UIW hooijer Hulleman optiek M Jan van Zal gecertificeerd smsmm talbaar Provak Hooijer wordt Provak Ceelen U OOGT GOED EN U ZIET PERFECT ~iHANDEL it WANDEL nng woon- oerenweek bij de Gemar doBon Geen eigen risico meer bij autoverzekeringen Interpolis Cursussen over boerenerven Voorjaars- en zomermode flitsen bij Boutique Uno Varkentjes voor een varken Wijnands Interieurservice: tien jaar kwaliteit voorop NSDAG 25 FEBRUAR11998 SOESTER COURANT PAGINA 9 Bedrijf voldoet aan zware KZS-norm t? wer\ Ka <Ce >eZn"s °°k de Sne!."Pen'°" uek<zk°yenc ol Henschen ito- en motorrijles omfietscertificaat Ju ook automaat" leven ook theorieles rsus start op Tiaart. HET IS TIJD ZUID PROMENADE 5 SOEST TEL 6024314 Technische groothandel houdt familienaam Vrijdagavond en zaterdag jER^pH/ÏNKEL Sieraden SU <s> m VUHH)Nl>M«>S"lde" M)SSTERW-*«SEStHVVl 13 va 2.222 - N 85 va. 2.622,. rLf, GEfcj eït| eze week staat bij de Gemar Supermarkt aan de Parallelweg llles in het teken van de Boeren hek. Diverse aanbiedingen zijn Jte vinden in de gele folder of de ^advertentie in deze krant. \Tfevens werd afgelopen maandag de plaatste trekking gehouden van de sfirippenkaartactie, waarbij de reis- cheque (in samenwerking met Toer koop Reisburo aan de Soesterberg- sestraat) werd gewonnen door mevr. P. van Rouwendaal, van Goyenlaan 30. De overige prijswinnaars van een boodschappentas vol met spullen zijn: fam. J. v.d. Breenier, Vosseveld 21; fam. A. v.d. PouwKraan, Korte Hartweg 19; mevr. J.M. Bassie-de Buck, Varenstraat 49; fam. Buijs, Joh. Poststraat 67; Marleen Radstok, Dal weg 72. Voor extra stunt-vrijdag-voordeel kunnen de consumenten de bon uit deze krant knippen en inleveren. ZAGERIJ Al het specialistische h werk dat aan deuren moet I gebeuren is bij de Nijhof- W Ik. zagerij in veilige handen, j Zoals het maken van uit- h JA sP3ringen voor sluitwerk, BP het boren van scharnier-' gaten, het infrezen van sleuven voor tochtprofielen etc etc. Vraag het onze specialisten En natuurlijk geven ze graag advies 1 GR Baarn, (035) 54 86 1 ft: WÊmm ntoschadespecialist Jan van Zal is ecertificeerd volgens de norm van iet Kwaliteits Zorgsysteem Schade- herstel (KZS). Dat is het bewijs dat het bedrijf aan de Beckeringhstraat voldoet aan de strenge eisen die door de branche-organisatie FOCWA zijn opgesteld. De KZS-norm is afgeleid van het ISO 9002-certificaat en speciaal aangepast voor de autoschadeherstelbranche. Om hiervoor in aanmerking te komen moet de kwaliteit op een hoog niveau staan en dienen de arbeidsomstandigheden binnen het bedrijf aan strenge eisen vol doen. Van Zal heeft ook een Minor Repair Center geopend. Hier kan het bedrijf beschadigde auto-onderdelen repareren in plaats van ze te vervangen. Het voor deel voor de klant is dat de reparatie sneller én goedkoper kan worden uitge voerd. Met Minor Repair Center maakt Jan van Zal deel uit van een landelijk keten, waarbij vijftig bedrijven zijn aan gesloten. Het FOCWA-garantiebedrijf Jan van Zal beschikte al over de Eurogarant-er kenning. Dat geeft aan dat het Soester bedrijf voldoet aan de zwaarste Europe se normen voor de autoschadeherstelbe- drijven. ert u van de financiële midde- uw woonlasten te kunnen blij- yV°ning«r-ei«en st eertit 'nor/Me werkloosheid,. >sra"m»4ff„..,0?ecrl onder- rWo"en.£°;„ ""^Uitkerj een Va° De typotbl adviseu' meer Ve^/t r- Dat is zeker. 