkelspel was ze met 11-6 en 12-11 te sterk voor haar tegenstandster, in het gemengd dubbel won ze de eindstrijd met 15-11 en 15- 8. Ook Tim Vaessen deed mee in Amers foort, waar de jeugdkampioenschappen werden gehouden. In de leeftijdsklasse 13-15 jaar bereikte hij in alle drie de dis ciplines de halve finale. Daarin werd hem telkens de weg naar de finale ver sperd. Zowel Tim als Ilse Vaessen viel dit sei zoen al eens in het eerste seniorenteam van Selby in. VELDVOETBAL 1. Marcel van Essen (WZ'49)15 2. André Hufman (Soest)12 Peter de Jong (Hees)12 4. Gijs Schaap (VVZ'49)11 5. Mohammed Touhami (SEC-za)....9 6. Michel Vlaswinkel (Soest)8 7. Jeffrey Dorrestijn (Hees)7 Hidde Reitsma (WZ'49)7 Mare Schenderling (SEC-za)7 10. Remi van der Pol (SEC-za)6 Martijn Stalenhoef (Soest)6 1. Mustafa Aksit (Firtina)28 2. Zeki Kurt (Firtina)23 3. Gijs Schaap (DVS)12 4 Michel Vlaswinkel (DVS)11 5. Hilmi Michi (Firtina)10 6. René de Bree (Firtina)9 7. Wilfred Engberink (SEC)8 Martin van Ernst (SEC)8 10. Sander van der Heijden (SEC)7 Ramon Heijnen (DVS)7 Tijdens de Nederlandse kampioen schappen atletiek indoor heeft Vin cent Hofmann zondag de 800 me ter voor het eerst in minder dan twee minuten afgerond. Het persoonlijk record (1.58.32) van de eerstejaars A-junior was goed voor de zesde plaats in de finale. Hofmann, die bij AV Pijnenburg wordt getraind door John Alloggio, had de finale eenvoudig bereikt. In de zaterdag gelopen serie werd hij geklokt in 2.00.28. De NK werden gehouden in Den Haag. Voor Greet en Arnold Kroon is het internationaal dubbeltoernooi een onvergetelijke ervaring geworden. Moeder en zoon wonnen in de C- De bowlers namen het op tegen 95 dub bels, onder wie Amerikanen, die alle maal op handicap speelden. Na zes ga mes hadden de twee leden van de Soes ter Bowling Vereniging zich geplaatst voor de finale, waarin de score van de voorronde meetelde en nog eens vier games moesten worden gegooid. Met een voorsprong van 125 pins op de nummers twee schreven Greet en Ar nold Kroon het sterk bezette toernooi op hun naam. WOENSDAG 25 FEBRUARI Zaalvoetbal 22.00 uur Abma-DVS/De Kuil, beker (Bussum) ZATERDAG 28 FEBRUARI Handbal 20.30 uur Piet Zoomers/DG-Smeeing/ BDC (H) (Doetinchem) Korfbal 15.50 nuur Eemvogels-Viking 2 (Aqua Indoor) Voetbal 15.00 uur Hoevelaken-VVZ'49 (Hoevelaken) 14.30 uur Hees-Veenendaal (V.O. Utrechtseweg) ZONDAG 1 IVIAART Hockey 12.45 uur Alliance-MHC Soest (D) 14.30 uur Huizen -MHC Soest (H) Voetbal 14.00 uur CDW-Soest (Wijk bij Duur stede) 14.00 uur SEC-UW (Bosstraat-West) MAANDAG 2 MAART Bowling 19.30 uur Competitie Soester Bowling Vereniging, ook op dinsdag vanaf 19.30 uur (C-drie) Zaalvoetbal 20.00 uur DVS/De Kuil-NVC (Beukendal) 21.00 uur Firtina'93-ZW (Beukendal) i; Henry Kalk volgt met ingang van volgend seizoen Henk van Asch op als trainer bij WZ'49. De Soester derdeklasser wordt de derde club voor de 39-jarige Veenendaler die aanvallend voetbal nastreeft. "Ze zeggen wel datje als trainer anders speelt als voetballer. Ik was altijd verde diger, maar als trainer ben ik zeker voor stander van het 4-3-3-systeem. Ik heb WZ'49 nog niet zien spelen, maar heb wel veel informatie ingewonnen, via onder anderen een goede kennis die trainer is bij Hoevelaken. Ik heb begre pen dat het een ploeg is die aanvallend voetbal speelt. Dat wil ik ook, al bete kent dat niet dat je achterin de boel opengooit." Toekomst Ook de