Ontmoet het Boekenweek duo van dit jaar Van de Ven SO Drie Sc Weinig K» arttóhocK 1 BOEKENWEEKV Poëzieconcert 'Panorama' Lezing Rutger Kopland over 'God Genot' Helga Ruebsamen leest voor BOEKENWptK 1998 11-21 MAART Stad en land in proza en poëzie Soester schrijversechtpaar Ron Schröder en Marianne Busser Geert Mak - Het ontsnapte land Grunberg gratis HALJBER Arnon Grunberg - De heilige Antonio Respectus in première op 17 maart in Griftland College WOENSDAG 11 MAART 1998 SOESTER COURANT PAGIN/ Donderdag 12 maart, raadzaal Donderdag 19 maart, Oude Kerk: Vrijdag 20 maart, C-drie 'Panorama Nederland' In 'Ontmoeting met...op Radio Soest VAlllllIfi"?®!'; Boekenweekessay (f4,95): Geert Mak- Boekenweekessay van Geert Mak voor unieke prijs: ƒ4,95 B K H N SLAS Pierre Storin Gratis Boekenweekgeschenk: Met record aantal leerlingen van 75 Hitchcock: 'Vertigo' Concert Eemland strijkkwartet Luchtvaart 1 Jaarvergadering GO1 Verrassingstocht met Seniorenbus in april en mei Met het negende poëzieconcert haakt de Stichting Literaire Activi teiten Soest (SLAS) in op het thema van de Boekenweek 1998: 'Panora ma Nederland - Stad en land in pro za en poëzie', maar de SLAS past het Panorama-thema toe in de ruimste zin van het woord. Het poëzieconcert vindt plaats in de raadzaal van het gemeentehuis (Raad huisplein 1), op donderdagmiddag 12 maart, van 12.00 tot 13.00 uur. De Soester gemeentesecretaris Wim de Kam leest gedichten, terwijl het muzika le gedeelte wordt verzorgd door de Baarnse pianist Harry Schram. Bij het ter perse gaan van deze Boekenweek folder was het programma nog niet be kend; nadere details worden tijdig gepu bliceerd in de Soester Courant. Het lunchconcert begint klokslag twaalf uur, in verband met de live-uitzending van Radio Soest, en duurt een uur. Pro ductie en presentatie zijn in handen van Jan Visser. De toegang is gratis. De Stichting Literaire Activiteiten Soest (SLAS) organiseert in samen werking met de commissie Kerk en Cultuur van de Oude Kerk, in de Boekenweek 1998 op donderdag avond 19 maart om 20.00 uur een literaire avond met een lezing van de befaamde dichter Rutger Kop land (1934) over "Poëzie als genot middel, variaties op het thema God en Genot". In deze lezing behandelt Rutger Kop land de achtergronden van zijn poëti sche ontroering. Persoonlijke ervaringen in een christelijke jeugd en (ontwikke- lings-)psychologische kennis omtrent de bronnen van ontroering komen daarbij ter sprake. Zijn betoog wordt uiteraard gelardeerd met diverse vormen van poë zie: een psalm, een christelijk kinder liedje, een veertiende eeuws rondeel, een "experimenteel" gedicht en eigen werk. "Wat poëzie je doet en met je doet, hoe het komt dat het dat met je doet, het wordt niet zelden in een nevelig religieus gebabbel verwoord. Daar ben ik tegen. De poëtische emotie, poëtisch genot, komt niet van God, maar uit onze licha men en onze zielen." "Jeugdherinneringen bestormen mij: al die realiteiten, waarin ik zingend, de Meester lovend en over Zijn genade biddend heb geloofd, ik weet nu dat ze superieure leugens waren, poëzie. Dit weten ervaar ik als troost." Hoe zijn we er? De laatste bundel van Kopland (pseu doniem voor de oud-hoogleraar Van de Rutger Kopland. Hoofdakker) is getiteld: "Tot het ons loslaat" (Van Oorschot 1997). In het al gemeen gaat zijn poëzie steeds weer over de frictie tussen het besef van eeu wigheid en de onontkoombaarheid van de dood. Volgens Rob Schouten in "Vrij Neder land" is het hele oeuvre van Kopland een reactie op psalm 23 (die van de gra zige weiden) en heeft hij zich van meet af aan bezig gehouden met de wijze waarop de mens omspringt met het ver loren paradijs. Zijn gedichten zijn als het ware voortdurende herformuleringen van de meest essentiële levensvraag: Hoe zijn we er? In overleg met de auteur speelt Cor de Jong enkele moderne composities op het kerkorgel. Toegang: vijf gulden. 