035 - 6036000 jferticulieren die hun auto bij Inter polis verzekerd hebben, hoeven sinds 1 januari 1998 geen eigen ri sico meer te betalen als zij een scha declaim indienen. Interpolis vindt dat het standaard eigen risico niet neer past in de volwassen relatie ussen verzekeraar en verzekerde. De Rabobank, waar verzekeraar Inter- olis deel van uitmaakt, is verheugd iver deze maatregel. Commercieel ma nager Theo Oskam van de Rabobank Soest-Baarn; "Een schade aan je auto is op zichzelf al vervelend genoeg. Verze kerden ervaren het toch een beetje als een soort "straf' dat ze zelf voor een deel van de schade moeten opdraaien. Het is goed dat daar nu een einde aan komt. Het aanschaffen van het stan daard eigen risico was een logische stap. Immers, de intensieve samenwerking van Interpolis en de Rabobank levert vaak voordeel op. Bij de autoverzeke ring was er bijvoorbeeld sprake van meer rendement. In zo'n geval is het niet meer dan logisch dat je van de klant niet méér vraagt dan strikt nodig is." Oskam bevestigt dat afschaffing van het eigen risico de positie van Interpolis in de markt voor particuliere autoverzeke ringen versterkt. "Het aanbod is nu nog concurrerender geworden. Telt u daar bij de sterk verbeterde schade afwikke ling, met zo min mogelijk zorgen voor de klant, dan durf ik te zeggen dat In terpolis zich van zijn sterkste zijde laat zien." De Rabobank verwacht dat ook elders verzekerden nu meer belangstelling zul len tonen voor de autoverzekeringen van Interpolis. Oskam baseert deze ver wachting niet alleen op het afschaffen van het standaard eigen risico, maar ook op het feit dat de autoverzekering kan worden ondergebracht op de Alles in één Polis. "Dat levert nog eens een extra premievoordeel op van soms wel twaalf procent", aldus de cliëntadviseur van de Rabobank Soest-Baarn. Tel. 035 - 6022061 Jtotel. 0652 - 643170 TIJD voor een spectaculaire modehappening met impressies van onze nieuwe collecties TIJD voor drankjes hapjes - TIJD om gezellig met ons bij te praten. Wij hopen dat wij u nieuwsgierig hebben gemaakt U bent van harte welkom vrijdag 27 februari van 19.00 - 21.00 uur zaterdag 28 februari van 10.00 -16.00 uur. Tot ziens Mirjam Verhoeff team Exclusieve damesmode, Byoux, Beenmode, Leder-accessoires, Schoenen. Geen nieuw begin, maar een "door start". Zo omschrijft Cor Ceelen zijn aantreden als de nieuwe eige naar van de bekende Provak-winkel aan de Soesterbergsestraat, die tot 2 maart nog de naam Hooijer zal dra gen. Daarna wordt het "Provak Cee len". Cor Ceelen, al acht jaar in dienst bij Provak-Hooijer (waarvan de laatste vijf jaar als bedrijfsleider), is voor de klan ten van de ijzerwaren- en gereedschap- penwinkel in Soest-Zuid dus niet be paald een onbekend gezicht, integendeel zelfs. Hij zorgt dan ook voor een be langrijk stuk continuïteit, nu directeur Evert Hooijer zich - met vader Ab Hooijer Sr. op de achtergrond - voor taan alleen concentreert op de techni sche groothandel Hooijer Bouw Tech niek op het industrieterrein Nieuwe- gracht, die daar sinds vijfjaar gevestigd is. Tot dusver combineerde Evert Hooijer de leiding van de groothandel (die met name voor de professionele markt werkt) met die over de Provak-winkel, maar omdat Hooijer Bouw en Techniek sindsdien een grote vlucht heeft geno men had hij de laatste jaren steeds min der tijd voor de winkel. Hij is bijzonder ingenomen met het feit dat de zaak nu overgaat in de vertrouwde handen van Cor Ceelen. Met zijn dertig jaar is Cor ook volgens eigen zeggen op een "mooie leeftijd" voor het zelfstandig onderne