goede organisatie bij WZ'49 was Kalk ter ore gekomen, maar de be langrijkste reden van zijn sollicitatie is de ambitie die de groenwitten hebben. "Ik denk dat WZ'49 een club is met toekomst. In de derde klasse is ze nog niet kansloos en ze wil in ieder geval hogerop. Dat past bij mij," aldus Kalk die vanuit dat perspectief langer wil blij ven als de samenwerking wederzijds bevalt. "Als ik het gevoel heb dat het klikt, voel ik me snel thuis," aldus Kalk die een van de negentien sollicitanten was, van wie er vier werden uitgenodigd voor een onderhoud. "Toen ik voor het gesprek kwam, viel me meteen op dat ze het bij WZ'49 goed voor elkaar hebben. En in de kantine zag ik dat het een gezellige club is. Het lijken misschien kleine din gen, maar de eerste indrukken waren goed." Trouw Dat Kalk een club trouw blijft, bewees hij bij VRC, waar hij zich na zijn verhui zing van Groningen naar Veenendaal als 21-jarige aanmeldde. Bij de zaterdag eersteklasser zou hij dertien jaar in het eerste spelen. De drie daaropvolgende jaren was Kalk bij DOVO assistent van de voormalige ajacied Peter Boeve. En sinds de zomer van 1995 is hij hoofd trainer van Renswoude, waarmee hij in het eerste seizoen via de na-competitie promoveerde naar de tweede klasse. Datzelfde seizoen werd voor Kalk inge luid met een oefenwedstrijd tegen WZ'49, maar in competitie- en beker- verband kwamen zijn huidige en toe komstige 'werkgever' elkaar niet tegen. De actuele situatie van Renswoude en WZ'49 ligt ver uiteen. Renswoude hangt degradatie naar de derde klasse boven het hoofd, terwijl WZ'49 zich via een periodetitel wellicht een weg baant naar de tweede klasse. In het dagelijks leven is Kalk leraar op een scholengemeenschap voor vbo en mavo in Veenendaal. Met zijn lessen in Nederlands, maatschappijleer en wis kunde stoomt Kalk zijn leerlingen klaar voor het examen. Zelf is hij in het bezit van het trainers-diploma Oefenmeester II en volgt hij de cursus voor Oefen- meester I. Onder de huidige omstandigheden is het eigenlijk helemaal niet de be doeling van Firtina'93 om naar de eerste divisie te promoveren. Want* wie wil er op een doordeweekse avond nu naar Assen of Den Hel der? Maar de ploeg, die vorig seizoen als tweede eindigde in de hoofdklase, is koploper A. 't Hardt tot op één punt genaderd. Dat kwam doordat de Soes ter ploeg in het hol van de leeuw de lijst aanvoerder afdroogde: 2-7. De achter volgers, onder leiding van Springboks dat wederom verloor, zijn al minimaal zes punten achterop geraakt. Firtina'93 kon vrijdagavond niet be schikken over René de Bree en Jeroen Dorrestein - die met S.O. Soest op het veld moesten trainen - en Zeki Kurt is nog steeds geschorst. Maar met Daniël Hilhorst op.doel, Saban Aksit en Kemal Gurbüz achterin en Mustafa Aksit en Hilmi Michi als aanvallers begon Firti na'93 uitermate scherp aan de wedstrijd. In plaats van het favoriete aanvalsspel koos de ploeg voor een behoudende taktiek. Ze kreeg er geen spijt van, want bij de eerste drie counters was het raak en binnen vijf minuten leidde Firtina'93 comfortabel met 0-3. Voor A. 't Hardt zat er niets anders op dan de aanval te zoeken. Firtina'93, dat even verslapte, kreeg een tegendoelpunt te verwerken en nadat Daniël Hilhorst een tijdstraf kreeg (omdat hij met zijn voet buiten de cirkel stond) liet gelegen heids-doelman Saban Aksit het tweede doelpunt door: 2-3. Met die stand brak de rust aan. A. 