91 Op vrijdag 20 maart, vanaf 09.30 uur, treedt de bekende schrijfster Helga Ruebsamen, op uitnodiging van de Openbare Bibliotheek Soest en de SLAS, op in cultureel cen trum C-drie. Zij leest daar voor uit eigen werk en beantwoordt vragen van het publiek. Helga Ruebsamen (Bandung, 1934) neemt binnen de Nederlandse literaire wereld een bijzondere plaats in. Ze de buteerde in 1966 met De heksenvriend. Nadat ze zeventien jaar had gezwegen maakte ze in 1988 haar come-back met de verhalenbundel Op Scheveningen. In deze verhalen is de hoofdrol weggelegd voor mensen die in opstand komen te gen de maatschappij en die op drank zuchtige benen hun eigen vrijgevochten weg proberen te gaan. Het zijn verhalen vol verloedering, Haagse bohème, drank, valsheid, jaloezie, decadentie en dood. Daarna verschenen Olijfje en andere verhalen en De dansende kater, boeken waarin net als in Op Scheveningen een stoet van asociale en bouwvallige types binnen de koker van hun bestaan hun frustraties en en obsessies uitleven. De wereld van Helga Ruebsamen is als een wormstekige appel. Aan de buiten kant zie je nauwelijks bederf, maar wie zich er ook maar even in vastbijt proeft overal rotting. De personages die erin ronddwalen leiden een tumultueus be staan. Het is een bont gezelschap be driegers en bedrogenen, grensgangers vaak, mensen die in twee werelden le ven - de gedroomde en de alledaagse - of er een dubbelleven op na houden. Haar nieuwste roman, Het lied van de waarheid, verscheen in het najaar van 1997. In dit boek laat ze de wereld van haar vroegere werk achter zich. Het ver haal beschrijft, vanuit het perspectief Helga Ruebsamen. van een kind, haar jeugd in het paradij selijke Nederlands-Indië, en na de reis naar Nederland in 1939 de onderduik jaren van het joodse gezin in het kille Nederland. Ook al speelt het boek in Indië en in de oorlogsperiode in Nederland, het is geen 'Indië-roman' of oorlogsboek. Het gaat vooral om de verloren magie uit de kindertijd en de ontwikkeling van het meisje Louise, het alter ego van de schrijfster. "Op een dag moetje je eigen geschiede nis onder ogen zien, alles in kaart bren gen, rekenschap afleggen van wat je hebt meegemaakt," zegt Helga Ruebsa men. Ze is er volgens recensente Els- beth Etty in geslaagd een adembene mende roman te schrijven over onher stelbaar verlies. Kaarten voor het optreden van Helga Ruebsamen in C-drie zijn a f 5,- ver krijgbaar aan de balie van de biblio- theeken bij boekhandel Van de Ven, Zuidpromenade, Aanvang: 09.30 uur. Wat maakt de laatste jaren de Boe kenweek steeds weer tot zo'n suc ces? Allereerst natuurlijk het Boe kenweek-geschenk: dit jaar Araon Griinbergs De heilige Antonio. Een tweede factor van belang is het Boe kenweek-thema. Kaders als Poëzie centraal, 't Prachtig rijk van Insulin- de, Eeuwig El Dorado, Mijn God boden alle ruimte en houvast voor een verrassend, gevarieerd en aan sprekend boekenaanbod. Het Boekenweek-thema van 1998 sluit aan bij een gevoel dat heden ten dage heel veel landgenoten lijken te hebben. Hoe 'verenigder' Europa wordt, hoe in teressanter het is je te verdiepen in je eigen streek, eigen provincie, eigen land. Vandaar: Panorama Nederland - Stad en land in proza en poëzie'. Fictie Het is dus een Boekenweek waarin qua literaire fictie boeken centraal staan die zich afspelen in een typisch Nederland se omgeving uit heden of verleden. De ene keer draait het om verhalen tegen een stadsdecor, de andere keer vormt het platteland de achtergrond. Het begrip Panorama