merschap, wat altijd van huis uit zijn ideaal is geweest. De firma Hooijer richt zich vanaf 2 maart op de eigenlijke kern-activiteit van het bedrijf: de technische groothan del, die al vanaf 1970 in Soest actief is, aanvankelijk aan de Bosstraat, later (vanaf 1979) aan de Soesterberg sestraat. Eerst was de winkel daar ge vestigd op de hoek van de Eikenlaan (destijds een wasserette, nu de fa. Eds- kes) en een aantal jaren geleden schoof hij op naar het huidige pand aan het begin van de straat, bij de Birkstraat. Cor Ceelen beschouwt de overname van de zaak als een grote uitdaging, waarop hij zich overigens goed heeft kunnen voorbereiden. "Ik heb behoorlijk de tijd gehad om erin te groeien; nu moet ik het zelf gaan doen. Ik weet gelukkig wat ik overneem..." Voor de klanten van de Provak-winkel verandert er verder niets. Het assortiment blijft hetzelfde, ook de medewerkers blijven. Vuurwerk-verkoop Volgens Evert Hooijer is er, ondanks de concurrentie van de bouwmarkten, wel degelijk een toekomst voor de vakhan- del, "als je maar servicegericht bezig bent en veel know-how hebt." De vuur werk-verkoop in december, waarmee Hooijer sinds 30 jaar een ijzersterke re putatie heeft op te houden, blijft overi gens een Hooij er-activiteit en zal ook in de toekomst blijven plaatsvinden vanuit het speciaal aangepaste magazijn achter de winkel aan de Soesterbergsestraat. Cor Ceelen is van plan de zaak op de zelfde voet voort te zetten, dat wil zeg gen: met grote aandacht voor de dienst verlening en de kwaliteit. "Ik ben als het ware opgegroeid in de Hooijer-fïloso- fie," zegt de jonge ondernemer, "maar ik stop er nu m'n eigen identiteit in." De familie Hooijer kijkt terug op een aantal zeer goede jaren in de winkel aan de Soesterbergsestraat. "We zijn heel dankbaar voor de trouwe klandizie, door de jaren heen," aldus Evert en Ab. "We hebben gelukkig heel weinig akk efietjes meegemaakt en een goede naam opgebouwd." De overdracht vindt officieel per 2 maart plaats, zonder al te veel toeters en bellen. Wel treedt Provak Ceelen de komende week naar buiten met een Cor Ceelen, geflankeerd door Ab (r.) en Evert Hooijer, bij de winkel aan de Soesterbergsestraat. aantal spetterende actie-aanbiedingen. Dat maakt een bezoek aan de "nieuwe" Provak Ceelen de komende tijd extra de moeite waard. Op een fraai boerenerf is er een duide lijke samenhang tussen de gebouwen, de beplanting en het omliggende land schap. Veel onderdelen van het boeren erf zijn ontstaan vanuit de inrichting en het gebruik in het verleden. Voor he dendaagse functies is meestal evenzeer ruimte gemaakt. In de praktijk komen nogal eens situa ties voor waar dit minder goed is sa mengegaan. Met een goed doordacht erfbeplantingsplan kan vaak weer een' samenhangend geheel verkregen wor den. Voor eigenaren die meer willen weten over de onderdelen van het boe renerf en/of van plan zijn het erf te gaan veranderen, worden cursussen "Boeren erven in Utrecht" gehouden. Het boerenerf was en is vaak een afspie geling van de bedrijfsvoering, de bo demsoort, de welvaart en de persoonlij ke smaak van de bewoners. Historische erven kenmerken zich door soberheid De voorjaars- en zomermode is ko mende vrijdagavond en zaterdag (27 en 28 februari) volop present in de spectaculaire modeflitsen bij Boutique Uno aan de Zuidprome nade. Drie mannequins later er de nieuwe collectie zien. "Het is altijd leuker om de nieuwe mode 'aan' te zien dan op een hangertje," zegt