't Hardt bleef daarna jagen op de gelijk maker, maar werd niet echt gevaarlijk. In een uiterste poging nam de koploper Mustafa Aksit is topscorer bij Firti na'93 dat koploper A't Hardt klopte en ten koste van Ton Roelofs (foto) de vier de bekerronde bereikte. Foto: Goos van der Wilt in de laatste tien minuten alle risico's. Slim maakte Firtina'93 daar gebruik van. Via een counter werd het 2-4 en in de resterende minuten tikte Firtina'93 de Bussummers compleet van het veld: 2-7. De treffers kwamen op naam van Mustafa Aksit (vier), Hilmi Michi (twee) en de nieuwe aanwinst Tayfur Kahraman. Beker Met een 8-5-zege op Ton Roelofs plaatste Firtina'93 zich maandagavond voor de vierde ronde van het bekertoer nooi. De Soesters startten met de voet op de plank (4-0), maar maakten er daarna een potje van. Ze zijn vrienden en alle vier gek van voetbal. En omdat er volgens hen buiten de georganiseerde sport wei nig te doen is voor jongeren, hebben ze besloten een zaalvoetbaltoernooi te houden in het pinksterweekein de. Voor 'De Thuisblijvers', zoals het toer nooi zal gaan heten. Iedereen vanaf 15 jaar kan meedoen. "Veel mensen gaan de pinksterdagen weg. Voor de jongeren die hier blijven, is er weinig tot niets te doen. Zelf zouden we graag aan zo'n toernooi deelnemen," zegt Laurence Nieuwendam die met Bulent en Levent Des en Johnny Jagernath daarom zelf de organisatie op zich heeft genomen. Bij de gemeente Soest is sporthal Beu kendal inmiddels gereserveerd voor za terdag 30 en zondag 31 mei en maan dag 1 juni. "Ons doel is nu te kijken of er animo voor is. Is dat er niet, dan zul len we ons netjes excuseren, want dan heeft het geen zin." aldus Nieuwendam. Maar het viertal heeft het volste vertrou wen erin dat er tijdens het pinkster- weekeinde volop wordt gezaalvoetbald in Beukendal. Bulent Des en zijn kame raden gaan vooralsnog uit van twintig teams. Is de belangstelling groter, dan is dat geen probleem. Clubteams zijn wel kom, maar ook collega's, vrienden of straatgenoten kunnen een ploeg forme ren. De vier Soesters gaan niet over één nacht ijs en willen een goed georgani seerd en gestructureerd toernooi op po ten zetten. "Alles moet netjes verlopen en het moet voor herhaling vatbaar zijn," vinden Nieuwendam en Bulent Des. De winnaar van het zaalvoetbaltoernooi kan na afloop duizend gulden incasse ren. Dit bedrag wordt uit de inschrijfgel den gefinancierd. Voor de nummer twee ligt een gesponsorde kappersbon van 300 gulden (maximaal acht personen) klaar en de ploeg die als derde eindigt kan met maximaal acht mensen voor een totaalbedrag van 150 gulden opeten in het restaurant van een andere spon sor. De organisatie van 'De Thuisblijvers' moet de gemeente zaalhuur betalen. Volgens Nieuwendam komt dat voor drie dagen neer op 1.800 gulden, maar de organisatoren gaan nog proberen bij de gemeente een bijdrage uit het potje voor de sportstimulering los te krijgen. Omdat het exacte aantal zaaluren nog niet bekend is en er ook officiële scheidsrechters worden ingehuurd, is de hoogte van het inschrijfgeld nog niet vastgesteld. Wie wil meedoen aan het zaalvoetbal toernooi kan alvast wel een inschrijffor mulier aanvragen. Dit moet vóór 17 april bij: De Thuisblijvers, Postbus 3020, 3760 DA Soest. Of tel. 06- 53236379. Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Telefoon (035) - 601 30 14

Soester Courant | 1998 | | pagina 17