Nederland dekt een eindeloze stroom aan verhalend proza, van Helga Ruebsamens Op Sche veningen tot Harry Mulisch' De aanslag. Maar ook heel veel poëzie laat zich er onder rangschikken: van Roland Holsts Een winter aan zee tot Achterbergs Ode aan Den Haag. In de boekhandel zijn honderden titels in voorraad die aan dit Boekenweek thema inhoud geven, en er komen er ongetwijfeld nog een groot aantal bij. Non-fictie Ook het non-fictiesegment heeft onnoe melijk veel 'Nederlandse zaken' te bie den: boeken over het waarneembare, zichtbare landschap, over Amsterdam en andere attracties, over de Rotterdam se haven, over onbezongen objecten als watertorens en elektriciteitsmasten, over de Deltawerken en de komende infra structuur, over architectuur en natuur - boeken en fotoboeken over zo veel... w.-t'. v.»-UV< In het kader van de boekenweek heeft Ernst Jawetz morgen in het Radio Soest-programma "Ontmoe ting met..." een gesprek met het Soester schrijversechtpaar Ron Schröder en Marianne Busser. Sinds 1997 houden zij zich fulltime bezig met het schrijven van teksten. Daarnaast verzorgen ze een groot aantal lezingen over hun werk op scholen en bibliotheken. Naast het schrijven van kinderboeken maken ze ook verhalen en versjes voor jeugdbladen, zoals Bobo, Okki en Se samstraatblad. Voor het televisiepro gramma Sesamstraat schrijven ze liedjes, verhaaltjes, versjes en scènes voor Tom mie, Pino, meneer Aart en de andere bewoners van Sesamstraat. Ten behoeve van het onderwijs hebben ze inmiddels een groot aantal liedjes en verhalen geschreven ter ondersteuning Ron Schröder en Marianna Busser. van onder meer de methoden 'Veilig le ren lezen", "Pennestreken" en "Schatkist rekenen" van uitgeverij Zwijsen. Tevens hebben ze bewerkingen gemaakt van een tweetal Engelse prentenboeken, terwijl enkele van hun eigen boeken in middels zijn verschenen in het Engels, Frans, Duits en Fins. Naast het schrijven van kinderboeken werken ze regelmatig mee aan allerlei andere projekten. Zo schreven ze onder meer liedjes ten behoeve van program ma's zoals "Kids for Animals" en "De Droomshow", die respectievelijk door de TROS en de AVRO werden uitge zonden. Verder verschenen bij uitgeve rij Van Holkema Warendorf inmid dels de volgende cadeauboekjes: "Ge boortegedichtjes", "Valentijnsboekje" en "Het Kerstboekje". Het gesprek wordt morgen (donderdag 12 maart) uitgezonden om 11.00 uur. Na Hoe God verdween uit Jorwerd ver rast Geert Mak opnieuw met het spe ciaal geschreven Boekenweekessay Het ontsnapte land. Het is een zoektocht naar oorspronkelijkheid in het Neder landse landschap. Deze speciale Boe kenweek-uitgave is voor f 4,95 verkrijg baar in de boekhandel, zolang de voor raad strekt. Boekenweekgeschenk 1998: De heilige Antonio. Over de strijd die gevoerd moet worden om je thuis te kunnen voelen in een land dat niet het jouwe is. Geschreven door Arnon Grunberg, een van de meest zichtbare nieuwe schrijvers van dit moment. Cadeau bij aankoop van ten minste 19,50 aan boeken, zolang de voorraad strekt. Na Hoe God verdween uit Jorwerd verrast Geert Mak wederom. Nu met het speciaal voor de Boekenweek 1998 geschreven Het ontsnapte land, een zoektocht naar oor spronkelijkheid in het Nederlandse landschap. Wees er snel bij, de oplage is beperkt. BOEKENWt^K 1998 11-21 MAART Winkelcentrum Hartje-Zuid Soest 035-6012419 Geert Mak. Sinds jaar en dag coördineert de SLAS (Stichting Literaire Activitei ten Soest) de literaire kalender in Soest. In de stichting werken o.m. de Openbare Bibliotheek en het cultu reel centrum C-drie mee. Het vrijwil lig samenwerkingsverband dateert al van 1988 en werd in het vooijaar van 1998 omgezet in een stichting. Het doel van de SLAS is