eigenaresse Mirjam Verhoeff van Bou tique Uno. Na afloop mogen de klanten natuurlijk zelf passen en staan Mirjam en haar medewerksters Karin Rouwend aal, Lisette te Hasseloo en Wil Dorres- tein daarbij graag klaar met een per soonlijk advies. De nieuwe collectie is bijzonder geva rieerd, "van heel chique tot heel sportief en alles wat daartussen zit", en Boutique Uno houdt ook rekening met de grote re maten. De drie mannequins zijn Wil (maat 38-40), Bea (maat 40-42) en Annemarie (maat 44-46). Prachtige blauwtinten, maar ook zwart wit en aardekleuren bepalen het beeld van de nieuwe mode, evenals geprinte dierendessins (bijvoorbeeld zebra en panter). De stoffen zijn soepel, fijn en Mirjam Verhoeff en haar verkoopteam bij Boutique Uno. heel goed wasbaar, o.a. puur linnen, Tencell, katoen en viscose en combina ties daarvan. Fun Factory Bekende merken in de collectie van Boutique Uno zijn o.a. Heidemann, Tuzzi, Just Uizz, Frappe en Monari. Helemaal nieuw is het Duitse merk Fun Factory, waarvan Boutique Uno de al leenverkoop heeft bemachtigd en die bestaat uit fraaie, met veel aandacht voor de details "uitgewerkte" linnen items, die ook onderling gemakkelijk te combineren zijn. Daarnaast beschikt Boutique Uno over een uitgebreide col lectie van bijpassende accessoires, zoals schoenen, tassen en ceintuurs. Dat alles is te bewonderen tijdens de modeflitsen bij Boutique Uno: vrijdag van 19.00 tot 21.00 uur, zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur, die worden afgewis seld met een gezellig hapje en drankje, zodat er volop gelegenheid is om even bij te praten en te genieten van de im pressies over de komende mode. en gebruik van bomen en struiken die van nature in de streek thuishoren. De boerderij vormt een eenheid met het omringende landschap. In tegenstelling daartoe staat het erf om een nieuwge bouwde boerderij. De siertuin met exo tische bomen en struiken, sierbestrating en erfafscheiding met de altijdgroene coniferen of naaldbomen, zijn beeldbe palend. De meeste boerenerven vormen een combinatie van historisch en mo dern. De cursus is bedoeld om de samenhang tussen de beplanting en bedrijfsgebou wen te leren zien en de inpassing daar van in het omringende landschap. Bo vendien worden er beheeradviezen ge geven om landschappelijke waarde en natuurwaarden van de erfbeplanting te vergroten. Deelnemers aan de cursussen zijn agrariërs en particulieren in het bui tengebied van de provincie Utrecht. De cursus wordt gehouden in drie deelre- gio's. Elke cursus bestaat uit twee theo rie- en contactavonden en een excursie ochtend. De kosten bedragen f 100,-, incl. cursusmap. De cursussen worden in de regio Heuvelrug, Vallei en Eem gehouden op donderdagavond 26 maart; donderdagavond 2 april en zaterdagochtend 11 april. Informatie en opgave: Landschapsbe heer Utrecht, tel. 030-2205534. Stichting Wereldwinkel Soest Steenboffstraat 9A, tel. 602 8132 In de Westerse cultuur zijn sieraden een vorm van kleding. Een rok, jas of broek worden gedragen tot bescherming tegen weersinvloeden; sieraden uiteraard niet. Toch worden overal ter wereld kettin gen, spelden, oorbellen, talismannen en armbanden gedragen. Bij de een is het uit ijdelheid, om er mooier uit te zien; bij de ander is het een bescherming tegen boze geesten. Soms is het ook een mogelijkheden om te laten zien hoe rijk je bent. Sieraden zijn er altijd geweest. Al vele eeuwen tooit de mens zich met magische en re ligieuze symbolen. Soms