het op el kaar afstemmen van de verschillende activiteiten op literair gebied in Soest. Er worden ook bijzondere evenementen georganiseerd, zoals de driejaarlijkse Rinke Tolman-poëzie prijs van de gemeente Soest, het jaar lijkse Groot Soester Dictee der Ne derlandse Taal, de Boekenweek, de Kinderboekenweek en de poëziecon- certen in de raadzaal. Wie het werk van de SLAS financieel wil steunen kan zich opgeven als do nateur door een bedrag te storten op postgiro 269124 t.n.v. de SLAS te Soest. maison TELEFOON 601 31 SOEST SOESTERBERGSESTRAAT 32A Traditiegetrouw is het Boeken weekgeschenk van een auteur die in het middelpunt van de literaire be langstelling staat: Arnon Grunberg. De 26-jarige Grunberg, bejubeld om zijn debuut Blauwe maandagen, is een van de meest zichtbare schrij vers van dit moment. Hij schrijft prikkelende artikelen in NRC Han delsblad en brutale columns in de VPRO Gids, maar bovenal schrijft hij romans. Zijn tweede roman, Figuranten, kreeg ongehoord veel aandacht van de kritiek. Jaap Godegebuure vond het in HP/De Tijd "een dolwanhopig en hartverscheu rend grappig boek". De wereld van Ar non Grunberg is er een voor lezers van boven de zestien. Maar die zijn dan ook vaak niet te remmen in hun enthousias me. Zelden kreeg een jonge auteur zo veel bijval in binnen- en buitenland. Over het Boekenweekgeschenk: De hei lige Antonio, zegt Grunberg (die zelf op Manhattan woont): "Het verhaal gaat over de vernietigende krachten die in alle mensen wonen. Ik roep de vernie tigende krachten in mensen op zoals de rattenvanger van hameien de ratten lokt. Het gaat over beschadigden die nu zelf beschadigen, over de cyclus van be schadiging waaraan sommigen eerder vapot gaan dan anderen." Arnon Grunberg. De heilige Antonio is in zoverre typisch Grunberg dat het er uiterst humoristisch en niet altijd even zachtzinnig aan toe gaat. Maar wat ook nu weer vertedert is die fenomenale, consequent doorge voerde stijl. Alle klanten die in de Boekenweek (11 t/m 21 maart) voor ten minste f 19,50 aan Nederlandse boeken kopen ontvan gen het Boekenweekgeschenk gratis. Op dinsdag 17 maart gaat 'Respec tus' in première. Zo heet ditmaal bet muziektheater dat leerlingen van het Griftland College om de twee jaar opvoeren. In de aula aan de Noorderweg worden vijf voorstel lingen gegeven. Een record aantal leerlingen van 75 is in september vorig jaar begonnen met de voorbereidingen voor het theaterspekta kel dat voor de achtste keer zal plaats vinden. Onder leiding van een profes sionele regisseur hebben ze zelf de tek sten en muziek geschreven, gaan ze to- Steenhoffstraat 46, tel. 60195 77 Maandag 16 maart Toen "Vertigo" in 1958 werd uitgebracht werd de film door de pers lauw ontvan gen en flopte. Later echter volgde eer herstel en tegenwoordig spreekt men van een meesterwerk. De eigenaren van het oorspronkelijk negatief van de film, Paramount, zijn er echter niet zuinig mee geweest. De negatieven lagen ja renlang onverzorgd in een loods en het materiaal dreigde verloren te gaan. Twee jaar lang werkten Robert Harris en Ja mes Katz aan de restauratie ervan. De kleuren zijn gereconstrueerd aan de hand van originele kostuums, de ge luidsband aan de hand van aantekenin gen van Hitchcock. Een originele or kestopname van de score van Bernard Herrmann werd teruggevonden en aan gepast aan de huidige weergave-eisen. Het resultaat is een traktatie: geluid en muziek zijn kraakhelder, de kleuren zijn overweldigend. Centraal in de film staat het gegeven van een man die verliefd wordt op een vrouw die niet bestaat. Scottie Ferguson (James Stewart), afgekeurd bij de poli tie wegens hoogtevrees, volgt op ver zoek van een vriend diens "suïcidale echtgenote Madeleine (Kim Novak). Hij redt haar inderdaad van de verdrin kingsdood, maar kan later niet voorko men dat ze zich van een klokketoren stort. Scottie kon haar door zijn extre me hoogtevrees niet de toren in volgen. Door schuldgevoel overmeesterd krijgt hij een zenuwinzinking. Maanden later loopt hij op straat Judy tegen het lijf, die sprekend op Madeleine lijkt. Scottie laat niets na om van haar een evenbeeld van zijn dode geliefde te maken, en probeert hun momenten samen te herbeleven. Aanvang 20.30 uur. Entree f 9,-; CJP/ 65+f7,-. Filmagenda: 23 maart "Wilde", 30 maart "Y'aura-t-il la neige en Noël", 6 april "Marian", 13 april "Conspirators of Pleasure". neelspelen, zingen en dansen. Elke vrij dagmiddag wordt gerepeteerd. In 'Respectus' kijken de middelbare scholieren, voordat een nieuw millen nium aanbreekt, met respect om naar het verleden. Rond het thema '2000 jaar geschiedenis en meer' hebben ze hun eigen verhaal bedacht, waarin ze hun gedachten over de geschiedenis uitbeel den. Ze vertellen het aan de hand van de hoofdpersonages, de jongen Einstein en het meisje Anne. Dit tweetal wordt ge volgd in een reis door de tijd, de tijd van onder meer de Romeinen en de provo's. Gezien het aantal betrokken leerlingen én de verschillende tijden, waarin het verhaal zich afspeelt, is het alleen al een grote klus geweest om de kleding te ver zorgen. Maar tot dusver slaagden de leerlingen van het Griftland College er steeds in vijf dagen een volle zaal te onderhouden. De voorstellingen van 'Respectus'- zijn op dinsdag 17, woensdag 18, donderdag 19, vrijdag 20 en zaterdag 21 maart en beginnen telkens om 20.00 uur. De eer ste drie dagen is de entree 10 gulden voor volwassenen en 5 gulden voor leer lingen. Op vrijdag en zaterdag kost een plaatsbewijs respectievelijk 12,50 en 7,50 gulden. Volgende week in deze krant een inter view met de hoofdrolspelers. De Soester Kring Secretariaat: Albert Cuyplaan 136 SQ& Tel. 035-6017001 Met een zeer gevarieerd programma, bestaande uit composities van Mozart' Hendrik Andriessen en Joseph Haydn' concerteert het Eemland strijkkwartet in de Soester Kring op woensdag 18 maart om 10.00 uur in "De Schoof', Molen straat 142. Wie het vorig concert van dit kwartet heeft bijgewoond weet dat weer een ochtend van muzikaal genoegen te wachten staat. Het kwartet wotdt ge vormd door Ed Zuiderwijk, eerste viool Judith Haartsen, tweede viool, Rob dé Guasco, altviool en Rob Verbeek cel lo. Een ieder is zonder verplichting wel kom. Zaal open 9.30 uur met koffie. Aanvang 10.00 uur, sluiting ca. 11.30 uur. De Soester Kring is een ontmoe tingsplaats voor inwoners van Soest en ook van daarbuiten. Er is ruim gelegen heid voor onderling contact. Bijdrage in de kosten f 4,- incl. koffie of thee. Komende onderwerpen: 1 april: verha- lenochtend door Jan Kleijn uit Soest; 15 april: harpconcert door Chris Witsen- burg uit Baant. Informatie: tel. 6017001. DRIE Karei van Geel (VVD, Cultureel Centrum Met ingang van april, nieuwe gemeenteraac stalieerd, hebben drii gers zifting in de lokal genwoordiging. Het zi lenburg (PvdA), Pier (CDA) en Karei van G W"5£rtsjjaat49^ek6^ Z^endfo stond, maar via voorke Woensdag 25 maart gekozen. Om via deze z raadzaal te komen, had hi Cees Brandt speelt nodig (minimaal 25 procc ,i7i lai deler). Storimans kreeg e Even wachten 254 in Soesterberg en v< Dit seizoen zijn de theaterzalea In16 Gerritse uit de raad. Nederland weer even het domein vz jaar fractielid van het Cl 3- tot 6-jarigen als Cees Brandt 1 Storimans: "Ik zal mijr Wachten" komt spelen. Net als K doen om spoedig ingewe zeer succesvolle voorstellingen "Mn gemeentelijke politiek ei kom ik bij je wonen" en "Verbef ge wijze een bijdrage