tekens van aanzien (een ambtsketen, een kroon), maar ook tekens die tegen onheil be schermen. Veel van de sieraden die in Nederland te koop zijn, worden in Azië, Afrika en Latijns-Amerika gemaakt. De invloe den an deze omgeving zijn vaak duide lijk te zien, bijv. een Yïng-Yang-teken, de tegenstellingen in het leven als oor- log-vrede, haat-liefde, donker-licht, of een tumi uit het Chimu-rijk. Soms komen de sieraden via allochtone bevolkingsgroepen in ons land en wor den ze onopvallend in het modebeeld opgenomen. Blijkbaar laten mensen uit het Westen zich graag inspireren door symbolen en motieven uit andere delen van de wereld. Vaak wordt dan de oor spronkelijke betekenis van het sieraad vergeten. Niet vergeten mag worden dat sieraden ook een emotionele waarde kunnen hebben; een trouwring, een sie raad op een bijzondere dag ontvangen, enz. Uit de Derde Wereldlanden worden veel sieraden voor eerlijke prijzen geïmpor teerd. Openingstijden Wereldwinkel: maandag van 13.00-17.00 uur; dinsdag t/m zater dag van 09.30-17.00 uur. BRILLEN - OOGMETING - CONTACTLENZEN Register-optometristen - Contactlensspecialisten A.N.V.O. BURG. GROTHESTRAAT10 - 3761 CM SOESTDIJK - TELEFOON 035 - 601 38 59 Maartje, zo heet het varken van de Baamse kinderboerderij in het Cantonspark. Maar het onderhoud van Maartje - bijna 1000 gulden per jaar - is te duur. Daarom stond Maartje op de nominatie voor de slacht, zeer tot verdriet van de jeugdige be zoekers. Karen Rahusen en Ellen Pompe van Tingelijn, de kinderwinkel in Soest, vernamen het probleem en stelden 50 mini-varkentjes beschikbaar, die voor f 12,50 per stuk verkocht worden op de kinderboerderij. Maartje (7'h jaar oud) hoeft daar door voorlopig niet onder het mes... Dit jaar maakt Wijnands Interi eurservice de tien jaar vol. Een belangrijke mijlpaal voor het be drijf, dat gespecialiseerd is in gordijnen, vloerbedekking en binnenzonwering van hoge kwa liteit. Sinds vorig jaar is het kantoor van Wijnands Interieurservice gevestigd aan de Valeriaanstraat 2D. Vandaar- uit houden Albert en Corrie Wijn ands contact met de klanten en leve ren ze - aan de hand van een uitge breide staalkaart - alle soorten stof fering: vloerbedekking, gordijnen, binnenzonwering van diverse merken en in allerlei uitvoeringen. Door de unieke verkoopformule (geen winkel) kan Albert Wijnands - zijn ouders hadden vroeger ook een bekende interieurzaak in Soest - de klant veel meer persoonlijke aan dacht geven dan in een winkel het geval zou kunnen zijn. De klanten kunnen er op afspraak terecht (tel. 6017607) en worden dus "één tege lijk" geholpen. Op verzoek levert Albert Wijnands. Wijnands Interieurservice ook meu bels, waarvoor de klanten worden meegenomen naar de permanente meubelbeurs HTC in Nieuwegein. Klik-laminaat Wijnands Interieurservice levert een zeer uitgebreide sortering vinyl, mar- moleum en vast tapijt, gordijnen, draperieën, verticale lamellen en ho rizontale zonwering, en desgewenst ook buitenzonwering. Nieuw is het aanbod van laminaat-vloeren met klik-systeem, waaraan dus geen lijm meer te pas komt. De vloeren zijn zeker driemaal "verhuisbaar", aldus Albert Wijnands, die er tien jaar ga rantie op geeft. Standaard geeft Wijnands Interi eurservice een korting van tien pro cent op alle leveranties; ook het leg gen van vloerbedekking gebeurt gra tis. Albert Wijnands komt desge wenst graag bij de klanten aan huis, eventueel ook 's avonds.

Soester Courant | 1998 | | pagina 9