te 1 Laatjes" valt "Even Wachten" weer! ^et welzijn van Soest e op door de uitermate visuele k aldus hpt aanstaande raa Naast constructie-decor spelen lid Nieuw in de raad is ook 1 muziekfragmenten een hoofdrol. door de VVD op "Even Wachten" is het verhaal van h°ge plaats was gezet. H meester die op een berg gaat wad80 °P een verkiesbare pk om een vallende ster te vangen 20 goed als zeker van oude mensen in het dal hebben verraad- Op van ~eet wer dat er weieens vallende sterren termen uitgebracht, waa komen op de berg. De meester ont: Soesterberg. dat hij niet de enige is die al eens Wil Stekelenburg begint hoog is geklommen om een ster te< de termijn als raadslid, gen. Ondanks zijn ongeduld blijf stond op de tweede plaat meester wachten op-de vallende !T^^t Party en^eef, wat lang zou kunnen gaan duren,! wel keung verdeeld ov hij moet wel zijn hoofd erbij houder St ontdekt dat als je eenmaal een val!: C?44)* ster gevangen hebt, dat je dan je b party' en dorps^ kunt verhezen. sen kwam 31 stemmen De voorstelling begint om 14.00voorkeursstemmen gekc Kaarten kosten f 7,50 voor kindere: yoor de ra ^°JL f 10,- voor volwassen. Informeer! ^elenburg van e eens naar strippenkaarten. installatie mogelijk gebl 'Ik kan me niet voorsts zich laat inpakken d< regenbuien en een voe en niet een monumem dat straks het centrum gaat sieren. Ik dacht Soesterberg nogal tro begrip vliegdorp'. Het was een ontboezemi zoeker uit notabene Zei derdag 5 maart j.l. de ini over het op te richten L innerings Monument in c stede bezocht. Slechts e belangstellenden toonde Cees Brandt voor de replica die stonc Foto: Hans Meerm ™rcn ,vo1 '9? over f* vleugel en zijn oersterke bool voor de luchtvaart. Namens de Commissie B sten van de gemeente Sc Oudheusden uitleg over i de verdere gang van J kunstwerk. Hij prees da; werking met de zogenaE sie Soesterberg'. De Am« stenaar dhr. Jan de Ba zijn overwegingen die he taat brachten. De 1 noemde hij de vleugel m< lijke symboliek voor de 1 'Een monument dat voo: bijgaan zal worden waar; direct aanspreken, niet symboliek, maar ook in c Daarom heb ik een krat ook een sierlijk geheel g aangename verrijking va geving, die Soesterberg van de Nederlandse luch nering brengt. De loka slordige indruk, maar il gemeente Soest dit gaat de basis van het kunstwi aangebracht op eenzelfd van een startbaan, waari bij duisternis wordt verin ring is roestvrijstaal 31( tegen vandalisme. Het onderhoud dan mogelijl ren van graffiti', aldus d< De vereniging Groepswonen Ouders Soest (GOS) houdt op dinsdagmiddi 17 maart haar 9e jaarvergadering in& Vijverhof aan de Klarinet. Op de age: da staan o.,m. de jaarstukken en b stuurswisselingen. Na de pauze spreei notaris mr. R.E. Schippers over erfred en familierecht. De GOS telt momenteel twee woot groepen: het huurcomplex "Koning dael" aan de Koperwiek (al vier jaar) f de "Gossenburcht", die achter het niet we Braamhage en de AH-supermarki: Soestdijk wordt gerealiseerd en zowel i huur- als koopwoningen zal gaan b? staan. De bijeenkomst begint om 13.30 uur Geïnteresseerden zijn ook van batf welkom. Voor 55-plussers heeft de Senioren bus ook dit jaar een verrassingstocht uitgestippeld. Die wordt gereden op de zaterdagen 25 april en 2 en 16 mei. Belangstellenden kunnen ook nog kiezen voor de ochtend (9-00" 13.00 uur) of de middag (13.00* 17.00 uur). De bijdrage voor de tocht is 21 gu'" den, inclusief koffie en gebak. Aan* geraden wordt zo snel mogelijk te reserveren, omdat de belangstelling groot zal zijn. De Seniorenbus is telefonisch bereik* baar van maandag tot en met vrijdag van 9.QQ tot 16.00 uur, tel. 6019190 Dagblad "De zoekt Verdienste 7 Aanmelden: van

Soester Courant | 1998 | | pagina 10